Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Κακόβουλοι χρήστες!!
από Σύλβια Σήμερα στις 8:45 am

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 8:31 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από merentoula Σήμερα στις 8:23 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από roxanne87 Σήμερα στις 7:50 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από tassoula Σήμερα στις 1:57 am

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από Titino Σήμερα στις 12:59 am

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 12:51 am

» για να περασει η ωρα:( σας εχουν κανει οι γιαγιαδες την μαγκανια με τον σταυρο???)
από darsel Σήμερα στις 12:33 am

» ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ!!
από ede37 Σήμερα στις 12:33 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Σήμερα στις 12:29 am

» σας εχει συμβει;
από kerasoula Χθες στις 11:19 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Σύλβια Χθες στις 11:02 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Σύλβια Χθες στις 10:54 pm

» είμαι καινούρια αλλά..
από Σύλβια Χθες στις 10:40 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ANGEL Χθες στις 10:11 pm

» Μικρες μανουλες!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 7:09 pm

» ΦΘΗΝΕς ΠΑΝΕς ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ!
από anneyim Χθες στις 6:44 pm

» Almiron pepti 2
από Nifitsa Χθες στις 6:34 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 6:13 pm

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από ANGEL Χθες στις 6:10 pm

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από darsel Χθες στις 6:06 pm

» ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΜΩΡΑΚΙ
από mhtsaina Χθες στις 5:21 pm

» καισαρικη με επισκληριδιο?
από zenaki Χθες στις 4:56 pm

» Απίστευτα κι όμως ελληνικά!
από mhtsaina Χθες στις 3:16 pm

» Πολλα υγρα
από zenaki Χθες στις 1:54 pm

» Εγκυμοσύνη μετά απο αφαίρεση ινομυώματος?
από Rina80 Χθες στις 1:22 pm

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από mpempakos Χθες στις 1:10 pm

» Γιατί να ασφαλίσω το παιδί μου;
από alexbox Χθες στις 12:59 pm

» τεστ με αχνη γραμμη
από stel87 Χθες στις 9:22 am

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από Mamma Tomato Τετ Jul 30, 2014 11:43 pm

» καλώς σας βρήκα!
από zenaki Τετ Jul 30, 2014 11:32 pm

» Μ Α Κ Α Ρ Ι !!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Τετ Jul 30, 2014 7:51 pm

» Αρνηση για βοηθεια
από zenaki Τετ Jul 30, 2014 7:22 pm

» ΠΛΥΣΙΜΟ ΔΟΝΤΙΩΝ
από Βάνα Κ. Τετ Jul 30, 2014 4:50 pm

» Καλως σας βρηκα απο ΠΕΙΡΑΙΑ
από zenaki Τετ Jul 30, 2014 4:16 pm

» ΟΙ 8 ΣΥΝΗΘΕΣΤΕΡΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ!
από Σύλβια Τετ Jul 30, 2014 3:42 pm

» ΣΗΦΗΣ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΗΣ - ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ
από Σύλβια Τετ Jul 30, 2014 3:42 pm

» Χαμηλη χοριακη !!
από ANGEL Τετ Jul 30, 2014 2:46 pm

» ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ
από efil87 Τετ Jul 30, 2014 1:58 pm

» ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ
από efil87 Τετ Jul 30, 2014 1:47 pm

Παρόντες χρήστες
276 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 7 μέλη, 0 μη ορατοί και 269 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, efaki27, merentoula, roxanne87, ΜΑΡΙΑΜ1, Σύλβια, αγγελακι στον ουρανο

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΙΛΑ ΓΡΗΓΟΡΑ στό Τρι Μαϊος 10, 2011 9:56 pm

tweety

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ 50ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΑ 15 ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ.ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΙΤΑ?ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΗ!

2 Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΙΛΑ ΓΡΗΓΟΡΑ στό Τρι Μαϊος 10, 2011 9:59 pm

Maya

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
http://omorfimama.blogspot.com/2010/09/blog-post_19.html

αυτη ειναι μια πολυ καλη διαιτα, αλλα καλο ειναι να μην καταπονησεις πολυ το σωμα σου, πρεπει να τα χασεις αργα και σταθερα για να διατηρηθουν, με διατροφη και γυμναστικη.

3 Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΙΛΑ ΓΡΗΓΟΡΑ στό Τρι Μαϊος 10, 2011 10:02 pm

tattooed_snowhite

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θελω να σε συμβουλεψω να μην ακολουθησεις γρηγορη διαιτα, το αποτελεσμα θα ειναι μεν εφικτο στα νουμερα της ζυγαριας αλλα μετα θα σου ερχονται διπλα τα κιλα.
μην το κανεις εγω ειχα καει απο τετοιες διαιτες

φιλικα

4 Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΙΛΑ ΓΡΗΓΟΡΑ στό Τρι Μαϊος 10, 2011 10:05 pm

tattooed_snowhite

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωραιο προγραμμα ΜαΥΑ εχει και απολα βλεπω Very Happy

5 Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΙΛΑ ΓΡΗΓΟΡΑ στό Τετ Μαϊος 11, 2011 12:50 am

Maya

tattooed_snowhite έγραψε:ωραιο προγραμμα ΜαΥΑ εχει και απολα βλεπω Very Happy

το καλο ειναι οτι εκεινο το τοστ το πρωι σε κραταει παρα πολυ και γενικοτερα τρως συνεχεια και δεν προλαβαινεις να πεινασεις, αλλα οι ποσοτητες ειναι μικρες...!!!

6 Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΙΛΑ ΓΡΗΓΟΡΑ στό Τετ Μαϊος 11, 2011 1:17 am

NeNaKi_Gr

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν έχεις χρόνο και όρεξη, ψάξε στο διαδίκτυο να βρεις και να μάθεις για τη Μεσογειακή διατροφή. Είναι εγγύηση... σώζει ζωές και χτίζει σώματα!
Βρες τη Μεσογειακή διατροφική πυραμίδα και σύμφωνα με αυτή βγάλε το ημερήσιο μενού σου όπως σε βολεύει.
Πάνω σε αυτό, εφάρμοσε τα παρακάτω:
2κ.σ. ελαιόλαδο συνολικά/μέρα, για σένα μου θέλεις να χάσεις κιλά
2 φέτες ψωμί/μέρα
Όχι τηγανιτά και βούτυρα
Ζάχαρη ακατέργαστη (brown sugar, είναι σαφώς νοστιμότερη και πιο υγιεινή για όλους).
Ψωμί, αλεύρι, ζυμαρικά, μπισκότα κλπ να προτιμάς ολικής άλεσης ή στο ψωμί και πολύπορο μαύρο... σου εγγυώμαι ότι έχουν και καλύτερη γεύση. Φτιάξε ζύμη με αλεύρι ολικής και θα με θυμηθείς Wink
Πάντα σαλάτα στο μεσημεριανό και πολύ ελαφρη δείπνο πχ. σαλάτα, γιαουρτάκι, λίγο τυρί, φρούτα κλπ.
Ποσότητα μεσημεριανού πάει με τη μερίδα και γενικά στη μεσογειακή όλα αναφέρονται με μερίδες και μικρομερίδες, αν τελικά ενδιαφερθείς θα διαβάσεις σχετικά.
Μια μερίδα γλυκό την εβδομάδα. Εγώ φτιάχνω το cheescake του Παρλιάρου που γίνεται σε 5 λεπτά, με το χέρι και είναι υγιεινό και για τα παιδιά αφου περιέχει μόνο (ανά ποτήρι) 1 κ.γ. μαρμελάδα βατόμουρο, λίγο γιαούρτι στραγγιστό, λίγο φιλαδέλφια light, ελάχιστη ποσότητα άχνης και μπισκότα πτι-μπερ ολικής. Πολύ ελαφρύ γλυκό ψυγείου που είναι και ένα τέλειο επιδόρπιο, νοστιμότατο!
Εγώ όσες φορές το έφτιαξα σε τραπέζι, έφυγαν διπλές οι μερίδες Very Happy

Όσες φορές κι αν χρειάστηκε να ακολουθήσω κάποια δίαιτα για να ξεφορτωθώ τα ψώμάκια, μου ήταν τσάμπα ο κόπος, γιατί ταλαιπωριόμουν με το να εξαντλούμε στην πείνα και τελικά ξανάπαιρνα αμέσως τα κιλά και διπλά και στη συντήρηση παρακαλώ, μιας και τα περισσότερα ήταν υγρά! Αυτό κάνουν στην συντριπτική πλειοψηφία τους οι δίαιτες... βλέπεις απλά τη ζυγαριά να πέφτει και νομίζεις ότι αδυνατίζεις, ενώ στην πραγματικότητα στραγγίζεις.

Εγώ με τη μεσογειακή διατροφή βρήκα τη χαρά μου!
Βέβαια τώρα πια την ακολουθώ βάζοντας παραπάνω ελαιόλαδο μιας και δεν κάνω δίαιτα, αλλά έχει μπεί εντελώς στην καθημερινότητα ολονών μας στην οικογένεια. Έχει γίνει πια συνήθεια Smile
Ενδεικτικά, ο άντρας μου τον Φλεβάρη ζύγιζε 113 κιλά και την περασμένη βδομάδα που ζυγίστηκε ήταν 101 και θέλει ακόμα 3 κιλά για να φτάσει στο φυσιολογικό του. Το καλύτερο όμως είναι ότι έχασε απίστευτα πολλούς πόντους... σηκώσαμε στο πατάρι πολλά παντελόνια! Και ούτε το κατάλαβε, δε στερήθηκε τπτ απολύτως, απλά έτρωγε φυσιολογικά και Ελληνικότατα-Μεσογειακά.

Μπορεί να μην δείς γρήγορα αποτελέσματα στην ζυγαριά, δλδ 2 κιλά σε μια βδομάδα, αλλά οι πόντοι από το σώμα σου θα αρχίσουν να φεύγουν σαν αστραπή και αυτό είναι το σωστό!
Απλά να προσέξεις με την απώλεια των πόντων και των κιλών, μην χαλαρώσεις άσχημα. Πρέπει μαζί να κοιτάξεις να κάνεις είτε γυμναστική, είτε να πάρεις κάποια κρέμα σύσφιγξης. Οι περισσότερες γυναίκες λένε ότι αυτές δεν κάνουν δουλειά. Εμ, αμα απλώνεις την κρεμούλα σου και μετά ανοίγεις και το ψυγείο σου φυσικά και δεν κάνουν δουλεια!
Οι κρέμες αδυνατίσματος είναι ΥΠΟΒΟΗΘΗΜΑΤΑ και απο μόνες τους δε σε κάνουν μινιόν... σε βοηθούν να μειώσεις τους πόντους σου κατά 20% περίπου επιπλέον απο αυτό που θα σου δώσει η δίαιτα απο μόνη της. Ψάξε να μάθεις για τα προϊόντα της Somatoline, το έχω δοκιμάσει και γω και η μητέρα μου, είναι καλά.

Αν τελικά προτιμήσεις την διατροφή αντί για κάποια δίαιτα, εδώ είμαστε, ρώτα σχετικά Smile

Έχει επεξεργασθεί από τον/την NeNaKi_Gr στις Τετ Μαϊος 11, 2011 1:44 am, 1 φορά

7 Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΙΛΑ ΓΡΗΓΟΡΑ στό Τετ Μαϊος 11, 2011 1:32 am

NeNaKi_Gr

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να! Σου βρήκα την Πυραμίδα με την οποία ξεκίνησα να δοκιμάζω την διατροφή, τώρα πια την έχω αποστηθίσει και εντελώς μηχανικά προγραμματίζω τα μενού της εβδομάδας, υπολογίζω μερίδες και μαγειρεύω.

[You must be registered and logged in to see this image.]

8 Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΙΛΑ ΓΡΗΓΟΡΑ στό Τετ Μαϊος 11, 2011 8:39 am

ntintina

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημέρα! επειδη και εγω ειμαι σε φάση δίαιτας ,αυτή την περίοδο ακολουθώ την south beach diet που εχει γρηγορα αποτελεσματα λογω της 15μερης αποτοξίνωσης ,κανε ενα γκουγκλ ,εγώ κάνω και με διαιτολόγο ,απλά ήθελα να ξεκολήσω λίγο για να ανέβω ψυχολογικά..
παντως νομιζω οτι ειναι λίγο νωρίς για σένα ,σιγουρα θα εισαι πρησμένη ακόμη,θυμάμαι οτι μου πήρε ένα χρόνο να ξεπρηστώ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog