Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #139
από tzeni27 Σήμερα στις 12:34 am

» ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ
από kerasoula Σήμερα στις 12:34 am

» ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ/ΠΑΡΤΥ
από Emilynik Σήμερα στις 12:27 am

» καισαρικη με επισκληριδιο?
από sevi29 Σήμερα στις 12:25 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από maria maroui Σήμερα στις 12:22 am

» δεν λεει ποτε οτι θελει τουαλετα τι να κανω να το βοηθησω???
από maria maroui Σήμερα στις 12:16 am

» ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ!!!!!!!!!
από sevi29 Σήμερα στις 12:06 am

» Αρνηση για βοηθεια
από kerasoula Χθες στις 11:56 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από griniaroula Χθες στις 11:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Χθες στις 11:33 pm

» Τουρτοπάνες & Cupcakes!!!
από anatoligew Χθες στις 11:18 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Χθες στις 11:17 pm

» ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ?
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 10:52 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 10:36 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Stevi_tasos Χθες στις 10:34 pm

» ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΕΞΙΩΣΗ ΒΑΦΤΙΣΗΣ!!!
από kerasoula Χθες στις 10:32 pm

» τεραστιος λεκιθικος ασκος ??
από maro28 Χθες στις 10:15 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΔΑΝΙΚΑ ΩΑΡΙΑ
από Stevi_tasos Χθες στις 9:51 pm

» ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ μερος 3
από famozina Χθες στις 9:41 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από thomais Χθες στις 5:53 pm

» παραξενα ονειρα
από maro28 Χθες στις 5:27 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Χθες στις 3:30 pm

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από kerasoula Χθες στις 3:21 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 3:14 pm

» Κλαψ κλαψ...... :(
από kerasoula Χθες στις 3:09 pm

» ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ μερος2
από ede37 Χθες στις 1:09 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από jollie Χθες στις 12:52 pm

» MAKE UP ARTIST PEGY-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
από mamamia12 Χθες στις 11:32 am

» συσπασεις...
από Dori Χθες στις 11:08 am

» απορίες εν μεσω μερικής αποκόλλησης
από Tinkerbell10 Χθες στις 10:08 am

» προσπαθεια σπερματεγχυσης
από Stevi_tasos Χθες στις 8:42 am

» Ρουχα/παπουτσια για αγορια&κοριτσια απο 0-7 χρ. σε συμβολικες τιμες
από Joana Χθες στις 2:06 am

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από Stevi_tasos Τετ Jul 23, 2014 11:27 pm

» mipos eimai egkuos
από Anna lamda Τετ Jul 23, 2014 10:59 pm

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από ede37 Τετ Jul 23, 2014 10:56 pm

» ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
από gallida Τετ Jul 23, 2014 9:13 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από danae_93 Τετ Jul 23, 2014 7:23 pm

» Εσείς αισθανθήκατε πόνο κατά την εμφύτευση του ωαρίου;
από depytsilo Τετ Jul 23, 2014 1:52 pm

» sos mono zimarika
από ANGEL Τετ Jul 23, 2014 1:07 pm

» Χαμηλη χοριακη !!
από fanouria Τετ Jul 23, 2014 1:04 pm

Παρόντες χρήστες
671 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 35 μέλη, 2 μη ορατοί και 634 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, AngelMommy, Catty, demaki88, depytsilo, Dori, elila, Emilynik, evanka, griniaroula, helen prl, kerasoula, lilitsi, Lollipop83, love1988, love4, Mama40, mamalina, maria1979, Marianna50, myAngels, NOPITSA, pennytol, petra18, primadona, rise, roodie, sevi29, sofia lara, tassoula, tzeni27, zanna, ΜΑΡΙΑ20, μαρακι27, μιτατα

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

χρυσαφακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια!
επειδη χαρη σε εσας ελυσα πολλες αποριες μου ειπα μηπως υπαρχει καποια κοπελα που γνωριζει απο αυτο το προβλημα..
γεννησα πριν 2,5 χρονια το παιδακι μου, (με καισαρικη) το λεω μηπως παιζει κανεναν ρολο στο προβλημα μου! θυλασα για 6 μηνες, (μονο λιγο δυστηχως), απο οτι θυμαμαι μετα τον τοκετο ειδα οτι ειχα μια ενωχλητικη μυρωδια στα ουρα κ στα υγρα..
το ειπα στον γιατρο και μου ειπε οτι θα φτειαξει ειναι λογο τοκετου κ θυλασμου..
περιμενα να φτειαξει αλλα τιποτα! εκανα εξετασεις κολπικων υγρων και ουρων, ηταν ολα καθαρα! δεν ειχα καποιο προβλημα, το μονο που ειχα απο πολυ μικρη δηλαδη, ειναι πολυκυστικες ωοθηκες οπου μετα την γεννα επιδυνοθηκαν παρα πολυ..
ο γιατρος ειπε οτι ισως ωφηλεται σε αυτο! μου εδωσε κολπικα σωλιναρια (dalacin) για μια εβδομαδα! τα τελειωσα, μετα απο 3 μερες ειχα ξανα τα ιδια! γιατι??? πινω πολυ νερο!
ειναι πραγματικα πολυ ενωχλητικο!!!!! μου χαλαει παντα την διαθεση! δεν μου κανει καρδια να παω τουαλετα! σαν να εχω περιοδο και χειροτερα μη σας πω!
καλα οτι με αυτο το θεμα δεν εχεις διαθεση και για καμια επαφη..
σου κοβει τα φτερα!
υπαρχει καποια κοπελα που ειχε κατι τετοιο? και αν ναι, τι εκανε?
γνωριζει κατι κανεις?????
βοηθειστε με βρε κοριτσια ειμαι απελπισμενη....
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!

χρυσαφακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ξεχασα να πω οτι εννοειται πως δεν ειναι θεμα καθαριοτητας!!!!!
εξαλλου αν δεν ημουν μεχρι αηδιας λατρης της καθαριοτητας δεν θα με ενοχλουσαι η κακοσμια...
δεν γνωριζει κατι καποια ε? Sad Sad

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μετά τη θεραπεία του είπες οτι το πρόβλημα επανείλθε?
εγώ είχα το ίδιο θέμα αλλά λόγων των φραμάκων της εκγυμοσύνης (ασβέστιο,σίδηρο κλπ). μήπως λόγω πολυκυστικών παίρνεις χάπια?

mamavivo

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω το βιωσα αυτο και τελικα ειχα τραχηλιτιδα.μετα την θεραπεια τελειωσε και η κακοσμια .για κοιτα το

Myro

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω γενικα αποσο ξερω απο μενα οταν μυριζει η ευαισθητη περιοχη συνηθως ειναι καμια τραχιλιτιδα,κολπιτιδα η κατι τετοιο....τεστ παπ μηπως να κανεις??μηπως δειξει εκει κατι

https://www.facebook.com/myrodeve

χρυσαφακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εκανα τεστ-παπ πριν 4 μηνες! ηταν οκ ειπε! τι ειναι η τραχυλιδα? το εχω ακουσει αλλα δεν ξερω τι ειναι? τι χαπια πηρες?
δεν παιρνω χαπια για ΣΠΩ. δεν τα δεχεται ο οργανισμος μου τα ορμονικα αντισυλιπτικα.. απλως υποφερω χωρις χαπια!!

mamavivo

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω μετα το παπ το επαθα.και με ξανακοιταξε και μου εδωσε μια κολπικη αλοιφη για 5 μερες αν θυμαμαι καλα.η τρααχιλιτιδα ειναι φλεγμωνη στον τραχηλο κατι τετοιο.
λογικα να πας να σε δει και να επιμεινεις.να κανεις παπ παλι αν χρειαζετε.

χρυσαφακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μολις διαβασα τι ειναι η τραχηλιτιδα!
μαλλον θα ξανα παω στο γιατρο για να κανω εξετασεις!
ειναι πολυ ασχημο.. ευχαριστω που μου ειπατε τις εκδοχες σας!!!!!!
με βοηθησαν πολυ! δεν ηξερα οτι μπορει να προερχεται απο κατι τετοιο!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ!!!!!!!

χρυσαφακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamavivo ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!
Κ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΔΗΛΑΔΗ!!!!!!!!!

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να ζητήσεις από το γιατρό σου να κάνεις μια καλλιέργεια κολπικού υγρού , μπορεί να είναι μύκητες μπορεί κολπίτιδα μπορεί και κάτι περισσότερο με το ΤΕΣΤ ΠΑΠ δεν καλύπτονται όλες οι πιθανότητες .

μπεμπινι 1

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα οσες φορες μου εχει τυχει να μυριζουν τα υγρα ειναι απο μυκητες και το εβλεπε ο γυναικολογος μετα απο καλιεργεια κολπικου υγρου

ioanna85

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χρυσαφακι καλησπέρα! αφού έκανες ήδη τεστ ΠΑΠ να κάνεις καλλιέργειες.
Άμεσο κολπικό για μύκητες, τριχομονάδες, clue cells κόκκους, καλλιέργεια κολπικού υγρού για αερόβια, καλλιέργεια τραχηλικού υγρού για αερόβια, αναερόβια, χλαμύδια, ureaplasma - urealiticum, μυκοπλάσματα και αντιβιόγραμμα.

χρυσαφακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioanna ευχαριστω πολυ! εκλεισα ραντεβου να παω αυριο στον γιατρο!
κοιτα να δεις! τοσο καιρο που το λεω του γιατρου δεν μου ειπε τοσα πολλα οπως μου ειπατε εσεις!!
κοριτσακια εισαστε καλητερα απο τον γιατρο!!!
και δεν πειστευα οτι θα λυσω το προβλημα μου οταν εγραψα το θεμα...
αν το ηξερα θα το εκανα νωριτερα..
παντως, εχω κανει καλλιεργια κολπικων υγρων κ δεν μου ειπε οτι ειχα τιποτα απο ολα αυτα..
τωρα θα μου πειτε, μπορει να εμφανηστεικε μετα τις εξετασεις κατι απο αυτα!! σωστα! γιαυτο θα παω αυριο κ θα του πω αλλες αυτες τις "παθησεις" που μου ειπατε!
ειστε φοβερες!!!!!
ευχαριστω σας ειπα??? οχι ε??
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μερικοί γιατροί επειδή ασχολούνται με δύσκολες παθήσεις κλπ αυτά τα θεωρούν σταγόνα στον ωκεανό και δεν δίνουν σημασία. αν αντιληφθείς κάτι τέτοιο πάρε και δεύτερη γνώμη. μου έχει τύχει γιαυτό στο λέω!

Lida R

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χρυσαφακι έγραψε:εκανα τεστ-παπ πριν 4 μηνες! ηταν οκ ειπε! τι ειναι η τραχυλιδα? το εχω ακουσει αλλα δεν ξερω τι ειναι? τι χαπια πηρες?
δεν παιρνω χαπια για ΣΠΩ. δεν τα δεχεται ο οργανισμος μου τα ορμονικα αντισυλιπτικα.. απλως υποφερω χωρις χαπια!!

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΟΛΠΙΚΩΝ ΥΓΡΩΝ ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ..ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΕΝΙΩΘΑ ΚΙ ΕΓΩ.ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΤΑ ΚΟΛΠΙΚΑ ΥΓΡΑ ΑΠΟ 3 ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΓΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ. ΠΕΡΙΠΟΥ 50€ ΠΛΗΡΩΣΑ ΣΕ 2 24ΩΡΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑΣ.

Lilliput

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πιθανότατα έχεις κολπίτιδα!
Πολλά βακτήρια ευθύνονται για την κακοσμία του κόλπου που μοιάζει με <<ψαρίλα>> ,κυρίως το Gardnerella vaginalis.Χρειάζεσαι καλλιέργεια κυρίως για clue cells (κύτταρα καλυμμένα με τα βακτήρια αυτά).
Να πλένεσαι καθημερινά με σαπούνι με ουδέτερο pH .
Mην ανησυχείς,με μια αντιβίωση θα σταματήσει όλο αυτό,εφόσων γίνει κι η παραπάνω διάγνωση. Smile

CHRISLA2216

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ελπιζω να γραφω στο σωστο θεμα... ι εγω πριν μια βδομαδα πηγα για τεστ Παπ στον γιατρο κ μου πηρε υγρα για καλλιεργεια κολπικου κ τραχηλικου υγρου γιατι λεει οτι τα υγρα μου ειχαν κακοσμια αλλα κ λαθος οψη.. τα αποτελεσματα που πηρα την παρασκευη δεν ηταν καλα Crying or Very sad Crying or Very sad
και κολπιτιδα κ τραχηλιτιδα μαζι.. εδωσε θεραπεια με χαπια κ σε μενα αλλα κ στον αντρα μου. δεν ειναι κατι σοβαρο ετσι? αγχωθηκα πολυ, καθως ειναι η πρωτη φορα που μου τυχαινει.. επισης μου ειπε οτι ισως χρειαστει να κανουμε καυτηριαση στον τραχηλο- αλλα να πω την αληθεια λογω αγχους εκεινη την στιγμη δεν ακουσα τον λογο.. μηπως ξερει καμια να μου πει γιατι κ ποτε γινεται κατι τετοιο? ααα!! κ κατι τελευταιο. στην καλλιεργεια των υγρων το κακο αποτελεσμα ειναι το ureaplasma το οποιο βγηκε θετικο.. τι ειναι αυτο παλι???

18 ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! στό Κυρ Feb 05, 2012 8:14 pm

KRISTI 1

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ γω ειχα παθει τραχηλιτιδα παλιοτερα αλλα δεν μου ειχε πει τιποτα για καυτηριασμο.με αντιβιωση εφυγε..τωρα αν αφησουμε καιρο θα υπαρξουν αλλοιωσεις στνο τραχηλο,μηπως γιαυτο σου ειπε καυτηριαση?αλλα ενταξει μπορει να περασει με τα χαπια.

its a boy

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
epeidi exw exw ena istoriko me oyrolimwxseis.kane mia kaliergeia oyrwn mipws exeis oyrolomoxsi.otan se myrizoyn ta oyra kai to xrwma toys einai kapws pio skoyro kitrino kai ta vlepeis pikta mallon oyrolimwxsi einai.egw 2 xronia trexw me oyrolimoxseis.kai kryfes oyrolimoxseis kiolas poy den exeis symptwmata oyrolimwxsis. tsoyxsimo, pono. giayto kane mia kaliergeia oyrwn kai ayrioan mporeis

trelomana

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="χρυσαφακι"]εκανα τεστ-παπ πριν 4 μηνες! ηταν οκ ειπε! τι ειναι η τραχυλιδα? το εχω ακουσει αλλα δεν ξερω τι ειναι? τι χαπια πηρες?
[/quote

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΛΙΕΡΓΙΑ ΚΟΛΠΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ....ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΤΡΑΧΙΛΙΤΙΔΑ,ΚΟΛΠΙΤΙΔΑ.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forums | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a blog