Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Σήμερα στις 8:38 am

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από bublesoaps Σήμερα στις 8:11 am

» Προβλημα με τη τουαλετα....
από Demi7 Σήμερα στις 8:10 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από tassoula Σήμερα στις 1:04 am

» παιδιά με down και αυτισμο
από kerasoula Χθες στις 11:43 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Anastasie Χθες στις 11:27 pm

» COLOSTROUM ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ
από SPINAKOS7 Χθες στις 10:29 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Χθες στις 10:24 pm

» ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ
από tania1422 Χθες στις 9:02 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Χθες στις 8:21 pm

» Κόστος Β επιπέδου
από φραουλα Χθες στις 6:51 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 5:59 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από Jorji Χθες στις 3:40 pm

» ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ, ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;
από Jorji Χθες στις 3:32 pm

» Καλλιεργεια σπερματος!
από Jorji Χθες στις 3:26 pm

» Καλλιεργεια σπερματος
από Jorji Χθες στις 3:25 pm

» Aναλαμβανω καθαρισμα και σιδερο
από pusi Χθες στις 10:25 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από Jannete Χθες στις 2:26 am

» διαιτολογος
από dioni27 Δευ Sep 29, 2014 11:48 pm

» ΑΝΤΩΝΙΑ 123 ΕΙΝΑΙ Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ???
από ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ Δευ Sep 29, 2014 4:31 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από Chris_E Δευ Sep 29, 2014 3:51 pm

» ΠΕΘΑΝΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΙΣΚΟΣ :( ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΦΙΛΗ
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:47 am

» agxoos !!!!!
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:09 am

» diagrafh apo to forum 3erei kamia pws ginete?
από kerasoula Δευ Sep 29, 2014 1:02 am

» www.candyland .gr
από candyland Κυρ Sep 28, 2014 6:22 pm

» ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ!!!!
από Antonia 123 Κυρ Sep 28, 2014 6:04 pm

» ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ
από nanou Κυρ Sep 28, 2014 3:55 pm

» Μπομπονιερες -κεραλοιφες!!! ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ
από pusi Κυρ Sep 28, 2014 2:33 pm

» Περιδεση στην 13η εβδομαδα , μετα τι?
από EnVy26 Σαβ Sep 27, 2014 10:24 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σαβ Sep 27, 2014 10:00 pm

» Επιπλα απο Εντος/Ανδρεαδης ?
από κοκκινοσκουφιτσα Σαβ Sep 27, 2014 7:52 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Πεμ Sep 25, 2014 7:08 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από Καλλιόπη Τζιλέρογλου Πεμ Sep 25, 2014 5:09 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:50 pm

» κατέστρεψα τον γάμο μου και τώρα θα υποστώ τις συνέπειες
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:22 pm

» Μεγαλη Τρελα
από Antonia 123 Πεμ Sep 25, 2014 2:03 pm

» Almiron pepti 2
από Nifitsa Πεμ Sep 25, 2014 11:15 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Πεμ Sep 25, 2014 8:51 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από Areti2 Πεμ Sep 25, 2014 12:56 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ ΒΑΠΤΙΣΗΣ 150 ΕΥΡΩ
από elfoula Τετ Sep 24, 2014 8:45 pm

Παρόντες χρήστες
288 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 3 μέλη, 1 μη ορατός και 284 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

bublesoaps, tassoula, ΖΩΗ13

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

siren

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα σε ολες τις μανουλες! Ειμαι νεος μελος και θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας. Μπορει να εχει ξανα συζητηθει κατι παρομοιο λογικα αλλα θελω δειξετε κατανοηση... Embarassed Εχοντας τελευταια περιοδο στις 28/08/2011 και με ελευθερες επαφες με τον συντροφο μου μια μερα πριν την ωορρηξια δηλαδη στις 06/09/2011 με κυκλο 27 ημερες ηλπιζα σε μια εγκυμοσυνη δυστυχως ομως στις 22/09/2011 μου ηρθε η περιοδος Crying or Very sad Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος γιατι εχω αναγουλες και εμετους και μου εχει κοπει η επιθυμια και για φαγητο και για τσιγαρο οπως και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη. Πειτε σας παρακαλω τι να κανω??? Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

RANIAASIKIDOY

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑΙ ΣΕ ΔΥΟ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΜΕΙΝΑΝ ΕΓΚΥΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟ!ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΟΤΙ ΕΠΙΑΣΑΝ ΠΑΙΔΙ ΕΠΙΔΗ ΕΙΧΑΝ ΑΙΜΑ.. ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΣΤ.ΔΕΝ ΧΡΙΑΖΕΤΕ ΑΓΧΟΣ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΥΚΟΛΕΣ ΛΥΣΕΙΣ! ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ!ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΕΣ ΕΓΚΥΟΣ! ΣΚΕΨΟΥ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΣΚΑΓΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΝΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΡΧΟΤΑΝ!

siren

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
RANIAASIKIDOY σε ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση. Εχεις δικιο αλλες προσπαθουν συνεχεια και τιποτα για μηνες και αλλες με τον αερα.. Very Happy τι να κανουμε καποια στιγμη θα ερθει και σε μας που θα παει στο χερι του ειναι? Razz Λες εαν παρω τεστ να μου δειξει τωρα? γιατι οταν περιμενα ειχα κανει δυο και βγηκαν αρνητικα Crying or Very sad

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η μητέρα μου σε μένα είχε περίοδο κανονικά για 2 μήνες απλά με μικρότερη ροή και επίσης και εγώ στο γιό μου θυμάμαι είχα 14 μέρες καθηστέρηση είχα κάνει το τεστ αρνητικό μετά απο 2 μέρες μου έρχεται περίοδος και κρατάει μόνο 3 μέρες και το επόμενο μήνα 23 μέρες καθηστέρηση και έκανα τεστ θετικό .

siren

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω δεν ειχα καθυστερηση μου ηρθε και μια μερα νωριτερα αλλα απο κει που μου κραταει 7 μερες μαζι με τα τελειωματα τωρα στις μερες και κοπηκε και μετα αρχισαν τα καφε μεχρι και σημερα το πρωι που ειναι η 6η μερα που ξαφνικα εβγαλε και παλι λιγο κοκκινο. Εχω μπερδευτει τοσο πολυ... Τωρα τελευταια ακουω πολλες τετοιες περιπτωσεις με κανονικη περιοδο τουλαχιστον για ενα μηνα. Να κανω τεστ η χοριακη?

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγώ πιστεύω οτι το καλύτερο είναι να πας στο γυναικολόγο σου η να τον πάρεις ένα τηλέφωνο να σου πει . Μην πετάς τα χρήματα σου σε τεστ και χοριακές . Μίλα πρώτα με το γιατρό σου. όντως αυτό το μήνα πολλές κοπέλες είχαν προβληματα με την περίοδο και εγω είχα μάλλον τα μπανάκια μας έκαναν ζημιά

siren

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καταρχην σε ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις. Λες να ειναι τα μπανια και τσαμπα η χαρα μου? Εχω κλεισει ηδη ραντεβου στις 06/10 για τεστ παπ. Θα φανει αν ειμαι εγκυος οταν θα κανω κολπικο υπερηχο?

mommy12585

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
siren έγραψε:Καταρχην σε ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις. Λες να ειναι τα μπανια και τσαμπα η χαρα μου? Εχω κλεισει ηδη ραντεβου στις 06/10 για τεστ παπ. Θα φανει αν ειμαι εγκυος οταν θα κανω κολπικο υπερηχο?

Φαίνεται στον κολπικό υπέρηχο η εγκυμοσύνη. Μακάρι να είσαι αφού το θέλεις!! good luck! Smile

siren

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ σε ευχαριστω παρα πολυ mommy12585
να σαι καλα μακαρι απο το στομα σου και στου θεου το αφτι! Θελω πολυ αλλο ενα κουτσουνακι σαν την κορη μου, Very Happy μακαρι να ειμαι αν και σιγα σιγα τις χανω τις ελπιδες μου Crying or Very sad

lenaki1982

φυσικά και υπάρχει περίπτωση. η δική μου μαμά δεν ήξερε οτι ήταν έγκυος σε μένα επειδή μέχρι 3-4 μηνών ειχε περίοδο...

????????

Επισκέπτης
Η γιαγια μου ειχε κανονικα περιοδο και καταλαβε οτι ειναι εγκυος οταν αρχισε να κλωτσαει η μανα μου!!! Laughing

Λεγεται ψευτοπεριοδος βασικα και απλα εχεις λιγοτερο αιμα απο την κανονικη.

siren

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Very Happy φαντασου να κλοτσαει και εσυ να μην εχεις παρει χαμπαρι. Κοριτσια υπαρχουν πολλες με την ψευτοπεριοδο και απο τις περισσοτερες ακουω για μικροτερη ροη... εγω νομιζω οτι ειχα την ιδια ροη αντε λιγο λιγοτερη Rolling Eyes ????????

anastasia78

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγώ είχα περίοδο τον πρώτο μήνα και επειδή θηλαζω κιόλας δεν έδωσα σημασία στο λίγο λιγότερο αίμα, αλλά την ψιλιάστηκα την δουλειά γιατί είχα παρόμοια συμπτώματα με την πρώτη και έκανα τεστ και βγήκε θετικό.
σου ευχομαι κ εσύ να είσαι και να τσακώνεσαι με τον γιατρό για της ημερομηνίες Very Happy

siren

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
anastasia78 έγραψε:εγώ είχα περίοδο τον πρώτο μήνα και επειδή θηλαζω κιόλας δεν έδωσα σημασία στο λίγο λιγότερο αίμα, αλλά την ψιλιάστηκα την δουλειά γιατί είχα παρόμοια συμπτώματα με την πρώτη και έκανα τεστ και βγήκε θετικό.
σου ευχομαι κ εσύ να είσαι και να τσακώνεσαι με τον γιατρό για της ημερομηνίες Very Happy

Laughing σε ευχαριστω πολυ anastasia78!!!!!! Μακαρι!!!!! Απλα και εγω την ψηλιαζομαι και γιατι δεν μπορω και δεν θελω πια να καπνιζω που αυτο ητανε απο τα πρωτα σημαδια της πρωτης μου εγκυμοσυνης....

boulitsa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πολλες κοπελες παντως ειναι εγκυες κ εχουν περιοδο κ δεν μπορω να καταλαβω απο οτι γινεται αυτο κ αν ειναι καλο..κ εμενα μου ηρθε κανονικα την μερα που περιμενα κ τις πρωτες 2 μερες ειχα κανονικη ροη κ την τριτη που συνηθως ειχα πονους κ αυξανοταν η ροη τωρα δεν εχω..ειμαι στην τεταρτη μερα κ εχω ελαχιστη ροη που τους προηγουμενους μηνες στην τριτη κ τεταρτη ειχα κανονικα..αλλα νομιζω οτι ισως κ τα μπανια δημιουργουν ανωμαλια στον κυκλο..

siren

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ουτε εγω μπορω να καταλαβω τι συμβαινει και συνυπαρχουν περιοδος και εγκυμοσυνη μαζι δεν ειναι λογικοShocked Ωστοσο σιγουρα και τα μπανια κανουν την ζημια τους. Ευχομαι και σε σενα αν το επιθυμεις να εισαι εγκυουλα παρολο που σου ηρθε και σενα η περιοδοςVery Happy

boulitsa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
siren έγραψε:Ουτε εγω μπορω να καταλαβω τι συμβαινει και συνυπαρχουν περιοδος και εγκυμοσυνη μαζι δεν ειναι λογικοShocked Ωστοσο σιγουρα και τα μπανια κανουν την ζημια τους. Ευχομαι και σε σενα αν το επιθυμεις να εισαι εγκυουλα παρολο που σου ηρθε και σενα η περιοδοςVery Happy

μπα δεν νομιζω στην δικη μου περιπτωση..γιατι κ στις 2 εγκυμοσυνες δεν ειχα περιοδο ουτε καν λιγο ροζ οπως εχουν πολλες κοπελες στην αρχη..αλλα η γιαγια μου λεει που ειναι της παλιας σχολης οτι οταν η γυναικα δεν εχει πολυ περιοδο σημαινει οτι η μητρα επιθυμει να πιασει παιδι..τωρα τι να πω..οι παλιες μπορει να ξερουν καλυτερα.. Smile Smile

siren

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπορει να ειναι και σωστη η γιαγια ποιος ξερει κατι ξερουν παραπανω.... θα δειξει ελπιζω λειαν συντομωςI love you

CHRISLA2216

κι εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα περιοδο τους 2 πρωτους μηνες γι'αυτο και δεν το καταλαβα καν.. τον τριτο μηνα που δεν αδιαθετησα το ψιλιαστηκα και πηγα στον γυναικολογο οπου με διαβεβαιωσε οτι ημουν στον τριτο μηνα ηδη Shocked Shocked !!
και να φανταστεις επαιρνα κ αντισυλληπτικα confused confused
τι να πεις....

demmy5_k

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
CHRISLA2216 έγραψε:κι εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα περιοδο τους 2 πρωτους μηνες γι'αυτο και δεν το καταλαβα καν.. τον τριτο μηνα που δεν αδιαθετησα το ψιλιαστηκα και πηγα στον γυναικολογο οπου με διαβεβαιωσε οτι ημουν στον τριτο μηνα ηδη Shocked Shocked !!
και να φανταστεις επαιρνα κ αντισυλληπτικα confused confused
τι να πεις....

CHRISLA2216 να ρωτήσω κι εγώ κάτι που πάντα είχα απορία, μια και σου έτυχε εσένα προσωπικά; Συνήθως το στήθος πρήζεται λίγο πριν την περίοδο και ξεπρήζεται αμέσως μετά. Εσένα που ήσουν έγκυος και είδες περίοδο το στήθος σου δεν ήταν πρησμένο συνέχεια;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forums | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a blog