Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από ΖΩΗ13 Σήμερα στις 11:03 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από jollie Σήμερα στις 10:55 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από Titino Σήμερα στις 10:33 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Titino Σήμερα στις 9:34 am

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από IoliAtore Σήμερα στις 3:54 am

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από IoliAtore Σήμερα στις 3:47 am

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Σήμερα στις 2:25 am

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από VANESSA1984 Σήμερα στις 2:10 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Χθες στις 9:23 pm

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Χθες στις 1:53 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 12:38 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 12:03 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από Areti2 Τετ Oct 22, 2014 10:56 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Τετ Oct 22, 2014 10:32 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:32 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:01 pm

Παρόντες χρήστες
537 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 11 μέλη, 3 μη ορατοί και 523 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Anastasie, Areti2, argyro 2, depy302, HappyMama, IoliAtore, irenehr, jollie, maria_dou, ΖΩΗ13, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1 πολυκυστικες ωοθηκες κ ακμη στό Κυρ Aug 14, 2011 2:04 pm

kaatrin

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απο τα 18 μου ως και τα 30 μου σημερα με απασχολει το θεμα της ακμης σε εντονο βαθμο.προσωπο=πρωτη εντυπωση και να σου τα σχολια απο τον καθενα:Μα γιατι ειναι ετσι το προσωπακι σου και γιατι δεν κανεις κατι;και εφθασα σε σημειο να μη θελω να βγω απο το σπιτι διχως μεικ απ.εγω οχι μονο εχω κανει τα παντα...εχω αλλαξει 200 δερματολογους και εχω δοκιμασει πολλα φαρμακα και αντιβιωσεις -ακομα και τα ροακουταν- και τιποτα!!!η ακμη εκει...την παλευω ομως με καθαρισμους προσωπου και πηλινγκ και τελικα η μονη μου λυση ηταν τα αντισυλληπτικα,που πραγματικα οσο τα επειρνα καθαριζ μα οταν τα σταματουσα παλι τα ιδια.και οκ!ποσο να τα επαιρνα τα χαπια;οταν εχεις και ιστορικο για καρκινο του στηθους(η θεια μου)....ολοι μου ελεγαν οτι οταν μεινω εγκυος θα καθαρισω...και να που εμεινα!!!ειμαι 32+ εβδομαδες και η αληθεια ειναι οτι το προσωπο μου πια δεν εχει υπερβολικα ενεργη ακμη.αναρωτιεμαι ομως μετα την γεννα θα την ξεφορτωθω επιτελους;ειχατε παρομοια εμπειρια;

marilia_92

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγώ είχα πρόβλημα ακμής.Όταν έμεινα έγκυος είχα ήδη όμως άρχισα να βγάζω περισσότερα σπυράκια.Ο γιατρός μου είπε οτι μετά την γέννα θα φύγουν και πράγματη αυτό έγινε...τώρα πλέον δεν εχω ίχνος ακμής Φυσικά αυτό είναι και στον άνθρωπο.Σου εύχομαι παντως να το ξεπεράσεις και πάνω απ'ολα μην το σκέφτεσαι συνέχεια...

koukida

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ουτε με τα ροακουταν????? εγω ετσι την ξεφορτωθηκα την ακμη- μιλαμε για μεγαλη ταλαιπωρια..
πιστευω οτι αφου γεννησεις θα ησυχασεις- τωρα ειναι οι ορμονες πολλες που παραγει ο οργανισμος σου.
σου ευχομαι να γεννησεις με το καλο και να εχεις κ ενα πεντακάθαρο πρόσωπο!! Very Happy

kaatrin

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μακαρι να την ξεφορτωθω.ο γιατρος δε με ενθαρρυνει και πολυ, απλα μου λεει οτι θα μειωθει...ας ελπισουμε και ευχαριστω για τις ευχες σας!!

thequeen86

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kaatrin έγραψε:απο τα 18 μου ως και τα 30 μου σημερα με απασχολει το θεμα της ακμης σε εντονο βαθμο.προσωπο=πρωτη εντυπωση και να σου τα σχολια απο τον καθενα:Μα γιατι ειναι ετσι το προσωπακι σου και γιατι δεν κανεις κατι;και εφθασα σε σημειο να μη θελω να βγω απο το σπιτι διχως μεικ απ.εγω οχι μονο εχω κανει τα παντα...εχω αλλαξει 200 δερματολογους και εχω δοκιμασει πολλα φαρμακα και αντιβιωσεις -ακομα και τα ροακουταν- και τιποτα!!!η ακμη εκει...την παλευω ομως με καθαρισμους προσωπου και πηλινγκ και τελικα η μονη μου λυση ηταν τα αντισυλληπτικα,που πραγματικα οσο τα επειρνα καθαριζ μα οταν τα σταματουσα παλι τα ιδια.και οκ!ποσο να τα επαιρνα τα χαπια;οταν εχεις και ιστορικο για καρκινο του στηθους(η θεια μου)....ολοι μου ελεγαν οτι οταν μεινω εγκυος θα καθαρισω...και να που εμεινα!!!ειμαι 32+ εβδομαδες και η αληθεια ειναι οτι το προσωπο μου πια δεν εχει υπερβολικα ενεργη ακμη.αναρωτιεμαι ομως μετα την γεννα θα την ξεφορτωθω επιτελους;ειχατε παρομοια εμπειρια;

εμπειρια με την ακμη εγω προσωπικα δεν εχω μιας κ δεν εμφανισα ουδεποποτε.αλλα μετα την γεννα κ λογω τις ορμονολογικης ανησοροπιας το δερμα μου τρελαθηκε κ εβγαλα ακμη.μεταξυ αλλων να σου πω οτι ειμαι αλλεργικη σε καθε ειδους μεικ-απ οποτε οντως δεν μπορουσα να κανω τπτ ευτυχως στο 6μηνο περιπου εστρωσε καπως κ ηρεμησα λιγο

kaatrin

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:
kaatrin έγραψε:απο τα 18 μου ως και τα 30 μου σημερα με απασχολει το θεμα της ακμης σε εντονο βαθμο.προσωπο=πρωτη εντυπωση και να σου τα σχολια απο τον καθενα:Μα γιατι ειναι ετσι το προσωπακι σου και γιατι δεν κανεις κατι;και εφθασα σε σημειο να μη θελω να βγω απο το σπιτι διχως μεικ απ.εγω οχι μονο εχω κανει τα παντα...εχω αλλαξει 200 δερματολογους και εχω δοκιμασει πολλα φαρμακα και αντιβιωσεις -ακομα και τα ροακουταν- και τιποτα!!!η ακμη εκει...την παλευω ομως με καθαρισμους προσωπου και πηλινγκ και τελικα η μονη μου λυση ηταν τα αντισυλληπτικα,που πραγματικα οσο τα επειρνα καθαριζ μα οταν τα σταματουσα παλι τα ιδια.και οκ!ποσο να τα επαιρνα τα χαπια;οταν εχεις και ιστορικο για καρκινο του στηθους(η θεια μου)....ολοι μου ελεγαν οτι οταν μεινω εγκυος θα καθαρισω...και να που εμεινα!!!ειμαι 32+ εβδομαδες και η αληθεια ειναι οτι το προσωπο μου πια δεν εχει υπερβολικα ενεργη ακμη.αναρωτιεμαι ομως μετα την γεννα θα την ξεφορτωθω επιτελους;ειχατε παρομοια εμπειρια;

εμπειρια με την ακμη εγω προσωπικα δεν εχω μιας κ δεν εμφανισα ουδεποποτε.αλλα μετα την γεννα κ λογω τις ορμονολογικης ανησοροπιας το δερμα μου τρελαθηκε κ εβγαλα ακμη.μεταξυ αλλων να σου πω οτι ειμαι αλλεργικη σε καθε ειδους μεικ-απ οποτε οντως δεν μπορουσα να κανω τπτ ευτυχως στο 6μηνο περιπου εστρωσε καπως κ ηρεμησα λιγο
αρα πηρες μια ιδεα του πως νιωθει καποιος με αυτο το προβλημα.αφου ηταν περιστασιακο παλι καλα!

thequeen86

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kaatrin έγραψε:
thequeen86 έγραψε:

αρα πηρες μια ιδεα του πως νιωθει καποιος με αυτο το προβλημα.αφου ηταν περιστασιακο παλι καλα!

μην νομιζεις ακομα βγαζω καμια φορα στο κουτελο κυριως οταν περιμενω να αδιαθετησω.κ ναι σε καταλαβαινω τι τραβας.αλλα εισαι τυχερη γτ μπορεις κ τα καλυπτεις καπως.εγω ομως δεν μπορουσα ουτε αυτο να κανω!!!

8 Απ: πολυκυστικες ωοθηκες κ ακμη στό Τρι Aug 16, 2011 12:51 am

cinderella

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αποκλείεται να μην έφυγαν με τη βιταμίνη Α!!!!!!!
αυτά καλέ κ νεκρούς ανασταίνουν!! Τα πήραν 3 φίλοι μου στο σχολείο κ πόσο τους ζήλευα μετά!!! Αλλά εμένα δεν μου τα έδωσαν γιατί θα γεννούσα παιδί-τέρας( )!! Κι εγώ είχα πολυκυστικές, αλλά μετά την 1η μου εγκυμοσύνη έφυγαν κ οι πολυκυστικές κ τα σπυριά-όχι αμέσως... το πρώτο 3μηνο δεν μπορούσα να τα πάρω ούτε αγκαλιά!! Τέτοια μόλυνση!!Υποχώρησε με αλοιφές κ πίλινγκ κ πολύ καλό γιατρό,που μου υποσχέθηκε κ μπότοξ, αλλά μετακόμισα!!χεχε!!-
Πάντως η μάνα μου λέει ότι μεγάλωσα(είμαι 30, ποιος? εγώ? ) κ γι αυτό υποχώρησε...
κουράγιο!!!!!!

kaatrin

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cinderella έγραψε:αποκλείεται να μην έφυγαν με τη βιταμίνη Α!!!!!!!
αυτά καλέ κ νεκρούς ανασταίνουν!! Τα πήραν 3 φίλοι μου στο σχολείο κ πόσο τους ζήλευα μετά!!! Αλλά εμένα δεν μου τα έδωσαν γιατί θα γεννούσα παιδί-τέρας( )!! Κι εγώ είχα πολυκυστικές, αλλά μετά την 1η μου εγκυμοσύνη έφυγαν κ οι πολυκυστικές κ τα σπυριά-όχι αμέσως... το πρώτο 3μηνο δεν μπορούσα να τα πάρω ούτε αγκαλιά!! Τέτοια μόλυνση!!Υποχώρησε με αλοιφές κ πίλινγκ κ πολύ καλό γιατρό,που μου υποσχέθηκε κ μπότοξ, αλλά μετακόμισα!!χεχε!!-
Πάντως η μάνα μου λέει ότι μεγάλωσα(είμαι 30, ποιος? εγώ? ) κ γι αυτό υποχώρησε...
κουράγιο!!!!!!
κι ομως δεν εφυγαν!αν αυτος ο γιατρος ειναι απο αθηνα πολυ θα ηθελα να μου στειλεις τα στοιχεια του...
η γεννα ειναι η τελευταια μου ελπιδα

10 Απ: πολυκυστικες ωοθηκες κ ακμη στό Τετ Aug 17, 2011 12:02 am

cinderella

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

http://www.erallis.gr/

εμένα με πρόσεξε πολύ!!Είχαμε κ τον ίδιο παιδίατρο!Είναι πολύ καλός στη δουλειά του κ με χιούμορ!!
Αυτό πάντως που σου συνέβη με τα ρακιουτάν μου φαίνεται απίστευτο... Rolling Eyes

11 Απ: πολυκυστικες ωοθηκες κ ακμη στό Τετ Aug 17, 2011 10:28 am

kaatrin

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="cinderella"]
http://www.erallis.gr/

εμένα με πρόσεξε πολύ!!Είχαμε κ τον ίδιο παιδίατρο!Είναι πολύ καλός στη δουλειά του κ με χιούμορ!!
Αυτό πάντως που σου συνέβη με τα ρακιουτάν μου φαίνεται απίστευτο... Rolling Eyes [/quote αν σου πω και οτι τα πηρα 2 φορες(1χρονο μετα εκανα επαναληπτικη) τοτε θα σου φανει ακομα πιο απιστευτο.παρ ολα αυτα εγω το εχω ξανα ακουσει και μαλιστα εκ των υστερων μου ειπαν οτι η μονη περιπτωση που δεν κανουν τιποτα ειναι οι πολυκυστικες ωοθηκες γιατι δεν χτυπας την αιτια της ακμης.γι αυτο και η μονη μου λυση τοσο καιρο ηταν τα αντισυλληπτικα.αυτα ομως οι δερματολογοι δε τα λενε

12 Απ: πολυκυστικες ωοθηκες κ ακμη στό Τρι Apr 10, 2012 2:54 pm

kaatrin

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΩΣ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΕΙΧΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΑΚΜΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΝΕΙ ΠΟΛΥ Κ ΕΙΝΑΙ "ΚΑΙΓΟΝ Κ ΤΣΟΥΡΟΥΦΛΙΖΟΝ" ΜΕ ΜΑΓΑΑΑΑΛΗ ΧΑΡΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΝΑΙ!!!ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ.ΣΧΕΔΟΝ ΔΕ ΒΓΑΖΩ ΣΠΥΡΑΚΙΑ Κ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΞΑΝΑΦΕΡΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΞΗΣ:ΑΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΣΤΩ Κ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΒΟΥΟΥΟΥΟΡΡΡΡΡ ΝΑ ΚΑΝΕΙ. ΑΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ Κ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΤΟΤΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΑ 20 ΜΟΥ

13 Απ: πολυκυστικες ωοθηκες κ ακμη στό Τρι Apr 10, 2012 3:19 pm

miki2009

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kaatrin έγραψε:ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΩΣ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΕΙΧΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΑΚΜΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΝΕΙ ΠΟΛΥ Κ ΕΙΝΑΙ "ΚΑΙΓΟΝ Κ ΤΣΟΥΡΟΥΦΛΙΖΟΝ" ΜΕ ΜΑΓΑΑΑΑΛΗ ΧΑΡΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΝΑΙ!!!ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ.ΣΧΕΔΟΝ ΔΕ ΒΓΑΖΩ ΣΠΥΡΑΚΙΑ Κ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΞΑΝΑΦΕΡΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΞΗΣ:ΑΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΣΤΩ Κ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΒΟΥΟΥΟΥΟΡΡΡΡΡ ΝΑ ΚΑΝΕΙ. ΑΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ Κ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΤΟΤΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΑ 20 ΜΟΥ

Και εγώ το ίδιο!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα.

14 Απ: πολυκυστικες ωοθηκες κ ακμη στό Τρι Apr 10, 2012 3:49 pm

cinderella

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kaatrin έγραψε:ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΩΣ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΕΙΧΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΑΚΜΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΝΕΙ ΠΟΛΥ Κ ΕΙΝΑΙ "ΚΑΙΓΟΝ Κ ΤΣΟΥΡΟΥΦΛΙΖΟΝ" ΜΕ ΜΑΓΑΑΑΑΛΗ ΧΑΡΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΝΑΙ!!!ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ.ΣΧΕΔΟΝ ΔΕ ΒΓΑΖΩ ΣΠΥΡΑΚΙΑ Κ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΞΑΝΑΦΕΡΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΞΗΣ:ΑΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΣΤΩ Κ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΒΟΥΟΥΟΥΟΡΡΡΡΡ ΝΑ ΚΑΝΕΙ. ΑΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ Κ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΤΟΤΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΑ 20 ΜΟΥ

Θα σε πειράξω λίγο........
το ότι δεν έχεις πλέον σπυράκια και τα συναφή δεν οφείλεται στο παιδί, αλλά σε κάτι άλλο, κορίτσι!!! Στην ηλικία σου(και τη δικιά μου, βεβαίως!), που γράφει μπροστά το 3!!!!! Μεγαλώσαμε, κορίτσι και γεράσαμε..... [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

15 Απ: πολυκυστικες ωοθηκες κ ακμη στό Τρι Apr 10, 2012 7:42 pm

kaatrin

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cinderella έγραψε:

Θα σε πειράξω λίγο........
το ότι δεν έχεις πλέον σπυράκια και τα συναφή δεν οφείλεται στο παιδί, αλλά σε κάτι άλλο, κορίτσι!!! Στην ηλικία σου(και τη δικιά μου, βεβαίως!), που γράφει μπροστά το 3!!!!! Μεγαλώσαμε, κορίτσι και γεράσαμε..... [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
τωρα εδω που τα λεμε δεν εχεις κ αδικο!οπως κ να εχει το αποτελεσμα μετραει...
αλλα περα απο την πλακα ειμαι βεβαιη οτι η γεννα βοηθησε πολυ ορμονικα!!!δεν εχω αποκτησει προσωπαρα -μην τρελαθουμε βγαζω καποια αλλα οχι στη συχνοτητα κ ποσοτητα με πριν...κ ξερεις ειναι πολυ ψυχοφθορο να βλεπεις τον εαυτο σου στον καθρεφτη κ να τον αγαπας μονο με το μεικ απ ενω χωρις αυτο να ντρεπεσαι...

16 Απ: πολυκυστικες ωοθηκες κ ακμη στό Παρ Dec 14, 2012 10:01 am

antoniaeua

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα ειμαι καινουργια εδω κ εγκυος για 1η φορα στην 26 εβδομαδα...σε σχεση μετ ην ακμη απεκτησα στα 21 οταν σταματησα τα αντισυλλιπτικα! απο τοτε εχω κανει 3 φορες τη θεραπεια με roaccutan k accuran με μηνιαιες επισκεψεις στο γιατρο με πολυ καο καθαρισμο κ πηλνκγ κ οξεα κλπ κλπ...για παραπανω απο χρονο ημουνα ενετλως καθαρη κ πηγα μονο 2 φορες για καθαρισμο κ μουπε οτι ολα ηταν τελεια...τωρα λοιπον απο τον 2ο μηνα εγκυμοσυνης εχω γινει χαλια με σπυρακια σαγονι λαιμο τα οποια πονανε υποφερω..η γιατρος μου δε λεει κ πολλα...σκεφτομια να παω σενα δερματολογο να κανω κατι παντα με προσοχη λογω εγκυμοσυνης..εσεις που το περασατε θα βοηθησει?η να περιμενω απλα να γεννησω κ μετα κ οντως φευγουν??? καποιο μυστικο κατι να βαλω να μην ποναω??? σας ευχαριστω προκαταβολικα...

17 Απ: πολυκυστικες ωοθηκες κ ακμη στό Παρ Dec 14, 2012 1:05 pm

toxotina

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ εγω ειχα προβλημα ακμης που προερχοταν απο πολυκυστικες ωοθηκες.Η βλαμμενη η δερατολογος μ εδωσε κ μενα πριν χρονια τα ροακουταν κ οσο εκανα θεραπεια το προβλημα εξαφανιστηκε.Λιγο καιρο αργοτερα ξαναβγηκαν αφου το προβλημα ηταν ορμονικο.Ο γυναικολογος μ εδωσε αντισσυλιπτικα κ πραγματι παλι εξαφανιστηκαν οσο τ επαιρνα.Τα εχω σταματησει παραπανω απο 1 χρ κ ακομα το προσωπο μ ειναι μια χαρα.Κατα καιρους οκ βγαζω μερικα αλλα καμια σχεση με το εντονο προβλημα π ειχα παλιοτερα κ που καποιες φορες επαιρνα μεχρι και αντιβιωση

18 Απ: πολυκυστικες ωοθηκες κ ακμη στό Παρ Dec 14, 2012 3:43 pm

kaatrin

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
antoniaeua έγραψε:καλημερα ειμαι καινουργια εδω κ εγκυος για 1η φορα στην 26 εβδομαδα...σε σχεση μετ ην ακμη απεκτησα στα 21 οταν σταματησα τα αντισυλλιπτικα! απο τοτε εχω κανει 3 φορες τη θεραπεια με roaccutan k accuran με μηνιαιες επισκεψεις στο γιατρο με πολυ καο καθαρισμο κ πηλνκγ κ οξεα κλπ κλπ...για παραπανω απο χρονο ημουνα ενετλως καθαρη κ πηγα μονο 2 φορες για καθαρισμο κ μουπε οτι ολα ηταν τελεια...τωρα λοιπον απο τον 2ο μηνα εγκυμοσυνης εχω γινει χαλια με σπυρακια σαγονι λαιμο τα οποια πονανε υποφερω..η γιατρος μου δε λεει κ πολλα...σκεφτομια να παω σενα δερματολογο να κανω κατι παντα με προσοχη λογω εγκυμοσυνης..εσεις που το περασατε θα βοηθησει?η να περιμενω απλα να γεννησω κ μετα κ οντως φευγουν??? καποιο μυστικο κατι να βαλω να μην ποναω??? σας ευχαριστω προκαταβολικα...
στη 1η μου εγκυμοσυνη ειχα κ εγω σπυρακια κ θυμαμαι πως εκανα καθαρισμο στην αισθητικο μου που με προσεξε πολυ να μη πονεσω. με το που γεννησα λιγους μηνες μετα ηρεμησα εντελως εβγαζα που κ που καποιο σπυρακι αλλα μπρος σε ολο αυτο που ειχα περασει τα 1-2 σπυρακια δεν ειναι τιποτα.πιστευω οτι με το που γεννησεις θα ηρεμησεις κ θα απαλαγεις απο αυτο κι εσυ

19 Απ: πολυκυστικες ωοθηκες κ ακμη στό Παρ Dec 14, 2012 4:31 pm

mama_sto_synnefaki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αααχ πολύ πικρό θέμα κι αυτό! Κι εγώ έχω πολυκυστικές ωοθήκες. 'Επαιρνα για κάποια χρόνια το χάπι και το σταμάτησα καλοκαίρι 2009. 'Εχασα αμέσως 2-3 κιλά ΑΛΛΑ άρχισα να έχω μια απαίσια ακμή που με άγχωνε επειδή καλικαίρι 2010 θα παντευόμουν... καταλαβαίνετε! Ο γυναικολόγος μου είπε ότι και σε δερματολόγο να πάω δεν θα βγει τίποτε διότι το θέμα είναι καθαρά ορμονικό, εγώ όμως πήγα. Στον γάμο ήμουν τυχερή και δεν είχα καθόλου σπυράκια αλλά την ΜΕΓΑΛΗ διαφορά την είδα όταν έμεινα έγκυος, φθινόπωρο 2011. Κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου είχα ένα πολύ ωραίο για τα δεδομένα μου δέρμα και μετά την γέννα συνεχίζει μια χαρά, αλλά φοβάμαι πάρα πολύ για το τι θα γίνει όταν θα ξαναέρθει η περίοδος.... θα χαλαστώ τόοοοοσο πολύ αν ξαναέρθει η ακμή!!!! Για να δούμε... θα σας πω τι έγινε δε λίγο καιρό φαντάζομαι.

20 Απ: πολυκυστικες ωοθηκες κ ακμη στό Σαβ Dec 15, 2012 11:33 pm

antoniaeua

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω ρε κοριτσια παω απο το κακο στο χειροτερο...βγαω καθε μερα κ απο ενα ...δεν ξερω αν θα βοηθησει να παω σε δερματολογο αυτος πχ που με εβλεπε τοσο καιρο πριν κ εκανα τις θεραπειες...νιωθω τοσο χαλια...ξερω οτι θα φυγουν ..προφανως δλδ...αλλα τωρα τι κανω?βαζω dalacin πλενωμαι τοπικα με dettol, περιποιουμε το δερμα μου αλλα ματαια...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a free blog