Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από peristeraki Σήμερα στις 11:43 am

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από filenada Σήμερα στις 11:00 am

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Σήμερα στις 10:49 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από mariameint Σήμερα στις 10:39 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από Princess Σήμερα στις 8:42 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από μαρακι27 Σήμερα στις 8:25 am

» τη ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ...τη συμβουλή σας...ειμαι χαλια....
από love4 Σήμερα στις 12:51 am

» τη ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ...τη συμβουλή σας...ειμαι χαλια....
από anaisanais Χθες στις 9:57 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από annie m Χθες στις 9:23 pm

» Υποαλλεργικά προϊόντα φροντίδας
από kerasoula Χθες στις 4:04 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 2:38 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από margdimitra Χθες στις 8:49 am

» ΕΣΠΑ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από victoria Κυρ Aug 31, 2014 11:33 pm

» Ανάγκη για Avercap 0.1
από melina_1234 Κυρ Aug 31, 2014 5:05 pm

» εσας ποσο κοστισε ο ερχομος του μωρου σας
από Chris_E Σαβ Aug 30, 2014 6:55 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ
από motheroula 30 Σαβ Aug 30, 2014 3:53 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από veny Σαβ Aug 30, 2014 12:27 am

» βιοψια ορχεως
από fountouni Παρ Aug 29, 2014 10:20 pm

» TSH - Έλεγχος Θυρεοειδούς
από Vassiliki_ Παρ Aug 29, 2014 8:04 pm

» πειτε οτι θελετε
από kerasoula Παρ Aug 29, 2014 12:32 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!
από xrisili Παρ Aug 29, 2014 10:40 am

» πεθερα=τα νευρα μου
από Chris_E Παρ Aug 29, 2014 7:28 am

» ΣΟΣ παθαμε στοματιτιδα
από dimitra al Παρ Aug 29, 2014 1:03 am

» ΕΞΑΜΗΝΟ ΟΑΕΔ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ
από ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Πεμ Aug 28, 2014 10:59 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από tonsot123 Πεμ Aug 28, 2014 10:34 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από nektar Πεμ Aug 28, 2014 10:01 pm

» !!!!MAD ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Βάπτισης- WEVENT.GR
από Βίκυ Πεμ Aug 28, 2014 5:51 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Aug 28, 2014 4:22 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Πεμ Aug 28, 2014 3:14 pm

» σπυρακια και εγκυμοσυνη
από souzan Πεμ Aug 28, 2014 9:41 am

» APOKOLISI...
από elena33sam Πεμ Aug 28, 2014 9:32 am

» ΑΓΟΡΑΚΙ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ!
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:15 am

» δεν μπορω πια να διαχειριστω τα νευρα μου, βοηθεια..!
από mama*maria Πεμ Aug 28, 2014 9:13 am

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:12 am

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από maro28 Πεμ Aug 28, 2014 8:27 am

» ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ 3ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ!!
από Chris_E Πεμ Aug 28, 2014 7:03 am

» Μαμάδες με 3 παιδιά!
από ede37 Τετ Aug 27, 2014 10:27 pm

» ΒΙΒΛΙΑ ΕΥΧΩΝ - something special
από mariameint Τετ Aug 27, 2014 9:44 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από irene-_- Τετ Aug 27, 2014 4:18 pm

» ΥΠΟΚΟΡΙΣΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ
από Chris_E Τετ Aug 27, 2014 3:20 pm

Παρόντες χρήστες
595 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 10 μέλη, 0 μη ορατοί και 585 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Despoina90, loulou_29, maria_dou, mariameint, nafs, peristeraki, thali-alex, Tinkerbell10, vasoula1, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 ΕΜΒΟΛΙΟ ΦΥΜΑΤΙΩΣΗΣ ΝΑΙ Η ΟΧΙ ; στό Σαβ Apr 30, 2011 12:47 am

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα ήθελα τη γνώμη της παιδιάτρου αλλά και όλες οι μαμάδες οι οποίες γνωρίζουν κάτι σχετικό.
Ο Γιός μου είναι 7 ετων κανονικά το εμβόλιο της φυματίωσης θα έπρεπε να το είχε κάνει απο πέρσι, συγκεκριμένα απο το Νοέμβριο του 2010- το μάρτιο 2011 αλλά στο κέντρο μάνας και παιδιού το Σεπτέμβρη μου είχαν πει ότι δεν είχαν ακόμα το φάρμακο και να τους ενοχλήσω τον Νοέμβριο . Ξαναπήρα τηλέφωνο αλλά ακόμα δεν είχαν καμιά ενημέρωση μάλιστα άρχιζαν και μου τα μάσαγαν ότι δε ξέρουν αν θα στείλουν και σε τη ποσότητα . Μέσα στο χειμώνα είχαμε τις διάφορες ιώσεις και όχι μόνο δεν βρίσκαμε και ραντεβού κάτι με τις απεργίες έτσι δεν το κάναμε . Την εβδομάδα που πέρασε κάναμε το επαναληπτικό της Ηπατίτιδας α το είχαμε καθηστερηση λόγω ιωσεων και ήταν το μοναδικό που μας έλειπε συν της φυματίωσης με το αντίστοιχο μαντού. Εκεί λοιπόν έμαθα ότι το χειμώνα είχαν φάρμακο αλλά δεν πρόλαβα ; επίσης μου είπαν ότι αυτό το εμβόλιο γόνετε μόνο χειμώνα και τωρα αν θέλεουμε να πούμε στο διευθυντή του σχολεέιου να ζητήσει συνέργειο να το κάνει !επειδή σε κάποια σχολεία στο Μένίδι έτσι έγεινε ... Το θέμα είναι ότι κάποιοι γιατροί δεν αφήνουν να το κάνουν οι γονείς δεν ξέρω τη φοβούνται ; απο την άλλη πόσο αξιόπιστο είναι να γίνετε στο σχολείο ; Ποιά είναι η γνώμη σας ; έχει κάποιες παρενέργειες; αν δεν γίνει υπάρχει πρόβλημα;

nopi30

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξερω Βανια να σου πω την αληθεια , αλλα τωρα που κοιταζω το βιβλιαριο του μικρου βλεπω οτι για της φυματιωσης μας εχει γραψει ο γιατρος Α'Δημοτικου. Και βασικα μας ειπε οτι τελειωσαμε με τα εμβολια και οτι απο εδω και περα το σχολειο αναλαμβανει να κανει τα υπολοποιπα. Ενα μαντου για τη φυματιωση εκανε 13 μηνων και μαλιστα θυμαμαι χρειαζομουνα χαρτι οτι το εκανε για να τον ξαναγραψω στον παιδικο σταθμο.
Εχω εμπιστοσυνη στον γιατρο μου γιατι ειναι πολυ οργανωτικος και πολυ προσεκτικος και βασικα με εμαθε να λειτουργο κι εγω ετσι και να μην αναβαλλω εμβολια χωρις λογο εννοειτε αυτο (ιωσουλες και τετοια). Τωρα τι να πω, με εχεις βαλει σε σκεψεις. Θα πρεπει να το προσεξω κι εγω αυτο που λες οταν θα παει δημοτικο, γιατι εχει γραψει αυτο για το δημοτικο και ενα αλλο επαναλιπτικο 12 ετων. Για υπατιτιδα Α καναμε δυο δοσεις και μαλιστα την δευτερη ηταν 3 χρονων, θελει κι αλλη δοση; Γιατι αν θελει δεν μας την εγραψε!
Τι να πω δεν ξερω , θα τον ρωτησω οταν παω τον Ιουνιο για το χαρτι του σχολειου! Να ξερω τι μου γινεται!

3 Απ: ΕΜΒΟΛΙΟ ΦΥΜΑΤΙΩΣΗΣ ΝΑΙ Η ΟΧΙ ; στό Κυρ Μαϊος 01, 2011 12:45 am

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγώ στο Σταύρο μου έχω κάνει όλα τα εμβόλια δεν έχουμε παραλείψει κανένα και εμένα έχει άλλη μια δόση όταν θα είναι απο 10-12 ετών σε κάποιο(δεν θυμάμαι πιο είναι νομίζω το πρώτο δεν έχω εδω το βιβλιάριο)
Και μένα είχε κάνει μαντού 2 φορές μια 13 μηνων κάπου εκεί και γύρω στα 3 απο εκει και πέρα δεν έχει κάνει ενω κανονικά θα έπρεπε το μαντού κανονικά γίνετε κάθε χρόνο αλλά εδω στο κέντρο μάνας και παιδιού στο Μένίδι είναι τελέιως ανοδιοργάνωτη αντίθετα στο κέντρο μάνας παιδιού στο Αιγάλεω ήταν πολύ τυπική.
Ναι της ηπατίτιδας Α είναι 2 δόσεις είναι προεραιτικό αλλά το ζητάνε αν πάνε τα παιδιά στο νήπιοκαλό είναι να γίνετε επειδή τα μικρά τρώνε με τα χέρια .
Εμένα το δίλημα μου είναι γιατί να μην γίνετε στο κέντρο μάνας και να πρέπει να περιμένουμε μονάδα στο σχολείο και ξέρεις τη γίνετε είναι πολλοί γονείς που δεν θέλουν να το κάνουν και είναι και πολλοί γιατροί που λένε ΟΧΙ και είμαι σε δίλλημα και αυτό γιατί εγω είμαι θετική στον ιο της φυματιωσης και δεν θέλω να κολλήσω και να το μετάδωσω στο παιδί 9ποτέ δεν ξέρουμε υπάρχει έξαρση σε φυματίωση με τόσους ξένους που έχουν έρθει ) ρώτα και εσυ το γιατρό σου ποιά είναι η γνώμη του για το εμβόλιο της φυματίωσης να δούμε τη θα μας πει .

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog