Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΕΣΠΑ: ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΑΝ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΗΜΑΤΑ?
από HappyMama Σήμερα στις 4:58 pm

» ΒΙΒΛΙΑ ΕΥΧΩΝ - something special
από mariameint Σήμερα στις 4:57 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Lillybell Σήμερα στις 4:56 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 4:56 pm

» τη ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ...τη συμβουλή σας...ειμαι χαλια....
από Lillybell Σήμερα στις 4:54 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από tassoula Σήμερα στις 4:49 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Σήμερα στις 3:32 pm

» AΓια Ειρηνη Χρυσοβαλαντω
από Jorji Σήμερα στις 3:15 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 2:36 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από melissoula84 Σήμερα στις 1:56 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από thali-alex Σήμερα στις 1:29 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από peristeraki Σήμερα στις 11:43 am

» τη ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ...τη συμβουλή σας...ειμαι χαλια....
από anaisanais Χθες στις 9:57 pm

» Υποαλλεργικά προϊόντα φροντίδας
από kerasoula Χθες στις 4:04 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 2:38 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από margdimitra Χθες στις 8:49 am

» ΕΣΠΑ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από victoria Κυρ Aug 31, 2014 11:33 pm

» Ανάγκη για Avercap 0.1
από melina_1234 Κυρ Aug 31, 2014 5:05 pm

» εσας ποσο κοστισε ο ερχομος του μωρου σας
από Chris_E Σαβ Aug 30, 2014 6:55 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ
από motheroula 30 Σαβ Aug 30, 2014 3:53 am

» βιοψια ορχεως
από fountouni Παρ Aug 29, 2014 10:20 pm

» TSH - Έλεγχος Θυρεοειδούς
από Vassiliki_ Παρ Aug 29, 2014 8:04 pm

» πειτε οτι θελετε
από kerasoula Παρ Aug 29, 2014 12:32 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!
από xrisili Παρ Aug 29, 2014 10:40 am

» πεθερα=τα νευρα μου
από Chris_E Παρ Aug 29, 2014 7:28 am

» ΣΟΣ παθαμε στοματιτιδα
από dimitra al Παρ Aug 29, 2014 1:03 am

» ΕΞΑΜΗΝΟ ΟΑΕΔ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ
από ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Πεμ Aug 28, 2014 10:59 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από tonsot123 Πεμ Aug 28, 2014 10:34 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από nektar Πεμ Aug 28, 2014 10:01 pm

» !!!!MAD ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Βάπτισης- WEVENT.GR
από Βίκυ Πεμ Aug 28, 2014 5:51 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Aug 28, 2014 4:22 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Πεμ Aug 28, 2014 3:14 pm

» σπυρακια και εγκυμοσυνη
από souzan Πεμ Aug 28, 2014 9:41 am

» APOKOLISI...
από elena33sam Πεμ Aug 28, 2014 9:32 am

» ΑΓΟΡΑΚΙ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ!
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:15 am

» δεν μπορω πια να διαχειριστω τα νευρα μου, βοηθεια..!
από mama*maria Πεμ Aug 28, 2014 9:13 am

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:12 am

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από maro28 Πεμ Aug 28, 2014 8:27 am

» ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ 3ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ!!
από Chris_E Πεμ Aug 28, 2014 7:03 am

» Μαμάδες με 3 παιδιά!
από ede37 Τετ Aug 27, 2014 10:27 pm

Παρόντες χρήστες
711 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 15 μέλη, 0 μη ορατοί και 696 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, Billy, Despoina90, edrinia, efaki27, HappyMama, Jorji, Lillybell, maria_dou, mariameint, melina_1234, roxanne87, tassoula, ΖΩΗ13, κουνελάκι

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Δευ Μαϊος 02, 2011 5:37 pm

elenidek

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. ΕΦΤΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΕΜΒΟΛΙΑ. 3 ΜΑΖΕΜΕΝΑ. ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΠΥΡΕΤΟ. ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ. ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ ΠΥΡΕΤΟ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΑΣ ΕΜΒΟΛΙΑ?

2 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Δευ Μαϊος 02, 2011 5:44 pm

Σούλα

Γειά σου μανούλα..
με το καλό τα πρώτα σας εμβόλια!!
δεν κάναμε καθόλου πυρετό σε κανένα εμβόλιο μέχρι στιγμής...από ο΄τι μου είπε ο δικός μας ο γιατρός τα εμβόλια τώρα πια είναι πολύ σπάνιο να φέρουν πυρετό..και ίσως να φέρουν αυτά που είναι να γίνουν αργότερα!!
εγώ νομίζω πως είναι καθαρά θέμα οργανισμού!!
αλλά και πυρετό να σου κάνει δεν είναι και περίεργο και θα κρατήσει λίγο!!

3 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Δευ Μαϊος 02, 2011 5:46 pm

αλικακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenidek έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. ΕΦΤΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΕΜΒΟΛΙΑ. 3 ΜΑΖΕΜΕΝΑ. ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΠΥΡΕΤΟ. ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ. ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ ΠΥΡΕΤΟ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΑΣ ΕΜΒΟΛΙΑ?

Εμείς το πρώτο εμβόλιο το κάναμε στον δεύτερο μήνα,και έκανε και λίγο πυρετούλι,όντως.Να σε ρωτήσω γιατί μαζεμμένα??Εμείς τα κάναμε κάθε μήνα

4 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Δευ Μαϊος 02, 2011 7:31 pm

elenidek

αλικακι έγραψε:
elenidek έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. ΕΦΤΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΕΜΒΟΛΙΑ. 3 ΜΑΖΕΜΕΝΑ. ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΠΥΡΕΤΟ. ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ. ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ ΠΥΡΕΤΟ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΑΣ ΕΜΒΟΛΙΑ?

Εμείς το πρώτο εμβόλιο το κάναμε στον δεύτερο μήνα,και έκανε και λίγο πυρετούλι,όντως.Να σε ρωτήσω γιατί μαζεμμένα??Εμείς τα κάναμε κάθε μήνα

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ. ΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΝΕΥΜΟΝΙΟΚΟΚΟ, ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΟΥΜΕ 3. ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΕΝΕΣΑ ΜΕ ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΩΝ 3 ΑΥΤΩΝ ΟΥΣΙΩΝ

5 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Δευ Μαϊος 02, 2011 7:58 pm

neeraja

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμεις 3 μηνών κάναμε τα πρώτα μας prevenar και pentavac νομίζω, τότε έκανε πυρετό 39 και του δωσαμε deponaki, σε ολα τα υπολοιπα εμβόλια που εχουμε κανει μέχρι τώρα δεν μας έκαναν πυρετούλη...πάντως έκανε 2 ενεσούλες aouch....

6 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Δευ Μαϊος 02, 2011 8:33 pm

refaki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα μανουλα! καλη αρχη με τα εμβολια σας...
εμενα στα δυο πρωτα που εκανε η μικρη μου δεν ανεβασε καθολου πυρετο! ομως στα δυο επομενα που ειναι τα επαναληπτικα ανεβασε 39...

7 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Δευ Μαϊος 02, 2011 11:55 pm

vasoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα σε κανένα δεν έκανε πυρετό, το μόνο που εκανε ήταν πως κοιμόταν πολύ!!

8 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Τρι Μαϊος 03, 2011 12:14 am

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς τον πρώτο χρόνο κάναμε εναλλάξ τις δόσεις του infarix hexa και του prevenan. Είναι από 3 δόσεις το καθένα. Στο prevenan μου έκανε χαμηλό πυρετό στις 2 πρώτες δόσεις. Στην τρίτη δεν έκανε καθόλου.

9 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Τρι Μαϊος 03, 2011 12:17 am

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenidek έγραψε:
αλικακι έγραψε:

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ. ΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΝΕΥΜΟΝΙΟΚΟΚΟ, ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΟΥΜΕ 3. ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΕΝΕΣΑ ΜΕ ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΩΝ 3 ΑΥΤΩΝ ΟΥΣΙΩΝ

Μάλλον το prevenan είναι γιατί είναι για 3 ασθένειες και περιέχει του πνευμονιόκοκου. Νομίζω τα γράφει το βιβλιάριο υγείας.

10 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Τρι Μαϊος 03, 2011 9:39 am

thequeen86

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
oλα τα εμβολια παιζει να προκαλεσουν πυρετουλη αλλα αυτο δεν ειναι σιγουρο,εγκυται στον οργανισμο του παιδιου.εμενα ο δικος μου δεν εχει κανει σε κανενα μεχρι στιγμης.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

11 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Τρι Μαϊος 03, 2011 10:29 am

momirene

thequeen86 έγραψε:oλα τα εμβολια παιζει να προκαλεσουν πυρετουλη αλλα αυτο δεν ειναι σιγουρο,εγκυται στον οργανισμο του παιδιου.εμενα ο δικος μου δεν εχει κανει σε κανενα μεχρι στιγμης.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

θα συμφωνησω. Εμενα εκανε μονο στον εμβολιο της ανεμοβλογιας και αυτο το κανουμε στα 2 χρονια. καλο ειναι να ρωτησεις την παιδιατρο τι μπορεις να του δωσεις αν ανεβασει πυρετο και ποσο γιατι 38 δεν το θεωρουν πυρετο. Εχε στο σπιτι αντιπυρετικα που θα σου γραψει και την δοσολογια και αχρειαστα να ειναι. Ακομα και αν δεις οτι το παιδι εχει μια ασυνηθιστη γκρινια μπορει να ειναι απο το εμβολιο οποτε εχει κατι σταγονες (δεν γραφω ποιες γιατι δεν ειανι σωστο και μπορει καποιος να τις αγορασει χωρις να συνβουλευτει τον γιατρο του παιδιου του) που αυτες κανουν και για πυρετο και για να ηρεμισουν το παιδι. ρωτας τον γιατρο σου και σου λεει τι θα κανεις. τα πρωτα εμβολια ειναι 2 και τα κανουμε στα μπουτακια. Ο δικος μου δεν καταλαβαινε τιποτα παιδια, λες και δεν του εκαναν εμβολιο. Τωρα που κανουμε στο χερακι ομως δεν θελει καθολου. Very Happy

12 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Τρι Μαϊος 03, 2011 10:32 am

Ήρια

καλημερα μανουλα!!! εμεις σε κανενα εμβολιο δεν καναμε πυρετο!!!! ΠΟΤΕ!!! μην αγχωνεσαι και ολα θα πανε τελεια!!!

13 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Τρι Μαϊος 03, 2011 11:00 am

CHRISLA2216

MariaM έγραψε:
elenidek έγραψε:
αλικακι έγραψε:

Μάλλον το prevenan είναι γιατί είναι για 3 ασθένειες και περιέχει του πνευμονιόκοκου. Νομίζω τα γράφει το βιβλιάριο υγείας.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ, ΑΠΛΑ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΤΡΙΠΛΟΥΝ=ΤΡΙΠΛΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΕ 3 ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ (ΠΟΛΥΜΥΕΛΙΤΙΔΑ, ΙΝΦΛΟΥΕΝΤΣΑ, ΚΑΙ ΔΙΦΘΕΡΙΤΙΔΑΣ-ΚΟΚΚΥΤΗ-ΤΕΤΑΝΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ infanrix KAI ΤΟ pentavac.

14 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Τρι Μαϊος 03, 2011 11:33 am

αλικακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:
MariaM έγραψε:
elenidek έγραψε:
αλικακι έγραψε:

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ, ΑΠΛΑ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΤΡΙΠΛΟΥΝ=ΤΡΙΠΛΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΕ 3 ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ (ΠΟΛΥΜΥΕΛΙΤΙΔΑ, ΙΝΦΛΟΥΕΝΤΣΑ, ΚΑΙ ΔΙΦΘΕΡΙΤΙΔΑΣ-ΚΟΚΚΥΤΗ-ΤΕΤΑΝΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ infanrix KAI ΤΟ pentavac.

Πολύ σωστά!!!!!!

15 Απ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ στό Τρι Μαϊος 03, 2011 11:44 am

tatijana

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κοριτσια...Εμεις καναμε στον 2ο μηνα 2 εμβολια...Ενα της ηπαττιτιδας Β κ το τριπλο της πολυομελιτιδας,κοκκιτη κτλ...Την αλλη βδομαδα εχουμε ξανα που μπηκε στον 3ο μηνα..Δεν σηκωσε καθολου πυρετο οταν του καναμε τα εμβολιακια του κ κοιμοταν συνεχεια...Να δουμε τωρα αυτην την φορα..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own free blog