Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από thali-alex Σήμερα στις 10:13 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kat_laz Σήμερα στις 10:12 pm

» Μικρες μανουλες!!!
από mikrimama Σήμερα στις 9:43 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 9:40 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από kikimam Σήμερα στις 9:20 pm

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από Mamma Tomato Σήμερα στις 8:51 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από katerina1983 Σήμερα στις 8:18 pm

» Μ Α Κ Α Ρ Ι !!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 7:51 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 7:50 pm

» Αρνηση για βοηθεια
από zenaki Σήμερα στις 7:22 pm

» για να περασει η ωρα:( σας εχουν κανει οι γιαγιαδες την μαγκανια με τον σταυρο???)
από Lillybell Σήμερα στις 7:15 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από zenaki Σήμερα στις 7:12 pm

» Κακόβουλοι χρήστες!!
από mhtsaina Σήμερα στις 7:02 pm

» ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ!!
από Βάνα Κ. Σήμερα στις 6:36 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Σύλβια Σήμερα στις 6:25 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από souzan Σήμερα στις 5:53 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από maria maroui Σήμερα στις 5:36 pm

» ΠΛΥΣΙΜΟ ΔΟΝΤΙΩΝ
από Βάνα Κ. Σήμερα στις 4:50 pm

» Καλως σας βρηκα απο ΠΕΙΡΑΙΑ
από zenaki Σήμερα στις 4:16 pm

» ΟΙ 8 ΣΥΝΗΘΕΣΤΕΡΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ!
από Σύλβια Σήμερα στις 3:42 pm

» ΣΗΦΗΣ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΗΣ - ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ
από Σύλβια Σήμερα στις 3:42 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Σύλβια Σήμερα στις 3:39 pm

» Χαμηλη χοριακη !!
από ANGEL Σήμερα στις 2:46 pm

» ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ
από efil87 Σήμερα στις 1:58 pm

» ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ
από efil87 Σήμερα στις 1:47 pm

» ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΜΩΡΑΚΙ
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 1:18 pm

» τεστ με αχνη γραμμη
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 1:15 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από jollie Σήμερα στις 12:17 pm

» b'epipedou!
από stilvy1982 Σήμερα στις 10:03 am

» Καμπυλη ζαχαρου ποτε πρεπει να την κανω
από stilvy1982 Σήμερα στις 10:00 am

» Πολλα υγρα
από stilvy1982 Σήμερα στις 9:52 am

» Club Αυπνιας!
από zenaki Σήμερα στις 9:09 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Σήμερα στις 1:41 am

» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΤΟΥ
από Stevi_tasos Χθες στις 11:14 pm

» Μαμα στα 40
από Stevi_tasos Χθες στις 11:10 pm

» το τεστ μου... κ εχω μπερδευτει!!
από Stevi_tasos Χθες στις 10:52 pm

» Καλημερα κι απο εμενα!
από zenaki Χθες στις 10:48 pm

» είμαι καινούρια αλλά..
από margdimitra Χθες στις 8:34 pm

» σας εχει συμβει;
από maro28 Χθες στις 6:16 pm

» ευχαριστημενες απο τον παιδικο σταθμος σας και γιατι??
από zenaki Χθες στις 6:01 pm

Παρόντες χρήστες
546 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 32 μέλη, 1 μη ορατός και 513 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

alex-paula, Anastasie, anatoligew, Areti2, ath, Catty, daskala23, electronio, elila, jelaki, kat_laz, katerina1983, katerinoula, kerasoula, kikimam, mamagoriou29, mamalina, maria1979, maria1988, mikrimama, nafs, peristeraki, Psaraki, rise, snoopy, thali-alex, valentina1989, xristinio18, zanna, Σοφία η μέλλουσα μανούλα, Σύλβια, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

errika

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια τι να κάνω εχω παθει ενα ψηλο σοκ , ο πατερας μου ειναι διαβητικος , η μητερα μου εχει ζάχαρο .. κ ειπα να παρω κ εγω το ζαχαρο με το μηχανιματακι π χει η μανα μ αλλα μετα που εφυγε για δουλεια γτ θα με ζαλιζε .. ( με τισ βιταμίνες κ τν Φικιωρη Very Happy _
κ το περνω κ το πρωτο π κανα βγηκε 190 κ λεω αποκλειεται κ ξανατριπιεμαι κ ηταν 164 !!!!!!!!!!!! ρε κοριτσια ειναι πολυ για μενα 21 ειμαι ξερω οτι ειναι κληρονομικο αλλα επισης ξερω οτι δημιουργειται κ ολας ( οι τροφεσ , τα συντιρητικα κτλ, οι στεναχωριες ) τι να κανω ????? επισης με εχει πιασει τρομερο ανγχος μη μεταφερθει κ στο παιδι μ γτ ειναι χοντρουλα ηθελα να σας ρωτησω αν μεταδιδεται μεσω θυλασμου π δν το νωμιζω Rolling Eyes Rolling Eyes Sad
Εχω φοβηθει πολθ γτ δεν ειναι μια αρρωστια π πονασ ουτε νιωθεισ κατι Sad

mama katerina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
errika έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια τι να κάνω εχω παθει ενα ψηλο σοκ , ο πατερας μου ειναι διαβητικος , η μητερα μου εχει ζάχαρο .. κ ειπα να παρω κ εγω το ζαχαρο με το μηχανιματακι π χει η μανα μ αλλα μετα που εφυγε για δουλεια γτ θα με ζαλιζε .. ( με τισ βιταμίνες κ τν Φικιωρη Very Happy _
κ το περνω κ το πρωτο π κανα βγηκε 190 κ λεω αποκλειεται κ ξανατριπιεμαι κ ηταν 164 !!!!!!!!!!!! ρε κοριτσια ειναι πολυ για μενα 21 ειμαι ξερω οτι ειναι κληρονομικο αλλα επισης ξερω οτι δημιουργειται κ ολας ( οι τροφεσ , τα συντιρητικα κτλ, οι στεναχωριες ) τι να κανω ????? επισης με εχει πιασει τρομερο ανγχος μη μεταφερθει κ στο παιδι μ γτ ειναι χοντρουλα ηθελα να σας ρωτησω αν μεταδιδεται μεσω θυλασμου π δν το νωμιζω Rolling Eyes Rolling Eyes Sad
Εχω φοβηθει πολθ γτ δεν ειναι μια αρρωστια π πονασ ουτε νιωθεισ κατι Sad

γεια σου errika να σε ρωτησω το μηχανακι που πηρες ειναι καινουργιο γιατι αν χρισημοποιειται απο αλλους ανθρωπους και χτυπαει 200αρια τοτε εχει αποκλιση στο λεω γιατι κι εγω στην εγκυμοσυνη που το μετραγα απο του πεθερου μου μου εδιχνε πολυ και οταν πηρα δικο μου ητανε στα φυσιολογικα! βεβαια παιζει ρολο η κληρονομικοτητα που εχεις απο τους γονεις αλλα μη στεναχωριεσαι καλυτερα να το κοιταξεις για να το εχεις ρυθμισμενο και δεν υπαρχει προβλημα μετα!

mama katerina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και οχι δεν περναει τιποτα στο παιδι απο το γαλα...

Maya

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οχι δε μεταδιδεται μεσω του θηλασμου!!!! ειναι κληρονομικο και μπορει να εμφανιστει στις επομενες γενιες, μπορει και οχι.

errika

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dn paizei rolo nomizw afou evala allh velona k allh tainia

JOANNAPAPI

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
δεν είναι κολλητικό το σάκχαρο οπότε δεν περνάει μέσω γάλακτος.
Επίσης το ότι μετρήθηκες και ήταν υψηλό δεν λέει κάτι πρέπει να κάνεις καμπύλη σακχάρου ή γλυκοζιλιομένη για να δεις αν έχεις σάκχαρο.
μπορεί η μέτρηση να είναι τυχαία(λίγο απόκλιση το μηχανάκι, τι είχες φάει, η ψυχολογία σου..)
Πάντως εφόσον έχετε στην οικογένεια καλό είναι να προσέχεις την διατροφή σου

Mpogos

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Την μέτρηση πότε την έκανες? Γιατί αν δεν είχαν περάσει 2 ώρες από την τελευταία φορά που έφαγες τότε η τιμή είναι λάθος! albino

mama katerina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
errika έγραψε:dn paizei rolo nomizw afou evala allh velona k allh tainia

εγω δεν ειπα για την ταινια και τη βελονα ειπα για το μηχανακι αμα ειναι πολυ χρισημοποιμενο απο αλλους που χτπανε μεγαλες τιμες τοτε μπορει να μη σου δειξει το σωστο αποτελεσμα επισης οπως ειπε η κοπελα πρεπει να μετρηθεις νηστηκια

Αnna1975

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να ξερεις πως νηστιη μπορεις να εχεις μεχρι ενα 1.10
ομως επςειδη εχεις κληρονομικοτητα .μπορεις να κανεις μια καμπυλη ζαχαρου για να εισαι σιγουρη.μην αγχωνεσε .απλως πηγαινε να το κοιταξεις

mama katerina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αnna1975 έγραψε:να ξερεις πως νηστιη μπορεις να εχεις μεχρι ενα 1.10
ομως επςειδη εχεις κληρονομικοτητα .μπορεις να κανεις μια καμπυλη ζαχαρου για να εισαι σιγουρη.μην αγχωνεσε .απλως πηγαινε να το κοιταξεις

γιατι να κανει καμπυλη βρε κοριτσια εχει γεννησει η κοπελα!

anna_nik

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
geia sas koritsia!den exei shmasia to mhxanaki..shmasia exei to ti eixes faei prin..k sou milaw ek peiras,afoy exw diabhth k eimai k 9 mhnwn.k egw exw agxosan to klhronomhsei k topaidi m alla zwntas me ayto xerw oti den einai tpt..mhn agxwnesai tpt den tha einai..

Αnna1975

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mama katerina έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:να ξερεις πως νηστιη μπορεις να εχεις μεχρι ενα 1.10

γιατι να κανει καμπυλη βρε κοριτσια εχει γεννησει η κοπελα!

την καμπυλη δεν την κανεις μονο οταν εισαι εγκυος .επειδη εχει ιστορικο με τους γονεις της .και οταν εκανε ηταν ανεβασμενο γιαυτο της ειπα την καμπυλη με αυτο καταλαβαινουν αν υπαρχει προβλημα

errika

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eixa kanei otan hmoun egkuws k htan ligo xamhlh ap to kanoniko

giouli73

Καταρχήν αφού έχεις αμφιβολίες πήγαινε σε ένα διαβητολόγο. Αφού ο μπαμπάς σου είναι διαβητικός πήγαινε στον ίδιο που τον παρακολουθεί. Κι εμένα ο μπαμπάς μου είναι με ινσουλίνες. Ο πατέρας μου μετριέται πρωί μεσημέρι βράδυ, ή δύο φορές την ημέρα. Καλύτερα όμως να μιλήσεις μ ένα διαβητολόγο γιατί είναι ύπουλο πράγμα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your free blog