Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από jollie Σήμερα στις 1:11 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σήμερα στις 12:05 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Χθες στις 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Χθες στις 10:27 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από love4 Χθες στις 10:19 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Χθες στις 10:15 pm

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από maria2013 Χθες στις 9:42 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Χθες στις 9:10 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Anastasie Χθες στις 8:49 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από Princess Χθες στις 8:36 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από perperouna Χθες στις 7:53 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από HappyMama Χθες στις 1:46 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Χθες στις 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από anatoligew Κυρ Oct 19, 2014 8:59 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Τρι Oct 14, 2014 12:20 am

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από fatsoulini Κυρ Oct 12, 2014 4:55 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Σαβ Oct 11, 2014 12:23 pm

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:32 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:01 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 10, 2014 7:18 pm

» Φτιαξτε εκχυλισμα βανιλιας
από howto Παρ Oct 10, 2014 6:47 pm

» Ναι, να τον φοβάστε τον θείο και τον ξάδελφο και τον παππού!
από ede37 Παρ Oct 10, 2014 12:11 am

» ΤΑΜΠΕΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ
από Helen M. Πεμ Oct 09, 2014 6:27 pm

Παρόντες χρήστες
410 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 5 μέλη, 0 μη ορατοί και 405 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

anastascia, irenehr, jollie, mariameint, ΖΩΗ13

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Δημοσίευση νέας Θ.Ενότητας  Απάντηση στη Θ.Ενότητα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 10]

61 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 1:31 am

Lena

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ντινακι δεν ξερω να σου απαντησω γιατι μενω θεσσαλονικη...

παντως να πω κατι ολιγον εκτος θεματος?? βλεπω πολλους γονεις στα ταμεια που παιρνουν για τα παιδια τους αυτα τα αφρολουτρακια, τα σοκολατακια και τα γλειφιτζουρια για τα παιδια τους... pale

αχ λενα αυτα δεν εχω εμπιστοσυνη να τα παρω ποτε, βεβαια ισως μερικα χτυπιουνται να τους τα παρουν και περνουν τι να πω, παντως ειμαι κατηγορηματικη σοκολατες γλυφιτζουρια και δεν συμαζευετε που δεν εχουν και μαρκα πανω που να γνωριζεις δεν παιρνω ποτε απο εκει

62 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 1:33 am

fraoulenia

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
exeis dikio re dinaki..opoios exei as agorasei kai poli akriba...kai egw ta idia..agorasa apo ta jumbo zipounakia apo 0-3 mhnwn kai i mpempa mou eproblepetai poli psili kai aporo an tha ta foresoume kan..petamena lefta!!
pira kai ta kala mou ,alla pira kai ta ftina mou apo ta jumbooooo

63 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 1:41 am

dinaki88

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lena έγραψε:ντινακι δεν ξερω να σου απαντησω γιατι μενω θεσσαλονικη...

παντως να πω κατι ολιγον εκτος θεματος?? βλεπω πολλους γονεις στα ταμεια που παιρνουν για τα παιδια τους αυτα τα αφρολουτρακια, τα σοκολατακια και τα γλειφιτζουρια για τα παιδια τους... pale

αυτό δεν ξέρω αν θα το έκανα, πήρα από τα jumbo κανονικό της proderm
αν και δε θα δίνω αβέρτα γλυκά όταν θα τα τρώει, μάλλον θα παίρνω από το σούπερ μάρκετ, δε νομίζω ότι μπορούμε να πούμε ότι έχουν πια και αυτά τόση διαφορά στην τιμή!!!
Αν και στο θέμα της διατροφής, σόρρυ αλλά είμαι πιο σπαστική και λεπτολόγα από τα ρούχα, σίγουρα οι τροφές έχουν διαφορά ποιότητας που επηρεάζει πραγματικά τη ζωή του παιδιού

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

64 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 1:47 am

μαρσυ

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
fraoulenia έγραψε:exeis dikio re dinaki..opoios exei as agorasei kai poli akriba...kai egw ta idia..agorasa apo ta jumbo zipounakia apo 0-3 mhnwn kai i mpempa mou eproblepetai poli psili kai aporo an tha ta foresoume kan..petamena lefta!!
pira kai ta kala mou ,alla pira kai ta ftina mou apo ta jumbooooo

κι εμενα η μπεμπα τωρα ειναι 5 κιλα και 58 ποντους στις 43 μερες και μια χαρα τα φοραει τα φορμακια.Μην ανησυχεις...εγω παντως δεν αντιμετωπισα προβλημα στο πλυσιμο,σιδερωμα...μια χαρουλα ειναι,ουτε γαριασαν,ουτε ξεβαψαν

65 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 1:56 am

Lena

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dinaki88 έγραψε:
Lena έγραψε:ντινακι δεν ξερω να σου απαντησω γιατι μενω θεσσαλονικη...

αυτό δεν ξέρω αν θα το έκανα, πήρα από τα jumbo κανονικό της proderm
αν και δε θα δίνω αβέρτα γλυκά όταν θα τα τρώει, μάλλον θα παίρνω από το σούπερ μάρκετ, δε νομίζω ότι μπορούμε να πούμε ότι έχουν πια και αυτά τόση διαφορά στην τιμή!!!
Αν και στο θέμα της διατροφής, σόρρυ αλλά είμαι πιο σπαστική και λεπτολόγα από τα ρούχα, σίγουρα οι τροφές έχουν διαφορά ποιότητας που επηρεάζει πραγματικά τη ζωή του παιδιού

μα δεν ειπα οτι ειναι το ιδιο... απλα το ανεφερα επειδη μιλαμε για τα τζαμπο

66 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 2:02 am

dinaki88

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μα καλά έκανες, δεν είπα τίποτα! Shocked Shocked Shocked
(είπα τίποτα χωρίς να το καταλάβω? Shocked Shocked )

67 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 2:05 am

Lena

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
α καλα, νομιζα οτι εννοουσες πως ελεγα οτι ειτε ρουχα παρεις απο τζαμπο ειτε τροφες ειναι το ιδιο!!!

με συγχωρεις, οταν δε βλεπεις πως μιλαει ο αλλος μπορει να παραφρασεις καποια πραγματα...

68 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 2:11 am

dinaki88

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
don't worry βρε δε παρεξηγώ(μόνο με παρεξηγούν Cool Laughing )

69 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 3:18 am

Nicole.P

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και εμεις εχουμε καποια ρουχαλακια παρει.. βαμβακερα παντα..και ειμαι ευχαριστημενη! κυριως εσωρουχακια! και φυσικα συμφερει να παιρνεις απο εκει τα "προχειρα" ρουχα ... αφου σε 2 μηνες θα θες αλλα! εμενα ηδη δεν του κανουν τα πρωτα που του ειχα! και τα λυπαμαι..γιατι τα εβαλε τοσο λιγο καιρο..αλλα χαλαλι.. ας μεγαλωνει και ας αλλαζουμε ρουχαλακια συχνα!

70 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 8:50 am

nikoleta

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
faye έγραψε:χωρις να θελω να κανω την εξυπνη κοριτσια πιο πολυ απορια ειναι για να πουμε οτι κατι εχει ως βαση το πετρελαιο δεν πρεπει να ειναι πλαστικο; τα ζιπουνακια απο τα jumbo τουλαχιστον οσα εχω αγορασει εγω γραφουν απο πισω οτι ειναι βαμβακερα. Ακομα και να εχουν ως βαση το πετρελαιο οπως λετε ποιος μας εγγυατε οτι και αυτα που αγοραζουμε απο αλλα καταστηματα δεν ειναι με τον ιδιο τροπο φτιαγμενα;
Φαίη μου επείδή όπως ξέρεις είναι η δουλειά του συσύγου μου και επίσης εγώ δούλευα χρόνια σε βιοτεχνίες και έχω γνώσεις στα υφάσματα έχω να πω τα εξής:
1. Όταν ένα ρούχο έχει ταμπελάκι που γράφει 100% cotton δε σημαίνει ότι είναι και έτσι. Και δε θα υπερβάλω αν σου πω ότι αν έχουν τελειώσει τα καρτελάκια που αντιστοιχούν στη σωστή ποιότητα ΚΑΜΙΑ βιοτεχνία δε θα καθυστερήσει την παραγωγή της για να περιμένει το κατάλληλο καρτελάκι. Θα βάλει κάτι άλλο. Πολλές φορες μάλιστα γίνεται και σκόπιμα. ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ!
2. Δεν είναι όλα τα βαμβάκια ίδια. Υπάρχουν βαμβάκια καλής ποιότητας και επεξεργασίας, βαβμάκια μετριότερης ποιότητας και επίσης υπάρχουν και ανακυκλωμένα βαμβάκια επίσης σε διάφορες ποιότητες (πάντως όποια ποιότητα βαμβακιού και να είναι, είναι λιγότερο επικίνδυνη από τα πολυεστερικά).
3. Μπορεί τα περισσότερα προιόντα να κατασκευάζονται στην Κίνα αλλά παίζει ρόλο υπό ποιές προυποθέσεις γίνεται αυτό. Για παράδειγμα υπάρχουν τα Κινέζικα παιχνίδια και υπάρχουν και της fisher price που κατασκευάζονται στην Κίνα. Όπως όμως ξέρετε στα δεύτερα γίνεται έλεγχος και αποσύρονται αν βρεθούν τοξικά χρώματα ή επικίνδυνα κομμάτια κτλ (έχει γίνει πολλές φορές) ενώ τα Κινέζικα δεν τα ελέγχει κανείς.
4. Τα χρώματα και η τοξικότητα δεν είναι κάτι που φαίνεται άμεσα στο δέρμα. Μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα αργότερα χωρίς να είναι απαραίτητο αυτό. Σίγουρα οι μεγάλες εταιρίες δε διακινδυνεύουν το όνομά τους και ο έλεγχος είναι μεγαλύτερος χωρίς πάλι αυτό να είναι απόλυτο.
Από προσωπική εμπειρία και επειδή ξέρω να ξεχωρίζω τη σύνθεση σε όλες τις περιπτώσεις που προανέφερα έχω να πω ότι όσες φορές εντοπίζω ''πλαστικό'' στη σύνθεση των ρούχων είναι πάντα σε ρούχα κινέζικης προέλευσης και όχι σε κάποια από τις γνωστές μάρκες. Επίσης όσον αφορά το οικονομικό κομμάτι πιστεύω ότι το να πάρεις με 3€ μπλουζάκια από το zara (που έχει καλά βαμβάκια) δεν είναι απαγορευτικό... Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά πιστεύω να βοήθησα να ξεκαθαριστούν κάποια πράγματα

71 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 9:11 am

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="nikoleta"]
faye έγραψε: Επίσης όσον αφορά το οικονομικό κομμάτι πιστεύω ότι το να πάρεις με 3€ μπλουζάκια από το zara (που έχει καλά βαμβάκια) δεν είναι απαγορευτικό... Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά πιστεύω να βοήθησα να ξεκαθαριστούν κάποια πράγματα

Συμφωνώ απόλυτα. Έχω αγοράσει και εγώ δυο τρία ζιπουνάκια από το jumbo αλλά το μετάνιωσα. Τα πήρα 2 ευρώ το ένα και στο mothercare έβγαινε 3 ευρώ το ένα (22 ευρώ τα 7) και είναι πολύ καλύτερη ποιότητα νομίζω.
Αλλο ένα πολυκατάστημα που έχει φθηνά και πολύ πολύ ωραία πράγματα για μωρά-παιδιά είναι τα H&M. Ασχετο:όταν μπαίνω στο jumbo με πιάνει κλειστοφοβία. Τι είναι αυτό το πράγμα με τους διαδρόμους? Να πιάσει καμια φωτιά να μην ξέρεις από που να φύγεις.

