Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Σήμερα στις 8:21 pm

» Κόστος Β επιπέδου
από φραουλα Σήμερα στις 6:51 pm

» παιδιά με down και αυτισμο
από Catty Σήμερα στις 6:34 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Σήμερα στις 6:21 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από Mare Σήμερα στις 6:09 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 5:59 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από griniaroula Σήμερα στις 5:41 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από margdimitra Σήμερα στις 5:39 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 4:50 pm

» Προβλημα με τη τουαλετα....
από newmum Σήμερα στις 4:23 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από Jorji Σήμερα στις 3:40 pm

» ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ, ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;
από Jorji Σήμερα στις 3:32 pm

» Καλλιεργεια σπερματος!
από Jorji Σήμερα στις 3:26 pm

» Καλλιεργεια σπερματος
από Jorji Σήμερα στις 3:25 pm

» Aναλαμβανω καθαρισμα και σιδερο
από pusi Σήμερα στις 10:25 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από Jannete Σήμερα στις 2:26 am

» διαιτολογος
από dioni27 Χθες στις 11:48 pm

» ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ
από ζουζουνακι Χθες στις 9:01 pm

» ΑΝΤΩΝΙΑ 123 ΕΙΝΑΙ Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ???
από ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ Χθες στις 4:31 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από Chris_E Χθες στις 3:51 pm

» ΠΕΘΑΝΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΙΣΚΟΣ :( ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΦΙΛΗ
από vasoulagal Χθες στις 11:47 am

» agxoos !!!!!
από vasoulagal Χθες στις 11:09 am

» diagrafh apo to forum 3erei kamia pws ginete?
από kerasoula Χθες στις 1:02 am

» www.candyland .gr
από candyland Κυρ Sep 28, 2014 6:22 pm

» ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ!!!!
από Antonia 123 Κυρ Sep 28, 2014 6:04 pm

» COLOSTROUM ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ
από Antonia 123 Κυρ Sep 28, 2014 6:00 pm

» ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ
από nanou Κυρ Sep 28, 2014 3:55 pm

» Μπομπονιερες -κεραλοιφες!!! ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ
από pusi Κυρ Sep 28, 2014 2:33 pm

» Περιδεση στην 13η εβδομαδα , μετα τι?
από EnVy26 Σαβ Sep 27, 2014 10:24 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σαβ Sep 27, 2014 10:00 pm

» Επιπλα απο Εντος/Ανδρεαδης ?
από κοκκινοσκουφιτσα Σαβ Sep 27, 2014 7:52 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Πεμ Sep 25, 2014 7:08 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από Καλλιόπη Τζιλέρογλου Πεμ Sep 25, 2014 5:09 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:50 pm

» κατέστρεψα τον γάμο μου και τώρα θα υποστώ τις συνέπειες
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:22 pm

» Μεγαλη Τρελα
από Antonia 123 Πεμ Sep 25, 2014 2:03 pm

» Almiron pepti 2
από Nifitsa Πεμ Sep 25, 2014 11:15 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Πεμ Sep 25, 2014 8:51 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από Areti2 Πεμ Sep 25, 2014 12:56 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ ΒΑΠΤΙΣΗΣ 150 ΕΥΡΩ
από elfoula Τετ Sep 24, 2014 8:45 pm

Παρόντες χρήστες
523 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 13 μέλη, 1 μη ορατός και 509 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, annoyla, cia, efaki27, katerina1983, kikimam, melina_1234, pennytol, Psaraki, SPINAKOS7, stellina87, toxotina, κουνελάκι

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Δημοσίευση νέας Θ.Ενότητας  Απάντηση στη Θ.Ενότητα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 10]

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!

να ρωτησω και κατι αλλο πολυ σημαντικο που δεν εχει απαντηθει απο οδοντιατρο και ο παιδιατρος δεν γνωριζει... της κουμπαρας μου το παιδακι εβγαλε τα πρωτα δοντια στους 6 μηνες αλλα το ενα απο αυτα ειναι κομμενο στη μεση.. για να καταλαβεις ειναι 2 αλλα το ενα χωριζεται στα 2 και ειναι λεπτα..αυτο τι ειναι? πρεπει να παει σε γιατρο η να το αφησει? φοβαται μην σπασει.. θα εκτιμουσα πολυ αν μου απαντουσες και θα την ενημερωσω να μπει να διαβασει την απαντΗση..[/quote]

ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ, ΕΝΝΟΕΙΣ ΚΑΘΕΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΕΠΙΜΗΚΗ ΑΞΟΝΑ ΤΟΥ ΔΟΝΤΙΟΥ?
ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΕΙ?
Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΣΟΥ ΕΠΕΡΝΕ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!

Ο μικρός μου είναι 3 1/2 χρονών.Πριν δυο μήνες ένα παιδάκι το χτύπησε στο μπροστινό δοντάκι του, μετά απο λίγες ημέρες άρχισε να μαυρίζει. άραγε μπορεί να είναι απο το χτύπημα η να έχει χαλάσει.Να συμπληρώσω οτι πλένουμε τα δόντια κάθε ημέρα σχολαστικά.Θα ήθελα την συμβουλή σου.[/q

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑ. ΧΤΥΠΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΤΟ ΜΑΥΡΙΣΜΕΝΟ ΔΟΝΤΙ. ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΝΕΣΕΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΕΙΝΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟ.ΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΤΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΤΟΥ ΝΕΚΡΩΘΗΚΕ. ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΣΕ ΠΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΔΟΝΤΙ? ΜΗΠΩΣ ΠΑΝΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΝΩΝΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΟΥΛΟ? ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ!

konstantina

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
namil έγραψε:

Ο μικρός μου είναι 3 1/2 χρονών.Πριν δυο μήνες ένα παιδάκι το χτύπησε στο μπροστινό δοντάκι του, μετά απο λίγες ημέρες άρχισε να μαυρίζει. άραγε μπορεί να είναι απο το χτύπημα η να έχει χαλάσει.Να συμπληρώσω οτι πλένουμε τα δόντια κάθε ημέρα σχολαστικά.Θα ήθελα την συμβουλή σου.[/q

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑ. ΧΤΥΠΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΤΟ ΜΑΥΡΙΣΜΕΝΟ ΔΟΝΤΙ. ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΝΕΣΕΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΕΙΝΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟ.ΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΤΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΤΟΥ ΝΕΚΡΩΘΗΚΕ. ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΣΕ ΠΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΔΟΝΤΙ? ΜΗΠΩΣ ΠΑΝΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΝΩΝΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΟΥΛΟ? ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ!

το μισό δοντάκι απο την πάνω μεριά προς το ούλο.Οταν το χτυπάω μου λέει οτι πονάει ενω τα διπλανά οχι

mama katerina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
namil έγραψε:

να ρωτησω και κατι αλλο πολυ σημαντικο που δεν εχει απαντηθει απο οδοντιατρο και ο παιδιατρος δεν γνωριζει... της κουμπαρας μου το παιδακι εβγαλε τα πρωτα δοντια στους 6 μηνες αλλα το ενα απο αυτα ειναι κομμενο στη μεση.. για να καταλαβεις ειναι 2 αλλα το ενα χωριζεται στα 2 και ειναι λεπτα..αυτο τι ειναι? πρεπει να παει σε γιατρο η να το αφησει? φοβαται μην σπασει.. θα εκτιμουσα πολυ αν μου απαντουσες και θα την ενημερωσω να μπει να διαβασει την απαντΗση..

