Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Sporaki! Σήμερα στις 10:25 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από jollie Σήμερα στις 10:24 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από Anastasie Σήμερα στις 9:46 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από margdimitra Σήμερα στις 8:49 am

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από motheroula 30 Σήμερα στις 1:56 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σήμερα στις 12:32 am

» ΕΣΠΑ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από victoria Χθες στις 11:33 pm

» Ανάγκη για Avercap 0.1
από melina_1234 Χθες στις 5:05 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 10:25 am

» εσας ποσο κοστισε ο ερχομος του μωρου σας
από Chris_E Σαβ Aug 30, 2014 6:55 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ
από motheroula 30 Σαβ Aug 30, 2014 3:53 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από veny Σαβ Aug 30, 2014 12:27 am

» βιοψια ορχεως
από fountouni Παρ Aug 29, 2014 10:20 pm

» TSH - Έλεγχος Θυρεοειδούς
από Vassiliki_ Παρ Aug 29, 2014 8:04 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Παρ Aug 29, 2014 5:33 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Παρ Aug 29, 2014 2:43 pm

» πειτε οτι θελετε
από kerasoula Παρ Aug 29, 2014 12:32 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!
από xrisili Παρ Aug 29, 2014 10:40 am

» πεθερα=τα νευρα μου
από Chris_E Παρ Aug 29, 2014 7:28 am

» ΣΟΣ παθαμε στοματιτιδα
από dimitra al Παρ Aug 29, 2014 1:03 am

» ΕΞΑΜΗΝΟ ΟΑΕΔ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ
από ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Πεμ Aug 28, 2014 10:59 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από tonsot123 Πεμ Aug 28, 2014 10:34 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από nektar Πεμ Aug 28, 2014 10:01 pm

» !!!!MAD ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Βάπτισης- WEVENT.GR
από Βίκυ Πεμ Aug 28, 2014 5:51 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Aug 28, 2014 4:22 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Πεμ Aug 28, 2014 3:14 pm

» σπυρακια και εγκυμοσυνη
από souzan Πεμ Aug 28, 2014 9:41 am

» APOKOLISI...
από elena33sam Πεμ Aug 28, 2014 9:32 am

» ΑΓΟΡΑΚΙ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ!
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:15 am

» δεν μπορω πια να διαχειριστω τα νευρα μου, βοηθεια..!
από mama*maria Πεμ Aug 28, 2014 9:13 am

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:12 am

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από maro28 Πεμ Aug 28, 2014 8:27 am

» ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ 3ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ!!
από Chris_E Πεμ Aug 28, 2014 7:03 am

» Μαμάδες με 3 παιδιά!
από ede37 Τετ Aug 27, 2014 10:27 pm

» ΒΙΒΛΙΑ ΕΥΧΩΝ - something special
από mariameint Τετ Aug 27, 2014 9:44 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από irene-_- Τετ Aug 27, 2014 4:18 pm

» ΥΠΟΚΟΡΙΣΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ
από Chris_E Τετ Aug 27, 2014 3:20 pm

» ποτε γινονται η εγραφες στα δημοσια νηπιαγωγια
από love4 Τετ Aug 27, 2014 2:00 pm

» θα κανω ενσταση για τα εσπα τι γραφω πανω στον φακελο;;;για νσ τα παρει ο κουριελ;
από καλιοπη Τετ Aug 27, 2014 11:32 am

» Γκρουπ γονέων!!!
από HappyMama Τετ Aug 27, 2014 10:38 am

Παρόντες χρήστες
584 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 4 μέλη, 1 μη ορατός και 579 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, jollie, snoopy, Sporaki!

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

41 http://forum.eimaimama.gr/t8280-topic στό Πεμ Oct 13, 2011 5:28 pm

katerina780

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΝΕΝΑ!ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ,ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ Κ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛ,ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΞΩΡΓΙΣΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ Κ ΞΕΣΠΑΣΕ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΣΥ ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΑΛΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ,ΠΟΛΥ ΣΥΖΗΤΗΣΗΜΗ,ΠΟΛΥ ΑΠΛΗ ΚΟΠΕΛΑ Κ ΚΑΝΕΙ Κ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΤ΄ΟΙΚΟΝ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΡΙΑ ΣΧΟΙΝΑ.ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ Κ ΤΗΝ ΕΧΩ ΦΕΡΕΙ Κ ΣΠΙΤΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΕΞΗΓΕΙ ΟΛΑ,ΟΤΙ ΑΠΟΡΕΙΑ Κ ΑΝ ΕΧΕΙΣ.ΗΤΑΝ Κ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΥΤΗ.

nena1988

katerina780 έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΝΕΝΑ!ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ,ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ Κ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛ,ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΞΩΡΓΙΣΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ Κ ΞΕΣΠΑΣΕ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΣΥ ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΑΛΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ,ΠΟΛΥ ΣΥΖΗΤΗΣΗΜΗ,ΠΟΛΥ ΑΠΛΗ ΚΟΠΕΛΑ Κ ΚΑΝΕΙ Κ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΤ΄ΟΙΚΟΝ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΡΙΑ ΣΧΟΙΝΑ.ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ Κ ΤΗΝ ΕΧΩ ΦΕΡΕΙ Κ ΣΠΙΤΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΕΞΗΓΕΙ ΟΛΑ,ΟΤΙ ΑΠΟΡΕΙΑ Κ ΑΝ ΕΧΕΙΣ.ΗΤΑΝ Κ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΥΤΗ.

θα σου πω αν ειναι,λεω να παω πρωτα στον αλλον που σου ειπα!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

43 http://forum.eimaimama.gr/t8280-topic στό Πεμ Oct 13, 2011 5:37 pm

katerina780

ΟΚ,ΝΑ ΠΑΣ.ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΟΣ ΕΞΙΣΣΟΥ ΚΑΛΟΣ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΣΥΓΧΗΣΕ.ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ ΔΙΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΜΑΣ ΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΕΧΩ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΟΤΙ ΩΡΑ ΘΕΛΩ.

nena1988

katerina780 έγραψε:ΟΚ,ΝΑ ΠΑΣ.ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΟΣ ΕΞΙΣΣΟΥ ΚΑΛΟΣ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΣΥΓΧΗΣΕ.ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ ΔΙΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΜΑΣ ΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΕΧΩ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΟΤΙ ΩΡΑ ΘΕΛΩ.

ναι Κατερινακι και εγω αυτο ηθελα να μπορουσα να τον περνω τηλ ανετα και να τον ρωταω οχι να φοβαμαι να του μιλησω και οταν καποιες φορες τον ρωταω κατι μου απανταει μονολεκτικα σαν να βαριεται να ασχοληθει,τεσπα θα παω στον αλλο!!

????????

Επισκέπτης
nena1988 έγραψε:
etoile! έγραψε:Εγω θα μεινω σε ενα σημειο...Ειναι δυνατον να του λεει μια μανουλα οτι εχει τη διαθεση να φτιαξει στο παιδακι της κατι σπιτικο και αυτος να την ωθει στα ψευτογευματα του σουπερ μαρκετ, μονο και μονο για να παρει τη μιζα φυσικα;;;
Εγω θα τον αλλαζα... Ηδη εχω πει οτι αν ο παιδιατρος μου δε με βοηθησει με το θηλασμο και καταλαβω οτι με ωθει στο ψευτικο γαλα, για να βγαλει παραπανω λεφτα, θα τον αλλαξω με τη μια!!!
Αντε, γιατι το εχουν παρακανει....Μη ους αφηνετε. Να σκεφτεστε και εσεις, αντι να τους ακολουθειτε τυφλα... Η μανουλα πολλες φορες ξερει καλυτερα...

και πολυ καλα θα κανεις,ψαξτο καλα πρωτα πριν καταληξεις σε παιδιατρο και μακαρι να βρεις τον ιδανικο αν και στο θεμα του θηλασμου οι περισσοτερο ειναι υπερ αλλα δενε ειναι γνωστες,να ειναι καλα οι συμβουλοι θηλασμοι που με ενα τηλεφωνο σε βοηθανε και φυσικα οι μανουλες που θηλαζουν,η καλυτερη βοηθεια εινα αυτη και οχι οι γιατροι!!!

