Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από elin1 Σήμερα στις 4:00 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Σήμερα στις 1:47 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Σήμερα στις 1:29 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Anastasie Σήμερα στις 1:12 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Σήμερα στις 11:53 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από HappyMama Σήμερα στις 11:40 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Titino Σήμερα στις 9:34 am

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από IoliAtore Σήμερα στις 3:47 am

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Σήμερα στις 2:25 am

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από VANESSA1984 Σήμερα στις 2:10 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Χθες στις 9:23 pm

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Χθες στις 1:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 12:03 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Τετ Oct 22, 2014 10:32 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:32 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:01 pm

Παρόντες χρήστες
599 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 13 μέλη, 0 μη ορατοί και 586 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

daskala23, elin1, fountouni, griniaroula, HappyMama, IoliAtore, Irene14, mamalina, maria_dou, maro28, Ricola, RITAKI30, thali-alex

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 10]

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mummy in love έγραψε:Αχ αυτά τα δόντια Crying or Very sad ...Από την εφηβεία μου τυρρανιέμαι ,έλπιζα το αστεράκι μου να μην έχει θέμα με τα δοντάκια του ...Ο άντρας μου είπε πως όταν του έξεισεμε το νύχια του ένα απότα δοντάκια του του φάνηκε πως έφυγε αυτό το πράγμα Rolling Eyes.Είναι σε όλα τα πάνω μπροστινά δοντάκια...

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΕ ΜΙΑ ΓΑΖΟΥΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΥΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΔΑΚΤΥΛΟ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟΥ "ΞΥΣΕΙΣ" ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ. ΠΡΩΤΑ ΒΡΕΞΤΗΝ ΜΕ ΝΕΡΟ Κ ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΘΕΤΑΙ, ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ Κ ΛΙΓΟ ΑΛΑΤΙ ΣΤΗ ΓΑΖΑ Κ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΤΟ ΤΡΙΨΙΜΟ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ, ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ 1 ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΧΡΩΣΤΙΚΕΣ.

kaatrin

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αληθευει οτι η φθοριωση δεν ειναι κ ο,τι καλυτερο μπορουμε να κανουμε στα παιδια μας δεδομενου οτι το φθοριο ειναιι καταστροφικο για την υγεια;;καπου το ακουσα κ μου ηρθε τωρα η απορια.ευχαριστω εκ των προτερων

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
eirinaki έγραψε:
eirinaki έγραψε:
namil έγραψε:
eirinaki έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ..ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ Κ ΕΤΡΩΓΑ Κ ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΔΟΝΤΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ Κ ΒΑΖΟ ΤΟ ΝΥΧΙ Κ ΤΟ ΣΚΑΛΙΖΩ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΒΓΑΖΩ...ΠΩΣ ΑΚΟΥΜΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ Κ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΕΤΡΑΣ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΟΧΙ ΔΟΝΤΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΛΕΞΑ Κ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΑΙΜΑ...ΕΧΕΙ ΚΑΙΝΟ ΜΕΣΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ! ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΘΩΣ ΣΚΑΛΙΖΕΣ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΣΟΥ, ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΕΣ ΤΑ ΟΥΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΕΤΡΑΣ ΜΑΤΩΣΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ.

αχα αυτο μονο δηαλδη???οπως βλεπω τα δοντια μου εχουνε πετρα στα κατω απο την πισω πλευρα που δεν φαινεται...κ ενα κομματι μεγαλουτσικο το εωγαλα κ ηταν πετρα οχι δοντι..γιατι ανυσηχησα οτι εσπασα το δοντι μου..ευχαριστω πολυ

βλεπω το ουλο οπως ειναι κοκκινο σαν οταν βγαζαμε τα δοντια μας μικρ..εχει ενα κενο...

Η ΠΕΤΡΑ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΤΕ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΔΟΝΤΙΑ Κ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΤΟΜΑ. ΑΝ ΤΑ ΟΥΛΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΟΥΛΙΤΙΔΑ Κ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ.

eirinaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
namil έγραψε:
eirinaki έγραψε:
eirinaki έγραψε:
namil έγραψε:
eirinaki έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ..ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ Κ ΕΤΡΩΓΑ Κ ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΔΟΝΤΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ Κ ΒΑΖΟ ΤΟ ΝΥΧΙ Κ ΤΟ ΣΚΑΛΙΖΩ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΒΓΑΖΩ...ΠΩΣ ΑΚΟΥΜΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ Κ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΕΤΡΑΣ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΟΧΙ ΔΟΝΤΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΛΕΞΑ Κ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΑΙΜΑ...ΕΧΕΙ ΚΑΙΝΟ ΜΕΣΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ! ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΘΩΣ ΣΚΑΛΙΖΕΣ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΣΟΥ, ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΕΣ ΤΑ ΟΥΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΕΤΡΑΣ ΜΑΤΩΣΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ.

αχα αυτο μονο δηαλδη???οπως βλεπω τα δοντια μου εχουνε πετρα στα κατω απο την πισω πλευρα που δεν φαινεται...κ ενα κομματι μεγαλουτσικο το εωγαλα κ ηταν πετρα οχι δοντι..γιατι ανυσηχησα οτι εσπασα το δοντι μου..ευχαριστω πολυ

βλεπω το ουλο οπως ειναι κοκκινο σαν οταν βγαζαμε τα δοντια μας μικρ..εχει ενα κενο...

Η ΠΕΤΡΑ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΤΕ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΔΟΝΤΙΑ Κ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΤΟΜΑ. ΑΝ ΤΑ ΟΥΛΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΟΥΛΙΤΙΔΑ Κ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ.

οχι δεν εχουν εντονο κοκκινο χρωμα αλλα κανονικο κοκκινο με ροζ..ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kaatrin έγραψε:αληθευει οτι η φθοριωση δεν ειναι κ ο,τι καλυτερο μπορουμε να κανουμε στα παιδια μας δεδομενου οτι το φθοριο ειναιι καταστροφικο για την υγεια;;καπου το ακουσα κ μου ηρθε τωρα η απορια.ευχαριστω εκ των προτερων

ΜΙΑ Κ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ.
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΓΙΝΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΡΟ. Π.Χ. ΑΝ ΠΙΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΚΡΑΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ, ΑΝ ΟΜΩΣ ΠΙΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 5 ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΚΡΑΣΙ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ.

kaatrin

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
namil έγραψε:
kaatrin έγραψε:αληθευει οτι η φθοριωση δεν ειναι κ ο,τι καλυτερο μπορουμε να κανουμε στα παιδια μας δεδομενου οτι το φθοριο ειναιι καταστροφικο για την υγεια;;καπου το ακουσα κ μου ηρθε τωρα η απορια.ευχαριστω εκ των προτερων

ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΓΙΝΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΡΟ. Π.Χ. ΑΝ ΠΙΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΚΡΑΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ, ΑΝ ΟΜΩΣ ΠΙΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 5 ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΚΡΑΣΙ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ.
σωστο!απλα βρεθηκα σε μια συζητηση με καποιους λιγο υπερβολικα προστατευτικους γονεις που ελεγαν οτι το φθοριο κανεο τοσο κακο που παιρνουν ειδικη οδοντοκρεμα χωρις φθοριο(τα παιδια πανε γυμνασιο).εγω παντως εχω κανει φθοριωση πολλες φορες κ δεν επαθα τιποτα! Smile

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kaatrin έγραψε:
namil έγραψε:

σωστο!απλα βρεθηκα σε μια συζητηση με καποιους λιγο υπερβολικα προστατευτικους γονεις που ελεγαν οτι το φθοριο κανεο τοσο κακο που παιρνουν ειδικη οδοντοκρεμα χωρις φθοριο(τα παιδια πανε γυμνασιο).εγω παντως εχω κανει φθοριωση πολλες φορες κ δεν επαθα τιποτα! Smile

ΕΓΩ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΓΙΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΝΕΟΓΙΛΑ ΔΟΝΤΙΑ
ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΤΟ ΦΘΟΡΙΟ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΛΕΝΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΞΕΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ ΤΗΝ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ, ΕΕΕΕ!! ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ! ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΦΘΟΡΙΟ, ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΕΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥΣ, ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΟΒΙΑΚΗ ΠΛΑΚΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΔΕ ΦΕΥΓΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΑΠΛΟ ΒΟΥΡΤΣΙΣΜΑ ΑΛΛΑ Κ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΦΘΟΡΙΟΥ!

kaatrin

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
namil έγραψε:
kaatrin έγραψε:
namil έγραψε:

αυτο ειναι πολυ καλη πληροφορια...
ευχαριστω πολυ .τελικα υπαρχουν πολλοι "ξεροληδες" εξω .
αν δεν ρωτησεις τον ειδικο δε κανεις τιποτα!!!

ΕΓΩ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΓΙΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΝΕΟΓΙΛΑ ΔΟΝΤΙΑ
ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΤΟ ΦΘΟΡΙΟ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΛΕΝΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΞΕΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ ΤΗΝ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ, ΕΕΕΕ!! ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ! ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΦΘΟΡΙΟ, ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΕΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥΣ, ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΟΒΙΑΚΗ ΠΛΑΚΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΔΕ ΦΕΥΓΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΑΠΛΟ ΒΟΥΡΤΣΙΣΜΑ ΑΛΛΑ Κ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΦΘΟΡΙΟΥ!

Ιφιγένεια

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
namil έγραψε:ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ! ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΕΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΛΑΘΟΣ.
ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ.
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ, ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ Ή ΝΑ ΛΥΣΩ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΑΣ. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΕΞΥΠΝΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΗΣΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ, ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ, ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΒΟΗΘΗΘΕΙ ΑΠΟ ΣΑΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΘΕΜΕΤΑ!
ΟΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.
Καλησπέρα namil ,θα τολμήσω να σε ρωτήσω κάτι για εμένα προσωπικά μιας και δόξα το Θεό η κορούλα μου δεν αντιμετωπίζει κ΄΄αποιο θέμα με τα δοντάκια της.
Λοιπον, είμαι από αυτές τις τρελές περιπτώσεις
είμαι 32 ετών και έχω ακόμα τους παιδικούς κυνόδοντες πάνω οι οποίοι έχουν μεν μια κινητικότητα(ετσι μου λεέι η οδοντίατρός μου) αλλα δεν είναι έτοιμοι για να φύγουν !! Το περιεργο ομως δεν είναι αυτό! το περίεργο είναι οτι το 2011 αποφάσισε να κατεβει ο κυνόδοντας ο καινουριος ακριβώς απο πίσω και λοξά Shocked Για να σου δώσω μια έικόνα της πανοραμικης : ακριβως πάνω απο τα δυο μπροστινα μου δοντα ηταν παγιδευμένοι οι δεύτεροι κυνόδοντες και ακόμα είναι ο ένας και ο αλλος μισός Shocked Shocked
Φαντάζομαι θέλω τρελό χειρουργείο και είμαι φοβιτσιαρα αρκετα Very Happy Το μονο καλο της υποθεσης είναι οτι δεν με ενοχλει και δεν φαίνεται καθόλου το τι συμβαινει Very Happy
Συγνώμη για τα τόσα που εγραψα αλλα πήρα το θαρρος που προθυμοποιείσαι γιατι πραγματικα χρειάζομαι μια γνώμη ακόμα στην κατασταση που βρίσκομαι !!! Ξέρεις.....ψυχολογικα το έχω αναγκη Very Happy 1000 Ευχαριστώ!!!!!!!

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ιφιγένεια έγραψε:
namil έγραψε:ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ! ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΕΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΛΑΘΟΣ.
ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ.
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ, ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ Ή ΝΑ ΛΥΣΩ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΑΣ. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΕΞΥΠΝΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΗΣΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ, ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ, ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΒΟΗΘΗΘΕΙ ΑΠΟ ΣΑΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΘΕΜΕΤΑ!
ΟΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.
Καλησπέρα namil ,θα τολμήσω να σε ρωτήσω κάτι για εμένα προσωπικά μιας και δόξα το Θεό η κορούλα μου δεν αντιμετωπίζει κ΄΄αποιο θέμα με τα δοντάκια της.
Λοιπον, είμαι από αυτές τις τρελές περιπτώσεις
είμαι 32 ετών και έχω ακόμα τους παιδικούς κυνόδοντες πάνω οι οποίοι έχουν μεν μια κινητικότητα(ετσι μου λεέι η οδοντίατρός μου) αλλα δεν είναι έτοιμοι για να φύγουν !! Το περιεργο ομως δεν είναι αυτό! το περίεργο είναι οτι το 2011 αποφάσισε να κατεβει ο κυνόδοντας ο καινουριος ακριβώς απο πίσω και λοξά Shocked Για να σου δώσω μια έικόνα της πανοραμικης : ακριβως πάνω απο τα δυο μπροστινα μου δοντα ηταν παγιδευμένοι οι δεύτεροι κυνόδοντες και ακόμα είναι ο ένας και ο αλλος μισός Shocked Shocked
Φαντάζομαι θέλω τρελό χειρουργείο και είμαι φοβιτσιαρα αρκετα Very Happy Το μονο καλο της υποθεσης είναι οτι δεν με ενοχλει και δεν φαίνεται καθόλου το τι συμβαινει Very Happy
Συγνώμη για τα τόσα που εγραψα αλλα πήρα το θαρρος που προθυμοποιείσαι γιατι πραγματικα χρειάζομαι μια γνώμη ακόμα στην κατασταση που βρίσκομαι !!! Ξέρεις.....ψυχολογικα το έχω αναγκη Very Happy 1000 Ευχαριστώ!!!!!!!

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ!
ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΟΥΤΕ Η ΠΡΩΤΗ ΟΥΤΕ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙ!!!!!!
ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗΣ ΣΟΥ Κ ΟΣΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ((ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΩ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ)) ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΕΞΑΓΩΓΗ ΤΩΝ ΚΥΝΟΔΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ! ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ? Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ?
ΕΠΙΣΗΣ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΚΥΝΟΔΟΝΤΕΣ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΥΤΩΝ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕΣ ΕΞΑΓΩΓΗ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ?

(ΑΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΧΡΟΝΟΥ.)

anastazia

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ο γιος μου 17μηνων επεσε κ εσπασε το μπροστινο δοντακι το μισο καθετα .πηραμε αντιβιωση κ μας παρακολουθει η παιδοοδοντιατρος εδω κ 3 μηνες....προχθες που το ειδε ειχε λιγο αιματακι (πιθανον εβαλε κατι στο στομα κ τραυματιστηκε)κ μου ξαναρδωσε αντιβιωση..μου ειπε οτι το παιδι καποια στιγμη ΣΙΓΟΥΡΑ θα χρειαστει απονευρωση η εξαγωγη απλα με την αντιβιωση το καθηστερει γιατι ειναι μικρος...ηθελα να ρωτησω αν οντως τις περισσοτερες φορες καταληγει εκει ενας τρααυματισμος κ αν εσεις θεωρητε οτι αποκλειετε να το γλιτωσουμε...επισης ποια απο τις δυο λυσεις θα μου προτεινατε?εξαγωγη η απονευρωση?ευχαριστω

