Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από tassoula Σήμερα στις 12:21 pm

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Σήμερα στις 12:21 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Σήμερα στις 11:03 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Σήμερα στις 3:39 am

» ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ ΟΜΙΛΙΑΣ 22 ΜΗΝΩΝ
από mariatsak Σήμερα στις 1:03 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από mamy land Σήμερα στις 12:22 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 9:28 pm

» Φτιαξε ευκολα βανιλια υποβρυχιο
από howto Χθες στις 7:56 am

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από mpempakos Δευ Ιουλ 27, 2015 10:16 pm

» Μήπως είμαι εγώ παράλογη???
από voulh Δευ Ιουλ 27, 2015 9:19 am

» Χαρίζω ρουχα
από mary 30 Δευ Ιουλ 27, 2015 4:39 am

» ΑΠΟΡΙΑ...Τα ΦΩΤΑ σας!!!
από larisaia Δευ Ιουλ 27, 2015 3:30 am

» Βοηθήστε με..
από larisaia Δευ Ιουλ 27, 2015 3:28 am

» γυναικολογος στο ελενα ΜΠΑΤΣΑΚΟΥΤΣΑΣ
από μπρουσκο Παρ Ιουλ 24, 2015 7:49 am

» Θηλαστρο medela swing
από mary 30 Παρ Ιουλ 24, 2015 2:34 am

» Παπουτσια παιδικα
από mary 30 Παρ Ιουλ 24, 2015 2:06 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ
από scfatsa Τετ Ιουλ 22, 2015 2:18 pm

» δερματικο θεμα.
από dimitra al Τετ Ιουλ 22, 2015 2:27 am

» γνώμη για γυναικολόγο
από Despoinaki123 Τρι Ιουλ 21, 2015 1:12 am

» ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΕΤΟΣ ΕΣΠΑ??
από nanou87 Κυρ Ιουλ 19, 2015 6:08 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από κοκκινοσκουφιτσα Κυρ Ιουλ 19, 2015 1:13 am

» Πωλείται νυφικό σε άριστη κατάσταση!
από scfatsa Σαβ Ιουλ 18, 2015 11:22 pm

» ερώτηση!!!!!!!
από scfatsa Σαβ Ιουλ 18, 2015 11:01 pm

» ΑΝΑΡΩΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ! ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!!
από Titino Πεμ Ιουλ 16, 2015 9:15 am

» Αυχενική διαφάνεια 2,8 !!!
από Jannete Τρι Ιουλ 14, 2015 11:29 pm

» ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ!!!
από κοκκινοσκουφιτσα Σαβ Ιουλ 11, 2015 9:43 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από paourina Πεμ Ιουλ 09, 2015 6:48 pm

» Επιλογή όνόματος για τη μικρή μου
από mamana Τετ Ιουλ 08, 2015 4:30 am

» χατζηκωστα
από x.gorou Παρ Ιουλ 03, 2015 6:51 am

» SOS Ενημερωθείτε άμεσα για την Κυστική Ινωση
από ntina82 Τετ Ιουλ 01, 2015 5:58 am

» Χρειάζομαι Gonal ή Puregon
από rozalinda Παρ Ιουν 26, 2015 3:09 am

» ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ
από mamana Πεμ Ιουν 25, 2015 5:39 am

» Ηλεκτρική σκούπα Rainbow
από christinelle Πεμ Ιουν 25, 2015 2:59 am

» ΧΑΤΖΗΠΑΠΠΑΣ στο Αλεξανδρσ
από pigkoulinaki Τετ Ιουν 24, 2015 5:28 am

» εγκυουλες Αυγούστου Σεπτεμβρίου
από tassoula Τρι Ιουν 23, 2015 7:37 am

» στοματιτιδα
από pigkoulinaki Τρι Ιουν 23, 2015 4:52 am

» ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟΥ ΒΑΠΤΙΣΗΣ
από ladyinred Πεμ Ιουν 18, 2015 4:01 am

» ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ Η ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΠΕΡΜΑΤΕΝΧΥΣΗ 2015
από perperouna Τετ Ιουν 17, 2015 10:48 am

» παιδοχειρουργός στη θεσ.νικη
από amazona Δευ Ιουν 15, 2015 4:11 am

» ψωριαση...
από sofiabv Σαβ Ιουν 13, 2015 12:23 am

Παρόντες χρήστες
85 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 85 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 Ταξιδι και μωρο 2 μηνων την / το Πεμ Οκτ 20, 2011 5:30 am

zizi23

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα κοριτσια..Μια φιλη την πιεζει η αδερφη της να παει στα γενεθλια της κορης της.Της φιλης το παιδι ειναι 2 μηνων και η αδερφη της ειναι μακρυα 150 χλμ πιο μακρυα...Ποια ειναι η γνωμη σας εγω παντως πιστευω σε καμμια περιπτωση δεν πρεπει να βγει το μωρο τι λετε??Και για το ταξιδι αλλα κ για να μην ερθει σε επαφη με παιδακια...τι λετε??

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

2 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων την / το Πεμ Οκτ 20, 2011 5:57 am

Ranou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΜΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΡΑΝΤΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 45 ΗΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΑΞΙΔΕΨΟΥΜΕ ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ,ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΚ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΝΤΕΝΔΕΙΞΗ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ Η ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΑΝΤΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΦΩΝΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΜΕΤΡΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΚΕΙ ΝΑΙ ΙΣΩΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ.ΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Wink

3 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων την / το Πεμ Οκτ 20, 2011 6:12 am

zizi23

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ασε που κ εγω θεωρω πιο ασφαλες το αεροπλανο απο το αυτοκινητο στανταρ!!!!Ετσι δεν ειναι??

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

4 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων την / το Πεμ Οκτ 20, 2011 6:24 am

mommy12585

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμείς 2,5 μηνών πήγαμε με το αυτοκίνητο από Αθήνα Θεσ/νικη 500χλμ..Ήταν καλοκαίρι βέβαια..αλλά το ταξίδι ούτε που το πήρε χαμπάρι το μωρό γιατί κοιμόταν στην περισσότερη διαδρομή..Δε νομίζω να υπάρχει κανένα πρόβλημα..

Όσον αφορά την επαφή με τα άλλα παιδάκια, συμφωνώ ότι δε πρέπει να έρθει σε επαφή είνα πολύ μικρό ακόμα...

Καλό θα ήταν να ρωτήσει την/τον παιδίατρο της η φίλη σου...

5 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων την / το Πεμ Οκτ 20, 2011 6:26 am

Ranou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ Η ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΤΡΕΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΡΑΒΙ... Wink ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΕ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ!

6 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων την / το Πεμ Οκτ 20, 2011 6:33 am

naysika

εγω τα ταξιδεψα απο Αθηνα για Σαμο με το αεροπλανο και το μωρο ηταν ισα ισα οτι ειχε σαραντιση και ηταν τοτε και δεκεμβριος που εκανε και κρυο!!!

αν το μωρακι το εχεις καλα ντυμενο δεν θα σου παθει τιποτα!!

7 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων την / το Πεμ Οκτ 20, 2011 6:42 am

Ranou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΟΝΟ ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΟΛΙΚΟΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΗΡΕΜΗΣΩ...ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΟΣΟ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΟ ΕΧΩ...ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΜΑΡΣΙΠΟ...ΦΕΥΓΩ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΚΑΙ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΛΙΓΟ..ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΙΜΕΝΩ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙ Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΓΚΥΡΟ ΚΑΙ ΕΞΑΚΡΙΒΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΔΕΝ ΠΙΕΖΕΙΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕ ΕΣΤΩ 2 ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ ΕΞΩ ΛΙΓΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ.. Rolling Eyes

8 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων την / το Πεμ Οκτ 20, 2011 7:05 am

RANIAASIKIDOY

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AN EXOYN KAI TON ΜΠΑΜΠΑ ΜΑΖΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.. ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΦΥΣΙΚΑ!ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ! ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ! ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕ ΜΩΡΟΜΑΝΑ. ΜΙΛΑΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ. ΣΤΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΞΩ 2 ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΙΣΑ ΙΣΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ.ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΣΕ ΠΟΛΥΚΟΣΜΙΑ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟ ΧΟΡΟ.

9 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων την / το Πεμ Οκτ 20, 2011 7:09 am

Μαρία Σ.

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω παντως δεν θα ταξιδευα με τοσο μικρο μωρο και ειδικα για να παω σε γενεθλια.γενικα δεν ειμαι της αποψης οτι δεν πρεπει να ταξιδευουμε με τοσο μικρα μωρα θα εχουμε χρονο να παμε οπου θελουμε οταν μεγαλωσει λιγο. θυμαμαι πανως στο πρωτο μας μωρο ο γιατρος μας ειπε ουτε να το σκεφτουμε με τοσο μικρο μωρο να κανουμε ταξιδι θυμαμαι ηταν πασχα και θελαμε να παμε στα πεθερικα μου. και δεν μας αφησε.

10 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων την / το Πεμ Οκτ 20, 2011 7:27 am

totula

zizi23 έγραψε:Καλησπερα κοριτσια..Μια φιλη την πιεζει η αδερφη της να παει στα γενεθλια της κορης της.Της φιλης το παιδι ειναι 2 μηνων και η αδερφη της ειναι μακρυα 150 χλμ πιο μακρυα...Ποια ειναι η γνωμη σας εγω παντως πιστευω σε καμμια περιπτωση δεν πρεπει να βγει το μωρο τι λετε??Και για το ταξιδι αλλα κ για να μην ερθει σε επαφη με παιδακια...τι λετε??

εγω ειμαι τελειως υπερ τι κακο εχει να ταξιδεψει? εκτος αν φοβαται για ασθενεις αλλα τα μωρα 2 μωρων που κανουν το πρωτο εμβολιο δεν πρπει να ειναι αποκλεισμενα απο τον κοσμο

11 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων την / το Πεμ Οκτ 20, 2011 8:33 am

kalliopitsa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν είμαι κατά του ταξιδιού, αλλά πάρτυ 150 χιλιόμετρα μακριά είναι λίγο υπερβολικό να απαιτεί κάποιος να παραστείς με μωρό 2 μηνών. Αν θέλει η κοπέλα να πάει οκ! Αλλά εγώ δεν ξέρω αν θα πήγαινα ακόμα και χωρίς μωρά.....

12 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων την / το Πεμ Οκτ 20, 2011 8:55 am

pumpkin

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγώ θα κάνω ένα ταξιδάκι 150 χλμ με το μωρό 2-3 μηνών αλλά για να το δει ο παππούς μου που είναι μεγάλος και δεν θέλω να περιμένω πολύ.
Για πάρτυ δεν νομίζω να πήγαινα, θα έβρισκα μια δικαιολογία τύπου έχω δέκατα πχ, η δουλεύει έκτακτα ο άντρας μου..Αδερφή της είναι θα μου πεις δεν χρειάζεται και δικαιολογίες, αλλά αφού επιμένει και αυτη!..

13 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων την / το Πεμ Οκτ 20, 2011 9:28 am

manoula_24xr

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοιτα κι γω οταν η κορη μου σαραντισε καναμε ταξιδι Ροδο-Αθηνα κι μετα οδικως Πελοπονησο.Η μικρη δν επαθε τιποτα κοιμοταν απο τη στιγμη που πηγαμε μεχρι να φτασουμε.Τωρα για ενα παρτυ δνξερω αν θα πηγαινα.
Αναλογως

14 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων την / το Πεμ Οκτ 20, 2011 11:43 am

athina24

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για τον λογο του ταξιδιου δεν μπορω να κρινω αλλα σιγουρα δεν νομιζω οτι ειναι κανο ενα ταξιδι!
και στις 2 μου κορες καναμε ταξιδι με το που σαραντισαν και μεσα στο χειμωνα!η μια Ιανουαριο και η αλλη Φεβρουαριο!!!!δεν αντιμετωπισαμε κανενα προβλημα!

15 Απ: Ταξιδι και μωρο 2 μηνων την / το Πεμ Οκτ 20, 2011 12:22 pm

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zizi23 έγραψε:Καλησπερα κοριτσια..Μια φιλη την πιεζει η αδερφη της να παει στα γενεθλια της κορης της.Της φιλης το παιδι ειναι 2 μηνων και η αδερφη της ειναι μακρυα 150 χλμ πιο μακρυα...Ποια ειναι η γνωμη σας εγω παντως πιστευω σε καμμια περιπτωση δεν πρεπει να βγει το μωρο τι λετε??Και για το ταξιδι αλλα κ για να μην ερθει σε επαφη με παιδακια...τι λετε??

Εγω δεν θα πήγαινα. Η διαδρομή δεν θα ήταν το πρόβλημα. Το πρόβλημα για ένα μωρό 2 μήνων θεωρώ πως ειναι μονο τα παιδάκια ειδικά σε κλειστό χώρο οπως ενα σπίτι. Αυτός είναι ο μοναδικός λογος που εγω δεν θα πηγαινα ακόμα και αν εμενε στην διπλανη πόρτα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Δημιουργήστε το δικό σας μπλογκ