Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από roxanne87 Σήμερα στις 12:00 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από κοκκινοσκουφιτσα Σήμερα στις 11:10 am

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!
από maro28 Σήμερα στις 10:37 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από κοκκινοσκουφιτσα Σήμερα στις 10:32 am

» κλοουν για παιδικο παρτυ
από Βίκυ Σήμερα στις 9:49 am

» Τι ακούν τ'αυτιά μου!!
από souzan Σήμερα στις 9:19 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από souzan Σήμερα στις 9:11 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Despoinaki123 Σήμερα στις 2:19 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από Ricola Χθες στις 11:04 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Χθες στις 9:50 pm

» δοντακιααα!!
από Areti2 Χθες στις 9:39 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 4:02 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Χθες στις 3:15 pm

» ΕΠΙΛΑΧΟΥΣΕΣ ΕΣΠΑ: ΕΠΑΝΑΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ
από HappyMama Χθες στις 12:05 pm

» www.candyland .gr
από candyland Χθες στις 9:39 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από Areti2 Παρ Sep 19, 2014 11:51 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Παρ Sep 19, 2014 9:45 pm

» ti diafora exete!
από dimitra al Παρ Sep 19, 2014 2:00 pm

» Αγγλικά στον παιδικό
από dimitra al Παρ Sep 19, 2014 1:49 pm

» ονοματακι για μαγαζακι..........
από Jannete Παρ Sep 19, 2014 12:24 pm

» ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ
από victoria Παρ Sep 19, 2014 11:03 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από ifigenia84 Παρ Sep 19, 2014 11:01 am

» Πώς επιλέγουμε φροντιστήριο αγγλικών για τα παιδιά μας;
από Areti2 Παρ Sep 19, 2014 12:43 am

» θεραπεια για μυκητες
από nanou Πεμ Sep 18, 2014 11:17 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από ede37 Πεμ Sep 18, 2014 11:04 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από nanou Πεμ Sep 18, 2014 10:42 pm

» Αρνητικό τεστ και εγκυμοσύνη??
από ntinakimi Πεμ Sep 18, 2014 7:09 pm

» ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙ
από Jorji Πεμ Sep 18, 2014 5:46 pm

» Άμεση ανάγκη για arvekap 0.1
από eirini.pav Πεμ Sep 18, 2014 7:56 am

» ΚΟΨΙΜΟ ΠΑΝΑΣ
από nanou Τετ Sep 17, 2014 9:01 pm

» τι νυφικο οεο?
από dimitra al Τετ Sep 17, 2014 5:15 pm

» ΠΕΝΤΙΚΟΥΡ- ΜΑΝΙΚΟΥΡ -ΗΜΙΜΟΝΙΜΟ
από pusi Τετ Sep 17, 2014 12:41 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από HappyMama Τετ Sep 17, 2014 12:00 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από xrisili Τετ Sep 17, 2014 9:30 am

» ''Έμπνευσις'' βάπτιση-γάμος
από supermama Τρι Sep 16, 2014 10:47 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Τρι Sep 16, 2014 6:43 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από Lollipop83 Τρι Sep 16, 2014 1:42 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:19 am

» Αναλαμβανω σιδερο και καθαρισμα
από pusi Τρι Sep 16, 2014 12:43 am

» τεστ ωορρηξιας θετικο..ποτε ερχομαι σε επαφη??τη συμβουλη σας..
από perperouna Δευ Sep 15, 2014 8:00 pm

Παρόντες χρήστες
470 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 8 μέλη, 1 μη ορατός και 461 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

daskala23, efaki27, elin1, georgia78, Irene14, mamana, ΖΩΗ13, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

χρυσαφακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσοπουλα! flower
εχω γεννησει πρι 2.5 χρονια..
τους πρωτους 6 μηνες εχασα 6 κιλα!
τελος παντων, συνολικα στην εκγυμοσυνη μου πηρα 11 κιλα.. τα εχασα σχεδον αμεσως.. αλλα εγινα πολυ χαλια απο τις ραγεδες.. εβαζα κρεμα απο τον πρωτο μηνα απο τον φοβο μου να μην ανοιξω..
κ που εβαζα;; τιποτα δεν εγινε! τσαμπα τοσα λεφτα που χαλασα! ειναι στον οργανισμο.. το ξερω...
το ερωτημα ειναι τωρα τικανουμε;
θα φυγουν ποτε; μεχρι απο telemarketing εχω δοκοιμασει κρεμες!
εσεις ξερετε καμια αποτελεσματικη κρεμα;;; εχει δει αποτελεσμα καμια κοπελα; ειναι ασχημο βρε κοριτσια..
δεν παω ουτε για μπανιο στην θαλασσα,ο αντρας μου με κοροιδευει που κανω ετσι.. που δεν παω στην θαλασσα κ τετοια..
ειναι κριμα.. περυσι εκανα μονο ενα!
κ η θαλασσα ειναι 4 λεπτα απο το σπιτι μου..! θα μου πεις βαλε ολοσωμο μαγιο.. και με τα πλαινα τι κανουμε; τα μπουτακια;
ξερω ξερω..
στολη για δυτες ε;;;;
υπαρχει καποια που να εχει γνωση του θεματος;;

supermama

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ραγαδες ε???? αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ δε γινετε τιποτα αν δεν το εχεις κανει ηδη πριν. βασικα ειναι θεμα δερματος τι να κανεις... αν ειναι να γινουν θα γινουν. εγω φετος πια με το 3ο μωρο θα ξεκινησω ολοσωμο πια μαγιο Sad

χρυσαφακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εβαζα κ πρι κ μετα κρεμες..
αλλα μαλλον αδικα ε;
καταλαβα... θα παω να παρω στολη για καταδυση...
δεν βαριεσαι; τι να κανουμε;
και μη χειροτερα...
ααααααααχ...... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Kastallia

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eγω στην πρωτη δεν εκανα,τωρα δεν ξερω τι θα γινει...βαζω μια κρεμα (salba mamma uno) αλλα και μενα ο γιατρος μου ειναι της αποψης πως αν ειναι να γινουν,θα γινουν,δεν τις γλιτωνουμε με τιποτα.

χρυσαφακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αρα ολες αυτες οι κρεμες που λενε οτι "εξαφανιζουν" τις ραγαδες κ ενα σορο αλλα ειναι χαζομαρες ε....;
εγω εβαζα μια terproline, που μου εδωσε ο γιατρος..
αααχ ειδες τι περνανε οι μανουλες; και εχεις τους αντρες να λενε οτι δεν ειναι κ τιποτα οι πονοι της γεννας..
δεν πειραζει.. καλα να'μαστε..

Kastallia

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χρυσαφακι έγραψε:αααχ ειδες τι περνανε οι μανουλες; και εχεις τους αντρες να λενε οτι δεν ειναι κ τιποτα οι πονοι της γεννας..
δεν πειραζει.. καλα να'μαστε..

Ναι πανε και αυτοι ενα στρατο κι εχουν να το λενε ολη τους τη ζωη...

momirene

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΟΙ ραγαδες δεν θα φυγουν ποτε, μονο θα γινουν ασπρες και δεν θα φαινονται πολυ. Αν ομως τεντωσεςι το δερμα με τα χερια σου θα τις δεις Sad
Κι εγω εκανα τα παντα, εβαλα πολυ κρεμα αλλα δεν τις απεφυγα. Εμαθα να ζω μαζι τους και ας ειναι ο ποπος μου σαν μαστιγωμενος! Θαλασσα πηγα και μαλιστα σε πολυ κοσμο μεσα! Σιγα μην κατσω να σκασω...αλλωστε εχω το παιδι μαζι μου και φαινεται πως τις απεκτησα. Τι να πουν και κατι κοριτσακια που εχουν και κοιλια και ραγαδες αλλα δεν ειανι απο παιδι αλλα απο το παχος. Οποτε ουτε ολοσωμο ουτε στολη καταδυσης. Μπικινακι! Για το μονο που στεναχωριεμαι πολυ ειναι για το στηθος μου που ενω δεν εχει ραγαδες καθολου εχασε το ζουμερο του σχημα αλλα με ενα μπικινι με επενδυση το ανορθωσα Smile

Kastallia

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
momirene έγραψε:ΟΙ ραγαδες δεν θα φυγουν ποτε, μονο θα γινουν ασπρες και δεν θα φαινονται πολυ. Αν ομως τεντωσεςι το δερμα με τα χερια σου θα τις δεις Sad
Κι εγω εκανα τα παντα, εβαλα πολυ κρεμα αλλα δεν τις απεφυγα. Εμαθα να ζω μαζι τους και ας ειναι ο ποπος μου σαν μαστιγωμενος! Θαλασσα πηγα και μαλιστα σε πολυ κοσμο μεσα! Σιγα μην κατσω να σκασω...αλλωστε εχω το παιδι μαζι μου και φαινεται πως τις απεκτησα. Τι να πουν και κατι κοριτσακια που εχουν και κοιλια και ραγαδες αλλα δεν ειανι απο παιδι αλλα απο το παχος. Οποτε ου
τε ολοσωμο ουτε στολη καταδυσης. Μπικινακι! Για το μονο που στεναχωριεμαι πολυ ειναι για το στηθος μου που ενω δεν εχει ραγαδες καθολου εχασε το ζουμερο του σχημα αλλα με ενα μπικινι με επενδυση το ανορθωσα Smile

Εννοειται και να πηγαινουμε θαλασσα!Στενοχωριεμαι να ακουω για γυναικες να μην πηγαινουν θαλασσα γιατι ντρεπονται για το σωμα τους...σιγα μη δε χαιρομαστε τη ζωη μας γιατι εχουμε ραγαδες!Εγω ξερω πολλες που εχουν τελεια κορμια και παλι νιωθουν ανασφαλεια και ντρεπονται...αυτοπεποιθηση και περηφανια!!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kastallia στις Πεμ Jan 12, 2012 12:09 pm, 1 φορά

χρυσαφακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ βρε kastallia με εκανες να γελασω που ημουν κ κακοκεφη...! να σε καλα!
ετσι ειναι!!!!!! αυτη πανε μια φορα!!! υπαρχουν υπερ-μαμαδες που κανουν το καθηκον τους και 4 κ 5 και παραπανω..
τι να πουν αυτες τι να πουμε κ εμεις..;; ποναμε με τις ωρες ή κ για μηνες.. κ αυτοι οπου κ να βρεθουμε θα πουν και μια ιστορια απο τον στρατο την οποια την εχεις ακουσει 10000000000 φορες!!!!!!
τι να κανεις;; τους αγαπαμε ομως..

marinaki <3 <3

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχ κοριτσια καλημερα!!μεγαλος πονος η ραγαδες!!!εγω ειχα κανει μονο ποπο κ πολυ λιγες μπουτακια πριν μεινω εγκυος λογω οτι πειρα αποτομα κιλα!!!!τωρα οχχχχχχχ λογω εγλυμοσυνης καθε μερα βαζελυνη καθε μερα μαμα φισαν κ τι δεν εχω βαλει
!!!!αλλα δυστιχως ειδηκα μετα τον 6 εχω κανει στην κοιλια μου Sad Sad Sad Sad Sad κ συνεχιζουν ακομα γ@@@@@@ευτηχως προς το πραον γλυτωσα το στηθος με 2-3 μετρημενες...........οποτε αν ειναι να κανεις κανεις ,ευτηχως εχω τον αδερφο μου δυτη οποτε χρυσα περιμενε να σου στυλο μια στολη,κ στα σημεια που δεν εχουμε θα την ανοιξουμε με ψαλιδη να παρουμε κ χρωματακη χαχαχα

χρυσαφακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλα kastallia,δεν εχω λογια!!
(ο ποπος μου μαστιγομενος)
δεν παιζεσαι με τιποτα !!!! Respect Respect Respect Respect respect!!!!!
εχεις πολυ φαση!!
εχεις κ πολυ δικιο!! κολληματα ειναι μωρε αυτα.. αλλα πως τα ξεπερνας;;;
αν δεν σου λεει κ ο αλλος τιποτα να σε αναιβασει... τι να κανεις απο μονη σου;;;

χρυσαφακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαρινακι, καλα τα λες!
πως γινονται ετσι βρε παιδι μου;;; σαν μαχαιριες!! εγω γεμισα γυρω απο τον αφαλο, κατω στην κοιλια εκει που συνηθως πιανουμε οταν ειμαστε εγκυες, και στα πλαινα (στη μεση κοντα στα νεφρα σχεδον)...
στο στηθος λιγες αλλα φαρδιες γ@@@@@@ο μου...

marinaki <3 <3

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ ασε κ εγω εκανα στα πλαγια παρα πολες ακομα πανω απο τον αμφαλο δεν εκανα τωρα βλεπω να ξεφυτρονουν σιγα σιγα δεν βλεπω να την γλυτονο πφ εχω κανει κ στα μπουτακια μου αλλα 2-3 αλλα στην κοιλια αμα της μετρησω ειναιιιιιι Sad Sad Sad Sad Sad ακομα βαζω κρεμα μπας κ μεχρι να γεννησω δεν κανω αλλες

χρυσαφακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αν εχεις φαγουρα σε καποια σημια... δεν τις γλυτωνεις.. εγω πεθαινα απο την φαγουρα ειδικα στον αφαλο! κ να τα αποτελεσματα!!!
μεχρι τον 6ο δεν ειχα τιποτα! κ ειχα μια χαρα.... αλλα η χαρα μου μεινε.. Crying or Very sad Crying or Very sad

xristinaf

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αφηστε τα κοριτσια...και εγω μεχρι τον εβδομο,καμμια ραγαδα και μετα μου εφτασαν στο στηθος!!!ολη η κοιλια μου γεματη ειναι!!!ειχα ομως μια κοιλια τεραστια.με εβλεπε η γυναικολογος μου κ μου ελεγε που θα φτασει πια αυτη η κοιλια?!!δεν πτοουμαι ομως,να χασω λιγα κιλακια ακομα και για τις ραγαδες οθυτως η αλλως δεν μπορεις να κανεις τιποτα.δεν φευγουν ποτε... flower

miki2009

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά δεν φεύγουν ούτε με πλαστική. Μια φίλη μου μετά από τέσσερες γέννες και μια κοιλία που έφτανε στο ..... γεμάτη ραγάδες έκανε πλαστική γιατί υπήρχε φόβος για κοίλη αλλά οι ραγάδες δεν έφυγαν . Αλλά και τα μπανάκια της κάνει και σε όποιον αρέσει. Σε όποιον δεν αρέσει ας κοιτάξει από την άλλη πλευρά.

bonheur

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οι ραγάδες ατονούν λίγο με τον καιρό. Εγώ έκανα 4 παιδάκια και φοράω μπικίνι Very Happy Βέβαια, εννοείται ότι το κάτω μέρος δεν είναι μικροσκοπικό, αλλά είναι μοντέρνο και αγκαλιάζει την κοιλιά και τους γλουτούς. Υπάρχουν σχέδια που θα σας βολέψουν. Σιγά μη βάλω ολόσωμο, να παγώνει η κοιλιά μου και να στεγνώνει την άλλη μέρα. Βέβαια, σε όποια κοπέλα αρέσει, γούστα είναι αυτά Cool

Maya

Κι εμενα εφιαλτης μου ειναι οι ραγαδες.. Στην πρωτη εγκυμοσυνη τη γλιτωσα και δεν εκανα στην κοιλια, εκανα 2-3 στο στηθος με το θηλασμο και ειχα παθει εγκεφαλικο. Το τι κλαμα εριξα δε λεγεται.. Μετα απο 18 μηνες τελικα δεν φαινονται καθολου, αφου τις ψαχνω!
Τωρα εχω ενα θεματακι με τη διδυμο-κοιλια που ειμαι ηδη 5 μηνων αλλα η κοιλια μοιαζει με 8 μηνων!!!! Που θα φτασει δεν ξερω και εχω παλι τον εφιαλτη της ραγαδας..
Βαζω καθε μερα 3 φορες βαζελινη, παστωνομαι με ενα παχυ στρωμα και ενα κορμακι απο πανω που εχει γινει τιγκα στο λαδι μπας και γλιτωσω, αλλα δεν το βλεπω.. Ως λυση θα κοιταξω σιγουρα την πλαστικη αν η κατασταση δεν υποφερεται με τιποτα.. αλλιως θα μαθω να ζω με αυτες, αρκει να ειναι τα παιδακια μου υγιη..

τατιανα

κοριτσακια επειδη διαβαζω που αλοιφεστε με βαζελινη..επειδη ειναι παραγωγο πετρελαιου δεν θα ελεγα οτι ειναι η καλυτερη λυση..να σας προτεινω το αμυγδαλελαιο που ειναι σουπερ ενυδατικο και αναπλαστικο και κεραλοιφη που ειναι πολυ ευκολο να γινει (λιωνεται κερι μελισσας και ενσωματωνεται μεσα αμυγδαλελαιο ή ελαιολαδο ή και τα 2!)
εγω μπηκα στον 7ο και αλοιφομαι με αμυγδαλελαιο..προς το παρον δεν εχω τιποτα και ελπιζω να μην κανω γιατι πολυ την τρεμω και εγω την ραγαδα!

tatijana

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και το σπαθολαδο είναι λένε σούπερ,αν κ εγω έβαζα βαζελυνη.Αμυγδαλελαιο ε;καλο ακούγεται.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog