Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από maro28 Σήμερα στις 11:40 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Anastasie Σήμερα στις 11:33 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από kikimam Σήμερα στις 10:13 am

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από Anastasie Σήμερα στις 10:12 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 8:33 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 11:19 pm

» 6 ΜΗΝΟ ΟΑΕΔ.
από vagann Χθες στις 9:28 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Χθες στις 1:47 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Χθες στις 11:53 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από HappyMama Χθες στις 11:40 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Titino Χθες στις 9:34 am

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Χθες στις 2:25 am

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από VANESSA1984 Χθες στις 2:10 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Πεμ Oct 23, 2014 9:23 pm

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Oct 23, 2014 1:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Πεμ Oct 23, 2014 12:03 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

Παρόντες χρήστες
408 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 15 μέλη, 1 μη ορατός και 392 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Ana, Anastasie, bebe@, elin1, kikimam, loulou_29, love4, maro28, Ricola, roulakriti, thali-alex, vagann, ΖΩΗ13, ζουζουνακι, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 Γαλα-να το αλλαξω? στό Πεμ Jun 24, 2010 9:31 am

Αννα Κ.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εχτες ηταν μια καλυτερη μερα φαγητου μιας και εφαγε λιγο καλυτερα. Με το γαλα ομως εχουμε προβλημα - κοιμηθηκε μονο με 40 γραμ. και το πρωι πινει καμια 70γραμ. Ξερω οτι ειναι εξαιτιας της ωτιτιδας η ολη φαση αλλα αναρωτιεμαι κατι. Στην ηλικια αυτη μπορω να πειραματιστω λιγο με γευσεις στο γαλα? Δηλ. μπορω να της παρω να δοκιμασει κατι αλλο?
Θα την επηρρεασει π.χ. στα κακα της ή σε κατι αλλο οπως οταν ειναι λεχουδια?
Τι λετε?
Πινει απο 13 μηνων Frisogrow.
Ελεγα να της παρω να δοκιμασει το Junior ή κανα Advance Δελτα.
Ειμαι ανοιχτη σε προτασεις.

2 Απ: Γαλα-να το αλλαξω? στό Πεμ Jun 24, 2010 9:52 am

STAUROSZOO

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ο γιατρος τη λεει.νομίζω οτι ειναι σε ηλικία να ξεκινήσει αλλο γαλατάκι.και εμεις σε αυτήν την ηλικία ξεκινήσαμε της νεστλε το χαρτινο Νο 1.νοστιμο γαλατάκι.μεχρι και τα 2 1/2 αυτο πιναμε.νομίζω οτι ξεκιναν απο εξι μηνών.εσύ γιατι αργησες τοσο.εμείς πίναμε υποαλεργικό γάλα γιαυτό αργήσαμε.

3 Απ: Γαλα-να το αλλαξω? στό Πεμ Jun 24, 2010 10:02 am

faye

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αννουλα μου καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο σας γι αυτο . Μπορεις να παρεις και το Νoulac που ειναι για παιδακια απο 6 μηνων . Αλλα πριν κανεις οτιδηποτε να ρωτησεις τον γιατρο για σιγουρια εκεινος ξερει καλυτερα. Δεν νομιζω ομως να εχεις προβλημα με τα κακακια της.

4 Απ: Γαλα-να το αλλαξω? στό Πεμ Jun 24, 2010 10:24 am

marianna

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΦΡΕΣΚΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ (π.χ. ΟΛΥΜΠΟΣ) ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΟ ΓΥΡΙΖΕΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ. ΕΓΩ ΤΗΣ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΠΡΙΝ ΤΑ 2 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΛΥ. ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΧΡΟΝΙΑΣΕ ΕΜΕΝΕ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΑΛΜΙΡΟΝ 3 ΤΟ GROWNING UP ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΣΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΣΚΟΝΗ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!
ΡΩΤΑ ΟΜΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΠΡΩΤΑ!!!!

5 Απ: Γαλα-να το αλλαξω? στό Πεμ Jun 24, 2010 11:08 am

sevaki

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμείς το Almiron 3 πίνουμε . είναι πάρα πολύ καλό ! αξίζει να το δοκιμάσεις και είναι έτοιμο για κατανάλωση . απλώς το ζεσταίνεις λίγο . sunny

6 Απ: Γαλα-να το αλλαξω? στό Πεμ Jun 24, 2010 1:17 pm

Konstantina-olinomanoula

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ότι είναι να κάνεις να το κάνεις σε συννενόηση με τον γιατρό σου κοριτσάκι μου!!Εμένα δεν έπινε την σκόνη τελευταία κ μου είπε η γιατρός μου μια που κοντεύουμε πια κ τον χρόνο να πάρω φρέσκο..
Εγώ δοκίμασα να της δώσω το νέσλακ κ το νουνου κιντ,αλλα της ήρθαν πολύ γλυκά κ δεν ήθελε ούτε να τα μυρίσει..Οπότε κ δοκίμασα το φρέσκο της νεογάλ(είναι δραμινό) κ πίνει πια ευχάριστα 250μλ το βράδυ κ 200 το πρωί!

7 Απ: Γαλα-να το αλλαξω? στό Πεμ Jun 24, 2010 2:52 pm

Αννα Κ.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η γιατρος μου ειχε πει πριν απο 3 μηνες οταν ηταν 12 μηνων (επινε τοτε Frisolac) να συνεχισω με σκονη. Πηγα στο Frisogrow της ιδιας σειρας.
Απλα τωρα λεω μηπως να της αλλαξω γευσεις και να πειραματιστω.
Δεν την ρωταω γιατι θα μου πει οχι αλλα θελω να δω κατα ποσο τελικα ειναι ανορεξια ή φταιει το οτι βαρεθηκε το ιδιο γαλα.

8 Απ: Γαλα-να το αλλαξω? στό Πεμ Jun 24, 2010 5:02 pm

veni

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
marianna έγραψε:ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΦΡΕΣΚΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ (π.χ. ΟΛΥΜΠΟΣ) ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΟ ΓΥΡΙΖΕΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ. ΕΓΩ ΤΗΣ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΠΡΙΝ ΤΑ 2 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΛΥ. ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΧΡΟΝΙΑΣΕ ΕΜΕΝΕ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΑΛΜΙΡΟΝ 3 ΤΟ GROWNING UP ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΣΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΣΚΟΝΗ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!
ΡΩΤΑ ΟΜΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΠΡΩΤΑ!!!!

καλησπερα!!!
εμενα ο μικρος ειναι 18 μηνων και του εδινα απο τον χρονο φρεσκο γαλα με την εγκριση της πρωτης παιδιατρου..
ο μικρος ομως μετα απο μια διαρροια που περασε και καποια γαστρενεερικα προβληματα απο εκει που εκανε 5 φορες την μερα κακα εχει εδω και ποσο καιρο και σφιγγεται και σφιγγεται και κανει-συγνωμη κιολας-πολυ σφιχτα και λιγα κακα.
δεν το σκεφτηκα πως μπορει να ειναι απο το φρεσκο και η διαρροια και η δυσκοιλιοτητα...
τωρα ξαναρχισαμε σκονη, το frisogrow γιατι ειναι μικροκαμωμενος και μου ειπε η αλλη παιδιατρος που πηγα να του δινω καλυτερα σκονη ή της nutricia τα ετοιμα.
οχι ομως advance και τετοια που ειναι ψυγειου
Shocked εχω καταμπερδευτει και δεν ξερω τι ειναι καλο και τι οχι πλεον..
μεγαλ οθεμα το θεμα του γαλακτος!!!! Smile

http://www.blade.gr

9 Απ: Γαλα-να το αλλαξω? στό Παρ Jun 25, 2010 2:00 pm

Mamma El

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marianna έγραψε:ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΦΡΕΣΚΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ (π.χ. ΟΛΥΜΠΟΣ) ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΟ ΓΥΡΙΖΕΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ.

Αυτό πρώτη φορά το ακούω! Shocked
Εγώ στη μεγάλη μόλις χρόνισε της έδωσα φρέσκο και δεν είχε παρουσιάσει τίποτα με το έντερο της. Μάλιστα η παιδίατρος μου είχε πει να της το δώσω. Στη μικρή το καθυστερήσαμε λίγο λόγω αλλεργίας. Μήπως αυτό εννοείς;

Αυτό που ξέρω πάντως για τα γάλατα σε σκόνη είναι ότι δεν κάνει να παρατείνεται η χρήση τους περισσότερο από τους 15 μήνες γιατί κάνει κακό στα νεφρά τους. Μην ξεχνάμε ότι όλα αυτά τα γάλατα είναι χημικά προϊόντα!

Επίσης καλό είναι να μην αλλάζουμε συχνά γάλατα στα παιδιά γιατί τότε παρουσιάζονται προβλήματα στο έντερο!

http://mammael.blogspot.com/

10 Απ: Γαλα-να το αλλαξω? στό Σαβ Jun 26, 2010 12:25 am

Αννα Κ.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια πριν απο λιγο της εδωσα ΝΟΥΝΟΥ Kid. Το εβρασα λιγο και ηπιες 95 -100 γραμμαρια. Δεν ειδα μεγαλη διαφορα. Παλι ανορεχτα ηπιε. Αυριο το πρωι να της δωσω το Frisogrow που επινε?
Τι να κανω? Λετε να το αδειασουμε και αυτο το μπουκαλι ΝΟΥΝΟΥ Kid και μετα?
Θα την πειραξει?

11 Απ: Γαλα-να το αλλαξω? στό Σαβ Jun 26, 2010 12:47 am

mamabasilikis

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αννούλα καλησπέρα κ απο μένα. Νομιζω πως μπορείτε να τελειώσετε το κουτί του νουνου κιντ που ανοίξατε ήδη και μετά να πατε σε κατι αλλο αν δεν το πίνει...απο την δικιά μου εμπειρία θα σου πω οτι οταν η μικρή μου δεν πίνει γάλα, βγάζει δόντια, πονάει και την ενοχλεί το ρούφα ρούφα απο το μπιμπερο. Αν της το δώσω με το κουταλάκι ομως μια χαρά το πίνει και ανοιγει και το στομα της μονη της. Τωρα βεβαια για 250γρ θα κάνουμε 20 λεπτα να το πιει κουταλίτσα κουταλίτσα αλλά απ το καθολου...το προτιμώ..
τωρα οσο αφορά τα γάλατα, fisogrow πίνουμε κ εμείς (14 μηνων ειμαστε) αλλά καποιες φορές που μου είχε τελειωσει και δεν προλαβα το σουπερ ανοιχτο έχει πιει και το advance της δέλτα. Τα εβαπορέ εμένα δεν θα θελει και δεν χαλιέμαι να σου πω γιατί και εχώ δεν τα προτιμώ, δεν μ αρεσαν και μενα σαν παιδι...εχω ομως ενα στο ντουλαπι μου για ωρα ανάγκης...επισης εμας ο γιατρος μας ειπε οτι μπορουμε σιγά σιγα ν αρχίσουμε το φρέσκο και απ οσα έχω δοκιμάσει εχω καταλήξει στο φρεσκο της Αμερικανικης Γεωργικής Σχολης ( το εχει ο Βασιλόπουλος και ειναι λιγο τσουχτερο ), το Φαρμα Κουκακη ( το βρισκω στο Μαρινοπουλο, επισης ακριβουτσικο) και το Εβολ ( στο Σκλαβενιτη). Ξερω οτι απο αποψη ποιοτητας ειναι εξαιρετικά γάλατα κ απο γευση επισης ! (υποκειμενική παρατήρηση) μπορεις εστω και για δοκιμή να της δώσεις λιγο φρέσκο για να δεις αν της αρεσει.
α ! και κατι τελευταιο . Οταν δεν πινει καθολου η πολυ λιγο γάλα, ο παιδιατρος μου εχει πει να της φιάχνω κρεμες μ αυτο..τουλαχιστον αν το τρωει σε στερεά μορφή..
αυτα απο μενα ! Φιλάκια και στις δυο σας !

12 Απ: Γαλα-να το αλλαξω? στό Σαβ Jun 26, 2010 12:58 am

Αννα Κ.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamabasilikis έγραψε:Αννούλα καλησπέρα κ απο μένα. Νομιζω πως μπορείτε να τελειώσετε το κουτί του νουνου κιντ που ανοίξατε ήδη και μετά να πατε σε κατι αλλο αν δεν το πίνει...απο την δικιά μου εμπειρία θα σου πω οτι οταν η μικρή μου δεν πίνει γάλα, βγάζει δόντια, πονάει και την ενοχλεί το ρούφα ρούφα απο το μπιμπερο. Αν της το δώσω με το κουταλάκι ομως μια χαρά το πίνει και ανοιγει και το στομα της μονη της. Τωρα βεβαια για 250γρ θα κάνουμε 20 λεπτα να το πιει κουταλίτσα κουταλίτσα αλλά απ το καθολου...το προτιμώ..
τωρα οσο αφορά τα γάλατα, fisogrow πίνουμε κ εμείς (14 μηνων ειμαστε) αλλά καποιες φορές που μου είχε τελειωσει και δεν προλαβα το σουπερ ανοιχτο έχει πιει και το advance της δέλτα. Τα εβαπορέ εμένα δεν θα θελει και δεν χαλιέμαι να σου πω γιατί και εχώ δεν τα προτιμώ, δεν μ αρεσαν και μενα σαν παιδι...εχω ομως ενα στο ντουλαπι μου για ωρα ανάγκης...επισης εμας ο γιατρος μας ειπε οτι μπορουμε σιγά σιγα ν αρχίσουμε το φρέσκο και απ οσα έχω δοκιμάσει εχω καταλήξει στο φρεσκο της Αμερικανικης Γεωργικής Σχολης ( το εχει ο Βασιλόπουλος και ειναι λιγο τσουχτερο ), το Φαρμα Κουκακη ( το βρισκω στο Μαρινοπουλο, επισης ακριβουτσικο) και το Εβολ ( στο Σκλαβενιτη). Ξερω οτι απο αποψη ποιοτητας ειναι εξαιρετικά γάλατα κ απο γευση επισης ! (υποκειμενική παρατήρηση) μπορεις εστω και για δοκιμή να της δώσεις λιγο φρέσκο για να δεις αν της αρεσει.
α ! και κατι τελευταιο . Οταν δεν πινει καθολου η πολυ λιγο γάλα, ο παιδιατρος μου εχει πει να της φιάχνω κρεμες μ αυτο..τουλαχιστον αν το τρωει σε στερεά μορφή..
αυτα απο μενα ! Φιλάκια και στις δυο σας !

Αμα σου πω οτι αυτο εκανα εχτες με την κρεμα ? Δηλ. δεν ηπιε το γαλα της και της το εκανα κρεμα με μπιοσκοτα. Εφαγε σχεδον ολο το μπωλ! Εξυπνο οντως! Σε ευχαριστω πολυ!!! Θα την φιλησω εκ μερους σου!

13 Απ: Γαλα-να το αλλαξω? στό Σαβ Jun 26, 2010 1:00 am

areti1

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kai ego tha sou po na tis doseis to nounou kai meta na deis ti tha kaneis..
emas mas eixe pei apo ena xronon kai meta mporei na piei fresko...tou pira alla den tou arese...tora pinoume to nounpou to kid alla oxi tob evapore auto pou einai sta psigeia

14 Απ: Γαλα-να το αλλαξω? στό Σαβ Jun 26, 2010 12:21 pm

anastasia

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αννα Κ. έγραψε:Εχτες ηταν μια καλυτερη μερα φαγητου μιας και εφαγε λιγο καλυτερα. Με το γαλα ομως εχουμε προβλημα - κοιμηθηκε μονο με 40 γραμ. και το πρωι πινει καμια 70γραμ. Ξερω οτι ειναι εξαιτιας της ωτιτιδας η ολη φαση αλλα αναρωτιεμαι κατι. Στην ηλικια αυτη μπορω να πειραματιστω λιγο με γευσεις στο γαλα? Δηλ. μπορω να της παρω να δοκιμασει κατι αλλο?
Θα την επηρρεασει π.χ. στα κακα της ή σε κατι αλλο οπως οταν ειναι λεχουδια?
Τι λετε?
Πινει απο 13 μηνων Frisogrow.

Ελεγα να της παρω να δοκιμασει το Junior ή κανα Advance Δελτα.
Ειμαι ανοιχτη σε προτασεις.

αφου πονανε τα αυτακια της που να εχει ορεξη για πιπιλιματα αφου επειδινωνει τον πονο... και η δικια μου με ωτιτιδα εκανε 4! μερεσ για να φαει...ειχα τρομαξει οτι το παιδι μου δεν πινει το γαλα του!
κανε υπομονη και ακου τον παιδιατροσ σου....αφου οι περισσοτεροι επιμενουν στα γαλατα σε σκονη οτι εχουν περισσοτερο σιδηρο....

http://FRAOU8@YAHOO.GR

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a free blog