Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από jollie Σήμερα στις 9:47 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Σήμερα στις 9:45 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από Anastasie Σήμερα στις 8:55 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από paourina Σήμερα στις 8:39 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από Ana Σήμερα στις 3:43 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
από lili lille Σήμερα στις 1:41 am

» Συνεχείς ωτίτιδες και διαφορετικές απόψεις γιατρών
από anipomoni Σήμερα στις 12:16 am

» ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ'ΟΙΚΩΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??
από xrisili Σήμερα στις 12:02 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΣ
από HappyMama Χθες στις 11:43 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από iouliana Χθες στις 11:02 pm

» γνωμη για θρησκευτικο γαμο
από fatsoulini Τετ Nov 19, 2014 8:13 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από tzeni27 Τετ Nov 19, 2014 7:26 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Τετ Nov 19, 2014 8:34 am

» gunaikologos
από tania1422 Τετ Nov 19, 2014 3:06 am

» εξοπλισμός σε άριστη κατάσταση
από vdimak Τρι Nov 18, 2014 8:08 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από HappyMama Δευ Nov 17, 2014 9:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Δευ Nov 17, 2014 6:12 pm

» Συγνώμη για την ερώτηση!
από Evagelia3 Δευ Nov 17, 2014 5:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Δευ Nov 17, 2014 9:25 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Κυρ Nov 16, 2014 8:16 am

» θεματακι με την περιοδο....
από maro28 Σαβ Nov 15, 2014 6:27 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από elin1 Παρ Nov 14, 2014 11:16 pm

» Πως βάζω φωτογραφία;;
από tassoula Παρ Nov 14, 2014 10:01 am

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από afroula_27 Παρ Nov 14, 2014 7:02 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Πεμ Nov 13, 2014 9:10 pm

» soldesanil !!
από efffie Πεμ Nov 13, 2014 8:18 pm

» ολονυκτιο ξυπνημα!
από maryloo Πεμ Nov 13, 2014 5:43 pm

» φρουτόκρεμα και κρέμες...
από kikimam Πεμ Nov 13, 2014 4:59 am

» πεθερα εντομοκτονο
από tassoula Τετ Nov 12, 2014 9:17 am

» Θέματα Ιδιωτικής Ασφάλισης
από alexbox Τετ Nov 12, 2014 4:20 am

» Η ΝΥΧΤΑ....ΜΕΡΑ....
από iouliana Τετ Nov 12, 2014 1:31 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:29 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:01 pm

» Ξεκινημα στερεων τρωφων με δυσκολια!
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 5:50 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από maro28 Τρι Nov 11, 2014 4:58 pm

» Πώς ξυπνάτε το πρωί;;;
από Evagelia3 Δευ Nov 10, 2014 11:50 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2015
από apol1979 Δευ Nov 10, 2014 8:33 pm

» ΣΤΡΑΤΑ ΝΑΙ Η ΟΧΙ
από maryloo Δευ Nov 10, 2014 7:15 pm

» πλυντηριο ρουχων off
από Areti2 Δευ Nov 10, 2014 9:00 am

» Εξωσωματικη, η δικη σας εμπειρια
από κουνελάκι Δευ Nov 10, 2014 3:11 am

Παρόντες χρήστες
84 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 84 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1 Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Παρ Jun 24, 2011 8:02 pm

tzef

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.
ΕΚΑΝΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΕ ΗΠΙΑ ΥΔΡΟΝΕΦΡΩΣΗ ΑΜΦΩ (5ΜΜ) ΜΕ 80% ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ.

ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;

ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ;

2 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Παρ Jun 24, 2011 8:05 pm

mom3

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω οχι προσωπικα αλλα μια καλη μου φιλη με ακριβως το ιδιο και το ποσοστο αν δεν κανω λαθος!!! γεννησε πριν 2 βδομαδες εναν τροφαντο υγιεστατο μπεμπουλικο!!! να μην σε ανησυχει οντως τις πιο πολλες φορες απορροφαται πριν ακομα γεννηθει το μωρο!!!

3 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Παρ Jun 24, 2011 8:42 pm

tsihi

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
στη μικρη μου ειχαμε δει ηπια υδρονευρωση και στους δυο νεφρους.μετα τη γεννηση ειχε και εχει μονο στον ενα.δεν ειναι κατι σοβαρο απλα πρεπει να εχεις το νου σου για ουρολοιμοξεις.εμεις δοξα το θεο δεν αντιμετωπισαμε ποτε προβλημα.απλα μετα τη γεννηση κανεις εναν υπερυχο στο μωρο και βλεπεις εαν υπαρχει ακομη η διαταση.οτι αλλο θες να ρωτησεις ευχαριστως να σου απαντησω Very Happy

4 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Παρ Jun 24, 2011 8:51 pm

tzef

tsihi έγραψε:στη μικρη μου ειχαμε δει ηπια υδρονευρωση και στους δυο νεφρους.μετα τη γεννηση ειχε και εχει μονο στον ενα.δεν ειναι κατι σοβαρο απλα πρεπει να εχεις το νου σου για ουρολοιμοξεις.εμεις δοξα το θεο δεν αντιμετωπισαμε ποτε προβλημα.απλα μετα τη γεννηση κανεις εναν υπερυχο στο μωρο και βλεπεις εαν υπαρχει ακομη η διαταση.οτι αλλο θες να ρωτησεις ευχαριστως να σου απαντησω Very Happy

Αμεσως μετα την γεννηση κανεις εξεταση π/χ στο μαιευτηριο ή καπου έξω και ποτε περιπου.Αυτο φεγει καποτε ή θα το εχει για παντα;

Ευχαριστω πολυ!!!!

5 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Παρ Jun 24, 2011 10:51 pm

anthaki

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμανα ο γιος μου ειχε υδρονεφρωση μικρου βαθους.ειναι αρκετα συχνη σε αγορια και φευγει μεχρι την γεννα,εγω παντως οταν γεννηθηκε ο γιος μου του εκανα εναν υπερυχο για να ειμαι σιγουρη και οντως ειχε εξαφανιστει,μην σε ανησυχει.

6 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Παρ Jun 24, 2011 11:17 pm

tzef

anthaki έγραψε:Εμανα ο γιος μου ειχε υδρονεφρωση μικρου βαθους.ειναι αρκετα συχνη σε αγορια και φευγει μεχρι την γεννα,εγω παντως οταν γεννηθηκε ο γιος μου του εκανα εναν υπερυχο για να ειμαι σιγουρη και οντως ειχε εξαφανιστει,μην σε ανησυχει.

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ

7 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Παρ Jun 24, 2011 11:21 pm

anthaki

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι,εμενα μου ειχε πει παντως τοτε ο γιατρος που μου ειχε κανει την β οτι ειναι συνηθες και να μην ανησυχω.

8 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Σαβ Jun 25, 2011 12:40 am

Matilda

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kai o mikros mou eixe sto ena nefraki alla meta tin genna efuge. O paidiatros pou ton parakolouthei mou eipe oti einai san katakratisi ugrwn kai an den exei fugei stin kuiisi sunithws feugei meta tin genna kai an oxi antimetwpizetai kai pali sxetika eukola.
To kalo einai oti to ksereis giati provlimata dimiourgountai otan den to gnwrizoun oi goneis.
Min agxwnesai katholou!!!!!
Apolause tin egkumosuni sou Smile

9 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Σαβ Jun 25, 2011 12:48 am

tzef

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

10 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Δευ Jun 27, 2011 3:50 am

MIMIKOS

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλο θα ηταν να το παρακολουθειτε.δηλ να ξαναπας και να κανεις υπερηχο μια δυο φορες πριν γεννησεις εκει οπου εκανες το β επιπεδου για να δειτε αν εξακολουθει να υπαρχει /αυξηθηκε /μειωθηκε.

11 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Δευ Jun 27, 2011 3:55 am

tzef

ΘΑ ΠΑΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑ DOPPLER

12 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Δευ Jun 27, 2011 7:04 am

toniantoni

ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 2 ΥΠΕΡΥΧΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ , 6 ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΝΑΝ ΕΝΩ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΗΠΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΠΟΡΟΓΑΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΟΜΑΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΕΣ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΕΜΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΝΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΟΥΡΩΝΓΙΑ ΠΑΝ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ. ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΙΔΟΟΥΡΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ. ΑΥΤΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΟΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΞΕΡΩ

13 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Δευ Jun 27, 2011 7:11 am

Ευάκι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
toniantoni έγραψε: ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 2 ΥΠΕΡΥΧΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ , 6 ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΝΑΝ ΕΝΩ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΗΠΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΠΟΡΟΓΑΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΟΜΑΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΕΣ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΕΜΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΝΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΟΥΡΩΝΓΙΑ ΠΑΝ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ. ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΙΔΟΟΥΡΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ. ΑΥΤΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΟΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΞΕΡΩ

ακριβως αυτα ηθελα να γραψω να συμπληρωσω μονο πως επειδη εμενα εκανε ουρολοιμωξη ο γιος μου 6 μηνων περιπου μετα καναμε κυστεοσκοπηση και καλλιεργεια 1 φορα το μηνα προληπτικα.στο χρονο πανω καναμε και τον τελευταιο υπερηχο νεφρων που οπως και οι υπολοιποι (ενος-3-6 μηνων)εδειξαν φυσιολογικα τα νεφρα και οτι δεν υπηρχε κυστεοουρητηρικη παλλινδρομηση!!!

14 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Πεμ Μαϊος 10, 2012 5:08 pm

σερραια

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα κοριτσια εχθεσ εκανα το β επιπεδου κ μου βρηκε υδρονεφρωση ,ο πυελος του δεξιου νεφρου ειναι 6.9mm kai ο αριστερος 4,7 mm ...ανυσηχω πολυ..μου ειπε οτι σχετιζεται με το συνδρομο down αλλα οι εξετασεις τις αυχενικης ηταν καλες Low risc..επισης εχω διδυμα και το ενα δεν εχει τιποτα..μου αναφερε αμνιοπαρακεντηση αλλα οχι οτι ειναι απαραιτητο..μου ειπε να μιλησω με το γιατρο μου..εσας σας ειπαν για αμνιοπαρακεντηση?κανατε??επισης μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα κ οτι απλα πρεπει να το παρακολοθουμε κ οταν γεννηθει μπορει να εχει ουρολημοξη κ να παρει αντιβιωση το μωρο..τι να πω..αν κ με καθυσηχασε αρκετα ανησυχω..

15 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Πεμ Μαϊος 10, 2012 5:10 pm

σερραια

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα κοριτσια εχθεσ εκανα το β επιπεδου κ μου βρηκε υδρονεφρωση ,ο πυελος του δεξιου νεφρου ειναι 6.9mm kai ο αριστερος 4,7 mm ...ανυσηχω πολυ..μου ειπε οτι σχετιζεται με το συνδρομο down αλλα οι εξετασεις τις αυχενικης ηταν καλες Low risc..επισης εχω διδυμα και το ενα δεν εχει τιποτα..μου αναφερε αμνιοπαρακεντηση αλλα οχι οτι ειναι απαραιτητο..μου ειπε να μιλησω με το γιατρο μου..εσας σας ειπαν για αμνιοπαρακεντηση?κανατε??επισης μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα κ οτι απλα πρεπει να το παρακολοθουμε κ οταν γεννηθει μπορει να εχει ουρολημοξη κ να παρει αντιβιωση το μωρο..τι να πω..αν κ με καθυσηχασε αρκετα ανησυχω..

16 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Πεμ Μαϊος 10, 2012 7:01 pm

tzef

ΕΜΕΙΣ ΠΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 7 ΜΗΝΩΝ.ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΥΠΗΡΧΕ ΑΚΟΜΑ.2 ΜΗΝΩΝ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ.ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΕΤΑΣΗ 3 ΜΗΝΩΝ ΞΑΝΑ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΧΟΡΕΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ.ΠΑΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ.

17 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Πεμ Μαϊος 10, 2012 10:23 pm

spyridoula1986

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κι εμενα ειχαν και τα δυο μου αγορια στο β επιπεδου φανηκε αλλα πολυ ηπιο...μεχρι τη γεννα ειχε εξαφανιστει.καναμε υπερηχο κανα μηνα μετα τη γεννα και ηταν ολα φυσιολογικοτατα..βεβαια 4 μηνων επαθε ουρολοιμωξη αλλα ασχετο λεει με αυτο,συμπτωματικη ηταν

18 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Πεμ Μαϊος 10, 2012 10:39 pm

chrysaaa

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Να κάνω μια ερώτηση... Αυτό που λέτε ότι το είδατε στο β΄ επιπέδου έχει άμεση σχέση με το αν το παιδί θα έχει κυστεουρητική παλινδρόμηση;
Γιατί στον δικό μου την ανακαλύψαμε (την ΚΟΠ) όταν ήταν 4 μηνών και αφού έπαθε 2 απανωτές ουρολοιμώξεις. Και αναρωτιέμαι τώρα μήπως έπρεπε να το έχει δει ο γιατρός στη β΄ επιπέδου ώστε να το ξέρουμε από την αρχή;

19 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Πεμ Μαϊος 10, 2012 10:43 pm

????????

Επισκέπτης
ηρεμια κοπελιες

συνηθως υποχωρει ως τη γεννα η καποιους μηνες μετα

παρακολουθειται με υπερηχους και κυστεουρηθρογραφια που δεν ειναι τιποτα 5 λεπτα εξεταση, και συνηθως πανω στο χρονο δεν υπαρχει πια θεμα

20 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Δευ Μαϊος 14, 2012 6:31 pm

σερραια

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
δεν σας αναφερε ο γιατρος οτι σχετιζεται με το συνδρομο down η υδρονεφρωση??εμενα μου το ειπε και το λεει και στα χαρτια μου..ειναι για το μονο που ανυσηχω...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog