Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από griniaroula Σήμερα στις 3:38 am

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από Areti2 Χθες στις 10:56 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 10:32 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από Princess Χθες στις 8:44 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Χθες στις 7:28 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από anatoligew Χθες στις 6:37 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από maria_dou Χθες στις 5:11 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από perperouna Δευ Oct 20, 2014 7:53 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Τρι Oct 14, 2014 12:20 am

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από fatsoulini Κυρ Oct 12, 2014 4:55 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:32 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:01 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 10, 2014 7:18 pm

» Φτιαξτε εκχυλισμα βανιλιας
από howto Παρ Oct 10, 2014 6:47 pm

» Ναι, να τον φοβάστε τον θείο και τον ξάδελφο και τον παππού!
από ede37 Παρ Oct 10, 2014 12:11 am

» ΤΑΜΠΕΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ
από Helen M. Πεμ Oct 09, 2014 6:27 pm

Παρόντες χρήστες
100 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 100 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1 Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Παρ Jun 24, 2011 12:02 pm

tzef

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.
ΕΚΑΝΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΕ ΗΠΙΑ ΥΔΡΟΝΕΦΡΩΣΗ ΑΜΦΩ (5ΜΜ) ΜΕ 80% ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ.

ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;

ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ;

2 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Παρ Jun 24, 2011 12:05 pm

mom3

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω οχι προσωπικα αλλα μια καλη μου φιλη με ακριβως το ιδιο και το ποσοστο αν δεν κανω λαθος!!! γεννησε πριν 2 βδομαδες εναν τροφαντο υγιεστατο μπεμπουλικο!!! να μην σε ανησυχει οντως τις πιο πολλες φορες απορροφαται πριν ακομα γεννηθει το μωρο!!!

3 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Παρ Jun 24, 2011 12:42 pm

tsihi

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
στη μικρη μου ειχαμε δει ηπια υδρονευρωση και στους δυο νεφρους.μετα τη γεννηση ειχε και εχει μονο στον ενα.δεν ειναι κατι σοβαρο απλα πρεπει να εχεις το νου σου για ουρολοιμοξεις.εμεις δοξα το θεο δεν αντιμετωπισαμε ποτε προβλημα.απλα μετα τη γεννηση κανεις εναν υπερυχο στο μωρο και βλεπεις εαν υπαρχει ακομη η διαταση.οτι αλλο θες να ρωτησεις ευχαριστως να σου απαντησω Very Happy

4 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Παρ Jun 24, 2011 12:51 pm

tzef

tsihi έγραψε:στη μικρη μου ειχαμε δει ηπια υδρονευρωση και στους δυο νεφρους.μετα τη γεννηση ειχε και εχει μονο στον ενα.δεν ειναι κατι σοβαρο απλα πρεπει να εχεις το νου σου για ουρολοιμοξεις.εμεις δοξα το θεο δεν αντιμετωπισαμε ποτε προβλημα.απλα μετα τη γεννηση κανεις εναν υπερυχο στο μωρο και βλεπεις εαν υπαρχει ακομη η διαταση.οτι αλλο θες να ρωτησεις ευχαριστως να σου απαντησω Very Happy

Αμεσως μετα την γεννηση κανεις εξεταση π/χ στο μαιευτηριο ή καπου έξω και ποτε περιπου.Αυτο φεγει καποτε ή θα το εχει για παντα;

Ευχαριστω πολυ!!!!

5 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Παρ Jun 24, 2011 2:51 pm

anthaki

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμανα ο γιος μου ειχε υδρονεφρωση μικρου βαθους.ειναι αρκετα συχνη σε αγορια και φευγει μεχρι την γεννα,εγω παντως οταν γεννηθηκε ο γιος μου του εκανα εναν υπερυχο για να ειμαι σιγουρη και οντως ειχε εξαφανιστει,μην σε ανησυχει.

6 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Παρ Jun 24, 2011 3:17 pm

tzef

anthaki έγραψε:Εμανα ο γιος μου ειχε υδρονεφρωση μικρου βαθους.ειναι αρκετα συχνη σε αγορια και φευγει μεχρι την γεννα,εγω παντως οταν γεννηθηκε ο γιος μου του εκανα εναν υπερυχο για να ειμαι σιγουρη και οντως ειχε εξαφανιστει,μην σε ανησυχει.

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ

7 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Παρ Jun 24, 2011 3:21 pm

anthaki

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι,εμενα μου ειχε πει παντως τοτε ο γιατρος που μου ειχε κανει την β οτι ειναι συνηθες και να μην ανησυχω.

8 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Παρ Jun 24, 2011 4:40 pm

Matilda

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kai o mikros mou eixe sto ena nefraki alla meta tin genna efuge. O paidiatros pou ton parakolouthei mou eipe oti einai san katakratisi ugrwn kai an den exei fugei stin kuiisi sunithws feugei meta tin genna kai an oxi antimetwpizetai kai pali sxetika eukola.
To kalo einai oti to ksereis giati provlimata dimiourgountai otan den to gnwrizoun oi goneis.
Min agxwnesai katholou!!!!!
Apolause tin egkumosuni sou Smile

9 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Παρ Jun 24, 2011 4:48 pm

tzef

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

10 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Κυρ Jun 26, 2011 7:50 pm

MIMIKOS

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλο θα ηταν να το παρακολουθειτε.δηλ να ξαναπας και να κανεις υπερηχο μια δυο φορες πριν γεννησεις εκει οπου εκανες το β επιπεδου για να δειτε αν εξακολουθει να υπαρχει /αυξηθηκε /μειωθηκε.

11 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Κυρ Jun 26, 2011 7:55 pm

tzef

ΘΑ ΠΑΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑ DOPPLER

12 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Κυρ Jun 26, 2011 11:04 pm

toniantoni

ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 2 ΥΠΕΡΥΧΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ , 6 ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΝΑΝ ΕΝΩ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΗΠΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΠΟΡΟΓΑΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΟΜΑΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΕΣ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΕΜΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΝΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΟΥΡΩΝΓΙΑ ΠΑΝ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ. ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΙΔΟΟΥΡΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ. ΑΥΤΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΟΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΞΕΡΩ

13 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Κυρ Jun 26, 2011 11:11 pm

Ευάκι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
toniantoni έγραψε: ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 2 ΥΠΕΡΥΧΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ , 6 ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΝΑΝ ΕΝΩ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΗΠΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΠΟΡΟΓΑΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΟΜΑΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΕΣ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΕΜΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΝΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΟΥΡΩΝΓΙΑ ΠΑΝ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ. ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΙΔΟΟΥΡΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ. ΑΥΤΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΟΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΞΕΡΩ

ακριβως αυτα ηθελα να γραψω να συμπληρωσω μονο πως επειδη εμενα εκανε ουρολοιμωξη ο γιος μου 6 μηνων περιπου μετα καναμε κυστεοσκοπηση και καλλιεργεια 1 φορα το μηνα προληπτικα.στο χρονο πανω καναμε και τον τελευταιο υπερηχο νεφρων που οπως και οι υπολοιποι (ενος-3-6 μηνων)εδειξαν φυσιολογικα τα νεφρα και οτι δεν υπηρχε κυστεοουρητηρικη παλλινδρομηση!!!

14 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Πεμ Μαϊος 10, 2012 9:08 am

σερραια

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα κοριτσια εχθεσ εκανα το β επιπεδου κ μου βρηκε υδρονεφρωση ,ο πυελος του δεξιου νεφρου ειναι 6.9mm kai ο αριστερος 4,7 mm ...ανυσηχω πολυ..μου ειπε οτι σχετιζεται με το συνδρομο down αλλα οι εξετασεις τις αυχενικης ηταν καλες Low risc..επισης εχω διδυμα και το ενα δεν εχει τιποτα..μου αναφερε αμνιοπαρακεντηση αλλα οχι οτι ειναι απαραιτητο..μου ειπε να μιλησω με το γιατρο μου..εσας σας ειπαν για αμνιοπαρακεντηση?κανατε??επισης μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα κ οτι απλα πρεπει να το παρακολοθουμε κ οταν γεννηθει μπορει να εχει ουρολημοξη κ να παρει αντιβιωση το μωρο..τι να πω..αν κ με καθυσηχασε αρκετα ανησυχω..

15 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Πεμ Μαϊος 10, 2012 9:10 am

σερραια

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα κοριτσια εχθεσ εκανα το β επιπεδου κ μου βρηκε υδρονεφρωση ,ο πυελος του δεξιου νεφρου ειναι 6.9mm kai ο αριστερος 4,7 mm ...ανυσηχω πολυ..μου ειπε οτι σχετιζεται με το συνδρομο down αλλα οι εξετασεις τις αυχενικης ηταν καλες Low risc..επισης εχω διδυμα και το ενα δεν εχει τιποτα..μου αναφερε αμνιοπαρακεντηση αλλα οχι οτι ειναι απαραιτητο..μου ειπε να μιλησω με το γιατρο μου..εσας σας ειπαν για αμνιοπαρακεντηση?κανατε??επισης μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα κ οτι απλα πρεπει να το παρακολοθουμε κ οταν γεννηθει μπορει να εχει ουρολημοξη κ να παρει αντιβιωση το μωρο..τι να πω..αν κ με καθυσηχασε αρκετα ανησυχω..

16 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Πεμ Μαϊος 10, 2012 11:01 am

tzef

ΕΜΕΙΣ ΠΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 7 ΜΗΝΩΝ.ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΥΠΗΡΧΕ ΑΚΟΜΑ.2 ΜΗΝΩΝ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ.ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΕΤΑΣΗ 3 ΜΗΝΩΝ ΞΑΝΑ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΧΟΡΕΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ.ΠΑΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ.

17 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Πεμ Μαϊος 10, 2012 2:23 pm

spyridoula1986

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κι εμενα ειχαν και τα δυο μου αγορια στο β επιπεδου φανηκε αλλα πολυ ηπιο...μεχρι τη γεννα ειχε εξαφανιστει.καναμε υπερηχο κανα μηνα μετα τη γεννα και ηταν ολα φυσιολογικοτατα..βεβαια 4 μηνων επαθε ουρολοιμωξη αλλα ασχετο λεει με αυτο,συμπτωματικη ηταν

18 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Πεμ Μαϊος 10, 2012 2:39 pm

chrysaaa

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Να κάνω μια ερώτηση... Αυτό που λέτε ότι το είδατε στο β΄ επιπέδου έχει άμεση σχέση με το αν το παιδί θα έχει κυστεουρητική παλινδρόμηση;
Γιατί στον δικό μου την ανακαλύψαμε (την ΚΟΠ) όταν ήταν 4 μηνών και αφού έπαθε 2 απανωτές ουρολοιμώξεις. Και αναρωτιέμαι τώρα μήπως έπρεπε να το έχει δει ο γιατρός στη β΄ επιπέδου ώστε να το ξέρουμε από την αρχή;

19 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Πεμ Μαϊος 10, 2012 2:43 pm

????????

Επισκέπτης
ηρεμια κοπελιες

συνηθως υποχωρει ως τη γεννα η καποιους μηνες μετα

παρακολουθειται με υπερηχους και κυστεουρηθρογραφια που δεν ειναι τιποτα 5 λεπτα εξεταση, και συνηθως πανω στο χρονο δεν υπαρχει πια θεμα

20 Απ: Υδρονέφρωση στο έμβρο στό Δευ Μαϊος 14, 2012 10:31 am

σερραια

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
δεν σας αναφερε ο γιατρος οτι σχετιζεται με το συνδρομο down η υδρονεφρωση??εμενα μου το ειπε και το λεει και στα χαρτια μου..ειναι για το μονο που ανυσηχω...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog