Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από kikimam Σήμερα στις 1:34 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από griniaroula Σήμερα στις 1:04 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από Princess Σήμερα στις 12:23 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Despoinaki123 Χθες στις 9:12 pm

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από paourina Χθες στις 8:08 pm

» www.candyland .gr
από candyland Χθες στις 7:32 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από paourina Χθες στις 6:48 pm

» Site μανικιούρ-πεντικιούρ-shellac με τιμούλες.
από Superb Mommy Χθες στις 6:15 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από griniaroula Χθες στις 1:58 am

» ΤΕΣΤ ΔΥΣΑΝΕΞΙΑΣ
από anna4 Χθες στις 1:38 am

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 12:36 am

» μαθαμε στα χερακια!!
από αφροδιτη! Τετ Oct 29, 2014 11:00 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kaatrin Τρι Oct 28, 2014 5:22 pm

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από dimitra al Τρι Oct 28, 2014 11:08 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από Superb Mommy Τρι Oct 28, 2014 8:30 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από maria2013 Τρι Oct 28, 2014 6:07 am

» ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.
από Λιτσα34 Τρι Oct 28, 2014 4:31 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ Δευ Oct 27, 2014 8:14 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από ζουζουνακι Δευ Oct 27, 2014 8:13 pm

» γεννα στο Ρεα και επιδόματα!
από Vassiliki_ Δευ Oct 27, 2014 8:10 pm

» Κανακάκης Σταύρος στο Έλενα?Κάποια βοήθεια?
από Superb Mommy Δευ Oct 27, 2014 7:11 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Δευ Oct 27, 2014 3:01 am

» 6 ΜΗΝΟ ΟΑΕΔ.
από vagann Κυρ Oct 26, 2014 5:39 am

» prwtes ebdomades eggymoshnhs
από kerasoula Κυρ Oct 26, 2014 4:54 am

» Καλως σας βρηκα ξανα!
από ria Κυρ Oct 26, 2014 3:20 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014!!!!!
από eyakos Σαβ Oct 25, 2014 8:39 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 24, 2014 9:47 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Παρ Oct 24, 2014 7:53 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Παρ Oct 24, 2014 10:25 am

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Oct 23, 2014 9:53 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 5:34 pm

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 4:39 pm

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Τρι Oct 21, 2014 7:09 am

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Τρι Oct 21, 2014 6:27 am

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Τρι Oct 21, 2014 6:15 am

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Τρι Oct 21, 2014 5:10 am

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 7:07 pm

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Δευ Oct 20, 2014 6:10 am

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Δευ Oct 20, 2014 3:01 am

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Σαβ Oct 18, 2014 12:23 am

Παρόντες χρήστες
558 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 12 μέλη, 1 μη ορατός και 545 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, Despoinaki123, georgia78, IoliAtore, kikimam, lili lille, Ricola, roulakriti, thali-alex, trilly, ΖΩΗ13, Καλλιόπη Τζιλέρογλου

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1 Γάλα μετά τον θηλασμό. Ποιό?? στό Παρ Aug 12, 2011 8:54 am

Angie_77

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η μπέμπα μου είναι 12,5 μηνών και ακόμα την θηλάζω. Επειδή δεν τρώει στέρεες σχεδόν καθόλου, άντε 50-70γρ συνήθως και στις καλές τις 100γρ, κι επειδή πρέπει σιγά-σιγά να μπούμε στην διαδικασία του αποθηλασμού, και εφόσον δεν έχω και πολύ γάλα, είπα στην παιδίατρο να μου δώσει ξένο γάλα. Πήραμε για αρχή το ΝATIVA αλλά δεν της άρεσε καθόλου. Αύριο θα της πάρω το NUTRIBEN και το NESLAC.
Εσείς που θηλάζετε ή θηλάσατε, ποιο γαλατάκι δώσατε στα μωράκια σας και το δέχτηκε ??

Aretoula

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
i kori mou einai 2 xronwn k akoma ti thilazw alla tis dinw k simplirwma to olympos to viologiko i to nounou kid..genika einai poly euprosarmosto paidaki k o ti k na tis dwsw tis aresei ..na prosekseis ligo stin arxi me kapoia freska galata opos to mevgal k to delta giati mporei na sou kanei diarroia.etsi egine me ti dikia mou..kali arxi loipon!!

fatsoulinaki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμενα η δικια μου αποθηλασε στους 14μηνες φυσικα κ προτιμησε το νουλακ...τωρα ειναι 19μηνων κ της δινω κ φρεσκο Ολυμπος βιολογικο αλλα πινει κ νουλακ!

thequeen86

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις περνουμε το guigose 2 εχει πιο ωραια γευση απο τα αλλα κ ισως της αρεσει

Angie_77

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σ'ευχαριστώ πολύ Αρετούλα. Όταν με το καλό μου πει η παιδίατρος για φρέσκο γάλα, τα 2 που μου είπες θα τα έχω υπόψην. Δεν ξέρω γιατί μου δίνει γάλα σε σκόνη εφόσον έχουμε κλείσει χρόνο. Θα την ρωτήσω στην επόμενη επίσκεψη. Πάντως thanks για την συμβουλή. Very Happy

Angie_77

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
fatsoulinaki έγραψε:εμενα η δικια μου αποθηλασε στους 14μηνες φυσικα κ προτιμησε το νουλακ...τωρα ειναι 19μηνων κ της δινω κ φρεσκο Ολυμπος βιολογικο αλλα πινει κ νουλακ!

thequeen86 έγραψε:εμεις περνουμε το guigose 2 εχει πιο ωραια γευση απο τα αλλα κ ισως της αρεσει

Thanks κορίτσια για τις απαντήσεις. Απ'ό,τι κατάλαβα το Όλυμπος έχει την τιμητική του ε ??? Απλά θέλω να δω ποιό γάλα θα πάρει τις περισσότερες ψήφους. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα της αρέσει κι όλας της δικιάς μου. Η παιδίατρος μου είπε ότι θα αλλάξουμε 30 γάλατα μέχρι να βρούμε κάποιο. Very Happy

thequeen86

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Angie_77 έγραψε:
fatsoulinaki έγραψε:εμενα η δικια μου αποθηλασε στους 14μηνες φυσικα κ προτιμησε το νουλακ...τωρα ειναι 19μηνων κ της δινω κ φρεσκο Ολυμπος βιολογικο αλλα πινει κ νουλακ!

thequeen86 έγραψε:εμεις περνουμε το guigose 2 εχει πιο ωραια γευση απο τα αλλα κ ισως της αρεσει

Thanks κορίτσια για τις απαντήσεις. Απ'ό,τι κατάλαβα το Όλυμπος έχει την τιμητική του ε ??? Απλά θέλω να δω ποιό γάλα θα πάρει τις περισσότερες ψήφους. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα της αρέσει κι όλας της δικιάς μου. Η παιδίατρος μου είπε ότι θα αλλάξουμε 30 γάλατα μέχρι να βρούμε κάποιο. Very Happy

αυτο ειναι σιγουρο.εμενα ο γιος μου δεν ειχε ποτε τετοια θεματα,κ ομως ξαφνικα αρχησε να μην πινει το γαλα του.ουτε να το μυρισει δεν ηθελε ο σπορος.οταν πηρα τηλ τον γιατρο μας μας ειπε κατευθειαν το guigose επειδη εχει πιο γλυκια γευση απο τα αλλα γαλατα σε σκονη.κ ειναι αληθεια αυτο.το δοκιμασα κ εγω κ ειναι πιο ευγευστο σε σχεση με τα αλλα που ομολογουμενως ειναι μπλιαχ!

8 Απ: Γάλα μετά τον θηλασμό. Ποιό?? στό Παρ Aug 12, 2011 11:49 pm

adeline

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μετά τον θηλασμό (7,5 μηνών σταμάτησα...τώρα είναι 10,5 μηνών) έδωσα πρώτα το Nestle NAN 2 και μετά το biolac 2, το οποίο το συνεχίζω...του αρέσει...τώρα μόλις σε ένα μήνα κλείσει χρόνο, προφανώς η παιδίατρος μας θα μας δώσει άλλο...προς το πάρον πάντως πίνει το biolac 2 (βιολογικό) και έχει ωραία γεύση...το πίνει όλο

9 Απ: Γάλα μετά τον θηλασμό. Ποιό?? στό Σαβ Aug 13, 2011 12:59 am

fotini31

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα.εγω θηλασα το γιο μου ενα χρονο και μετα τον αποθαλασμο το μονο ξενο γαλα που δεχτηκε μετα απο πολυυυ παιδεμα ηταν το βιολογικο frezylac.ειναι μαλλον αναλογα στο παιδι πωσ και ποιο θα δεχτει.τωρα ειναι 18 μηνων και πινει φρεσκο ολυμπος βιολογικο.

10 Απ: Γάλα μετά τον θηλασμό. Ποιό?? στό Σαβ Aug 13, 2011 1:07 am

Athin@

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

11 Απ: Γάλα μετά τον θηλασμό. Ποιό?? στό Σαβ Aug 13, 2011 9:23 am

Angie_77

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σήμερα πήγα οδοντίατρο, και έπρεπε να περιμένω τουλάχιστον 8 ώρες μέχρι να θηλάσω. Της πήρα το Nutriben σήμερα και είπα να της δώσω μήπως πιεί γιατί ήταν νηστική. Ούτε να το μυρίσει κι αυτό!!! Μέχρι το βράδυ που την θήλασα είχε φάει 5 κουταλιές φρουτόκρεμα(πρωί), 4-5 μπουκίτσες ψωμοτύρι (μεσημέρι), 1-2 κουταλιές farin lacte (μεσημέρι) και 1-2 κουταλιές γιαουρτάκι. Όλη μέρα έτσι την έβγαλε. Δεν ξέρω τι να κάνω με το φαγητό της πια. Και το "μπυζί", "μπυζί".

12 Απ: Γάλα μετά τον θηλασμό. Ποιό?? στό Σαβ Aug 13, 2011 9:25 am

Angie_77

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Athin@ έγραψε:Ρίξε μια ματιά κι εδώ:

http://forum.eimaimama.gr/t5302-topic?highlight=%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B1

Σ'ευχαριστώ Αθηνά μου, αλλά το σχετικό θέμα που αναφέρεις, έχει να κάνει με μαμάδες που δεν έχουν θηλάσει !!! Με τον θηλασμό είναι πιο δύσκολο να βρεθεί ποιο γάλα αρέσει στο παιδί. Thanks anyway !

13 Απ: Γάλα μετά τον θηλασμό. Ποιό?? στό Σαβ Aug 13, 2011 5:20 pm

adeline

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Angie_77 έγραψε:Σήμερα πήγα οδοντίατρο, και έπρεπε να περιμένω τουλάχιστον 8 ώρες μέχρι να θηλάσω. Της πήρα το Nutriben σήμερα και είπα να της δώσω μήπως πιεί γιατί ήταν νηστική. Ούτε να το μυρίσει κι αυτό!!! Μέχρι το βράδυ που την θήλασα είχε φάει 5 κουταλιές φρουτόκρεμα(πρωί), 4-5 μπουκίτσες ψωμοτύρι (μεσημέρι), 1-2 κουταλιές farin lacte (μεσημέρι) και 1-2 κουταλιές γιαουρτάκι. Όλη μέρα έτσι την έβγαλε. Δεν ξέρω τι να κάνω με το φαγητό της πια. Και το "μπυζί", "μπυζί".

και μένα ήταν "μπυζί" μπυζί" όπως το λες, αλλά επειδή μου ελαττώθηκε το γάλα μου,έπρεπε κάτι να του δώσω και αφού ξεκίνησα με το NAN της Nestle το 2, κατέληξα στο biolac 2...αν τυχόν το βρεις σε κάποιο κεντρικό και μεγάλο φαρμακείο του Βόλου (αχ πατρίδα μου αγαπημένη...Βολιώτισσα και γω...αλλά είμαι μακριά Crying or Very sad ) πάρ' το και δοκίμασέ το και πες μου αν θα το πιεί...είναι βιολογικό...ο γιος μου τρελένεται και πίνει και επιπλέον...για δοκίμασέ το και πες μου

14 Απ: Γάλα μετά τον θηλασμό. Ποιό?? στό Κυρ Aug 14, 2011 8:44 am

Angie_77

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
adeline έγραψε:
Angie_77 έγραψε:Σήμερα πήγα οδοντίατρο, και έπρεπε να περιμένω τουλάχιστον 8 ώρες μέχρι να θηλάσω. Της πήρα το Nutriben σήμερα και είπα να της δώσω μήπως πιεί γιατί ήταν νηστική. Ούτε να το μυρίσει κι αυτό!!! Μέχρι το βράδυ που την θήλασα είχε φάει 5 κουταλιές φρουτόκρεμα(πρωί), 4-5 μπουκίτσες ψωμοτύρι (μεσημέρι), 1-2 κουταλιές farin lacte (μεσημέρι) και 1-2 κουταλιές γιαουρτάκι. Όλη μέρα έτσι την έβγαλε. Δεν ξέρω τι να κάνω με το φαγητό της πια. Και το "μπυζί", "μπυζί".

και μένα ήταν "μπυζί" μπυζί" όπως το λες, αλλά επειδή μου ελαττώθηκε το γάλα μου,έπρεπε κάτι να του δώσω και αφού ξεκίνησα με το NAN της Nestle το 2, κατέληξα στο biolac 2...αν τυχόν το βρεις σε κάποιο κεντρικό και μεγάλο φαρμακείο του Βόλου (αχ πατρίδα μου αγαπημένη...Βολιώτισσα και γω...αλλά είμαι μακριά Crying or Very sad ) πάρ' το και δοκίμασέ το και πες μου αν θα το πιεί...είναι βιολογικό...ο γιος μου τρελένεται και πίνει και επιπλέον...για δοκίμασέ το και πες μου

Αλίκη δεν σε λένε?? Έχουμε συστηθεί παλιότερα. Λοιπόν σήμερα της έδωσα το Neslac και δεν το ήθελε κι αυτό. Άντε να δούμε πόσα γάλατα θα πάρω μέχρι να βρούμε αυτό που μας αρέσει. Πρέπει να αρχίσω να τα μετράω. Χι..χι...
Από το πρωί όλη μέρα έχει φάει μόνο καρπουζάκι και "μπυζάκι" . Τίποτα Άλλο.
Θα δοκιμάσω και αυτά που μου λες και θα σου πω.
Φιλιά από τον υπέροχο Βόλο μας, που συνδυάζει Βουνό και Θάλασσα όπως καμία άλλη πόλη της Ελλάδος !!!!!!!! Τον λατρεύω!!!! Από το 85 ως το 89 ήμουν Αθήνα και μου έλειψε τόσο πολύ εκείνα τα χρόνια που δεν θέλω να τον ξαναχάσω με ΤΙΠΟΤΑ !!!!

15 Απ: Γάλα μετά τον θηλασμό. Ποιό?? στό Κυρ Aug 14, 2011 3:58 pm

adeline

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Angie_77 έγραψε:
adeline έγραψε:

Αλίκη δεν σε λένε?? Έχουμε συστηθεί παλιότερα. Λοιπόν σήμερα της έδωσα το Neslac και δεν το ήθελε κι αυτό. Άντε να δούμε πόσα γάλατα θα πάρω μέχρι να βρούμε αυτό που μας αρέσει. Πρέπει να αρχίσω να τα μετράω. Χι..χι...
Από το πρωί όλη μέρα έχει φάει μόνο καρπουζάκι και "μπυζάκι" . Τίποτα Άλλο.
Θα δοκιμάσω και αυτά που μου λες και θα σου πω.
Φιλιά από τον υπέροχο Βόλο μας, που συνδυάζει Βουνό και Θάλασσα όπως καμία άλλη πόλη της Ελλάδος !!!!!!!! Τον λατρεύω!!!! Από το 85 ως το 89 ήμουν Αθήνα και μου έλειψε τόσο πολύ εκείνα τα χρόνια που δεν θέλω να τον ξαναχάσω με ΤΙΠΟΤΑ !!!!
αχ σ'ευχαριστώ για τα βολιώτικα φιλιά Embarassed Very Happy πραγματικά έχουμε την πιο όμορφη πόλη...τι θες βουνό; πας μέσα σε λίγα λεπτα Πορταριά, Μακρυνίτσα για καφέ...θες θάλασσα; πας για μπάνιο Αγριά, Λεχώνια, Κορωπί...Άφισσο...αχ αχ...μέρη μου αγαπημένα...με λένε Αδελίνα Wink και μένεις κοντά στο πατρικό μου...εγώ Παλιά, εσύ Αγ. Αναργύρους...; αν θυμάμαι καλά....λοιπόν, άκου...εγώ έτυχε να μην πάρω πολλά γάλατα...της Nestle και μετά της biolac 2...όμως δοκιμάσαμε πολλές κρέμες μέχρι να καταλήξουμε στην Humana με μήλο...σε νιώθω άσε...εύχομαι να της αρέσει κάποιο γάλα... Wink

16 Απ: Γάλα μετά τον θηλασμό. Ποιό?? στό Δευ Aug 15, 2011 6:50 am

Angie_77

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καμιά άλλη μανούλα με πρόβλημα στην επιλογή γάλατος, δεν υπάρχει???
Οεο????????????????????????????????????????????????????????
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

17 Απ: Γάλα μετά τον θηλασμό. Ποιό?? στό Πεμ Aug 18, 2011 8:28 pm

mariposa

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
angie εγω οποιο γαλα και αν του εδωσα δεν το ηθελε μερικα του εφερναν και ταση για εμετο και μετα εβλεπε το ποτηρι με το γαλα και το εσπρωχνε ουτε να δοκιμασει δεν θελει και ετσι παραιτηθηκα απο την προσπαθεια πια και πλεον φροντιζω να τρωει τυρι πρωι μεσημερι βραδυ που ευτυχως τρωει και γιαουρτι μια φορα την ημερα και προσπαθω να τον ταιζω τροφες που εχουν ασβεστιο τι να κανουμε μερικα παιδια δεν πινουν καθολου ξενο γαλα εκει κατεληξα!

18 Απ: Γάλα μετά τον θηλασμό. Ποιό?? στό Πεμ Aug 18, 2011 8:29 pm

mariposa

σημειωτεον τον θηλασα 19 μηνες και σταματησα λογω εγκυμοσυνης

19 Απ: Γάλα μετά τον θηλασμό. Ποιό?? στό Πεμ Aug 18, 2011 11:52 pm

moroulou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας!τελικα ολα τα μωρακια που θηλαζουν εχουν προβλημα να αποχωριστουν το βυζακι τους!και η δικια μου με τιποτα δεν ηθελε...το προσπαθουσα μηνες αλλα ειχε πει ο γιατρος να μην την πιεζω,ετσι το καναμε κατα διαστηματα δηλ δοκιμαζαμε σημερα,δεν ηθελε,μετα απο 10 μερες παλι,δεν ηθελε,μετα αλλη μαρκα,δεν ηθελε,μετα απο 15 μερες παλι,οχι,αλλη μαρκα,οχι,μετα απο 10 μερες,κ παει λεγοντας... κ εμεις νατιβα ξεκινησαμε αλλα δεν...τωρα πλεον πινει και με πολυ λαχταρα -εμαθε πια-το σανιλακ της γιωτης κ αποτι ξερω ειναι πολυ καλο και ελληνικο.αυτα!! Very Happy

20 Απ: Γάλα μετά τον θηλασμό. Ποιό?? στό Σαβ Aug 20, 2011 8:19 am

Angie_77

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariposa έγραψε:angie εγω οποιο γαλα και αν του εδωσα δεν το ηθελε μερικα του εφερναν και ταση για εμετο και μετα εβλεπε το ποτηρι με το γαλα και το εσπρωχνε ουτε να δοκιμασει δεν θελει και ετσι παραιτηθηκα απο την προσπαθεια πια και πλεον φροντιζω να τρωει τυρι πρωι μεσημερι βραδυ που ευτυχως τρωει και γιαουρτι μια φορα την ημερα και προσπαθω να τον ταιζω τροφες που εχουν ασβεστιο τι να κανουμε μερικα παιδια δεν πινουν καθολου ξενο γαλα εκει κατεληξα!

Τι να πώ?? Πάλι καλά που τρώει τυράκι δηλαδή !!!! Μακάρι !!! Εμένα τρώει τυρί, μικρές μπουκίτσες με ψωμάκι αλλά πολύ λίγο. Και αν είναι στις καλές τις, τρώει και κανένα lavas qurit.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog