Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #139
από den antexo allo Σήμερα στις 9:14 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από irene-_- Σήμερα στις 9:10 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 9:07 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΔΑΝΙΚΑ ΩΑΡΙΑ
από efaki27 Σήμερα στις 9:01 pm

» ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ?
από tzeni27 Σήμερα στις 8:54 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από valgreg Σήμερα στις 8:53 pm

» Αρνηση για βοηθεια
από lilitsi Σήμερα στις 8:29 pm

» Μικρες μανουλες!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 8:28 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από sofia lara Σήμερα στις 8:26 pm

» Για να αρχίσουμε...
από Despoinaki123 Σήμερα στις 7:37 pm

» ΑΔΙΑΔΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ...ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?
από toniabl Σήμερα στις 7:35 pm

» θελω τη βοηθεια σας...
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 7:33 pm

» Πρωτόγαλα;;
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 7:08 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από roxanne87 Σήμερα στις 7:04 pm

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από ede37 Σήμερα στις 6:47 pm

» το τεστ μου... κ εχω μπερδευτει!!
από depytsilo Σήμερα στις 6:29 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από demaki88 Σήμερα στις 6:04 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Σήμερα στις 5:49 pm

» triplex καρδιας εμβρυου
από Siagl Σήμερα στις 5:18 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Σήμερα στις 5:09 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από danae_93 Σήμερα στις 4:29 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από Βάνα Κ. Σήμερα στις 4:25 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από jollie Σήμερα στις 4:13 pm

» 13 1/2 μηνων
από Βάνα Κ. Σήμερα στις 4:05 pm

» συσπασεις...
από ANGEL Σήμερα στις 3:59 pm

» προσπαθεια σπερματεγχυσης
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Σήμερα στις 3:19 pm

» τσιμπημα μελλισας η σφηγγας...
από Areti2 Σήμερα στις 1:32 pm

» καισαρικη με επισκληριδιο?
από helen prl Σήμερα στις 11:45 am

» απορίες εν μεσω μερικής αποκόλλησης
από Yasmina Σήμερα στις 11:38 am

» τεραστιος λεκιθικος ασκος ??
από ANGEL Σήμερα στις 11:19 am

» ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ!!!!!!!!!
από tinag Σήμερα στις 9:53 am

» ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ
από kerasoula Σήμερα στις 12:34 am

» ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ/ΠΑΡΤΥ
από Emilynik Σήμερα στις 12:27 am

» δεν λεει ποτε οτι θελει τουαλετα τι να κανω να το βοηθησω???
από maria maroui Σήμερα στις 12:16 am

» Τουρτοπάνες & Cupcakes!!!
από anatoligew Χθες στις 11:18 pm

» ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΕΞΙΩΣΗ ΒΑΦΤΙΣΗΣ!!!
από kerasoula Χθες στις 10:32 pm

» ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ μερος 3
από famozina Χθες στις 9:41 pm

» παραξενα ονειρα
από maro28 Χθες στις 5:27 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Χθες στις 3:30 pm

» Κλαψ κλαψ...... :(
από kerasoula Χθες στις 3:09 pm

Παρόντες χρήστες
457 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 25 μέλη, 0 μη ορατοί και 432 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Catty, den antexo allo, Despoina90, DESPOINAMIA, efaki27, elila, em_diva, esprit, irene-_-, lilitsi, margdimitra, maria maroui, Marianna50, mataki, mikrimama, primadona, Psaraki, reniapa, sofia lara, tzeni27, valgreg, zouzounoasteroskoni, ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ, Σοφία η μέλλουσα μανούλα, κουνελάκι

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

21 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Παρ Nov 11, 2011 10:28 pm

spapastamou

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμεις εχουμε πρασινο,χιονισμενο δεντρο με συνδιασμο ασημι με ματζεντα μπαλες...φετος θα το κανουμε με ασπρες-ματζεντα μπαλες.... Very Happy

22 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Παρ Nov 11, 2011 10:29 pm

mariameint

Σ' ευχαριστώ πολύ erwtouli. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πάει ποτέ στα jumbo την περίοδο των Χριστουγέννων. Φαντάζομαι θα έχει και πολλά στολίδια...

http://www.something-special.gr

23 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Παρ Nov 11, 2011 10:33 pm

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariameint έγραψε:Σ' ευχαριστώ πολύ erwtouli. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πάει ποτέ στα jumbo την περίοδο των Χριστουγέννων. Φαντάζομαι θα έχει και πολλά στολίδια...

για δέντρο και στολίδια μπορείς να δεις και στο praktiker και στο carefour
ειδικά στο τελευταίο φέρνει κάποια πολύ χαριτωμένα στολιδάκια τα τελευταία χρόνια

24 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Παρ Nov 11, 2011 10:34 pm

erwtoulis

mariameint έγραψε:Σ' ευχαριστώ πολύ erwtouli. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πάει ποτέ στα jumbo την περίοδο των Χριστουγέννων. Φαντάζομαι θα έχει και πολλά στολίδια...

Tora prosfata den exo paei na koitakso gia na sou po tin alithia. Perisi omos, eixe xristougeniatiko dentro guro sta 2 metra me 25 euro ? Eixe k stolidia 6 mpales me 3 kai 6 euro.

25 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Παρ Nov 11, 2011 10:35 pm

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubou έγραψε:Εμας ειναι πρασινο, μεγαλο πανω απο 2 μετρα δν θυμαμαι ποσο ακριβως! Ξεγελαστηκαμε προπερσι στο τζαμπο που ηταν ανοιχτος ο χορος και δν φαινοταν ποσο τεραστιο ηταν.... μεχρι πέρυσι το βολευαμε..φετος που αλλαξα καναπε δν χωραει πουθενα Sad Sad Sad να δω τι θα κανω!!! pale pale
Το στολιζουμε με κοκκινες και χρυσαφι μπαλες και χρυσαφι γυρλαντες φουντωτες και ασπρα λαμπακια!!βαζουμε και καρτες χειροποιητες απο μαμα και πεθερα που μας φτιαχνουν καθε χρονο και ειναι υπεροχες!!!

Μάλλον το ίδιο έχουμε χαχα! Και εμάς ετσι μας ξεγέλασε! Εγώ μαζεύω τα κλαδια γιατί και τώρα δεν χωραει εκει που το βαζουμε καθε χρόνο. Αν το αφήσω ελεύθερο να απλωθεί, δεν θα χωράμε να περάσουμε, χαχα!

26 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Παρ Nov 11, 2011 10:40 pm

mariameint

florentiab και ervtouli σας ευχαριστώ ξανά! Την επόμενη φορά που θα βγω απ' το νησί, θα κοιτάξω σε όσα μου είπατε. Δεν είναι καιρός αυτός που διανύουμε για πολλά-πολλά, γ' αυτό θέλω λίγα για αρχή και οικονομικά. Άλλωστε με τα χρόνια θα γεμίσω και εγώ το δεντράκι μου με ωραία στολίδια Very Happy

http://www.something-special.gr

27 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Παρ Nov 11, 2011 10:45 pm

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariameint έγραψε:florentiab και ervtouli σας ευχαριστώ ξανά! Την επόμενη φορά που θα βγω απ' το νησί, θα κοιτάξω σε όσα μου είπατε. Δεν είναι καιρός αυτός που διανύουμε για πολλά-πολλά, γ' αυτό θέλω λίγα για αρχή και οικονομικά. Άλλωστε με τα χρόνια θα γεμίσω και εγώ το δεντράκι μου με ωραία στολίδια Very Happy

καλά το σκεφτεσαι. και εγώ τα πρώτα χρόνια είχαμε ένα μικρό με κάτι όχι και πολύ ωραίες μπάλες, αλλά κάθε χρόνο αγόραζα 4-5 από αυτές που μου άρεσαν και τώρα έχω το δέντρο και τα στολίδια που μου αρέσουν πραγματικά

28 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Παρ Nov 11, 2011 11:25 pm

boubou

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
Μάλλον το ίδιο έχουμε χαχα! Και εμάς ετσι μας ξεγέλασε! Εγώ μαζεύω τα κλαδια γιατί και τώρα δεν χωραει εκει που το βαζουμε καθε χρόνο. Αν το αφήσω ελεύθερο να απλωθεί, δεν θα χωράμε να περάσουμε, χαχα!

πως τα μαζευεις χωρις να φαινεται ασχημα!!! Θελω κι εγω!!! Δν θελω να ξαναδωσω λεφτα για αλλο δεντρο γμτ!!

29 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Παρ Nov 11, 2011 11:36 pm

Evaggelitsa 26

Αχ, κορίτσια και εμείς έχουμε ένα τεράαααστιο δέντρο που κάθε χρόνο για να το στολίσουμε μας βγαίνει η πίστη... Οι μπάλες και τα στολίδια είναι χρυσά και κόννινα...
Φέτος όμως θα έχω και άλλο πρόβλημα... Την επόμενη εβδομάδα θα μπεί τζάκι στο σαλόνι... Που θα το βάλω εγώ το δέντρο τα Χριστούγεννα οεοοοο;;;;
Θα βγούμε εμείς από το σπίτι για να μπει αυτο!!!!

