Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» είμαι καινούρια αλλά..
από Stevi_tasos Σήμερα στις 5:19 am

» Γιατί να ασφαλίσω το παιδί μου;
από Stevi_tasos Σήμερα στις 5:10 am

» Επιθυμία...
από Stevi_tasos Σήμερα στις 5:07 am

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από tzeni27 Σήμερα στις 2:51 am

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από γεωργια καρ. Σήμερα στις 2:15 am

» αυχενικη διαφανεια:ποια η εμπειρια σας?
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 12:27 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από maria maroui Σήμερα στις 12:23 am

» ΙΟΣ HPV βοήθεια!!!!!
από maria maroui Σήμερα στις 12:16 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από Anastasie Σήμερα στις 12:15 am

» για να περασει η ωρα:( σας εχουν κανει οι γιαγιαδες την μαγκανια με τον σταυρο???)
από Stevi_tasos Σήμερα στις 12:11 am

» ΕΔΩ ΜΑΓΙΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΤΟΥ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΑΛΕΚΑ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 12:07 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΣ ΤΗ ΠΕΡΝΑΜΕ ΜΑΖΙ -ΣΤΕΙΛΕ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΣΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 12:06 am

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Stevi_tasos Χθες στις 11:51 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Χθες στις 11:35 pm

» ΕΣΠΑ 2014 -2015
από maryz-iraklio kritis Χθες στις 10:08 pm

» ΠΛΥΣΙΜΟ ΔΟΝΤΙΩΝ
από margdimitra Χθες στις 9:57 pm

» Για να αρχίσουμε...
από Mamma Tomato Χθες στις 9:36 pm

» Καθυστέρηση
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 9:34 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από maria_dou Χθες στις 8:00 pm

» Χαμηλη χοριακη !!
από maro28 Χθες στις 7:50 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από mikrh mama Χθες στις 6:13 pm

» Μανούλες από Ελευσίνα και γύρω περιοχές!!!!
από christinelle Χθες στις 5:43 pm

» ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ!!!!!!!!!
από Stevi_tasos Χθες στις 5:34 pm

» το τεστ μου... κ εχω μπερδευτει!!
από Stevi_tasos Χθες στις 5:33 pm

» ΟΙ 8 ΣΥΝΗΘΕΣΤΕΡΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ!
από Stevi_tasos Χθες στις 5:16 pm

» ΣΗΦΗΣ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΗΣ - ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ
από Stevi_tasos Χθες στις 5:01 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Χθες στις 5:00 pm

» Αρνηση για βοηθεια
από kerasoula Χθες στις 4:02 pm

» "ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ"ΓΑΛΑΖΙΑ ΑΚΤΗ
από ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΜΑ Χθες στις 3:44 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από irenehr Χθες στις 3:43 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από dora74 Χθες στις 3:39 pm

» Μ Α Κ Α Ρ Ι !!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 3:29 pm

» καλησπερα σε ολες τις μαμαδες
από γεωργια καρ. Χθες στις 3:26 pm

» Αναζήτηση gonal
από santal Χθες στις 3:17 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 3:16 pm

» Καλημερα κι απο εμενα!
από louloupaki Χθες στις 3:11 pm

» ΧΑΡΙΖΩ GONAL
από santal Χθες στις 2:58 pm

» ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗτελος
από famozina Χθες στις 2:15 pm

» τεραστιος λεκιθικος ασκος ??
από pucca Χθες στις 12:26 pm

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από Stevi_tasos Χθες στις 10:03 am

Παρόντες χρήστες
103 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 3 μέλη, 0 μη ορατοί και 100 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

katerinoula, NOPITSA, Stevi_tasos

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 πιπιλες... στό Δευ Dec 26, 2011 1:07 pm

ισμηνη

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

καλημέρα σε ολες και χρονια πολλα!!!!
θελω να ρωτησω κατα την γνώμη σας ποιες ειναι οι καταλληλότερες πιπιλες αυτες απο καουτσουκ η απο σιλικόνη????
στα μπιμπερο της μικρης μου χρησιμοποιούσα στην αρχη σιλικονη αλλα μετα διαβασα οτι απο οταν αρχισουν να βγαζουν δοντια και μετα απογορευεται καθως μπορει να κοπει ευκολα καποιο κομματι και να το καταπιουν Shocked Shocked Shocked
ετσι αλλαξα απο τωρα τις πιπιλεσ των μπιμπερο με καουτσουν για να συνηθησει και να μην εχω θεμα αργοτερα(ειμαστε μολις 2,5 μηνών Very Happy Very Happy )στις αλλες ομως που χρησιμοποιουμε μεσα στην μερα αλλα και στον υπνο(αν και δεν πολυσυμπαθει την πιπιλα την θελει μονο οταν νυσταζει κ αυτο για λιγο),δεν βρησκω στην εταιρεια που χρησιμοποιουμε καουτσουν..ειναι της ANENT που υπαρχουν σε mothercare και λητω.. μηπως εχει βρει καμια καουτσουκ απο αυτη την εταιρεια???
φιλια πολλα...

2 Απ: πιπιλες... στό Δευ Dec 26, 2011 1:26 pm

zennia

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα και χρόνια πολλά κοπέλα μου.Εγώ έχω μια μπουμπούκα 8,5 μηνών και έχει και δύο δοντάκια.Απο την αρχή χρησιμοποιούσα μπιμπερό με σιλικόνη και ακόμη και τώρα δεν το έχω αλλάξει.Απο πιπίλες χρησιμοποιώ της σιλικόνης πάλι της nuk.Είναι αρκετά σκληρό υλικό και δεν φοβάμαι μήπως κόψει κανένα κομμάτι.Απλά φροντίζω να αλλάζω πιπίλες και θηλές στα μπιμπερό συχνά,περίπου κάθε 2 μήνες έτσι ώστε να μην μαλακώσουν πολύ.

3 Απ: πιπιλες... στό Δευ Dec 26, 2011 5:30 pm

????????

Επισκέπτης
Εγω γιατι νομιζω οτι το καουτσούκ ειναι που κοβεται ευκολα και οχι το αλλο υλικο;;;

4 Απ: πιπιλες... στό Δευ Dec 26, 2011 9:28 pm

Kastallia

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η AVENT εχει μονο σιλικονης.Και εγω αυτη την εταιρεια ειχα και στις πιπιλες και στα μπιμπερο...δεν κοβεται ετσι ευκολα αρκει οπως ειπε η κοπελια παραπανω να τα ανενεωνεις...για το καουτσουκ εχω διαβασει οτι μπορει να φερει αλλεργικη αντιδραση.

5 Απ: πιπιλες... στό Δευ Dec 26, 2011 10:07 pm

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
έχω 2 κορούλες και δίνω μόνο απο καουτσούκ γιατί αυτό προτιμούν. και πιπίλα και μπιμπερό.όλα καλά αρκεί να τις αλλάζεις κάθε 2-2,5 μήνες. και μη το πολυψάχνεις. το θέμα είναι τι αρέσει στο μωράκισου. άλλα θέλουν καουτσούκ και άλλα σιλικόνη!

6 Απ: πιπιλες... στό Τρι Dec 27, 2011 10:23 am

ισμηνη

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μεχρι στιγμης δεν εχουμε καποιο προβλημα..η μικρη παιρνει τοσο ευκολα τις πιπιλες σιλικονης οσο και καουτσουκ γενικοτερα την πιπιλα δεν την θελει στη διαρκεια της μερας απλα εγω εχω επιλεξει την AVENT γιατι εχει κουμπωμα καθε πιπιλα ωστε να μην εκτιθεται σε σκονη.οσο για την ανανεωση το γνωριζω αλλα νομιζω οτι το καουτσουκ θα χρειαζεται συχνοτερα απο οτι εχω διαπιστωσει γινεται πολυ ευκαμπτο σε μικρο χρονικο διαστημα και¨"φουσκώνει"... thanks any way

7 Απ: πιπιλες... στό Τρι Dec 27, 2011 1:11 pm

mihantroula

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
etoile! έγραψε:Εγω γιατι νομιζω οτι το καουτσούκ ειναι που κοβεται ευκολα και οχι το αλλο υλικο;;;

Και εγώ αυτό ξέρω από την παιδίατρο.Μέχρι 4-5 μηνών το καουτσούκ, μετά σιλικόνη.Ειναι πιο σκληρη....

8 Απ: πιπιλες... στό Τρι Dec 27, 2011 1:40 pm

Lida R

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΙΣΜΗΝΗ.....ΣΕ ΕΜΑΣ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΠΙΠΙΛΕΣ ΑΠΟ ΣΙΛΙΚΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΥΣΙΚΗ ΣΑΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΜΑΣΗΜΑΤΟΣ ....ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΚΟΒΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΑΓΚΩΝΕΙ ΜΕ ΜΑΝΙΑ ΛΟΓΩ ΔΟΝΤΙΩΝ...ΕΧΕΙ 8 ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΚΙΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΙΠΙΛΑ..ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ..

9 Απ: πιπιλες... στό Τρι Dec 27, 2011 4:23 pm

eirinifth

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλή μου μανούλα εγώ έχω ένα ζουζουνάκο 8 μηνών και να σου πώ την αλήθεια μόνος του αποφάσισε σε τι είδους πιπίλα και θηλή μπιμπερό θα καταλήξει! Ως νέοι γονείς αγοράσαμε τα πάντα και τελικά εκείνος κατέληξε στη μαλακή καουτσούκ της chicco, και να σου πω την αλήθεια είναι αρκετά εύκαμπτη και βολική και στον ύπνο γιατί δεν τον τραυματίζει, δεν κάνει σημαδάκια στο πρόσωπό του όταν κοιμάται, και την παινεύουν και σαν καταλληλότερη για τη γλώσσα και τα δοντάκια που εμένα μόλις πριν ένα μήνα έβγαλε τα δυο πρώτα του και η πιπίλα είναι αρκετά ανθεκτική, ούτε σημάδι ... νομίζω λοιπόν πως ότι και να δώσεις στο μωράκι σου εκείνο θα σου δείξει τι προτιμάει!!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!

10 Απ: πιπιλες... στό Τρι Dec 27, 2011 4:33 pm

antonia32

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω βρισκω ολα τα ειδη πιπιλας στα τζαμπο αλλα αυτο εξαρταται ποσο μεγαλο ειναι το τζαμπο γτ η ποικιλια του εξαρταται απο τη χωριτικοτητα του καταστηματος. οσο για αυτο που γραφεις εγω ξερω οτι η σιλικονη ειναι πιο ανθεκτικη. ομικρος μου ειναι 11 μηνων και εχει 6 δοντια που κοβουν σαν μαχαιρια. αποδειξη οι μελανιες που αφηνουν οι δαγκωνιες του. παιρνει λποιπον θηλες μπιμπερο η πιπιλες και τα δαγκωνει με παρα πολυ δυναμη η τα βαζει στα δοντια τα καραταει με δυναμη με τα δοιντια του και τα τραβαει με το χερι ποτε δεν παθανε τπτ τα σιλικονης ακομα και οι πιπιλες της μαρκας του τζαμπο σκυλια βγηκαν.

http://stardustwork.blogspot.com

11 Απ: πιπιλες... στό Σαβ Jan 21, 2012 2:48 pm

ισμηνη

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirinifth έγραψε:καλή μου μανούλα εγώ έχω ένα ζουζουνάκο 8 μηνών και να σου πώ την αλήθεια μόνος του αποφάσισε σε τι είδους πιπίλα και θηλή μπιμπερό θα καταλήξει! Ως νέοι γονείς αγοράσαμε τα πάντα και τελικά εκείνος κατέληξε στη μαλακή καουτσούκ της chicco, και να σου πω την αλήθεια είναι αρκετά εύκαμπτη και βολική και στον ύπνο γιατί δεν τον τραυματίζει, δεν κάνει σημαδάκια στο πρόσωπό του όταν κοιμάται, και την παινεύουν και σαν καταλληλότερη για τη γλώσσα και τα δοντάκια που εμένα μόλις πριν ένα μήνα έβγαλε τα δυο πρώτα του και η πιπίλα είναι αρκετά ανθεκτική, ούτε σημάδι ... νομίζω λοιπόν πως ότι και να δώσεις στο μωράκι σου εκείνο θα σου δείξει τι προτιμάει!!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!
ρε κοριτσια δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα δεν πιστευα οτι θα απερριπτε καποιο ειδος πιπιλας η θηλης απο μονη της... απο οταν σταματησαμε τον θηλασμο της εδωσα καουτσουκ κ μια χαρα στις θηλες των μπιμπερο προχθες ξαφνικα αηδιαζε με τις πιπιλες του μπιμπερο κ εκλαιγε κ δεν ετρωγε(τις ειχα 5 εβδομαδες) θεωρησα οτι παλιωσαν κ δεν τις ηθελε..πηραμε καινουργιες καουτσουκ,τις επλυνα κ τις αποστειρωσα 3 φορες πριν τις δωσω στο παιδι κ παλι της ερχοταν μια αηδια κεκλαιγε χωρις να πινει γαλα..τελικα της εδωσα σιλικονη κ πινει αλλα οχι κανονικα σα να εχει αναστατωθει η διατροφη της ποτε πινει 120 ml ποτε 180 και ειναι 3,5 μηνων..δεν ξερω δεν ειναι λιγο μικρη για να διαλεξε απο την μια μερα στην αλλη τις πιπιλες???
παντως τρωει εστω κ λιγο αλλα τρωει με την σιλικονη που θα παει θα συνηθησει κ σε αυτες..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a free blog