Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από Anastasie Σήμερα στις 11:24 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από tassoula Σήμερα στις 9:26 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Σήμερα στις 6:10 am

» Εξωσωματικη, η δικη σας εμπειρια
από κουνελάκι Σήμερα στις 5:07 am

» ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ (Οι 5 πρώτοι θα έχουν το 1ο μάθημα <<ΔΩΡΕΑΝ>>)
από Kentromesini Σήμερα στις 3:58 am

» ''Έμπνευσις'' βάπτιση-γάμος
από supermama Χθες στις 8:06 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Χθες στις 6:02 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 5:33 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 4:33 pm

» Face-paintig για παιδικά πάρτυ Θεσσαλονίκη
από fenaki22 Χθες στις 7:22 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από paourina Χθες στις 3:06 am

» www.candyland .gr
από candyland Πεμ Oct 30, 2014 7:32 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από paourina Πεμ Oct 30, 2014 6:48 pm

» Site μανικιούρ-πεντικιούρ-shellac με τιμούλες.
από Superb Mommy Πεμ Oct 30, 2014 6:15 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από griniaroula Πεμ Oct 30, 2014 1:58 am

» ΤΕΣΤ ΔΥΣΑΝΕΞΙΑΣ
από anna4 Πεμ Oct 30, 2014 1:38 am

» μαθαμε στα χερακια!!
από αφροδιτη! Τετ Oct 29, 2014 11:00 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kaatrin Τρι Oct 28, 2014 5:22 pm

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από dimitra al Τρι Oct 28, 2014 11:08 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από Superb Mommy Τρι Oct 28, 2014 8:30 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από maria2013 Τρι Oct 28, 2014 6:07 am

» ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.
από Λιτσα34 Τρι Oct 28, 2014 4:31 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ Δευ Oct 27, 2014 8:14 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από ζουζουνακι Δευ Oct 27, 2014 8:13 pm

» γεννα στο Ρεα και επιδόματα!
από Vassiliki_ Δευ Oct 27, 2014 8:10 pm

» Κανακάκης Σταύρος στο Έλενα?Κάποια βοήθεια?
από Superb Mommy Δευ Oct 27, 2014 7:11 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Δευ Oct 27, 2014 3:01 am

» 6 ΜΗΝΟ ΟΑΕΔ.
από vagann Κυρ Oct 26, 2014 5:39 am

» prwtes ebdomades eggymoshnhs
από kerasoula Κυρ Oct 26, 2014 4:54 am

» Καλως σας βρηκα ξανα!
από ria Κυρ Oct 26, 2014 3:20 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014!!!!!
από eyakos Σαβ Oct 25, 2014 8:39 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 24, 2014 9:47 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Παρ Oct 24, 2014 7:53 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Παρ Oct 24, 2014 10:25 am

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Oct 23, 2014 9:53 pm

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 4:39 pm

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Τρι Oct 21, 2014 7:09 am

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Τρι Oct 21, 2014 6:27 am

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Τρι Oct 21, 2014 6:15 am

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Τρι Oct 21, 2014 5:10 am

Παρόντες χρήστες
99 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 1 μέλος, 0 μη ορατοί και 98 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

roulakriti

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

21 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 7:28 am

spapastamou

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμεις εχουμε πρασινο,χιονισμενο δεντρο με συνδιασμο ασημι με ματζεντα μπαλες...φετος θα το κανουμε με ασπρες-ματζεντα μπαλες.... Very Happy

22 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 7:29 am

mariameint

Σ' ευχαριστώ πολύ erwtouli. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πάει ποτέ στα jumbo την περίοδο των Χριστουγέννων. Φαντάζομαι θα έχει και πολλά στολίδια...

http://www.something-special.gr

23 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 7:33 am

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariameint έγραψε:Σ' ευχαριστώ πολύ erwtouli. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πάει ποτέ στα jumbo την περίοδο των Χριστουγέννων. Φαντάζομαι θα έχει και πολλά στολίδια...

για δέντρο και στολίδια μπορείς να δεις και στο praktiker και στο carefour
ειδικά στο τελευταίο φέρνει κάποια πολύ χαριτωμένα στολιδάκια τα τελευταία χρόνια

24 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 7:34 am

erwtoulis

mariameint έγραψε:Σ' ευχαριστώ πολύ erwtouli. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πάει ποτέ στα jumbo την περίοδο των Χριστουγέννων. Φαντάζομαι θα έχει και πολλά στολίδια...

Tora prosfata den exo paei na koitakso gia na sou po tin alithia. Perisi omos, eixe xristougeniatiko dentro guro sta 2 metra me 25 euro ? Eixe k stolidia 6 mpales me 3 kai 6 euro.

25 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 7:35 am

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubou έγραψε:Εμας ειναι πρασινο, μεγαλο πανω απο 2 μετρα δν θυμαμαι ποσο ακριβως! Ξεγελαστηκαμε προπερσι στο τζαμπο που ηταν ανοιχτος ο χορος και δν φαινοταν ποσο τεραστιο ηταν.... μεχρι πέρυσι το βολευαμε..φετος που αλλαξα καναπε δν χωραει πουθενα Sad Sad Sad να δω τι θα κανω!!! pale pale
Το στολιζουμε με κοκκινες και χρυσαφι μπαλες και χρυσαφι γυρλαντες φουντωτες και ασπρα λαμπακια!!βαζουμε και καρτες χειροποιητες απο μαμα και πεθερα που μας φτιαχνουν καθε χρονο και ειναι υπεροχες!!!

Μάλλον το ίδιο έχουμε χαχα! Και εμάς ετσι μας ξεγέλασε! Εγώ μαζεύω τα κλαδια γιατί και τώρα δεν χωραει εκει που το βαζουμε καθε χρόνο. Αν το αφήσω ελεύθερο να απλωθεί, δεν θα χωράμε να περάσουμε, χαχα!

26 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 7:40 am

mariameint

florentiab και ervtouli σας ευχαριστώ ξανά! Την επόμενη φορά που θα βγω απ' το νησί, θα κοιτάξω σε όσα μου είπατε. Δεν είναι καιρός αυτός που διανύουμε για πολλά-πολλά, γ' αυτό θέλω λίγα για αρχή και οικονομικά. Άλλωστε με τα χρόνια θα γεμίσω και εγώ το δεντράκι μου με ωραία στολίδια Very Happy

http://www.something-special.gr

27 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 7:45 am

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariameint έγραψε:florentiab και ervtouli σας ευχαριστώ ξανά! Την επόμενη φορά που θα βγω απ' το νησί, θα κοιτάξω σε όσα μου είπατε. Δεν είναι καιρός αυτός που διανύουμε για πολλά-πολλά, γ' αυτό θέλω λίγα για αρχή και οικονομικά. Άλλωστε με τα χρόνια θα γεμίσω και εγώ το δεντράκι μου με ωραία στολίδια Very Happy

καλά το σκεφτεσαι. και εγώ τα πρώτα χρόνια είχαμε ένα μικρό με κάτι όχι και πολύ ωραίες μπάλες, αλλά κάθε χρόνο αγόραζα 4-5 από αυτές που μου άρεσαν και τώρα έχω το δέντρο και τα στολίδια που μου αρέσουν πραγματικά

28 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 8:25 am

boubou

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
Μάλλον το ίδιο έχουμε χαχα! Και εμάς ετσι μας ξεγέλασε! Εγώ μαζεύω τα κλαδια γιατί και τώρα δεν χωραει εκει που το βαζουμε καθε χρόνο. Αν το αφήσω ελεύθερο να απλωθεί, δεν θα χωράμε να περάσουμε, χαχα!

πως τα μαζευεις χωρις να φαινεται ασχημα!!! Θελω κι εγω!!! Δν θελω να ξαναδωσω λεφτα για αλλο δεντρο γμτ!!

29 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 8:36 am

Evaggelitsa 26

Αχ, κορίτσια και εμείς έχουμε ένα τεράαααστιο δέντρο που κάθε χρόνο για να το στολίσουμε μας βγαίνει η πίστη... Οι μπάλες και τα στολίδια είναι χρυσά και κόννινα...
Φέτος όμως θα έχω και άλλο πρόβλημα... Την επόμενη εβδομάδα θα μπεί τζάκι στο σαλόνι... Που θα το βάλω εγώ το δέντρο τα Χριστούγεννα οεοοοο;;;;
Θα βγούμε εμείς από το σπίτι για να μπει αυτο!!!!

30 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 10:31 am

mama katerina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εμεις πρασινο εχουμε αλλα οχι πολυ μεγαλο γυρω στο 1.80 με κοκκινες λευκες ασημενιες μπαλες και φιογκακια κοκκινα και ασημενια σε ολο το δεντρο! τα λαμπακια λευκα-ψειρες... θελω ομως κι εγω να το στολιζω με παιχνιδακια μαρεσουν πιο πολυ αλλα ειναι πανακριβα! θα κανω αυτο που ειπε η Φλωρα καθε χρονο κι απο λιγα

31 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 6:39 pm

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubou έγραψε:
MariaM έγραψε:

πως τα μαζευεις χωρις να φαινεται ασχημα!!! Θελω κι εγω!!! Δν θελω να ξαναδωσω λεφτα για αλλο δεντρο γμτ!!

Ασε μισή ώρα έκανα να το στήσω και μια ώρα να το σουλουπώσω! Ξεκινάω απο κάτω και τσακίζω τα πρώτα παρακλάδια απο το κλαδί προς τα μέσα και προεκτεινω αυτά που είναι πιο μέσα προς τα εξω. έτσι πυκνώνει περισσότερο αλλά μαζεύεται σε περίμετρο. Δεν ξέρω αν το περιέγραψα καλά.

32 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 10:41 pm

boubou

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα το προσπαθησω κι εγω!! Very Happy γιατι αλλιως βλεπω να μενει στο παταρι!

33 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 10:53 pm

zoyzoynitsa moy

ΕΜΕΙΣ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΣΤΟΛΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΧΡΩΜΑ ,ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΧΡΒΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΚΡΙΖΟ ΑΣΙΜΙ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΠΑΛΕΣ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΠΑΓΟΥ ΚΑΙ ΦΤΕΡΕΣ ΑΣΙΜΙ ΚΑΙ ΓΙΡΛΑΝΤΑ ΦΑΡΔΥ ΑΠΟ ΦΩΤΑΚΙΑ ΣΕ ΧΡΩΜΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚ,ΚΑΙ ΣΥΓΟΥΡΑ Η ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΗ,ΑΧ ΠΟΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ,ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ.....

34 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Κυρ Nov 13, 2011 2:19 am

bonheur

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και το δικό μας πράσινο είναι με δύο διαφορετικά στυλ κλαδιών, που του δίνουν κάπως φυσική όψη (περίπου 2 μ). Το βρήκαμε σε εποχιακό κατάστημα της γειτονιάς σε προσφορά. Το στολίζουν αποκλειστικά τα παιδιά, όπως θέλουν εκείνα (ακούγεται χυμαδοκατάσταση, αλλά το αποτέλεσμα είναι ωραίο Laughing ). Μπάλες έχουμε κυρίως κόκκινες και χρυσές, αλλά βάζουμε και τα στολίδια που φτιάχνουν στο σχολείο και κορδέλες και δεν συμμαζεύεται!
Άλλα δέντρα που έχω δει και μ'άρεσαν είναι (πράσινα πάντα): μόνο φιόγκοι σε διάφορα εορταστικά χρώματα, φωτο του ζευγαριού και της οικογένειας, μόνο γιρλάντες, μικρά και μεγάλα πακετάκια-δωράκια.

35 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Κυρ Nov 13, 2011 4:11 am

koukida

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ποσο μα ποσο μαρεσει το κλασικο πρασινο δεντρο με τις παναγιας τα ματια πανω! μπιχλιμπιδια και παιχνιδια- αντε κ καμια μπαλιτσα! πολυχρωμο κ χαρουμενο - τιγκα στο λαμπάκι ρε παιδι μου! να σβηνεις τα φωτα- να αφηνεις τα λαμπακια (εγω βαζω και σε αλλα σημεια του σπιτιου λαμπακια - ψειρες στο φυσικο χρωμα και αναβω πολλα ρεσο σε πολυχρωμα γυαλακια- αραζουμε κ χαζευουμε- παλια που μεναμε σε σπιτι με τζακι αναβαμε κ το τζακι- κ βαζαμε κ λαμπακια στο παραθυρο γυρω-γυρω- αφου δεν κοιμομασταν στο κρεβατι μας- ανοιγαμε τον καναπε και την πεφταμε εκει...τι ωραια που ηταν!! δεν θελαμε να βγουμε απτο σπιτι! [You must be registered and logged in to see this image.]

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Free blog