Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από jollie Σήμερα στις 6:19 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Σήμερα στις 1:47 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Σήμερα στις 1:29 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Anastasie Σήμερα στις 1:12 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Σήμερα στις 11:53 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από HappyMama Σήμερα στις 11:40 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Titino Σήμερα στις 9:34 am

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από IoliAtore Σήμερα στις 3:47 am

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Σήμερα στις 2:25 am

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από VANESSA1984 Σήμερα στις 2:10 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Χθες στις 9:23 pm

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Χθες στις 1:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 12:03 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Τετ Oct 22, 2014 10:32 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:32 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:01 pm

Παρόντες χρήστες
520 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 12 μέλη, 0 μη ορατοί και 508 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, elin1, griniaroula, jollie, kate_85, kikimam, love4, maria2013, maria_dou, roulakriti, vasoulagal, ΖΩΗ13

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 αιμοροιδες,,αααααααααααααα στό Πεμ Aug 25, 2011 10:43 am

mamita

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσισ εβγαλε καμια αιμορροιδες?ποναω πολυ στις κενωσεις και σημερα ειχα αιμα απο πισω..ανυσηχω..βαζω εδω και 2 μερεσ κρεμα αλλα ποναω.

2 Απ: αιμοροιδες,,αααααααααααααα στό Πεμ Aug 25, 2011 12:58 pm

elena25

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έχω κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα, μόνο που εμένα πιθανότατα είναι ραγάδα και όχι αιμορροϊδα. Εσύ είσαι σίγουρη ότι είναι αιμορροϊδα; Βγάζεις πολύ αίμα; Και τι χρώμα είναι; Ποια κρέμα χρησιμοποιείς;

Κάτι που μου είχε πει ο γιατρός και με ανακούφισε είναι το πλύσιμο με χλιαρό νερό. ΠΡΟΣΕΧΕ:Ούτε κρύο, ούτε ζεστό. Ειδικά το ζεστό-καυτό απαγορεύεται γιατί παθαίνουν θρομβώσεις και πονάνε πολύ περισσότερο.

Περαστικά σου και γρήγορα κοριτσάκι μου!

mama katerina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamita έγραψε:κοριτσισ εβγαλε καμια αιμορροιδες?ποναω πολυ στις κενωσεις και σημερα ειχα αιμα απο πισω..ανυσηχω..βαζω εδω και 2 μερεσ κρεμα αλλα ποναω.

γεια σου μην ανησυχεις καθολου! 8 χρονια ειχα προβλημα και εφτασα σε σημειο καθε φορα που πηγαινε τουαλετα να βαζω τη synalar procto καπως ετσι λεγεται η κατασταση επειδεινωθηκε μετα τη γεννηση της μεγαλης μου κορης οπου οταν εγινε 5 μηνων πηγα και τις εβγαλα!

η ειρωνια??? χαλασε το μηχανημα που θα μου τις καυτηριαζανε και μου τις κοψανε τελικα με το νυστερι!!!!!!
αχχ ο μεγαλυτερος πονος της ζωης μου!!!!!!!!!!

elena25

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
mamita έγραψε:κοριτσισ εβγαλε καμια αιμορροιδες?ποναω πολυ στις κενωσεις και σημερα ειχα αιμα απο πισω..ανυσηχω..βαζω εδω και 2 μερεσ κρεμα αλλα ποναω.

γεια σου μην ανησυχεις καθολου! 8 χρονια ειχα προβλημα και εφτασα σε σημειο καθε φορα που πηγαινε τουαλετα να βαζω τη synalar procto καπως ετσι λεγεται η κατασταση επειδεινωθηκε μετα τη γεννηση της μεγαλης μου κορης οπου οταν εγινε 5 μηνων πηγα και τις εβγαλα!

η ειρωνια??? χαλασε το μηχανημα που θα μου τις καυτηριαζανε και μου τις κοψανε τελικα με το νυστερι!!!!!!

Παναγίτσα μου!! 8 χρόνια παιδευόσουν;;; Τώρα είσαι καλά;

Η proctosynalar είναι όντως πολύ καλή. Και εγώ αυτή έβαζα και βάζω όποτε με ενοχλεί.

5 αιμοροιδες,,αααααααααααααα στό Πεμ Aug 25, 2011 1:16 pm

mariada

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω οταν ημουν εγκυος στον 7 μηνα μου εμφανιστηκαν ενω δεν ειχα ποτε προβλημα..δυστυχως παθαινα θρομβωσεις λογω δυσκολιες στην τουαλετα κ φυσικα ηταν απο την προχωρημενα εγκυμοσυνη..ειχα παει 2-3 φορες στον γιατρο μου κ μου τις ανοιγε(ουτε θελω να το θυμαμαι..!!)αλλα οταν γεννησα μου τις εραψε κ δεν καταλαβα τιποτα λογω της επισκληριδιου..τωρα ειμαι μια χαρα,,ομως καμια φορα οταν ζοριζομαι ματωνουν,,βλεπεις οταν βγουν δεν εξαφανιζονται,,τις εχεις εχεις παντα..καλο ομως ειναι που ματωνουν ωστε να μην γινονται θρομβωσεις..βαζω κ εγω μια αλοιφη που με βοηθει πολυ μπορω να πω..
αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να τρως δημητριακα ωστε να αποφευγεις την δοισκιλιοτητα..εγω απο τοτε που τρωωω δημητριακα μαζι με το γαλα δεν αντιμετωπιζω σοβαρο προβλημα..

mama katerina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:
mama katerina έγραψε:

Παναγίτσα μου!! 8 χρόνια παιδευόσουν;;; Τώρα είσαι καλά;

Η proctosynalar είναι όντως πολύ καλή. Και εγώ αυτή έβαζα και βάζω όποτε με ενοχλεί.

μπραβο ετσι λεγεται η αλοιφη!!!!! τωρα ειμαι μια χαρα και γεννησα και τη μικρη χωρις προβλημα το τι περασα ομως τοτε δεν περιγραφεται!!! αστα να πανε!

mamita

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
προκτοσυναλαρ λεγεται αυτη που εβαλα .ειχα αιμα οχι στα κοπρανα μεσα στην τουαλετα. το θεμα ειναι οτι και εγω ποτε δεν ειχα προβλημα. λετε να ειναι ραγαδα? τι ραγαδα ρε κοριτσια? στον πωπο? γινεται?

elena25

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η ραγάδα δεν είναι όπως αυτές που βγάζουμε σε διάφορα σημεία του κορμιού μας. Στην ουσία είναι κάτι σαν σχίσιμο, απλά οι γιατροί το λένε ραγάδα. Αν το έπαθες μετά από μεγάλη προσπάθεια ή δυσκοιλιότητα είναι πολύ πιθανό να είναι ραγάδα. Είναι δηλαδή σαν τραυματισμός, γράτζουνιά. Εγώ για να καταλάβεις, έβλεπα πολύ αίμα. Δηλαδή το νερό της λεκάνης και το χαρτί γίνονταν κατακόκκινα! Όχι αίμα στα κόπρανα όμως, όπως είπες κι εσύ. Και επίσης όταν έχεις ραγάδα ένα χαρακτηριστικό της είναι ότι το αίμα είναι πολύ έντονο κόκκινο. Όχι σκούρο, απλά έντονο κόκκινο.

Το έχεις καιρό;

mamita

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ετσι οπως τα λες ειναι εγινε κοκκινο ζωηρο το νερο της τουαλετας και το χαρτι.ομως παινω πισω κατι φουσκωμενο. Αυριο που θα παω στο γυναικολογο θα μου πει. για πολυ αιμα..αλλα οχι στο βρακιμονο στο χαρτι και στο νερο.

10 Απ: αιμοροιδες,,αααααααααααααα στό Πεμ Aug 25, 2011 2:18 pm

elena25

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι, όχι στο εσώρουχο, μόνο στην τουαλέτα. Πάντως μην ανησυχείς, με λίγη προσοχή στη διατροφή αν είναι ραγάδα το πιο πιθανό είναι να σου περάσει σε λίγες μέρες.

11 Απ: αιμοροιδες,,αααααααααααααα στό Πεμ Aug 25, 2011 2:24 pm

mamita

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αυριο θα μαθω βρε κοριτσι, σε ευχαριστω παντως αν και προς ραγαδα μου καθεται ετσι οπως μου τα περιεγραψες γιατι ταιριαζουν τα συμπτωματα

12 Απ: αιμοροιδες,,αααααααααααααα στό Πεμ Aug 25, 2011 2:26 pm

elena25

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περαστικά σου εύχομαι και υπομονή! Θα περάσει!

13 Απ: αιμοροιδες,,αααααααααααααα στό Πεμ Aug 25, 2011 5:49 pm

jojo_mama

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγω ρε κοριτσια εχω εδω και 10 μερες προβλημα αλλα οχι σοβαρο...δεν εχω αιμορραγια απλα λιγο πονο και ενοχληση γενικοτερα.

Ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι λογω προχωρημενης εγκυμοσυνης που πιεζει το μωρο. Στην πρωτη εγκυμοσυνη ομως δεν ειχα..εβγαλα κανα 2 με τη γεννα μου δωσανε μια τελεια αλοιφη απο το νοσοκομειο (οχι την Procto)και σε 20 μερες μου ειχαν περασει..

Εμενα μου ειπαν κρυο νερο και οσο μπορω να τις σπρωχνω παλι προς τα μεσα..

Τι μπελας κ αυτός;

14 Απ: αιμοροιδες,,αααααααααααααα στό Παρ Aug 26, 2011 10:44 am

giouli73

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμένα στην εγκυμοσύνη που εμφανίστηκαν. Αφού όταν γέννησα πιο πολύ με ενοχλούσαν οι αιμοραίδες.χαχα Λοιπόν με άλλες κοπέλες που μίλαγα στο μαιευτήριο και από ιντερνετ έμαθα 2 πολύ καλά. Βάζεις εννοείται τις κρέμες και θα κάνεις και το εξής. Σε ένα βαμβάκι θα βάζεις ελαιόλαδο και θα αλοίφεις την περιοχή. Επίσης θα πιάνεις με μια πετσέτα πάγο και θα το ακουμπάς πάνω. Επειδή βεβαίως θα σε παγώνει θα το ακουμπάς θα το βγάζεις το ακουμπάς το βγάζεις. Κι όλη μέρα να μπορείς να το κάνεις καλό είναι. Εγώ αυτό έκανα και ηρέμησα. Κάποια στιγμή σταμάτησα και την κρέμα κι έκανα αυτά τα 2.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your free blog