Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από nafs Σήμερα στις 3:51 pm

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από Superb Mommy Σήμερα στις 1:55 pm

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Σήμερα στις 1:53 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από jollie Σήμερα στις 1:53 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 12:38 pm

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από dimitra al Σήμερα στις 12:25 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 12:03 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από Areti2 Χθες στις 10:56 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 10:32 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από anatoligew Χθες στις 6:37 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από perperouna Δευ Oct 20, 2014 7:53 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Τρι Oct 14, 2014 12:20 am

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από fatsoulini Κυρ Oct 12, 2014 4:55 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:32 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:01 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 10, 2014 7:18 pm

Παρόντες χρήστες
604 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 16 μέλη, 0 μη ορατοί και 588 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Anastasie, apol1979, Despoinaki123, efaki27, kat_laz, love4, maro28, nafs, newmum, olga m, primadona, snoopy, Superb Mommy, twisters, ΖΩΗ13, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Πεμ Jul 28, 2011 2:01 am

mela

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα σε ολα τα μελη!!!!!!Χρειαζομαι την πολυτιμη βοηθεια σας.Αδιαθετησα στις 24/7 και θα ηθελα να μου πειτε ποτε περιπου θα βρισκομαι στις γονιμες μερες.Ευχαριστω εκ των προτερων.

2 Απ: ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Πεμ Jul 28, 2011 7:19 am

μαμακα μου

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 24/07 ΤΗΝ 1Η ΜΕΡΑ. ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΣΟΥ ΜΕ ΑΠΟΚΛΙΣΗ +- 2 ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΟΥ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

3 Απ: ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Πεμ Jul 28, 2011 10:02 am

andith

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συνηθως ειναι στη μεση του κυκλου,δηλ. αν εχεις κυκλο 28 ημερων,μετρας απο τη πρωτη μερα που αδιαθετησες 14 μερες,εκει περιπου ειναι 13-15 ημερα του κυκλου!

4 Απ: ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Πεμ Jul 28, 2011 11:09 am

kata

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η ωορρηξία σου είναι 14-15 μέρες πριν την περίοδο. Δυστυχώς δεν μπορείς να την εντοπίσεις με ακρίβεια αν δεν έχεις απόλυτα σταθερό κύκλο. Οι 14 μέρες μετά την περίοδο ισχύουν μόνο για κύκλο 28 ημερών.

5 Απ: ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Πεμ Jul 28, 2011 11:16 am

lidiaki

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω παντως κοριτσια και στις 2 εγκυμοσυνες μου εμεινα εγκυος μολις μου τελειωσε η περιοδος δηλαδη 7 με 8 ημερα ..Με σταθερο κυκλο 28 ημερων

http://www.facebook.com/#!/maria.triviza

6 Απ: ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Πεμ Jul 28, 2011 9:13 pm

Lilliput

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η ωορρηξία γίνεται πάντα 14 ημέρες πριν την επόμενη περίοδο.αν δεν έχεις σταθερό κύκλο δε μπορείς να ξέρεις με σιγουριά ποια μέρα γίνεται.
αν έχεις κύκλο 28 ημερών η ωορρηξία είναι την 14η ημέρα μετρώντας απ'την 1η ημέρα της περιόδου σου, σε κύκλο 35 ημερών η ωορρηξία είναι την 21η ημέρα κοκ.. σε κάποιες γυναίκες γίνεται αντιληπτή αφού συνοδεύεται από μικρής έντασης πόνους που διαρκούν για λίγη ώρα ή και περισσότερη ενώ τις μέρες που προηγούνται της ωορρηξίας παρατηρείται μια σχετική αύξηση της βλέννας του τραχήλου.Αντιθέτως, η αύξηση της θερμοκρασίας του σώματος, (κατά μισό ή ένα βαθμό), που αποτελεί ένα πολύ συνηθισμένο σύμπτωμα που συνοδεύει την ωορρηξία, επέρχεται όταν πλέον το ωάριο έχει απελευθερωθεί και έχει περάσει πια η ευκαιρία για την γονιμοποίησή του.μόλις έχεις εντοπίσει πότε περίπου περιμένεις να εμφανιστεί η αύξηση της θερμοκρασίας θα γνωρίζεις ότι οι αμέσως προηγούμενες μέρες είναι οι γόνιμες μέρες σου. ελπίζω να βοήθησα.. φιλάκια

7 Απ: ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Πεμ Jul 28, 2011 9:21 pm

Maya

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ισως μπορει να το καταλαβεις γιατι μπορει να νιωσεις καποια πονακια περιοδου εκει στη μεση του κυκλου, να εχεις πολυ ελαχιστο αιμα (σπανιο) ή να εχεις διαφανα υγρα που μοιαζουν με το ασπραδι αυγου που δεν ειναι βρασμενο (συχνο)

8 Απ: ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Πεμ Jul 28, 2011 9:37 pm

cassiani

μελα συγνώμη για την κατάχρηση του θέματός σου αλλά για να μην ανοίγω άλλο θέλω την γνώμη σας κορίτσια αυτές είναι οι ημερομηνίες που μου ήρθε περίοδος μετά την γέννα.είναι μόνο 6 γιατί θήλαζα.16/2
14\3
16\4
13\5
6\6

και η τελευταία 4\7 .Μετά την γέννα μου φαίνεται οτι έχει αλλάξει ο κύκλος μου.τέλος πάντων θέλω να μου πείτε βάση των ημερομηνιών ποιες ήταν οι γόνιμες μέρες μετά την τελευταία περίοδο .ευχαριστώ πολύ

9 Απ: ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Παρ Jul 29, 2011 4:46 am

mela

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΠΟΛΥ!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ,ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΕΧΟΥΝ Κ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΜΑΣ....ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ...ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!

10 Απ: ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Σαβ Aug 13, 2011 11:42 am

lenaki 20

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhmera koritsia...o logos pou ekana eggrafh edw einai gia na akousw tropous na meinw egkuos ap to agori m xwris na to mathei...einai o monos tropos gia na mn to xasw....

11 Απ: ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Σαβ Aug 13, 2011 12:16 pm

Lilliput

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lenaki 20 έγραψε:kalhmera koritsia...o logos pou ekana eggrafh edw einai gia na akousw tropous na meinw egkuos ap to agori m xwris na to mathei...einai o monos tropos gia na mn to xasw....

Ένα πράγμα θα σου πω μονάχα,αν και κανονικά δεν έπρεπε να απαντήσω καν.
Η μητρότητα είναι κάτι ιερό.
Δεν είναι παιχνίδι.
Ελπίζω να με κατάλαβες.

12 Απ: ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Σαβ Aug 13, 2011 12:26 pm

koukida

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lenaki 20 έγραψε:kalhmera koritsia...o logos pou ekana eggrafh edw einai gia na akousw tropous na meinw egkuos ap to agori m xwris na to mathei...einai o monos tropos gia na mn to xasw....

δεν νομιζω Τάκη..... pig clown alien

13 Απ: ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Σαβ Aug 13, 2011 3:55 pm

zoekopa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
JUST HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!! καλο, γελασα μεσημεριατικα!!!! Εδω βεβαια η Ολιβια θα ελεγε: DON'T FEED THE TROLL, αλλα δε μπορεσα να αντισταθω....

14 Απ: ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Σαβ Aug 13, 2011 6:41 pm

lenaki 20

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
oxi..allo zhtaw...o suntrofos m einai dokimos astunomikos..k feugei gia panta apo dw pou zousame mazi...o monos tropos gia na meinei einai na pantreutoume....ara na meinw egkuos...agapiomaste polu alla eimaste mikroi akomh gia na kanoume kt tetoio suneidhta!

15 Απ: ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Κυρ Aug 14, 2011 1:03 am

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λενάκι θα χρησιμοποιήσεις την μέθοδο της καρφίτσας . Ω ναι αλάνθαστη μέθοδο . Στις γόνιμες ημέρες σου αφού έχετε πιει κάτι και είναι χαλαρός και τον έχεις φτιάξει θα έχεις δίπλα σου μια καρφίτσα. Την ώρα λοιπόν που θα τελειώνει πριν πάει να τραβηχτεί (σημαντικό πρέπει να τον καταφέρεις να μην βάλει προφυλακτικό ... εκεί παίζει ρόλο και το κρασί ... θα τον τρυπήσεις στον πισινό με την καρφίτσα θα κάνει ένα ΑΧ.... αλλά δεν θα προλάβει να βγει οπότε θα έχεις καταφέρει το κόλπο.... Τώρα ποιός δουλεύει ποιόν είναι άλλο θέμα

16 Απ: ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Κυρ Aug 14, 2011 8:51 am

koukida

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lenaki 20 έγραψε:.agapiomaste polu alla eimaste mikroi akomh gia na kanoume kt tetoio suneidhta!

κ εσυ θες να σου πουμε τροπους να το κανεις ασυνείδητα??

απο ποιά ντουλάπα του Χρόνου βγήκες εσυ κοπέρλα μου? αυτα συμβούλευαν οι κυρα-Κατίνες στα χωρια- οποτε εκει να απευθυνθεις... Wink

17 Απ: ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ??? στό Κυρ Aug 14, 2011 2:49 pm

mama katerina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lenaki 20 έγραψε:oxi..allo zhtaw...o suntrofos m einai dokimos astunomikos..k feugei gia panta apo dw pou zousame mazi...o monos tropos gia na meinei einai na pantreutoume....ara na meinw egkuos...agapiomaste polu alla eimaste mikroi akomh gia na kanoume kt tetoio suneidhta!

υπαρχει ενα παιχνιδι που λεγεται the sims ειναι ο εαυτος που πρεπει να τον φροντιζεις αργοτερα τον παντρευεις και κανεις παιδια αν κανεις παιδια στο game και δεν σου πεθανουν η δεν σου τα παρει η προνοια
τοτε ελα να σου πω τι θα κανεις με το "σοβαρο" θεμα που ρωτας...

ελεος θα καραφλιασω εδω μεσααααααααααααααααααααααααααααα
ααααααααααααααααααα!!!!!
χαχαχαχαχαχχαχαχαχα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a blog