Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από star30 Σήμερα στις 7:10 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Σήμερα στις 5:11 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από nafs Σήμερα στις 4:43 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από danik Σήμερα στις 3:51 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από maria_dou Σήμερα στις 1:38 am

» φοβος για εξωμήτριο
από maro28 Τετ Nov 26, 2014 8:41 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!
από Evagelia3 Τετ Nov 26, 2014 7:37 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!
από Evagelia3 Τετ Nov 26, 2014 7:33 pm

» Ενδομητριωση
από nanou Τετ Nov 26, 2014 6:12 pm

» Εργασία και χαρά(;;;)
από Evagelia3 Τρι Nov 25, 2014 9:48 pm

» ολονυκτιο ξυπνημα!
από HappyMama Τρι Nov 25, 2014 9:18 pm

» Παπαδάκης Μιλτιάδης γυναικολόγος
από Evagelia3 Τρι Nov 25, 2014 7:00 pm

» 1 έτους: φρέσκο, εβαπορέ ή σκόνη;
από kikimam Τρι Nov 25, 2014 5:01 am

» Εγκυος μάλλον....
από HappyMama Δευ Nov 24, 2014 9:47 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
από depy302 Δευ Nov 24, 2014 6:09 pm

» γνωμη για θρησκευτικο γαμο
από vasoulagal Κυρ Nov 23, 2014 7:10 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Σαβ Nov 22, 2014 7:20 pm

» Μαμάδες από Αχαρνές (Μενίδι) και γύρω περιοχές!
από Evagelia3 Σαβ Nov 22, 2014 4:45 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από tzeni27 Σαβ Nov 22, 2014 1:33 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Παρ Nov 21, 2014 9:45 am

» Συνεχείς ωτίτιδες και διαφορετικές απόψεις γιατρών
από anipomoni Παρ Nov 21, 2014 12:16 am

» ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ'ΟΙΚΩΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??
από xrisili Παρ Nov 21, 2014 12:02 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΣ
από HappyMama Πεμ Nov 20, 2014 11:43 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από iouliana Πεμ Nov 20, 2014 11:02 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Τετ Nov 19, 2014 8:34 am

» gunaikologos
από tania1422 Τετ Nov 19, 2014 3:06 am

» εξοπλισμός σε άριστη κατάσταση
από vdimak Τρι Nov 18, 2014 8:08 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από HappyMama Δευ Nov 17, 2014 9:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Δευ Nov 17, 2014 6:12 pm

» Συγνώμη για την ερώτηση!
από Evagelia3 Δευ Nov 17, 2014 5:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Δευ Nov 17, 2014 9:25 am

» θεματακι με την περιοδο....
από maro28 Σαβ Nov 15, 2014 6:27 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από elin1 Παρ Nov 14, 2014 11:16 pm

» Πως βάζω φωτογραφία;;
από tassoula Παρ Nov 14, 2014 10:01 am

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από afroula_27 Παρ Nov 14, 2014 7:02 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Πεμ Nov 13, 2014 9:10 pm

» soldesanil !!
από efffie Πεμ Nov 13, 2014 8:18 pm

» φρουτόκρεμα και κρέμες...
από kikimam Πεμ Nov 13, 2014 4:59 am

» πεθερα εντομοκτονο
από tassoula Τετ Nov 12, 2014 9:17 am

» Θέματα Ιδιωτικής Ασφάλισης
από alexbox Τετ Nov 12, 2014 4:20 am

Παρόντες χρήστες
762 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 5 μέλη, 3 μη ορατοί και 754 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

kikimam, maria_dou, NOPITSA, primadona, tassoula

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 1:51 am

renaten

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΥΠΟΛΥΤΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Η ΘΑ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ??
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

2 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 2:22 am

faye

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπορεις να της παρεις πεδιλακια σιλικονης που ειναι πολυ βολικα και δεν χρειαζεται το παιδι να φοραει καλτσες και να ζεσταινεται. Εμεις ειχαμε τετοια και τα ειχαμε καταβολευτει. Μας τα ειχαν φερει δωρο και αν θυμαμαι καλα ηταν αdidas

3 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 2:27 am

nikoleta

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα τα πρώτα της βήματα τα έκανε την πρώτη μέρα που της φόρεσα παπούτσια. Προτίμησα πεδιλάκια δερμάτινα και ανατομικά και την βοήθησαν πολύ να σταθεροποιήσει το βήμα της

4 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 2:31 am

markellajohny

καλο ειναι οσο ειναι μεσα στο σπιτι να περπατανε ξυπολυτα προς αποφυγη πλατυποδιας. εμενα η μικρη τα πεταει μονη της με το που μπουμε στο σπιτι!!!

5 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 2:54 am

ANGEL

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
renaten έγραψε:ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΥΠΟΛΥΤΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Η ΘΑ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ??
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ!!!ΞΥΠΟΛΥΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΣΕ ΣΩΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ.ΠΑΡΕ ΑΝΑΤΟΜΙΚΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ: ΠΡΕΠΕΙ ΠΙΣΩ ΣΤΗ ΦΤΕΡΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ.ΤΑ ΠΕΔΙΛΑ ΔΕ ΒΟΛΕΥΟΥΝ (ΚΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΖΕΣΤΗ) ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΕΙ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΗΣ,ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΗΜΑΤΙΖΕΙ, ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ.

6 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 2:59 am

areti1

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markellajohny έγραψε:καλο ειναι οσο ειναι μεσα στο σπιτι να περπατανε ξυπολυτα προς αποφυγη πλατυποδιας. εμενα η μικρη τα πεταει μονη της με το που μπουμε στο σπιτι!!!

kai mena akrivos to idio mou eipe i paidiatros...mesa sto spiti ksipoluta....ekso apo to spiti kala anatomika papoutsakia

7 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 3:03 am

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι παιδιατροι συστηνουν μεσα στο σπιτι ξυπολιτα να μαθουν να περπατανε, ετσι μαθαινουν σωστα ισοροπια και καταλαβαινουν την υφη εκει που πατανε, εξω τα παπουτσια και οταν το παιδι μαθει καλα να περπατα τοτε βαζουμε παπουτσια

8 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 3:12 am

ANGEL

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΑΝΤΩΣ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ Η ΙΔΙΑ ΞΥΠΟΛΥΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΛΜΑΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΙΣΙΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΦΟΡΑΩ ΣΑΓΙΟΝΑΡΑ Η ΦΤΕΡΝΑ ΛΙΓΟ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΛΑΪ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΑΤΟΜΙΚΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΒΟΗΘΑ ΤΟ ΠΟΔΙ. ΞΥΠΟΛΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΟΥ ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΛΑ (Π.Χ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ).

9 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 5:03 am

Λυδια

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ξυπολυτο περπατημα βοηθα στην σωστη και αβιαστη αναπλαση του υγειους πελματος! Εχει και καλυτερο κρατημα ειδικα το καλοκαιρι που δεν φορανε καλτσες ;-)

Εδω μπορειτε να δειτε τος συμβουκες ενος παιδο-ορθοπαιδικου για την επιλογη παπουτσιων (εναντιων των ορθοπεδικων/ανατομικων παπουτσιων)!

http://mamalydia.wordpress.com/2008/05/08/children_orthopedics/

http://mamalydia.wordpress.com

10 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 5:21 am

afro81

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξερω αν πρεπει να φορανε παπουτσια μεσα στο σπιτι. Τωρα με τις ζεστες ειναι λιγο δυσκολο μεσα στο σπιτι. Παντως εχω παρατηρησει οτι οταν κανουμε στρατα και δεν φοραει παπουτσια δυσκολευεται. Με τα παπουτσια τρεχει!!

11 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 5:31 am

Εβινιόλι

παπουτσια βαζουμε οταν το παιδι μαθει να περπαταει ξυπολιτο,εννοειται στην βολτα τους βαζουμε αλλα στο σπιτι δεν υπαρχει λογος.
παντως οταν ξερει να περπαταει ξυπολιτο θα μαθει αμεσσα κ με παπουτσι αλλα οταν μαθει με παπουτσι θα δυσκολευτει πιο πολυ να περπαυ\τησει ξυπολιτο.

http://www.facebook.com/pages/Baby-Cakes/184038224967357

12 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 5:46 am

ladycat

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ρωτησα την μαμα μου κ μου ειπε οτι εηω απεκτησα την τελεια καμπυλη στο ποδι γιατι δεν ηθελα με καμια παναγια να βαλω μεσα στο σπιτι κ στην αυλη παπουτσια κ οτι περπαταγα στα βοτσαλα στην παραλια χωρις παντοφλκακια
ενω ο αδερφος μου που ηταν μη μου απτου εχει πλατυποδια χεχεχεχεχεχε

http://www.gatospito.com

13 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 7:22 am

eleni

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω στην αρχη τον αφησα ξυπολιτο μεσα στο σπιτι γιατι ενιωθα οτι θα ηταν καλυτερα να μαθει πρωτα γιατι τον εβλεπα οτι μπερδευε τα ποδια του μολις εμαθε του εβαζα και παπουτσια
υπαρχουν κοριτσια καποια ανατομικα πατακια που μπορεις να τα βαλεις μεσα στα παπουτσακια που δεν ειμαι ανατοπικα ας πουμε τα αθλητικα και τα κανεις ανατομικα

14 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 8:18 am

Αννα Κ.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν δεν έχεις μάρμαρο ή πλακάκια κάτω μην της βάζεις παπούτσια. Όμως γενικά το παπούτσι βοηθάει πολύ στο σωστό περπάτημα. Εμένα ηδικια μου περπάτησε τον Μάρτιο και της έβαζα κάλτσες με βεντουζακια αλλά για να είμαι ειλικρινής παπούτσια. Θα πρέπει να συνήθιζει κιόλας το φόρεμα του παπουτσιου και να ξέρει. Είμαι πιο πολύ υπέρ του παπουτσιου μέσα στο σπίτι ακόμα και τώρα που τρέχει.

15 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 8:18 am

EviK

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Sinfono me tin ksipolisia alla exo brei kati apithana papoutsakia edo
http://mybabycenter.gr/index.php?target=categories&category_id=201
gia rikste mia matia!!!!!!

16 ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ!!!! στό Δευ Jun 14, 2010 9:13 am

naysika

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗ ΝΑΥΣΙΚΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΥΠΟΛΙΤΗ!!!

17 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 3:28 pm

Bachiemama

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα πόδια μου είναι θεόστραβα!!! όλα τα παπούτσια μου τα χάλαγα (και τα χαλάω) από την μέσα μεριά! οπότε όταν άρχισε η μικρή να περπατυάει ρώτησα την γιατρό τι θα κάνουμε για να είναι εντάξει τα παπούτσια της μικρής. Μου είπε να της φορέσω αμέσως αθλητικά παπουτσάκια και να μην την αφήνω ξυπόλητη. Κάποια στιγμή αυτό ήταν πλέον αδύνατον εφόσον η μικρή τα έβγαζε και το κόψαμε (2 μήνες αργότερα). Πάντως εκτός από τα αθλητικά της πήρα και καλά παπουτσάκια (για τα φορεματάκια χεχε) και η γιατρός είπε όταν αγοράζω παπούτσια να προσέχω καταρχήν να μην σφίγγουν και τα δάχτυλα να είναι άνετα από τον μπροστινό μέρος του παπουτσιού, να πιάνουν τον αστράγαλο και να έχουν το ειδικό ανατομικό πέλμα για το σημείο της καμάρας. Πανάκριβα πάντως είναι τα άτιμα!!!!

18 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 9:57 pm

papaki70

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμένα η γιατρός μου είπε να τον αφήσω ξυπόλυτο. Οπότε τον είχα χειμωνιάτικα μόνο με κάλτσες. Τώρα με τη ζέστη κυκλοφορεί ξυπόλητος τελείως μες το σπίτι.

19 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 10:03 pm

franita

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω τον ειχα ξυπολητο κ χωρις καλτσες ολο το χειμωνα..Περπατησε 11 μηνων κ ηταν ξυπολητος παντα...Παπουτσια ουτε να τα δει κ φορεσε πρωτη φορα μολις χρονισε..Ειναι 13 μηνων τωρα..Φοραει πεδιλα εξω κ μεσα στο σπιτι παντα ξυπολητος, και ο μικρος αλλα και οι μεγαλοι!!! Παντως καμαρα στο πελμα εχει πολυ καλη !

20 Απ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?? στό Δευ Jun 14, 2010 10:17 pm

KPAP

franita έγραψε:εγω τον ειχα ξυπολητο κ χωρις καλτσες ολο το χειμωνα..Περπατησε 11 μηνων κ ηταν ξυπολητος παντα...Παπουτσια ουτε να τα δει κ φορεσε πρωτη φορα μολις χρονισε..Ειναι 13 μηνων τωρα..Φοραει πεδιλα εξω κ μεσα στο σπιτι παντα ξυπολητος, και ο μικρος αλλα και οι μεγαλοι!!! Παντως καμαρα στο πελμα εχει πολυ καλη !

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΤΣΙ. ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΤΟΥ ΠΟΔΑΡΑΚΙ -ΣΑΝ ΝΑ ΣΤΡΑΒΩΝΕ ΛΙΓΟ , ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΕ ΠΑΙΔΟΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΚΑΜΑΡΑ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΑΠΟ 11.ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΞΥΠΟΛΗΤΟ ΔΙΟΤΙ ΑΠΟΦΕΥΓΕΤΑΙ Η ΠΛΑΤΥΠΟΔΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΕΞΩ ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΚΑΛΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a free blog