Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από matinaki1990 Σήμερα στις 3:29 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Σήμερα στις 2:26 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από Anastasie Σήμερα στις 1:56 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από mamy land Σήμερα στις 1:50 am

» 1 έτους: φρέσκο, εβαπορέ ή σκόνη;
από mary 30 Σήμερα στις 12:25 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από zeta86 Σήμερα στις 12:00 am

» γνωμη για θρησκευτικο γαμο
από vasoulagal Χθες στις 7:10 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Σαβ Nov 22, 2014 7:20 pm

» Εργασία και χαρά(;;;)
από Evagelia3 Σαβ Nov 22, 2014 7:11 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
από popix Σαβ Nov 22, 2014 7:02 pm

» Μαμάδες από Αχαρνές (Μενίδι) και γύρω περιοχές!
από Evagelia3 Σαβ Nov 22, 2014 4:45 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από tzeni27 Σαβ Nov 22, 2014 1:33 pm

» Ενδομητριωση
από κουνελάκι Σαβ Nov 22, 2014 5:17 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Παρ Nov 21, 2014 9:45 am

» Συνεχείς ωτίτιδες και διαφορετικές απόψεις γιατρών
από anipomoni Παρ Nov 21, 2014 12:16 am

» ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ'ΟΙΚΩΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??
από xrisili Παρ Nov 21, 2014 12:02 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΣ
από HappyMama Πεμ Nov 20, 2014 11:43 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από iouliana Πεμ Nov 20, 2014 11:02 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Τετ Nov 19, 2014 8:34 am

» gunaikologos
από tania1422 Τετ Nov 19, 2014 3:06 am

» εξοπλισμός σε άριστη κατάσταση
από vdimak Τρι Nov 18, 2014 8:08 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από HappyMama Δευ Nov 17, 2014 9:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Δευ Nov 17, 2014 6:12 pm

» Συγνώμη για την ερώτηση!
από Evagelia3 Δευ Nov 17, 2014 5:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Δευ Nov 17, 2014 9:25 am

» θεματακι με την περιοδο....
από maro28 Σαβ Nov 15, 2014 6:27 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από elin1 Παρ Nov 14, 2014 11:16 pm

» Πως βάζω φωτογραφία;;
από tassoula Παρ Nov 14, 2014 10:01 am

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από afroula_27 Παρ Nov 14, 2014 7:02 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Πεμ Nov 13, 2014 9:10 pm

» soldesanil !!
από efffie Πεμ Nov 13, 2014 8:18 pm

» ολονυκτιο ξυπνημα!
από maryloo Πεμ Nov 13, 2014 5:43 pm

» φρουτόκρεμα και κρέμες...
από kikimam Πεμ Nov 13, 2014 4:59 am

» πεθερα εντομοκτονο
από tassoula Τετ Nov 12, 2014 9:17 am

» Θέματα Ιδιωτικής Ασφάλισης
από alexbox Τετ Nov 12, 2014 4:20 am

» Η ΝΥΧΤΑ....ΜΕΡΑ....
από iouliana Τετ Nov 12, 2014 1:31 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:29 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:01 pm

» Ξεκινημα στερεων τρωφων με δυσκολια!
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 5:50 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από maro28 Τρι Nov 11, 2014 4:58 pm

Παρόντες χρήστες
555 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 9 μέλη, 0 μη ορατοί και 546 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

IoliAtore, kate_85, kikimam, loulou_29, matinaki1990, RITAKI30, SOTIANNA, tzeni27, ΖΩΗ13

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 11]

121 http://forum.eimaimama.gr/t7742-topic στό Δευ Sep 26, 2011 1:40 am

katerina780

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΤΙΣ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΜΕ ΥΓΡΟ ΠΙΑΤΩΝ.ΓΥΑΛΙΖΟΥΝ.

122 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Δευ Sep 26, 2011 5:18 am

jojo_mama

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
didumomama έγραψε:Εμένα μου είπε ο πεθερός μου πως να καθαρίζω τα τζάμια για να μην βλέπω στίγματα.Βάζεις λίγη ρακί στο χαρτί κουζίνας και κάνει τέλεια δουλειά.Το δοκίμασα και έμεινα ευχαριστημένη...

αν "τσακισεις" τη ρακι μου φαινεται ειναι καλυτερα γιατι δεν θα βλεπεις ΠΟΥΘΕΝΑ βρωμια στο σπιτι!!!!! Razz

123 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Δευ Sep 26, 2011 5:53 am

αγγελικημαρια

λοιπον νοικοκυρες μου! πανω σενα στρωμα εχει μεινει λεκες προφανως απο ιδρωτα γιατι η κοπελα δεν εβαλε καλυμα τωρα το καλοκαιρι.ο λεκες απ οτι μου ειπε ειναι ανοιχτο καφε.πως βγαινει τωρα αυτο??

124 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Παρ Sep 30, 2011 3:13 am

tsiph

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Neni έγραψε:Τέλειο θέμα!!!

Ξύδι ΜΕ σόδα, κάνει ένα αφρίζων διάλυμα που καθαρίζει τα πάντα, εγώ το χρησιμοποιώ πολύ στην τουαλέτα και για απόφραξη αποχετεύσεων.

Πράσινο σαπούνι επίσης για τα μάρμαρα και τα πιάτα (μόνο που θέλει ξέβγαλμα).

Γενικά, νομίζω πως με πράσινο σαπούνι, ξύδι και σόδα μπορείς να καθαρίσεις τα πάντα, προσωπικά έχω ελάχιστα άλλα (ρυπαντικά) απορρυπαντικά.

Ερώτηση 1η!

Σε τι αναλογία βάζεις το ξύδι με τη σόδα;

black beauty έγραψε:τελειο θεματακι!Καλα το ξυδι θαυματουργο,εγω το χρησιμοποιω παντου!Απο οταν ηταν μωρο η μικρη απεφευγα τα πολλα απορρυπαντικα,δεν ηθελα το παιδι να ερχεται σε επαφη με τοσες ασχημες και επικινδυνες μυρωδιες!Το χρησιμοποιω και για τα επιπλα,διαβασα οτι θρεφει το ξυλο και καλυπτει και καποιες μικρογρατζουνιες!Επισης εχω διαβασει για την ηλεκτρικη σκουπα,οταν θελουμε ενα φυσικο αρωμα στο σπιτι μας πεταμε πανω στο χαλι λιγη βανιλια σκονη και μετα την ρουφαμε με την σκουπα,καθε φορα που θα σκουπιζουμε θα μυριζει αρωμα βανιλια!Βεβαια που και που ανανεωνουμε το αρωμα!!

α επισης οσον αφορα το ξυδι εχω διαβασει οτι μπορουμε και να το χρησιμοποιησουμε και στο πλυντηριο για λευκοτερα λευκα και λαμπεροτερα χρωματιστα!Επισης οταν σφουγγαριζουμε αν βαλουμε λιγο σαμπουαν στο νερο θα γυαλισει το πατωμα μας!

Ενα αλλο πραγμα που με νευριαζει ειναι οταν μενουν λεκεδες στο σιδερο,βοηθαει λιγο η οδοντοκρεμα και η σοδα!Αυτα προς το παρον,δεν μου ερχεται αυτη την στιγμη κατι αλλο!!

Ερώτηση 2η!

Για πες αυτό με το σίδερο; Μαζί τα βάζεις; Και αν ναι σε τι αναλογία;

Κορίτσια με τι καθαρίζετε την ηλεκτρική κουζίνα όσες έχετε τις παλιές εστίες τα μάτια; Πως φεύγουν τα καμμένα λίπη;;;

125 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Παρ Sep 30, 2011 5:28 am

Nena

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ασχετο με τα καθαριστικά ειναι αυτο που θα γραψω, απλά είναι μεγάλη ευκολία και μια και το χρησιμοποίησα σημερα, είπα να σας το προτείνω.
Λοιπόν, το να καθαρίζεις σκόρδο αφήνει μια μυρωδια στα χέρια οχι και τόσο ωραία, ε? Μια φορα ειχαμε στον κήπο μας πολλά σκόρδα, αυτα με το κεφάλι, όχι τα φρέσκα, να εξηγουμαστε. Τα μάζεψα που λέτε όλα, περίπου 6-7 κεφάλια, τα καθάρισα, έπλυνα τις σκελίδες, τις στέγνωσα με πετσέτα και τις έβαλα σε ένα βαζάκι. Το βαζάκι το γέμισα με ελαιόλαδο, και το έβαλα στο ψυγείο.
Κάθε φορά που θέλω σκόρδο για το φαγητο, 1-2-3 σκελίδες ανάλογα, ανοίγω το βαζάκι και με το κουταλάκι του γλυκου βγάζω την ποσότητα του σκόρδου που θέλω.
Ετσι, πρωτον, δε λερώνω τα χέρια μου με σκορδιλα. Δεύτερον, έχω σκόρδο έτοιμο ανά πάσα στιγμή, και ξέρω και πού είναι, διότι κατέληγα να ψάχνω στα συρταρια του ψυγείου το σκόρδο που είχε παραπέσει πίσω από τα άλλα λαχανικά. Τριτον, το λάδι παίρνει μια εξαιρετική μυρωδιά και μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε σε σαλάτες, πίτσα, σκορδόψωμο (τέλειο). Τέλος, μπορείτε να συμπληρώνετε το λάδι κάθε φορά που λιγοστεύει απο το βαζάκι.
Αν το κρατήσετε στο ψυγείο μπορεί να διατηρηθεί μέχρι και 3 μήνες (ισως κ περισσότερο, εμένα απλά μου τελείωσαν τα σκόρδα στο τρίμηνο Razz )
Το σκόρδο μπορείτε να το ψιλοκόψετε ή να βάλετε ολόκληρες τις σκελίδες.
Το ίδιο μπορεί να γίνει και με ψιλοκομμένο κρεμμύδι, αλλά δεν κρατάει πολύ, κανένα μήνα με το ζόρι. Πάντως βολεύει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!!!

126 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Παρ Sep 30, 2011 6:03 am

αγγελικημαρια

πολυ καλο αυτο με το σκορδο!!!

127 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Παρ Sep 30, 2011 6:20 am

elena25

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΕΛΕΙΟ! Τη σιχαίνομαι απίστευτα αυτή τη βρώμα που αφήνει στα χέρια! Thanks Nena! [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

128 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Παρ Sep 30, 2011 6:30 am

Nena

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια, ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατι δεν το έκανα τόσο καιρο - το σκεφτόμουν χρόνια πριν! Σου λύνει τα χερια - μονο να μην ειναι πολύ ψιλοκομμένο το σκόρδο γιατι μετά αφηνει μια περίεργη μυρωδιά στο λάδι, πολύ έντονη. Εγω τα κόβω ισα ισα στις μυτουλες για να μπορεσουν να βγαλουν το άρωμά τους, αλλά τα αφήνω σχεδόν ολόκληρα στο βαζάκι.
Το αρωμα του σκορδολαδιου ειναι απλά υπέροχο!

129 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Παρ Sep 30, 2011 6:14 pm

black beauty

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

tsiph τωρα ειδα την ερωτηση σου!Λοιπον δεν τα βαζω συγχρονως αλλα βαζω πρωτα το ενα και μετα τριβω με ενα σφουγγαρακι και αν δω οτι δεν καθαρισε τοτε το κανω και με το αλλο υλικο!Προσοχη ομως μην φραξεις τους πορους!Δεν το κανει και τελειο αλλα βοηθαει καπως!Με ενα σφουγγαρακι λοιπον και μια βρεγμενη πετσετουλα το καθαριζεις!

Επισης στο εμποριο υπαρχει ειδικο προιον για τα σιδερα,αλλα αυτην την στιγμη μου διαφευγει το ονομα!

130 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Παρ Sep 30, 2011 6:16 pm

black beauty

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οσο για τις ποσοτητες τις βαζω με το ματι,χρησιμοποιω μια ικανοποιητικη ποσοτητα!Με την σοδα χρησιμοποιουμε και λιγο νερακι για να αφρισει!

131 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Παρ Sep 30, 2011 6:18 pm

tsiph

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
black beauty έγραψε:
tsiph τωρα ειδα την ερωτηση σου!Λοιπον δεν τα βαζω συγχρονως αλλα βαζω πρωτα το ενα και μετα τριβω με ενα σφουγγαρακι και αν δω οτι δεν καθαρισε τοτε το κανω και με το αλλο υλικο!Προσοχη ομως μην φραξεις τους πορους!Δεν το κανει και τελειο αλλα βοηθαει καπως!Με ενα σφουγγαρακι λοιπον και μια βρεγμενη πετσετουλα το καθαριζεις!

Επισης στο εμποριο υπαρχει ειδικο προιον για τα σιδερα,αλλα αυτην την στιγμη μου διαφευγει το ονομα!

Οκ! Το ξανθό μαλλί μου (κοκκινομάλλα με κάποια δόση ξανθού βασικά) δούλεψε πάλι! Χα χα χα! Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση!

132 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Σαβ Oct 08, 2011 3:58 am

black beauty

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να εισαι καλα!χαχαχ

133 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Σαβ Oct 08, 2011 5:51 am

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΣ!!ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΡΟΥΧΑΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΛΑΔΙΕΣ ΜΙΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΠΡΟΣΕΚΤΟΣ ΟΤΑΝ ΤΡΩΕΙ..ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ?ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΣΚΟΝΗ ΓΙΑ ΡΟΥΧΑ Κ ΤΠΤ!!ΕΚΕΙ ΑΥΤΕΣ!

134 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Σαβ Oct 08, 2011 6:41 am

Nena

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΣ!!ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΡΟΥΧΑΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΛΑΔΙΕΣ ΜΙΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΠΡΟΣΕΚΤΟΣ ΟΤΑΝ ΤΡΩΕΙ..ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ?ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΣΚΟΝΗ ΓΙΑ ΡΟΥΧΑ Κ ΤΠΤ!!ΕΚΕΙ ΑΥΤΕΣ!
Οινοπνευμα δοκίμασες??? Λίγο πανω στο λεκε - σε γενικες γραμμες το οινοπνευμα διαλυει τα λιπη, αλλα δεν ξερω αν θα κάνει δουλειά στα ρουχα, δε χανεις τπτ πάντως.

135 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Σαβ Oct 08, 2011 6:44 am

CHRISLA2216

ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΣ!!ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΡΟΥΧΑΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΛΑΔΙΕΣ ΜΙΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΠΡΟΣΕΚΤΟΣ ΟΤΑΝ ΤΡΩΕΙ..ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ?ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΣΚΟΝΗ ΓΙΑ ΡΟΥΧΑ Κ ΤΠΤ!!ΕΚΕΙ ΑΥΤΕΣ!

ΣΟΣ κ απο μενα γιάυτο το θεμα...
τα περισσοτερα ρουα των παιδιων ειναι γεματα με λαδιες..
εγω βαζω τοπικα "dr. beckmann" προπλυσης καθαριστικο λεκεδων και μερικες φορες κανει δουλεια, αλλα οχι παντα κ ειναι κριμα να τα πεταω!!

136 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Σαβ Oct 08, 2011 6:50 am

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Ασχετο με τα καθαριστικά ειναι αυτο που θα γραψω, απλά είναι μεγάλη ευκολία και μια και το χρησιμοποίησα σημερα, είπα να σας το προτείνω.
Λοιπόν, το να καθαρίζεις σκόρδο αφήνει μια μυρωδια στα χέρια οχι και τόσο ωραία, ε? Μια φορα ειχαμε στον κήπο μας πολλά σκόρδα, αυτα με το κεφάλι, όχι τα φρέσκα, να εξηγουμαστε. Τα μάζεψα που λέτε όλα, περίπου 6-7 κεφάλια, τα καθάρισα, έπλυνα τις σκελίδες, τις στέγνωσα με πετσέτα και τις έβαλα σε ένα βαζάκι. Το βαζάκι το γέμισα με ελαιόλαδο, και το έβαλα στο ψυγείο.
Κάθε φορά που θέλω σκόρδο για το φαγητο, 1-2-3 σκελίδες ανάλογα, ανοίγω το βαζάκι και με το κουταλάκι του γλυκου βγάζω την ποσότητα του σκόρδου που θέλω.
Ετσι, πρωτον, δε λερώνω τα χέρια μου με σκορδιλα. Δεύτερον, έχω σκόρδο έτοιμο ανά πάσα στιγμή, και ξέρω και πού είναι, διότι κατέληγα να ψάχνω στα συρταρια του ψυγείου το σκόρδο που είχε παραπέσει πίσω από τα άλλα λαχανικά. Τριτον, το λάδι παίρνει μια εξαιρετική μυρωδιά και μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε σε σαλάτες, πίτσα, σκορδόψωμο (τέλειο). Τέλος, μπορείτε να συμπληρώνετε το λάδι κάθε φορά που λιγοστεύει απο το βαζάκι.
Αν το κρατήσετε στο ψυγείο μπορεί να διατηρηθεί μέχρι και 3 μήνες (ισως κ περισσότερο, εμένα απλά μου τελείωσαν τα σκόρδα στο τρίμηνο Razz )
Το ίδιο μπορεί να γίνει και με ψιλοκομμένο κρεμμύδι, αλλά δεν κρατάει πολύ, κανένα μήνα με το ζόρι. Πάντως βολεύει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!!!
αυτο το κανω και εγω,το ειχα δει στην τηλεοραση απο μια μαγειρισα.

137 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Σαβ Oct 08, 2011 7:03 am

αλικακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:

ΣΟΣ κ απο μενα γιάυτο το θεμα...
τα περισσοτερα ρουα των παιδιων ειναι γεματα με λαδιες..
εγω βαζω τοπικα "dr. beckmann" προπλυσης καθαριστικο λεκεδων και μερικες φορες κανει δουλεια, αλλα οχι παντα κ ειναι κριμα να τα πεταω!!

Εγώ χρησιμοποιώ dry clean και βγαίνουν όλες οι λαδιές!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
Nena έγραψε:Ασχετο με τα καθαριστικά ειναι αυτο που θα γραψω, απλά είναι μεγάλη ευκολία και μια και το χρησιμοποίησα σημερα, είπα να σας το προτείνω.

αυτο το κανω και εγω,το ειχα δει στην τηλεοραση απο μια μαγειρισα.

Θα το κάνω κι εγώ!!

138 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Σαβ Oct 08, 2011 8:02 am

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ..ΟΥΤΕ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ.ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΣΩ,,

139 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Σαβ Oct 08, 2011 6:23 pm

desT

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για τις λαδιές στα ρούχα επειδή και εγώ τις βλέπω όταν πια είναι αργά (συνήθως στο σίδερο) έχω δίπλα μου πάντα καθαρή βενζίνη και ένα καθαρό πανάκι. Βάζω βενζίνη και τρίβω με το πανάκι. Πολλές φορές αφήνει λίγο λεκέ τριγύρω ο οποίος φεύγει στο επόμενο πλυσιμο. Αν δεις τον λεκέ πριν βάλεις το ρούχο στο πλυντήριο τότε κάνε το κόλπο με την βενζίνη από πριν και μετά βάλτο στο πλυντήριο.

Σας είπα... χάλασε το πλυντήριό μου τη μέρα που άλλαξα σεντόνια.
Τώρα είναι στο μάστορα και μπορεί να έχω μαζέψει και 4 πλυντήρια. Μέχρι να μου το φέρουν μπορεί να γίνουν 6. Και την επόμενη βδομάδα είπε βροχές. Τέλεια! Mad

140 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Σαβ Oct 08, 2011 10:49 pm

stardust

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kοριτσια ο αντρας μου ασχολειται με σιδηροκατασκευες και οπως καταλαβαινετε τα ρουχα γινονται πολυ χαλια.γνωριζεται πως μπορει να φυγει αυτη η μαυριλα απο πανω τους???Rolling Eyes Ευχαρηστω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog