Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Σήμερα στις 12:09 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Σήμερα στις 12:01 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από maro28 Χθες στις 11:29 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από mary2 Χθες στις 10:54 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από kikimam Χθες στις 10:23 pm

» προστατιτιδα
από Jorji Χθες στις 10:00 pm

» Android cartoons
από mary 30 Χθες στις 9:04 pm

» φοβος για εξωμήτριο
από maro28 Χθες στις 8:32 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!
από Evagelia3 Τετ Nov 26, 2014 7:37 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!
από Evagelia3 Τετ Nov 26, 2014 7:33 pm

» Ενδομητριωση
από nanou Τετ Nov 26, 2014 6:12 pm

» Εργασία και χαρά(;;;)
από Evagelia3 Τρι Nov 25, 2014 9:48 pm

» ολονυκτιο ξυπνημα!
από HappyMama Τρι Nov 25, 2014 9:18 pm

» Παπαδάκης Μιλτιάδης γυναικολόγος
από Evagelia3 Τρι Nov 25, 2014 7:00 pm

» 1 έτους: φρέσκο, εβαπορέ ή σκόνη;
από kikimam Τρι Nov 25, 2014 5:01 am

» Εγκυος μάλλον....
από HappyMama Δευ Nov 24, 2014 9:47 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
από depy302 Δευ Nov 24, 2014 6:09 pm

» γνωμη για θρησκευτικο γαμο
από vasoulagal Κυρ Nov 23, 2014 7:10 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Σαβ Nov 22, 2014 7:20 pm

» Μαμάδες από Αχαρνές (Μενίδι) και γύρω περιοχές!
από Evagelia3 Σαβ Nov 22, 2014 4:45 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από tzeni27 Σαβ Nov 22, 2014 1:33 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Παρ Nov 21, 2014 9:45 am

» Συνεχείς ωτίτιδες και διαφορετικές απόψεις γιατρών
από anipomoni Παρ Nov 21, 2014 12:16 am

» ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ'ΟΙΚΩΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??
από xrisili Παρ Nov 21, 2014 12:02 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΣ
από HappyMama Πεμ Nov 20, 2014 11:43 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από iouliana Πεμ Nov 20, 2014 11:02 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Τετ Nov 19, 2014 8:34 am

» gunaikologos
από tania1422 Τετ Nov 19, 2014 3:06 am

» εξοπλισμός σε άριστη κατάσταση
από vdimak Τρι Nov 18, 2014 8:08 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από HappyMama Δευ Nov 17, 2014 9:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Δευ Nov 17, 2014 6:12 pm

» Συγνώμη για την ερώτηση!
από Evagelia3 Δευ Nov 17, 2014 5:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Δευ Nov 17, 2014 9:25 am

» θεματακι με την περιοδο....
από maro28 Σαβ Nov 15, 2014 6:27 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από elin1 Παρ Nov 14, 2014 11:16 pm

» Πως βάζω φωτογραφία;;
από tassoula Παρ Nov 14, 2014 10:01 am

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από afroula_27 Παρ Nov 14, 2014 7:02 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Πεμ Nov 13, 2014 9:10 pm

» soldesanil !!
από efffie Πεμ Nov 13, 2014 8:18 pm

» φρουτόκρεμα και κρέμες...
από kikimam Πεμ Nov 13, 2014 4:59 am

Παρόντες χρήστες
597 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 16 μέλη, 1 μη ορατός και 580 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, bebe@, efaki27, elin1, Evagelia3, evianna80, fairyter, kikimam, maro28, newmum, RITAKI30, roulakriti, zeta86, ΖΩΗ13, κουνελάκι, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

momirene

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα τα προλαβεις ολα αρκει να εχεις βοηθεια (να σου κρατανε το παιδι να τρεξεις)
Εγω που ολα τα εφτιαξα μονη μου ευτυχως ειχα τη μαμα μου να τον αφηνω και σημειωστε...θηλαζα κιολας!

ntina

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγώ τον μικρό μου τον βάφτισα 12 μηνών ακριβώς για την ακρίβεια την μερα των πρώτων γενεθλίων του, έπεφτε και Σάββατο και μια χαρά!!!!η αληθεια είναι ότι όσο πιο μικρό τόσο πιο καλά....δεν αντιδρούν τόσο πολύ !!!με το καλό κούκλα μου σε σένα και σε όσες θα βαφτίσετε ή και θα παντρευτετε και να ξέρεις πως όλα τα προλαβαίνεις με το σωστό πρόγραμμα΄και με λιγη βοήθεια...τώρα που είσαι έγκυος και έχεις χρονο φτιάξε λίστα και όλα θα πάνε καλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tatianoula

αυτο που παρατηρησα απο την συζητηση ειναι οτι πολλες τελικα κανατε γαμοβαφτηση...εγω πιστευω αν και δεν εχω προσωπικη εμπειρια διοτι εμεις τον μπεμπη ακομη τον περιμενουμε αλλα νομιζω πως καλυτερα οσο πιο μικρο τοσο καλυτερα...παλια με το που σαραντισε το παιδι αμεσως το βαφτιζανε και για το ματι κ.τ.λ.
τωρα οποτε νιωθετε εσεις ετοιμη τοτε να το κανετε αυτα γινονται μια φορα οποτε απολαυστε το....

ΑΓΑΠΗ@

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΑΜΟΒΑΦΤΙΣΗ Κ ΕΤΣΙ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2008 ΠΟΥ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 3 ΜΗΝΩΝ Κ ΚΑΤΙ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΑΜΕ Κ ΜΑΙΟ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ Κ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΑΝΥΦΑΚΙ Very Happy
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΜΩΡΟ Κ ΝΑ ΜΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΡΙΞΕ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ. ΝΥΣΤΑΖΕ, ΠΕΙΝΟΥΣΕ ΔΕ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΣΤΟΠ.

ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΑΝ ΒΟΛΕΨΕΙ ΘΑ ΤΑ ΣΥΝΔΙΑΣΩ ΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ, ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ, ΕΤΣΙ ΛΕΩ ΤΩΡΑ....
ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΡΑΠΕΖΩΣΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΤΟΣΟ ΚΟΣΜΟ. ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ Wink

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΤΕ Very Happy

giouli73

Όπως είπαν και τα κορίτσια δεν υπάρχει όριο. Απλά λένε όσο πιο μικρά τόσο καλύτερα γιατί δεν ταλαιπωρούνται. Βέβαια και ο παππάς μπορεί να τα χειριστεί καλύτερα. Είναι ανάλογα και στο παιδί φυσικά. Όσον αφορά αν θα τα προλάβεις το ίδιο θα νιώθεις αν το κάνεις τώρα ή σε 2 χρόνια. Με το καλό.

mariloy

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΕΝΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΑΝΙΚΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΑ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ! ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ !!ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΣΤΙΡΙΟ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ !! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

giouli73

mariloy έγραψε:ΕΓΩ ΕΝΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΑΝΙΚΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΑ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ! ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ !!ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΣΤΙΡΙΟ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ !! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Νομίζω ότι είσαι λίγο αυστηρή τώρα. Τι θα πει μόδα? Εκτός αν έχεις πέσει σε τέτοιου είδους ζευγάρια. Εγώ μέχρι τελευταία κοίταγα για νονό στην κόρη μου, γιατί όλοι έθεσαν το οικονομικό αλλά για ταξιδάκια κλπ όλοι είχαν. Αυτά που έπρεπε να κάνουμε σαν γονείς δεν είχα να τα δώσω. Μάζευα σιγά σιγά. Δεν ήθελα να πάω την κόρη μου στην εκκλησία με φόρεμα από τη λαική, ούτε βέβαια και να της ψωνίσω από το μιλάνο.Ήθελα φυσιολογικά κι αξιοπρεπή πράγματα. Τελικά τα έκανα με δανεικά λεφτά.Κι αν δεν έβρισκα τα δανεικά θα διάλεγα το καλύτερο της λαικής προκειμένου η κόρη μου να ήταν μια κούκλα. Μη τα βάζουμε όλα σε ένα καζάνι.

momirene

Δεν ξερω για γαμο-βαπτιση. Καλυτερα να μιλησουν μαμαδες που κανανε. Παντως σε 2 που πηγα ειδα μωρα κατω του ετους να κλαινε και μια μαμα να εχει γινει μουσκεμα μεσα στο νυφικο της και μετα να μου λενε οτι δεν θα το ξανακανανε. Ειναι μνομιζω πολλες οι ωρες και μεγαλη ταλαιπωρια. βεβαια εξαρταται απο το παιδι. Εμενα ηταν ταϊσμενος αλλαγμενος και δεν νυσταζε οπποτε ολα πηγαν μια χαρα και δεν εσταξε ουτε ενα δακρυ. Very Happy

momirene

Δεν ξερω για γαμο-βαπτιση. Καλυτερα να μιλησουν μαμαδες που κανανε. Παντως σε 2 που πηγα ειδα μωρα κατω του ετους να κλαινε και μια μαμα να εχει γινει μουσκεμα μεσα στο νυφικο της και μετα να μου λενε οτι δεν θα το ξανακανανε. Ειναι μνομιζω πολλες οι ωρες και μεγαλη ταλαιπωρια. βεβαια εξαρταται απο το παιδι. Εμενα ηταν ταϊσμενος αλλαγμενος και δεν νυσταζε οπποτε ολα πηγαν μια χαρα και δεν εσταξε ουτε ενα δακρυ. Very Happy

CHRISLA2216

κι εμεις καναμε γαμο κ βαπτιση μαζι ιουνιο μηνα, ειχε αρκετη ζεστη θυμαμαι αλλα ευτυχως δουλευε το κλιματιστικο στην εκκλησια Wink
ο μικρος ηταν 9 μηνων τοτε, η ολη διαδικασια μεσα στην εκκλησια κρατησε περιπου μια ωρα, αλλα ολα πηγαν μια χαρα!! ιδια ηλικια βαφτισα κ τον πρωτο μου κ παλι δεν υπηρξε κανενα προβλημα..
κι εμεις ειχαμε οικονομικο θεμα τοτε, δεν μας βοηθησε κανεις γιατι δεν ηθελε ο αντρας μου, αλλα τελικα μας βγηκε πολυ πιο οικονομικα και απ'οτι νομιζα κ απ'οτι αν τα καναμε ξεχωριστα τα μυστηρια. κι οσο για τον χρονο, μια χαρα προλαβαινεις!! εχεις ηδη παρα πολυ καιρο μπροστα σου μεχρι τον απριλιο-μαιο που λες.. αλλωστε τωρα που εχουμε εκπτωσεις, ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια να κανεις τα πρωτα ψωνια..

andith

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariloy έγραψε:ΕΓΩ ΕΝΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΑΝΙΚΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΑ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ! ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ !!ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΣΤΙΡΙΟ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ !! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

ασχετο με το θεμα αλλα το μυστηριο της βαπτισης δεν εχει καμια σχεση με το ονομα!ειναι για να γινει Χριστιανος!οπως επισης το οικονομικο δεν ειναι μοδα!

CHRISLA2216

andith έγραψε:

ασχετο με το θεμα αλλα το μυστηριο της βαπτισης δεν εχει καμια σχεση με το ονομα!ειναι για να γινει Χριστιανος!οπως επισης το οικονομικο δεν ειναι μοδα!

συμφωνω!!
οποιος θελει να βαφτισει το παιδι του, δεν χρειαζεται να σπαταλησει ενα σωρο χρηματα που βεβαια δεν του περισσευουν κιολας!! ουτε ρουχα μεγαλης αξιας χρειαζονται, ουτε μπομπονιερες κ παστακια, ουτε κουτια κ στολισμοι.. ενα σταυρουδακι αρκει!!
για τον ευατο μας κ για το παιδι μας γινεται η βαφτιση, οχι για τον κοσμο.. οπως κ ο γαμος το ιδιο

mariloy

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΚΑΣ ? Η ΑΝ ΚΑΝΕΙ 300 ΕΥΡΩ ?? ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ !! ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΑΦΤΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΓΕΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΑΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΕΠΙΣΙΜΑ ! ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΔΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΓΓΙΞΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΠΙΣΩ !!!

CHRISLA2216

mariloy έγραψε:ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΚΑΣ ? Η ΑΝ ΚΑΝΕΙ 300 ΕΥΡΩ ?? ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ !! ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΑΦΤΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΓΕΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΑΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΕΠΙΣΙΜΑ ! ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΔΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΓΓΙΞΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΠΙΣΩ !!!

ακριβως αυτο, συμφωνω απολυτα!!
δεν καταλαβαινω γιατι δηλαδη να ζοριστω να τα κανω ολα στην εντελεια μονο κ μονο για την γνωμη του κοσμου, απο την στιγμη που ολα μπορουν να γινουν ομορφα, απλα κ λιτα..

momirene

Εγω στην βαπτιση μας δεν ειχα φωτογραφο. Μου ζητουσαν απο 800 μεχρι 1000 ευρω για 30 φωτογραφιες, 3 dvd και ενα χειροποιητο αλμπουμ φωτογραφιων.
Λοιπον εγω τοσα λεφτα δεν παιρνω ουτε σαν βασικο μισθο...οχι να τα δωσω για 1 ωρα. Οκ καταλαβαινω οτι εχει κουραση αλλα ειναι υπερβολικα πολλα για την τσεπη μου. Οποτε οσοι φιλοι ειχα μηχανες ψηφιακες βγαλανε φωτογραφιες και μας τις δωσανε. εμεις εχουμε και μηχανη καλη και καμερα οποτε το εκανα ετσι. οσο για το χειροποιητο αλμπουμ...μπορω να φτιαξω μονη μου πολυ καλυτερο απο αυτα που ειδα στα μαγαζια.

mariloy

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
momirene έγραψε:Εγω στην βαπτιση μας δεν ειχα φωτογραφο. Μου ζητουσαν απο 800 μεχρι 1000 ευρω για 30 φωτογραφιες, 3 dvd και ενα χειροποιητο αλμπουμ φωτογραφιων.
Λοιπον εγω τοσα λεφτα δεν παιρνω ουτε σαν βασικο μισθο...οχι να τα δωσω για 1 ωρα. Οκ καταλαβαινω οτι εχει κουραση αλλα ειναι υπερβολικα πολλα για την τσεπη μου. Οποτε οσοι φιλοι ειχα μηχανες ψηφιακες βγαλανε φωτογραφιες και μας τις δωσανε. εμεις εχουμε και μηχανη καλη και καμερα οποτε το εκανα ετσι. οσο για το χειροποιητο αλμπουμ...μπορω να φτιαξω μονη μου πολυ καλυτερο απο αυτα που ειδα στα μαγαζια.
EΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΝ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΟΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΑΣ ! ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΙ ΟΤΙ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΠΛΟΣ ΠΛΗΡΟΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ! ΕΞΑΛΟΥ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ !! Rolling Eyes

momirene

mariloy έγραψε:
momirene έγραψε:Εγω στην βαπτιση μας δεν ειχα φωτογραφο. Μου ζητουσαν απο 800 μεχρι 1000 ευρω για 30 φωτογραφιες, 3 dvd και ενα χειροποιητο αλμπουμ φωτογραφιων.
EΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΝ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΟΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΑΣ ! ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΙ ΟΤΙ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΠΛΟΣ ΠΛΗΡΟΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ! ΕΞΑΛΟΥ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ !! Rolling Eyes
Ναι συμφωνω οτι οι αναμνησεις ειναι το παν και σε βιντεο και σε φωτογραφιες. Εγω τοτε εφτιαξα και ενα ευχολογιο και μπορω να σου πω οτι βλεπω τις ευχουλες των δικων μου ανθρωπων και συγκινουμε. Βλεπω τις φωτογραφιες του μωρου μου και λεω "ειμαστε οικογενεια" ομως αν δεν μπορω να τον πληρωσω, αν παταει στην αναγκη μου τοτε τσατιζομαι. Το κορυφαιο δε ηταν οτι μια φωτογραφος που μου ζητησε 1000 μου ειπε "αχ δεν μπορω 30 Μαιου εχω 3 βαπτισεις, καντο την επομενη Κυριακη για να ερθω" Σιγα μη σε ρωτησω κιολας ποτε βολευεσαι! Στον γαμο εδωσα 800 και ηταν απο τις 5 το απογευμα σπιτι μου, σπιτι γαμπρου, εκκλησια, φωτογραφεις μετα, στο κεντρο αλλο συνεργειο και ηταν 3 ατομα. Μου εκαναν αλμπουμ 100 φωτογραφιες, 3 dvd(καλα σγια το copy paste), και τελος παντων ολη μερα ετρεχαν απο πισω μας. Η βαπτιση ειναι 1 ωρα δουλεια βαρια βαρια. και μιση πιο πριν για να στησουν. οχι και 1000! Ειναι σαν τα ρουχα 400ευρω τα παπουτσια 150 την μπομπονιερα του 5 ευρω το τεμαχιο το τραπεζωμα μετα που πλεον εγινε must. Και δεν το ηθελα καθολου μα καθολου γιατι εμεις δεν το εχουμε να κανουμε τραπεζι μετα, ουτε να πηγαινουμε δωρα στο μωρο στη βαπτιση. Αν θες να κανεις βαπτιση μπορεις και με λιγοτερα εκει θελω να καταληξω.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forums | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog