Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #21
από madmommy Σήμερα στις 11:41 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 7!!!
από griniaroula Σήμερα στις 10:30 pm

» Μανουλες Απριλιου 2014 γ !!!
από reniapa Σήμερα στις 8:54 pm

» πράσινος άργιλος
από acer Σήμερα στις 8:34 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #11#
από Sadi Σήμερα στις 1:05 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133
από vasoula1 Σήμερα στις 9:18 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από AngelMommy Χθες στις 11:11 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από Mar1987 Χθες στις 8:04 pm

» ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ
από μιτατα Χθες στις 6:21 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από fatsoulini Χθες στις 5:46 pm

» ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3
από poppaki Χθες στις 11:18 am

» ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!!
από kateri Τετ Apr 16, 2014 11:05 pm

» ΕΧΕΤΕ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΣΑΣ;;;;
από spiridoula27 Τετ Apr 16, 2014 3:20 pm

» Μετα απο ποσες σπερματεγχυσεις εγινε το θαυματακι;;
από mary 30 Τετ Apr 16, 2014 3:12 pm

» απορρυπαντικα planet
από ΕλένηΚ Τετ Apr 16, 2014 2:35 pm

» ΝΚ ΕΞΕΤΑΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Τετ Apr 16, 2014 12:30 pm

» Μανικιουρ-πεντικουρ-Τεχνητα νυχια-φρυδια-διατροφη
από Eirinomama Τετ Apr 16, 2014 12:11 pm

» ΕΛΑΦΡΩΣ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΑΥΧΕΝΙΚΗ!!!
από Mariza_30 Τετ Apr 16, 2014 11:01 am

» Colorful Memories - Χειροποιητα Βιβλια ευχων
από momirene Τετ Apr 16, 2014 9:23 am

» ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
από filenada Τρι Apr 15, 2014 7:41 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από Ntoritsa Τρι Apr 15, 2014 4:29 pm

» Baby diper cake και συμβουλές
από Miaki Τρι Apr 15, 2014 3:12 pm

» Γάλα FREZYLAC-PURE βιολογικό 0-6 μηνών
από eleftherna Τρι Apr 15, 2014 12:59 pm

» Ποιο αντιηλιακό να πάρω??
από bebaki Τρι Apr 15, 2014 9:21 am

» TI NA KANΩ ΜΕ ΤΟ ΝΟΝΟ ΜΑΣ?
από filenada Δευ Apr 14, 2014 8:11 pm

» ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟΣ ΣΟΣ
από jijel Δευ Apr 14, 2014 12:10 pm

» ΜΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ !!
από mariloy Δευ Apr 14, 2014 8:36 am

» εχει παρει θεση το αντρακι μας!
από μιτατα Σαβ Apr 12, 2014 11:08 pm

» ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
από Tinkerbell10 Σαβ Apr 12, 2014 10:45 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Σαβ Apr 12, 2014 9:19 pm

» μηπως ειμαι εγκυος ???
από κουνελάκι Σαβ Apr 12, 2014 8:49 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Σαβ Apr 12, 2014 8:11 pm

» Σαλπιγγογραφια....που την κανατε;ποσο κοστισε;
από poppaki Σαβ Apr 12, 2014 7:35 pm

» μακιγιαζ βραδυνο μονο 25 ευρω στον χωρο σας θεσσαλονικη
από mamamia12 Σαβ Apr 12, 2014 12:45 am

» MAKE UP ARTIST PEGY-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
από mamamia12 Σαβ Apr 12, 2014 12:41 am

» KAΛΑΘΑΚΙ ΜΕ ΚΑΛΟΥΔΙΑ ΓΙΑ ΔΩΡΟ....
από elin1 Παρ Apr 11, 2014 10:13 pm

» Περιμένωντας το μικρο μου θαυματάκι!
από Tzeni84 Παρ Apr 11, 2014 9:56 pm

» ΥΨΟΣ 13 ΜΗΝΩΝ!!!!
από tinag Παρ Apr 11, 2014 9:20 am

» ευχαριστημενες απο τον παιδικο σταθμος σας και γιατι??
από filenada Πεμ Apr 10, 2014 6:30 pm

» Μαμαδες Μαρτιου - Απριλίου 2013 Νο1
από tinag Πεμ Apr 10, 2014 3:45 pm

Παρόντες χρήστες
494 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 9 μέλη, 0 μη ορατοί και 485 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

alex-paula, griniaroula, kaatrin, Lollipop83, madmommy, mamana, nina2012, roxanne87, Sadi

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 ατυχημα με βραστηρα....:((( στό Παρ Jul 29, 2011 12:12 pm

stela

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα !!!δυστυχος ειχαμε ενα ατυχημα με τον 3χρονο γιο μου επεσε ο βραστηρας με το καυτο το νερο πανω του..ολα γινανε πολυ γρηγορα!!νοσηλευτηκε στο νοσοκομειο για 10 μερες!!το νερο ειχε πεσει σε ολοι την μπροστινη μερια(ευτυχος οχι στο προσωπο)τα σημιαδια σιγα σιγα αποχωρουν..μονο στον ωμο του εχει μεινει μια ανοιχτη πληγη η πλαστικος χειρουργος μου ειπε οτι θα αργησει αλλα θα κλεισει..και οτι δεν θα μεινει κανενα σημαδι..και δεν πιστευει σε κρεμες και να του βαζω μονο μπενταντιν!!εχετε να μου προτεινετε καποιον πλαστικο για δευτερη γνωμη???ευχαριστω

2 Απ: ατυχημα με βραστηρα....:((( στό Παρ Jul 29, 2011 12:42 pm

thequeen86

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ εγω καπως ετσι το ειχα παθει αλλα με ζεματιστο νερο απο το μπρικι.μονο που μου τραβηξαν την φανελα μαζι με το δερμα κ δεν μου εβγαλαν εγκαιρος την πανα κ ετσι εχω μονιμα σημαδια.ετσι ομως κινδυνεψα πιο πολυ γτ ηταν μια ταιραστια πληγη στην κοιλια που ειναι ολα μας τα ζωτικα οργανα

3 Απ: ατυχημα με βραστηρα....:((( στό Παρ Jul 29, 2011 2:52 pm

mamamatina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκι, δεν έχω κάποιο πλαστικό, αλλά έχω μία θαυματουργή αλοιφή που την φτιάχνει η γιαγιά μου κι έχει κάνει καλά και έγκαυμα β΄ βαθμου. Τότε έμενε από πάνω μία φίλη μας που είναι και δερματολόγος και δεν το παραδεχόταν και όταν το είδε με τα ίδια της τα μάτια είπε ότι εάν δεν φοβόταν να μην της κάνει κάποιος καταγγελία θα την έδινε και στο ιατρείο για τα εγκαύματα. Στο προκείμενο τώρα. Εγώ δεν έχω μέσο για να στην φέρω. Και επειδή έχω τρια εκ των οποιων το ένα μωρο είναι λίγο δύσκολο. Αν είσαι Αθήνα όμως και θες, μένω Νίκαια. Πες μου να σου πω τη διεύθυνση.

4 Απ: ατυχημα με βραστηρα....:((( στό Παρ Jul 29, 2011 7:36 pm

sasanath

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Περαστικά !Φαντάζομαι τι πέρασες εσύ και το παιδί! Συμβαίνουν αυτά δυστυχώς ,το κακό για να γίνει είναι πιο εύκολο απο το να το αποτρέψεις καμμιά φορά! Χτες καηκε ο μικρός με καυτό νερό στο χεράκι του και τα χρειάστηκα!Το ωράιο είναι οτι ήμουν και δίπλα!

Δεν ξέρω κανένα πλαστικό αλλά καλά κάνεις και θες να πάρεις δεύτερη γνώμη!

5 Απ: ατυχημα με βραστηρα....:((( στό Παρ Jul 29, 2011 7:57 pm

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:Κοριτσάκι, δεν έχω κάποιο πλαστικό, αλλά έχω μία θαυματουργή αλοιφή που την φτιάχνει η γιαγιά μου κι έχει κάνει καλά και έγκαυμα β΄ βαθμου. Τότε έμενε από πάνω μία φίλη μας που είναι και δερματολόγος και δεν το παραδεχόταν και όταν το είδε με τα ίδια της τα μάτια είπε ότι εάν δεν φοβόταν να μην της κάνει κάποιος καταγγελία θα την έδινε και στο ιατρείο για τα εγκαύματα. Στο προκείμενο τώρα. Εγώ δεν έχω μέσο για να στην φέρω. Και επειδή έχω τρια εκ των οποιων το ένα μωρο είναι λίγο δύσκολο. Αν είσαι Αθήνα όμως και θες, μένω Νίκαια. Πες μου να σου πω τη διεύθυνση.
Μιλάς για την αλοιφή που τη φτοιάχνουν απο κερί ; και βάζουν και άλλα υλικά ; είναι πολύ καλή να φανταστείς ότι εγω τη χρησιμοποιώ .Επίσης καλό είναι να αποφεύγεται η μεγάλη χρήση bendantin δεν κάνει καλό .Εμένα πάντως που ο Σταύρος καηκε με τη φωτιά μου έδωσε και γαλάκτωμα ειδικό και αλοιφή για 10 ημέρες μου φαίνεται παράξενο να μην θέλει να σώσει κάτι .

6 Απ: ατυχημα με βραστηρα....:((( στό Παρ Jul 29, 2011 8:00 pm

mariposa

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πω πω περαστικα ευτυχως οολα καλα!απο πλαστικο δεν ξερω ευχομαι ομως να περασει γρηγορα η ταλαιπωρια του μικρουλη!

7 Απ: ατυχημα με βραστηρα....:((( στό Παρ Jul 29, 2011 8:04 pm

μαμακα μου

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stela έγραψε:καλημερα !!!δυστυχος ειχαμε ενα ατυχημα με τον 3χρονο γιο μου επεσε ο βραστηρας με το καυτο το νερο πανω του..ολα γινανε πολυ γρηγορα!!νοσηλευτηκε στο νοσοκομειο για 10 μερες!!το νερο ειχε πεσει σε ολοι την μπροστινη μερια(ευτυχος οχι στο προσωπο)τα σημιαδια σιγα σιγα αποχωρουν..μονο στον ωμο του εχει μεινει μια ανοιχτη πληγη η πλαστικος χειρουργος μου ειπε οτι θα αργησει αλλα θα κλεισει..και οτι δεν θα μεινει κανενα σημαδι..και δεν πιστευει σε κρεμες και να του βαζω μονο μπενταντιν!!εχετε να μου προτεινετε καποιον πλαστικο για
δευτερη γνωμη???ευχαριστω
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΠΟΥ ΠΕΙΕΧΕΙ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ-ΤΟ ΠΡΩΤΟ-ΑΝΑΚΑΤΕΜΕΝΟ ΜΕ ΕΝΑ ΧΟΡΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΡΑΘΕΙ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΝΑ ΨΗΘΕΙ. ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΚΑΗΚΑ.ΟΛΟΙ -2 ΓΙΑΤΡΟΙ- ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΦΗΝΕ ΣΗΜΑΔΙ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΓΩ ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΕ. ΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΕΣ ΜΟΥ.
ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΙ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΦΤΙΑΧΝΕ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΗΣ....ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΑΕΙ ΠΙΣΩ ΠΟΛΥ.... ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ!!!

8 Απ: ατυχημα με βραστηρα....:((( στό Παρ Jul 29, 2011 8:26 pm

stela

kalhspera koritsia vania mou exei mia mikri pligi anixti kai den kanei na mpei kati twra..to bendatin to vazo mia fora thn hmera kai elaxisto giati den kanei opos kserw kai egw alla kai opos me enimerose h giatros.h plastikos mou leei oti den tha minei simadi kai den xriazete krema..den thelw na kanw to paidi mou piramatozoo me diafores kremes(pou isws einai polu kaliteres apo alles tou farmakiou )thelw kai mia deuteri gnomi apo allo plastiko..giati ontos mporei na mhn einai toso vathei to kapsimo kai na mhn tou minoun.apla thelw na kano oti mporo.diaforoi filoi kai suggenois me exoun enimerosi gia diafores kremes pou ftiaxnoun monoi tous...an dw kai apo dw..mporei na dakimaso...den kserw!!euxaristw polu gia tis apantisi sas!!!to ektimo!!!!makia

