Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» αδυναμια στη γιαγια
από Despoina13 Σήμερα στις 1:02 am

» πεθερα=τα νευρα μου
από kerasoula Σήμερα στις 12:28 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από Irene14 Χθες στις 11:31 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από NOPITSA Χθες στις 11:19 pm

» ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ 3ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ!!
από mama_maria krhth Χθες στις 11:17 pm

» Μαμάδες με 3 παιδιά!
από ede37 Χθες στις 10:27 pm

» ΒΙΒΛΙΑ ΕΥΧΩΝ - something special
από mariameint Χθες στις 9:44 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 9:12 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από καλιοπη Χθες στις 9:02 pm

» ΕΞΑΜΗΝΟ ΟΑΕΔ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ
από lgyftog Χθες στις 8:14 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kikimam Χθες στις 5:36 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από irene-_- Χθες στις 5:04 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από irene-_- Χθες στις 4:18 pm

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από maro28 Χθες στις 4:09 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από mamamanous Χθες στις 3:59 pm

» ΥΠΟΚΟΡΙΣΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ
από Chris_E Χθες στις 3:20 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Χθες στις 2:55 pm

» ποτε γινονται η εγραφες στα δημοσια νηπιαγωγια
από love4 Χθες στις 2:00 pm

» θα κανω ενσταση για τα εσπα τι γραφω πανω στον φακελο;;;για νσ τα παρει ο κουριελ;
από καλιοπη Χθες στις 11:32 am

» Γκρουπ γονέων!!!
από HappyMama Χθες στις 10:38 am

» σπυρακια και εγκυμοσυνη
από HappyMama Χθες στις 10:36 am

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Χθες στις 8:42 am

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από nektar Τρι Aug 26, 2014 11:19 pm

» υπνος νεογνου
από pennytol Τρι Aug 26, 2014 10:43 pm

» Εγκυμοσύνη μετά απο αφαίρεση ινομυώματος?
από nafs Τρι Aug 26, 2014 6:19 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Τρι Aug 26, 2014 6:10 pm

» σας εχει συμβει;
από maro28 Τρι Aug 26, 2014 6:08 pm

» ΕΣΠΑ 2014 -2015
από καλιοπη Τρι Aug 26, 2014 3:58 pm

» ΑΓΟΡΑΚΙ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ!
από mamamanous Τρι Aug 26, 2014 1:48 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Τρι Aug 26, 2014 3:13 am

» καταλληλο φρεσκο γαλα για 1ος ετους
από Ricola Δευ Aug 25, 2014 7:29 pm

» ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ, αγαπήστε τα! (B.Π.Αθηνών)
από edrinia Δευ Aug 25, 2014 4:08 pm

» ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ
από mamamanous Δευ Aug 25, 2014 3:46 pm

» μηπως ειμαι?
από Despoinaki123 Δευ Aug 25, 2014 12:18 pm

» TSH - Έλεγχος Θυρεοειδούς
από efaki27 Κυρ Aug 24, 2014 6:53 pm

» ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ -ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !
από κοκκινοσκουφιτσα Κυρ Aug 24, 2014 12:12 pm

» Club Αυπνιας!
από μιτατα Κυρ Aug 24, 2014 1:04 am

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από iouliana Σαβ Aug 23, 2014 7:50 pm

» Οταν πινει λιγο γαλα, ποιο στηθος να δινω μετα?
από demaki88 Σαβ Aug 23, 2014 1:31 pm

» ti diafora exete!
από μιτατα Παρ Aug 22, 2014 11:21 pm

Παρόντες χρήστες
76 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 1 μέλος, 0 μη ορατοί και 75 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

lgyftog

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 Ταξιδι και μωρο 2 μηνων στό Πεμ Oct 20, 2011 4:30 pm

zizi23

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα κοριτσια..Μια φιλη την πιεζει η αδερφη της να παει στα γενεθλια της κορης της.Της φιλης το παιδι ειναι 2 μηνων και η αδερφη της ειναι μακρυα 150 χλμ πιο μακρυα...Ποια ειναι η γνωμη σας εγω παντως πιστευω σε καμμια περιπτωση δεν πρεπει να βγει το μωρο τι λετε??Και για το ταξιδι αλλα κ για να μην ερθει σε επαφη με παιδακια...τι λετε??

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

2 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων στό Πεμ Oct 20, 2011 4:57 pm

Ranou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΜΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΡΑΝΤΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 45 ΗΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΑΞΙΔΕΨΟΥΜΕ ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ,ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΚ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΝΤΕΝΔΕΙΞΗ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ Η ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΑΝΤΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΦΩΝΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΜΕΤΡΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΚΕΙ ΝΑΙ ΙΣΩΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ.ΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Wink

3 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων στό Πεμ Oct 20, 2011 5:12 pm

zizi23

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ασε που κ εγω θεωρω πιο ασφαλες το αεροπλανο απο το αυτοκινητο στανταρ!!!!Ετσι δεν ειναι??

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

4 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων στό Πεμ Oct 20, 2011 5:24 pm

mommy12585

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμείς 2,5 μηνών πήγαμε με το αυτοκίνητο από Αθήνα Θεσ/νικη 500χλμ..Ήταν καλοκαίρι βέβαια..αλλά το ταξίδι ούτε που το πήρε χαμπάρι το μωρό γιατί κοιμόταν στην περισσότερη διαδρομή..Δε νομίζω να υπάρχει κανένα πρόβλημα..

Όσον αφορά την επαφή με τα άλλα παιδάκια, συμφωνώ ότι δε πρέπει να έρθει σε επαφή είνα πολύ μικρό ακόμα...

Καλό θα ήταν να ρωτήσει την/τον παιδίατρο της η φίλη σου...

5 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων στό Πεμ Oct 20, 2011 5:26 pm

Ranou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ Η ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΤΡΕΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΡΑΒΙ... Wink ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΕ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ!

6 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων στό Πεμ Oct 20, 2011 5:33 pm

naysika

εγω τα ταξιδεψα απο Αθηνα για Σαμο με το αεροπλανο και το μωρο ηταν ισα ισα οτι ειχε σαραντιση και ηταν τοτε και δεκεμβριος που εκανε και κρυο!!!

αν το μωρακι το εχεις καλα ντυμενο δεν θα σου παθει τιποτα!!

7 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων στό Πεμ Oct 20, 2011 5:42 pm

Ranou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΟΝΟ ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΟΛΙΚΟΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΗΡΕΜΗΣΩ...ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΟΣΟ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΟ ΕΧΩ...ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΜΑΡΣΙΠΟ...ΦΕΥΓΩ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΚΑΙ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΛΙΓΟ..ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΙΜΕΝΩ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙ Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΓΚΥΡΟ ΚΑΙ ΕΞΑΚΡΙΒΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΔΕΝ ΠΙΕΖΕΙΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕ ΕΣΤΩ 2 ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ ΕΞΩ ΛΙΓΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ.. Rolling Eyes

8 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων στό Πεμ Oct 20, 2011 6:05 pm

RANIAASIKIDOY

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AN EXOYN KAI TON ΜΠΑΜΠΑ ΜΑΖΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.. ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΦΥΣΙΚΑ!ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ! ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ! ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕ ΜΩΡΟΜΑΝΑ. ΜΙΛΑΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ. ΣΤΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΞΩ 2 ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΙΣΑ ΙΣΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ.ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΣΕ ΠΟΛΥΚΟΣΜΙΑ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟ ΧΟΡΟ.

9 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων στό Πεμ Oct 20, 2011 6:09 pm

Μαρία Σ.

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω παντως δεν θα ταξιδευα με τοσο μικρο μωρο και ειδικα για να παω σε γενεθλια.γενικα δεν ειμαι της αποψης οτι δεν πρεπει να ταξιδευουμε με τοσο μικρα μωρα θα εχουμε χρονο να παμε οπου θελουμε οταν μεγαλωσει λιγο. θυμαμαι πανως στο πρωτο μας μωρο ο γιατρος μας ειπε ουτε να το σκεφτουμε με τοσο μικρο μωρο να κανουμε ταξιδι θυμαμαι ηταν πασχα και θελαμε να παμε στα πεθερικα μου. και δεν μας αφησε.