72 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 9:14 am

EviK

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Na sas po kai ego tin gnomi mou koritsia meta apo 4 xronia entribis pano sto thema loipon arxika Mothercare gia zipounakia formakia ypnou panakriba kai ksexilonoun parapoli kai einai apo Indies Marks & Spenser formakia zipounakia fantastika poli kales times exo apo tin proti mou kori kai den exoun pathei tipota se sxesi me ta MOthercare pou exoun ksexilosei apisteuta........tora gia ta Jumbo ego xrisimopoio zipounakia kai fanelakia mono pou outos i alios den ta kratas gia panta kai eimai poli euxaristimeni ton teleuteo xrono exo brei kai ta H&M pou einai fantastika me super times kai apo poiotita ikanopoiitiki kai eimai poli euxaristimeni kai apo Laredute exei poli omorfa paidika rouxa kai briskeis fantastikes prosfores!!!Zara katholou....Markes&Spenser H&M MoonSoon Laredute!!!!!Super!!!!

73 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 9:25 am

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπράβο ρε συ και τα marks & spenser είναι φοβερά. Πήρα για την μπέμπα παντελονάκια-φόρμες για τον παιδικό σταθμό το χειμώνα πολύ φθηνές 4 ευρώ η μία και ήταν απίθανες. Αλλά τα H&M έχουν απίθανα κομμάτια

74 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 9:51 am

sophia

Ηθελα να απαντησω χθες δτο θεμα αλλα το λουλουδι μου ειχε αλλη γνωμη...ηθελε μεμε!!!Αρχικα θα πω πως εχω παρει και εγω καποια πραγματα απο το τζαμπο αλλα κυριως μου εχουν φερει παρα πολλα ρουχαλακια δωρο απο εκει!!Βεβαια εχω ψωνισει και mothercare,zara,allouete,h&m τελος παντων απο ολα!!!Εχοντας δουλεψει και εγω 2 χρονια σε καταστημα με ρουχα ξερω τι παιζει με την αγορα και τα κινεζικα!!Διαβασα χθες το σχολιο μη βαζεται στα παιδια σας τα ρουχα ειναι φτιαγμενα απο πετρελαιο(καπως ετσι δηλαδη)!Ειλικρινα βρε κοριτσια πιστευετε πως ενα φανελακι απο το τζαμπο που κανει 2,5 ευρω ειναι δηλητηριο-πετρελαιο ενω ενα απο τα mothercare που κανει 3,οχι?????
Ας χαλαρωσουμε λιγο!!!Συγγνωμη που θα το πω αλλα δεν ειναι και τροπος να μιλας αυτος!!!Η μαμα δηλαδη που δεν εχει να δωσει 20-30ευρω για το καθε φορμακι τι πρεπει να κανει???Να το αφησει γυμνο????Ας προσεχουμε λιγο πως μιλαμε!!Το ιδιο με το θηλασμο, το ιδιο με τα βλασ/ρα, το ιδιο με τα μαιευτηρια!!

75 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 9:55 am

tzef

Εσωρουχα και πιτζαμες απο mothercare,Φορεματακια και ρουχα εξοδου απο ZARA,H@M ,ALOUETTE και και LAPIN.Δεν ξέρω αλλά οτι πηρα από JUMBO δεν το ευχαριστιθηκα και ολα τα ρουχα σχδεον μπαινουν αλλα γενικα ειμαι fun των mothercare εχω βγαλει και καρτουλα και οταν ξεπερναω τα 200 euro μου κανουν δωρο τα 15.

76 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 10:13 am

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzef έγραψε:Εσωρουχα και πιτζαμες απο mothercare,Φορεματακια και ρουχα εξοδου απο ZARA,H@M ,ALOUETTE και και LAPIN.Δεν ξέρω αλλά οτι πηρα από JUMBO δεν το ευχαριστιθηκα και ολα τα ρουχα σχδεον μπαινουν αλλα γενικα ειμαι fun των mothercare εχω βγαλει και καρτουλα και οταν ξεπερναω τα 200 euro μου κανουν δωρο τα 15.

Ναι ρε συ πολύ ωραία τα alouette και τα lapin και εγώ έχω ψωνίσει από εκεί αλλά δεν μπορώ να δίνω κάθε φορά 80 ευρώ για ένα φουστανάκι που θα το βάλει 5 φορές. Στη Ν.Ιωνία εχει alouette και στον 2ο όροφο έχει περσινά σχέδια πολύ φθηνά. πχ. φουστανάκια με 15-20 ευρώ και παπουτσάκια αγκαλιάς με 7 ευρώ. Επίσης έχει στοκ της frattina με lapin, ralph lauren, prada κτλ. σε τιμές κανονικές. Εγώ αυτό κάνω αν θέλω να της πάρω και κάτι για το ψώνιο μου.

77 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 10:40 am

valerakievelinaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Ηθελα να απαντησω χθες δτο θεμα αλλα το λουλουδι μου ειχε αλλη γνωμη...ηθελε μεμε!!!Αρχικα θα πω πως εχω παρει και εγω καποια πραγματα απο το τζαμπο αλλα κυριως μου εχουν φερει παρα πολλα ρουχαλακια δωρο απο εκει!!Βεβαια εχω ψωνισει και mothercare,zara,allouete,h&m τελος παντων απο ολα!!!Εχοντας δουλεψει και εγω 2 χρονια σε καταστημα με ρουχα ξερω τι παιζει με την αγορα και τα κινεζικα!!Διαβασα χθες το σχολιο μη βαζεται στα παιδια σας τα ρουχα ειναι φτιαγμενα απο πετρελαιο(καπως ετσι δηλαδη)!Ειλικρινα βρε κοριτσια πιστευετε πως ενα φανελακι απο το τζαμπο που κανει 2,5 ευρω ειναι δηλητηριο-πετρελαιο ενω ενα απο τα mothercare που κανει 3,οχι?????
Ας χαλαρωσουμε λιγο!!!Συγγνωμη που θα το πω αλλα δεν ειναι και τροπος να μιλας αυτος!!!Η μαμα δηλαδη που δεν εχει να δωσει 20-30ευρω για το καθε φορμακι τι πρεπει να κανει???Να το αφησει γυμνο????Ας προσεχουμε λιγο πως μιλαμε!!Το ιδιο με το θηλασμο, το ιδιο με τα βλασ/ρα, το ιδιο με τα μαιευτηρια!!

εχουμε δημοκρατια ( ? ) εδω ειναι ενα ελευθερο φορουμ και γιναμε μελη για να λεμε την γνωμη μας !!δεν ξερω γιατι το πηρες τοσο προσωπικα !! και εγω δεν ειμαι απο τις μαμαδες που θα δωσω 20 και 30 ευρω για να τους παρω φανελακια αλλα αυτα απο τα τζαμπο δεν τους τα φοραω με τιποτα που να μου τα χαριζαν !!!

78 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 10:57 am

dinaki88

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
valerakievelinaki έγραψε:
sophia έγραψε:Ηθελα να απαντησω χθες δτο θεμα αλλα το λουλουδι μου ειχε αλλη γνωμη...ηθελε μεμε!!!Αρχικα θα πω πως εχω παρει και εγω καποια πραγματα απο το τζαμπο αλλα κυριως μου εχουν φερει παρα πολλα ρουχαλακια δωρο απο εκει!!Βεβαια εχω ψωνισει και mothercare,zara,allouete,h&m τελος παντων απο ολα!!!Εχοντας δουλεψει και εγω 2 χρονια σε καταστημα με ρουχα ξερω τι παιζει με την αγορα και τα κινεζικα!!Διαβασα χθες το σχολιο μη βαζεται στα παιδια σας τα ρουχα ειναι φτιαγμενα απο πετρελαιο(καπως ετσι δηλαδη)!Ειλικρινα βρε κοριτσια πιστευετε πως ενα φανελακι απο το τζαμπο που κανει 2,5 ευρω ειναι δηλητηριο-πετρελαιο ενω ενα απο τα mothercare που κανει 3,οχι?????

εχουμε δημοκρατια ( ? ) εδω ειναι ενα ελευθερο φορουμ και γιναμε μελη για να λεμε την γνωμη μας !!δεν ξερω γιατι το πηρες τοσο προσωπικα !! και εγω δεν ειμαι απο τις μαμαδες που θα δωσω 20 και 30 ευρω για να τους παρω φανελακια αλλα αυτα απο τα τζαμπο δεν τους τα φοραω με τιποτα που να μου τα χαριζαν !!!

μην εκνευρίζεσαι καλή μου κανείς δε θέλει να σε κρίνει σαν άνθρωπο, να σου εξηγήσω και γιατί παρεξηγήθηκα εγώ χτες και προφανώς και η σοφία που απάντησε πάνω σε αυτό που είπες σήμερα.
Φυσικά έχουμε δημοκρατία, αλλά αυτή φτανει μέχρι τα όρια του δεν ενοχλώ τον άλλον, και γι'αυτό κατά τη γνώμη μου υπαρχει και η συγγνώμη- με την οποία με κάλυψες απόλυτα χτες.
Να σου δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις γιατί στεναχωρήθηκα προσωπικά χτες..
Είναι σα να είναι μια μαμά που δεν έχει δυνατότητα να θηλάσει όσο και να το θέλει(γιατί όλες μας θέλουμε τα πιο ποιοτικά ρουχαλάκια αλλά δεν έχουμε ή ίσως το θεωρούμε και εκμετάλλευση από κάποιο σημέιο και μετά, τέσπα...)κι εγώ να της λέω μα πας και δίνεις το φαρμάκι στο παιδί σου ημερών, γάλα με διάφορα μέσα(έχουν βρει κατά καιρούς γάλατα με ουσίες επιβλαβείς, στο εξωτερικό, εδώ ανάθεμα κι αν τα ψάχνει κανείς)που θα του κάνουν προβλήματα στο πεπτικό..Προσπάθησε να θηλάσεις..

Συμφωνείς ότι η μαμά(που σίγουρα προσπάθησε αλλά δε μπόρεσε)θα ένιωθε πολύ άσχημα ειδικά με την αμφισβητίσιμη άποψη ότι δηλητηριάζει ουσιαστικά το παιδί της ενώ δεν έχει δυνατότητα άλλης επιλογής?

Για να καταλήξω πιστεύω ο τρόπος που το είπες προκάλεσε αντιδράσεις, όχι αυτό που είπες(έχεις δικαίωμα να λες ότι θες!)
Στο πχ μου αν έλεγα στην κοπέλα σε καταλαβαίνω, πολλές μαμάδες δεν τα καταφέρνουν δεν πειράζει, είναι γνωστό ότι ο μητρικός θηλασμός είναι ό,τι καλύτερο, αλλά κανείς δε σε λέει λιγότερο καλή μαμά(χωρίς να πανικοβάλω για το τι μπορεί να πάθει το παιδί της από κάποιες έρευνες που δεν έχουν γίνει εδώ στην Ελλάδα)νομίζω δε θα στεναχωρουσε κανέναν.
Ελπίζω να μη σε έθιξα, φιλικά στα λέω να καταλάβεις

79 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 11:08 am

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki88 έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:

μην εκνευρίζεσαι καλή μου κανείς δε θέλει να σε κρίνει σαν άνθρωπο, να σου εξηγήσω και γιατί παρεξηγήθηκα εγώ χτες και προφανώς και η σοφία που απάντησε πάνω σε αυτό που είπες σήμερα.
Φυσικά έχουμε δημοκρατία, αλλά αυτή φτανει μέχρι τα όρια του δεν ενοχλώ τον άλλον, και γι'αυτό κατά τη γνώμη μου υπαρχει και η συγγνώμη- με την οποία με κάλυψες απόλυτα χτες.
Να σου δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις γιατί στεναχωρήθηκα προσωπικά χτες..
Είναι σα να είναι μια μαμά που δεν έχει δυνατότητα να θηλάσει όσο και να το θέλει(γιατί όλες μας θέλουμε τα πιο ποιοτικά ρουχαλάκια αλλά δεν έχουμε ή ίσως το θεωρούμε και εκμετάλλευση από κάποιο σημέιο και μετά, τέσπα...)κι εγώ να της λέω μα πας και δίνεις το φαρμάκι στο παιδί σου ημερών, γάλα με διάφορα μέσα(έχουν βρει κατά καιρούς γάλατα με ουσίες επιβλαβείς, στο εξωτερικό, εδώ ανάθεμα κι αν τα ψάχνει κανείς)που θα του κάνουν προβλήματα στο πεπτικό..Προσπάθησε να θηλάσεις..

Συμφωνείς ότι η μαμά(που σίγουρα προσπάθησε αλλά δε μπόρεσε)θα ένιωθε πολύ άσχημα ειδικά με την αμφισβητίσιμη άποψη ότι δηλητηριάζει ουσιαστικά το παιδί της ενώ δεν έχει δυνατότητα άλλης επιλογής?

Για να καταλήξω πιστεύω ο τρόπος που το είπες προκάλεσε αντιδράσεις, όχι αυτό που είπες(έχεις δικαίωμα να λες ότι θες!)
Στο πχ μου αν έλεγα στην κοπέλα σε καταλαβαίνω, πολλές μαμάδες δεν τα καταφέρνουν δεν πειράζει, είναι γνωστό ότι ο μητρικός θηλασμός είναι ό,τι καλύτερο, αλλά κανείς δε σε λέει λιγότερο καλή μαμά(χωρίς να πανικοβάλω για το τι μπορεί να πάθει το παιδί της από κάποιες έρευνες που δεν έχουν γίνει εδώ στην Ελλάδα)νομίζω δε θα στεναχωρουσε κανέναν.
Ελπίζω να μη σε έθιξα, φιλικά στα λέω να καταλάβεις

Πες τα ρε μικρή. Γιατί είχα αρχίσει να νομίζω ότι είμαι τρελή και παρεξηγιάρα.

80 Απ: JUMBO στό Παρ Jun 25, 2010 11:10 am

valerakievelinaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki αν και δεν μου αρεσει να επαναλαμβανομαι θα αναγκαστω !! σταθηκατε σε 1 μνμ μου και δεν διαβασατε ολα τα υπολοιπα οκ δεν ειναι κανεις υποχρεωμενος να το κανει αλλα ουτε και να κρινει ομως με βαση αυτο !! δειξε μου σε ποιο σημειο προσεβαλα η μειωσα καποια μαμα και τοτε θα ζητησω συγνωμη .... οσο για τον θηλασμο ;;;; εχω αποψη και θα την πω !! θηλαζω εδω και 4 χρονια και αγελαδα δεν ειμαι !!! δεν ειμαι κατι παραπανω απο τις αλλες μαμαδες ουτε παιρνω το μαγικο χαπι παραγωγης αλλα τα παιδια μας δεν μας αγαπουν περισοτερο επειδη τα θηλαζουμε αλλα γιατι ειμαστε οι μαμαδες τους ειτε τους δινουμε frisolak ειτε τους δινουμε nan ! θα ξαναπω οτι δεν ειναι δυνατον να γνωριζω ποια θα παρεξηγηθει και ποια οχι με τα μνμ μου ουτε καν σας ξερω !

προσπαθησα να σου στειλω πμ δεν ξερω αν τα καταφερα ειναι η πρωτη φορα που το επιχειρησα !!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Δημοσίευση νέας Θ.Ενότητας  Απάντηση στη Θ.Ενότητα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own blog