Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από demaki88 Σήμερα στις 7:00 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Jannete Σήμερα στις 6:36 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Σήμερα στις 4:55 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kaatrin Σήμερα στις 4:30 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από maria_dou Σήμερα στις 3:55 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 2:41 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από κοκκινοσκουφιτσα Σήμερα στις 11:10 am

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!
από maro28 Σήμερα στις 10:37 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από κοκκινοσκουφιτσα Σήμερα στις 10:32 am

» κλοουν για παιδικο παρτυ
από Βίκυ Σήμερα στις 9:49 am

» Τι ακούν τ'αυτιά μου!!
από souzan Σήμερα στις 9:19 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Χθες στις 9:50 pm

» δοντακιααα!!
από Areti2 Χθες στις 9:39 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Χθες στις 3:15 pm

» ΕΠΙΛΑΧΟΥΣΕΣ ΕΣΠΑ: ΕΠΑΝΑΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ
από HappyMama Χθες στις 12:05 pm

» www.candyland .gr
από candyland Χθες στις 9:39 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από Areti2 Παρ Sep 19, 2014 11:51 pm

» ti diafora exete!
από dimitra al Παρ Sep 19, 2014 2:00 pm

» Αγγλικά στον παιδικό
από dimitra al Παρ Sep 19, 2014 1:49 pm

» ονοματακι για μαγαζακι..........
από Jannete Παρ Sep 19, 2014 12:24 pm

» ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ
από victoria Παρ Sep 19, 2014 11:03 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από ifigenia84 Παρ Sep 19, 2014 11:01 am

» Πώς επιλέγουμε φροντιστήριο αγγλικών για τα παιδιά μας;
από Areti2 Παρ Sep 19, 2014 12:43 am

» θεραπεια για μυκητες
από nanou Πεμ Sep 18, 2014 11:17 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από ede37 Πεμ Sep 18, 2014 11:04 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από nanou Πεμ Sep 18, 2014 10:42 pm

» Αρνητικό τεστ και εγκυμοσύνη??
από ntinakimi Πεμ Sep 18, 2014 7:09 pm

» ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙ
από Jorji Πεμ Sep 18, 2014 5:46 pm

» Άμεση ανάγκη για arvekap 0.1
από eirini.pav Πεμ Sep 18, 2014 7:56 am

» ΚΟΨΙΜΟ ΠΑΝΑΣ
από nanou Τετ Sep 17, 2014 9:01 pm

» τι νυφικο οεο?
από dimitra al Τετ Sep 17, 2014 5:15 pm

» ΠΕΝΤΙΚΟΥΡ- ΜΑΝΙΚΟΥΡ -ΗΜΙΜΟΝΙΜΟ
από pusi Τετ Sep 17, 2014 12:41 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από HappyMama Τετ Sep 17, 2014 12:00 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από xrisili Τετ Sep 17, 2014 9:30 am

» ''Έμπνευσις'' βάπτιση-γάμος
από supermama Τρι Sep 16, 2014 10:47 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Τρι Sep 16, 2014 6:43 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από Lollipop83 Τρι Sep 16, 2014 1:42 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:19 am

» Αναλαμβανω σιδερο και καθαρισμα
από pusi Τρι Sep 16, 2014 12:43 am

» τεστ ωορρηξιας θετικο..ποτε ερχομαι σε επαφη??τη συμβουλη σας..
από perperouna Δευ Sep 15, 2014 8:00 pm

Παρόντες χρήστες
496 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 8 μέλη, 1 μη ορατός και 487 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

daskala23, demaki88, Despoinaki123, Jannete, roodie, ΖΩΗ13, ευουλα5, κουνελάκι

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

joannakuba

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ affraid

Στις 16/11 παω για την 2η συζητηση του διαζυγίου μου (συναινετικό) και έιμαι ΗΔΗ ΕΓΚΥΟΣ με τον 2ο μου αντρα που ακόμη όμως δεν παντρευτήκαμε, αφού δεν βγήκε το διαζύγιο Sleep

Ξέρει καμία πόσο καιρό μετά τη 2η συζήτηση παίρνεις την απόφαση και τι διαδικασίες πρέπει να κάνεις μετά για έκδοση ΑΔΕΙΕΣ ΓΑΜΟΥ???

ΠΑΝΑΓΙΑ μουυυυυυ ΤΡΕΜΩ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ και να μην έχω παντρευτέι!!!!

Απο ότι ξέρω θέλει ΤΡΕΛΛΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ για ανύπαντρες μητέρες Crying or Very sad Crying or Very sad

ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ????????? Crying or Very sad Crying or Very sad

thequeen86

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
joannakuba έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ affraid

Στις 16/11 παω για την 2η συζητηση του διαζυγίου μου (συναινετικό) και έιμαι ΗΔΗ ΕΓΚΥΟΣ με τον 2ο μου αντρα που ακόμη όμως δεν παντρευτήκαμε, αφού δεν βγήκε το διαζύγιο Sleep

Ξέρει καμία πόσο καιρό μετά τη 2η συζήτηση παίρνεις την απόφαση και τι διαδικασίες πρέπει να κάνεις μετά για έκδοση ΑΔΕΙΕΣ ΓΑΜΟΥ???

Απο ότι ξέρω θέλει ΤΡΕΛΛΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ για ανύπαντρες μητέρες Crying or Very sad Crying or Very sad

καλε γιατι δεν ρωτας τον δικηγορο σου????

markella01

Παίζει το forum στα δάχτυλα!

Εγώ όταν γέννησα και ήμουν ανύπαντρη η μόνη διαδικασία ήταν να πάμε στο συμβολαιογράφο για πράξη αναγνώρισης, άλλα δεν ξέρω τι συμβαίνει με το διαζύγιο, δλδ πότε θεωρείται λήξαν...Η ξαδέρφη μου 17/11 έχει το 2ο δικαστήριο για το διαζύγιο, και άν δεν απατώμαι είναι η τελευταία διαδικασία (για το συναινετικό πάντα), νομίζω απο κει και πέρα βγαίνει η απόφαση και θεωρείσαι διαζευγμένη....Δυστυχώς δεν είμαι σίγουρη γιαυτό που σου λέω, οποτε ίσως μια μανούλα που βρέθηκε στη θέση σου να μπορεί να το επιβεβαιώσει...

bell

Απ΄όσο ξέρω πρέπει να μεσολαβἠσουν 6 μήνες από την έκδοση του διαζυγίου για να βγουν οι άδειες γάμου. Για σίγουρα όμως ρώτα δικηγόρο.

Μην αγχώνεσαι! Όλα θα γίνουν! Και να μην προλάβεις δεν τρέχει τίποτα. Οι γαμοβαπτίσεις είναι πολύ trendy τελευταία!

tatijana

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Κοιτα να δεις μονο συμβολαιογραφο θες αμα δεν εισαι παντρεμενη,αλλα εσυ εισαι και το παιδι θα παρει αυτοματα το επωνυμο του 1ου συζυγου....Τωρα παρε τον δικηγορο σου για να σου πει καλυτερα...

katarina

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα τα χαρτια τα παιρνεις αμεσως πας και τα καταθετεις στο ληξιαρχειο και εισαι επισημως διαζευγμενη τωρα οσον αφορα τις αδειες γαμου δεν γνωριζω.Το μονο που ξερω σιγουρα ειναι οτι απο την ημερομηνια που θα βγει το διαζυγιο σου μεχρι την ημερομηνια γεννησης του παιδιου σου πρεπει να μεσολλαβουν 300 μερες ειδαλλως το παιδι παιρνει το επωνυμο του Α αντρα σου.Ρωτα ομως το δικηγορο σου αυτος θα σε κατατοπισει καλυτερα.

tatijana

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katarina έγραψε:Καλησπέρα τα χαρτια τα παιρνεις αμεσως πας και τα καταθετεις στο ληξιαρχειο και εισαι επισημως διαζευγμενη τωρα οσον αφορα τις αδειες γαμου δεν γνωριζω.Το μονο που ξερω σιγουρα ειναι οτι απο την ημερομηνια που θα βγει το διαζυγιο σου μεχρι την ημερομηνια γεννησης του παιδιου σου πρεπει να μεσολλαβουν 300 μερες ειδαλλως το παιδι παιρνει το επωνυμο του Α αντρα σου.Ρωτα ομως το δικηγορο σου αυτος θα σε κατατοπισει καλυτερα.

Γεια σου Καταρινα μου ομορφη....Τι κανετε ολα τα κοριτσουδια???

mommy12585

Εγώ είχα ξεκινήσει Σεπτέμβριο για συναινετικό διαζύγιο(από πολιτικό γάμο) και βγήκε Μάιο-Ιούνιο απότι θυμάμαι η τελική απόφαση και μετά από λίγο πήρα και το διαζευκτήριο στα χέρια μου...

shineon

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν θυμάμαι καλά απο τη 2η συζήτηση καιμέχρι να βγει το διαζύγιο έκανε 3 μήνες.Και μετα πρέπει να πας στη μητρόπολη αν είχες κάνει θρησκευτικό για να γίνει και η λύση του γάμου και για την εκκλησία. Μετά πρέπει να πας και στο δημαρχείο για να βγεις απο τη μερίδα του πρώην άντρα σου.Μετά πρέπει να πας και στην εφορία για να βγεις και απο την κοινη δήλωση.Και απο κει και πέρα,αν θα κάνεις θρησκευτικό πάλι πας με μάρτυρες και με το διαζευκτηριο στην εκκλησία και παίρνεις πάλι αδεια.Αυτό για θρησκευτικό,για πολιτικό δεν ξέρω.Αυτα τα ολιγα...και καλα ξεμπερδεματα!!! Rolling Eyes Laughing

http://shineon-n-on.blogspot.com

tatijana

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
shineon έγραψε:Αν θυμάμαι καλά απο τη 2η συζήτηση καιμέχρι να βγει το διαζύγιο έκανε 3 μήνες.Και μετα πρέπει να πας στη μητρόπολη αν είχες κάνει θρησκευτικό για να γίνει και η λύση του γάμου και για την εκκλησία. Μετά πρέπει να πας και στο δημαρχείο για να βγεις απο τη μερίδα του πρώην άντρα σου.Μετά πρέπει να πας και στην εφορία για να βγεις και απο την κοινη δήλωση.Και απο κει και πέρα,αν θα κάνεις θρησκευτικό πάλι πας με μάρτυρες και με το διαζευκτηριο στην εκκλησία και παίρνεις πάλι αδεια.Αυτό για θρησκευτικό,για πολιτικό δεν ξέρω.Αυτα τα ολιγα...και καλα ξεμπερδεματα!!! Rolling Eyes Laughing

Τι λες τωρα?Καλα κανω και δεν παντρευομαι.....Χαχαχ..Τι τρεξιμο ειναι τουτο καλεεεε?

thequeen86

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ.ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ Κ Ο ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ!!! Cool

ria spies

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!

ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ Κ ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣ ΓΕΝΝΑΩ....8Α ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΠΡΟΣΩΟΛΗ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΠΡΟΗΕΙΠΕ Η ΦΙΛΗ ΜΑΣ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ 8ΕΛΕΙ 200 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ 8Α ΠΑΡΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΟΥ ΔΙΑΖΥΓΙΟΥ...ΑΥΤΟ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ...ΑΛΛΑΑΑ....ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ Ο ΔΙΚΙΓΟΡΟΣ Κ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΕ ΤΟΝ ΔΙΚΑΣΤΗ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙ ΑΜΕΣΑ ΜΕ ΜΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΙΘΑΝΗΣ ΗΜΕΡ/ΝΙΑΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ...ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΝΕ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΔΙΑΖΥΓΙΟΥ ΑΠΛΆ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΔΙΑΖΕΥΓΜΕΝΗ Κ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΜΕΣΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ Τ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ...ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΔΙΚΑΙΟΥΣΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ...ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΜΙΑ Κ ΚΑΛΗ ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ..ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ ΝΑ ΧΟΥΜΕΕΕΕ......

joannakuba

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ουχχχχχχχ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑ..........ευχαριστώ......αλλά ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑΑΑΑ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για να κάνεις τη βλακεία να παντρευτείς δεν σε αφήνουν να το σκεφτείς 6 μήνες, αλλά για να πάρεις διαζύγιο σου βγάζουν την πίστη Twisted Evil

joannakuba

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΑ......ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ λεμε.....

Έστειλα τώρα μνμ στη δικηγόρο μου να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε.....

είμαι που είμαι αγχοτική εγώ Embarassed Embarassed

ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΒΑΨΑ.....αν δεν αποβάλω...θαύμα θα είναι.....

Την έιχα ρωτήσει και μου είπε οτι σε 2 μηνες θα πάρω το διαζύγιο....τωρα πρεπει να δώ αν ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ να ξαναπαντρευτώ ΑΚΟΜΗ και με πολιτικό.....

joannakuba

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
OUFFFFFFFFFFFFFFFFF...........

Μόλις μίλησα με την δικηγόρο μου και ΟΛΑ Ο.Κ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Στη χειρότερη των περιπτώσεων μου είπε θα πάρω το διαζύγιο σε 2 μήνες...και άμεσα μπορώ να ξεκινήσω για τις άδειες γάμου....

Έτσι αν προλάβω να παντρευτώ έστω και 10 μέρες πρίν γεννήσω....δεν ισχύει αυτό για τις 300 ημέρες....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩ όλες για τις απαντήσεις σας

και ΚΑΛΟ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ που είμαστε σε παρόμοια κατάσταση και...

ΑΛΛΟ ΚΑΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΒΡΕΙ.... Very Happy Very Happy

shineon

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:για να κάνεις τη βλακεία να παντρευτείς δεν σε αφήνουν να το σκεφτείς 6 μήνες, αλλά για να πάρεις διαζύγιο σου βγάζουν την πίστη Twisted Evil
Αυτό ξαναπέστο.Αν ήξερα ότι για να χωρίσεις θέλει τέτοιο ζόρι δε θα παντρευόμουν (την πρωτη φορα!!!).

http://shineon-n-on.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own free blog