Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 6:02 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από tassoula Σήμερα στις 5:51 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από thali-alex Σήμερα στις 3:35 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από theanw Σήμερα στις 10:03 am

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Σήμερα στις 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Σήμερα στις 8:39 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σήμερα στις 12:05 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Χθες στις 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Χθες στις 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Χθες στις 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Χθες στις 9:10 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από perperouna Χθες στις 7:53 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Χθες στις 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από anatoligew Κυρ Oct 19, 2014 8:59 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Τρι Oct 14, 2014 12:20 am

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από fatsoulini Κυρ Oct 12, 2014 4:55 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Σαβ Oct 11, 2014 12:23 pm

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:32 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:01 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 10, 2014 7:18 pm

» Φτιαξτε εκχυλισμα βανιλιας
από howto Παρ Oct 10, 2014 6:47 pm

» Ναι, να τον φοβάστε τον θείο και τον ξάδελφο και τον παππού!
από ede37 Παρ Oct 10, 2014 12:11 am

» ΤΑΜΠΕΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ
από Helen M. Πεμ Oct 09, 2014 6:27 pm

Παρόντες χρήστες
623 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 7 μέλη, 0 μη ορατοί και 616 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Jannete, lili lille, RITAKI30, roulakriti, tassoula, ΖΩΗ13, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Δευ Μαϊος 02, 2011 5:37 pm

elenidek

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. ΕΦΤΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΕΜΒΟΛΙΑ. 3 ΜΑΖΕΜΕΝΑ. ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΠΥΡΕΤΟ. ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ. ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ ΠΥΡΕΤΟ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΑΣ ΕΜΒΟΛΙΑ?

2 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Δευ Μαϊος 02, 2011 5:44 pm

Σούλα

Γειά σου μανούλα..
με το καλό τα πρώτα σας εμβόλια!!
δεν κάναμε καθόλου πυρετό σε κανένα εμβόλιο μέχρι στιγμής...από ο΄τι μου είπε ο δικός μας ο γιατρός τα εμβόλια τώρα πια είναι πολύ σπάνιο να φέρουν πυρετό..και ίσως να φέρουν αυτά που είναι να γίνουν αργότερα!!
εγώ νομίζω πως είναι καθαρά θέμα οργανισμού!!
αλλά και πυρετό να σου κάνει δεν είναι και περίεργο και θα κρατήσει λίγο!!

3 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Δευ Μαϊος 02, 2011 5:46 pm

αλικακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenidek έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. ΕΦΤΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΕΜΒΟΛΙΑ. 3 ΜΑΖΕΜΕΝΑ. ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΠΥΡΕΤΟ. ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ. ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ ΠΥΡΕΤΟ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΑΣ ΕΜΒΟΛΙΑ?

Εμείς το πρώτο εμβόλιο το κάναμε στον δεύτερο μήνα,και έκανε και λίγο πυρετούλι,όντως.Να σε ρωτήσω γιατί μαζεμμένα??Εμείς τα κάναμε κάθε μήνα

4 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Δευ Μαϊος 02, 2011 7:31 pm

elenidek

αλικακι έγραψε:
elenidek έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. ΕΦΤΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΕΜΒΟΛΙΑ. 3 ΜΑΖΕΜΕΝΑ. ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΠΥΡΕΤΟ. ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ. ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ ΠΥΡΕΤΟ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΑΣ ΕΜΒΟΛΙΑ?

Εμείς το πρώτο εμβόλιο το κάναμε στον δεύτερο μήνα,και έκανε και λίγο πυρετούλι,όντως.Να σε ρωτήσω γιατί μαζεμμένα??Εμείς τα κάναμε κάθε μήνα

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ. ΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΝΕΥΜΟΝΙΟΚΟΚΟ, ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΟΥΜΕ 3. ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΕΝΕΣΑ ΜΕ ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΩΝ 3 ΑΥΤΩΝ ΟΥΣΙΩΝ

5 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Δευ Μαϊος 02, 2011 7:58 pm

neeraja

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμεις 3 μηνών κάναμε τα πρώτα μας prevenar και pentavac νομίζω, τότε έκανε πυρετό 39 και του δωσαμε deponaki, σε ολα τα υπολοιπα εμβόλια που εχουμε κανει μέχρι τώρα δεν μας έκαναν πυρετούλη...πάντως έκανε 2 ενεσούλες aouch....

6 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Δευ Μαϊος 02, 2011 8:33 pm

refaki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα μανουλα! καλη αρχη με τα εμβολια σας...
εμενα στα δυο πρωτα που εκανε η μικρη μου δεν ανεβασε καθολου πυρετο! ομως στα δυο επομενα που ειναι τα επαναληπτικα ανεβασε 39...

7 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Δευ Μαϊος 02, 2011 11:55 pm

vasoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα σε κανένα δεν έκανε πυρετό, το μόνο που εκανε ήταν πως κοιμόταν πολύ!!

8 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Τρι Μαϊος 03, 2011 12:14 am

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς τον πρώτο χρόνο κάναμε εναλλάξ τις δόσεις του infarix hexa και του prevenan. Είναι από 3 δόσεις το καθένα. Στο prevenan μου έκανε χαμηλό πυρετό στις 2 πρώτες δόσεις. Στην τρίτη δεν έκανε καθόλου.

9 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Τρι Μαϊος 03, 2011 12:17 am

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenidek έγραψε:
αλικακι έγραψε:

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ. ΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΝΕΥΜΟΝΙΟΚΟΚΟ, ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΟΥΜΕ 3. ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΕΝΕΣΑ ΜΕ ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΩΝ 3 ΑΥΤΩΝ ΟΥΣΙΩΝ

Μάλλον το prevenan είναι γιατί είναι για 3 ασθένειες και περιέχει του πνευμονιόκοκου. Νομίζω τα γράφει το βιβλιάριο υγείας.

10 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Τρι Μαϊος 03, 2011 9:39 am

thequeen86

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
oλα τα εμβολια παιζει να προκαλεσουν πυρετουλη αλλα αυτο δεν ειναι σιγουρο,εγκυται στον οργανισμο του παιδιου.εμενα ο δικος μου δεν εχει κανει σε κανενα μεχρι στιγμης.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

11 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Τρι Μαϊος 03, 2011 10:29 am

momirene

thequeen86 έγραψε:oλα τα εμβολια παιζει να προκαλεσουν πυρετουλη αλλα αυτο δεν ειναι σιγουρο,εγκυται στον οργανισμο του παιδιου.εμενα ο δικος μου δεν εχει κανει σε κανενα μεχρι στιγμης.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

θα συμφωνησω. Εμενα εκανε μονο στον εμβολιο της ανεμοβλογιας και αυτο το κανουμε στα 2 χρονια. καλο ειναι να ρωτησεις την παιδιατρο τι μπορεις να του δωσεις αν ανεβασει πυρετο και ποσο γιατι 38 δεν το θεωρουν πυρετο. Εχε στο σπιτι αντιπυρετικα που θα σου γραψει και την δοσολογια και αχρειαστα να ειναι. Ακομα και αν δεις οτι το παιδι εχει μια ασυνηθιστη γκρινια μπορει να ειναι απο το εμβολιο οποτε εχει κατι σταγονες (δεν γραφω ποιες γιατι δεν ειανι σωστο και μπορει καποιος να τις αγορασει χωρις να συνβουλευτει τον γιατρο του παιδιου του) που αυτες κανουν και για πυρετο και για να ηρεμισουν το παιδι. ρωτας τον γιατρο σου και σου λεει τι θα κανεις. τα πρωτα εμβολια ειναι 2 και τα κανουμε στα μπουτακια. Ο δικος μου δεν καταλαβαινε τιποτα παιδια, λες και δεν του εκαναν εμβολιο. Τωρα που κανουμε στο χερακι ομως δεν θελει καθολου. Very Happy

12 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Τρι Μαϊος 03, 2011 10:32 am

Ήρια

καλημερα μανουλα!!! εμεις σε κανενα εμβολιο δεν καναμε πυρετο!!!! ΠΟΤΕ!!! μην αγχωνεσαι και ολα θα πανε τελεια!!!

13 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Τρι Μαϊος 03, 2011 11:00 am

CHRISLA2216

MariaM έγραψε:
elenidek έγραψε:
αλικακι έγραψε:

Μάλλον το prevenan είναι γιατί είναι για 3 ασθένειες και περιέχει του πνευμονιόκοκου. Νομίζω τα γράφει το βιβλιάριο υγείας.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ, ΑΠΛΑ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΤΡΙΠΛΟΥΝ=ΤΡΙΠΛΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΕ 3 ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ (ΠΟΛΥΜΥΕΛΙΤΙΔΑ, ΙΝΦΛΟΥΕΝΤΣΑ, ΚΑΙ ΔΙΦΘΕΡΙΤΙΔΑΣ-ΚΟΚΚΥΤΗ-ΤΕΤΑΝΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ infanrix KAI ΤΟ pentavac.

14 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Τρι Μαϊος 03, 2011 11:33 am

αλικακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:
MariaM έγραψε:
elenidek έγραψε:
αλικακι έγραψε:

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ, ΑΠΛΑ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΤΡΙΠΛΟΥΝ=ΤΡΙΠΛΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΕ 3 ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ (ΠΟΛΥΜΥΕΛΙΤΙΔΑ, ΙΝΦΛΟΥΕΝΤΣΑ, ΚΑΙ ΔΙΦΘΕΡΙΤΙΔΑΣ-ΚΟΚΚΥΤΗ-ΤΕΤΑΝΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ infanrix KAI ΤΟ pentavac.

Πολύ σωστά!!!!!!

15 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Τρι Μαϊος 03, 2011 11:44 am

tatijana

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κοριτσια...Εμεις καναμε στον 2ο μηνα 2 εμβολια...Ενα της ηπαττιτιδας Β κ το τριπλο της πολυομελιτιδας,κοκκιτη κτλ...Την αλλη βδομαδα εχουμε ξανα που μπηκε στον 3ο μηνα..Δεν σηκωσε καθολου πυρετο οταν του καναμε τα εμβολιακια του κ κοιμοταν συνεχεια...Να δουμε τωρα αυτην την φορα..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a blog