Αυτος που θα παμε ειναι συγγενης... Βεβαια εγω θα εχω ανοιχτα τα ματια, γιατι δεν εχω σε κανεναν εμπιστοσυνη... Θελω απλα να ελπιζω οτι λογω συγγενειας δε θα μας κανει καμια βλακεια... Θα δειξει...

katia19

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
nena1988 έγραψε:Σημερα το πρωι πηγα τον μικρο για εμβολιο,λιγο πριν ο γιατρος μου εδινε οδηγιες για την διατροφη του και γυρναει και μου λεει να ενταξω στη διατροφη του δημητριακα,εγω δεν καταλαβα και του λεω τι εννοειτε γιατρε γιατι εχω δει μια κρεμα δημητριακων στο καταστημα βιολογικων που ψωνιζω,και μου σηκωνει εναν καυγα μονο που δεν με εδειρε,οτι και καλα τι πραγματα ειναι αυτα που του λεω θα παθει τιποτα το παιδι μου απο αυτα τα βιολογικα που δεν ξερω τι εχουν μεσα ειναι τιγκα στη σογια και να δωσω φαριν λακτε και οτι θα παθει καμια αλεργια και δεν θα ξερω απο που την επαθε και να πεταει τα χαρτομαντηλα απο τα χερια του με μισος να χτυπαει το χερι στο γραφειο .Με πειραξε πολυ η σταση του γιατι εγω με τον παιδιατρο θελω να μπορω να συνενοηθω να κανουμε διαλογο,αυτον ωρες ωρες φοβαμαι να του μιλησω!!Σκεφτομαι να τον αλλαξω αλλα απο την αλλη κολαω γιατι μας βλεπει απο τοτε που γεννηθηκε ο μικρος,εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?

Δύο πράγματα πρέπει να έχει ο γιατρός (ο όποιος γιατρός - όχι μόνο ο παιδίατρος) Να σου εμπνέει εμπιστοσύνη και να είναι επικοινωνιακός. Αν λείπει κάτι από τα δύο, τον αλλάζουμε άμεσα. Δεν είναι δυνατόν να συμπεριφέρονται οι επιστήμονες έτσι! Τότε οι άλλοι πως πρέπει να φερθούν;;;; confused

vasoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι συμπεριφορα ηταν αυτη ελεος...να τον αλλάξεις..δεν μιλάνε ετσι!!!! Ο γιατρός πρεπει να ειναι ευγενικος να μας δινει το θαρρος να τον ρωταμε τα πάντα...αυτος απο δω και περα να πηγαινεις θα κομπιαζεις και θα μενεις με απορίες!!!!!!

chrysp1

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ.
Ο ΡΟΛΟΣ ΤΟΥ ΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟΣ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΑΣΧΗΜΟ ΤΡΟΠΟ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΝΤΑΙ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΒΡΕΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΤΑ ΚΛΙΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ "ΑΝΘΡΩΠΟΣ", ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΣ.

nena1988

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση που μου δειχνετε...Θα τον αλλαξω γιατι δεν μπορω να χωνεψω τετοια συμπεριφορα!!!

????????

Επισκέπτης
chrysp1 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ.
Ο ΡΟΛΟΣ ΤΟΥ ΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟΣ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΑΣΧΗΜΟ ΤΡΟΠΟ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΝΤΑΙ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΒΡΕΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΤΑ ΚΛΙΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ "ΑΝΘΡΩΠΟΣ", ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΣ.

Δεν νομιζω οτι δεν ενημερωνονται, απλα δε παιρνουν τοσα δωρακια απο τα βιολογικα, οσα παιρνουν απο τις αλλες εταιρειες...

Οπως και με το θηλασμο, προσπαθουν να σε πεισουν οτι ειναι αχρηστος και σε ζαλιζουν με το ξενο.... Επειδη το δικο σου γαλα δε τους αποφερει κερδος!!!
Δυστυχως ετσι πεζα ειναι πλεον τα πραγματα!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

stefaniandreas

καλησπερα!επειδη βλεπω πολλες πατε σε συμβεβλημενες με το ταμειο σας.μπορει να μου προτεινει καποια παιδιατρο με τον οπαδ ανατολικη θεσσαλονικη?

http://stefxon@gmail.com

mama katerina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nena1988 έγραψε:Σημερα το πρωι πηγα τον μικρο για εμβολιο,λιγο πριν ο γιατρος μου εδινε οδηγιες για την διατροφη του και γυρναει και μου λεει να ενταξω στη διατροφη του δημητριακα,εγω δεν καταλαβα και του λεω τι εννοειτε γιατρε γιατι εχω δει μια κρεμα δημητριακων στο καταστημα βιολογικων που ψωνιζω,και μου σηκωνει εναν καυγα μονο που δεν με εδειρε,οτι και καλα τι πραγματα ειναι αυτα που του λεω θα παθει τιποτα το παιδι μου απο αυτα τα βιολογικα που δεν ξερω τι εχουν μεσα ειναι τιγκα στη σογια και να δωσω φαριν λακτε και οτι θα παθει καμια αλεργια και δεν θα ξερω απο που την επαθε και να πεταει τα χαρτομαντηλα απο τα χερια του με μισος να χτυπαει το χερι στο γραφειο και εγω εμεινα μ@λ@κ@ς,λεω ενταξει γιατρε συγνωμη μια ερωτηση εκανα γιατι δεν καταλαβα τι εννοουσατε,μου λεει εννοουσα φαριν λακτε που εχει και με δημητριακα,και του λεω συγνωμη αλλα ο μικρος δεν εφαγε τιποτα σε σκονη μεχρι τωρα του τα κανω ολα εγω,δεν μπορειτε να μου δωσετε μια εναλακτικη αλλη για 3ο γευμα?(τωρα του δινω λιγα λαχανικα για απογευμα) ΟΧΙ μου λεει θα φαει φαριν λακτε!!Κοριτσια,ειμαι πολυ στεναχωρημενη με την συμπεριφορα του και δεν ειναι η πρωτη φορα που μιλαει ετσι,ειναι αποτομος καποιες φορες και ειδικα οταν πηγαινω μονη χωρις τον αντρα μου..Με πειραξε πολυ η σταση του γιατι εγω με τον παιδιατρο θελω να μπορω να συνενοηθω να κανουμε διαλογο,αυτον ωρες ωρες φοβαμαι να του μιλησω!!Σκεφτομαι να τον αλλαξω αλλα απο την αλλη κολαω γιατι μας βλεπει απο τοτε που γεννηθηκε ο μικρος,εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?

ορθα κοφτα! θα τον αλλαζα! δεν ειναι δυνατον να φοβασαι να μιλησεις...

bonheur

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stefaniandreas έγραψε:καλησπερα!επειδη βλεπω πολλες πατε σε συμβεβλημενες με το ταμειο σας.μπορει να μου προτεινει καποια παιδιατρο με τον οπαδ ανατολικη θεσσαλονικη?

Δυστυχώς όσοι γνώριζα έχουν φύγει από το δημόσιο, αλλά μου κάνει εντύπωση ότι κάποιοι από αυτούς αναφέρονται ακόμη στο σάιτ του ΟΠΑΔ.

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nena1988 έγραψε:Σημερα το πρωι πηγα τον μικρο για εμβολιο,λιγο πριν ο γιατρος μου εδινε οδηγιες για την διατροφη του και γυρναει και μου λεει να ενταξω στη διατροφη του δημητριακα,εγω δεν καταλαβα και του λεω τι εννοειτε γιατρε γιατι εχω δει μια κρεμα δημητριακων στο καταστημα βιολογικων που ψωνιζω,και μου σηκωνει εναν καυγα μονο που δεν με εδειρε,οτι και καλα τι πραγματα ειναι αυτα που του λεω θα παθει τιποτα το παιδι μου απο αυτα τα βιολογικα που δεν ξερω τι εχουν μεσα ειναι τιγκα στη σογια και να δωσω φαριν λακτε και οτι θα παθει καμια αλεργια και δεν θα ξερω απο που την επαθε και να πεταει τα χαρτομαντηλα απο τα χερια του με μισος να χτυπαει το χερι στο γραφειο και εγω εμεινα μ@λ@κ@ς,λεω ενταξει γιατρε συγνωμη μια ερωτηση εκανα γιατι δεν καταλαβα τι εννοουσατε,μου λεει εννοουσα φαριν λακτε που εχει και με δημητριακα,και του λεω συγνωμη αλλα ο μικρος δεν εφαγε τιποτα σε σκονη μεχρι τωρα του τα κανω ολα εγω,δεν μπορειτε να μου δωσετε μια εναλακτικη αλλη για 3ο γευμα?(τωρα του δινω λιγα λαχανικα για απογευμα) ΟΧΙ μου λεει θα φαει φαριν λακτε!!Κοριτσια,ειμαι πολυ στεναχωρημενη με την συμπεριφορα του και δεν ειναι η πρωτη φορα που μιλαει ετσι,ειναι αποτομος καποιες φορες και ειδικα οταν πηγαινω μονη χωρις τον αντρα μου..Με πειραξε πολυ η σταση του γιατι εγω με τον παιδιατρο θελω να μπορω να συνενοηθω να κανουμε διαλογο,αυτον ωρες ωρες φοβαμαι να του μιλησω!!Σκεφτομαι να τον αλλαξω αλλα απο την αλλη κολαω γιατι μας βλεπει απο τοτε που γεννηθηκε ο μικρος,εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?

θα τον αλλαζα χωρις 2η σκεψη. Πως σου φερεται ετσι?Στο κατω κατω δεν αμφισβητησες ιατρικο θεμα,θεμα διατροφης ειναι,εχεις δικαιωμα να επιλεξεις εναν πιο υγιεινο τροπο διατροφης του παιδιου σου. Θα μπορουσε να συζητησει μαζι σου για τα συν της κρεμας που προτεινει,θα επρεπε μαλλον να συζητησει,το επιβαλλουν οι κανονες συμπεριφορας.Δεν εισαι ανοητη,και ειναι παιδι σου κ ευθυνη δικη σου στο κατω κατω,δεν ειναι δικη του!

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Με τον όρο βιολογικά εννοούμε τα προϊόντα που παράχθηκαν χωρίς φάρμακα και χημικά. Δεν νομίζω να κάνουν τόσο κακό. Δεν μιλάμε για μεταλλαγμένα, σωστά; Εντάξει, γίνεται λίγο χαμός με τις τιμές αλλά αν ξέρεις από πού τα παίρνεις και εμπιστεύεσαι τον παραγωγό δεν νομίζω πως χρειάζεται να είμαστε τόσο καχύποπτοι.

Προσωπική μου πάντα γνώμη!

καταρχας δεν ειναι τριπλες οι τιμες....ποση διαφορα εχουν οι κρεμες της Holle απο τις αλλες nestle,νουνου,γιωτης?
Τα βιολογικα γιαουρτακια teddy ειναι φθηνοτερα απο τα επιδορπια advance της ΔΕΛΤΑ.
Ακομα καλυτερα αν φτιαξει η μαμα λαχανοσουπα πχ αντι για κρεμα ποσο πιο οικονομικα θα της ερθει??
Υπαρχουν παραγωγοι που δεν εχουν τις τιμες του green farm ας πουμε,απο εκει που ψωνιζω μαναβικη -βιολογικα- μου ερχεται κατι παραπανω απο την λαϊκη τα συμβατικα. Εχει πιστοποιηση για βιολογικη καλλιεργεια. Εννοειται τα ζητησα να τα δω ολα τα χαρτια του.Οποτε....
απατες θα γινονται δεν αμφιβαλλω,ειχε ακουστει ενα σκανδαλο στην Γαλλια χρονια πριν.Κ ποσα ακουγονται για τα συμβατικα που πουλανε στα σουπερ???
Ελενα δεν απανταω σε σενα,σαν αφορμη εβαλα την απαντηση σου Smile

υγ και τα βιολογικα δεν περιεχουν ολα σογια...καλαμποκι βρισκεις,κεχρι βρισκεις,φαγοπυρο βρισκεις,ρυζι,κους κους,αστρακι,βρωμη,σιταρι κτλκτλ

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rinoula έγραψε:Απαράδεκτος ο γιατρός σου! Άλλαξέ τον και βρες κάποιον να μπορείς να συνεργαστείς μαζί του. Ακόμα κι αν πρέπει να τον πληρώνεις, κόψε από κάπου αλλού αλλά να είσαι ήσυχη.

Όσο για τα βιολογικά, δε διαφωνώ ότι πολλές φορές μπορεί να μην είναι πραγματικά αγνά αλλά αν δεν έχει φυτοφάρμακα ένα φυτό δε σημαίνει ότι ειναι άρρωστο όπως και αν το έχουν τιγκάρει στα φάρμακα, μπορεί πάλι να είναι σε άθλια κατάσταση. Οι αρρώστειες των φυτών δε μεταδίδονται στον άνθρωπο. Τα φάρμακα τα βάζουν για να έχουν τη μέγιστη παραγωγή και όχι για να εξαλείψουν τους κινδύνους για τον άνθρωπο.
Δεν έχω πώρωση με τα βιολογικά, λαχανικά ας πούμε παίρνω συνήθως απλά από τη λαϊκή, αλλά κρέμες έδινα βιολογικές γιατί είναι οι μόνες που βρήκα χωρίς γάλα και χωρίς γλυκαντικά. Όλα του σούπερ μάρκετ έχουν μέσα διάφορα, ενώ τα βιολογικά είναι σκέτο ψημένο δημητριακό αλεσμένο.
Ο παιδίατρος μπορεί να νευριάζει γιατί οι βιολογικές κρέμες δε στέλνουν τους γιατρούς ταξιδάκια και δεν τους δίνουν επιταγούλες όπως πολλές γνωστές εταιρίες βρεφικών τροφίμων...
συμφωνω,
να προσθεσω κατι που μου ελεγε ενας γεωπονος,καποια στιγμη φετος στην Κρητη εμφανιστηκε μια καμπια (σα να λαεω παραμυθι ειναι αχχα) η tuta absoluta (οχι δεν ειναι μπουζουκοβια,ειναι καμπια)
http://www.agro-help.com/2010/02/tuta-absoluta.html . Οι συμβατικες καλλιεργειες για να σωθουν θα επρεπε να ψεκαστουν με ισχυρα χημικα,οι βιολογικες λογω του οτι εχουν διαφορα μαμουνια θα εκανα την δουλεια αυτα τα μαμουνια. Ελπιζω να το εξηγησα κατανοητα. Πως θα αντιδρασει μακροπροθεσμα ο οργανισμος μας σε αυτα τα χημικα....?

Nena

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ξερω αν γνωριζετε, αλλα υπαρχουν καλλιεργητες οι οποιοι αγοραζουν ειδικα εντομα για τις καλλιέργειες, τα οποια τρωνε τα βλαβερα εντομα. τις προαλλες μιλουσα με εναν καλλιεργητη βιολογικών και ελεγε οτι εισαγει πασχαλιτσες (ω, ναι!) διοτι τρωνε την ψειρα των φυτων, τη μελίγκρα πχ..
Ως ιδεα τα βιολογικα ειναι η ιδανικη κατασταση στην οποια θα επρεπε να βρισκονται τα διαφωορα φρουτα κ λαχανικα. Το θεμα ειναι κατα πόσο ειναι 100% βιολογικα. Δεν εναφερομαι σε περιπτωσεις απατης, αυτο ειναι κατακριτεο. Αλλά όσες προφυλαξεις και να παρει ένας καλλιεργητης, δεν μπορει να ελέγξει το εδαφος το οποιο μπορει να ειναι μολυσμενο απο άλλα χημικά, το νερο ποτισματος, τον υδροφορο οριζοντα.
Αλλά εφόσον αυτο ισχυει για όλα τα τροφιμα, στην ουσια τα βιολογικα εχουν τα λιγοτερα προσθετα διοτι δεν εχουν τα φυτοφαρμακα.
Αυτο δεν το ξερει ο γιατρος?

antonia32

εγω θα αλλαζα γιατρο. εδω προχθες την πηρα κ εκανε βεντετιλικια και θα την αλλαξω και ασ μας παρακολουθει απο νεογεννητα. λεφτα της δινω. δεν κανουμε χαρη σε κανενα. και ανα εχει νευρα ο γιατρος σου να ξεσπασει αλλου. μανουλα εισαι κ εχεις τις ανησυχιες σου. εγω παντωσ απο 6 μηνων του δινω γιαουρτι και δεν επαθε τπτ. απλα στα βιολογικα δε βρηκα αυτα που ειναι για 6 μηων παιδια γτ ειναι ειδικα. τωρα ειναι στηνκριση σου τι θα του δωσεις. μπορεις να φτιαξεις φρουτοκρεμα με μπισκοτα που εχεις φτιαξει εσυ με αλευρι, μπεικιν, χυμο πορτοκαλι, λαδι και ζαχαρη. απλο και γευστικο!

http://stardustwork.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your free blog