Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από jollie Σήμερα στις 9:59 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από paourina Σήμερα στις 9:47 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2015
από vblue Σήμερα στις 9:06 am

» Αναμεικτα συναισθηματα
από star30 Σήμερα στις 8:07 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από Anastasie Σήμερα στις 7:55 am

» ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗ ΝΙΚΑΙΑ
από kx_nevermore Σήμερα στις 7:15 am

» ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΕΣ ΠΑΝΕΣ ΑΦΟΡΕΤΕΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΕΔΙΑ
από kx_nevermore Σήμερα στις 7:13 am

» Γιατροί Γενικού πανεπιστημιακού Λάρισας
από Sporaki! Χθες στις 8:37 pm

» Παιδιά και σπουδές???
από JELLYFISH Χθες στις 9:15 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από tzeni27 Χθες στις 5:42 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από Sporaki! Χθες στις 4:55 am

» ΜΑΡΣΙΠΟ RING SLING
από JELLYFISH Παρ Dec 19, 2014 9:57 pm

» Καθισμα αυτοκινητου BeSafe IziGo+ και βαση Isofix- Καροτσι Quinny Buzz
από Ντάλια Παρ Dec 19, 2014 3:04 am

» ΧΑΡΙΖΩ κρεμα nipple care
από maro28 Τετ Dec 17, 2014 11:35 pm

» Τελος ΕΟΠΥΥ στις ιδιωτικες κλινικές
από danik Τετ Dec 17, 2014 10:12 pm

» Πωλείται ring sling
από Stavroula_81 Τετ Dec 17, 2014 2:07 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ Νο24 7 ευρω!!
από Ντάλια Τρι Dec 16, 2014 9:26 pm

» ΦΡΕΣΚΟ ΓΑΛΑ
από chriss Τρι Dec 16, 2014 4:39 am

» Πωλειται Γαλα Humana 1
από ogeo Δευ Dec 15, 2014 7:44 am

» Μανικιούρ Πεντικιούρ Τεχνητά με τα καλύτερα υλικά, φαντασία και καλό γούστο
από helonomama Δευ Dec 15, 2014 7:41 am

» Προσφορά για μανικιούρ ημιμόνιμο!
από helonomama Δευ Dec 15, 2014 7:24 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από peristeraki Δευ Dec 15, 2014 5:45 am

» φωτογραφος Θεσσαλονικη
από vicky81 Δευ Dec 15, 2014 3:02 am

» σχολικές γιορτές σε νηπιαγωγείο
από Areti2 Κυρ Dec 14, 2014 9:10 am

» Δημητρης ντοκολας γυνοκολογος
από olga m Παρ Dec 12, 2014 8:49 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!
από ΛΕΝΑ!!! Παρ Dec 12, 2014 3:23 am

» Ψώνια μέσω ίντερνετ
από Areti2 Πεμ Dec 11, 2014 6:45 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Πεμ Dec 11, 2014 6:18 pm

» ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ???
από mama_maria krhth Πεμ Dec 11, 2014 8:20 am

» Προσκλητήρια Βάπτισης - Βιβλία ευχών {handmadebygeo}
από hmbg Τετ Dec 10, 2014 8:02 pm

» Τα πρωτα μας παπουτσακια.Βοηθεια παρακαλω!
από Areti2 Τετ Dec 10, 2014 9:38 am

» ΟΔΟΝΤΟΦΥΙΑ ΜΩΡΟΥ 20 ΜΗΝΩΝ
από chriss Τρι Dec 09, 2014 8:39 pm

» Σκεφτομαστε να μετακομισουμε Αγγλια...
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 1:05 am

» TUPPERWARE
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 1:03 am

» οικονομικες εξοδοι με τα παιδακια μας τωρα τα χριστουγεννα?
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 12:49 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 12:39 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 12:32 am

» Εξωσωματική (στη Θεσσαλονίκη)
από vicky_89 Κυρ Dec 07, 2014 11:00 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!
από κοκκινοσκουφιτσα Σαβ Dec 06, 2014 4:08 am

» Μεγάλη καθυστέρηση και αρνητικό τεστ κύησης
από star30 Παρ Dec 05, 2014 7:09 am

Παρόντες χρήστες
163 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 2 μέλη, 0 μη ορατοί και 161 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

tzeni27, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 47 ... 52  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 42 από 52]

effie_b

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Λοιπόν, επανέρχομαι... Είχα πει ότι θα ξεκινούσα κι εγώ την 18234η προσπάθεια για δίαιτα αλλά... την κράτησα για δυο μέρες, ήρθε η περίοδος και ξεχείλωσε το θέμα δίαιτα. Μετά κάτι τραπέζια, κάτι έξοδοι, πάει ... Το μόνο καλό είναι ότι ξεκίνησα δυναμικά Razz γυμναστήριο και ο αντρούλης μου είπε ότι κάτι μάζεψε από τα πατάκια μου!!! (πατάκια ή σωσίβιο = συσσωρευμένο λίπος γύρω από την περιφέρεια) Χάρηκα κι εγώ λίγο και είπα να ξεκινήσω την 18235η προσπάθεια μου. Μόνο που προβληματίζομαι, να ξεκινήσω από Δευτέρα (???? χαχαχα) ή από το Σάββατο που θα είμαι και χαλαρή στο σπίτι ?
Πάντως συγχαρητήρια σε όλες όσες τα καταφέρνουν και είναι και μανούλες ταυτόχρονα!

Gwgw81

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
nikoleta έγραψε:
allegra έγραψε:
Gwgw81 έγραψε:
allegra έγραψε:Να κανω μια ερωτηση? Οι διαιτες που διαβάζουμε σε διάφορα sites και υπόσχονται συγκεκριμένα κιλά σε συγκεκριμένο διάστημα αφορουν σε όλες τις γυναικες? Δλδ τα ιδια αποτελεσματα εχει σε μια γυναικα υπέρβαρη και τα ιδια σε μια κανονική?

αν ρωτας εμενα ιδεα δεν εχω.αυτη παντως ειναι απο διαιτολογο,οχι απ το ιντερνετ.οχι δικο μου,φιλη μιας φιλης.αλλα νομιζω πως οσο πιο πολλα κιλα εχει καποια τοσο περισσοτερα χανει.και πιο γρηγορα

Οχι οχι γενικα μιλάω, όχι για την συγκεκριμένη! Απλά δεν καταλαβαίνω αν ειναι ο συνδυασμος των τροφων ή η μείωση των θερμίδων. Εμένα διαιτολόγος μου έδωσε διαιτα με περισσοτερες θερμίδες απο αυτες που εχω συνηθισει να παίρνω με αποτελεσμα να παχύνω!!!
Μία δίαιτα σίγουρα δεν είναι το ίδιο αποτελεσματική σε όλα τα άτομα. Αν την κάνει κάποιος με περισσότερα κιλά είναι λογικό να χάσει πιο πολλά. Επίσης θεωρώ ότι δεν είναι ότι καλύτερο να δίνει κάποιος μία δίαιτα που να κάνει για όλους. Αν όμως μιλάμε για μία διατροφή που είναι κοινώς αποδεκτή από όλους τους διαιτολόγους-διατροφολόγους που να έχει 5 γεύματα (2 βασικά και 3 ελαφριά) τότε νομίζω ότι κάνει για όλους και ανάλογα με τα κιλά που ξεκινάει κάποιος ρυθμίζει και την ποσότητα φαγητού.

εγω την διαιτα δεν την εβαλα για να την προτεινω στις αλλες κοπελες,ακριβως για το λογο που λες.ουτε εγω την εχω κανει.την εβαλα μηπως καποια την ξερει η την εχει κανει για να μου πει αν εχει αποτελεσμα.εγω γενικως τις διαιτες που υποσχονται πολλα κιλα σε λιγο χρονικο διαστημα δεν τις εμπιστευομαι...

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η διαιτα καλη φαινεται εκτος απο τα αυγα, τα θεωρω πολλα αυγα τρεις μερες συνεχομενες και μετα μερα παρα μερα, οπως και ειναι η μονη διαιτα που δεν εχει πρωινο πραγμα που ειναι κατα απο ολους τους διαιτολογους, εμενα θα με βολευε που δεν τρωω πρωι αλλα δεν τρωω και αβγα χαχα

Gwgw81

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μιλουπακι έγραψε:η διαιτα καλη φαινεται εκτος απο τα αυγα, τα θεωρω πολλα αυγα τρεις μερες συνεχομενες και μετα μερα παρα μερα, οπως και ειναι η μονη διαιτα που δεν εχει πρωινο πραγμα που ειναι κατα απο ολους τους διαιτολογους, εμενα θα με βολευε που δεν τρωω πρωι αλλα δεν τρωω και αβγα χαχα

αυτο ειπα κι εγω στη φιλη μου.ή που θα αδυνατισεις ή που θα παθεις χοληστερινη!!!! Very Happy

825Σημαντικό! λιγα...και καλα!!! στό Πεμ Oct 21, 2010 10:56 pm

κουγκακι

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μιλουπακι έγραψε:Τι λετε οσες αρχιζουμε διαιτα να μαζευτουμε εδω να δινει η μια κουραγιο στην αλλη και να μην το βαλουμε κατω; θελετε;

κοριτσια αυτο που εχω εγω να σας προτεινω...(δοκιμασμενο!!!)
γεννησα περσι τον σεπτεμβριο, αφησα τρεις μηνες τον ευατο μου ελευθερο και τον δεκεμβριο ειπα... ΤΕΛΟΣ πρεπει να χασω τα κιλα, βεβαια δεν ημουν διατεθημενη να κανω διαιτα και το μονο που εκανα ηταν να μειωσω τις ποσοτητες φαγητου ειτε το μεσημερι, ειτε το βραδυνο, βάζοντας στοχο να χανω 1 κιλο τον μηνα.... το ξερω μπορει να σας φαινεται λιγο αλλα πλεον εχω χασει 10 ΚΙΛΑ!! και μου αρεσει πολυ!!! ζυγιζομαι μονο μια φορα το μηνα (και συγκεκριμενα στις 8 καθε μηνα που αλλαζει μηνα ο μικρος μου)

http://[url=http://www.etickr.com]

Μυρτακι

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κουγκακι έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:Τι λετε οσες αρχιζουμε διαιτα να μαζευτουμε εδω να δινει η μια κουραγιο στην αλλη και να μην το βαλουμε κατω; θελετε;

γεννησα περσι τον σεπτεμβριο, αφησα τρεις μηνες τον ευατο μου ελευθερο και τον δεκεμβριο ειπα... ΤΕΛΟΣ πρεπει να χασω τα κιλα, βεβαια δεν ημουν διατεθημενη να κανω διαιτα και το μονο που εκανα ηταν να μειωσω τις ποσοτητες φαγητου ειτε το μεσημερι, ειτε το βραδυνο, βάζοντας στοχο να χανω 1 κιλο τον μηνα.... το ξερω μπορει να σας φαινεται λιγο αλλα πλεον εχω χασει 10 ΚΙΛΑ!! και μου αρεσει πολυ!!! ζυγιζομαι μονο μια φορα το μηνα (και συγκεκριμενα στις 8 καθε μηνα που αλλαζει μηνα ο μικρος μου)

Κουγκακι και εγω το ιδιο εχω ξεκινησει εδω και 10 μερες και εχω χασει 1,6 κιλα. Στην αρχη χανεις ευκολα γι αυτο. Και εγω εχω βαλει στοχο 1 κιλο το μηνα. Μου εδψσες θαρος με το αποτελεσμα σου. Ελπιζω να τα παω το ιδιο καλα με εσενα

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω ετσι ειχα χασει τα κιλα της πρωτης μου εγκυμοσυνης απλα με πιο λιγη ποσοτητα και ετρωγα απο ολα, και δεν τα παιρνεις μετα απλα θελει πολυ υπομονη εχανα ενα κιλο το μηνα και μου ειχε παρει 1,5 χρονο, τωρα δεν εχω τοσο υπομονη

nikoleta

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κουγκακι έγραψε:
Αυτό είναι το καλύτερο γιατί και δεν στερείσαι οπότε μπορείς να το κρατήσεις για πολύ καιρό και είναι καλό για τον οργανισμό γιατί προσαρμόζεται και σίγουρα είναι και πιο σταθερά τα χαμένα κιλά. Αλλά εγώ που έχω να χάσω 30 είναι λίγο δύσκολο να περιμένω τόσο... Sad

[You must be registered and logged in to see this image.]

annaki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
νικολλετα μου κ εγω το ιδιο εκανα.δεν μπορω τις διαιτες απλα ελλατωσα τα γλυκα κ το βραδινο!δεν πειναω τρωω τα παντα δε μου λειπει κατι!απ τα 69 που ημουν το μαιο εχω φτασει 61 στο χαλαρο..
κ θελω να παω 52..
που θα μου παει

annaki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ουπς κουγκακι ηθελα να γραψω

toulouz

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσια!Να σας πω τον πονο μου?Δε μπορω χωρις γλυκο!!!και δεν μου αρεσουν τα διαιτητικα γλυκα(πχ.ζελε,γλυκα κουταλιου)!Εγω θελω σοκολατα,συροπιαστα,παγωτο!!!Και δεν χανω και καθολου ευκολα!!!Εχω απελπιστει πλεον!!!

Maya

δυστυχως η μπεμπα τρωει παρα πολυ και μου αδειασε το γαλα και αναγκαστηκα να φαω παραπανω.. ειμαι παλι 62 κιλα.. Mad Mad Mad
με εχει πιασει απελπισια, δε θα αδυνατισω ποτε!

mamakonstadinou

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια κι εγω αρχισα σημερα! (δευτερα βλέπετε!) ειμαι με ενα πορτοκαλι μπροστα μου το οποιο εχω φυσικα κατασπαραξει και κρατιεμαι να μην φαω κατι αλλο για βραδυνο..το μεσημερι εφαγα κανονικα καθολου ενδοιαμεσα και γλυκά και τωρα αυτο! καλο κουραγιο σε όλες!

Gwgw81

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κι εγω σημερα αρχισα γιατι εχουμε τη βαφτιση σε κανα μηνα και ειπα να βαλω κανενα φορεματακι και να μην ειμαι σαν τοφαλα...
εγω κανω συγκεκριμενη διαιτα και ειναι πολυ δυσκολο με δυο μωρα.καθομουν 11 η ωρα και μαγειρευα...μου ρθε να πιασω τα πακοτινια αλλα κρατηθηκα...πρωτη μερα και νιωθω οτι κανω διαιτα ενα μηνα...... κουραγιο σε ολες!

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλη επιτυχια κοριτσαρες, εγω παλι το ανεβαλα δεν μπορω δεν μου βγαινει, που θα παει καποια στιγμη θα παθω σοκ και θα αρχισω και εγω παλι

mpoumpou

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σας κοριτσακια...
εγω είμαι -4 πλεον αλλα χανω πολύ αργα και χωρις συγκεκριμενη διαιτα, απλα με λιιιιγο προσεγμενη διατροφή και πιλάτες!

nikoleta

Κορίτσια αν κάνετε αυτήν τη σαλάτα θα με θυμηθείτε! Είναι καταπληκτική και διαιτητική. Γίνεται σε πιατέλα και όχι σε μπολ. Βάζετε από κάτω προς τα πάνω τα υλικά όπως τα αναφέρω. Μαρούλι, ρόκα, αγγούρι, ντομάτα (σε κύβους), τριμμένο καρότο, τριμμένα καρύδια, ρόδι (προαιρετικά) και από πάνω τριμμένη παρμεζάνα (αν θέλετε και πολύ λίγο). Από πάνω τη sauce που γίνεται χτυπώντας λίγο λάδι μουστάρδα μπαλσάμικο και μέλι. Αν τη θέλετε λίγο πιο αραιή μπορείτε να βάλετε και λίγο νεράκι. Τα υλικά είναι πολλά αλλά είναι όλα πολύ ελαφριά και αν δε βάλετε το τριμμένο τυρί είναι πολύ λίγες οι θερμίδες αλλά η γεύση είναι υπέροχη!.

Maya

Καλησπερα!!!
Σημερα το αποφασισα και πηγα στην κολλητη μου τη διαιτολογο, με μετρησε και μου ειπε οτι μου εχουν μεινει 8 ποντοι κοιλια και 7 σε γοφους ( Sad Sad )απο πριν μεινω εγκυος, και συνολικα πρεπει να χασω 5 κιλα. Μου εβγαλε ενα προγραμμα να τα χασω ως τα Χριστουγεννα.(2-3 κιλα το μηνα που ειναι συμβατα και με το θηλασμο) Μου ειπε επισης να πεταξω τη ζυγαρια και να με ζυγιζει μονο αυτη γιατι αλλιως παρασερνομαι και οταν θα βλεπω οτι χανω θα τρωω περισσοτερο και δεν πρεπει.
Το πηρα λοιπον ΤΕΛΕΙΩΣ αποφαση πλεον και δε θα χαλασω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ τη διαιτα. ΤΕΛΟΣ!

pana

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω χασει 5 κιλα με τον διαιτολογο και εχω αλλα 8

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ηρθα νομιζω ειμαι ετοιμη εχω αρχισει και περνω τα πανω μου, ελπιζω να μην φαω κανενα χαστουκι και ξαναπαρω τα κατω μου, λοιπον μετα απο μια απιστευτη κρεπαλη δυο εβδομαδων γιατι καπου επρεπε να ξεσπασω, ενιωθα τρια κιλα βαρυτερη δεν τολμουσα να ζυγιστω και τελικα ανεβηκα, κιλα 58,2 απο 57,7 τιποτα, καλα που πηγε τοσο φαγητο δεν ξερω αλλα περιμενα αλλα αντικρισαν τα ματακια μου Shocked οποτε ειπα παμε παλι δυναμικα το αξιζει ο οργανισμος αφου δεν πηρε κιλακια Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 42 από 52]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 47 ... 52  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own blog