Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από Sporaki! Σήμερα στις 4:55 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από maro28 Σήμερα στις 4:15 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Σήμερα στις 3:36 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από kikimam Χθες στις 10:19 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2015
από alepouditsa1 Χθες στις 9:39 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από Anastasie Χθες στις 7:38 pm

» Παιδιά και σπουδές???
από Evagelia3 Χθες στις 4:46 pm

» ΜΑΡΣΙΠΟ RING SLING
από JELLYFISH Παρ Dec 19, 2014 9:57 pm

» Καθισμα αυτοκινητου BeSafe IziGo+ και βαση Isofix- Καροτσι Quinny Buzz
από Ντάλια Παρ Dec 19, 2014 3:04 am

» Γιατροί Γενικού πανεπιστημιακού Λάρισας
από Sporaki! Πεμ Dec 18, 2014 10:54 pm

» ΧΑΡΙΖΩ κρεμα nipple care
από maro28 Τετ Dec 17, 2014 11:35 pm

» Τελος ΕΟΠΥΥ στις ιδιωτικες κλινικές
από danik Τετ Dec 17, 2014 10:12 pm

» Πωλείται ring sling
από Stavroula_81 Τετ Dec 17, 2014 2:07 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ Νο24 7 ευρω!!
από Ντάλια Τρι Dec 16, 2014 9:26 pm

» ΦΡΕΣΚΟ ΓΑΛΑ
από chriss Τρι Dec 16, 2014 4:39 am

» Πωλειται Γαλα Humana 1
από ogeo Δευ Dec 15, 2014 7:44 am

» Μανικιούρ Πεντικιούρ Τεχνητά με τα καλύτερα υλικά, φαντασία και καλό γούστο
από helonomama Δευ Dec 15, 2014 7:41 am

» Προσφορά για μανικιούρ ημιμόνιμο!
από helonomama Δευ Dec 15, 2014 7:24 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από peristeraki Δευ Dec 15, 2014 5:45 am

» φωτογραφος Θεσσαλονικη
από vicky81 Δευ Dec 15, 2014 3:02 am

» Αναμεικτα συναισθηματα
από nafs Κυρ Dec 14, 2014 8:53 pm

» σχολικές γιορτές σε νηπιαγωγείο
από Areti2 Κυρ Dec 14, 2014 9:10 am

» Δημητρης ντοκολας γυνοκολογος
από olga m Παρ Dec 12, 2014 8:49 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!
από ΛΕΝΑ!!! Παρ Dec 12, 2014 3:23 am

» Ψώνια μέσω ίντερνετ
από Areti2 Πεμ Dec 11, 2014 6:45 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Πεμ Dec 11, 2014 6:18 pm

» ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ???
από mama_maria krhth Πεμ Dec 11, 2014 8:20 am

» Προσκλητήρια Βάπτισης - Βιβλία ευχών {handmadebygeo}
από hmbg Τετ Dec 10, 2014 8:02 pm

» Τα πρωτα μας παπουτσακια.Βοηθεια παρακαλω!
από Areti2 Τετ Dec 10, 2014 9:38 am

» ΟΔΟΝΤΟΦΥΙΑ ΜΩΡΟΥ 20 ΜΗΝΩΝ
από chriss Τρι Dec 09, 2014 8:39 pm

» Σκεφτομαστε να μετακομισουμε Αγγλια...
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 1:05 am

» TUPPERWARE
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 1:03 am

» οικονομικες εξοδοι με τα παιδακια μας τωρα τα χριστουγεννα?
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 12:49 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 12:39 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 12:32 am

» Εξωσωματική (στη Θεσσαλονίκη)
από vicky_89 Κυρ Dec 07, 2014 11:00 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!
από κοκκινοσκουφιτσα Σαβ Dec 06, 2014 4:08 am

» Μεγάλη καθυστέρηση και αρνητικό τεστ κύησης
από star30 Παρ Dec 05, 2014 7:09 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ #11
από mamavivo Πεμ Dec 04, 2014 10:46 pm

» ΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΖΩΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
από mamavivo Πεμ Dec 04, 2014 10:40 pm

Παρόντες χρήστες
488 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 5 μέλη, 0 μη ορατοί και 483 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, RITAKI30, roodie, Sporaki!, κουνελάκι

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

21 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Τρι Jun 08, 2010 7:37 am

noni

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Είμαι 33 και είμαι έγκυος στο πρώτο μου μωράκι. Δεν νιώθω μεγάλη για να γίνω μάνα αλλά ούτε φυσικά και πιτσιρίκα...Οι αντοχές μου όμως είναι πολύ καλύτερες από φίλες μου αρκετά μικρότερες από μένα...

22 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Τρι Jun 08, 2010 6:50 pm

ANGEL

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΑ 25 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ 27 ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ.!ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΣΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ,ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΜΕΤΑ ΤΑ 35 ΕΙΝΑΙ ΑΥΞΗΜΕΝΟΙ ΟΙ ΚΙΝΔΥΝΟΙ,ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΤΥΧΕΙ...ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟ!!ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΩΡΑ ΜΟΥ.ΜΕΤΑ ΤΑ 30 ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ!

23 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Τρι Jun 08, 2010 7:00 pm

ΗΡΩ

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ 31 ΧΡΟΝΩΝ.
ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΕ ΕΦΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ ΕΙΧΕ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΝΕ 40 ΧΡΟΝΩΝ.ΧΩΡΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΒΛΕΠΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΣ ΤΗΣ ΤΗΣ ΕΛΕΓΕ ΣΑΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΞΑΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ

24 μαμά στα 40 στό Πεμ Jun 17, 2010 6:31 am

parmarpor

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γειά σας!
Εγώ θα γίνω τον Ιούλιο 42 ετών, το μωράκι μου θα είναι τότε 20 μηνών, το έκανα με εξωσωματική όταν ήμουν 40.
Θα ήθελα να κάνω κι άλλα παιδάκια, τουλάχιστον άλλα δύο. Θα προσπαθήσω να μείνω φυσιολογικά έγκυος κι αν δεν τα καταφέρω, θα κάνω εμβρυομεταφορά του χρόνου.
Από μικρούλα ήθελα να γίνω μανούλα και σύζυγος, το θεωρούσα το καλύτερο επάγγελμα του κόσμου. Άργησα όμως να γνωρίσω τον αντρούλη μου, κι έτσι, κατάφέραμε να γίνουμε γονείς εκείνος στα 45 κι εγώ στα 40. Δεν κουραστήκαμε καθόλου, παρόλο που στην αρχή ζούσαμε χώρια για άσχετους λόγους, και για αυτόν τον λόγο κάναμε κι εξωσωματική. Είμαι πολύ ευτυχισμένη που έγινα μαμά, που έχω τον αντρούλη μου τον γλυκό και το παιδάκι μας και αυτά μου δίνουν κουράγιο να κάνω πάντα το καλύτερο και το περισσότερο. όποτε και να γίνεις μαμά ειναι καλό. όχι να είσαι και με το ένα πόδι στον τάφο βέβαια, αλλά κανείς δεν ξέρει τι κρύβει στην ψυχή της μια γυναίκα που επιθυμεί να κάνει ένα παιδί, και προσπαθεί και δεν τα καταφέρνει... μακάρι όλες όσες το θέλουν να το καταφέρουν και να γίνουν μαμάδες!

25 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Πεμ Jun 17, 2010 6:33 am

nikoleta

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
parmarpor έγραψε:Γειά σας!
Εγώ θα γίνω τον Ιούλιο 42 ετών, το μωράκι μου θα είναι τότε 20 μηνών, το έκανα με εξωσωματική όταν ήμουν 40.
Θα ήθελα να κάνω κι άλλα παιδάκια, τουλάχιστον άλλα δύο. Θα προσπαθήσω να μείνω φυσιολογικά έγκυος κι αν δεν τα καταφέρω, θα κάνω εμβρυομεταφορά του χρόνου.
Από μικρούλα ήθελα να γίνω μανούλα και σύζυγος, το θεωρούσα το καλύτερο επάγγελμα του κόσμου. Άργησα όμως να γνωρίσω τον αντρούλη μου, κι έτσι, κατάφέραμε να γίνουμε γονείς εκείνος στα 45 κι εγώ στα 40. Δεν κουραστήκαμε καθόλου, παρόλο που στην αρχή ζούσαμε χώρια για άσχετους λόγους, και για αυτόν τον λόγο κάναμε κι εξωσωματική. Είμαι πολύ ευτυχισμένη που έγινα μαμά, που έχω τον αντρούλη μου τον γλυκό και το παιδάκι μας και αυτά μου δίνουν κουράγιο να κάνω πάντα το καλύτερο και το περισσότερο. όποτε και να γίνεις μαμά ειναι καλό. όχι να είσαι και με το ένα πόδι στον τάφο βέβαια, αλλά κανείς δεν ξέρει τι κρύβει στην ψυχή της μια γυναίκα που επιθυμεί να κάνει ένα παιδί, και προσπαθεί και δεν τα καταφέρνει... μακάρι όλες όσες το θέλουν να το καταφέρουν και να γίνουν μαμάδες!
Η θέληση μετράει και η αγάπη που έχει να δώσει μια μάνα... Να σας ζήσει το μπουμπούκι σας!

26 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Πεμ Jun 17, 2010 6:57 am

pana

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμεινα εγκυος στο πρωτο μωρακι στα 28 το οποιο και εχασα
μετα εκανα την αννα μαρια στα 31
και τωρα ειμαι 32 και γενναω παλι τον γυιο μου
σημασια δεν εχει ηλικια αλλα η θεληση και η αγαπη

27 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Πεμ Jun 17, 2010 7:08 am

catherine

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Παντρευτήκαμε με τον Γιώργο όταν ήμασταν 31 μετά από 3 χρόνια σχέσης. Έκανα τον Νικόλα όταν ήμουν 32 και ευελπιστώ να κάνω ένα δεύτερο μωράκι πρώτα ο Θεός μέχρι τα 35. Όχι ότι με ενδιαφέρει η δική μου ηλικία γιατί φαίνομαι και αισθάνομαι πολύ μικρότερη, απλά θέλω να έχουν μικρή διαφορά τα μωρά... Wink

28 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Πεμ Jun 17, 2010 7:13 am

ladycat

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν ξερω βρε κοριτσια ολες οι ηλικιες καλες ειναι για να κανουμε παιδι αρκει να μπορουμε να το μεγαλωσουμε

http://www.gatospito.com

29 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Πεμ Jun 17, 2010 7:28 am

peppy-mama

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
1989 gennithika...
2009 gennisa.....
sta eikosi tis mia mama mporei na antapexelthei se oles tis katastaseis, xenyxtia agxos kai ateleiwtes voltes xwris parapona...einai lene h katallili viologiki ilikia...alla kai me ta ypoloipa ti ginetai? afou ta 20 theoreitai h teleia ilikia na kaneis oikogeneia giati h koinonia mas mas thewrei mikrous se alla zitimata? kaneis den empistevetai mia douleia me eythynes se mia 20 xroni...ki omws koita na deis...h fysi tis empisteytike 1 vrefos!!
h ilikia einai dyskoli ypothesi loipon...oso pio mikri toso kalytera nomizw einai an vgaleis tous paragontes ergasia,xrimata,ekpaideysi miteras kai koinoniki apodoxi....
etsi egw...to "mikro" thelw apo edw na pw na pw ena terastio mpravo stis kopeles pou kanoun ta paidakia tous se megali ilikia afou einai pio ikanes apo mena na tous prosferoun oti xreiazontai..
SAS EPRIXA ALLA EPREPE NA TA PW ...OFOU...KALA SKAWW...

30 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Πεμ Jun 17, 2010 7:41 am

ladycat

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενασ παλι με μπερδεψες

http://www.gatospito.com

31 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Πεμ Jun 17, 2010 8:02 am

Georgia1984

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Eγώ κορίτσια παντρεύτηκα τον Αύγουστο και ήμουν έγκυος,χωρίς να το γνωρίζω!Πάντα ήθελα να κάνω νωρίς παιδιά..αλλά και να μην γινόταν δεν θα έσκαγα κιόλας!Ήταν σημαντικό για μένα να έχω δουλειά και μετά όλα τα άλλα!Τελικά ήμουν τυχερή!Στα 26 γέννησα το παπάκι μου!

Η ηλικία για μένα δεν παίζει ρόλο...όποτε μπορεί και θέλει μια γυναίκα θα γίνει τέλεια μανούλα!

32 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Πεμ Jun 17, 2010 8:25 am

nikoleta

peppy-mama έγραψε:1989 gennithika...
2009 gennisa.....
sta eikosi tis mia mama mporei na antapexelthei se oles tis katastaseis, xenyxtia agxos kai ateleiwtes voltes xwris parapona...einai lene h katallili viologiki ilikia...alla kai me ta ypoloipa ti ginetai? afou ta 20 theoreitai h teleia ilikia na kaneis oikogeneia giati h koinonia mas mas thewrei mikrous se alla zitimata? kaneis den empistevetai mia douleia me eythynes se mia 20 xroni...ki omws koita na deis...h fysi tis empisteytike 1 vrefos!!
h ilikia einai dyskoli ypothesi loipon...oso pio mikri toso kalytera nomizw einai an vgaleis tous paragontes ergasia,xrimata,ekpaideysi miteras kai koinoniki apodoxi....
etsi egw...to "mikro" thelw apo edw na pw na pw ena terastio mpravo stis kopeles pou kanoun ta paidakia tous se megali ilikia afou einai pio ikanes apo mena na tous prosferoun oti xreiazontai..
Δε νομίζω ότι η ικανότητα και η υπευθυνότητα κρίνεται από την ηλικία. Αυτόν τον ρατσισμό που αναφέρεις δεν τον έχω συναντήσει στα 20 μου. Επίσης η αντοχή και η υπομονή επίσης δεν είναι θέμα ηλικίας. Μπορεί μία γυναίκα να είναι σωστή και σαν μητέρα και σε όλους τους άλλους τομείς στα 20 εξίσου με μία στα 40.

33 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Πεμ Jun 17, 2010 8:45 am

peppy-mama

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nikoleta έγραψε:
2009 gennisa.....
Δε νομίζω ότι η ικανότητα και η υπευθυνότητα κρίνεται από την ηλικία. Αυτόν τον ρατσισμό που αναφέρεις δεν τον έχω συναντήσει στα 20 μου. Επίσης η αντοχή και η υπομονή επίσης δεν είναι θέμα ηλικίας. Μπορεί μία γυναίκα να είναι σωστή και σαν μητέρα και σε όλους τους άλλους τομείς στα 20 εξίσου με μία στα 40.

den me katalaves...

apla to na fereis ena paidi ston kosmo einai to mono eykolo...apo ta 11 mexri ta 60 tropoi yparxoun kai vlepoume oti ginetai!to thema einai na eisai se thesi na to megalwseis swsta kai ayto se emas tis mikroteres einai 10 fores pio dyskolo..osi energeia ki an exeis..kai pistepse me egw stin douleia mou antimetwpizw sxolia typou.."esy eisai mikri mi milas."epeidi milises gia ton ratsismo

34 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Πεμ Jun 17, 2010 8:46 am

areti1

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nikoleta έγραψε:
2009 gennisa.....

sumfono apoluta....

35 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Πεμ Jun 17, 2010 9:02 am

tsiki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν υπάρχει κανονας...καθε γυναικα ειναι ξεχωριστή.Εγώ γεννησα τον πρωτο μου γιο στα 30...μεχριτα 28 μου δεν μπορουσα να φανταστω τον εαυτό μου με παιδι ShockedΕκει στα 29 χτυπησε το βιολογικο μου ρολοϊ Laughing και συνεχισε να χτυπά μεχρι που έκανα και το τριτο μου παιδι Cool Τωρα πλεον ευτυχώς σταματησε Smile Smile

36 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Πεμ Jun 17, 2010 9:11 am

peppy-mama

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
koritsia mou allo pragma sta 20 allo9 sta 40.. ...telos..

sta 40 sou exeis tin douleia s ta lefta s eisai profanws pantremeni kai kaneis 1 paidi ok!

sta 20 sou 99% erxetai aprosmena, den exeis spoudasei, oi goneis peftoun apo ta synnefa, oikonomika den eisai anexartiti...

ti na leme...egw zorizomai san na exw 10 paidia!se dikaiwnei to apotelesma alla tis nyxtes pou diavazw otan oloi koimithoun kai tis fores pou zitaw fylladio se katastimata paidikwn rouxwn kai mou lene "einai mono gia mamades" skeftomai oti isws eprepe na eixa perimenei ligaki..

tespa..toulaxiston tha pigainoume mazi gia kafedaki kai tha vazoume tiesto sto terma!!

37 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Πεμ Jun 17, 2010 9:19 am

manoula3

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τσα!!!να μαι κ γω!!!
εγω εμεινα εγκυος στο πρωτο οταν ημουν 19 κ γεννησα περιπου στα 20!τωρα ειμαι 23 κ εχω 3 ζουζουνακια!!
ηταν τελειως συνειδητοποιημενο να κανω παιδακι,μιας κ ανεκαθεν ονειρευομουν μια ευτυχισμενη οικογενεια!!
πιστευω πως δεν εχει σχεση το ποσο μεγαλη η' μικρη ειναι μια μανουλα!!οποτε το νιωσει μεσα της οτι θελει παιδακι,αυτοματως ο θεος κ η φυση την προικιζουν να ανταπεξελθει οσο το δυνατον καλυτερα!! Very Happy

38 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Πεμ Jun 17, 2010 5:36 pm

nikoleta

peppy-mama έγραψε:koritsia mou allo pragma sta 20 allo9 sta 40.. ...telos..

sta 40 sou exeis tin douleia s ta lefta s eisai profanws pantremeni kai kaneis 1 paidi ok!

sta 20 sou 99% erxetai aprosmena, den exeis spoudasei, oi goneis peftoun apo ta synnefa, oikonomika den eisai anexartiti...

ti na leme...egw zorizomai san na exw 10 paidia!se dikaiwnei to apotelesma alla tis nyxtes pou diavazw otan oloi koimithoun kai tis fores pou zitaw fylladio se katastimata paidikwn rouxwn kai mou lene "einai mono gia mamades" skeftomai oti isws eprepe na eixa perimenei ligaki..

tespa..toulaxiston tha pigainoume mazi gia kafedaki kai tha vazoume tiesto sto terma!!
Το ότι αντιμετωπίζεις περισσότερες δυσκολίες σε κάνει ακόμα πιο δυνατή και αυτοί που σε αντιμετωπίζουν ''ρατσιστικά'' είναι απλά στενόμυαλοι! Δηλαδή παλιά που όλες γεννούσαν στα 20 τι έγινε; Δε μεγάλωσαν μια χαρά τα παιδάκια τους; Εγώ ανέφερα ότι δεν αντιμετώπισα ρατσισμό στη δουλειά αλλά δεν αμφισβητώ τη δική σου εμπειρία. Ο ερχομός ενός παιδιού δεν έχει πισωγύρισμα! Πρέπει να παλέψεις τις δυσκολίες που αντιμετωπίζεις και θα δεις που όσο μεγαλώνετε μαζί θα είναι ότι πιο υπέροχο να είστε κοντά στην ηλικία.

39 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Πεμ Jun 17, 2010 5:37 pm

nikoleta

manoula3 έγραψε:τσα!!!να μαι κ γω!!!
εγω εμεινα εγκυος στο πρωτο οταν ημουν 19 κ γεννησα περιπου στα 20!τωρα ειμαι 23 κ εχω 3 ζουζουνακια!!
ηταν τελειως συνειδητοποιημενο να κανω παιδακι,μιας κ ανεκαθεν ονειρευομουν μια ευτυχισμενη οικογενεια!!
πιστευω πως δεν εχει σχεση το ποσο μεγαλη η' μικρη ειναι μια μανουλα!!οποτε το νιωσει μεσα της οτι θελει παιδακι,αυτοματως ο θεος κ η φυση την προικιζουν να ανταπεξελθει οσο το δυνατον καλυτερα!! Very Happy
Βρε θηρίο! πως τα κατάφερες χρόνο και παιδί; Μπράβο!!! flower

40 Απ: ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ στό Πεμ Jun 17, 2010 6:02 pm

manoula_24xr

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παντα δουλευα με παιδια και απο μικρη ονειρευομουνα την οικογενεια,γιαυτο και απο μικρη ηθελα να αποκτησω εμπειριες απο την ζωη,ωστε οταν ερθει η πολυποθητη ωρα να κανω οικογενεια να μην εχω απωθημενα.και περιπου ετσι εγινε.και γεννησα 20 χρονων μετα απο εναμιση χρονο προσπαθειων και ο γιατρος μου ειχε πει οτι εχω 90% υπογονιμοτητα.αλλα βλεπετε η φυση... δν καταλαβαινει.θεωρω οτι οταν εισαι νεος εχεις μεγαλυτερη υπομονη να ανταπεξελθεις στις οποιες δυσκολιες σου φερει ενα παιδι.βεβαια μετα τα 30-40 εχεις κατασταλαξει επαγγελματικα και οικονομικα,αλλα και στα 20κατι μπορει να σε στηριξει ο συζυγος σου μεχρι να μπορεσεις και εσυ να κανεις οτι νομιζεις.εγω ειμαι πολυ χαρουμενη γτ στα 40 μου η κορη μου θα ειναι 20.και θα κανουμε παρεα.και τωρα παμε μαζι παντου.ετοιμαζομαστε μαζι,φοραμε συχνα ιδια ρουχα ιδια παπουτσια ιδια μαγιο,και ειναι πολυ ομορφο,πηγαινουμε για καφε σινεμα,παντου.ειδικα εδω στην ροδο τις κυριακες υπαρχουνε πολλες παραλιες που εχουνε beach bar κ απο κατω εχει ωραιες ξαπλωστρες και καναπεδες.εκει παμε παιρνουμε τον καφε μας με το μπαμπα και η μικρη τον φυσικο χυμο της,κ απολαμβανουμε την μουσικη μας.και με το μπαμπα της δν εχουνε μεγαλη διαφορα.εκεινος την εκανε στα 25 του.ημαστε φιλοι,σαν μια παρεα,αλλα υπαρχει και ο σεβασμος του γονιου-παιδιου.δηλαδη μπορει να περναμε καλα μαζι και οι 3 σαν φιλοι αλλα οταν πει ο ενας η ο αλλος γονιος κατι η μικρη υπακουει.δεν μαρεσει αυτη η λεξη πολυ οποτε θα πω καλυτερα,σεβεται οτι της λεω επειδη εχουμε μιλησει και ξερει οτι οτι της πω ειναι για το καλο της..και να γυρνουσε ο χρονος να μου ελεγαν να περιμενω 10χρονια να κανω 10χρονια την ζωη μου δεν θα το εκανα.θα την εκανα τοτε ξανα.ο καθε ανθρωπος λαμβανει διαφορετικα τον ερχομο ενος παιδιου στην ζωη του και πραττει αναλογως οπως νιωθει

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Free blog