Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Εγκυμοσύνη μετά απο αφαίρεση ινομυώματος?
από rozaki Σήμερα στις 5:02 am

» diaper cakes
από Despoina13 Σήμερα στις 2:12 am

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από Titino Σήμερα στις 2:06 am

» σας εχει συμβει;
από maro28 Σήμερα στις 12:37 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Σήμερα στις 12:36 am

» κορίτσιαααα έχω αγωνία!!
από maro28 Σήμερα στις 12:33 am

» Κακόβουλοι χρήστες!!
από Σύλβια Χθες στις 11:48 pm

» είμαι καινούρια αλλά..
από Σύλβια Χθες στις 11:46 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από Anastasie Χθες στις 11:05 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από snoopy Χθες στις 10:55 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από maria_dou Χθες στις 8:56 pm

» απορίες εν μεσω μερικής αποκόλλησης
από ANGEL Χθες στις 7:32 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ANGEL Χθες στις 7:20 pm

» Μικρες μανουλες!!!
από mikrimama Χθες στις 5:00 pm

» ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ ΒΑΠΤΙΣΗΣ 150 ΕΥΡΩ
από elfoula Χθες στις 4:59 pm

» βιβλία ευχών από 25 ευρω!!
από elfoula Χθες στις 4:58 pm

» μαρτυρικούλια από 10 ευρώ!!
από elfoula Χθες στις 4:56 pm

» ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΜΑΛΛΙΩΝ
από Helen M. Χθες στις 4:55 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από γεωργια καρ. Χθες στις 4:39 pm

» ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ
από Σύλβια Χθες στις 4:39 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από maria maroui Χθες στις 3:25 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 1:57 pm

» ενα προσκλητηριο που εφτιαξα μονη μου!!!σας αρεσει??
από mamamia12 Χθες στις 12:57 pm

» ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ!!
από ANGEL Χθες στις 12:15 pm

» MAKE UP ARTIST PEGY-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
από mamamia12 Χθες στις 10:55 am

» Πολλα υγρα
από Σύλβια Χθες στις 8:51 am

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 12:51 am

» για να περασει η ωρα:( σας εχουν κανει οι γιαγιαδες την μαγκανια με τον σταυρο???)
από darsel Χθες στις 12:33 am

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Σύλβια Πεμ Jul 31, 2014 11:02 pm

» ΦΘΗΝΕς ΠΑΝΕς ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ!
από anneyim Πεμ Jul 31, 2014 6:44 pm

» Almiron pepti 2
από Nifitsa Πεμ Jul 31, 2014 6:34 pm

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από ANGEL Πεμ Jul 31, 2014 6:10 pm

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από darsel Πεμ Jul 31, 2014 6:06 pm

» ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΜΩΡΑΚΙ
από mhtsaina Πεμ Jul 31, 2014 5:21 pm

» καισαρικη με επισκληριδιο?
από zenaki Πεμ Jul 31, 2014 4:56 pm

» Απίστευτα κι όμως ελληνικά!
από mhtsaina Πεμ Jul 31, 2014 3:16 pm

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από mpempakos Πεμ Jul 31, 2014 1:10 pm

» Γιατί να ασφαλίσω το παιδί μου;
από alexbox Πεμ Jul 31, 2014 12:59 pm

» τεστ με αχνη γραμμη
από stel87 Πεμ Jul 31, 2014 9:22 am

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από Mamma Tomato Τετ Jul 30, 2014 11:43 pm

Παρόντες χρήστες
102 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 1 μέλος, 0 μη ορατοί και 101 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

rozaki

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

pana

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια στην αννα μαρια ειχα δωσει τα βλαστοκυτταρα σε ιδιωτικη τραπεζα
τωρα θα τα δωσρισω στην δημοσια
μου ειπαν να παω απο εκει να ενημερωθω
εχει δωσει καμια κοπελα ?ξερετε ποση ωρα κραταει η ενημερωση?εχει κοστος?

Olivia

Admin
Admin
Εμείς τα δωρίσαμε στη δημόσια!!! Το πώς και γιατί τα έχω γράψει εδώ: http://blog.eimaimama.gr/2010/05/blog-post_06.html

[You must be registered and logged in to see this image.]

Η ζωή με το μωρό μου: www.eimaimama.gr
http://www.eimaimama.gr

pana

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τα διαβασα ολιβια μου να εισαι καλα
μου ειπαν οτι η ενημερωση ειναι 1 ωρα και
και εγω ειμαι σε ακινησια λογω συσπασεων δεν υπαρχει θεμα να παει ο αντρας μου?

Olivia

Admin
Admin
Όχι, κανένα πρόβλημα!! Εμένα πήγε η μαμά μου!

pana

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Olivia έγραψε:Όχι, κανένα πρόβλημα!! Εμένα πήγε η μαμά μου!
ωραια οποτε ενημερωνεται και μετα παραλαμβανει το κιτ
και η αποστολη παλι απο εμας μας ειπαν

Ηλιάννα

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Στο τριτο παιδι τα κρατησα στη Future Health,τωρα ειχα κοιταξει για τη Δημοσια
Μου ειπε μια κοπελα απο το τηλεφωνο να δω το Site τους και να την παρω τηλεφωνο να μου λυσει οτι αποριες εχω
Τελικα δεν εκανα τιποτα γιατι πριν 1,5 μηνα ημουν στο μαιευτηριο που ηταν μια ξαδελφη μου και ειδα μια κυρια με ενα νεαρο να πακεταρουν ενα "ψυγιακι"απο φελιζολ.Τους ρωτησα τι ειναι και μου ειπαν οτι ειναι για τη Δημοσια τραπεζα και οτι θα το παρει ο νεαρος(αδελφος της κοπελας)να φυγει για Αθηνα με το καραβι και να τα παραδωσει το πρωι στην τραπεζα
Βρηκα πολυ χαλια ολη αυτη τη διαδικασια και οτι θα πρεπει να αγκαρψω καποιον να κανει ολη αυτη τη διαδικασια....και με αυτη τη ζεστη δεν ξερω αν θα αντεχαν!

Δεν ξερω αν εκανα καλ τελικα pale

Olivia

Admin
Admin
Δυστυχώς στο θέμα της παραλαβής του κιτ και της παράδοσης, υπάρχουν αυτά τα θέματα... Τι να σας πω, παιδιά... Εμείς τα πήγαμε, πάντως... Από την άλλη υπάρχει και η επιλογή του κούριερ, αλλά στοιχίζει το κατιτις του!

Μαρία

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Olivia έγραψε:Δυστυχώς στο θέμα της παραλαβής του κιτ και της παράδοσης, υπάρχουν αυτά τα θέματα... Τι να σας πω, παιδιά... Εμείς τα πήγαμε, πάντως... Από την άλλη υπάρχει και η επιλογή του κούριερ, αλλά στοιχίζει το κατιτις του!

σίγουρα θα στοιχίζει το κατιτις του αλλά αν είναι να τα πάει κάποιος άλλος, προτιμότερο είναι να τα πηγαίνουμε οι ίδιοι νομίζω! το καλό θα ήταν να γινόταν κάτι από τους ίδιους μέσα από τη δημόσια τράπεζα αλλά! πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα το λύσουν και αυτό!

Ηλιάννα

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Olivia έγραψε:Από την άλλη υπάρχει και η επιλογή του κούριερ, αλλά στοιχίζει το κατιτις του!

Το να τα παραλαβει μια κουριερ δεν νομιζω οτι ειναι τοσο μεγαλο το κοστος,απλα μου ειπαν οτι θελουν ψυγειο και γι αυτο το λογο θα πηγαινε το παληκαρι με το καραβι να τα βαλει στο ψυγειο και πρωι πρωι παραδοση,διαφορετικα με το αεροπλανο θα ηταν τουλαχιστον 4 ωρες χωρις ψυγειο....δεν ξερω τι να πω

tolazarakimou!

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εμείς τα δωρίσαμε στη Δημόσια Τράπεζα και νιώθουμε πολύ καλά με αυτή την απόφασή μας. Το κιτ το παρέδωσε ο άντρας μου 2 ώρες μετά τη γέννηση του μικρού. Το κιτ της Ακαδημίας Αθηνών είναι μια ισοθερμική σακούλα που υπερχωράει μέσα όσα περισυλλέγονται από τον ομφάλιο λώρο. Αυτό που έκανε τρομερή εντύπωση στον άντρα μου ήταν οτι καθώς περίμενε να του δώσει η μαία τη σακούλα για να τη πάει στην Ακαδημία έβλεπε κάτι πατεράδες με κάτι τεράστια, διαστημικά κουτιά όλο βιτρίνα! Τι περισυνέλλεξαν εκεί μέσα!..

Olivia

Admin
Admin
Ηλιάννα έγραψε:
Olivia έγραψε:Από την άλλη υπάρχει και η επιλογή του κούριερ, αλλά στοιχίζει το κατιτις του!

Το να τα παραλαβει μια κουριερ δεν νομιζω οτι ειναι τοσο μεγαλο το κοστος,απλα μου ειπαν οτι θελουν ψυγειο και γι αυτο το λογο θα πηγαινε το παληκαρι με το καραβι να τα βαλει στο ψυγειο και πρωι πρωι παραδοση,διαφορετικα με το αεροπλανο θα ηταν τουλαχιστον 4 ωρες χωρις ψυγειο....δεν ξερω τι να πω

Αν θυμάμαι καλά, βάζεις παγοκύστες μέσα στο κιτ, μέχρι να καταλήξουν στο ψυγείο!!

afro81

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pana έγραψε:κοριτσια στην αννα μαρια ειχα δωσει τα βλαστοκυτταρα σε ιδιωτικη τραπεζα
Κανονικα αφου θα τα δωσεις στη δημοσια τραπεζα δεν πρεπει να εχει κοστος.

Olivia

Admin
Admin
afro81 έγραψε:
pana έγραψε:κοριτσια στην αννα μαρια ειχα δωσει τα βλαστοκυτταρα σε ιδιωτικη τραπεζα
Κανονικα αφου θα τα δωσεις στη δημοσια τραπεζα δεν πρεπει να εχει κοστος.

Φυσικά και δεν έχει κόστος!!

ANGEL

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μ'ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΟΛΛΑ - ΚΥΡΙΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΟΛΙΒΙΑ!!- ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩΡΙΣΩ ΣΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ.ΔΗΛΑΔΗ,ΟΤΑΝ ΠΧ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ... ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,ΠΟΙΟΝ ΕΙΔΟΠΟΙΩ...

Λυδια

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Το 2007 που γεννησα στο Ελενα τον γιο μου, τα εκανα δωρεα και την ωρα της γεννας ερχοταν κοπελα και τα επαιρνε, εκαναν καποια τεστ και ερχοντοσαν να σε ενημερωσουν την επομενη αν το δειγμα ηταν καλο (καμια φορα εστι οπως συλλεγεται μπορει να μην μπορει να το χρησιμοποιησουν παρα μονο σε ερευνα)!

Μεχρι τοτε, μονο απο Ελενα και Αλεξανδρα επαιρναν. Δεν ηξερα οτι τωρα συλλεγουν κι απο αλλου. Κριμα, θα το ειχα ψαξει τωρα που γεννησα την μικρη μου στη Ροδο...

Το γεγονος οτι πρεπει μονος σου ή με δικα σου εξοδα αποστολης να τους τα παρεις, ειναι λιγο ασχημο. Θα επρεπε να εχουν κανει καμια συμφωνια με ταχυδρομειο ή κουριερ και να μπορει ο κοσμος να δωριζει τα βλαστοκυτταρα διχως να σκεφτεται τα πρακτικα ζητηματα που φανταζομαι ειναι λογος που δεν τα δωριζουν παραπανω ατομα...

http://mamalydia.wordpress.com

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε γμτ γιατι αλλαξαν τακτικη?και γω το 2008 στον γιο μου τα καναμε δωρεα και ηταν μια κυρια της Ακαδημιας στο Ελενα,την ενημερωσα οταν γεννουσα ειχα συνεννοηθει και με τον γιατρο μου και τα πηρε η ιδια απο το Ελενα.Τωρα γιατι σταματησαν να ερχονται οι ιδιοι?α!και δεν χρειαστηκε να δωσω και στη δευτερη γεννα,μου ειπαν απο την Ακαδημια οτι αφου εχουμε κανει την δωρεα απο το πρωτο παιδι δεν χρειαζεται και απο το δευτερο.

Olivia

Admin
Admin
ANGEL έγραψε:Μ'ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΟΛΛΑ - ΚΥΡΙΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΟΛΙΒΙΑ!!- ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩΡΙΣΩ ΣΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ.ΔΗΛΑΔΗ,ΟΤΑΝ ΠΧ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ... ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,ΠΟΙΟΝ ΕΙΔΟΠΟΙΩ...

Koίτα, κάποιες μέρες πριν γεννήσεις -δεδομένου ότι θα πάρεις το μήνα, βέβαια- θα πάει κάποιος δικός σου από την ακαδημία για ενημέρωση και να παραλάβει το κιτ. Όταν πας με το καλό στο μαιευτήριο θα πάρει μαζί και αυτή τη σακουλίτσα. Οπωσδήποτε να έχεις ενημερώσει το γιατρό σου από πριν για να το ξέρει. Μόλις συλλέξουν όλα όσα χρειάζονται, είτε τα βάζεις στο ψυγείο -όχι κατάψυξη!!- για λίγες ώρες, είτε τα πάει κάποιος απευθείας πίσω στην ακαδημία!!

christina80

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Koίτα, κάποιες μέρες πριν γεννήσεις -δεδομένου ότι θα πάρεις το μήνα, βέβαια- θα πάει κάποιος δικός σου από την ακαδημία για ενημέρωση και να παραλάβει το κιτ. Όταν πας με το καλό στο μαιευτήριο θα πάρει μαζί και αυτή τη σακουλίτσα. Οπωσδήποτε να έχεις ενημερώσει το γιατρό σου από πριν για να το ξέρει. Μόλις συλλέξουν όλα όσα χρειάζονται, είτε τα βάζεις στο ψυγείο -όχι κατάψυξη!!- για λίγες ώρες, είτε τα πάει κάποιος απευθείας πίσω στην ακαδημία!![/quote]

Olivia mporeis na grapseis to site tis dimosias trapezas, exw apofasisei k egw na ta dwrisw k 8elw na ma8w leptomereies mias k tora mpika sto mina mou

deite Deite http://exandas.ert.gr/el/kentriko-eksantas/featured-documentaries/to-polytimo-kyttaro

maria.tst

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
θα μπορούσε κάποια να μου εξηγήσει τις διαφορες της δωρεάς βλαστοκυττάρων σε δημόσια ή ιδιωτική τραπεζα!!!

christina80

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria.tst έγραψε:θα μπορούσε κάποια να μου εξηγήσει τις διαφορες της δωρεάς βλαστοκυττάρων σε δημόσια ή ιδιωτική τραπεζα!!!

apo oti katalava apo to online video tou exada pou parakolou8hsa k egrapsa link parapanw i diafora einai oti stis idiotikes ta vlastokuttara kratountai apokleistika gia ti dikh sou zithsh k mono enw sti dwrea an xreiastei kapoio allo paidaki kai einai sumvata 8a ta dwsoun k etsi swzeis mia zoi.
episis apo to video katalava oti ta dika sou /tou mwrou dld vlastokuttara den einai pote sumvata 100% me sena opote an xtupa xylo ta xreiasteis mporei na min sou kanoun k na exeis dwsei arketa xrimata stin idiotiki gia na sta fylaksoun...
des prosektika to video tou exada k 8a vgaleis ta suberasmata sou. EINAI POLU ENDIAFERON!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a free blog