Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ
από tania1422 Χθες στις 11:24 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kikimam Χθες στις 10:47 pm

» Προβλημα με τη τουαλετα....
από newmum Χθες στις 10:39 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 8:45 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από bublesoaps Χθες στις 6:24 pm

» ΜΕΛΙΣΣΟΚΕΡΙ πουλαω
από pusi Χθες στις 6:23 pm

» ΑΝΤΩΝΙΑ 123 ΕΙΝΑΙ Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ???
από souzan Χθες στις 6:12 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από souzan Χθες στις 5:47 pm

» Κομμώτρια στο σπίτι/Θεσσαλονίκη
από vicky81 Χθες στις 5:39 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Anastasie Χθες στις 4:06 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Χθες στις 2:00 pm

» Μπομπονιερες -κεραλοιφες!!! ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ
από pusi Χθες στις 9:29 am

» ΠΡΟΚΑΤ ΣΠΙΤΙ????
από mar.pan Χθες στις 9:01 am

» παιδιά με down και αυτισμο
από kerasoula Τρι Sep 30, 2014 11:43 pm

» COLOSTROUM ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ
από SPINAKOS7 Τρι Sep 30, 2014 10:29 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Τρι Sep 30, 2014 10:24 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Τρι Sep 30, 2014 8:21 pm

» Κόστος Β επιπέδου
από φραουλα Τρι Sep 30, 2014 6:51 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από Jorji Τρι Sep 30, 2014 3:40 pm

» ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ, ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;
από Jorji Τρι Sep 30, 2014 3:32 pm

» Καλλιεργεια σπερματος!
από Jorji Τρι Sep 30, 2014 3:26 pm

» Καλλιεργεια σπερματος
από Jorji Τρι Sep 30, 2014 3:25 pm

» Aναλαμβανω καθαρισμα και σιδερο
από pusi Τρι Sep 30, 2014 10:25 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από Jannete Τρι Sep 30, 2014 2:26 am

» διαιτολογος
από dioni27 Δευ Sep 29, 2014 11:48 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από Chris_E Δευ Sep 29, 2014 3:51 pm

» ΠΕΘΑΝΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΙΣΚΟΣ :( ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΦΙΛΗ
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:47 am

» agxoos !!!!!
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:09 am

» diagrafh apo to forum 3erei kamia pws ginete?
από kerasoula Δευ Sep 29, 2014 1:02 am

» www.candyland .gr
από candyland Κυρ Sep 28, 2014 6:22 pm

» ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ!!!!
από Antonia 123 Κυρ Sep 28, 2014 6:04 pm

» ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ
από nanou Κυρ Sep 28, 2014 3:55 pm

» Περιδεση στην 13η εβδομαδα , μετα τι?
από EnVy26 Σαβ Sep 27, 2014 10:24 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σαβ Sep 27, 2014 10:00 pm

» Επιπλα απο Εντος/Ανδρεαδης ?
από κοκκινοσκουφιτσα Σαβ Sep 27, 2014 7:52 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Πεμ Sep 25, 2014 7:08 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από Καλλιόπη Τζιλέρογλου Πεμ Sep 25, 2014 5:09 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:50 pm

» κατέστρεψα τον γάμο μου και τώρα θα υποστώ τις συνέπειες
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:22 pm

» Μεγαλη Τρελα
από Antonia 123 Πεμ Sep 25, 2014 2:03 pm

Παρόντες χρήστες
147 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 147 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 11]

1 Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 11:21 am

desT

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επειδή παρατήρησα ότι αρκετές από εμάς προσπαθούμε να καθαρίσουμε τα σπίτια μας με παλιές, καλές και δοκιμασμένες οικολογικές μεθόδους και συνταγές, και επειδή 'γηράσκω αει διδασκόμενος', εδώ θα μπορούμε να ανταλλάσουμε τα μυστικά 'της γιαγιάς' μας, από την εποχή που τα απορριπαντικά δεν ήταν τοξικά.

Αρχίζω με την δικιά μου αγαπημένη και αλάνθαστη συνταγή για τα λίπη στα ταψιά: ζεστό νερό, ξύδι και αλάτι. Το αφήνετε για 5-10 λεπτά και καθαρίζετε με το σφουγγαράκι για τα πιάτα.

2 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 11:25 am

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ξύδι διαλυμένο σε νερό επίσης και για τα τζάμια και καθάρισμα με εφημερίδα!!
Τα κάνει αόρατα!!!

3 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 11:52 am

didumomama

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμένα μου είπε ο πεθερός μου πως να καθαρίζω τα τζάμια για να μην βλέπω στίγματα.Βάζεις λίγη ρακί στο χαρτί κουζίνας και κάνει τέλεια δουλειά.Το δοκίμασα και έμεινα ευχαριστημένη...

4 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 12:12 pm

Nena

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ξιδι το θαυματουργο!
Βαζω μισο/μισο στο βραστήρα νερο-ξιδι, και του δίνω μια βράση. λαμπίκο ο βραστηρας, ουτε αλατα ουτε ζημιά. Ετσι όπως είναι το βραστο νεροξιδο, το ρίχνω στον νεροχύτη, στη βρύση και στην αποχέτευσή του και φευγουν άλατα/μυρωδιές/βρωμιές, και αστραφτει!

Επίσης, ριχνω και ξίδι στο πλυντηριο πιάτων, μόλις πάρει το απορρυπαντικό του, γυαλίζει τα πιάτα, βγάζει τη μυρωδιά αυγουλίλας απο τις κούπες των μωρών, και διατηρει και τους σωλήνες... ανάλατους! Razz

εχω πολλά τέτοια, θα τα θυμηθώ κι αυτα (νομίζω ότι με αυτο και τα άλλα δυο θέματα την παραδείχνουμε την ηλικία μας.. Razz Razz )

5 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 12:18 pm

didumomama

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:Ξιδι το θαυματουργο!
Βαζω μισο/μισο στο βραστήρα νερο-ξιδι, και του δίνω μια βράση. λαμπίκο ο βραστηρας, ουτε αλατα ουτε ζημιά. Ετσι όπως είναι το βραστο νεροξιδο, το ρίχνω στον νεροχύτη, στη βρύση και στην αποχέτευσή του και φευγουν άλατα/μυρωδιές/βρωμιές, και αστραφτει!

Επίσης, ριχνω και ξίδι στο πλυντηριο πιάτων, μόλις πάρει το απορρυπαντικό του, γυαλίζει τα πιάτα, βγάζει τη μυρωδιά αυγουλίλας απο τις κούπες των μωρών, και διατηρει και τους σωλήνες... ανάλατους! Razz

εχω πολλά τέτοια, θα τα θυμηθώ κι αυτα (νομίζω ότι με αυτο και τα άλλα δυο θέματα την παραδείχνουμε την ηλικία μας.. Razz Razz )

Εμένα το πλυντήριο μου τα βγάζει θαμπά τα ποτήρια και έχω δοκιμάσει όλα τα προϊόντα.Αν βάλω ξύδι δεν θα είναι?

6 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 12:20 pm

desT

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:...

...

Στο πλυντήριο πιάτων το ξύδι που ακριβώς το βάζεις (άνευ παρεξηγήσεως);

7 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 12:29 pm

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επίσης αν σας έχει κολλήσει το φαγητό στον πάτο της κατσαρόλας (έχω πάρει μάστερ σε αυτό, χαχα!), το αδειάζεται οπως θα ξέρετε, χωρίς να ξύσετε το καμμενο μέρος και επειτα για να ξεκολλήσει εύκολα απο την κατσαρόλα, ρίχνετε λίγο χυμό ντομάτας και βράζεται για λίγο σαν να βράζετε σάλτσα. Μετά δεν θέλει τριψιμο, ξεκολλάει πολύ εύκολα!

8 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 12:35 pm

Nena

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
didumomama έγραψε:
Εμένα το πλυντήριο μου τα βγάζει θαμπά τα ποτήρια και έχω δοκιμάσει όλα τα προϊόντα.Αν βάλω ξύδι δεν θα είναι?
τα κάνει αόρατα, μιλάμε ουτε εγω το πίστευα!

desT έγραψε:Στο πλυντήριο πιάτων το ξύδι που ακριβώς το βάζεις (άνευ παρεξηγήσεως);
Razz
Εχω τη συσκευασία του ΤΟΠ, που το πατας και πεταγεται, και απλά ανοίγω το πλυντηριο, ζουπάω* το μπουκάλι μια στο πάνω ράφι, μια στο κάτω, και καλά για να πάει παντου, κλείνω και συνεχίζει την πλύση κανονικά!

MariaM έγραψε:Επίσης αν σας έχει κολλήσει το φαγητό στον πάτο της κατσαρόλας (έχω πάρει μάστερ σε αυτό, χαχα!), το αδειάζεται οπως θα ξέρετε, χωρίς να ξύσετε το καμμενο μέρος και επειτα για να ξεκολλήσει εύκολα απο την κατσαρόλα, ρίχνετε λίγο χυμό ντομάτας και βράζεται για λίγο σαν να βράζετε σάλτσα. Μετά δεν θέλει τριψιμο, ξεκολλάει πολύ εύκολα!
Αντε ρε! Αυτο δεν το ήξερα! θα το εφαρμόσω (εγω μέχρι και σουπα εχω κάψει)

Για τις επιφάνεις που εχουν λιπαρη βρωμιά ανακατεμένη με σκόνη (μπλιάχ, το ξερω, αλλα το πάνω μέρος των ντουλαπιων της κουζίνας, ή οι φετες του απορροφητήρα πχ εχουν τέτοιου ειδους βρωμα, που κολλάει.. μπιχλα κοινως) πολύ καλο είναι το μπλέ οινόπνευμα σε βαμβακι. Ό,τι πρέπει!

*ζουπάω... τρε μπαναλ...

9 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 1:05 pm

αγγελικημαρια

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τελειο θεμα! περσι μου δωρισαν στο γαμο μια σειρα τηγανια greenpn αν δε κανω λαθος. τα τηγανια ειναι τελεια αλλα εγω καταφερα να τα μαυρισω απο κατω! καμια ιδεα για το πως καθαριζει εξωτερικα ο πατος ??? κ κατι αλλο πως καθαριζετε τις κεραμικες εστιες? α! και κατι τελευταιο! την τηλεοραση????αντε μια ακομη ερωτηση! το χειροτερο μου ειναι το βουρτσακι που εχουμε διπλα στη λεκανη της τουαλετας! εκει τι κανουμε??? εγω προσωπικα τρεις κ λιγο αγοραζω καινουργιο.

10 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 1:26 pm

tsiph

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:Επίσης αν σας έχει κολλήσει το φαγητό στον πάτο της κατσαρόλας (έχω πάρει μάστερ σε αυτό, χαχα!), το αδειάζεται οπως θα ξέρετε, χωρίς να ξύσετε το καμμενο μέρος και επειτα για να ξεκολλήσει εύκολα απο την κατσαρόλα, ρίχνετε λίγο χυμό ντομάτας και βράζεται για λίγο σαν να βράζετε σάλτσα. Μετά δεν θέλει τριψιμο, ξεκολλάει πολύ εύκολα!

Ούτε εγώ το ήξερα αυτό!

αγγελικημαρια έγραψε:τελειο θεμα! περσι μου δωρισαν στο γαμο μια σειρα τηγανια greenpn αν δε κανω λαθος. τα τηγανια ειναι τελεια αλλα εγω καταφερα να τα μαυρισω απο κατω! καμια ιδεα για το πως καθαριζει εξωτερικα ο πατος ??? κ κατι αλλο πως καθαριζετε τις κεραμικες εστιες? α! και κατι τελευταιο! την τηλεοραση????αντε μια ακομη ερωτηση! το χειροτερο μου ειναι το βουρτσακι που εχουμε διπλα στη λεκανη της τουαλετας! εκει τι κανουμε??? εγω προσωπικα τρεις κ λιγο αγοραζω καινουργιο.

Αγγελική εγώ στο "ποτηράκι" που έχει το βουρτσάκι βάζω καυτό νερό με χλωρίνη και το αφήνω. Μια φορά τη βδομάδα το ανανεώνω αφού βάζω το βουρτσάκι κάτω από καυτό νερό να καθαρίσει!

11 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 1:31 pm

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

επίσης για να ξεκολλήσει εύκολα μπορείτε να ρίξετε λίγη κοκα κόλα μέσα και να τη βράσετε για λίγο.
ξεκολλάνε μόνα τους τα καμένα από την κατσαρόλα.
κοκα κόλα πάει με όλα!!

12 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 1:35 pm

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:

επίσης για να ξεκολλήσει εύκολα μπορείτε να ρίξετε λίγη κοκα κόλα μέσα και να τη βράσετε για λίγο.
ξεκολλάνε μόνα τους τα καμένα από την κατσαρόλα.
κοκα κόλα πάει με όλα!!

Καλά η κοκα κόλα μέχρι και στην λεκάνη της τουαλέτας κάνει θαύματα... Προσπαθώ να αποφεύγω να την πίνω. Είναι το τέλειο καθαριστικό!

13 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 1:35 pm

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το φουρνάκι μικροκυμμάτων μπορείτε να το καθαρίσετε βάζοντας ένα μπωλάκι με νερό και κούπες λεμονιού να ζεσταθούν. με τον ατμό τους μαλακώνουν τα κολλημένα φαγητά και βγαίνουν εύκολα και μυρίζει και λεμόνι

οι μπαταρίες του νιπτήρα και του νεροχύτη αστράφτουν αν μετά το καθάρισμα τις περάσετε με ξύδι. μόνο να μην ξεχάσετε μετά να τις σκουπίσετε με ένα βρεγμένο πανί μόνο με νερό

14 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 1:41 pm

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για να μη μυρίζει ο κάδος απορριμάτων από τα ζουμιά που μπορεί να στάξουν βάλτε μέσα άμμο από τη θάλασσα και μετά τη σακούλα.

15 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 2:36 pm

Neni

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τέλειο θέμα!!!

Ξύδι ΜΕ σόδα, κάνει ένα αφρίζων διάλυμα που καθαρίζει τα πάντα, εγώ το χρησιμοποιώ πολύ στην τουαλέτα και για απόφραξη αποχετεύσεων.

Πράσινο σαπούνι επίσης για τα μάρμαρα και τα πιάτα (μόνο που θέλει ξέβγαλμα).

Γενικά, νομίζω πως με πράσινο σαπούνι, ξύδι και σόδα μπορείς να καθαρίσεις τα πάντα, προσωπικά έχω ελάχιστα άλλα (ρυπαντικά) απορρυπαντικά.

16 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 2:40 pm

desT

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiph έγραψε:

Ούτε εγώ το ήξερα αυτό!

αγγελικημαρια έγραψε:τελειο θεμα! περσι μου δωρισαν στο γαμο μια σειρα τηγανια greenpn αν δε κανω λαθος. τα τηγανια ειναι τελεια αλλα εγω καταφερα να τα μαυρισω απο κατω! καμια ιδεα για το πως καθαριζει εξωτερικα ο πατος ??? κ κατι αλλο πως καθαριζετε τις κεραμικες εστιες? α! και κατι τελευταιο! την τηλεοραση????αντε μια ακομη ερωτηση! το χειροτερο μου ειναι το βουρτσακι που εχουμε διπλα στη λεκανη της τουαλετας! εκει τι κανουμε??? εγω προσωπικα τρεις κ λιγο αγοραζω καινουργιο.

Αγγελική εγώ στο "ποτηράκι" που έχει το βουρτσάκι βάζω καυτό νερό με χλωρίνη και το αφήνω. Μια φορά τη βδομάδα το ανανεώνω αφού βάζω το βουρτσάκι κάτω από καυτό νερό να καθαρίσει!

Γαντάκι και χλωρίνη (καθόλου οικολογική αλλά η μοναδική λύση).
Το βουρτσάκι το βάζω μέσα στην τουαλέτα να καλύπτεται από το νερό και ρίχνω και λίγο χλωρίνη. Για πιο γενική καθαριότητα (και τη βάση) αυτό που κάνει η τσίπη. Δεν το βρίσκω 'οικολογικό' να αγοράζω συνέχεια καινούργια πιγκάλ. Πιάνεται η καρδιά μου όταν πρέπει να πετάξω κάτι.

17 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 2:45 pm

desT

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Neni έγραψε:Τέλειο θέμα!!!

Ξύδι ΜΕ σόδα, κάνει ένα αφρίζων διάλυμα που καθαρίζει τα πάντα, εγώ το χρησιμοποιώ πολύ στην τουαλέτα και για απόφραξη αποχετεύσεων.

Πράσινο σαπούνι επίσης για τα μάρμαρα και τα πιάτα (μόνο που θέλει ξέβγαλμα).

Γενικά, νομίζω πως με πράσινο σαπούνι, ξύδι και σόδα μπορείς να καθαρίσεις τα πάντα, προσωπικά έχω ελάχιστα άλλα (ρυπαντικά) απορρυπαντικά.

Επίσης μια φίλη μου, μου είπε ότι ο μοναδικός οικολογικός τρόπος για να πλύνεις τα φρούτα και τα λαχανικά είναι αρκάδι διαλυμένο σε ένα κυπελάκι με ζεστό νερό, το αφήνεις να κρυώσει και με αυτό το διάλυμμα και το σφουγγάρι πλένεις τα τρόφιμα.

18 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 3:10 pm

Neni

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
desT έγραψε:

Επίσης μια φίλη μου, μου είπε ότι ο μοναδικός οικολογικός τρόπος για να πλύνεις τα φρούτα και τα λαχανικά είναι αρκάδι διαλυμένο σε ένα κυπελάκι με ζεστό νερό, το αφήνεις να κρυώσει και με αυτό το διάλυμμα και το σφουγγάρι πλένεις τα τρόφιμα.

Χμ το έχω ακούσει αυτό αλλά μου φαίνεται κάπως να βάζω σαπούνι στα φαγώσιμα. Με ξύδι όμως τα πλένω, ειδικά τα φυλώδη (μαρούλια κλπ)

19 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 3:33 pm

μαμακα μου

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Χμ το έχω ακούσει αυτό αλλά μου φαίνεται κάπως να βάζω σαπούνι στα φαγώσιμα. Με ξύδι όμως τα πλένω, ειδικά τα φυλώδη (μαρούλια κλπ)[/quote]
ΝΑΙ ΤΟ ΣΑΠΟΥΝΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΑ... Ο ΞΥΔΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΙΣ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΥΣΙΕΣ ΤΩΝ ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ? ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΤΟ ΞΥΔΙ ΣΤΙΣ ΦΑΚΕΣ. 'ΚΑΙΕΙ΄ ΤΟΝ ΣΙΔΗΡΟ.
ΒΑΛΤΕ ΑΣΠΡΗ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ ΣΤΙΣ ΒΡΥΣΕΣ, ΣΤΟ ΝΙΠΤΗΡΑ, -ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΕΚΑΝΗ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑΣΩ-, ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΜΠΑΝΙΟΥ... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

20 Απ: Περί ξιδιού και σόδας στό Τετ Sep 14, 2011 4:06 pm

didumomama

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νένα θα το δοκιμάσω σε λίγο που θα βάλω πλυντήριο!!!!Ευχαριστώ πολύ γιατί έχω απογοητευτεί τόσο καιρό!!!

Όντως τέλειο το θεματάκι....Συμβουλές για τα πάντα!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | Πολιτισμός | Mummys | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a free blog