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΕΙ?
Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΣΟΥ ΕΠΕΡΝΕ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?[/quote]

ειναι 2 δοντια και το ενα ειναι χωρισμενο στα 2... ναι καθετα...απο οσο γνωριζω δεν επαιρνε φαρμακα..μηπως να πηγαινε σε οδοντιατρο λες? το παιδι τωρα ειναι 8μιση μηνων

antonia32

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
νομιζω οτι αν ειναι πρωτο δοντι δεν χρειαζεται να ανησυχει. σε λιγο καιρο θα φυγει και θα βγουν τα κανονικα. η παιδιατρος μου χει πει οτι αν τα πρωτα δοντια εχνουν καποιο προβλημα να μην ανησυχουμε πολυ γτ θα αντικασταθουν.

http://stardustwork.blogspot.com

Rinoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
namil έγραψε:

να ρωτησω και κατι αλλο πολυ σημαντικο που δεν εχει απαντηθει απο οδοντιατρο και ο παιδιατρος δεν γνωριζει... της κουμπαρας μου το παιδακι εβγαλε τα πρωτα δοντια στους 6 μηνες αλλα το ενα απο αυτα ειναι κομμενο στη μεση.. για να καταλαβεις ειναι 2 αλλα το ενα χωριζεται στα 2 και ειναι λεπτα..αυτο τι ειναι? πρεπει να παει σε γιατρο η να το αφησει? φοβαται μην σπασει.. θα εκτιμουσα πολυ αν μου απαντουσες και θα την ενημερωσω να μπει να διαβασει την απαντΗση..

Δεν είμαι ειδική αλλά τι 'εχει να χάσει να το δείξει σε οδοντίατρο? Νομίζω υπάρχει ειδοκότητα παιδοδοντίατρος.
ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΕΙ?

ειναι 2 δοντια και το ενα ειναι χωρισμενο στα 2... ναι καθετα...απο οσο γνωριζω δεν επαιρνε φαρμακα..μηπως να πηγαινε σε οδοντιατρο λες? το παιδι τωρα ειναι 8μιση μηνων[/quote]

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mama katerina έγραψε:
namil έγραψε:

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΕΙ?

ειναι 2 δοντια και το ενα ειναι χωρισμενο στα 2... ναι καθετα...απο οσο γνωριζω δεν επαιρνε φαρμακα..μηπως να πηγαινε σε οδοντιατρο λες? το παιδι τωρα ειναι 8μιση μηνων[/quote]

ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΧΕΙ ΑΤΕΛΗ ΑΔΑΜΑΝΤΙΝΟΓΕΝΝΕΣΗ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑΣΙΑ ΤΗΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΝΗΣ Η ΟΠΟΙΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΑΠΛΑΣΗΣ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΔΙΚΟΣ. ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΝΙΜΑ ΔΟΝΤΙΑ.

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
antonia32 έγραψε:νομιζω οτι αν ειναι πρωτο δοντι δεν χρειαζεται να ανησυχει. σε λιγο καιρο θα φυγει και θα βγουν τα κανονικα. η παιδιατρος μου χει πει οτι αν τα πρωτα δοντια εχνουν καποιο προβλημα να μην ανησυχουμε πολυ γτ θα αντικασταθουν.

ΤΙ ΛΕΣ ΠΕΣ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΟΥ! ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ. ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ, ΕΣΥ ΘΑ ΕΒΑΖΕΣ ΦΑΓΗΤΟ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΛΥΤΟ ΠΙΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΣ?
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΤΑ ΝΕΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΒΙΑ? ΟΤΑΝ ΧΑΛΑΕΙ ΕΝΑ ΔΟΝΤΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΑΤΝΙΟ (ΔΗΛ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΔΟΝΤΙ) ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΕΡΗΔΟΝΙΣΤΕΙ ΤΟ ΝΕΟΓΙΛΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΤΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΔΙΠΛΑΝΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΦΟΡΑΝΕ ΣΙΔΕΡΑΚΙΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
konstantina έγραψε:
namil έγραψε:

το μισό δοντάκι απο την πάνω μεριά προς το ούλο.Οταν το χτυπάω μου λέει οτι πονάει ενω τα διπλανά οχι

ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΔΩ. ΣΙΓΟΥΡΕΨΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΗΔΟΝΑ. ΑΝ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΗΔΟΝΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΑΙΜΑΤΩΜΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΦΥΓΕΙ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΙΜΑΤΩΜΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΤΗΝ ΤΕΡΗΔΟΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΡΥΠΟΥΛΑ ΣΤΟ ΔΟΝΤΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΟΔΟΝΤΟΓΛΥΦΙΔΑ ΘΑ ΣΚΑΛΩΝΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΤΡΥΠΑ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΗΔΟΝΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΦΡΑΓΙΣΕΙΣ.

mama rias

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ειμαι η μαμα του κοριτσιου με το δοντακι το διπλο!(αν καταφερα να βαλω φωτο)δειτε το οσο φαινεται...
ειναι 8,5 μηνων τωρα το μωρο μου και δεν εχει βγαλει αλλο δοντακι εκτοσ απο τα δυο που τα εχει απο 6 μηνων.
εγω δεν ειχα παρει καποιο φαρμακο στην εγκυμοσυνη εκτος απο τα ultrogestan γυρω στον ενα μηνα λογω συσπασεων!!

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mama rias έγραψε:[You must be registered and logged in to see this image.]

Ειμαι η μαμα του κοριτσιου με το δοντακι το διπλο!(αν καταφερα να βαλω φωτο)δειτε το οσο φαινεται...
ειναι 8,5 μηνων τωρα το μωρο μου και δεν εχει βγαλει αλλο δοντακι εκτοσ απο τα δυο που τα εχει απο 6 μηνων.
εγω δεν ειχα παρει καποιο φαρμακο στην εγκυμοσυνη εκτος απο τα ultrogestan γυρω στον ενα μηνα λογω συσπασεων!!
ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΠΜ

antonia32

namil έγραψε:
antonia32 έγραψε:νομιζω οτι αν ειναι πρωτο δοντι δεν χρειαζεται να ανησυχει. σε λιγο καιρο θα φυγει και θα βγουν τα κανονικα. η παιδιατρος μου χει πει οτι αν τα πρωτα δοντια εχνουν καποιο προβλημα να μην ανησυχουμε πολυ γτ θα αντικασταθουν.

ΤΙ ΛΕΣ ΠΕΣ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΟΥ! ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ. ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ, ΕΣΥ ΘΑ ΕΒΑΖΕΣ ΦΑΓΗΤΟ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΛΥΤΟ ΠΙΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΣ?
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΤΑ ΝΕΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΒΙΑ? ΟΤΑΝ ΧΑΛΑΕΙ ΕΝΑ ΔΟΝΤΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΑΤΝΙΟ (ΔΗΛ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΔΟΝΤΙ) ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΕΡΗΔΟΝΙΣΤΕΙ ΤΟ ΝΕΟΓΙΛΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΤΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΔΙΠΛΑΝΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΦΟΡΑΝΕ ΣΙΔΕΡΑΚΙΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ

βασικα δενημουν πολυ συγκεκριμενη. δενε χουμε τετοιο προβλημα εμεις, απλα ενα στραβο δοντι απο τα 6 και η παιδιατρος ειπε οτι καατι τετοιο, οπως και καποια αλλα μικροπροβληματακια στα δοντια δε μασ ανησυχουν γτ ειναι πρωτο δοντι . δεν αναφερθηκασ σε τερηδονες κλπ και δεν ξερω τι γνωμη της για ολα αυτα που ειπες. τωρα τι να πω ; γιατρος δεν ειμαι.

spapastamou

καλως ηρθες γιατρε...!!!οπως καταλαβαινεις εισαι πολυτιμη στην παρεα μας....!!!εγω εχω μια μπεμπουλα 3 μηνων....η μπεμπα μου εχει πολυ σκληρα δοντακια και πολλα σαλια και ολο βαζει το χερακι της στο στομα και το δαγκωνει με μανια...κι οτι αλλο βρει το σεντονι της,την πιπιλα της απο το σκληρο μερος,το χερι μου...ο,τι βρει εκεινη την ωρα διαθεσιμο...της δινω κι αυτα τα μασητικα που μπαινουν στο ψυγειο για να τη ανακουφισω λιγογιατι πραγματικα καταλαβαινω οτι καποιες φορες υποφερει το ψυχακι μου....α και τα κατω ουλα της στη μεση εχουν ενα καπως ασπρο χρωμα αλλα πολυ ανοιχτο δεν μπορω να το περιγραψω...υπαρχει περιπτωση να βγαζει δοντακια απο τοσο νωρις...????

konstantina

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
namil έγραψε:
konstantina έγραψε:
namil έγραψε:

ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΔΩ. ΣΙΓΟΥΡΕΨΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΗΔΟΝΑ. ΑΝ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΗΔΟΝΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΑΙΜΑΤΩΜΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΦΥΓΕΙ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΙΜΑΤΩΜΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΤΗΝ ΤΕΡΗΔΟΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΡΥΠΟΥΛΑ ΣΤΟ ΔΟΝΤΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΟΔΟΝΤΟΓΛΥΦΙΔΑ ΘΑ ΣΚΑΛΩΝΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΤΡΥΠΑ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΗΔΟΝΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΦΡΑΓΙΣΕΙΣ.

ευχαριστώ για την πολύτιμη συμβουλή σου

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
spapastamou έγραψε:καλως ηρθες γιατρε...!!!οπως καταλαβαινεις εισαι πολυτιμη στην παρεα μας....!!!εγω εχω μια μπεμπουλα 3 μηνων....η μπεμπα μου εχει πολυ σκληρα δοντακια και πολλα σαλια και ολο βαζει το χερακι της στο στομα και το δαγκωνει με μανια...κι οτι αλλο βρει το σεντονι της,την πιπιλα της απο το σκληρο μερος,το χερι μου...ο,τι βρει εκεινη την ωρα διαθεσιμο...της δινω κι αυτα τα μασητικα που μπαινουν στο ψυγειο για να τη ανακουφισω λιγογιατι πραγματικα καταλαβαινω οτι καποιες φορες υποφερει το ψυχακι μου....α και τα κατω ουλα της στη μεση εχουν ενα καπως ασπρο χρωμα αλλα πολυ ανοιχτο δεν μπορω να το περιγραψω...υπαρχει περιπτωση να βγαζει δοντακια απο τοσο νωρις...????

ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΓΡΑΦΕΙΣ "ΣΚΛΗΡΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ" ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΝΝΟΕΙΣ ΣΚΛΗΡΑ ΟΥΛΑ!
ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ, ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ, ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΡΥΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΤΡΙΒΕΙΣ ΤΑ ΟΥΛΑ ΣΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣΑΖ!
ΣΕ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ. ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ. ΜΗ ΡΩΤΑΣ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ. ΘΕΩΡΩ ΒΛΑΚΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ Π.Χ. ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!! ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΕΝΑ ΔΟΝΤΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ, ΕΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟΝ 9 ΜΗΝΑ.
ΕΜΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΑ ΟΥΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΠΡΑ.(ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΟΥΛΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ, ΠΙΕΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ) ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΑΤΕΙΛΟΥΝ? ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 6,5 ΜΗΝΩΝ, ΜΠΟΡΕΙ Π.Χ. ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΔΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΣΠΡΑΚΙ Ή ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ!

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
konstantina έγραψε:
namil έγραψε:
konstantina έγραψε:
namil έγραψε:

ευχαριστώ για την πολύτιμη συμβουλή σου

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.
ΞΕΡΕΙΣ, ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΛΛΑ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΠΙΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ! ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΜΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΛΙΓΟ ΒΟΗΘΑΩ.
ΤΕΛΙΚΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ? ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΗΔΟΝΑ?

konstantina

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="namil"][quote="konstantina"][quote="namil"][quote="konstantina"]
namil έγραψε:

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.
ΞΕΡΕΙΣ, ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΛΛΑ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΠΙΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ! ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΜΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΛΙΓΟ ΒΟΗΘΑΩ.
ΤΕΛΙΚΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ? ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΗΔΟΝΑ?

Ακόμα δεν το έχω πάει οδοντίατρο. Τρυπούλα δεν φαίνεται να έχει απλά είναι λίγο ποιο σκούρο από τα διπλανά.

spapastamou

namil έγραψε:
spapastamou έγραψε:καλως ηρθες γιατρε...!!!οπως καταλαβαινεις εισαι πολυτιμη στην παρεα μας....!!!εγω εχω μια μπεμπουλα 3 μηνων....η μπεμπα μου εχει πολυ σκληρα δοντακια και πολλα σαλια και ολο βαζει το χερακι της στο στομα και το δαγκωνει με μανια...κι οτι αλλο βρει το σεντονι της,την πιπιλα της απο το σκληρο μερος,το χερι μου...ο,τι βρει εκεινη την ωρα διαθεσιμο...της δινω κι αυτα τα μασητικα που μπαινουν στο ψυγειο για να τη ανακουφισω λιγογιατι πραγματικα καταλαβαινω οτι καποιες φορες υποφερει το ψυχακι μου....α και τα κατω ουλα της στη μεση εχουν ενα καπως ασπρο χρωμα αλλα πολυ ανοιχτο δεν μπορω να το περιγραψω...υπαρχει περιπτωση να βγαζει δοντακια απο τοσο νωρις...????

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ, ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ, ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΡΥΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΤΡΙΒΕΙΣ ΤΑ ΟΥΛΑ ΣΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣΑΖ!
ΣΕ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ. ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ. ΜΗ ΡΩΤΑΣ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ. ΘΕΩΡΩ ΒΛΑΚΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ Π.Χ. ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!! ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΕΝΑ ΔΟΝΤΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ, ΕΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟΝ 9 ΜΗΝΑ.
ΕΜΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΑ ΟΥΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΠΡΑ.(ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΟΥΛΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ, ΠΙΕΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ) ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΑΤΕΙΛΟΥΝ? ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 6,5 ΜΗΝΩΝ, ΜΠΟΡΕΙ Π.Χ. ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΔΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΣΠΡΑΚΙ Ή ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ!

ναι ουλακια εννοουσα Razz σε ευχαριστω παρα πολυ...!!!α και κατι αλλο ειχα διαβασει κ καπου οτι ανακουφιζει να της τριβω τα ουλακια με ενα βρεγμενο πανακι η γαζουλα...ισχυει...???θα την βοηθησει...???

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
spapastamou έγραψε:
namil έγραψε:

ναι ουλακια εννοουσα Razz σε ευχαριστω παρα πολυ...!!!α και κατι αλλο ειχα διαβασει κ καπου οτι ανακουφιζει να της τριβω τα ουλακια με ενα βρεγμενο πανακι η γαζουλα...ισχυει...???θα την βοηθησει...???

ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ, ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΕΣ ΓΑΖΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΣΤΟΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΜΑΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΣ. ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΓΑΖΑ ΚΑΙ ΤΡΙΒΕΙΣ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ!

antonia32

να ρωτησω ακτι κ γω. ειμαστε 11 μηνων κ εχουμε 6 δοντια να τα κανουμε με γαζουλα η οδοντοβουρτσα και νερο; γενικα πως θα καθαριζω τα δοντακια του και απο ποιο ετοςενδεικνυται η οδοντοκρεμα. ξερω ειμαστε μικροι ακομα αλλα για να χω μια ιδεα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Δημοσίευση νέας Θ.Ενότητας  Απάντηση στη Θ.Ενότητα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog