Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #11#
από elin1 Σήμερα στις 4:56 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 7!!!
από roxanne87 Σήμερα στις 12:57 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από maria maroui Χθες στις 11:21 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από Μπου Χθες στις 11:13 pm

» ΕΛΑΦΡΩΣ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΑΥΧΕΝΙΚΗ!!!
από olgitsa 5 Χθες στις 8:48 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #21
από demaki88 Χθες στις 8:03 pm

» ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
από filenada Χθες στις 7:41 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133
από anabela Χθες στις 6:39 pm

» ΝΚ ΕΞΕΤΑΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
από Lollipop83 Χθες στις 6:19 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από Ntoritsa Χθες στις 4:29 pm

» Baby diper cake και συμβουλές
από Miaki Χθες στις 3:12 pm

» Γάλα FREZYLAC-PURE βιολογικό 0-6 μηνών
από eleftherna Χθες στις 12:59 pm

» Μετα απο ποσες σπερματεγχυσεις εγινε το θαυματακι;;
από tinkerbellini Χθες στις 11:53 am

» απορρυπαντικα planet
από ΕλένηΚ Χθες στις 10:12 am

» Μανουλες Απριλιου 2014 γ !!!
από Tintail Χθες στις 9:24 am

» Ποιο αντιηλιακό να πάρω??
από bebaki Χθες στις 9:21 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Δευ Apr 14, 2014 11:27 pm

» TI NA KANΩ ΜΕ ΤΟ ΝΟΝΟ ΜΑΣ?
από filenada Δευ Apr 14, 2014 8:11 pm

» ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟΣ ΣΟΣ
από jijel Δευ Apr 14, 2014 12:10 pm

» ΜΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ !!
από mariloy Δευ Apr 14, 2014 8:36 am

» εχει παρει θεση το αντρακι μας!
από μιτατα Σαβ Apr 12, 2014 11:08 pm

» ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
από Tinkerbell10 Σαβ Apr 12, 2014 10:45 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Σαβ Apr 12, 2014 9:19 pm

» μηπως ειμαι εγκυος ???
από κουνελάκι Σαβ Apr 12, 2014 8:49 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Σαβ Apr 12, 2014 8:11 pm

» Σαλπιγγογραφια....που την κανατε;ποσο κοστισε;
από poppaki Σαβ Apr 12, 2014 7:35 pm

» Μανικιουρ-πεντικουρ-Τεχνητα νυχια-φρυδια-διατροφη
από Eirinomama Σαβ Apr 12, 2014 1:38 pm

» μακιγιαζ βραδυνο μονο 25 ευρω στον χωρο σας θεσσαλονικη
από mamamia12 Σαβ Apr 12, 2014 12:45 am

» MAKE UP ARTIST PEGY-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
από mamamia12 Σαβ Apr 12, 2014 12:41 am

» KAΛΑΘΑΚΙ ΜΕ ΚΑΛΟΥΔΙΑ ΓΙΑ ΔΩΡΟ....
από elin1 Παρ Apr 11, 2014 10:13 pm

» Περιμένωντας το μικρο μου θαυματάκι!
από Tzeni84 Παρ Apr 11, 2014 9:56 pm

» πράσινος άργιλος
από margdimitra Παρ Apr 11, 2014 2:23 pm

» ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3
από Leda Leda Παρ Apr 11, 2014 1:52 pm

» ΥΨΟΣ 13 ΜΗΝΩΝ!!!!
από tinag Παρ Apr 11, 2014 9:20 am

» ευχαριστημενες απο τον παιδικο σταθμος σας και γιατι??
από filenada Πεμ Apr 10, 2014 6:30 pm

» Μαμαδες Μαρτιου - Απριλίου 2013 Νο1
από tinag Πεμ Apr 10, 2014 3:45 pm

» καρότσι stokke
από valentinavale Πεμ Apr 10, 2014 1:09 pm

» κουρτινες....
από sofoula29 Πεμ Apr 10, 2014 10:51 am

» ΦΙΛΟΖΩΟΙ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΛΙΓΟ
από filenada Πεμ Apr 10, 2014 9:20 am

» Aλλαγή χώρου θεραπειών
από vivianna Πεμ Apr 10, 2014 12:15 am

Παρόντες χρήστες
111 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 111 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 50]

601 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Τρι Jan 10, 2012 4:34 pm

τατιανα

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
XRYSA M έγραψε:ΑΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΤΕ FACEBOOK????ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ https://www.facebook.com/profile.php?id=1262426523 ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΦΙΛΕΣ

σου εκανα αιτηση!

602 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Τρι Jan 10, 2012 4:40 pm

γκαλαιτζογλου

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000377391139&ref=tn_tnmn
το δικο μου!

603 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Τρι Jan 10, 2012 6:22 pm

Kastallia

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαι μενα με προβληματιζει τι ρουχα να παρω για το νεο μωρο...μακρυμανικα φανελακια ή κοντομανικα;;;;Δεν ξερω αληθεια,το πρωτο το ειχα κανει Σεπτεμβρη.ΠΗΤ ειναι 25 Απριλιου!!!!Ποσο περασε ο καιρος ε;;;;;

604 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Τρι Jan 10, 2012 11:19 pm

Elenathens

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γκαλαιτζογλου έγραψε:καλημερα εγκυουλες τι κανετε?που χαθηκατε?εγω ειμαι πολυ χαλια αρρωστη απο τ χριστουγεννα με πολυ δυνατο βηχα εχω παει σε ποσους γιατρους τελικα ειναι ιος ο οποιος κυκλοφορει κ κραταει ενα μηνα περιπου ξεροβηχας ειναι χωρις πυρετους!προσοχη σε ολες!εχθες ειδαμε κ τον μπεμπη μας μια χαρα ειναι παρολο το τρανταγμα που τρωει ζυγιζει 790γρ.ειδαμε κ τα μουτρα....ιδιος ο μπαμπας του ειναι!!!!εσεις?τα νεα σας?

Περαστικα κοριτσακι! βασανο αυτος ο βηχας...υπομονη!! Ευτυχως που δεν κανει πυρετο!
Τατιανα σημερα σε πρωινη εκπομπη εδειξε την αλοιφη για τις ραγαδες με το κερι μελισσας που ελεγες!
Προωθουσαν την κεραλοιφη και το ελαιολαδο για τις ραγαδες! Ελεγαν οπωσδηποτε καθε μερα και 1-2 μηνες αφου γεννησουμε να συνεχισουμε την ενυδατωση για να μην εμφανιστουν! Βρε κοριτσια.... Εχω φαγουρα παντως κυριως στην κοιλια και με ανακουφιζει πολυ το λαδακι!
Κατα τα αλλα...φουσκωνω...παντου! Εχω κανει φραπα μαγουλακι! Προσπαθω να πηγαινω και στη δουλεια, αλλα κουραζομαι πολυ... Εσεις συνεχιζετε τη δουλεια;

605 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Τρι Jan 10, 2012 11:30 pm

Elenathens

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εν τω μεταξυ τρεχω και εγω για την προικα! Η αληθεια ειναι οτι εχει φοβερες εκπτωσεις σε ολα τα βρεφικα! 50% κατω!το προβλημα ειναι οτι ειναι ολα φλισακια και χειμωνιατικα....πηρα λιγα κομματια αλλα νομιζω οτι μετα θα μπει το καλοκαιρι και θα πανε στραφη ολα....εχω μπερδευτει.... Πηρα και πλεκτα κουβερτακια και πιο ζεστα.... Ασε με τα σελτεδακια και τα πετσετακια.... Ποσα κοματια να παρω;;;;; Οι μανουλες που εχουν ηδη ενα παιδακι μπορουν να βοηθησουν; Πολυ μπερδεμα! Η εγω εχω μπερδευτει; Very Happy Shocked

606 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Τρι Jan 10, 2012 11:49 pm

γκαλαιτζογλου

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Elenathens έγραψε:Εν τω μεταξυ τρεχω και εγω για την προικα! Η αληθεια ειναι οτι εχει φοβερες εκπτωσεις σε ολα τα βρεφικα! 50% κατω!το προβλημα ειναι οτι ειναι ολα φλισακια και χειμωνιατικα....πηρα λιγα κομματια αλλα νομιζω οτι μετα θα μπει το καλοκαιρι και θα πανε στραφη ολα....εχω μπερδευτει.... Πηρα και πλεκτα κουβερτακια και πιο ζεστα.... Ασε με τα σελτεδακια και τα πετσετακια.... Ποσα κοματια να παρω;;;;; Οι μανουλες που εχουν ηδη ενα παιδακι μπορουν να βοηθησουν; Πολυ μπερδεμα! Η εγω εχω μπερδευτει; Very Happy Shocked
σελτεδακια δεν χρειαζονται πολλα 3-4 ειναι αρκετα τα προλαβαινεις κ στο πλυσιμο πετσετακια εννοεις αυτα που βαζουμε στον ωμο για να ρευτει η για το μπανιο?

607 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Τετ Jan 11, 2012 2:37 pm

Elenathens

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γκαλαιτζογλου έγραψε:
Elenathens έγραψε:Εν τω μεταξυ τρεχω και εγω για την προικα! Η αληθεια ειναι οτι εχει φοβερες εκπτωσεις σε ολα τα βρεφικα! 50% κατω!το προβλημα ειναι οτι ειναι ολα φλισακια και χειμωνιατικα....πηρα λιγα κομματια αλλα νομιζω οτι μετα θα μπει το καλοκαιρι και θα πανε στραφη ολα....εχω μπερδευτει.... Πηρα και πλεκτα κουβερτακια και πιο ζεστα.... Ασε με τα σελτεδακια και τα πετσετακια.... Ποσα κοματια να παρω;;;;; Οι μανουλες που εχουν ηδη ενα παιδακι μπορουν να βοηθησουν; Πολυ μπερδεμα! Η εγω εχω μπερδευτει; Very Happy Shocked
σελτεδακια δεν χρειαζονται πολλα 3-4 ειναι αρκετα τα προλαβαινεις κ στο πλυσιμο πετσετακια εννοεις αυτα που βαζουμε στον ωμο για να ρευτει η για το μπανιο?

Ναι πανακια μικρα τετραγωνα για τον ωμο και πανες αγκαλιας!
Πανωσεντονα και κατωσεντονα ποσα ζευγαρια χρειαζονται; Το σκουφακι που βαζουν στα νεογεννητα θεωρειται απαραιτητο; Για να μην τσαλακωνονται τα αυτακια τους οταν κοιμουνται ισχυει αυτο;
Οι πληροφοριες ειναι πολυτιμες! Ευχαριστωωωωωω!

608 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Τετ Jan 11, 2012 2:43 pm

Maya

Σελτεδακια χρειαζονται πολλα γιατι τα βαζεις παντου, στο πορτ μπεμπε κατω απο το σεντονι για να μη βρεχεται το στρωματακι, στο κρεββατι για αλλαγμα, στην αλλαξιερα και συμβαινουν ατυχηματα συχνα οποτε πανε συνεχεια για πλυσιμο. Πανες αγκαλιας επισης. Παντως μη βιαστειτε να ψωνισετε.. αν σας χρειαστουν εξτρα πραγματα, στελνετε το συζυτο ενα jumbo και σας φερνει..!!!
Ετσι κι εγω αγχωνομουν στο πρωτο παιδι και μετα ελεγα 'γιατι εκανα ετσι, λες και τα μαγαζια θα μετακομισουν ή θα κλεισουν? ας ξεκινησουμε απο τα βασικα και συμπληρωνουμε μετα! βλεποντας και κανοντας! δεν ειναι εποχες για περιττα εξοδα και αυτες οι κυρατσες οι πωλητριες εχουν το χαρισμα να σε φορτωνουν με ενα σωρο πραγματα που ισως και να ειναι υπερβολικα πολλα

609 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Τετ Jan 11, 2012 2:46 pm

Maya

Elenathens έγραψε:
γκαλαιτζογλου έγραψε:

Πανωσεντονα και κατωσεντονα ποσα ζευγαρια χρειαζονται; Το σκουφακι που βαζουν στα νεογεννητα θεωρειται απαραιτητο; Για να μην τσαλακωνονται τα αυτακια τους οταν κοιμουνται ισχυει αυτο;
Οι πληροφοριες ειναι πολυτιμες! Ευχαριστωωωωωω!

στην αρχη δε χρειαζεσαι καθολου σεντονια γιατι το μωρο ειναι πολυ μικρο! μπορεις να χρησιμοποιησεις για σεντονια τις πανες αγκαλιας. Απο τα κυρια δωρα που θα σου φερουν στη γεννα ειναι σεντονοειδη, οποτε μη βιαστεις!! Πανωσεντονο ειδικα δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε, με τους υπνοσακους βολευομαστε γιατι τα σεντονια δε μενουν ποτε στη θεση τους. Το σκουφακι δεν ειναι απαραιτητο, τα αυτια δεν παθαινουν τιποτα! τα μωρα παντα ανασκελα τα βαζουμε για υπνο συμφωνα με τους παιδιατρους οποτε δεν επηρεαζονται τα αυτια!! μετα τον 5ο μηνα γυριζουν μονα τους πλευρο!!!! μονο για το κρυο, αν κανει..

610 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Τετ Jan 11, 2012 3:38 pm

γκαλαιτζογλου

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

Οι πληροφοριες ειναι πολυτιμες! Ευχαριστωωωωωω![/quote]παρε για αρχη λιγα σεντονακια 3 σετ ειναι πολλα εγω ας πουμε εβαζα και το πανωσεντονο στο κρεβατακι και βλεπεις μετα αν χρειαζεσε αλλα σελτεδακι μεγαλο για το στρωμα του κρεβατιου να παρεις για να ειναι παντα στο στρωμα και μικρα λιγα κ βλεπεις μετα!πανακια παρε αρκετα γιατι λερωνονται γρηγορα αν κ το πλυντηριο θα δουλευει συνεχεια να ξερεις!το σκουφακι εγω το εβαζα τον πρωτο μηνα μετα το μπανακι για να μη κρυωνει γιατι εμενα ειχαν κ μαλλακια μπολικα και γαντακια οπωσδηποτε γιατι εχουν νυχακια και μπορει ευκολα να γινει ατυχημα!τα μακο τα σκουφακια να παρεις κ τα γαντακια.

611 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Τετ Jan 11, 2012 10:17 pm

τατιανα

Elenathens έγραψε:
Τατιανα σημερα σε πρωινη εκπομπη εδειξε την αλοιφη για τις ραγαδες με το κερι μελισσας που ελεγες!
Προωθουσαν την κεραλοιφη και το ελαιολαδο για τις ραγαδες! Ελεγαν οπωσδηποτε καθε μερα και 1-2 μηνες αφου γεννησουμε να συνεχισουμε την ενυδατωση για να μην εμφανιστουν! Βρε κοριτσια.... Εχω φαγουρα παντως κυριως στην κοιλια και με ανακουφιζει πολυ το λαδακι!
Κατα τα αλλα...φουσκωνω...παντου! Εχω κανει φραπα μαγουλακι! Προσπαθω να πηγαινω και στη δουλεια, αλλα κουραζομαι πολυ... Εσεις συνεχιζετε τη δουλεια;

Α το ειδα και εγω αυτο!!εχω κεραλοιφη ακομα δεν αξιοθηκα να κανω αν και εχω ολα τα υλικα αλλα αμυγδαλελαιο συνεχιζω και βαζω γιατι και εγω εχω πολυ φαγουρα (επειδη τνετωνει το δερμα μαλλον) και με ανακουφιζει..μ'αρεσει το λαδακι γιατι κανεις και ελαφρυ μασαζακι,βοηθαει και αυτο πιστευω!
ασε με το φουσκωμα το εχω και εγω..ειμαι ηδη 15 κιλα + και εκανα μαγουλακι..ολοι μου λενε οτι τωρα μοιαζω στην μαμα μου που ειναι λιγο παχουλουλα..αχ αχ

παρε μεγαλυτερα ρουχαλακια για του χρονου φετος στις εκπτωσεις!σελτεδακια εννοειται αυτα που εχουν αδιαβροχο καλυμα? αν ναι πηρα μερικα απο τα τζαμπο, εχω παρει και πετσετουλες και σαλιαρες!
αα και ωραια σεντονακια με λαστιχο πηρα απο ικεα!

612 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Τετ Jan 11, 2012 10:19 pm

XRYSA M

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ???ΠΩ ΠΩ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ.ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΜΙΑ ΑΚΡΗ!ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΚΠΤΩΣΕΩΝ!ΣΑΣ ΦΙΛΩ

613 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Πεμ Jan 12, 2012 10:17 am

τατιανα

γκαλαιτζογλου ειδα σε αλλο θεματακι που ειπες για κοστος κλινικης 750 ευρω??? μου φαινεται θα ερθω στην θεσσαλονικη να γεννησω Very Happy Very Happy
ακομα και στην ξανθη πιο φτηνα ειναι..τι γινεται μ'αυτην την καβαλα..η κριση βαθαινει και εδω ακομα την εχουν την μυτη ψηλα!!

Να σας πω και το αλλο βρε κοριτσια να μου πειτε αν το παθαινετε και εσεις.. οταν περπατησω πολυ ή κανω αρκετες δουλιτσες στο σπιτι μετα με πιανει ενας πονος στους γοφους και στην λεκανη αλλο πραγμα..σηκωνομαι και βογκαω!ειχα διαβασει οτι οι μυς χαλαρωνουν επειδη προετοιμαζονται για την γεννα..
Μαλλον πρεπει να κινουμαι περισσοτερο τι να πω!

614 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Πεμ Jan 12, 2012 10:23 am

γκαλαιτζογλου

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ναι ειναι ειδικη προσφορα για ανεργες.εδω ειναι μεγαλυτερος ο ανταγωνισμος πιο πολλες οι κλινικες οποτε κανουν προσφορες.εκει ποσο σου βγαινει?κ γω αν κουραστω με ποναει η λεκανη και η μεση νομιζω οτι οσο βαραινουμε θα τα χουμε αυτα!

615 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Πεμ Jan 12, 2012 10:44 am

τατιανα

γκαλαιτζογλου έγραψε:ναι ειναι ειδικη προσφορα για ανεργες.εδω ειναι μεγαλυτερος ο ανταγωνισμος πιο πολλες οι κλινικες οποτε κανουν προσφορες.εκει ποσο σου βγαινει?κ γω αν κουραστω με ποναει η λεκανη και η μεση νομιζω οτι οσο βαραινουμε θα τα χουμε αυτα!

1900 στο περιπου μου ειπε μεχρι τωρα φτ με επισκληριδιο και εξτρα ο παιδιατρος.
στο επομενο ραντεβου θα την ρωτησω να μου πει σιγουρα μια τιμη για να ξερω

616 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Πεμ Jan 12, 2012 10:59 am

explorerefi

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια. Εγω αυτό με την μέση και τους γοφούς το παθαίνω στον ύπνο μου και φοβάμαι γιατί πρέπει να τεντωθώ για να ξεπιαστώ και τεντώνει και η κοιλιά μου. Μερικές φορές όταν κάνω δουλειές. Και σήμερα μάλιστα ονειρεύτηκα ότι είδα αίμα και αναστατώθηκα πολύ. Εσείς βλέπετε άσχημα όνειρα? Αυτό ήταν το χειρότερο που έχω δει όσο είμαι έγκυος!!!

617 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Πεμ Jan 12, 2012 1:05 pm

momirene

Αχ σε ποια να πρωτο απαντησω?
τατιανα ο παιδιατρος κοστιζε 150ευρω για ολες τις μερες ασχετα ποσες θα κατσεις και περναει πρωι και απογευμα. Εγω ειχα παρει μια Κατερινα και ειχα πει στον γιατρο μου φερε οποια θες δεν ξερω κανεναν εδω.
Πιτζαμες χτες ψωνισα απο το la redoute αλλα πηρα κανονικες, μετρηθηκα γιατι οταν γεννας εχεις μια κοιλια περιπου σαν 6 μηνων οποτε πηρα το 46 και το πολυ πολυ να τις μαζεψω λιγο μετα αν και απο την πρωτη γεννα που παλι ειχα κανινικες δεν χρειαστηκε να κανω κατι.
http://www.laredoute.gr/product-%CE%A0%CE%B9%CF%84%CE%B6%CE%AC%CE%BC%CE%B1-3-%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%B1.aspx?productID=324209958&documentID=407711 με 40% εκπτωση κοστιζει 24,30
και αυτην μια απο τον καινουργιο καταλογο που δεν την εχει στο ιντερνετ. Εγω ειχα κωδικο προσφορας με δωρο μια τσαντα οποτε αλλαξαν λιγο τα ποσοστα εκπτωσης μου.
Σελτεδακια εγω ειχα 4-5 για την αλλαξιερα και 1 παντα μαζι μου στην τσαντα του μωρου.
καπου σπιτι εχω ενα αρχειο με τα απαραιτητα για το μωρο με ποσοτητες που τωρα που ξερω τις εχω αλλαξει αναλογα με τις αναγκες μου. Αν καποια κοπελα εχει μαιλ και θελει να την στειλω.
Facebook φυσικα και εχω θα με βρειτε κατω στην υπογραφη μου Smile

618 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Πεμ Jan 12, 2012 1:06 pm

Elenathens

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστω κοριτσια! !!!!!
στην αρχη τα φορμακια τα παιρνετε ο-3 η 3-6; Αξιζει το 0-3; Η μετα απο ενα μηνα δεν θα κουμπωνει; το σκεφτηκα να παρω μεγαλυτερα ρουχα ....
Ειδα για παραδειγμα μπουφανακι( απο νοεμβρη και μετα δηλαδη μπορει να χρησιμοποιηθει) και λεω να το παρω 9-12; Στην κουμπαρα μου που γεννησε πριν 4 μηνες της πηρα τωρα τα χριστουγεννα φορμες για 12 μηνων. Μου λεει οτι δεν αντιστοιχουν καθολου οι μηνες με το παιδι! Ισχυει αυτο;
Οσο για τους πονους εγω ειχα στο γοφο αλλα περασε! Στον υπνο δυσκολευομαι να γυρισω πλευρο και πιανομαι ευκολα!

619 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Πεμ Jan 12, 2012 1:26 pm

Ντάλια

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα!!!! Ουφ με αγχωσατε με ολη αυτη την προικα!! Very Happy. Μου φαινονται ολα βουνο προστοπαρον!! Ενταξει μου εχουν δωσει αρκετα πραγματα,κυριως ρουχα,αλλα αυτα τα σεντονοειδη σελτεδακια πανακια σεντονακια...πωπω,πρεπει να ενημερωθω!!! Very Happy Πως πατε κατα τα αλλα;; Κι εμενα ποναει και η μεση μου και οι γοφοι μου και η πλατη μου ολοκληρη.. Ειδικα το βραδυ για να αλλαξω πλευρο δεινοπαθω! Δεν παραπονιεμαι ομως, οταν αρχιζει να με κλοτσαει τα ξεχναω ολα!!Δεν ξερω για σας αλλα εγω το απολαμβανω παρα πολυ!!!! Καθομαι και κοιταω την κοιλια μου που κουνιεται περα δωθε και γελαω μονη μου!!!

620 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Πεμ Jan 12, 2012 1:44 pm

momirene

Ελενα εγω 0-3 ειχα ελαχιστα και καλα που δεν πηρα πολλα γιατι ο γιος μου γεννηθηκε 53 ποντους οποτε μας ηταν μικρα! Ολοκαινουργια, πλυμενα τα μαζεψα. Σκουφακια του ειχα γιατι ηταν Οκτωβριος αλλα και παλι λιγα μας εκαναν λογο αναπτυξης Smile Γαντακια ομως ειναι πολλα και επαιρνα τις 3αδες που ειχε σε πακετο στα MOthercare. Εγω λεω οτι δεν θα χρειαστω φορμα εξοδου σε αυτο το μωρο. θα του βαλω κανονικα φορμακι βελουτε (ο Απριλιος το σηκωνει ακομα) και μπουφανακι, σκουφακι και παπουτσακια αγκαλιας και μια κουβερτουλα βαμβακερη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 50]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forums | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a blog