9 Απ: ατυχημα με βραστηρα....:((( στό Παρ Jul 29, 2011 8:33 pm

μαμακα μου

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stela έγραψε:kalhspera koritsia vania mou exei mia mikri pligi anixti kai den kanei na mpei kati twra..to bendatin to vazo mia fora thn hmera kai elaxisto giati den kanei opos kserw kai egw alla kai opos me enimerose h giatros.h plastikos mou leei oti den tha minei simadi kai den xriazete krema..den thelw na kanw to paidi mou piramatozoo me diafores kremes(pou isws einai polu kaliteres apo alles tou farmakiou )thelw kai mia deuteri gnomi apo allo plastiko..giati ontos mporei na mhn einai toso vathei to kapsimo kai na mhn tou minoun.apla thelw na kano oti mporo.diaforoi filoi kai suggenois me exoun enimerosi gia diafores kremes pou ftiaxnoun monoi tous...an dw kai apo dw..mporei na dakimaso...den kserw!!euxaristw polu gia tis apantisi sas!!!to ektimo!!!!makia
ΠΟΝΗΡΟΣ ΝΙΚΟΣ 6944308052 ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ.

10 Απ: ατυχημα με βραστηρα....:((( στό Παρ Jul 29, 2011 8:36 pm

naysika

εγω απο που να ξεκινησω! το πρωτο ατυχημα ηταν πρωτη μερα στο νηπιο στο μεγαλο μου γιο που χτυπησε το κουτελο και εκανε 3 ραμματα και αλλη μια φορα που γλυστρισε απο το χαλακι του σπιτιου και εσκησε λιγο ποιο κατω απο το ματι και εκει εκανε παλι 4 ραμματα.με το δευτερο γιο μου ειχαμε μικροσραμπουλιγματακια χερι και ποδι και μια φορα πατησε τη μπαλα και επεσε πισω και χτυπησε το κεφαλι του αλλα ευτυχως μικρο το κακο.ο τριτος μου γιος χοροπηδαγε στο κρεβατι και χτυπησε το κεφαλι του στο πισω μερος και καναμε και εκει 3 ραμματα.και στη μικρη μου που τις βγηκε ο αγκωνας καικε με μια λαμπα.ελπιζω να ειναι και τα τελευταια που εχουν παθει τα παιδακια μου!!δεν μπορω αλλα ατυχηματα!

11 Απ: ατυχημα με βραστηρα....:((( στό Σαβ Jul 30, 2011 12:45 am

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και καλά κάνεις αν βάλεις κάτι θα είναι απο γιατρό εέπιδή ενα έχει πληγή είναι διαφορετικό. Αλλά ναι να πας στο παίδων να δεις μια δεύτερη γνώμη σωστό είναι να την πάρεις

12 Απ: ατυχημα με βραστηρα....:((( στό Σαβ Jul 30, 2011 10:34 am

thequeen86

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στελλα στον βρηκα.ειναι πολυ καλος γιατρο εχει χειρουργησει μια καλη φιλη μου κ ειναι ενας απο τους καλυτερους γιατρους

http://safe-surgery.gr/who/mitsou

πατα εδω κ θα δεις τα παντα,εχει ειδικοτητα στην εγκαυματικη χειρουργικη

13 Απ: ατυχημα με βραστηρα....:((( στό Σαβ Jul 30, 2011 7:55 pm

fatsoulinaki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stela έγραψε:καλημερα !!!δυστυχος ειχαμε ενα ατυχημα με τον 3χρονο γιο μου επεσε ο βραστηρας με το καυτο το νερο πανω του..ολα γινανε πολυ γρηγορα!!νοσηλευτηκε στο νοσοκομειο για 10 μερες!!το νερο ειχε πεσει σε ολοι την μπροστινη μερια(ευτυχος οχι στο προσωπο)τα σημιαδια σιγα σιγα αποχωρουν..μονο στον ωμο του εχει μεινει μια ανοιχτη πληγη η πλαστικος χειρουργος μου ειπε οτι θα αργησει αλλα θα κλεισει..και οτι δεν θα μεινει κανενα σημαδι..και δεν πιστευει σε κρεμες και να του βαζω μονο μπενταντιν!!εχετε να μου προτεινετε καποιον πλαστικο για δευτερη γνωμη???ευχαριστω

περαστικουλια! Crying or Very sad

14 Απ: ατυχημα με βραστηρα....:((( στό Τετ Aug 03, 2011 8:13 am

μαμακα μου

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?ΠΗΡΕΣ 2Η ΓΝΩΜΗ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own free blog