30 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 1:31 am

mama katerina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εμεις πρασινο εχουμε αλλα οχι πολυ μεγαλο γυρω στο 1.80 με κοκκινες λευκες ασημενιες μπαλες και φιογκακια κοκκινα και ασημενια σε ολο το δεντρο! τα λαμπακια λευκα-ψειρες... θελω ομως κι εγω να το στολιζω με παιχνιδακια μαρεσουν πιο πολυ αλλα ειναι πανακριβα! θα κανω αυτο που ειπε η Φλωρα καθε χρονο κι απο λιγα

31 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 9:39 am

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubou έγραψε:
MariaM έγραψε:

πως τα μαζευεις χωρις να φαινεται ασχημα!!! Θελω κι εγω!!! Δν θελω να ξαναδωσω λεφτα για αλλο δεντρο γμτ!!

Ασε μισή ώρα έκανα να το στήσω και μια ώρα να το σουλουπώσω! Ξεκινάω απο κάτω και τσακίζω τα πρώτα παρακλάδια απο το κλαδί προς τα μέσα και προεκτεινω αυτά που είναι πιο μέσα προς τα εξω. έτσι πυκνώνει περισσότερο αλλά μαζεύεται σε περίμετρο. Δεν ξέρω αν το περιέγραψα καλά.

32 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 1:41 pm

boubou

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα το προσπαθησω κι εγω!! Very Happy γιατι αλλιως βλεπω να μενει στο παταρι!

33 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 1:53 pm

zoyzoynitsa moy

ΕΜΕΙΣ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΣΤΟΛΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΧΡΩΜΑ ,ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΧΡΒΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΚΡΙΖΟ ΑΣΙΜΙ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΠΑΛΕΣ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΠΑΓΟΥ ΚΑΙ ΦΤΕΡΕΣ ΑΣΙΜΙ ΚΑΙ ΓΙΡΛΑΝΤΑ ΦΑΡΔΥ ΑΠΟ ΦΩΤΑΚΙΑ ΣΕ ΧΡΩΜΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚ,ΚΑΙ ΣΥΓΟΥΡΑ Η ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΗ,ΑΧ ΠΟΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ,ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ.....

34 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 5:19 pm

bonheur

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και το δικό μας πράσινο είναι με δύο διαφορετικά στυλ κλαδιών, που του δίνουν κάπως φυσική όψη (περίπου 2 μ). Το βρήκαμε σε εποχιακό κατάστημα της γειτονιάς σε προσφορά. Το στολίζουν αποκλειστικά τα παιδιά, όπως θέλουν εκείνα (ακούγεται χυμαδοκατάσταση, αλλά το αποτέλεσμα είναι ωραίο Laughing ). Μπάλες έχουμε κυρίως κόκκινες και χρυσές, αλλά βάζουμε και τα στολίδια που φτιάχνουν στο σχολείο και κορδέλες και δεν συμμαζεύεται!
Άλλα δέντρα που έχω δει και μ'άρεσαν είναι (πράσινα πάντα): μόνο φιόγκοι σε διάφορα εορταστικά χρώματα, φωτο του ζευγαριού και της οικογένειας, μόνο γιρλάντες, μικρά και μεγάλα πακετάκια-δωράκια.

35 Απ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ... στό Σαβ Nov 12, 2011 7:11 pm

koukida

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ποσο μα ποσο μαρεσει το κλασικο πρασινο δεντρο με τις παναγιας τα ματια πανω! μπιχλιμπιδια και παιχνιδια- αντε κ καμια μπαλιτσα! πολυχρωμο κ χαρουμενο - τιγκα στο λαμπάκι ρε παιδι μου! να σβηνεις τα φωτα- να αφηνεις τα λαμπακια (εγω βαζω και σε αλλα σημεια του σπιτιου λαμπακια - ψειρες στο φυσικο χρωμα και αναβω πολλα ρεσο σε πολυχρωμα γυαλακια- αραζουμε κ χαζευουμε- παλια που μεναμε σε σπιτι με τζακι αναβαμε κ το τζακι- κ βαζαμε κ λαμπακια στο παραθυρο γυρω-γυρω- αφου δεν κοιμομασταν στο κρεβατι μας- ανοιγαμε τον καναπε και την πεφταμε εκει...τι ωραια που ηταν!! δεν θελαμε να βγουμε απτο σπιτι! [You must be registered and logged in to see this image.]

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forums | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a free blog