10 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων στό Πεμ Oct 20, 2011 6:27 pm

totula

zizi23 έγραψε:Καλησπερα κοριτσια..Μια φιλη την πιεζει η αδερφη της να παει στα γενεθλια της κορης της.Της φιλης το παιδι ειναι 2 μηνων και η αδερφη της ειναι μακρυα 150 χλμ πιο μακρυα...Ποια ειναι η γνωμη σας εγω παντως πιστευω σε καμμια περιπτωση δεν πρεπει να βγει το μωρο τι λετε??Και για το ταξιδι αλλα κ για να μην ερθει σε επαφη με παιδακια...τι λετε??

εγω ειμαι τελειως υπερ τι κακο εχει να ταξιδεψει? εκτος αν φοβαται για ασθενεις αλλα τα μωρα 2 μωρων που κανουν το πρωτο εμβολιο δεν πρπει να ειναι αποκλεισμενα απο τον κοσμο

11 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων στό Πεμ Oct 20, 2011 7:33 pm

kalliopitsa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν είμαι κατά του ταξιδιού, αλλά πάρτυ 150 χιλιόμετρα μακριά είναι λίγο υπερβολικό να απαιτεί κάποιος να παραστείς με μωρό 2 μηνών. Αν θέλει η κοπέλα να πάει οκ! Αλλά εγώ δεν ξέρω αν θα πήγαινα ακόμα και χωρίς μωρά.....

12 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων στό Πεμ Oct 20, 2011 7:55 pm

pumpkin

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγώ θα κάνω ένα ταξιδάκι 150 χλμ με το μωρό 2-3 μηνών αλλά για να το δει ο παππούς μου που είναι μεγάλος και δεν θέλω να περιμένω πολύ.
Για πάρτυ δεν νομίζω να πήγαινα, θα έβρισκα μια δικαιολογία τύπου έχω δέκατα πχ, η δουλεύει έκτακτα ο άντρας μου..Αδερφή της είναι θα μου πεις δεν χρειάζεται και δικαιολογίες, αλλά αφού επιμένει και αυτη!..

13 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων στό Πεμ Oct 20, 2011 8:28 pm

manoula_24xr

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοιτα κι γω οταν η κορη μου σαραντισε καναμε ταξιδι Ροδο-Αθηνα κι μετα οδικως Πελοπονησο.Η μικρη δν επαθε τιποτα κοιμοταν απο τη στιγμη που πηγαμε μεχρι να φτασουμε.Τωρα για ενα παρτυ δνξερω αν θα πηγαινα.
Αναλογως

14 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων στό Πεμ Oct 20, 2011 10:43 pm

athina24

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για τον λογο του ταξιδιου δεν μπορω να κρινω αλλα σιγουρα δεν νομιζω οτι ειναι κανο ενα ταξιδι!
και στις 2 μου κορες καναμε ταξιδι με το που σαραντισαν και μεσα στο χειμωνα!η μια Ιανουαριο και η αλλη Φεβρουαριο!!!!δεν αντιμετωπισαμε κανενα προβλημα!

15 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων στό Πεμ Oct 20, 2011 11:22 pm

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zizi23 έγραψε:Καλησπερα κοριτσια..Μια φιλη την πιεζει η αδερφη της να παει στα γενεθλια της κορης της.Της φιλης το παιδι ειναι 2 μηνων και η αδερφη της ειναι μακρυα 150 χλμ πιο μακρυα...Ποια ειναι η γνωμη σας εγω παντως πιστευω σε καμμια περιπτωση δεν πρεπει να βγει το μωρο τι λετε??Και για το ταξιδι αλλα κ για να μην ερθει σε επαφη με παιδακια...τι λετε??

Εγω δεν θα πήγαινα. Η διαδρομή δεν θα ήταν το πρόβλημα. Το πρόβλημα για ένα μωρό 2 μήνων θεωρώ πως ειναι μονο τα παιδάκια ειδικά σε κλειστό χώρο οπως ενα σπίτι. Αυτός είναι ο μοναδικός λογος που εγω δεν θα πηγαινα ακόμα και αν εμενε στην διπλανη πόρτα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog