Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από bublesoaps Σήμερα στις 6:24 pm

» ΜΕΛΙΣΣΟΚΕΡΙ πουλαω
από pusi Σήμερα στις 6:23 pm

» ΑΝΤΩΝΙΑ 123 ΕΙΝΑΙ Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ???
από souzan Σήμερα στις 6:12 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από souzan Σήμερα στις 5:47 pm

» Κομμώτρια στο σπίτι/Θεσσαλονίκη
από vicky81 Σήμερα στις 5:39 pm

» ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ
από mar.pan Σήμερα στις 5:11 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Anastasie Σήμερα στις 4:06 pm

» Προβλημα με τη τουαλετα....
από newmum Σήμερα στις 3:40 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Σήμερα στις 2:00 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από vasoulagal Σήμερα στις 1:47 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 11:55 am

» Μπομπονιερες -κεραλοιφες!!! ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ
από pusi Σήμερα στις 9:29 am

» ΠΡΟΚΑΤ ΣΠΙΤΙ????
από mar.pan Σήμερα στις 9:01 am

» παιδιά με down και αυτισμο
από kerasoula Χθες στις 11:43 pm

» COLOSTROUM ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ
από SPINAKOS7 Χθες στις 10:29 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Χθες στις 10:24 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Χθες στις 8:21 pm

» Κόστος Β επιπέδου
από φραουλα Χθες στις 6:51 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από Jorji Χθες στις 3:40 pm

» ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ, ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;
από Jorji Χθες στις 3:32 pm

» Καλλιεργεια σπερματος!
από Jorji Χθες στις 3:26 pm

» Καλλιεργεια σπερματος
από Jorji Χθες στις 3:25 pm

» Aναλαμβανω καθαρισμα και σιδερο
από pusi Χθες στις 10:25 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από Jannete Χθες στις 2:26 am

» διαιτολογος
από dioni27 Δευ Sep 29, 2014 11:48 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από Chris_E Δευ Sep 29, 2014 3:51 pm

» ΠΕΘΑΝΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΙΣΚΟΣ :( ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΦΙΛΗ
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:47 am

» agxoos !!!!!
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:09 am

» diagrafh apo to forum 3erei kamia pws ginete?
από kerasoula Δευ Sep 29, 2014 1:02 am

» www.candyland .gr
από candyland Κυρ Sep 28, 2014 6:22 pm

» ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ!!!!
από Antonia 123 Κυρ Sep 28, 2014 6:04 pm

» ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ
από nanou Κυρ Sep 28, 2014 3:55 pm

» Περιδεση στην 13η εβδομαδα , μετα τι?
από EnVy26 Σαβ Sep 27, 2014 10:24 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σαβ Sep 27, 2014 10:00 pm

» Επιπλα απο Εντος/Ανδρεαδης ?
από κοκκινοσκουφιτσα Σαβ Sep 27, 2014 7:52 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Πεμ Sep 25, 2014 7:08 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από Καλλιόπη Τζιλέρογλου Πεμ Sep 25, 2014 5:09 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:50 pm

» κατέστρεψα τον γάμο μου και τώρα θα υποστώ τις συνέπειες
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:22 pm

» Μεγαλη Τρελα
από Antonia 123 Πεμ Sep 25, 2014 2:03 pm

Παρόντες χρήστες
527 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 7 μέλη, 1 μη ορατός και 519 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

bublesoaps, cia, edrinia, iouliana, Mama40, roodie, ΖΩΗ13

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ στό Τετ Jul 13, 2011 2:11 pm

zoitsa

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΓΕΙΑ ΣΑΣ. Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 17 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΥ. ΞΕΡΕΤΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ? ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

2 Απ: ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ στό Τετ Jul 13, 2011 3:03 pm

bouba

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
παλιότερα είχα βγάλει στα πόδια κάποιες μελανιές. Θα πρέπει να την δει αγγειολόγος και να κάνει κάποιον υπέρηχο.

3 Απ: ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ στό Τετ Jul 13, 2011 4:27 pm

NeNaKi_Gr

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zoitsa έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ. Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 17 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΥ. ΞΕΡΕΤΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ? ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

…ή και που μπορεί χωρίς να το αντιλαμβάνεται, να πιέζει το δέρμα της ελαφρά και να κάνει αμέσως μελανιά σαν να έχει χτυπήσει με δύναμη.

Έβγαζα συνεχώς μελανιές στην ηλικία της, αλλά δεν έδινα σημασία, στα πόδια ειδικά ήμουν γεμάτη.
Μετά από 2-3 χρόνια έπαθα λοιμώδη μονοπυρήνωση... η νόσος του φιλιού, αν έχεις ακουστά... ασθένεια του αίματος, 'άκακη' που την περνά το 60% των εφήβων, άλλοι ήπια, άλλοι πιο βαριά και άλλοι σχεδόν χωρίς να το αντιληφθούν και φυσικα η ανάρρωση της μπορεί να μην χρειαστεί φάρμακα.... περνάει και φεύγει.
Και πρίν λίγα χρόνια ‘ξέσπασε’ και η κολίτιδα μου, που προφανώς είχα μέσα μου κάπου μέσα στα 20... αυτοάνοσο νόσημα που έχει άμεση σχέση και με τα λευκά αιμοσφαίρια, την άμυνα του οργανισμού και πάλι που έχει άμεση σχέση με το αίμα.

Δεν λεω ότι, η νόσος ήταν αποτέλεσμα των μελανιών ή ότι το ένα είχε σχέση με το άλλο... δε νομίζω, μιας και η μονοπυρήνωση είναι μεταδοτική και επήλθε κάποια χρόνια μετά, ενώ η κολίτιδα είναι κατά 20% τουλάχιστον κληρονομική... λεω όμως, πως προφανώς οι μελανιές σήμαιναν ότι το κυκλοφορικό μου ήταν επιρρεπές σε καταστάσεις που συνδέονται έμμεσα ή άμεσα με δαύτο, ευαίσθητο από τη φύση του και τίποτα παραπάνω. Γι’ αυτό και αργότερα κόλλησα πολύ ευκολότερα την μονοπυρήνωση και δεν κατάφερα να την σκαπουλάρω απο την Κολίτιδα μου.
Παρ΄ όλα αυτά, τα λευκά μου δουλεύουν πολύ καλά και στην επούλωση των ζημιών είναι γρήγορα Smile

Έχουν περάσει τόσα χρόνια απο την εφηβεία μου και εξακολουθώ να είμαι επιρρεπής στις μελανιές, όχι με το παραμικρό όπως τότε, αλλά και πάλι με το που χτυπάω έστω και λίγο, με το που θα με τσιμπήσεις λίγο και ελαφρά στο μπράτσο... μελανιάζω, άλλα πέρα τα όσα περνάω κατά καιρούς με το ευαίσθητο κυκλοφορικό μου, είναι όοοολα ‘ασήμαντα’ κούκλα μου, περαστικά και μικροπράματα που σου επιτρέπουν να ζείς κανονικά και μια ποιοτική ζωή.

Μην φοβάσαι, δε νομίζω να έχει κάτι διαφορετικό η μικρή, παρά το ότι είναι λίγο ευαισθητούλα με το κυκλοφορικό της Smile και μπορεί ούτε αυτό!

Αν δεν έχεις παρατηρήσει και άλλα περίεργα συμπτώματα, το πιθανότερο είναι να μην έχει τίποτα απολύτως Smile
Απλά, όποια κι αν είναι τα αποτελέσματα των αιματολογικών, που το πιθανότερο να σας υποδείξει ο γιατρός νά κάνει, να την ενθαρρύνεις κάθε 6 μήνες να κάνει μια απλή αιματολογική... 10 ευρώ υπόθεση και 2 λεπτών θέμα Wink Για όλους ισχυεί αυτό... πρέπει να κάνουμε τα τσεκ απ μας απο μόνοι μας, να μην περιμένουμε κάποιο λόγο που θα μας οδηγήσει στο Μικροβιολογικό Wink

Καλά απποτελέσματα μάτια και εύχομαι όοοοολα να σας πάνε κατ' ευχήν...
Θα περιμένουμε τα ευχάριστα νέα των αποτελεσμάτων... Very Happy

4 Απ: ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ στό Τετ Jul 13, 2011 5:04 pm

zoitsa

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
NeNaKi_Gr έγραψε:
zoitsa έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ. Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 17 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΥ. ΞΕΡΕΤΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ? ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

…ή και που μπορεί χωρίς να το αντιλαμβάνεται, να πιέζει το δέρμα της ελαφρά και να κάνει αμέσως μελανιά σαν να έχει χτυπήσει με δύναμη.

Έβγαζα συνεχώς μελανιές στην ηλικία της, αλλά δεν έδινα σημασία, στα πόδια ειδικά ήμουν γεμάτη.
Μετά από 2-3 χρόνια έπαθα λοιμώδη μονοπυρήνωση... η νόσος του φιλιού, αν έχεις ακουστά... ασθένεια του αίματος, 'άκακη' που την περνά το 60% των εφήβων, άλλοι ήπια, άλλοι πιο βαριά και άλλοι σχεδόν χωρίς να το αντιληφθούν και φυσικα η ανάρρωση της μπορεί να μην χρειαστεί φάρμακα.... περνάει και φεύγει.
Και πρίν λίγα χρόνια ‘ξέσπασε’ και η κολίτιδα μου, που προφανώς είχα μέσα μου κάπου μέσα στα 20... αυτοάνοσο νόσημα που έχει άμεση σχέση και με τα λευκά αιμοσφαίρια, την άμυνα του οργανισμού και πάλι που έχει άμεση σχέση με το αίμα.

Δεν λεω ότι, η νόσος ήταν αποτέλεσμα των μελανιών ή ότι το ένα είχε σχέση με το άλλο... δε νομίζω, μιας και η μονοπυρήνωση είναι μεταδοτική και επήλθε κάποια χρόνια μετά, ενώ η κολίτιδα είναι κατά 20% τουλάχιστον κληρονομική... λεω όμως, πως προφανώς οι μελανιές σήμαιναν ότι το κυκλοφορικό μου ήταν επιρρεπές σε καταστάσεις που συνδέονται έμμεσα ή άμεσα με δαύτο, ευαίσθητο από τη φύση του και τίποτα παραπάνω. Γι’ αυτό και αργότερα κόλλησα πολύ ευκολότερα την μονοπυρήνωση και δεν κατάφερα να την σκαπουλάρω απο την Κολίτιδα μου.
Παρ΄ όλα αυτά, τα λευκά μου δουλεύουν πολύ καλά και στην επούλωση των ζημιών είναι γρήγορα Smile

Έχουν περάσει τόσα χρόνια απο την εφηβεία μου και εξακολουθώ να είμαι επιρρεπής στις μελανιές, όχι με το παραμικρό όπως τότε, αλλά και πάλι με το που χτυπάω έστω και λίγο, με το που θα με τσιμπήσεις λίγο και ελαφρά στο μπράτσο... μελανιάζω, άλλα πέρα τα όσα περνάω κατά καιρούς με το ευαίσθητο κυκλοφορικό μου, είναι όοοολα ‘ασήμαντα’ κούκλα μου, περαστικά και μικροπράματα που σου επιτρέπουν να ζείς κανονικά και μια ποιοτική ζωή.

Μην φοβάσαι, δε νομίζω να έχει κάτι διαφορετικό η μικρή, παρά το ότι είναι λίγο ευαισθητούλα με το κυκλοφορικό της Smile και μπορεί ούτε αυτό!

Αν δεν έχεις παρατηρήσει και άλλα περίεργα συμπτώματα, το πιθανότερο είναι να μην έχει τίποτα απολύτως Smile
Απλά, όποια κι αν είναι τα αποτελέσματα των αιματολογικών, που το πιθανότερο να σας υποδείξει ο γιατρός νά κάνει, να την ενθαρρύνεις κάθε 6 μήνες να κάνει μια απλή αιματολογική... 10 ευρώ υπόθεση και 2 λεπτών θέμα Wink Για όλους ισχυεί αυτό... πρέπει να κάνουμε τα τσεκ απ μας απο μόνοι μας, να μην περιμένουμε κάποιο λόγο που θα μας οδηγήσει στο Μικροβιολογικό Wink

Καλά απποτελέσματα μάτια και εύχομαι όοοοολα να σας πάνε κατ' ευχήν...
Θα περιμένουμε τα ευχάριστα νέα των αποτελεσμάτων... Very Happy
ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΥΚΛΑ Μ. ΜΟΛΙΣ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ Σ ΠΩ ΤΙ ΕΔΕΙΞΑΝ

5 Απ: ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ στό Τετ Jul 13, 2011 7:20 pm

tha ginw mama

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρε συ μπας και η μικρή έχει γκόμενο και σε παραμυθιάζει αβέρτα?

6 Απ: ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ στό Τετ Jul 13, 2011 8:40 pm

zoitsa

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
tha ginw mama έγραψε:Ρε συ μπας και η μικρή έχει γκόμενο και σε παραμυθιάζει αβέρτα?
ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΑΛΛΑ Η ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΤΙΣ ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ... ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ.

7 Απ: ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ στό Τετ Jul 13, 2011 8:40 pm

zoitsa

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
tha ginw mama έγραψε:Ρε συ μπας και η μικρή έχει γκόμενο και σε παραμυθιάζει αβέρτα?
ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΑΛΛΑ Η ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΤΙΣ ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ... ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ.

8 Απ: ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ στό Τετ Jul 13, 2011 9:25 pm

tha ginw mama

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
http://www.womenonly.gr/article.asp?catid=13333&subid=2&pubid=479389

Διάβασε αυτό. Μου φάνηκε οτι δεν πρέπει να ανησυχείς καθόλου!~

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own blog