Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Σήμερα στις 3:17 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Σήμερα στις 3:14 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 3:13 pm

» Κλαψ κλαψ...... :(
από kerasoula Σήμερα στις 3:09 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από mama prwti fora Σήμερα στις 3:09 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #139
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Σήμερα στις 3:03 pm

» ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ!!!!!!!!!
από kerasoula Σήμερα στις 3:01 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΔΑΝΙΚΑ ΩΑΡΙΑ
από nantia85 Σήμερα στις 2:52 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από μαρακι27 Σήμερα στις 2:23 pm

» παραξενα ονειρα
από maro28 Σήμερα στις 2:00 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Σήμερα στις 1:41 pm

» ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ μερος2
από ede37 Σήμερα στις 1:09 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από jollie Σήμερα στις 12:52 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από stellina87 Σήμερα στις 12:08 pm

» MAKE UP ARTIST PEGY-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
από mamamia12 Σήμερα στις 11:32 am

» συσπασεις...
από Dori Σήμερα στις 11:08 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από anatoligew Σήμερα στις 11:08 am

» απορίες εν μεσω μερικής αποκόλλησης
από Tinkerbell10 Σήμερα στις 10:08 am

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 9:38 am

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 8:50 am

» προσπαθεια σπερματεγχυσης
από Stevi_tasos Σήμερα στις 8:42 am

» Ρουχα/παπουτσια για αγορια&κοριτσια απο 0-7 χρ. σε συμβολικες τιμες
από Joana Σήμερα στις 2:06 am

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από Stevi_tasos Χθες στις 11:27 pm

» mipos eimai egkuos
από Anna lamda Χθες στις 10:59 pm

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από ede37 Χθες στις 10:56 pm

» ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
από gallida Χθες στις 9:13 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από danae_93 Χθες στις 7:23 pm

» Εσείς αισθανθήκατε πόνο κατά την εμφύτευση του ωαρίου;
από depytsilo Χθες στις 1:52 pm

» sos mono zimarika
από ANGEL Χθες στις 1:07 pm

» Χαμηλη χοριακη !!
από fanouria Χθες στις 1:04 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ, ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΤΑ LIDL
από Stevi_tasos Χθες στις 7:59 am

» Β' τριμηνο: Αυπνοια :(
από anaisanais Χθες στις 5:37 am

» Ινομυωμα και εκγυμοσυνη
από dora74 Τρι Jul 22, 2014 9:46 pm

» Αναγνώριση Κυοφορούμενου Τέκνου
από dora74 Τρι Jul 22, 2014 9:18 pm

» Παιδικοί σταθμοί περιοχής Δραπετσώνας-Κερατσινίου!
από ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ 1970 Τρι Jul 22, 2014 5:39 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από Aurora Τρι Jul 22, 2014 3:52 pm

» ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ; ΑΓΟΡΑΣΕ ΦΙΔΙΑ-ΚΟΜΠΡΕΣ!!!!
από Stevi_tasos Τρι Jul 22, 2014 3:50 pm

» σας εχει συμβει;
από maro28 Τρι Jul 22, 2014 3:36 pm

» Προσπάθεια για μωρό και θάλασσα
από JELLYFISH Τρι Jul 22, 2014 3:29 pm

» χοριακη στην εξωσωματικη
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Τρι Jul 22, 2014 1:52 pm

Παρόντες χρήστες
704 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 40 μέλη, 1 μη ορατός και 663 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Catty, demaki88, den antexo allo, depytsilo, Despoina90, Dori, ede37, efaki27, elife, esprit, evianna80, fanouria, kerasoula, loulou_29, mama prwti fora, mamalina, maria maroui, maria1979, MariaGeorge, maro28, mataki, merentoula, mikrimama, nantia85, newmum, pennytol, primadona, rise, roodie, rozalinda, stellitsa80, Stevi_tasos, thali-alex, xrysaki!, zanna, ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ, ΜΑΡΙΑ20, κοκκινοσκουφιτσα, κουνελάκι, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 36 ... 50  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 50]

441 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Πεμ Dec 15, 2011 1:52 pm

explorerefi

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κοριτσια,μαλλον ειμαι η μοναδικη με τόσα προβληματα στην εγκυμοσύνη. Έχει τύχει σε καμια να κάνει δυο φορες αυχενικη με διαφορά 5 ημερών και τα αποτελέσματα να έχουν τεράστια διαφορά? Είμαι στον 6ο και μάλλον θα πρέπει να κανω μαζί με τον β΄ επιπέδου και αμνιοκεντηση. Φοβάμαι πάρα πολύ!!

442 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Πεμ Dec 15, 2011 2:01 pm

momirene

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τατιανα έγραψε:
momirene έγραψε:

Τατιανα εγω θα γεννησω στην "Ελευθω" στην καβαλα. εκει γεννησα το πρωτο μου και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη Smile Πηγα τον οκτωβριου του 2008 και ηταν ανακαινισμενη. Ο γιατρος μου ειναι ο Σιδηροπουλος. Οπως κι εσυ ετσι κι εγω..οικογενειακος γιατροςSmile
θυμαμαι οτι ο αναισθησιολογος ηταν πολυ καλος με χιουμορ και ενοιωθα ανετα Smile Εκανα καισαρικη λογο θεσης του μωρου με επισκληριδιο. Μου εφεραν το μωρο μολις γεννηθηκε διπλα μου οσο με εραβαν. μετα μου τον εφεραν για θηλασμο αμεσως μολις με εβγαλαν στην ανανηψη. Το φαγητο ηταν αψογο (ξενοδοχειο), δεν αφηνουν πολυ κοσμο μεσα 2-2 ατομα. Καθε πρωι περναει παιδιατρος, γυναικολογος και αναισθησιολογος μεχρι αν σου βγαλουν την επισκληριδιο. παιδιατρος και το απογευμα (εγω ειχα μια Κατερινα και παλι αυτην θα ζητησω επειδη δεν μενω Καβαλα, ηταν ευγενικη και με βοηθησε πολυ), νοσοκομες ευγενικες με διαθεση να σε βοηθησουν οτι ωρα θες για τον θηλασμο (εγω πηγα σπιτι χωρις αποριες). Το μωρο διπλα σου ή το βραδυ μεσα για αν κοιμασαι ανετα (οταν πειναει στο φερνουν). Μπανακι, κακακια ολα οι νοσοκομες, ρουχα απο εκει.Γενικα περασα καλα Smile

αχ σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες..ειναι το πρωτο μου και εχω πολυ αγχος!για τον αναισθησιολογο μου ειχε πει καποια οτι ειναι ενας μεγαλος σε ηλικια,καλος αλλα λιγο στριφνος και αγελαστος, αλλα εχουν και εναν πιο νεο που εχει λιγοτερη εμπειρια αλλα ειναι πιο ευχαριστος!εμενα ειναι η δεσποινα παπαδοπουλου η γιατρος,παλια ηταν στο λητω αλλα τωρα ειναι στην ελευθω.
αν επιτρεπεται ποσα πληρωσες τοτε? γιατι εμαθα πως εριξαν τις τιμες τους.
Λες να γεννησουμε μαζι και να ειμαστε στην ιδια κλινικη?? Very Happy
Το 2008 ειχαμε δωσει 2300 τωρα δεν ρωτησα ακομα. Για τον αναισθησιολογο θα σου πω ονομα μολις το θυμηθω. Ειναι μεγαλουστικος πχ 50ρης αλλα μια χαρα τυπος ηταν αφου μου εβαζε φαρμακο και μου ελεγε "τωρα θα νοιωσεις σαν να εχεις πιει 2 ποτακια" Smile Ασε που σε ολο το χειρουργειο μιλουσαμε και λεγαμε αστεια. γενικα περασα καλα. Και μεσα στο χειρουργειο ηταν συνεχεια και η παιδιατρος. και τα βλαστοκυτταρα μου εκαναν συλλογη και μετα τα πηγε ο αντρας μου θεσσαλονικη.

443 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Πεμ Dec 15, 2011 2:38 pm

marilia_92

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ντάλια έγραψε:Καλησπέρα!!!!!! Τι μου κάνετε;; Καιρό έχω πάλι να γραψω νεάκια!! Διαβάζω κάνατε πολλές τη Β επίπεδου.. Συγχαρητήρια για τα καλά νέα σας!!!
Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό είδαμε το μπέμπη μας είναι μια χαρα!! Ειναι 560 γραμμάρια μας τον έβγαλε και φωτο 4D τη μουρίτσα του!! Το μόνο που μας είπε και λίγο με ανησυχησε είναι οτι είναι μια εβδομάδα πισώ απο την ηλικία κύησης... Ο γιατρός βέβαια με καθησύχασε λέγοντας μου ότι το βλέπει συχνά και οτι δεν αναπτύσσονται όλα τα μωράκια το ίδιο.. Αλλά και πάλι εγώ ανησύχησα γιατι μεχρι τώρα μου έλεγε οτι συμβαδίζει ακριβώς με την ηλικια κυησης.. Δεν ξέρω λίγο στεναχωρέθηκα... Κλείσαμε ραντεβού για αρχές Γενάρη για Β επιπέδου..

Α και μην ξεχνιόμαστε...
nina 03/04
anastasia78 04/04
τατιανα 04/04
XRYSA M 08/04
marilia_92 12/04
nakos 13/04
kata 15/04
maya 15/04
Areti2011 20/04
grousi 20/04
KellyB 21/04
Γκαλαιτζογλου 23/04
mariza 24/04
karata 25/04
momirene 25/04
Νταλια 27/04

Marilia!! κοριτσάκι ε;;; Συγχαρητήρια δεν στα είπα...

Ευχαριστω Νταλια μου

444 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Πεμ Dec 15, 2011 2:42 pm

τατιανα

explorerefi έγραψε:Γεια σας κοριτσια,μαλλον ειμαι η μοναδικη με τόσα προβληματα στην εγκυμοσύνη. Έχει τύχει σε καμια να κάνει δυο φορες αυχενικη με διαφορά 5 ημερών και τα αποτελέσματα να έχουν τεράστια διαφορά? Είμαι στον 6ο και μάλλον θα πρέπει να κανω μαζί με τον β΄ επιπέδου και αμνιοκεντηση. Φοβάμαι πάρα πολύ!!

αμνιοπαρακεντηση γιατι θα κανεις? λογο της διαφορας στην αυχενικη?
γιατι δεν κανεις πρωτα την β'επιπεδου κ μπορει να μην χρειαστει αμνιο..
δεν εχω τροπο να σε καθυσηχασω γιατι δεν εχω περασει κατι παρομοιο αλλα απ'οτι διαβαζω απο αλλες κοπελες δεν ειναι κατι τοσο τρομερο και η πιθανοτητες για αποβολη ειναι πολυ μικρες..μην αγχωνεσε

445 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Πεμ Dec 15, 2011 5:13 pm

nakos

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τατιανα έγραψε:
nakos έγραψε:καλημερα κοριτσια!!
Νταλια μου να μην στεναχωριεσαι γιατι κ εμενα τωρα μου τον εβγαλαν 3 με 4 ημερες μικροτερο απ'οτι θα επρεπε κ ρωτησα το γιατρο κ μου ειπε πως δεν υπαρχει προβλημα! θα τον δεις κ στην β επιπεδου κ θα ηρεμησεις! κοριτσια και εμενα καποιες φορες τα βραδια δινει ρεσιταλ!! αλλα γενικα δεν ειναι πολυ ζωηρος! και εγω δεν βολευομαι το βραδυ στον υπνο μου! συνεχεια κοιμαμαι απο την δεξια πλευρα κ εχει αρχισει κ με ποναει ο δεξης μου γοφος! σκεφτομαι μηπως παρω το μαξιλαρι θηλασμου που το χρησιμοποιεις απο τωρα για τον υπνο! λενε οτι κανει δουλεια! σημερα νιωθω πιο φουσκα απο τις αλλες μερες! φουσκωνετε εσεις?? Very Happy

αυτο που λετε που σας τα βγαζει πιο μικρα ειναι στον υπερηχο οταν κανει μετρησεις κεφαλι κτλ?
γιατι εμενα την τελευταια φορα με εδειχνε 6 μερες πιο μπροστα, αυτο μπορει να σημαινει οτι θα γεννησω και νωριτερα?
Ναι με τις μετρήσεις που κανει στον υπερηχο μετα λεει ηλικια κυησεως βασει υπερηχου τοσο. δεν ξερω αν σημαινει οτι γεννας νωριτερα ή αργότερα! γιατι η ΠΗΤ βγαινει βασει τελευταιας περιοδου! ετσι νομιζω δηλαδη!

446 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Πεμ Dec 15, 2011 11:36 pm

γκαλαιτζογλου

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κ απο μενα κοριτσια!εγω αναμενω τη β επιπεδου εκλεισα την τριτη ραντεβου.τατιανα η μετρηση που κανουν βγαζει την ηλικια του μωρου και σου λενε περιπου ποτε ειναι να γεννηθει αλλα εγω πιστευω οτι με την τελευταια περιοδο ειναι πιο σιγουρο ποτε θα γεννησεις γιατι αλλο μωρο ειναι μεγαλυτερο και αλλο μικροτερο δεν γεννιουνται ολα το ιδιο αν και δεν θελω να σε απογοητευσω συνηθως στο πρωτο περνεις ολο το μηνα σου.....οποτε μην αγχωνεσε!momirene πανε με τις αποδειξεις και ρωτα στο ικα μπορει να στα δεχτουν!εγω τους πρωτους μηνες ειχα πολυ υπνηλια δεν μπορουσα να κρατησω τα ματια μου τωρα δεν μπορω να κοιμηθω οχι οτι με ενοχλει το μωρο απλα ειμαι στην τσιτα εκοψα και τον καφε και τπτ! Shocked

447 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Παρ Dec 16, 2011 10:27 am

momirene

[quote="τατιανα"]
explorerefi έγραψε:Γεια σας κοριτσια,μαλλον ειμαι η μοναδικη με τόσα προβληματα στην εγκυμοσύνη. Έχει τύχει σε καμια να κάνει δυο φορες αυχενικη με διαφορά 5 ημερών και τα αποτελέσματα να έχουν τεράστια διαφορά? Είμαι στον 6ο και μάλλον θα πρέπει να κανω μαζί με τον β΄ επιπέδου και αμνιοκεντηση. Φοβάμαι πάρα πολύ!!
Εγω εκανα 2 φορες αυχενικη με διαφορα 4 εβδομαδων. Δεν εβλεπαν καθαρα το ρυνικο οστο οποτε ημουν κι εγω υποψηφια για αμνιο.
Τελικα την 2η φορα το αποτελεσμα ηταν πολυ μεγαλυτερο απο την πρωτη και ειδε και ρυνικο οστο οποτε την γλυτωσα. Βεβαια μου ειχαν πει οτι ακομα και αν παλι δεν το εβλεπαν καλα θα εκανα Β επιπεδου στην 20η ενβομαδα και μετα αναλογα θα αποφασιζαμε αν θα κανουμε αμνιο ή οχι.
Ειναι δυσκολο το ξερω. Απο οτι καταλαβα δεν ειναι επικυνδυνη τοσο η εξεταση οσο το μετα. Γιατι θα εχουν τρυπησει τον σακο. Ομως τα ποσοστα ειναι 1% οποτε μην το σκεφτεσαι, κανε τον σταυρο σου και θα πανε ολα καλα Smile

448 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Παρ Dec 16, 2011 1:11 pm

XRYSA M

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="momirene"]
τατιανα έγραψε:
Εγω εκανα 2 φορες αυχενικη με διαφορα 4 εβδομαδων. Δεν εβλεπαν καθαρα το ρυνικο οστο οποτε ημουν κι εγω υποψηφια για αμνιο.
Τελικα την 2η φορα το αποτελεσμα ηταν πολυ μεγαλυτερο απο την πρωτη και ειδε και ρυνικο οστο οποτε την γλυτωσα. Βεβαια μου ειχαν πει οτι ακομα και αν παλι δεν το εβλεπαν καλα θα εκανα Β επιπεδου στην 20η ενβομαδα και μετα αναλογα θα αποφασιζαμε αν θα κανουμε αμνιο ή οχι.
Ειναι δυσκολο το ξερω. Απο οτι καταλαβα δεν ειναι επικυνδυνη τοσο η εξεταση οσο το μετα. Γιατι θα εχουν τρυπησει τον σακο. Ομως τα ποσοστα ειναι 1% οποτε μην το σκεφτεσαι, κανε τον σταυρο σου και θα πανε ολα καλα Smile

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΟΝΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΠ'ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΑΤΟΜΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ 1% ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ!!!!ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΥΧΟΥΝ ΠΟΥ ΑΝ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΣΟΣΤΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!!!ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Very Happy

Έχει επεξεργασθεί από τον/την XRYSA M στις Παρ Dec 16, 2011 1:27 pm, 1 φορά

449 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Παρ Dec 16, 2011 1:18 pm

XRYSA M

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ???ΑΧ ΕΓΩ ΖΥΓΙΣΤΗΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΒΑΛΑΛΑ 1.5 ΚΙΛΟ Crying or Very sad ΑΡΑ ΣΥΝΟΛΟ 6.5 Rolling Eyes ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΞΕΠΕΤΑΕΙ ΚΑΠΩΣ!ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΛΕΩ ΘΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΑΛΛΑ ΠΕΙΝΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ .ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ!!!ΕΣΑΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΣΤΙΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ???

450 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Παρ Dec 16, 2011 1:29 pm

nakos

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
XRYSA M έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ???ΑΧ ΕΓΩ ΖΥΓΙΣΤΗΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΒΑΛΑΛΑ 1.5 ΚΙΛΟ Crying or Very sad ΑΡΑ ΣΥΝΟΛΟ 6.5 Rolling Eyes ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΞΕΠΕΤΑΕΙ ΚΑΠΩΣ!ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΛΕΩ ΘΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΑΛΛΑ ΠΕΙΝΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ .ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ!!!ΕΣΑΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΣΤΙΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ???
κοριτσια καλημερα!! εγω δεν εχω τολμησει να ανεβω στη ζυγαρια κ το ξερω πως ειναι λαθος μου! αλλα ρε κοριτσια φοβαμαι τι θα αντικρυσω! ουτε ο δικος μου γιατρος ασχολειται με τα κιλα! ισως επειδη πριν μεινω εγκυος ημουν κανονικη στο βαρος! αλλα απο αυτα που εχω διαβασει μεχρι τωρα επρεπε να εχω βαλει 5-7 κιλα! εγω σιγουρα τα εχω ξεπερασει προ πολλου αυτα τα 7! μαλλον πρεπει να παω να παρω μια ζυγαρια μπας και ξεστραβωθω κ σταματησω τα περιττα πραγματα! εχθες για παραδειγμα αργησα να φαω κ πειναγα σαν λυκος και εφαγα σιγουρα διπλη μεριδα! απ'οτι εχω καταλαβει δεν πρεπει να αφηνω τον εαυτο μου να πειναει τοσο πολυ γιατι μετα τρωω για δυο μη σας πω κ για τρεις! Very Happy εχω παθει κ μια τρελα με τα αλαντικα! συνεχεια σαλαμακια θελω να τρωω!!! αχχχ αυτα τα κιλα!!

451 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Παρ Dec 16, 2011 1:37 pm

explorerefi

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ???ΑΧ ΕΓΩ ΖΥΓΙΣΤΗΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΒΑΛΑΛΑ 1.5 ΚΙΛΟ Crying or Very sad ΑΡΑ ΣΥΝΟΛΟ 6.5 Rolling Eyes ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΞΕΠΕΤΑΕΙ ΚΑΠΩΣ!ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΛΕΩ ΘΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΑΛΛΑ ΠΕΙΝΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ .ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ!!!ΕΣΑΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΣΤΙΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ???κοριτσια καλημερα!! εγω δεν εχω τολμησει να ανεβω στη ζυγαρια κ το ξερω πως ειναι λαθος μου! αλλα ρε κοριτσια φοβαμαι τι θα αντικρυσω! ουτε ο δικος μου γιατρος ασχολειται με τα κιλα! ισως επειδη πριν μεινω εγκυος ημουν κανονικη στο βαρος! αλλα απο αυτα που εχω διαβασει μεχρι τωρα επρεπε να εχω βαλει 5-7 κιλα! εγω σιγουρα τα εχω ξεπερασει προ πολλου αυτα τα 7! μαλλον πρεπει να παω να παρω μια ζυγαρια μπας και ξεστραβωθω κ σταματησω τα περιττα πραγματα! εχθες για παραδειγμα αργησα να φαω κ πειναγα σαν λυκος και εφαγα σιγουρα διπλη μεριδα! απ'οτι εχω καταλαβει δεν πρεπει να αφηνω τον εαυτο μου να πειναει τοσο πολυ γιατι μετα τρωω για δυο μη σας πω κ για τρεις! Very Happy εχω παθει κ μια τρελα με τα αλαντικα! συνεχεια σαλαμακια θελω να τρωω!!! αχχχ αυτα τα κιλα!!

Εγώ έχω βάλει 11 κιλά, ειμαι 74. Εχω όμως κάνα μήνα που είμαι σχεδόν σταθερή, άντε να έχω πάρει 1 κιλό, γιατί δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν θα ξαναφορέσω τα αγαπημένα μου τζιν που επιμελώς τα έχω μαζέψει για του χρόνου τέτοιο καιρό ελπίζω!!! Όσο για την όρεξή μου? Τελικά στο μυαλό είναι όλα. Χτες ο άντρας μου παράγγειλε σουβλάκια και εγώ έφαγα φακή και δεν με πείραξε καθόλου. Πάντως και εμένα η όρεξή μου είναι για σαλαμοκάσερα αλλά τα τρώω με μέτρο.

452 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Παρ Dec 16, 2011 1:37 pm

γκαλαιτζογλου

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χρυσα οσο λιγοτερα τοσο καλυτερα το ιδανικο λενε ειναι 12 με 13 κιλα το θεμα ειναι οτι το τελευταιο τριμηνο περνεις τα πιο πολλα γιατι βαραινει και το μωρο και το στηθος και η μητρα....και με τη γεννα φευγουν περιπου 8 με 9 κιλα μπορει και 10 σε αλλες.εμενα ο γιατρος μου ειναι πολυ αυστηρος με τα κιλα!με ζυγιζει συνεχεια και αν δει παραπανω γκρινιαζει!για το καλο μου λεει αλλα εγω πειναω οχι αυτος και πως να κρατηθεις και απο γλυκα και απο φαγητα???????????ας ειμαστε γερες και μετα με το θηλασμο χανεις κιλα γρηγορα και ευκολα!

453 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Παρ Dec 16, 2011 1:38 pm

τατιανα

XRYSA M έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ???ΑΧ ΕΓΩ ΖΥΓΙΣΤΗΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΒΑΛΑΛΑ 1.5 ΚΙΛΟ Crying or Very sad ΑΡΑ ΣΥΝΟΛΟ 6.5 Rolling Eyes ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΞΕΠΕΤΑΕΙ ΚΑΠΩΣ!ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΛΕΩ ΘΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΑΛΛΑ ΠΕΙΝΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ .ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ!!!ΕΣΑΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΣΤΙΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ???

το φυσιολογικο βαρος κυμαινετε γυρω στα 11-16 κιλα.αν πριν μεινει εγκυος εισουν λιγα κιλα τοτε μπορεις να παρεις περισσοτερα σε σχεση με καποια που ξεκιναει με περισσοτερα κιλα απο το φυσιολογικο της βαρος οποτε πρεπει να προσεχει.
εχω διαβασει πως μεχρι την 26 βδομαδα πρεπει να παρεις κοντα στα 6 κιλα και μετα καθε βδομαδα μισο κιλο!
εγω εχω βαλει 10 κιλα μεχρι στιγμης(ξεκινησα ομως με λιγοτερα απο το φυσιολογικο μου βαρος)και παλι ομως φρικαρω που εβαλα τοσα..δεν με μαλωσε η γιατρος αλλα εκανε ενα γελακι του τυπου προσεχε κ λιγο..

δειτε και αυτο να παρηγορηθειτε κοριτσια
Μωρό: 3-4 κιλά • Αύξηση στήθους: 0,5-1,5 κιλό • Αύξηση μήτρας: 1 κιλό • Πλακούντας: περίπου 1 κιλό • Αμνιακό υγρό: περίπου 1 κιλό • Υγρά: 1-1,5 κιλά • Αύξηση όγκου αίματος: 1,5-2 κιλά • Αύξηση λίπους: 3-4 κιλά

οποτε δεν ειναι ολα τα κιλακια που βαζουμε απο το φαγητο!!
αχ πολυ πεινααααα

454 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Παρ Dec 16, 2011 1:43 pm

τατιανα

γκαλαιτζογλου έγραψε:χρυσα οσο λιγοτερα τοσο καλυτερα το ιδανικο λενε ειναι 12 με 13 κιλα το θεμα ειναι οτι το τελευταιο τριμηνο περνεις τα πιο πολλα γιατι βαραινει και το μωρο και το στηθος και η μητρα....και με τη γεννα φευγουν περιπου 8 με 9 κιλα μπορει και 10 σε αλλες.εμενα ο γιατρος μου ειναι πολυ αυστηρος με τα κιλα!με ζυγιζει συνεχεια και αν δει παραπανω γκρινιαζει!για το καλο μου λεει αλλα εγω πειναω οχι αυτος και πως να κρατηθεις και απο γλυκα και απο φαγητα???????????ας ειμαστε γερες και μετα με το θηλασμο χανεις κιλα γρηγορα και ευκολα!

να σου πω ενας λογος που προτιμω γυναικα γυναικολογο ειναι επειδη εχει περασει εγκυμοσυνη και καταλαβαινει ακριβως τι περναω, ενω ο αντρας οσο καλος επιστημονας και εμπειρος και να ειναι δεν προκειται ποτε να με νιωσει κ τα λεει θεωρητικα!

455 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Παρ Dec 16, 2011 1:51 pm

γκαλαιτζογλου

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
συμφωνω!απλα ειμαι πολυ ευχαριστημενη με αυτον και στις 3 εγκυμοσυνες με παρακολουθει και δοξα το θεο ολα καλα!απλα λεει τα πολλα κιλα θα με ζορισουν και στη γεννα και θα με κανουν διαβητη και πολλα αλλα οποτε να προσεχω!εγω μεχρι στιγμης ειμαι στα 4 κιλα.

456 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Παρ Dec 16, 2011 1:53 pm

XRYSA M

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τατιανα έγραψε:

το φυσιολογικο βαρος κυμαινετε γυρω στα 11-16 κιλα.αν πριν μεινει εγκυος εισουν λιγα κιλα τοτε μπορεις να παρεις περισσοτερα σε σχεση με καποια που ξεκιναει με περισσοτερα κιλα απο το φυσιολογικο της βαρος οποτε πρεπει να προσεχει.
εχω διαβασει πως μεχρι την 26 βδομαδα πρεπει να παρεις κοντα στα 6 κιλα και μετα καθε βδομαδα μισο κιλο!
εγω εχω βαλει 10 κιλα μεχρι στιγμης(ξεκινησα ομως με λιγοτερα απο το φυσιολογικο μου βαρος)και παλι ομως φρικαρω που εβαλα τοσα..δεν με μαλωσε η γιατρος αλλα εκανε ενα γελακι του τυπου προσεχε κ λιγο..

δειτε και αυτο να παρηγορηθειτε κοριτσια
Μωρό: 3-4 κιλά • Αύξηση στήθους: 0,5-1,5 κιλό • Αύξηση μήτρας: 1 κιλό • Πλακούντας: περίπου 1 κιλό • Αμνιακό υγρό: περίπου 1 κιλό • Υγρά: 1-1,5 κιλά • Αύξηση όγκου αίματος: 1,5-2 κιλά • Αύξηση λίπους: 3-4 κιλά

οποτε δεν ειναι ολα τα κιλακια που βαζουμε απο το φαγητο!!
αχ πολυ πεινααααα

ΤΑΤΙΑΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΣΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΗΓΟΡΗΘΩ!

457 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Σαβ Dec 17, 2011 10:57 am

Ντάλια

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσακια!!!! Τι κανετε;;; Εγω δοξα τω θεω μια χαρα! Θυμαστε που σας ελεγα πως ο γιατρος εβλεπε στις μετρησεις τον μπεμπη μικροτερο απο την ηλικια κυησης;;; Δε θα πιστεψετε τι εγινε!! Ειχε βαλει λαθος την ημερομηνια της τελευταιας μου περιοδου!!!!! Αντι Ιουλιο ακουσε Ιουνιο!!! Και με εβγαζε 25 εβδομαδων και γι αυτο βγηκαν ολα αλλ'αντι αλλων!!! Τζαμπα στεναχωρεθηκα!! Τυχαια το ειδα εντωμεταξυ στο βιντεο που τραβηξε ο αντρας μου τον υπερηχο... Ουφ,αντε να παμε τωρα τελος του μηνα για την β επιπεδου να τα δουμε ολα οτι ειναι ενταξει να ξεαγχωθουμε!!
Οσο για τα κιλα εφτασα σχεδον τα 6 αλλα πολυ με φοβαμαι τωρα στις γιορτες!! Τι να κανουμε θα δειξει. Παντως ο γιατρος λεει πως πρεπει να βαλω αλλα 5!! Δυσκολο το κοβω!! Very Happy Τατιανα αυτο που εγραψες με το τι ακριβως ειναι τα κιλα που παιρνουμε πολυ με παρηγορησε!!χιχι Razz

458 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Κυρ Dec 18, 2011 1:52 pm

τατιανα

Ντάλια έγραψε:Καλημερα κοριτσακια!!!! Τι κανετε;;; Εγω δοξα τω θεω μια χαρα! Θυμαστε που σας ελεγα πως ο γιατρος εβλεπε στις μετρησεις τον μπεμπη μικροτερο απο την ηλικια κυησης;;; Δε θα πιστεψετε τι εγινε!! Ειχε βαλει λαθος την ημερομηνια της τελευταιας μου περιοδου!!!!! Αντι Ιουλιο ακουσε Ιουνιο!!! Και με εβγαζε 25 εβδομαδων και γι αυτο βγηκαν ολα αλλ'αντι αλλων!!! Τζαμπα στεναχωρεθηκα!! Τυχαια το ειδα εντωμεταξυ στο βιντεο που τραβηξε ο αντρας μου τον υπερηχο... Ουφ,αντε να παμε τωρα τελος του μηνα για την β επιπεδου να τα δουμε ολα οτι ειναι ενταξει να ξεαγχωθουμε!!
Οσο για τα κιλα εφτασα σχεδον τα 6 αλλα πολυ με φοβαμαι τωρα στις γιορτες!! Τι να κανουμε θα δειξει. Παντως ο γιατρος λεει πως πρεπει να βαλω αλλα 5!! Δυσκολο το κοβω!! Very Happy Τατιανα αυτο που εγραψες με το τι ακριβως ειναι τα κιλα που παιρνουμε πολυ με παρηγορησε!!χιχι Razz

χαιρομαι για σενα που ξεανγχωθηκες!!αντε ολα καλα θα πανε..
πως πατε απο κλωτσιτσες?τον νιωθεις εντονα τωρα?
συνολο 11 κιλα δηλαδη σου ειπε να βαλεις??

459 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Κυρ Dec 18, 2011 7:32 pm

Ντάλια

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τατιανα έγραψε:
Ντάλια έγραψε:Καλημερα κοριτσακια!!!! Τι κανετε;;; Εγω δοξα τω θεω μια χαρα! Θυμαστε που σας ελεγα πως ο γιατρος εβλεπε στις μετρησεις τον μπεμπη μικροτερο απο την ηλικια κυησης;;; Δε θα πιστεψετε τι εγινε!! Ειχε βαλει λαθος την ημερομηνια της τελευταιας μου περιοδου!!!!! Αντι Ιουλιο ακουσε Ιουνιο!!! Και με εβγαζε 25 εβδομαδων και γι αυτο βγηκαν ολα αλλ'αντι αλλων!!! Τζαμπα στεναχωρεθηκα!! Τυχαια το ειδα εντωμεταξυ στο βιντεο που τραβηξε ο αντρας μου τον υπερηχο... Ουφ,αντε να παμε τωρα τελος του μηνα για την β επιπεδου να τα δουμε ολα οτι ειναι ενταξει να ξεαγχωθουμε!!

χαιρομαι για σενα που ξεανγχωθηκες!!αντε ολα καλα θα πανε..
πως πατε απο κλωτσιτσες?τον νιωθεις εντονα τωρα?
συνολο 11 κιλα δηλαδη σου ειπε να βαλεις??

Γενικα καθε φορα μου λεει πως πρεπει να παρω 10 με 13 κιλα.. Αλλα δεν το βλεπω.. Rolling Eyes Θα δειξει.. Οσο για τον μπεμπη τον νιωθω πλεον κανονικοτατα!!! Αμα αρχισει τον χορο δεν σταματαει!! Πολυ μου αρεσει

460 Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! στό Κυρ Dec 18, 2011 9:35 pm

marilia_92

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγκυουλες ποσα κιλακια εχετε βαλει ως τωρα;Σας προβληματιζουν αν ειναι πολλα η οχι;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 50]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 36 ... 50  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a blog