Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» τι νυφικο οεο?
από dimitra al Σήμερα στις 2:25 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από stel87 Σήμερα στις 2:24 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από ΖΩΗ13 Σήμερα στις 2:20 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 2:04 pm

» Άμεση ανάγκη για arvekap 0.1
από melina_1234 Σήμερα στις 1:20 pm

» Αρνητικό τεστ και εγκυμοσύνη??
από kikimam Σήμερα στις 1:20 pm

» ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙ
από kolazouaki Σήμερα στις 1:17 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ΜΑΡΙΑΜ1 Σήμερα στις 1:11 pm

» ΠΕΝΤΙΚΟΥΡ- ΜΑΝΙΚΟΥΡ -ΗΜΙΜΟΝΙΜΟ
από pusi Σήμερα στις 12:41 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Liontarina29 Σήμερα στις 12:27 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από HappyMama Σήμερα στις 12:00 pm

» ΚΟΨΙΜΟ ΠΑΝΑΣ
από HappyMama Σήμερα στις 10:21 am

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από xrisili Σήμερα στις 9:30 am

» Τι ακούν τ'αυτιά μου!!
από margdimitra Σήμερα στις 9:15 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σήμερα στις 7:56 am

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!
από maro28 Σήμερα στις 12:45 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από peristeraki Χθες στις 11:27 pm

» ''Έμπνευσις'' βάπτιση-γάμος
από supermama Χθες στις 10:47 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Χθες στις 6:43 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από Lollipop83 Χθες στις 1:42 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από HappyMama Χθες στις 10:19 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Χθες στις 10:02 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από Areti2 Χθες στις 2:00 am

» Αγγλικά στον παιδικό
από Areti2 Χθες στις 1:54 am

» Πώς επιλέγουμε φροντιστήριο αγγλικών για τα παιδιά μας;
από dimitra al Χθες στις 1:50 am

» Αναλαμβανω σιδερο και καθαρισμα
από pusi Χθες στις 12:43 am

» τεστ ωορρηξιας θετικο..ποτε ερχομαι σε επαφη??τη συμβουλη σας..
από perperouna Δευ Sep 15, 2014 8:00 pm

» καλημερα μηπως ειμαιιιιι?
από κουνελάκι Δευ Sep 15, 2014 11:29 am

» ΤΡΕΜΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...
από HappyMama Δευ Sep 15, 2014 11:22 am

» ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ
από victoria Κυρ Sep 14, 2014 9:13 pm

» ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ, αγαπήστε τα! (B.Π.Αθηνών)
από edrinia Κυρ Sep 14, 2014 4:01 pm

» κοριτσια βοηθεια
από μαρακι27 Σαβ Sep 13, 2014 11:08 am

» Αυχενικη διαφανεια και Doppler τριγλωχινας αβέβαιο.εχει τύχει σε καμία;;
από Vassiliki_ Σαβ Sep 13, 2014 8:39 am

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από nanou Παρ Sep 12, 2014 10:04 pm

» ΦΥΛΑΞΗ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ,ΜΕΛΕΤΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
από gnbz Παρ Sep 12, 2014 11:28 am

» εξωσωματικη βοηθεια.....
από eirini.pav Παρ Sep 12, 2014 10:23 am

» ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
από ΑΓΓΕΙΚΗ Παρ Sep 12, 2014 12:38 am

» ΠΩΛΕΙΤΑΙ κάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft (white - bermuda blue)!!!
από RousTwins Πεμ Sep 11, 2014 10:41 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Sep 11, 2014 10:38 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Sep 11, 2014 6:17 pm

Παρόντες χρήστες
654 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 21 μέλη, 1 μη ορατός και 632 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, annoyla, dimitra al, Dori, ede37, efaki27, kate_85, kikimam, Liontarina29, Mama40, maro28, melina_1234, NOPITSA, Ricola, roodie, roulakriti, stellina87, tassoula, thali-alex, ΖΩΗ13, αγγελακι στον ουρανο

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

zoyzoynitsa moy

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?

Evaggelitsa 26

Το άγχος είναι ένας λόγος... Η αλλαγή περιβάλλοντος αλλά και η φαρμακευτική αγωγή... Αν αρρώστησες πρόσφατα πήρες αντιβίωση και τέτοια...

elena25

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επίσης, οι πολυκυστικές ωοθήκες, αν κάνεις πολύ γυμναστική, αν έχεις αλλάξει κλίμα...

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η καθυστέρηση της περιόδου μπορεί να οφείλεται σε ορμονικές διαταραχές σε κάποιο πρόβλημα με το θηρωειδή αδένα - σε καταστάσεις άγχους σε κρυώματα (αλλά αυτό δεν είναι πολλές ημέρες) σε περίπτωση κύστεων .
Θα πρέπει να πας στο γυναικολόγο σου να κάνεις υπέρηχο και ορμονικό έλεγχο και αφού αποκλειστούν οι πιθανότητες εγκυμοσύνης και εμμηνόπαυσης σου δίνει την αντίστοιχη θεραπεία .

zoyzoynitsa moy

ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΕΝΙΚΟΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΑΥΤΟ ΠΡΩΤΟΣ ΜΗΝΑΣ ΑΡΓΗΣΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΟ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΔΝ ΘΑ ΦΕΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ? ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 10 ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΞΑΝΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΕΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΥΣΧΕΙ ?

elena25

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζουζουνίτσα, φυσικά και ισχύει!

Μακάρι να έχει συμβεί κάτι τέτοιο!

zoyzoynitsa moy

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΑΡΧΗ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ,ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝΥΣΗΧΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΑΝ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΤΙ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ?

elena25

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ξέρω να σου πω για αυτό.

Μην αγχώνεσαι πάντως ρε συ. Αν είναι ορμονικό δεν είναι και τόσο τραγικό, ίσα ίσα, νομίζω πως είναι κάτι που ρυθμίζεται άνετα!

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και βέβαια δεν θέλει άγχος καλά λέει η Έλενα ακόμα και ορμονικό να είναι με την κατάλληλη θεραπεία όλα διορθώνονται. Οι ορμόνες είναι κάτι που αλλάζουν και μπορεί μέχρι τώρα να μην σου έχει δείξει κάποιο σύμπτωμα και να ξεκινάει κάτι τώρα . Μην αγχώνεσαι και κάνε ότι σου λεει ο γυναικολόγος σου

mommy12585

zoyzoynitsa moy έγραψε:ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΑΡΧΗ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ,ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝΥΣΗΧΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΑΝ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΤΙ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ?

Και γω έτσι πιστεύω ότι αν υπάρχει θέμα ορμονικό ή θυροειδή, ότι το ξέρεις από την αρχή...δεν προκύπτει μετά...Ο γιατρός σου είπε να περιμένεις ή να κάνεις κάποιες εξετάσεις???

Και μένα ακόμα τίποτα 5η μέρα σήμερα και τίποτα. Λέω να παω για χοριακή τη Δευτέρα και καμία γενική αίματος για σίδηρο, γιατί έχω τρελές ζαλαδες δε βλέπω μπροστά μου εδώ και μέρες και έχω αρχίσει να ανησυχώ για την υγεία μου μήπως έχω τίποτα.....

zoyzoynitsa moy

re sy kai egw ta idia niwtho fovamai otan me eide eipe den eisai egkyos entaxei mia xara!alla giati den erxete h kataramanh entometaxy me eipe oti mporei na emeina egkyos 10 meres prin kai na mhn fenetai..den me eipe na kanv exetaseis na perimenv alles 10 meres kai ean den ertei na paw na me dei..re sy ti pathame?kai xes to na mhn erxetai mia krywno mia zestainomai ta syptwmata kanonika,kai mesa sta neyra Mad

mommy12585

zoyzoynitsa moy έγραψε:re sy kai egw ta idia niwtho fovamai otan me eide eipe den eisai egkyos entaxei mia xara!alla giati den erxete h kataramanh entometaxy me eipe oti mporei na emeina egkyos 10 meres prin kai na mhn fenetai..den me eipe na kanv exetaseis na perimenv alles 10 meres kai ean den ertei na paw na me dei..re sy ti pathame?kai xes to na mhn erxetai mia krywno mia zestainomai ta syptwmata kanonika,kai mesa sta neyra Mad

Ούτε ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει..Εγώ επειδή είμαι και κρυωμένη λέω μήπως είναι από αυτό..Τώρα κοιμόμουν από τις 4 και ξύπνησα πριν καμια ώρα..και αυτή η ζαλοθολούρα δε μου έχει φύγει ακόμα...πρώτη φορά αισθάνομαι τόσο χάλια..αν είμαι έτσι και αύριο θα πάω σε ένα εφημερεύον να τελειώνω με αυτό το θέμα μια και καλή...Νιώθω ότι θα καταρρεύσω, δεν έχω δυνάμεις να φροντίσω το μωρό μου..σήμερα εκτός από το γάλα το πρωί που της έδωσα, όλη μέρα την φρόντισε η μάνα μου..έχω τύψεις και για αυτό..αλλά πραγματικά δεν έχω καθόλου δυνάμεις

astero2000

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
η κούραση και το άγχος... ενώ είχα σταθερό κύκλο όταν έκανα ανακαίνιση το σπίτι πέρυσι το καλοκαίρι και είχα πεθάνει από την κούραση και το άγχος (το τι μπάζα κουβάλησα δεν θα το ξεχάσω) είχα σχεδόν ένα μήνα καθυστέρηση!!! Δεν ξέρω γιατί αλλά ήμουν σίγουρη ότι δεν ήμουν έγκυος και δεν έκανα κάποια εξέταση να το επιβεβαιώσω.

erwtoulis

kai 10 meres prin an emeines egkios logika tha to edixne an ekanes mia xoriaki. Emena to eixe diksi kai eimoun 6-7 imeron.Eksartate llene k apo ta mixanimata tou mikrobiologou. Episeis stin periodo ksero oti ektos apo tin ormoni tou thiroidi paizei megalo rolo i prolaktini.

zoyzoynitsa moy

ti enoeis?

mommy12585

Καλημέρα!! Ευτυχώς αδιαθέτησα σήμερα το πρωί!

Άρα οι ζαλάδες που έχω είναι από κάτι άλλο θα πάω να κάνω εξετάσεις να δω τι παίζει...ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό....

zoyzoynitsa moy

ante koritsi moy soy efyge to agxos mallon zalizesai logoy toy krywmatos eyxomai naperasoyn kai aytes grhgora Laughing

mommy12585

zoyzoynitsa moy έγραψε:ante koritsi moy soy efyge to agxos mallon zalizesai logoy toy krywmatos eyxomai naperasoyn kai aytes grhgora Laughing

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για το support!!!

eumorfia

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα! Είπα να γράψω εδώ εφόσον υπάρχει το θέμα..
Σήμερα είναι η 12η μέρα καθυστέρησης και το αποτέλεσμα της χοριακής ήταν αρνητικό. Τις τελευταίες 2 βδομάδες έχω πολλα και άσχημα συμπτώματα όπως υπνηλία, έντονοι πόνοι στη μέση και τα γόνατα, συχνουρία, κάποιες φορές ταχυκαρδία και δύσπνοια και πόνοι περιόδου χαμηλα.. Είναι αρκετά νομίζω και έχω αρχίσει να ανησυχώ λίγο περισσότερο από το κανονικό..Είμαι 26 χρονών ...γυμνάζομαι τρωω σωστά και γενικά εχω μια αρκετά υγειή ζωη..Να αναφέρω βέβαια ότι είμαι επιληπτική αλλά σήμερα κιόλας έκανα τις προγραμματισμένες εξετάσεις μ και ο νευρολόγος μου μου είπε οτι είναι πολύ καλές.. τι μπορεί να φταίει? Μπορεί κάποια να με βοηθήσει? και σε τι γιατρό θα μπορούσα να απευθυνθώ?

Lillybell

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε γυναικολογο για να μετρησει με υπερηχο το παχος του ενδομητριου σου και γενικα να σε δει "εκ των εσω' και σε ενδοκρινολογο για να κανεις ορμονικες εξετασεις και οπωσδηποτε κι εξετασεις για θυροειδη..Ολα αυτα σε συνεργασια βεβαια με τον ιατρο που παρακολουθει το χρονιο θεμα σου.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog