Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από katerinoula Σήμερα στις 7:46 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από valgreg Σήμερα στις 7:45 pm

» είμαι καινούρια αλλά..
από zenaki Σήμερα στις 7:45 pm

» ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΜΩΡΑΚΙ
από fanouria Σήμερα στις 7:43 pm

» b'epipedou!
από kwn/na!! Σήμερα στις 7:37 pm

» ΠΛΥΣΙΜΟ ΔΟΝΤΙΩΝ
από zenaki Σήμερα στις 7:28 pm

» Μ Α Κ Α Ρ Ι !!
από zenaki Σήμερα στις 7:17 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από Anastasie Σήμερα στις 7:08 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από tassoula Σήμερα στις 6:56 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από markonst Σήμερα στις 6:52 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από zenaki Σήμερα στις 6:34 pm

» σας εχει συμβει;
από maro28 Σήμερα στις 6:16 pm

» Καμπυλη ζαχαρου ποτε πρεπει να την κανω
από zenaki Σήμερα στις 6:05 pm

» ευχαριστημενες απο τον παιδικο σταθμος σας και γιατι??
από zenaki Σήμερα στις 6:01 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από ANGEL Σήμερα στις 6:00 pm

» ΕΣΠΑ 2014 -2015
από Stevi_tasos Σήμερα στις 5:57 pm

» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΤΟΥ
από zenaki Σήμερα στις 5:55 pm

» το τεστ μου... κ εχω μπερδευτει!!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 5:42 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 5:21 pm

» ΜΑΜΑΔΕΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ
από zenaki Σήμερα στις 5:21 pm

» Χαμηλη χοριακη !!
από ANGEL Σήμερα στις 5:14 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Σήμερα στις 5:11 pm

» Καλημερα κι απο εμενα!
από ANGEL Σήμερα στις 5:10 pm

» ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ;
από ANGEL Σήμερα στις 5:08 pm

» για να περασει η ωρα:( σας εχουν κανει οι γιαγιαδες την μαγκανια με τον σταυρο???)
από Stevi_tasos Σήμερα στις 4:46 pm

» ΣΗΦΗΣ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΗΣ - ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 4:42 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ANGEL Σήμερα στις 4:39 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kat_laz Σήμερα στις 4:25 pm

» ΟΙ 8 ΣΥΝΗΘΕΣΤΕΡΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 4:17 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 4:13 pm

» Επιθυμία...
από Stevi_tasos Σήμερα στις 4:09 pm

» Σπιτική Λεμονάδα
από Βάνα Κ. Σήμερα στις 3:44 pm

» Μικρες μανουλες!!!
από γεωργια καρ. Σήμερα στις 3:18 pm

» Για να αρχίσουμε...
από Βάνα Κ. Σήμερα στις 1:38 pm

» ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗτελος
από stilvy1982 Σήμερα στις 1:32 pm

» Εξωσωματική (στη Θεσσαλονίκη)
από fountouni Σήμερα στις 1:10 pm

» Γιατί να ασφαλίσω το παιδί μου;
από Mamma Tomato Σήμερα στις 12:20 pm

» Σπερμοδιάγραμμα
από angina Σήμερα στις 12:14 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από dwrina Σήμερα στις 12:04 pm

» Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #5
από HappyMama Σήμερα στις 11:11 am

Παρόντες χρήστες
614 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 34 μέλη, 3 μη ορατοί και 577 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, Catty, daskala23, elila, elpidenia, fanouria, kat_laz, katerinoula, kwn/na!!, Lillybell, loulou_29, maria1988, mariameint, Marianna50, markonst, maro28, merentoula, mother of 3, Psaraki, Rina80, roxanne87, santal, snoopy, Soffia, stellitsa80, tassoula, tozouzounakimou, tzeni27, valgreg, zenaki, ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ, αγγελακι στον ουρανο, καλαμαρακι, μαμου

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

fairysart

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΜΠΕΜΠΗ 3 ΜΗΝΩΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3850 ΚΑΙ 51 cm ΣΤΙΣ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΕΙΧΕ 4550 ΚΙΛΑ Κ 57CM ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ 6 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 60CM ΣΤΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ 7800 ΚΑΙ 65 CM
KAI TΩΡΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΕ 9 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 68 CM
ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΥΛΑΕΙ/ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΒΑΛΕΙ... ΔΕΝ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΨΙΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΕΞΙ ΜΗΝΩΝ ΠΑΙΔΙ ΤΙΣ ΣΟΥΡΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ...
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ 9 ΚΙΛΑ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.... ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ....

http://fairysart.blogspot.com

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fairysart έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΜΠΕΜΠΗ 3 ΜΗΝΩΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3850 ΚΑΙ 51 cm ΣΤΙΣ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΕΙΧΕ 4550 ΚΙΛΑ Κ 57CM ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ 6 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 60CM ΣΤΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ 7800 ΚΑΙ 65 CM
KAI TΩΡΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΕ 9 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 68 CM
ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΥΛΑΕΙ/ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΒΑΛΕΙ... ΔΕΝ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΨΙΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΕΞΙ ΜΗΝΩΝ ΠΑΙΔΙ ΤΙΣ ΣΟΥΡΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ...
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ 9 ΚΙΛΑ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.... ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ....

ναι 9 κιλα για 3 μηνων παιδακι ειναι πολλα!!.αλλα εξαρταται και απο το υψος...
εμενα 4 μηνων ηταν 8 κιλα και ο γιατρος τα εβλεπε πολλα..και ειχε γεννηθει και 4 κιλακια..αλλα μου ειχε πει ενα κιλο το μηνα ειναι οκ στην αρχη..
εσενα τι τρωει?θυλαζει η πινει ξενο γαλα?..ποσα γευματα??
αν δεν ανησυχει ο γιατρος σου μη σε νοιαζει..αν απλα θες να ηρεμησεις καντοτ γενικες αιματος και εξαιταση για θυριειδη και ζαχαρο...εμενα μου ειχαν πει και τα εκανα με το που γεννηθηκε επειδη ητνα 4 κιλα..αλλα ολα δειξαν καλα..
μπορει να ειναι και το σκαρι του ετσι η να εχει βαρια κοκκαλα που λενε.

φιλια

fairysart

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
bou-boukitsa έγραψε:

εμενα 4 μηνων ηταν 8 κιλα και ο γιατρος τα εβλεπε πολλα..και ειχε γεννηθει και 4 κιλακια..αλλα μου ειχε πει ενα κιλο το μηνα ειναι οκ στην αρχη..
αν δεν ανησυχει ο γιατρος σου μη σε νοιαζει..αν απλα θες να ηρεμησεις καντοτ γενικες αιματος και εξαιταση για θυριειδη και ζαχαρο...εμενα μου ειχαν πει και τα εκανα με το που γεννηθηκε επειδη ητνα 4 κιλα..αλλα ολα δειξαν καλα..

φιλια

ΘΗΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ... ΤΡΩΕΙ 4-5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΕ 90-120 ML ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΩΡΑ?? ΓΙΑ ΖΑΧΑΡΟ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ... ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ...

nena1988

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα ο δικος μου ειναι 8,100 και ειναι 7 μηνων σχεδον,και ειναι κανονικος εχει μαγουλακια μπουτακια,γεννηθηκε 3300..Μου φαινονται αρκετα τα κιλακια για τοσο μωρακι,δεν ξερω αφου ειπε ο γιατρος σου οτι ειναι ενταξει,παντως η αληθεια ειναι οτι μετα τον 5ο βαζουν σχεδον μισο κιλο το μηνα και οχι τοσα πολλα οπως στην αρχη,να σου ζησει και ζουλα οσο μπορεις τωρα που ειναι μικρουλης!!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

fairysart

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η bou-bouka ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΘΥΡΟΕΙΔΗ....
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΣΚΑΡΙ ΤΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ 68cm ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ???

αγγελικημαρια

εννοειται οτι ειναι ψηλο!αν ο γιατρος εβλεπε κατι ανησυχητικο θα το ελεγε!εμεις ειμαστε δυομιση μηνων 5680 κ 58 ποντους.

nena1988

fairysart έγραψε:ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η bou-bouka ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΘΥΡΟΕΙΔΗ....
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΣΚΑΡΙ ΤΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ 68cm ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ???

ναι οντως ειναι ψηλος,εμενα τωρα ειναι 67,5 εκ,απλα και εμεις δεν ειμαστε ψηλοι ειμαστε κανονικοι προς το κοντοι οποτε αποκλειεται να βγει διμετρο το παιδι μου!!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

ortikaki

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πωπω να τον χαιρεσαι!!!! τι ραγδαια αναπτυξη ειναι αυτη που εχει το μωρακι σου??? φτου φτου μη τον μιατιασω!!! εμενα η δικη μου ειναι 5,5 μηνων και ειναι 65 ποντους και 6080 κιλα. μη σε ανησυχουν τα κιλακια του αν σου λεει ο παιδιατρος οτι ειναι καλα αλλωστε για να το λεει κατι παραπανο θα ξερει!

stefy

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η μπεμπα μου 3,5 μηνων ήταν 6900 και 66 εκατοστα!!! Και ειναι και μπεμπα! Εχουμε βγει πλεον απο τις καμπυλες αναπτυξης! Αλλα μας ειπε η παιδιατρος οτι ειναι μια χαρα η μπουμπου και να χαιρομαστε την κορακλα που καναμε!!! Τωρα σιγα σιγα θα πεσει η αναπτυξη της. Ηδη αυτο το μηνα πηρε πολυ λιγοτρερο βαρος απο οτι επαιρνε! Don t worry. Αφου σου λεει ο γιατρος οτι ειναι οκ ειναι οκ! Να τον χαιρεσαι τον παιδαρο!

fairysart

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ!!!!
ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ Ε?? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΑΝ ΕΒΛΕΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ....
ΒΑΣΙΚΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΕΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ....

efi26

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
οντως ειναι πολλα τα κιλα αλλα εμενα αυτο που με παραξενεψε ειναι οτι πηρε τοσους ποντους σε δεκα μερες.6 ποντους σιγουρα η κανεις λαθος?παντως μην αγχωνεσαι χωρις λογο!δες πως συνεχιζει και ξαναρωτα το γιατρο μηπως πρεπει να κανεις κατι ειναι και ψηλος οποτε αναλογικα καλα ειναι.εμενα η μπεμπα ειναι 7 μηνων και ειναι τωρα 68 εκ και 7.700!!!!

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fairysart έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:

φιλια

ΘΗΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ... ΤΡΩΕΙ 4-5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΕ 90-120 ML ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΩΡΑ?? ΓΙΑ ΖΑΧΑΡΟ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ... ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ...

αχ συγνωμη αλλα τωρα ειδα την ερωτηση...
λογικα δεν θα ειναι κατι...αλλα ναι μπορουν και να γεννηθουν με θυροειδη...ειναι απλη εξεταση με αιμα μονο αν θυμαμαι καλα....
εγω θα την εκανα οπως και εκανα ..για ψυχολογικους και μονο λογους...
φιλια στο μωρακι σου!!

mangio

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ελεγα να γράψω να μη γράψω Rolling Eyes !!
Λοιπόν, ο γιος μου γεννήθηκε 36,5εβδομάδων, 2730 και 49 ποντους.
3 μηνών ήταν 59 πόντους και 5230.
Χρόνιασε 73πόντους και 9κιλά ακριβως!!
Εχεις να πεις κάτι Laughing ??
Σε λίγες μέρες θα ξαναπάμε παιδίατρο, ειμαστε 14μηνών και ζήτημα να έχει πάρει μισο κιλό σε 2μήνες!! Μέχρι να δω τα 10 κιλά , θα περάσει πολύύύύύύςς καιρός!!

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mangio έγραψε:Ελεγα να γράψω να μη γράψω Rolling Eyes !!
Σε λίγες μέρες θα ξαναπάμε παιδίατρο, ειμαστε 14μηνών και ζήτημα να έχει πάρει μισο κιλό σε 2μήνες!! Μέχρι να δω τα 10 κιλά , θα περάσει πολύύύύύύςς καιρός!!

τις ιδιες εξαιτασεις μπορεις να κανεις και εσυ...και εμενα στο πρωτο που ηταν προωρο εξετασαν θυροειδη ζαχαρα ,ορμονικες εξετασεις και δεν ξερω και εγω τι αλλο...δεν βρηκαν κατι..αλλα σε φιλη βρηκαν οτι το παιδακι της ελειπε μια ορμονη και δεν αναπτυσοταν κανονικα..δεν ψηλωνε..το βρηκε ομως σχετικα γρηγορα ,28 μηνων και απο τοτε κανει μια ενεση και αναπτυσετε τελεια..

δεν ξερω .... αλλα καλυτερα να ξεψαχνιζεις και αχρειαστα να ειναι!!!

mangio

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Bou-boukitsa, η γιατρος μας δεν ανησυχεί, δεν είμαστε και εμείς πρώτο μποι! Εχουμε κανει γενική,βιοχημικες,αιματολογικες και γενικη ουρων όταν χρόνιασε και ήταν καλες. Απλώς ειναι πιο μικροκαμωμενος, πηρε στο χρονο 24 ποντους(αντι 25 που ειναι ο μεσος ορος). Θα μας πει τωρα που θα ξαναπαμε.
Ωχ πρέπει να αγχωθω τωρα Rolling Eyes ??

fairysart

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
efi26 έγραψε: αλλα εμενα αυτο που με παραξενεψε ειναι οτι πηρε τοσους ποντους σε δεκα μερες.6 ποντους σιγουρα η κανεις λαθος?

ΟΧΙ ΕΦΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ 6 ΠΟΝΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΨΗΛΟΣ

fairysart

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mangio έγραψε:Ελεγα να γράψω να μη γράψω Rolling Eyes !!

ΕΓΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΗΣ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙΣ ΚΑΜΠΥΛΕΣ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΡΥΘΜΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ??

fairysart

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="bou-boukitsa"]
fairysart έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:

αχ συγνωμη αλλα τωρα ειδα την ερωτηση...
λογικα δεν θα ειναι κατι...αλλα ναι μπορουν και να γεννηθουν με θυροειδη...ειναι απλη εξεταση με αιμα μονο αν θυμαμαι καλα....
εγω θα την εκανα οπως και εκανα ..για ψυχολογικους και μονο λογους...
φιλια στο μωρακι σου!!

bou-boukitsa ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΥΣΗΧΑΣΩ

kathrinkaterina

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οι δυο μου γιοι γεννηθηκαν ο ενας 2480 στησ 38 βδομαδα και ο αλλοσ 2500 στην 38 βδομαδα 50 εκ και οι 2! λοιπον 3 μνηνων ο ενας ηταν 7800 και ο αλλος 5100!και τα 2 υγιεστατα χωρις κανενα προβλημα αναπτυξης! ο μπαμπας μας ειναι αρκετα ψηλος και εγω μετρια! οποτε το καθε παιδι εχει το δικο του σωματοτυπο δεν νομιζω να ειναι ανυσηχητικο!!!

giola

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ο μικρούλης μου γεννήθηκε με καισαρική την 39η εβδομάδα 3,650 κιλά και 51 εκ. Τώρα ζυγίζει 8 κιλά, είναι 64εκατ. και είμαστεκιεμείς τριών μηνών. Ο γιατρός την τελευταία φορά που τον είδε έβαλε τα γέλια... Ξέφύγε στο ύψος, ξέφυγε στα κιλά μιά χαρά πάει... Έτσι μου είπε.Το μόνο που τον ανησυχούσε ήταν η περίμετρος του κεφαλιού που ήταν κι εκείνη πάνω από το ανώτερο φυσιολογικό. Αυτή όμως φαίνεται να βρίσκει φυσιολογικό ρυθμό, οπότε δεν ανησυχούμε. Από την εμπειρία που έχω με την μεγάλη μου κόρη, μάλλον τρώνε μωρά γιατί μετά σου βγάζουν την ψυχή για να φάνε... Τσίμπα τον τώρα που μπορείς, ρούφα του τα μαγουλάκια και άκου τον γιατρό σου... Ξέρει πολλά παραπάνω και πιστεύω πως αν είχε δει κάτι θα σου έλεγε από μόνος του να κάνεις εξετάσεις. Να τον χαίρεσαι λοιπόν Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own blog