Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Αιμα στην πανα και συγκαμα
από mary 30 Σήμερα στις 6:52 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #21
από kaatrin Σήμερα στις 5:42 pm

» απορρυπαντικα planet
από ΕλένηΚ Σήμερα στις 3:56 pm

» Μανουλες Απριλιου 2014 γ !!!
από reniapa Σήμερα στις 1:18 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σήμερα στις 12:55 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #11#
από vasoulagal Σήμερα στις 12:07 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133
από vasoula1 Σήμερα στις 11:58 am

» ΝΚ ΕΞΕΤΑΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Σήμερα στις 11:43 am

» μηπως ειμαι εγκυος ???
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Σήμερα στις 10:18 am

» Πίεση από τους γύρω για παιδί
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Σήμερα στις 10:15 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 7!!!
από demaki88 Χθες στις 8:00 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από AngelMommy Χθες στις 7:17 pm

» Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #5
από Alexandra23 Χθες στις 5:06 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από Lollipop83 Χθες στις 4:14 pm

» Καλος Παιδιατρος στον Πειραια!
από fatsoulini Χθες στις 12:34 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Χθες στις 9:10 am

» Κερί στα αυτάκια
από dimitra al Τρι Apr 22, 2014 10:42 pm

» Εγγραφη σε Δημοσιο Παιδικο Σταθμο
από sofia lara Τρι Apr 22, 2014 10:15 pm

» !!!!MAD ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Βάπτισης- WEVENT.GR
από Βίκυ Τρι Apr 22, 2014 9:49 am

» ΕΛΑΦΡΩΣ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΑΥΧΕΝΙΚΗ!!!
από Mariza_30 Τρι Apr 22, 2014 9:32 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από maria maroui Δευ Apr 21, 2014 10:24 pm

» Διαβήτης (κύησης)
από NIKH990990 Δευ Apr 21, 2014 7:11 pm

» Μετα απο ποσες σπερματεγχυσεις εγινε το θαυματακι;;
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Δευ Apr 21, 2014 1:59 pm

» Σεξ στην εγκυμοσυνη?
από κοκκινοσκουφιτσα Δευ Apr 21, 2014 9:50 am

» παραπανίσια κιλα...
από kiki_28 Δευ Apr 21, 2014 12:48 am

» ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
από κουνελάκι Κυρ Apr 20, 2014 10:45 pm

» ευχαριστημενες απο τον παιδικο σταθμος σας και γιατι??
από filenada Κυρ Apr 20, 2014 5:33 pm

» ΤΡΙΔΥΜΑ!!!
από magicmouse Σαβ Apr 19, 2014 6:14 pm

» πράσινος άργιλος
από acer Παρ Apr 18, 2014 8:34 pm

» ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ
από μιτατα Πεμ Apr 17, 2014 6:21 pm

» ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3
από poppaki Πεμ Apr 17, 2014 11:18 am

» ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!!
από kateri Τετ Apr 16, 2014 11:05 pm

» ΕΧΕΤΕ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΣΑΣ;;;;
από spiridoula27 Τετ Apr 16, 2014 3:20 pm

» Μανικιουρ-πεντικουρ-Τεχνητα νυχια-φρυδια-διατροφη
από Eirinomama Τετ Apr 16, 2014 12:11 pm

» Colorful Memories - Χειροποιητα Βιβλια ευχων
από momirene Τετ Apr 16, 2014 9:23 am

» ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
από filenada Τρι Apr 15, 2014 7:41 pm

» Baby diper cake και συμβουλές
από Miaki Τρι Apr 15, 2014 3:12 pm

» Γάλα FREZYLAC-PURE βιολογικό 0-6 μηνών
από eleftherna Τρι Apr 15, 2014 12:59 pm

» Ποιο αντιηλιακό να πάρω??
από bebaki Τρι Apr 15, 2014 9:21 am

» TI NA KANΩ ΜΕ ΤΟ ΝΟΝΟ ΜΑΣ?
από filenada Δευ Apr 14, 2014 8:11 pm

Παρόντες χρήστες
632 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 10 μέλη, 0 μη ορατοί και 622 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Dori, fatsoulini, iouliana, kaatrin, Lollipop83, mamagoriou29, sofy, Stauroul@, twins 2, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

21 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Δευ Nov 21, 2011 7:12 pm

Evaggelitsa 26

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
boubouka έγραψε:ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ. ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ. ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟ ΠΑΝΤΩΣ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΜΕΝΗ!

Επειδή δεν πολυ καταλαβα,να ρωτησω λίγο κάτι;;; Αυτο το παίρνει και ο ανδρας και η γυναίκα ή μονο η γυναίκα... Σορρυ αλλα μπερδεύτηκα λιγο... Embarassed Embarassed scratch scratch

22 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Δευ Nov 21, 2011 10:53 pm

ksapphire

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και εγω τα επαιρνα τα συγκεκριμενα πριν μεινω εγκυος και στα 2 μου παιδια. ο γιατρος οταν του το ειχα αναφερει δεν μου ειπε τιποτα. τα συνεχισα μεχρι τον τριτο μηνα και μετα το σιδηρο που επαιρνα ειχε μεσα φολικο οξυ.

23 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Δευ Nov 21, 2011 10:59 pm

boubouka

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="Evaggelitsa 26"]
boubouka έγραψε:ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ. ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ. ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟ ΠΑΝΤΩΣ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΜΕΝΗ!

Επειδή δεν πολυ καταλαβα,να ρωτησω λίγο κάτι;;; Αυτο το παίρνει και ο ανδρας και η γυναίκα ή μονο η γυναίκα... Σορρυ αλλα μπερδεύτηκα λιγο... Embarassed Embarassed scratch scratch[/q

ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΓΙΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ! ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ. ΚΟΙΤΑ, ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ!

24 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Τρι Nov 22, 2011 2:01 am

Λεμονάκι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:

Επειδή δεν πολυ καταλαβα,να ρωτησω λίγο κάτι;;; Αυτο το παίρνει και ο ανδρας και η γυναίκα ή μονο η γυναίκα... Σορρυ αλλα μπερδεύτηκα λιγο... Embarassed Embarassed scratch scratch
ξέρω η γυναίκα, πρώτη φορά άκουσα να το παίρνει και άντρας αλλά ο γιατρός κάτι παραπάνω ξέρει...

25 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Τρι Nov 22, 2011 2:48 pm

markella01

Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση ή αν όντως μας βοήθησε, προσπαθούσαμε συνολικά 8 μήνες και τον τελευταίο μήνα εγώ πήρα φολικό οξύ και πήραμε και οι δύο εβιολ ε και έμεινα. Τώρα φυσικά εξακολουθώ να το παίρνω χωρίς να μου το έχει πει ο γιατρός, το έπαιρνα συνεχώς και στην πρώτη εγκυμοσύνη. Νομίζω μόνο καλό κάνει.

26 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Τρι Nov 22, 2011 3:13 pm

Λεμονάκι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι είναι το εβιολ ;

27 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Τρι Nov 22, 2011 3:14 pm

mamavivo

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η βιταμινη ε?

εγω την περνω για αλλο λογο δεν ηξερα οτι κανει και γιαυτο.

το λαδι της eviol ειναι απλα απιστευτο.ασχετο βεβαια

28 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Τρι Nov 22, 2011 3:21 pm

Λεμονάκι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:η βιταμινη ε?

για πέστε ρε κορίτσια να ξέρουμε, εσύ ας πούμε γιατί το πήρες ;

29 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Τρι Nov 22, 2011 3:46 pm

mamavivo

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λεμονάκι έγραψε:

την βιταμινη την παιρνω για λαμπερο ,υγιες δερμα.το λαδακι δε, κανει θαυματα.

την παιρνω χρονια εγω αυτην την βιταμινη κατα καιρους.,μπορεις να σπασεις την βιταμινη πανω στο δερμα σου αν δεν μπορεις να παρεις λαδακι.

30 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Τρι Nov 22, 2011 8:50 pm

markella01

Λεμονάκι έγραψε:

Εγώ διάβασα ότι βοηθάει τη γονιμότητα του άντρα και της γυναίκας και ότι κάνει καλό σε πολλά γενικώς, είναι αντιγηραντική, μια φορά εσπασα ένα καψουλάκι και το άπλωσα στα μούτρα μου κιόλας...έκανα πειράματα...χαχα...δεν τα πήραμε πολύ...καμιά βδομάδα μέσα στις γόνιμες...γιαυτό λέω ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν ήταν σύμπτωση ή αν όντως έπαιξε ρόλο...

31 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Τρι Nov 22, 2011 8:58 pm

Λεμονάκι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγώ παίρνω φολικό οξύ αλλά για την βιταμίνη Ε δεν είχα διαβάσει πουθενά οτι βοηθάει και στην γονιμότητα...
για κάτσε να ρωτήσω τον ντακ Laughing

32 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Τρι Nov 22, 2011 9:16 pm

markella01

Λεμονάκι έγραψε:εγώ παίρνω φολικό οξύ αλλά για την βιταμίνη Ε δεν είχα διαβάσει πουθενά οτι βοηθάει και στην γονιμότητα...
για κάτσε να ρωτήσω τον ντακ Laughing

Πάτα ένα γκουγκλάρισμα και θα βρεις πολλές πληροφορίες...

33 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Παρ Jan 13, 2012 3:25 pm

RANIAASIKIDOY

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΤΟ ΦΙΛΙΣΙΝ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΟΥΤΕ ΣΕ ΔΙΑΘΕΣΗ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΖΑΛΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟ ΧΑΠΙ???? ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕ ΚΡΑΞΕΙ! ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΡΧΗΣΑ ΠΑΛΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΡΓΑ ΜΗΠΩΣ ΔΩ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΤΙ ΧΑΖΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΓΜΤ!

34 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Παρ Jan 13, 2012 5:43 pm

beba160a

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markella01 έγραψε:Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση ή αν όντως μας βοήθησε, προσπαθούσαμε συνολικά 8 μήνες και τον τελευταίο μήνα εγώ πήρα φολικό οξύ και πήραμε και οι δύο εβιολ ε και έμεινα. Τώρα φυσικά εξακολουθώ να το παίρνω χωρίς να μου το έχει πει ο γιατρός, το έπαιρνα συνεχώς και στην πρώτη εγκυμοσύνη. Νομίζω μόνο καλό κάνει.

αν καταλαβα καλα το επειρνες το εβιολ και κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης?το ειχες αναφερει στο γιατρο οτι παιρνεις βιταμινη ε? σε εναν οδηγο εγκυμοσυνης διαβασα οτι δεν κανει καλο στο εμβρυο. τωρα βεβαια δεν ανεφερε ποσοτητες αλλα αναφροταν γενικα στην ε.

35 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Παρ Jan 13, 2012 6:41 pm

art86

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω μετα την αποβολλη που ειχα μου εδωσε φιλιβιλ καπως ετσι ....μου ειπε να το περνω 2 3 μηνες πριν να αρχισω προσπαθειες.μου το εδωσε ο γιατρος μου ειναι κατι σαν συμπληρωμα διατροφησ β12 αν καταλαβα καλα

36 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Παρ Jan 13, 2012 7:41 pm

RANIAASIKIDOY

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΣΤΟΝ 2 ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΙΔΗΡΟ,ΑΣΒΕΣΤΙΟ,ΚΑΙ ΤΟ FILICINE!ΤΑ ΠΕΡΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΦΟΣΙΩΘΗΚΑ ΣΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΚΑΙ FILICINE ΤΑ ΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΖΑΛΗ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ FILICINE.ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΩ.

37 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Παρ Jan 13, 2012 7:48 pm

elenalamprini

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
RANIAASIKIDOY έγραψε:ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΣΤΟΝ 2 ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΙΔΗΡΟ,ΑΣΒΕΣΤΙΟ,ΚΑΙ ΤΟ FILICINE!ΤΑ ΠΕΡΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΦΟΣΙΩΘΗΚΑ ΣΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΚΑΙ FILICINE ΤΑ ΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΖΑΛΗ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ FILICINE.ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΩ.

Απο τη στιγμή που σου το έδωσε ο γιατρός σου κακώς δεν το πέρνεις!!!Και μένα μου το είχε δώσει!!
Εδώ έχει κάποιες πληροφορίες για το Filicine
http://www.galinos.gr/web/drugs/main/drugs/filicine

http://changedyourlife.blogspot.com/

38 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Παρ Jan 13, 2012 7:58 pm

supermom

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
RANIAASIKIDOY έγραψε:ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΣΤΟΝ 2 ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΙΔΗΡΟ,ΑΣΒΕΣΤΙΟ,ΚΑΙ ΤΟ FILICINE!ΤΑ ΠΕΡΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΦΟΣΙΩΘΗΚΑ ΣΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΚΑΙ FILICINE ΤΑ ΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΖΑΛΗ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ FILICINE.ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΩ.

RANIA αυτό που ξέρω εγώ για το filicine είναι ότι είναι απαραίτητο για την ανάπτυξη του μωρού, δεν θυμάμαι ακριβώς σε τι ωφελεί...πάντως δεν θεωρώ ότι έχει σχέση με την δική σου αδιαθεσία.

39 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Παρ Jan 13, 2012 8:21 pm

Nena

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το φολικο οξυ (ή φυλλικο) ειναι η βιταμινη Β9 και βοηθαει στον κυτταρικο διπλασιασμο.
Το ζυγωτο πρεπει να περασει πολλά στάδια κυτταρικών διαιρέσεων για να μπορεσει να προκυψει ενα σχηματισμένο εμβρυο. Αυτες οι πρωτες εβδομαδες ειναι οι πιο σημαντικες, και ειναι απαραιτητη η ληψη συμπληρωματος φολικου οξέος.
Νομιζω οτι μετα το πρωτο τρίμηνο δεν ειναι τοσο αναγκαίο το φολικο - απο τη στιγμη που ακολουθεις μια νορμαλ διατροφη με αρκετα λαχανικα.
Θυμαμαι το φιλισιν το επαιρνα εγω το πρωτο τρίμηνο και μετα το αντικατεστησα με σιδηρο, που κι αυτος ειχε καποια ποσότητα φολικου μεσα.
Αν εισαι στο μηνα σου, ειναι πιο πιθανο να σου λειπει ασβεστιο ή σιδηρος. Κακως παντως τα σταματησες χωρις να συμβουλευτεις γιατρο.
Δεν νομιζω να φταιει αυτο για τις ζαλαδες σου πάντως, αλλά πάλι καλυτερα να ρωτησεις κάποιον γιατρο.

40 Απ: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ FILICINE στό Παρ Jan 13, 2012 9:30 pm

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ το έπαιρνα από την 10 εβδομάδα της κύησης πήγα το έμαθα καθυστερημένα και μόλις ο γιατρός είδε ότι έχω έλλειψη της βιταμίνης Β 12 και χαμηλό σίδηρο αμέσως μου έδωσε .Και το έπινα σε όλη τη διάρκεια . Μετά που γέννησα μου είχε πει να πάρω για 4 μήνες ακόμα μαγνήσιο και να συνέχισω το felicine αλλά δεν το έκανα και ήμουν όλη την ώρα χάλια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a blog