Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Σήμερα στις 12:43 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από mamy land Χθες στις 9:10 am

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Χθες στις 8:48 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από souzan Χθες στις 12:26 am

» Μήπως είμαι εγώ παράλογη???
από Titino Δευ Αυγ 31, 2015 10:44 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από vasoulagal Δευ Αυγ 31, 2015 3:54 am

» Θερμοδιάγραμμα!! Απορία!!
από Marianito Σαβ Αυγ 29, 2015 8:12 am

» Έχω ελπίδες;;; Plz απαντήστε!
από Marianito Παρ Αυγ 28, 2015 5:34 am

» υπαρχει περίπτωση να κανει λοθος το τεστ;;
από eva evaki Δευ Αυγ 24, 2015 12:37 pm

» Παιδικος σταθμος-νηπιαγωγειο ιδιωτικο
από mamana Δευ Αυγ 24, 2015 11:55 am

» Σχολικά είδη
από Evagelia3 Σαβ Αυγ 22, 2015 4:47 am

» Αλλαγή email
από Evagelia3 Σαβ Αυγ 22, 2015 4:33 am

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από Ilektra28 Παρ Αυγ 21, 2015 5:46 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ Πεμ Αυγ 20, 2015 12:30 am

» Sos** δευτερη εγκυμοσυνη κ παιδικος σταθμος!!!
από barbie! Τετ Αυγ 19, 2015 3:50 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από mamamatina Τετ Αυγ 19, 2015 3:44 am

» ΜΕ ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΖΕΙ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ?
από Titino Δευ Αυγ 17, 2015 10:33 pm

» Εμβολιο αντιγριπικο..!!
από barbie! Κυρ Αυγ 16, 2015 8:42 pm

» Μονάδες Απασχόλησης Βρεφών για λίγες ώρες
από tsifaki Κυρ Αυγ 16, 2015 8:38 am

» Παραλίες στην Ελλάδα
από Areti2 Κυρ Αυγ 16, 2015 1:56 am

» ΔΗΜΟΣΙΟ Ή ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ;;;
από Areti2 Κυρ Αυγ 16, 2015 1:41 am

» Επιλογή όνόματος για τη μικρή μου
από Areti2 Κυρ Αυγ 16, 2015 1:34 am

» Αυχενική, υδρονέφρωση και ηχογενής εστία στην καρδιά
από mamy land Τρι Αυγ 11, 2015 10:18 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ
από ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Τρι Αυγ 11, 2015 11:43 am

» προβλημα στο σεξ
από larisaia Τρι Αυγ 11, 2015 7:10 am

» ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΒΡΕΦΙΚΟ-ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΣΤΗ ΓΛΥΦΑΔΑ
από teo_v Τρι Αυγ 11, 2015 3:43 am

» ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΣΑΝ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!
από teo_v Τρι Αυγ 11, 2015 3:32 am

» πως να ρυθμισω τις ωρες των γευματων;
από larisaia Κυρ Αυγ 09, 2015 6:10 am

» ΕΣΠΑ 2015-2016
από nanou87 Πεμ Αυγ 06, 2015 6:11 am

» ΑΠΟΡΙΑ...Τα ΦΩΤΑ σας!!!
από bell Δευ Αυγ 03, 2015 6:30 am

» πρωτη φορα εξωσωματικη!!
από perperouna Σαβ Αυγ 01, 2015 10:04 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Πεμ Ιουλ 30, 2015 3:39 am

» ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ ΟΜΙΛΙΑΣ 22 ΜΗΝΩΝ
από mariatsak Πεμ Ιουλ 30, 2015 1:03 am

» Φτιαξε ευκολα βανιλια υποβρυχιο
από howto Τετ Ιουλ 29, 2015 7:56 am

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από mpempakos Δευ Ιουλ 27, 2015 10:16 pm

» Χαρίζω ρουχα
από mary 30 Δευ Ιουλ 27, 2015 4:39 am

» Βοηθήστε με..
από larisaia Δευ Ιουλ 27, 2015 3:28 am

» γυναικολογος στο ελενα ΜΠΑΤΣΑΚΟΥΤΣΑΣ
από μπρουσκο Παρ Ιουλ 24, 2015 7:49 am

» Θηλαστρο medela swing
από mary 30 Παρ Ιουλ 24, 2015 2:34 am

» Παπουτσια παιδικα
από mary 30 Παρ Ιουλ 24, 2015 2:06 am

Παρόντες χρήστες
760 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 2 μέλη, 0 μη ορατοί και 758 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

elbar, irenehr

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 ΔΙΑΚΟΠΗ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕ ΧΑΠΙ (ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!) την / το Τρι Μαϊος 10, 2011 5:24 am

chrysaaa

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και ναι, λοιπόν, σταματήσαμε να θηλάζουμε για πολλούς και διάφορους λόγους. Σήμερα το πρωί άδειασα το γάλα μου με το θήλαστρο και πήρα μισό χαπάκι paldorel, το άλλο μισό θα το πάρω το βράδυ και από αύριο ολόκληρο. Έτσι μου είχε πει ο γιατρός... το ζήτημα είναι ότι δε μου διευκρίνισε... εμένα το στήθος μου είναι ηδη πρησμένο και γεμάτο γάλα. Είναι φυσιολογικό αυτό, αφού πήρα το πρώτο χάπι; Έχει πάρει καμία άλλη για να με βοηθήσει; Νομίζω ότι δεν κάνει να βγάλω άλλο γάλα, αλλά μέχρι το βράδυ θα έχω γίνει τούμπανο. Θα ξεπρηστεί από μόνο του ή θα πάθω καμιά ζημιά;

2 Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕ ΧΑΠΙ (ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!) την / το Τρι Μαϊος 10, 2011 5:31 am

ολγα μ

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
chrysaaa έγραψε:Και ναι, λοιπόν, σταματήσαμε να θηλάζουμε για πολλούς και διάφορους λόγους. Σήμερα το πρωί άδειασα το γάλα μου με το θήλαστρο και πήρα μισό χαπάκι paldorel, το άλλο μισό θα το πάρω το βράδυ και από αύριο ολόκληρο. Έτσι μου είχε πει ο γιατρός... το ζήτημα είναι ότι δε μου διευκρίνισε... εμένα το στήθος μου είναι ηδη πρησμένο και γεμάτο γάλα. Είναι φυσιολογικό αυτό, αφού πήρα το πρώτο χάπι; Έχει πάρει καμία άλλη για να με βοηθήσει; Νομίζω ότι δεν κάνει να βγάλω άλλο γάλα, αλλά μέχρι το βράδυ θα έχω γίνει τούμπανο. Θα ξεπρηστεί από μόνο του ή θα πάθω καμιά ζημιά;
καλησπερα κοριτσακι, εγω εκοψα το γαλα μου γιατι επαθα μαστιτιδα , αυτο που μου ειπαι ο γιατρος ηταν να βγαλω οσο πιο πολυ γαλα μπορω υστερα να αρχισω τα χαπια ,να φορεσω ενα πολυυυυυυ στενο σουτιεν και να ΜΗ ξαναβγαλω μονη μου γαλα απο το στηθος ,και εμενα ηταν γεματο και πονουσα πολυ μου ειχαι πει οτι θα εφευγε μονο του φαντασου οτι εκανα 1 μηνα με χαπια γιανα σταματισω το γαλα βεβαια σε εμενα ηταν καπως διαφορετικο τελως παντων το να εχεις γαλα ειναι "φυσικο" αν δεις οτι πονας η σε καιει το στηθος παρτον ξανα τηλ. καλο κουραγιο

3 Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕ ΧΑΠΙ (ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!) την / το Τρι Μαϊος 10, 2011 5:36 am

Athin@

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ είχα πάρει 2 χαπάκια μαζί και είχα δεθεί με επίδεσμο. Και ενώ μου είχε πει οτι θα σταματήσει το γάλα και δεν θα χρειαστεί άλλη δόση, το στήθος μου πρήστικε, ξαναγέμισε και ψιλοπέτρωσε. Πήρα το γιατρό και μου είπε να ξαναβγάλω με το θήλαστρο όχι με το μωρό και να συνεχίσω να είμαι δεμένη και μετά απο καμιά 10αριά μέρες (αν θυμάμαι καλά) πήρα άλλα δύο χαπάκια, ξαναδέθηκα και τελέιωσε.

4 Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕ ΧΑΠΙ (ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!) την / το Τρι Μαϊος 10, 2011 5:45 am

Σούλα

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εγώ πήρα χάπια για δυο μέρες..
έβγαλα με το θύλαστρο πρώτα και μετά τα ξεκίνησα..
μου είπε να φοράω ένα σφηχτό σουτιέν πρωί βράδυ..
για καμιά βδομάδα πονούσα αλλά μετά όλα οκ..
κάνε λιγάκι υπομονή!!
αν δείς όμως ότι δεν υποφέρετε ξαναπάρε τηλ τον γιατρό σου..

5 Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕ ΧΑΠΙ (ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!) την / το Τρι Μαϊος 10, 2011 5:47 am

chrysaaa

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευχαριστώ, κορίτσια. Μου έχει πει ότι τα χάπια θα τα παίρνω για 15 μέρες. Θα κάνω υπομονή... απλά εγώ η αφελής νόμιζα ότι θα σταματούσε αμέσως Embarassed

6 Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕ ΧΑΠΙ (ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!) την / το Τρι Μαϊος 10, 2011 11:51 am

kaena_v

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μην ανχώνεσαι.εγω είχα παρει ενα μπουκαλακι ηταν θυμαμαι που ειχε μεσα 2 χαπακια.αδειασα το στηθος με το θηλαστρο και πηρα το ενα μισο και μετα απο 8 ωρες πηρα το υπολοιπο μισο αφου ξανα αδειασα το στηθος μου και ετσι εκανα και με το 2ο χαπακι μετα απο 8 και 8 ωρες αντιστοιχα.καθε φορα πριν παρω χαπι αδειζα το στηθος μου.αυτο ηταν.μετα δεν ξαναγεμισε.βεβαια εγω δεν ειχα πολυ γαλα.γιαυτο και το σταματησα.

My Stick Family from WiddlyTinks.com

Έχει επεξεργασθεί από τον/την kaena_v στις Τρι Μαϊος 10, 2011 12:07 pm, 1 φορά

7 Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕ ΧΑΠΙ (ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!) την / το Τρι Μαϊος 10, 2011 11:58 am

valerakievelinaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν γνωριζω τι εκανες τελικα αλλα αν θες μπορεις να σταματησεις το γαλα χωρις να παρεις χαπι

8 Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕ ΧΑΠΙ (ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!) την / το Τρι Μαϊος 10, 2011 10:27 pm

desT

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι όμως καλή μου chrysaaa πονάει.
Εγώ θυμάμαι ήταν καλοκαίρι και δεν μπορούσα να ξαπλώσω να κοιμηθώ. Κοιμήθηκα σε «ανακλινόμενη» στάση. Όταν πια δεν άντεχα τον πόνο, έβγαλα λίγο γάλα (τόσο ώστε να σταματήσει ο πόνος), σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες της γιατρού μου. Μετά από μια βδομάδα ξαναπήρα το χάπι. Φυσικά για αρκετούς μήνες μετά έσταζε όταν πίεζα τη θηλή αλλά δεν το έδωσα σημασία και σταμάτησε από μόνο του.
Κουράγιο!

9 Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕ ΧΑΠΙ (ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!) την / το Τετ Μαϊος 11, 2011 4:41 am

kikitso

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΝ ΠΟΝΑΕΙ;;;; ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΩ ΠΑΝΩ ΜΟΥ. ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ....
ΔΕΣΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΟΥ ΣΦΗΧΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΑΝ ΣΕ ΑΝΗΣΥΧΗΣΕΙ ΚΑΤΙ. ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΥΡΕΤΟ.

10 Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕ ΧΑΠΙ (ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!) την / το Τετ Μαϊος 11, 2011 5:31 am

chrysaaa

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σας ευχαριστώ όλες!Σήμερα ξύπνησα σε άθλια κατάσταση... πήρα το γιατρό και μου είπε να βγάζω το γάλα 1-2 φορές τη μέρα. Το έβγαλα και είμαι λίγο καλύτερα, αλλά τα χάπια μου φέρνουν ζαλάδες, ναυτία και υπνηλία. Το πρωί νόμιζα ότι θα λιποθυμήσω και τώρα αισθάνομαι σαν "κοτόπουλο". Ουφ... δε θα είναι εύκολο Sleep

11 Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕ ΧΑΠΙ (ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!) την / το Τετ Μαϊος 11, 2011 5:41 am

Gianna_V

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χρυσα μου ολα τα χαπια ετσι και αυτο εχει παρενεργειες. Για αυτο σου ειπε στην αρχη να πιεις μισο το πρωι και μισο μετα. Για να δει τις αντιδρασεις σου. Εγω ειχα παρει χαπι αλλα επειδη ειχε ελαχιστο γαλα φαντασου δεν χρειαστηκε να δεθω. Το επαιρνα ομως και εγω για 15 ημερες. Μια φιλη που ειχε πολυ γαλα, της ειχε πει ο γιατρος της να το βγαζει με οποιο τροπο μπορει και μετα να δεθει για οσες ημερες θα παρει και το χαπι.

12 Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕ ΧΑΠΙ (ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!) την / το Τετ Μαϊος 11, 2011 5:58 am

αλικακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chrysaaa έγραψε:Σας ευχαριστώ όλες!Σήμερα ξύπνησα σε άθλια κατάσταση... πήρα το γιατρό και μου είπε να βγάζω το γάλα 1-2 φορές τη μέρα. Το έβγαλα και είμαι λίγο καλύτερα, αλλά τα χάπια μου φέρνουν ζαλάδες, ναυτία και υπνηλία. Το πρωί νόμιζα ότι θα λιποθυμήσω και τώρα αισθάνομαι σαν "κοτόπουλο". Ουφ... δε θα είναι εύκολο Sleep

Κι εγώ τα ίδια συμπτώματα είχα...αφού περπατούσα και νόμιζα θα με πάρει ο ύπνος όρθια!!!!!
Είναι παροδικό όμως,κάνε λίγο υπομονή..μέρα με τη μέρα θα'σαι καλύτερα!!!!

13 Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕ ΧΑΠΙ (ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!) την / το Τετ Μαϊος 11, 2011 5:58 am

stavas

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ είχα δεθεί με επίδεσμο για τρεις μέρες. Μετά έβαλα για δυο μέρες το πιο στενό σουτιέν που είχα και έτσι μου κόπηκε το γάλα.

http://istoriestismamas.blogspot.com

14 Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕ ΧΑΠΙ (ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!) την / το Τετ Μαϊος 11, 2011 10:25 am

moroulou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
valerakievelinaki έγραψε:δεν γνωριζω τι εκανες τελικα αλλα αν θες μπορεις να σταματησεις το γαλα χωρις να παρεις χαπι
javascript:emoticonp('Shocked')΄ΓΕΙΑ ΣΟΥ,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΩΣ?ΑΠΛΑ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ¨??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forums | © PunBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Δημιουργήστε το δικό σας δωρεάν μπλογκ