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
anastazia έγραψε:ο γιος μου 17μηνων επεσε κ εσπασε το μπροστινο δοντακι το μισο καθετα .πηραμε αντιβιωση κ μας παρακολουθει η παιδοοδοντιατρος εδω κ 3 μηνες....προχθες που το ειδε ειχε λιγο αιματακι (πιθανον εβαλε κατι στο στομα κ τραυματιστηκε)κ μου ξαναρδωσε αντιβιωση..μου ειπε οτι το παιδι καποια στιγμη ΣΙΓΟΥΡΑ θα χρειαστει απονευρωση η εξαγωγη απλα με την αντιβιωση το καθηστερει γιατι ειναι μικρος...ηθελα να ρωτησω αν οντως τις περισσοτερες φορες καταληγει εκει ενας τρααυματισμος κ αν εσεις θεωρητε οτι αποκλειετε να το γλιτωσουμε...επισης ποια απο τις δυο λυσεις θα μου προτεινατε?εξαγωγη η απονευρωση?ευχαριστω

ΘΑ ΞΑΝΑΤΟΝΙΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΧΕΙΡ.ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ.
ΑΡΧΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΝ ΕΞΑΓΩΓΗ!!!! ΑΠΟΝΕΥΡΩΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΝΕΚΡΩΘΕΙ Ή ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΝΑΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΡΕΘΙΣΜΟΥΣ Ή ΑΥΤΟΜΑΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ.
ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΜΩΣ, ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΠΟΛΦΟΣ (ΝΕΥΡΟ)? Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΤΙ ΚΑΛΥΨΕ ΤΟΝ ΠΟΛΦΟ ΤΟΥ ΔΟΝΤΙΟΥ ΑΦΟΤΟΥ ΕΣΠΑΣΕ? ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ?

anastazia

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="namil"]
anastazia έγραψε:ο γιος μου 17μηνων επεσε κ εσπασε το μπροστινο δοντακι το μισο καθετα .πηραμε αντιβιωση κ μας παρακολουθει η παιδοοδοντιατρος εδω κ 3 μηνες....προχθες που το ειδε ειχε λιγο αιματακι (πιθανον εβαλε κατι στο στομα κ τραυματιστηκε)κ μου ξαναρδωσε αντιβιωση..μου ειπε οτι το παιδι καποια στιγμη ΣΙΓΟΥΡΑ θα χρειαστει απονευρωση η εξαγωγη απλα με την αντιβιωση το καθηστερει γιατι ειναι μικρος...ηθελα να ρωτησω αν οντως τις περισσοτερες φορες καταληγει εκει ενας τρααυματισμος κ αν εσεις θεωρητε οτι αποκλειετε να το γλιτωσουμε...επισης ποια απο τις δυο λυσεις θα μου προτεινατε?εξαγωγη η απονευρωση?ευχαριστω

ΘΑ ΞΑΝΑΤΟΝΙΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΧΕΙΡ.ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ.
ΑΡΧΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΝ ΕΞΑΓΩΓΗ!!!! ΑΠΟΝΕΥΡΩΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΝΕΚΡΩΘΕΙ Ή ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΝΑΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΡΕΘΙΣΜΟΥΣ Ή ΑΥΤΟΜΑΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ.
ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΜΩΣ, ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΠΟΛΦΟΣ (ΝΕΥΡΟ)? Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΤΙ ΚΑΛΥΨΕ ΤΟΝ ΠΟΛΦΟ ΤΟΥ ΔΟΝΤΙΟΥ ΑΦΟΤΟΥ ΕΣΠΑΣΕ? ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ?[/quot

καλησπερα...λοιπον αυτη μου προτειενι την εξαγωγη γιατι λεει ειναι πιο ανωδυνη για το παιδι.αφου η απονευρωση θελει πιο πολλες επισκεψεις κ περισσοτερη ωρα κ το παιδι δυσκολα θα κατσει αφου ειναι πολυ μικρο...απο κει κ περα μου ειπε οτι εχει φτασει στο νευρο ομως το παιδι δεν δειχνει να εχει καμμια ενοχληση..την τελευταια φορα το καλυψε με μια σαν σιλικονι να το πω?ασπρο σαν οδοντοκρεμα αυτο ομως ενδεχετε να φυγει καποια στιγμη..ειπε θα μας ξαναδει σε 15 μερες..κ εγω ρωταω αφου το παιδι δν δειχνει να ποναει δεν εχει πριστει γιατι επιμενει να πειραξει το δοντι ειναι οντως 100% σιγουρη οτι καποια στιγμη θα κανει αποστημα?

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="anastazia"]
namil έγραψε:

ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΜΩΣ, ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΠΟΛΦΟΣ (ΝΕΥΡΟ)? Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΤΙ ΚΑΛΥΨΕ ΤΟΝ ΠΟΛΦΟ ΤΟΥ ΔΟΝΤΙΟΥ ΑΦΟΤΟΥ ΕΣΠΑΣΕ? ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ?[/quot

καλησπερα...λοιπον αυτη μου προτειενι την εξαγωγη γιατι λεει ειναι πιο ανωδυνη για το παιδι.αφου η απονευρωση θελει πιο πολλες επισκεψεις κ περισσοτερη ωρα κ το παιδι δυσκολα θα κατσει αφου ειναι πολυ μικρο...απο κει κ περα μου ειπε οτι εχει φτασει στο νευρο ομως το παιδι δεν δειχνει να εχει καμμια ενοχληση..την τελευταια φορα το καλυψε με μια σαν σιλικονι να το πω?ασπρο σαν οδοντοκρεμα αυτο ομως ενδεχετε να φυγει καποια στιγμη..ειπε θα μας ξαναδει σε 15 μερες..κ εγω ρωταω αφου το παιδι δν δειχνει να ποναει δεν εχει πριστει γιατι επιμενει να πειραξει το δοντι ειναι οντως 100% σιγουρη οτι καποια στιγμη θα κανει αποστημα?

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΕΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΛΙΚΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ Κ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΝΕΥΡΩΣΗ. ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΑΕΙ ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΝΕΚΡΩΘΗΚΕ, ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟ ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΖΕΙ Κ ΣΑΠΙΖΕΙ Κ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΣΤΗΜΑ. ΕΞΕΓΩΓΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ, ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΞΑΓΩΓΗ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ!!!!! ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΞΑΓΩΓΗ, ΜΕΤΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΟΝΙΜΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ???

anastazia

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="namil"]
anastazia έγραψε:
namil έγραψε:

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΕΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΛΙΚΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ Κ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΝΕΥΡΩΣΗ. ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΑΕΙ ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΝΕΚΡΩΘΗΚΕ, ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟ ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΖΕΙ Κ ΣΑΠΙΖΕΙ Κ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΣΤΗΜΑ. ΕΞΕΓΩΓΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ, ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΞΑΓΩΓΗ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ!!!!! ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΞΑΓΩΓΗ, ΜΕΤΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΟΝΙΜΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ???

δεν γινετε ολικη ναρκωση για να γινει πρεπει να το κανω στην αθηνα γιατι εγω μενω ροδο..αν κανουμε εξαγωγη μου ειπε θα το παρακολουθει για να βλεπει το κενο κ αν δει οτι κλεινει το κενο θα βαλει ενα σιδερακι......

anastazia

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="anastazia"]
namil έγραψε:
anastazia έγραψε:
namil έγραψε:

δεν γινετε ολικη ναρκωση για να γινει πρεπει να το κανω στην αθηνα γιατι εγω μενω ροδο..αν κανουμε εξαγωγη μου ειπε θα το παρακολουθει για να βλεπει το κενο κ αν δει οτι κλεινει το κενο θα βαλει ενα σιδερακι......

μπορω να καταλαβω αν το δοντακι του νεκρωθηκε?κ αν δεν νεκρωθηκε γιατι 3 μηνες τωρα δεν εχει αλλαξει χρωμα ουτε κατι αλλο...

malvina30

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα και απο εμενα
εχω μια κορουλα 5 μηνων η οποια εχει βγαλει 2 μυτουλες δοντακια (ασπρακια μικρα) οχι τα μεσαια,αλλα τα αμεσως επομενα πανω και κατω αντιστοιχα. Το περιεργο ειναι πως δεν βγαινουν στην κορυφη των ουλων αλλα απο το πλαι των ουλων και χαμηλα. Αυτο τι σημαινει?
Ευχαριστω πολυ

Η παιδιατρος μας που τα ειδε προχτες ειπε οτι μπορει να μην βγαινουν σωστα και να περιμενουμε κανα 2μηνο ακομα και αν συνεχιστει και δεν πεταχτουν σωστα θα πρεπει να παμε σε ειδικο γιατρο και να τις σκισουν το ουλο ωστε να βγουν οπως πρεπει
ισχυει κατι τετοιο??

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
malvina30 έγραψε:Καλησπερα και απο εμενα
εχω μια κορουλα 5 μηνων η οποια εχει βγαλει 2 μυτουλες δοντακια (ασπρακια μικρα) οχι τα μεσαια,αλλα τα αμεσως επομενα πανω και κατω αντιστοιχα. Το περιεργο ειναι πως δεν βγαινουν στην κορυφη των ουλων αλλα απο το πλαι των ουλων και χαμηλα. Αυτο τι σημαινει?
Ευχαριστω πολυ

Η παιδιατρος μας που τα ειδε προχτες ειπε οτι μπορει να μην βγαινουν σωστα και να περιμενουμε κανα 2μηνο ακομα και αν συνεχιστει και δεν πεταχτουν σωστα θα πρεπει να παμε σε ειδικο γιατρο και να τις σκισουν το ουλο ωστε να βγουν οπως πρεπει
ισχυει κατι τετοιο??

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΡΑΒΑ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ (ΟΤΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΝΑΤΕΛΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΟΙ ΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΚΑΤΩ ΤΟΜΕΙΣ) ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΟΣΑ ΒΛΕΠΩ Κ ΟΣΑ ΑΚΟΥΩ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ, ΕΒΓΑΛΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΠΛΑΓΙΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ (ΟΠΟΥ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΗΚΑ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟΥΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ! ΕΠΙΣΗΣ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΩΝ ΕΤΩΝ, ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΔΟΝΤΙΑ, ΑΝ ΚΑΙ ΝΕΟΓΙΛΑ, ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΡΑΒΑ, ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΣΤΡΩΝΟΥΝ. ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΧΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΟΥΛΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. Η ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 5 ΜΗΝΩΝ Κ ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΗΣ. ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ.
Υ.Γ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΡΑΦΩ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ Ή ΝΑ ΕΝΝΟΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΓΩ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!

dimva

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εχω ένα κοριτσάκι 3 ετών που γεννήθηκε με λαγώχειλο στο σημείο που είναι η σχιστία στα ούλα της λείπει ένα δόντι, αυτό σημαίνει ότι δε θα βγάλει ούτε στα μόνιμα ή δε παίζει ρόλο?

namil

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dimva έγραψε:εχω ένα κοριτσάκι 3 ετών που γεννήθηκε με λαγώχειλο στο σημείο που είναι η σχιστία στα ούλα της λείπει ένα δόντι, αυτό σημαίνει ότι δε θα βγάλει ούτε στα μόνιμα ή δε παίζει ρόλο?

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΤΑ ΜΟΝΙΜΑ ΔΟΝΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΑΔΟΧΟΙ ΤΩΝ ΝΕΟΓΙΛΩΝ. ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΟΝΙΜΑ ΔΟΝΤΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΝΕΟΓΙΛΑ.
ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ. ΤΑ ΝΕΟΓΙΛΑ ΔΟΝΤΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ. ΟΤΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΣΑΝ ΔΟΝΤΙ ΤΟ ΝΕΟΓΙΛΟ, ΤΟΤΕ ΑΦΗΝΕΙ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΙΜΟ ΔΟΝΤΙ. ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ? ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΤΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΓΝΑΘΟ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a blog