Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από ΖΩΗ13 Σήμερα στις 8:27 am

» ΤΣΙΣΑ ΣΤΗ ΛΕΚΑΝΗ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΚΑ
από kerasoula Σήμερα στις 1:33 am

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από Areti2 Σήμερα στις 1:13 am

» ti na perimeneis ta prwta xronia
από Areti2 Σήμερα στις 1:10 am

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από ede37 Σήμερα στις 12:44 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από peristeraki Χθες στις 11:53 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΝΓΙΑ ΜΩΡΟ
από mamy land Χθες στις 11:49 pm

» Στρουμφιβάπτιση, help!!!!!!
από kerasoula Χθες στις 11:17 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από Lillybell Χθες στις 10:16 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Χθες στις 9:51 pm

» πεθερα=τα νευρα μου
από kerasoula Χθες στις 7:08 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Χθες στις 12:12 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Χθες στις 12:10 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Χθες στις 12:10 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από jollie Χθες στις 11:50 am

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από eleni_18072012 Χθες στις 1:44 am

» ροζ υγρα μετα απο επαφη
από Lillybell Τρι Aug 19, 2014 6:21 pm

» Καθυστέρηση
από maro28 Τρι Aug 19, 2014 5:41 pm

» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΤΟΥ
από mamamanous Τρι Aug 19, 2014 5:37 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ANGEL Τρι Aug 19, 2014 5:09 pm

» Πότε θα κόψουμε το babylino??
από k@terin@ Τρι Aug 19, 2014 4:08 pm

» χτενισμα για βαφτιση
από JELLYFISH Τρι Aug 19, 2014 1:59 pm

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΕΤΕ???
από demaki88 Τρι Aug 19, 2014 12:44 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Τρι Aug 19, 2014 12:05 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από HappyMama Τρι Aug 19, 2014 9:52 am

» ** Φίλοι...Εδώ γελάνε! **
από μιτατα Τρι Aug 19, 2014 2:09 am

» ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ -ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !
από μιτατα Τρι Aug 19, 2014 1:46 am

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Δευ Aug 18, 2014 7:34 pm

» Ποιο βιβλίο διαβάσατε τελευταία;
από Rina80 Δευ Aug 18, 2014 3:27 pm

» Σχεση ζευγαριου
από Rina80 Δευ Aug 18, 2014 2:56 pm

» ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ
από HappyMama Δευ Aug 18, 2014 10:51 am

» camping με μωρό?εχετε πάει?
από HappyMama Δευ Aug 18, 2014 10:34 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Δευ Aug 18, 2014 9:03 am

» Εγκυμοσύνη μετά απο αφαίρεση ινομυώματος?
από Rina80 Κυρ Aug 17, 2014 11:00 pm

» ΠΑΙΔΙΚΑ ΔΑΝΤΕΛΕΝΙΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ!!!!!!!
από babycity Κυρ Aug 17, 2014 9:54 pm

» ..............
από christinelle Κυρ Aug 17, 2014 8:52 am

» Οταν πινει λιγο γαλα, ποιο στηθος να δινω μετα?
από christinelle Σαβ Aug 16, 2014 10:19 pm

» Μπιλάλης, Ευτοκία, Λητώ
από christinelle Σαβ Aug 16, 2014 10:10 pm

» καταλληλο φρεσκο γαλα για 1ος ετους
από maro28 Σαβ Aug 16, 2014 9:48 am

» ΧΑΠΙ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ
από σμαραγδορουμπινια Παρ Aug 15, 2014 7:50 pm

Παρόντες χρήστες
336 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 8 μέλη, 0 μη ορατοί και 328 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

argyro 2, k@terin@, katerina 28, snoopy, Tatina, vasoulagal, ΖΩΗ13, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

21 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Πεμ Jan 12, 2012 3:31 pm

xristinaf

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οσο για το σιδερο μσλλιων εγω εχω παρει ενα σχετικα φτηνο γυρω στα 30 ευρω της izzy και μου εχει βγει πολυ καλο αλλα πριν αρκετα χρονια
cat

22 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Πεμ Jan 12, 2012 3:45 pm

miki2009

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μυρτω έγραψε:κοριτσια εγω εχω δοκιμασει τα παντα στα μαλλια μου..πιστολακι,σιδερο ισιωματος(εχω ενα της belissima κ ειναι πολυ καλο!) αλλα βαριομουν συνεχεια ν ασχολουμαι μ αυτα,ειδικα το καλοκαιρι με τη ζεστη.
ωσπου εκανα μια θεραπεια με κερατινη κ εγιναν τα μαλλια μου ισια κ γυαλιστερα.κραταει κανα 4μηνο κ δε χρειαζεται καθολου πιστολακι.τ αφηνω να στεγνωσουν μονα τους κ ειναι ισια,σαν απο κομμωτηριο.
δεν ειναι ισιωτικη,οποτε δεν ταλαιπωρει το μαλλι,ισα ισα που θεραπευει τα κατεστραμμενα μαλλια.ξερω ομως οτι ειναι καπως ακριβουτσικο στο κομμωτηριο..εμενα μου τα εκανε η μαμα μου που ειναι κομμωτριαSmile

ναι για πες μας τι είναι αυτή η θεραπεία?

23 http://forum.eimaimama.gr/t9926-topic στό Πεμ Jan 12, 2012 4:38 pm

katerina780

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Κ ΕΜΕΝΑ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΚΕΡΑΤΙΝΗ.ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ?ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΟΜΜΩΤΡΙΕΣ ΜΑΣ...

24 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Πεμ Jan 12, 2012 4:40 pm

Nena

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
miki2009 έγραψε:
μυρτω έγραψε:κοριτσια εγω εχω δοκιμασει τα παντα στα μαλλια μου..πιστολακι,σιδερο ισιωματος(εχω ενα της belissima κ ειναι πολυ καλο!) αλλα βαριομουν συνεχεια ν ασχολουμαι μ αυτα,ειδικα το καλοκαιρι με τη ζεστη.
ωσπου εκανα μια θεραπεια με κερατινη κ εγιναν τα μαλλια μου ισια κ γυαλιστερα.κραταει κανα 4μηνο κ δε χρειαζεται καθολου πιστολακι.τ αφηνω να στεγνωσουν μονα τους κ ειναι ισια,σαν απο κομμωτηριο.
δεν ειναι ισιωτικη,οποτε δεν ταλαιπωρει το μαλλι,ισα ισα που θεραπευει τα κατεστραμμενα μαλλια.ξερω ομως οτι ειναι καπως ακριβουτσικο στο κομμωτηριο..εμενα μου τα εκανε η μαμα μου που ειναι κομμωτριαSmile

ναι για πες μας τι είναι αυτή η θεραπεία?

Κι εγω ενδιαφερομαι!! Πώς γινεται το μαλλι? Ισιωνει πολύ? Ή το κάνεις οσο ισιο θες εσυ? Και πόσο κοστιζει περιπου? Γινεται σε οποιο κομμωτηριο θελουμε ή ειναι συγκεκριμενα κομμωτηρια που το κανουν?

25 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Πεμ Jan 12, 2012 4:59 pm

MariaIoanna

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια γεια σας,

επειδή ενδιαφερόμουν κι εγώ για κερατίνη και άρχισα να το ψάχνω αποφάσισα να μην προχωρήσω.
ψάξτετο πριν το κάνετε
δείτε κι αυτό http://www.webmd.com/healthy-beauty/news/20110907/fda-brazilian-blowout-hair-straightener-is-dangerous

ή αυτό http://offsite.com.cy/blog/%CE%B1%CF%80%CF%8C%CF%83%CF%85%CF%81%CF%83%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B4%CF%85%CE%BD%CE%BF-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C/

26 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Πεμ Jan 12, 2012 9:36 pm

μυρτω

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια μου εγω το εχω κανει δυο φορες μεχρι τωρα..πας μια φορα στο κομμωτηριο,στο κανουν κ μετα απο κανα τετραμηνο ξαναπας αν θελεις.εμενε εγιναν τελειως ισια τα μαλλια μου..ηταν καπως σπαστα,αλλα οχι ωραιο σπαστο,μια βλακεια!στα κομμωτηρια κανει κανα 200αρι νομιζω..αλλα εμενα η μαμα μου παρειγγειλε τα υλικα απ το ιντερνετ κ μου το εκανε αυτη.ψαξαμε να βρουμε καποιο που να μην περιεχει χημικα..
ουσιαστικα η διαδικασια ειναι η εξεης:
λουζεσαι με το ειδικο σαμπουαν κ μετα περνας σε ολα τα μαλλια κατι σα μασκα.στη συνεχεια τα ισιωνεις με το πιστολακι κ περνας την καθε τουφα γυρω στις 7 φορες με σιδερο ισιωματος.δεν πρεπει να λουστεις για μια μερα κ μετα τα λουζεις κανονικα.τα στεγνωνεις κ ειναι ισια κ λαμπερα!
αν θελετε περισσοτερες λεπτομερειες να σας στειλω πμ να σας πω απο που παρειγγειλα κ ποιο πηρα εγω..εχει πολλα παντως να διαλεξετε.
απλως θα λειπω δυο τρεις μερες κ δε θα εχω ιντερνετ..οποτε θα σας απαντησω απο δευτερα!
ο,τι θελετε ρωτηστε μεSmile
εγω παντως το εκανα κ σωθηκα!

27 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Πεμ Jan 12, 2012 9:38 pm

μυρτω

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
α ξεχασα να σας πω..οι τιμες στο ιντερνετ ειναι απο 20 ευρω μεχρι κ 200!εγω πηρα ενα που εκανε γυρω στα 25!
ε δεν ειχα κ 200 ευρω να δωσω για τριχες!αλλα μεχρι 30 τα δινω(πωπω χουβαρντιλικιαααSmile!

28 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Πεμ Jan 12, 2012 9:46 pm

xristinaf

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μυρτω μου ακουγεται πολυυυυυ καλοοοο!και εμενα τα μαλλια μου ειναι οπως τα περιγραφεις.οποτε αυτο που μου λες μου φαινεται σωτηριο Very Happy .ειναι ομως αξιοπιστο το προιον αυτο?λενε οτι εχουν αποσυρθει πολλα τετοια προιοντα.απο που τα παρειγγειλες να δω και εγω?

29 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Πεμ Jan 12, 2012 11:06 pm

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μυρτώ αυτό που λες είναι η χημική ισιωτική και ευχαρίστως να σας εξηγήσω τι είναι :λοιπόν είναι μια χημική τεχνική στην οποία χρησιμοποιούμε το φάρμακο της περμαναντ βασικό συστατικό είναι το θειογλυκολικό οξύ για να μην σας μπερδέψω αν κάποιες έχετε κάνει περμανατ πρώτα σας λούζουν μετά σας τυλίγουν τα μαλλιά με τα μπικουτί και μετά ταμποναριστά περνάνε πα΄νω σε σφουγγαράκι το προίον το οποίο είναι αλκαλικό . Δεν αφήνουμε το μαλλί στην τύχη του κοιτάμε ανοίγουμε τα ρόλει και μετά περμάμε το φυξάρισμα χωρις αυτό αν λουστεί το μαλλί η περμανατ χαλάει . Λοιπον στην ισωτική βάζουμε το προιόν και χτενίζουμε συνέχεια συνέχεια με χοντρή χτένα απο όλες τις κατευθυνσεις να δείτε στο κομμωτήριο είχε τύχει και χτενίζαμε 2 μαζί μετά πρέπει να το αφήσεις άλουστο και διατηρείτε απο 2-4 μήνες ανάλογα το μαλλί . Για να το προσέξετε να βάζετε μάσκα κάθε 15 μέρες .

30 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Κυρ Jan 15, 2012 8:12 pm

miki2009

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λοιπόν κορίτσια ευτυχώς που δεν πείρα ψαλίδι . Έμαθα ότι γνωστή έχει ψαλίδι και τις λέω δεν μου τα κάνεις για να δούμε πως είναι? Φρίκη δεν μου πάνε καθόλου έχω λίγα μαλλιά και ψιλή τρίχα και έγιναν χάλια .Ευτυχώς η κοπέλα που μου κάνει μπιστολάκι τα έξυσε λίγο και σώθηκε λίγο η κατάσταση .

31 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Δευ Jan 16, 2012 11:03 am

μυρτω

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βανια μου δε λεω για την ισιωτικη,αλλα για θεραπεια με κερατινη(brazilian treatment),αν το ψαξετε λιγο στο google,θα δειτε.ειναι καινουριο σχετικα κ δεν το πολυξερουν ουτε στα κομμωτηρια.
τωρα για το ποσο ασφαλες ειναι,δεν μπορω να ξερω ακριβωςSmileκοιταξα παντως να μην εχει
φορμαλδευδη,γιατι ξερω οτι αυτο ειναι το πιο επικινδυνο συστατικο,κ ειδα πως δεν εχeι το συγκεκριμενο προιον.αλλες μαρκες εχουν ομως.
χριστινα μου στα χανια εισαι;εκει ημουν το τριημεροSmileπηγα στην αδεφουλα μου!
αααα αυτο που πηρα εγω λεγεται:
brazilian blow dry hair treatment.μολις το γραψεις στο google σου βγαζει τιμες κ απο που το παραγγελνεις.

32 ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩΩΩΩΩΩ στό Τετ Apr 18, 2012 5:54 pm

NATASA85

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας ενδιαφερομαι και εγω για τη θεραπεια εψαξα λιγο στο google αλλα δεν μπορεσα να βρω απο που να παραγγειλω Sad
αν μπορεισ μυρτο στειλε μου Very Happy Very Happy σε παρακαλω την ιστοσελιδα απο οπου παραγγειλεσ εσυ !ευχαριστω πολυ Very Happy Very Happy

ΑΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΜΑΝΑΝΤ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΙΡΑΖΕΙ..??!! Shocked Shocked Shocked

33 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Παρ Apr 20, 2012 10:39 am

Myro

με τσιτωσατε τελικα κοριτσια κ παρηγγειλα ενα ψαλιδι ετσι να βρισκετε....το κανεις μια φορα την εβδομαδα κ εισαι παντα σαν χτενισμενη...
βρηκα ενα φθηνο γιατι ειπα κ να μην το χρησιμοποιησω μην παει χαμενο...τα χαρακτηριστικα του μια χαρα φαινονται..θα μου ερθει σε καμια εβδομαδα...

https://www.facebook.com/myrodeve

34 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Παρ Apr 20, 2012 11:53 am

Asabache

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα
και εγω έχω παρα πολυ σγουρο μαλλι για να καταλάβετε δαχτυλιδι ειναι η μπουκλα... για αυτο χρησιμοποιω την belisima profesional είναι πάρα πολύ καλή

35 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Παρ Apr 20, 2012 12:14 pm

bell

Asabache έγραψε: καλημερα
και εγω έχω παρα πολυ σγουρο μαλλι για να καταλάβετε δαχτυλιδι ειναι η μπουκλα... για αυτο χρησιμοποιω την belisima profesional είναι πάρα πολύ καλή

Έχω τη mini belisima!! Very Happy

36 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Παρ Apr 20, 2012 12:17 pm

Asabache

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bell έγραψε:
Asabache έγραψε: καλημερα

Έχω τη mini belisima!! Very Happy

afro

37 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Παρ Apr 20, 2012 12:40 pm

NATASA85

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αχ κορίτσια έχω πόσες μέρες που ψάχνω στο google για την κερατίνη μα τίποτα Sad
η δεν θα έχει τιμές η θα είναι από εξωτερικό :HEEELLLPPPP Sad Sad Sad Crying or Very sad

38 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Παρ Apr 20, 2012 1:02 pm

bell

Χρησιμοποιώ το σίδερο εδώ και ένα μήνα. Αναρωτιέμαι αν καταστρέφει το μαλί.

Μέχρι τώρα δεν είδα κάτι κακό. Στο μέλλον όμως;;; Έχω λεπτή τρίχα..

39 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Παρ Apr 20, 2012 1:17 pm

Asabache

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bell έγραψε:Χρησιμοποιώ το σίδερο εδώ και ένα μήνα. Αναρωτιέμαι αν καταστρέφει το μαλί.

Μέχρι τώρα δεν είδα κάτι κακό. Στο μέλλον όμως;;; Έχω λεπτή τρίχα..

ναι δυστυχως το καταστρεφει.. αναλόγως και ποσο συχνα το χρησιμοποιείς και πως το χρησιμοποιείς

40 Απ: ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ στό Σαβ Apr 21, 2012 12:59 am

maryz-iraklio kritis

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κάτι άσχετο αυτό το θέμα που κολλάει με την ενότητα "Όλα για τον θηλασμό"??? Shocked

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a blog