Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από ΖΩΗ13 Χθες στις 11:45 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από perperouna Χθες στις 10:08 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Χθες στις 9:23 pm

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από Superb Mommy Χθες στις 9:15 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από maria_dou Χθες στις 8:57 pm

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Χθες στις 1:53 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 12:38 pm

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από dimitra al Χθες στις 12:25 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 12:03 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από Areti2 Τετ Oct 22, 2014 10:56 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Τετ Oct 22, 2014 10:32 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Τρι Oct 14, 2014 12:20 am

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από fatsoulini Κυρ Oct 12, 2014 4:55 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:32 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:01 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 10, 2014 7:18 pm

Παρόντες χρήστες
668 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 11 μέλη, 0 μη ορατοί και 657 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Anastasie, Areti2, fountouni, griniaroula, kikimam, love4, newmum, Tinkerbell10, twins 2, ΖΩΗ13, μιτατα

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 28 ... 43  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 43]

tatianoula

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
geia sas kortsoydia....
kikitso κραμπες δεν εχω αλλα η μεση με πεθαινει...λιγο τα λουλουδια να περιποιηθω στο μπαλκονι και μετα δεν μπορω να ησιωσο..το ειπα στον γιατρο κ μου ειπε μην σηκωνεις βαρη ,,ΛΕΣ Κ ΧΤΥΠΙΕΜΑΙ ΣΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ.........
συνηθως απογευματα ομως βγαινει ολοι η κουραση κ αρχιζει κ η μεση/....
χτες πηγαμε παραλια στην θεσσαλονικη εχουμε εκθεση βιβλιου στην παραλιακη και γινοταν της τρελης....καντινες παντου ,,καλαμποκια να ψηνονται,,μαλλι της γριας,ποπ κορν,,απο μαυρους δεν το συζητω τσαντουλες -σπορτεξ -κ οτι τραβαει η ορεξη σου....

penelope26

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tattooed_snowhite έγραψε:
kalliopitsa έγραψε:
tattooed_snowhite έγραψε:γεια σας κοριτσια μου βλεπω ολες ειμαστε καλα ε?
δεν ημουνα και πολυ ομιλητικη η αληθεια ειναι αλλα εμπενα να δω τι κανετε, ειμαι αρκετα νταουν ρε γαμωτο, εκει που ολα -επιτελους- πανε καλητερα με πρηζει παλι η μανα μου να κανω αμνιοπαρακεντηση -χρειαζετε δεν χρειαζετε- γιατι λεει οτι ο παππους ειχε 2 αδερφια αναπηρα και κατι αλλες ιστοριες για αγριους, και επειδη μια μακρυνη ξαδερφη στον 6ο μηνα επρεπε να ριξει το μωρο επειδη ειχε προβλημα, δεν την αντεχω αλλο ρε που#$% και γενικα δεν αντεχω αλλες τετοιες σκεψεις, νομιζει οτι με το να μου τα λεει θα με πεισει να την κανω ελεος, δεν μπορω [You must be registered and logged in to see this image.]
αντε να ερθει και η 23 ιουνιου να παω για την αυχενικη γιατι θα με πεθανει αυτη η γυναικα

υγ: κοριτσια δυστηχως ουτε γω μπανιο φετος , και εχω και τη θαλλασα απεναντι και την πισινα μας διπλα! μαρτυριο μιλαμε! αντε βαρυα βαρυα κανα πλατσουρισμα τα ποδια, ασε μην εχουμε και αλλα, δε μου εφταναν οι 2 λαχταρες που περασα, και του χρονου θα κανω με το νινι αγγαλιτσα! I love you

κατι αλλο που δεν ειπα σε κανεναν χθες το βραδυ αραζα στο κρεβατι και χαλαρωνα η απολυτη υσηχια και ενιωσα κατι που δεν ειχα ξανανιωσει μεσα στη μητρα, περνω ορκο πως ουτε το στομαχι μου ηταν ουτε το εντερο εγινε και 2 φορες μαλιστα την μια που φανηκε τοσο πρωτογνωρο που πεταχτηκα πανω με εκπληξη, τελοςπαντων αν και πιστευω ειναι παρα πολυ νωρις , η μανα μου , εξολομογηθηκε οτι τον αδερφο μου τον ενιωσε τον 3ο μηνα, και δεν την πιστευε κανεις... ειδωμεν...
φιλακια σε ολες!

κοριτσάκι, ξέρεις ότι δεν έχω προηγούμενη εμπειρία αλλά στα σίγουρα δε θα έκανα αμνιιοπαρακέντηση. Είναι επικίνδυνη μωρέ... Αν κουνηθεί το μικρούλι εκείνη την ώρα και τσιμπηθεί; Και μια ερώτηση σαν άσχετη: η αμνιοπαρακέντηση δεν καθιερώθηκε τα τελευταία 15 χρόνια; ή έστω 10; τώρα που βγήκα οι 3D υπέρηχοι δε δείχνουν απευθείας κάποια πράγματα; Γιατί να ταλαιπωρηθείς και σωματικά και ψυχικά; Αφού πλέον η τεχνολογία έχει προχωρήσει και είναι πιο αξιόπιστη....
Μην ανησυχείς όμως.Αν και έχασσα επεισόδια με το τί ακριβώς έχεις, όλα καλά θα πάνε. Ήρεμη σε κόβω, χαρούμενη! Οι μαμάδες είναι πάντα υπερβολικές όσο να'ναι...
Φιλάκια στην κοιλίτσα σου!!!!

και γω αυτο πιστευω οτι οτι ειναι να δειξει θα δειξει! τιποτα δεν εχω μωρε και εγω και ο αντρας μου δοξα το θεο ειμαστε υγιεστατοι, απλα του παππου μου -απ τη μερια της μαμας- τα 2 αδερφια γεννηθηκαν αναπηρα -αυτο ειναι το ιστορικο- και το αλλο που την εχει κανει τοσο αγχωτικη ειναι που ο αδερφος μου ειχε ενα σοβαρο ατυχημα πριν χρονια και τωρα εχει αναπηρια, και νιωθει λες και την κυνηγαει αυτο στη ζωη της.
πωπω θα τη σκοτωσω μιλαμε η θα τη στηλω κρουαζιερα μεχρι να γεννησω! χαχαχαχ

Μορα μου αυτο θα κανω εννοειτε θα ακουσω μονο το γιατρο δεν παει να κωλοχτυπιουντε ολοι κατω???
εσυ πως εισαι?
φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!
T\

TATOOED ...ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΣΑΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ , ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΑΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Smile , ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ, ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΤΙΑΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ, ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ.... ΓΙΑ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ 5Ο ΓΕΝΙΕΣ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΝΤΑΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΕΝΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ , ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΑΤΡΟ ΣΟΥ, ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΜΗ ΣΕ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ ΑΔΙΚΑ confused !!!! ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΚΡΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ...
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΣΑΙ...
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ ΠΟΛΛΑ ΕΜΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΑΣ sunny

https://www.facebook.com/profile.php?sk=info

kikitso

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatianoula έγραψε:geia sas kortsoydia....
kikitso κραμπες δεν εχω αλλα η μεση με πεθαινει...λιγο τα λουλουδια να περιποιηθω στο μπαλκονι και μετα δεν μπορω να ησιωσο..το ειπα στον γιατρο κ μου ειπε μην σηκωνεις βαρη ,,ΛΕΣ Κ ΧΤΥΠΙΕΜΑΙ ΣΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ.........
συνηθως απογευματα ομως βγαινει ολοι η κουραση κ αρχιζει κ η μεση/....
χτες πηγαμε παραλια στην θεσσαλονικη εχουμε εκθεση βιβλιου στην παραλιακη και γινοταν της τρελης....καντινες παντου ,,καλαμποκια να ψηνονται,,μαλλι της γριας,ποπ κορν,,απο μαυρους δεν το συζητω τσαντουλες -σπορτεξ -κ οτι τραβαει η ορεξη σου....

MHN TA ΛΕΣ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ!!!!ΝΑ ΦΑΣ ΤΑ ΚΙΛΑ ΘΑ ΧΑΘΟΥΝ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ!!!

Carrie

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε????Δυστυχώς επιστρέψαμε από το 3ήμερο ξεκούραστοι και με γεμάτες μπαταρίες!!!Έχετε ποστάρει τόσα πολλά που δεν μπόρεσα να τα διαβάσω όλα!!Smile Έχω χάσει κάτι σημαντικό??? Δυστυχώς ο καιρός δεν ήτανε πολύ καλός παρόλο που δεν έβρεξε αλλά δεν μπόρεσα να κάνω μπάνιοSad Ωστόσο μάζεψα μπόλικο ιώδιο στην παραλία κια υποσχέθηκα στον εαυτό μου ότι θα αναπληρώσω σε 15 μέρες που θα ξαναπάω!!!

Καλώς ήρθατε Καλλιόπη και Πηνελόπη!!Με το καλό τα μωράκια σας!!!Smile

tattooed_snowhite

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγαπη 25 έγραψε:
tattooed_snowhite έγραψε:γεια σας κοριτσοπουλα! καλα και το χαμομηλακια μας σκετη κουκλιτσα ε??? χιχιχ
λες να αποφευγω τον τονο? μια φορα εφαγα να σου πω την αληθεια μαζι μα μαρουλακι, τελοσπαντων
Κικιτσι μου εισαι με το χαμογελο στα χειλη ε? ποσο ειναι το νινι σου τωρα?? αντε και γω μετραω τις μερες για τις 23/6 που εχω την αυχενικη! τι σου ειπε ο ντοκτορας??? Razz

τι κανεις καλη μου??εχθες βγηκα και δεν σου απαντησα..ειμαι 20 εβδομαδων και εχω αγορακι!!οσο για τον τονο επειδη και εγω εχω τρελα με το συγκεκριμενο ρωτησα τον γιατρο και μου το απαγορευσε..αν και εγω πρωτα εφαγα και μετα ειπα να ρωτησω Very Happy Very Happy

αγαπη μου βλεπω και συ στο ιδιο μοτιβο με μενα κινησε! χαχαχα
απο μια φορα δεν πιστευω να πειραξει ... ξερω και γω? μαγιονεζα δεν εχω φαει αλλα νομιζω κοριτσια αυτες οι ετοιμες δεν περιεχουν φρεσκα αυγα αλλα σκονη, και δεν ξερω κατα ποσο ειναι επικυνδηνη σε σχεση με μια σπιτικη μαγιονεζα! τελοσπαντων αυτη τη φορα σκεφτομαι να τις γραψω τις αποριες γιατι οποτε παω και βλεπω το νινι μετα ξεχναω και το ονομα μου Laughing Laughing

ΜΙΝΑ+μπεμπα

αγαπη 25 έγραψε:
tattooed_snowhite έγραψε:γεια σας κοριτσοπουλα! καλα και το χαμομηλακια μας σκετη κουκλιτσα ε??? χιχιχ
λες να αποφευγω τον τονο? μια φορα εφαγα να σου πω την αληθεια μαζι μα μαρουλακι, τελοσπαντων
Κικιτσι μου εισαι με το χαμογελο στα χειλη ε? ποσο ειναι το νινι σου τωρα?? αντε και γω μετραω τις μερες για τις 23/6 που εχω την αυχενικη! τι σου ειπε ο ντοκτορας??? Razz

τι κανεις καλη μου??εχθες βγηκα και δεν σου απαντησα..ειμαι 20 εβδομαδων και εχω αγορακι!!οσο για τον τονο επειδη και εγω εχω τρελα με το συγκεκριμενο ρωτησα τον γιατρο και μου το απαγορευσε..αν και εγω πρωτα εφαγα και μετα ειπα να ρωτησω Very Happy Very Happy

αγαπη μου βλεπω και συ στο ιδιο μοτιβο με μενα κινησε! χαχαχα
απο μια φορα δεν πιστευω να πειραξει ... ξερω και γω? μαγιονεζα δεν εχω φαει αλλα νομιζω κοριτσια αυτες οι ετοιμες δεν περιεχουν φρεσκα αυγα αλλα σκονη, και δεν ξερω κατα ποσο ειναι επικυνδηνη σε σχεση με μια σπιτικη μαγιονεζα! τελοσπαντων αυτη τη φορα σκεφτομαι να τις γραψω τις αποριες γιατι οποτε παω και βλεπω το νινι μετα ξεχναω και το ονομα μου Laughing Laughing

Κ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΓΙ ΤΟΝ ΤΟΝΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΠΩΣ Κ ΤΟ ΣΥΚΩΤΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΘΕΩΡΟΥΝ ΩΜΑ ΦΑΓΗΤΑ..

tattooed_snowhite

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
penelope26 έγραψε:
kalliopitsa έγραψε:
tattooed_snowhite έγραψε:γεια σας κοριτσια μου βλεπω ολες ειμαστε καλα ε?
δεν ημουνα και πολυ ομιλητικη η αληθεια ειναι αλλα εμπενα να δω τι κανετε, ειμαι αρκετα νταουν ρε γαμωτο, εκει που ολα -επιτελους- πανε καλητερα με πρηζει παλι η μανα μου να κανω αμνιοπαρακεντηση -χρειαζετε δεν χρειαζετε- γιατι λεει οτι ο παππους ειχε 2 αδερφια αναπηρα και κατι αλλες ιστοριες για αγριους, και επειδη μια μακρυνη ξαδερφη στον 6ο μηνα επρεπε να ριξει το μωρο επειδη ειχε προβλημα, δεν την αντεχω αλλο ρε που#$% και γενικα δεν αντεχω αλλες τετοιες σκεψεις, νομιζει οτι με το να μου τα λεει θα με πεισει να την κανω ελεος, δεν μπορω [You must be registered and logged in to see this image.]
αντε να ερθει και η 23 ιουνιου να παω για την αυχενικη γιατι θα με πεθανει αυτη η γυναικα

υγ: κοριτσια δυστηχως ουτε γω μπανιο φετος , και εχω και τη θαλλασα απεναντι και την πισινα μας διπλα! μαρτυριο μιλαμε! αντε βαρυα βαρυα κανα πλατσουρισμα τα ποδια, ασε μην εχουμε και αλλα, δε μου εφταναν οι 2 λαχταρες που περασα, και του χρονου θα κανω με το νινι αγγαλιτσα! I love you

κατι αλλο που δεν ειπα σε κανεναν χθες το βραδυ αραζα στο κρεβατι και χαλαρωνα η απολυτη υσηχια και ενιωσα κατι που δεν ειχα ξανανιωσει μεσα στη μητρα, περνω ορκο πως ουτε το στομαχι μου ηταν ουτε το εντερο εγινε και 2 φορες μαλιστα την μια που φανηκε τοσο πρωτογνωρο που πεταχτηκα πανω με εκπληξη, τελοςπαντων αν και πιστευω ειναι παρα πολυ νωρις , η μανα μου , εξολομογηθηκε οτι τον αδερφο μου τον ενιωσε τον 3ο μηνα, και δεν την πιστευε κανεις... ειδωμεν...
φιλακια σε ολες!

κοριτσάκι, ξέρεις ότι δεν έχω προηγούμενη εμπειρία αλλά στα σίγουρα δε θα έκανα αμνιιοπαρακέντηση. Είναι επικίνδυνη μωρέ... Αν κουνηθεί το μικρούλι εκείνη την ώρα και τσιμπηθεί; Και μια ερώτηση σαν άσχετη: η αμνιοπαρακέντηση δεν καθιερώθηκε τα τελευταία 15 χρόνια; ή έστω 10; τώρα που βγήκα οι 3D υπέρηχοι δε δείχνουν απευθείας κάποια πράγματα; Γιατί να ταλαιπωρηθείς και σωματικά και ψυχικά; Αφού πλέον η τεχνολογία έχει προχωρήσει και είναι πιο αξιόπιστη....
Μην ανησυχείς όμως.Αν και έχασσα επεισόδια με το τί ακριβώς έχεις, όλα καλά θα πάνε. Ήρεμη σε κόβω, χαρούμενη! Οι μαμάδες είναι πάντα υπερβολικές όσο να'ναι...
Φιλάκια στην κοιλίτσα σου!!!!

και γω αυτο πιστευω οτι οτι ειναι να δειξει θα δειξει! τιποτα δεν εχω μωρε και εγω και ο αντρας μου δοξα το θεο ειμαστε υγιεστατοι, απλα του παππου μου -απ τη μερια της μαμας- τα 2 αδερφια γεννηθηκαν αναπηρα -αυτο ειναι το ιστορικο- και το αλλο που την εχει κανει τοσο αγχωτικη ειναι που ο αδερφος μου ειχε ενα σοβαρο ατυχημα πριν χρονια και τωρα εχει αναπηρια, και νιωθει λες και την κυνηγαει αυτο στη ζωη της.
πωπω θα τη σκοτωσω μιλαμε η θα τη στηλω κρουαζιερα μεχρι να γεννησω! χαχαχαχ

Μορα μου αυτο θα κανω εννοειτε θα ακουσω μονο το γιατρο δεν παει να κωλοχτυπιουντε ολοι κατω???
εσυ πως εισαι?
φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!
T\

TATOOED ...ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΣΑΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ , ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΑΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Smile , ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ, ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΤΙΑΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ, ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ.... ΓΙΑ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ 5Ο ΓΕΝΙΕΣ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΝΤΑΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΕΝΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ , ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΑΤΡΟ ΣΟΥ, ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΜΗ ΣΕ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ ΑΔΙΚΑ confused !!!! ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΚΡΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ...
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΣΑΙ...
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ ΠΟΛΛΑ ΕΜΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΑΣ sunny

αλλαζουμε γιατρο??? Razz Razz Razz
ενταξει απλα το ψαχνει χοντρικα μαλλον, προσπαθω να μην εππιρεαζομαι και ανηπομονω για το επομενο ραντεβου σαν τρελλη μιλαμε!
καλη εγκυμοσηνη και για σενα κοριτσακι μου! εκανες αυχενικη??

χαμομηλακι να ζησετε κοριτσι μου και να ειστε παντα χαρουμενοι και με το καλο να ερθει το νινι να πλουτησει ακομα περισσοτερο την αγαπη σας!

tattooed_snowhite

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλως την carrie! τουλαχιστον ξεκουραστηκες? δεν πειραζει την επομενη φορα θα πλατσουρησεις, εχουμε ενα καλοκαιρι μπροστα μας, πωπω θα φαμε και ζεστη με τις κοιλιτσες μας, μας βλεπω αγγαλια με τους ανεμηστηρες Laughing

Carrie

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλώς σας βρήκα. Ναι ξεκουράστηκα δεν λες τίποτα!!Τώρα ξανά στην ρουτίνα της Αθήνας... Ουφ!!

tattooed_snowhite

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κουραγιο κορασιδες γιατι ειμαστε ακομα στην αρχη σχεδον, εχουμε και μια κοιλια μπροστα μας! χεχεχε
μιλαμε οτι νιωθω -ακομα- λες και σκαβω ολη μερα τετοια κουραση ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ μιλαμε οτι μου κλεινουν τα ματια ρε κοριτσια τι πραμα ειναι αυτο?
σαν μαστουρωμενη κυκλοφορω! αλλα δεν εχω κανενα αλλο συμπτωμα ουτε αναγουλες ουτε εμετους ουτε αυξημενη ορεξη, πιστευω ελαφρια την περναω, σαν την μαμα μου.
ευτηχως πλεον σηκωνομαι αρκετες φορες τη μερα σχεδον τελιωνω με την κρεβατοθεραπεια, ουφ ουφ!

penelope26

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μιλαμε οτι νιωθω -ακομα- λες και σκαβω ολη μερα τετοια κουραση ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ μιλαμε οτι μου κλεινουν τα ματια ρε κοριτσια τι πραμα ειναι αυτο?
σαν μαστουρωμενη κυκλοφορω! αλλα δεν εχω κανενα αλλο συμπτωμα ουτε αναγουλες ουτε εμετους ουτε αυξημενη ορεξη, πιστευω ελαφρια την περναω, σαν την μαμα μου

ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΑΣΑ ΚΙ ΕΓΩ.... ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΝΥΣΤΑ .....ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΖΑ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΗΘΕΛΑ ΜΟΝΟ ΥΠΝΟ... ΟΥΤΕ ΦΑΓΗΤΟ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ....ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ 4 Τ'ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΞΥΠΝΟΥΣΑ 9... ΚΑΙ ΣΤΙΣ 10 ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΜΟΥ Sleep ,
ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ [You must be registered and logged in to see this image.] ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΩΡΑ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΞΑΝΑΒΡΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ sunny ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΕΚΣΚΑΦΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΜΠΑΖΩΜΑ!!!!
ΤΙ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΝΥΧΤΟΠΟΥΛΙ [You must be registered and logged in to see this image.]

tattooed_snowhite

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πωπω πηνελοπακι και συ τα ιδια? δε μου λες μονο νυστα και κουραση νιωθεις? εγω ναι παντως..
ευτηχως που εχουμε και βοηθεια να λες! Very Happy Very Happy Very Happy
ασε πανε τα ξενυχτια τωρα, μολις γεννησουμε με το καλο θα τα ξαναθυμηθουμε βεβαια Laughing Laughing

penelope26

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΟΝΟ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΥΠΝΗΛΙΑ ... ΞΥΠΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΝΥΣΤΑΖΑ ... ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ [You must be registered and logged in to see this image.] !!!! ΕΥΤΥΧΩΣ , ΕΜΕΤΟ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ ΓΕΝΑΙΟΔΩΡΕΣ ΓΟΥΛΙΕΣ ΚΑΦΕ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΠΗΡΑΝ ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ,ΕΓΩ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΕΧΑΣΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ...
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ 1/2 ΚΙΛΟ....
ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???

Carrie

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ πάντως από τότε που ξεκίνησα το δεύτερο χαπάκι σιδήρου είδα διαφορά στο θέμα κούρασης αλλά το στομάχι μου ΧΑΛΙΑ κάθε μέρα.. Να δω πότε θα στρώσει αυτό το πράγμα!Όλο το 1ο τρίμηνο δεν έκανα εμετούς και εχθές έκανα ήδη τον 2οSad Πως είναι δυνατόν μου λέτε????

tattooed_snowhite

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
carrie Μου μηπως σου πεφτει βαρυς ο σιδηρος στο στομαχακι? για ρωτα... εχω και μια αλφα εμπειρια με το στομαχι Laughing Laughing Laughing

Πηνελοπη και γω τα ιδια την προηγουμενη φορα που με ζυγησε ειχα χασει 4 κιλα, τωρα πρεπει να εχω παρει ενα, απλα επειδη νιωθω φουσκωμενη
κατα τα αλλα νυστα κουραση νυστα κουραση νυστα.... Sleep

Carrie

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ξέρω snowhite μου..Δεν μπορώ να το εντοπίσω ακριβώς που είναι γιατί πχ σήμερα μόλις πήρα το φυλικό οξύ χάλια το στομάχι μου!Χθες το έπαθα μετά το ασβέστιο!Μάλλον είναι το σύνολο που μου πέφτει βαρύSmile

aylin

Κορίτσια μου καλισπέρα!Δεν έγραψα καθόλου γιατί σήμερα θυμήθηκα τα καλά της Μ.Εβδομάδας...χάλια στομάχι κλπ κλπ κλπ να μην σας κουράζω.

Χαμομηλάκι είσαι μια κουκλίτσα!Σε παρακλαώ θα μπορούσες να μου στείλεις την λίστα με τα φαγητά που σου έδωσε ο ιατρός?

Χιονατουλίνα μου δεν ξέρω εγώ μώλις τώρα έφαγα τόνο (μακαρονοσαλάτα) αλλά πολύ λίγο γιατί δε τα μπορώ καθόλου τα μακαρόνια...δεν πάει τίποτα κάτω μιλάμε

Carrie μου καλώς όρισες.Μπορεί να μην έκανες μπανάκι αλλά τουλάχιστον ξέφυγες απο το άγχος και την ρουτίνα της Αθήνας!

Πηνελόπη μου εγώ έχω πάρει 2 1/2 κιλά και σε 1 εβδομάδα πρώτα ο Θεός μπαίνω στον 5ο μήνα...Πάντως χαίρομαι που το πέρασες ένα εύκολο σχετικά Α τρίμηνο

Τατιανούλι...εμένα με πεθαίνει η μέση μου.Εαν συμμαζέψω και λιγάκι εκεί να δείς...

Και το καλύτερο σας το άφησα για το τέλος...Κορίτσια μου σήμερα είμαι σίγουρη ότι ένοιωσα την μπέμπα μου!!!

Ήταν σαν κάποιος να χτυπούσε την κοιλίτσα...τοκ τοκ τοκ και σαν φτερούγισμα-γαργαλιτό...3 φορές...κλασσικά έβαλα τα κλάμματα και ο καημενούλης ο Στέφανος μετά έβαζε το κεφάλι του στην κοιλιά μου για να την ακούσει αλλά μπαααααα...

Αυτά...Σας κούρασα το ξέρω...Φιλάκια πολλά σε όλες!!!

tattooed_snowhite

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αααααααααααααααααααααα θα τρελλαθωωωω ενιωσες το νινακιιιιιιι αχ μωρε τι χαρα θα πηρε η τρελλομανουλα ε???

κοριτσια αν μπορεσετε θα ηθελα και γω να τη δω αυτη τη λιστα.. Embarassed Embarassed καθε εβδομαδα μου γεννιετε και μια νεα απορια , ως πρωτη φορα εγκυουλα!

φιλακιαααα

α! carrie δεν πιστευω να τα παιρνεις ολα μαζι ε? τι να πρωτοαντεξει αυτο το στομαχι το καημενο???
αρα λογικα μετα την αυχενικη σταματαω και γω φυλλικο οξυ και ξεκιναω σιδηρο και ασβεστιο? οημενανεεεεεεεε! αλλα σιδηρο δεν ξερω αν χρειαζομαι εχω υπερσιδηρωση -wonderwoman- χαχαχαχα

aylin

Παιδιά τι γέλιο είναι αυτί που έριξα μώλις τώρα...διάβαζα ένα θέμα που έχει ανοίξει η Ardo σχετικά με προκαταλήψεις κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και πέθανα...κατουρήθηκα μιλάμε...και συγγνώμη κι'ολας για την έκφραση!
Σωτηριάκη μου νομίζω πως δεν θα σταματήσεις το φυλλικό...Εγώ ακόμη το παίρνω...Εμένα το φυλλικό οξύ με έχει κάνει "La vache qui rit"...όπου vache στα γαλλικά σημαίνει αγελαδα...Κανονικο άρμεγμα μπορείς να μου κάνεις....χοχοχο

tattooed_snowhite

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

χαχαχαχαχα εγω να δεις τι γελιο εκει μεσα! Razz Razz

πλακα κανεις? κανει το φυλικο τετοιο πραγμα? χαχαχαχα εγω ηξερα οτι το περνουμε γιατι βοηθαει στην αναπτηξη του νευρικου συστηματος του παιδιου.
μιλαμε το στηθος εχει γινει τουμπανο ε σορυ κιολλας αλλα δε μου κανουν τα σουτιεν ρε κοριτσια και πονοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
εσεις Παμελες μου πως εισαστε?? Laughing Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 43]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 28 ... 43  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a free blog