Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!
από xrisili Σήμερα στις 10:40 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από perperouna Σήμερα στις 10:37 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από snoopy Σήμερα στις 10:18 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από nafs Σήμερα στις 10:07 am

» πεθερα=τα νευρα μου
από Chris_E Σήμερα στις 7:28 am

» ΣΟΣ παθαμε στοματιτιδα
από dimitra al Σήμερα στις 1:03 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Χθες στις 11:24 pm

» ΕΞΑΜΗΝΟ ΟΑΕΔ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ
από ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Χθες στις 10:59 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από tonsot123 Χθες στις 10:34 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από nektar Χθες στις 10:01 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από pusi Χθες στις 5:56 pm

» !!!!MAD ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Βάπτισης- WEVENT.GR
από Βίκυ Χθες στις 5:51 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Χθες στις 4:22 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Χθες στις 3:14 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 11:44 am

» σπυρακια και εγκυμοσυνη
από souzan Χθες στις 9:41 am

» APOKOLISI...
από elena33sam Χθες στις 9:32 am

» ΑΓΟΡΑΚΙ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ!
από maryloo Χθες στις 9:15 am

» δεν μπορω πια να διαχειριστω τα νευρα μου, βοηθεια..!
από mama*maria Χθες στις 9:13 am

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από maryloo Χθες στις 9:12 am

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από maro28 Χθες στις 8:27 am

» ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ 3ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ!!
από Chris_E Χθες στις 7:03 am

» Μαμάδες με 3 παιδιά!
από ede37 Τετ Aug 27, 2014 10:27 pm

» ΒΙΒΛΙΑ ΕΥΧΩΝ - something special
από mariameint Τετ Aug 27, 2014 9:44 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Τετ Aug 27, 2014 9:12 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από καλιοπη Τετ Aug 27, 2014 9:02 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kikimam Τετ Aug 27, 2014 5:36 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από irene-_- Τετ Aug 27, 2014 4:18 pm

» ΥΠΟΚΟΡΙΣΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ
από Chris_E Τετ Aug 27, 2014 3:20 pm

» ποτε γινονται η εγραφες στα δημοσια νηπιαγωγια
από love4 Τετ Aug 27, 2014 2:00 pm

» θα κανω ενσταση για τα εσπα τι γραφω πανω στον φακελο;;;για νσ τα παρει ο κουριελ;
από καλιοπη Τετ Aug 27, 2014 11:32 am

» Γκρουπ γονέων!!!
από HappyMama Τετ Aug 27, 2014 10:38 am

» υπνος νεογνου
από pennytol Τρι Aug 26, 2014 10:43 pm

» Εγκυμοσύνη μετά απο αφαίρεση ινομυώματος?
από nafs Τρι Aug 26, 2014 6:19 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Τρι Aug 26, 2014 6:10 pm

» σας εχει συμβει;
από maro28 Τρι Aug 26, 2014 6:08 pm

» ΕΣΠΑ 2014 -2015
από καλιοπη Τρι Aug 26, 2014 3:58 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Τρι Aug 26, 2014 3:13 am

» καταλληλο φρεσκο γαλα για 1ος ετους
από Ricola Δευ Aug 25, 2014 7:29 pm

» ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ, αγαπήστε τα! (B.Π.Αθηνών)
από edrinia Δευ Aug 25, 2014 4:08 pm

Παρόντες χρήστες
522 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 13 μέλη, 0 μη ορατοί και 509 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Catty, Despoinaki123, iouliana, Jannete, margdimitra, maria_dou, mariameint, nafs, odysseia, perperouna, snoopy, thali-alex, κοκκινοσκουφιτσα

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

athina235

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια η κορη μου ειναι σχεδον 4 μηνων και της βαζω μερα και νυχτα φυσιολογικο ορο στη μυτουλα απο τον πρωτο μηνα...
Της βαζω με το που ξυπναει κ πριν φαει για βραδυ(γιατι αμεσως μετα κοιμαται)

Το προβλημα μου ειναι οτι κλαιει πολυ ειδικα οταν της τραβαω τις μυξουλες με το otrisalin...Της χαλαω τη διαθεση ενω ειναι πολυ χαρουμενο μωρακι και στεναχωρειμαι Sad Sad

Ολα τα παιδακια εχουν αυτο το θεμα με τις μυξουλες ?Και μεχρι ποτε?

αλικακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δυστηχώς στα πιο πολλά μωράκια δεν αρέσει και τόσο!!!!!
Έλα όμως που είναι απαραίτητο και πρέπει εμείς οι μανούλες να είμαστε βράχοι εκείνη την ώρα και να επιμείνουμε...
Εγώ του βάζω ακόμη και είναι 10 μηνών
Στεναχωριέμαι εκείνη την ώρα αλλά σχεδόν το ίδιο στεναχωριέμαι όταν θέλει να φάει το τηλεκοντρόλ και δεν του δίνω και αυτό σπαράζει..
Πρέπει όμως σε μερικά θέματα να είμαστε λίγο σκληρές για το καλό τους πάντα...

Ana

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
giati tis vazeis oro??? kai i mikri mou eixe otan genithike mexri 2-3 minon alla o giatros mou eipe oti einai fisiologiko kai tha perasei. mou eipe oti apagoreuetai oro kai otrisalin toso moro... an diskoleuotane i mikri na anapneei tis evaza 2 stagones oro kai tin afina na fternizetai. aporo poios sou eipe na roufixeis tis mixoules sto neogenito... mporei na exei pathei zimia i mitoula tis. enoo euestisia...

athina235

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ana έγραψε:giati tis vazeis oro??? kai i mikri mou eixe otan genithike mexri 2-3 minon alla o giatros mou eipe oti einai fisiologiko kai tha perasei. mou eipe oti apagoreuetai oro kai otrisalin toso moro... an diskoleuotane i mikri na anapneei tis evaza 2 stagones oro kai tin afina na fternizetai. aporo poios sou eipe na roufixeis tis mixoules sto neogenito... mporei na exei pathei zimia i mitoula tis. enoo euestisia...

ο παιδιατρος μου εχει πει να το κανω.Της βαζω 2 φορες την ημερα γιατι ειναι μπουκωμενη η μυτουλα και δεν μπορει να φαει.Και την ακουω...
Τι να σου πω?Μου ειπε να της το κανω αυτο 2 φορεσ την ημερα.Θα τον ξανα ρωτησω απο την επομενη εβδομαδα που θα παμε να δει το παιδι.

vasoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εννοείς τον ρινικό αποφρακτήρα που ρουφάμε;;
Αννούλα εγώ τέτοιο της έβαζα θυμάσαι που το είδες και σπίτι;; Ευτυχως που ποτε δεν το έβαλα μέσα μέσα και μένα η παιδίατρος μου το είχε πεί!!!

Ana

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
athina235 έγραψε:
Ana έγραψε:giati tis vazeis oro??? kai i mikri mou eixe otan genithike mexri 2-3 minon alla o giatros mou eipe oti einai fisiologiko kai tha perasei. mou eipe oti apagoreuetai oro kai otrisalin toso moro... an diskoleuotane i mikri na anapneei tis evaza 2 stagones oro kai tin afina na fternizetai. aporo poios sou eipe na roufixeis tis mixoules sto neogenito... mporei na exei pathei zimia i mitoula tis. enoo euestisia...

ο παιδιατρος μου εχει πει να το κανω.Της βαζω 2 φορες την ημερα γιατι ειναι μπουκωμενη η μυτουλα και δεν μπορει να φαει.Και την ακουω...
Τι να σου πω?Μου ειπε να της το κανω αυτο 2 φορεσ την ημερα.Θα τον ξανα ρωτησω απο την επομενη εβδομαδα που θα παμε να δει το παιδι.

nai, eimai periergi ti tha sou pei...

zoekopa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμενα εκλαιγε μέχρι 3 μηνων και σπαραζε η καρδια μου οταν τον ακουγα που εκλαιγε. Ο άντρας μου εβγαινε απο το δωματιο γιατι στεναχωριοταν που εκλαιγε. Ηταν η μονη στιγμη της ημερας που εκλαιγε γοερα! Αυτο που εκανα τοτε, ήταν να του μιλαω χαμηλόφωνα και ήρεμα οταν του εβαζα τον ορο και πλεον δε κλαιει οταν του βαζω εκτος αν ειναι πολύυυυυ κουρασμενος.
Να θυμασαι καθε φορα που το βαζεις οτι το κανεις για το καλο της και οτι τελικα την ανακουφιζεις!

Dim

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
athina235 έγραψε:Κοριτσια η κορη μου ειναι σχεδον 4 μηνων και της βαζω μερα και νυχτα φυσιολογικο ορο στη μυτουλα απο τον πρωτο μηνα...

Το προβλημα μου ειναι οτι κλαιει πολυ ειδικα οταν της τραβαω τις μυξουλες με το otrisalin...Της χαλαω τη διαθεση ενω ειναι πολυ χαρουμενο μωρακι και στεναχωρειμαι Sad Sad

Να σε ρωτήσω κάτι;; Τέσσερις μήνες τώρα κάθε μέρα είναι βουλωμένη η μύτη του μωρού;; Εμένα μόνο τους δύο πρώτους μήνες μου είχε πει να βάζω μόνο ορό. Ρούφηγμα με αυτό το απαίσιο πράγμα της έκανα μόνο 5 μέρες που είχε συναχωθεί και αυτό ο γιατρός μου πρότεινε να το κάνω το πολύ 3 φορές εκτός και αν ήταν πάρα πολύ μπουκωμένη. Δεν τον ρωτάς πάλι για τον ορό και το ρούφηγμα;; Αλλά πραγματικά ώρες ώρες αγανακτώ, ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του και εμείς οι μανούλες πελαγώνουμε. Τι στο καλό διαφορετικά πράγματα τους μαθαίνουν;;

athina235

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Dim έγραψε:[; Τέσσερις μήνες τώρα κάθε μέρα είναι βουλωμένη η μύτη του μωρού;; Εμένα μόνο τους δύο πρώτους μήνες μου είχε πει να βάζω μόνο ορό. Ρούφηγμα με αυτό το απαίσιο πράγμα της έκανα μόνο 5 μέρες που είχε συναχωθεί και αυτό ο γιατρός μου πρότεινε να το κάνω το πολύ 3 φορές εκτός και αν ήταν πάρα πολύ μπουκωμένη. Δεν τον ρωτάς πάλι για τον ορό και το ρούφηγμα;; Αλλά πραγματικά ώρες ώρες αγανακτώ, ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του και εμείς οι μανούλες πελαγώνουμε. Τι στο καλό διαφορετικά πράγματα τους μαθαίνουν;;

Αγχωθηκα τωρα!Λες να μην κανει?Θα σταματησω απο αυριο μεχρι να τον ξανα ρωτησω...Αλλα εχω διαβασει οτι αυτο το κανουμε γιατι μονο με τον ορο οι μυξουλες πηγαινουν στους πνευμονες...
Ναι ειναι βουλωμενη για αυτο το κανω.Προχτες δεν της την καθαρισα γιατι ηθελα να το αποφυγω αφου δεν μου ακουγοταν πολυ και ξυπνησε με ρουθουνισματα ματα απο 1 ωρα

athina235

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zoekopa έγραψε: Εμενα εκλαιγε μέχρι 3 μηνων και σπαραζε η καρδια μου οταν τον ακουγα που εκλαιγε. Ο άντρας μου εβγαινε απο το δωματιο γιατι στεναχωριοταν που εκλαιγε. Ηταν η μονη στιγμη της ημερας που εκλαιγε γοερα! Αυτο που εκανα τοτε, ήταν να του μιλαω χαμηλόφωνα και ήρεμα οταν του εβαζα τον ορο και πλεον δε κλαιει οταν του βαζω εκτος αν ειναι πολύυυυυ κουρασμενος.
Να θυμασαι καθε φορα που το βαζεις οτι το κανεις για το καλο της και οτι τελικα την ανακουφιζεις!

Αυτο σκεφτομαι αλλα μεχρι ποτε?Δηλαδη σε εμας τι κανανε οταν ημασταν μικρα και δεν υπηρχε το οτρσαλιν?Η μαμα μου παντως δεν θυμαται.

mariza

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κι εγω κοριτσια... μονο τους δυο πρωτους μηνες της εκανα μερα παραμερα, otrisalin 2 φορες την εβδομαδα_ εκτος βεβαια απο τις ημερες που ειχαμε θεματακια με μπουκωματα και ρινιτιδες που τα εκανα πριν απο καθε γευμα!!
Δεν εχεις κανει κακο στο μωρακι σου... μην ανησυχεις!! Βεβαια για τη τοσο συχνη προληπτικη χρηση otrisalin δεν ειμαι σιγουρη!! Γενικα, για ρωτα καλυτερα και ενημερωσε μας αν ειναι να το ψαξουμε κι εμεις!!
Η γιατρος μου παντως δεν ειναι υπερ του otrisalin, αλλα τελικα εγω εκανα του κεφαλιου μου, αφου πηρα και αλλες γνωμες (εκανα γκαλοπ χαχαχαχαα) το αγορασα και δεν το μετανοιωσα!! Με εσωσε!!

zoekopa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athina235 έγραψε:
zoekopa έγραψε: Εμενα εκλαιγε μέχρι 3 μηνων και σπαραζε η καρδια μου οταν τον ακουγα που εκλαιγε. Ο άντρας μου εβγαινε απο το δωματιο γιατι στεναχωριοταν που εκλαιγε. Ηταν η μονη στιγμη της ημερας που εκλαιγε γοερα! Αυτο που εκανα τοτε, ήταν να του μιλαω χαμηλόφωνα και ήρεμα οταν του εβαζα τον ορο και πλεον δε κλαιει οταν του βαζω εκτος αν ειναι πολύυυυυ κουρασμενος.

Αυτο σκεφτομαι αλλα μεχρι ποτε?Δηλαδη σε εμας τι κανανε οταν ημασταν μικρα και δεν υπηρχε το οτρσαλιν?Η μαμα μου παντως δεν θυμαται.

Η αλήθεια είναι οτι αοφρακτήρα (ετσι λεγεται??) του εβαλα μονο οταν ήταν μπουκωμένος τεσσερις ημερες. Να ξέρεις παντως, πως βοηθαει πολυ το αιθεριο ελαιο του ευκαλήπτου. Εβαζα λιγες σταγονες στη μπανιεριτσα του οταν του εκανα μπανιο ή σε λαδακι οταν τον εκανα μασαζ.

mariposa

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω otrisalin δεν του εβαλα ποτε αλλα παιρνω clinofar ή nivea και του βαζω ακομα.Πειραζει?νομιζω πως αυτος ο ορος δεν πειραζει

mariza

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μην τρελλαινεστε με τα κλαματακια τους!!!!! Δεν πονανε πουθενα... απλα τα ενοχλει!! Δεν παθαινουν τιποτα!!
Εγω ανασθητοποιηθηκα οταν νοσηλευτηκαμε στο Παιδων 41ημερων οταν μια ρινιτιδα μας εξελιχθηκε σε βροχιολιτιδα και τα ειδα ολα!!! Δεν θελετε να δειτε τα μωρακια σας να πονανε και ευχομαι να μη τα δειτε ΠΟΤΕ αν ειναι δυνατον!!!!!!!
Απο τοτε της κανω ορους με τραγουδακια και παρηγοριες και της θυμιζω (ή καλυτερα ΜΟΥ θυμιζω) οτι αν δεν τα κανουμε σωστα μπορει να καταληξουμε εκει!! Ειλικρινα δεν με πειραζει καθολου να κλαιει για 3-4 λεπτακια επειδη κανω κατι για το καλο της και εκεινη απλα την ενοχλει!!!!!!
Παντως ο ανηψιος μου (τωρα πια βεβαια ειναι 5 ετων) απο τοτε που αρχισε να μιλαει οταν τον ενοχλουσε η μυτουλα του, ελεγε μονος του...''μαμα.. φρου φρου'' και εννοουσε ορο και ρουφηχτρα!!!!!!!χαχαχχαα... το συνηθιζουν!!

athina235

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και εγω clinofar παιρνω mariposa.

Δεν το κανω προληπτικα παντως...
Αυτο με το ελαιο ευκαληπτου το ειχα κανει οταν ηταν πολυ μπουκωμενη!
Αφου την καθαριζα αφηνα ολη την νυχτα οπως μου ειχε πει ο γιατρος μια κατσαρολα με βρασμενο νερο κ λιγο ελαιο ευκαληπτου μεσα

Έχει επεξεργασθεί από τον/την athina235 στις Πεμ Apr 07, 2011 11:39 pm, 1 φορά

mariza

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariposa έγραψε:εγω otrisalin δεν του εβαλα ποτε αλλα παιρνω clinofar ή nivea και του βαζω ακομα.Πειραζει?νομιζω πως αυτος ο ορος δεν πειραζει

Κανενας ορος δεν πειραζει!!!!! Την ιδια δουλεια κανουν ολα... Εγω βαζω τις αμπουλες Physiomer (στειρο νερο θαλασσης)γιατι εχουν (κατ' εμε) καλυτερο στομιο και χωρις προεξοχουλες, το clinofar της
τραυματιζε την μυτουλα!!

biskotaki

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμένα η παιδίατρος μου έχει πει, από νεογέννητο, να κάνουμε μυτούλα 2 φορές την ημέρα, πρωί βράδυ, καθημερινά. (σήμερα είμαστε 7 μηνών κ 4 ημερών)
Μονο στις περιπτώσεις που είναι συναχωμένη αυξάνουμε τους ορούς σε 4 φορές κ χρησιμοποιούμε 1 φορά την ημέρα τον αναρροφητή μυξούλας.
Απ'ότι έχω συζητήσει με γνωστές μου μανούλες αλλά κ με την παιδίατρό μου, δεν πρέπει να τον χρησιμοποιούμε κ πολύ συχνά γιατί επειδή δεν μπορούμε να υπολογίσουμε την δύναμη που ρουφάμε, μπορεί να κάνουμε ζημιά στα μωράκια μας. Ασε που τα εκνευρίζουμε υπερβολικά με αποτέλεσμα να είναι συνέχεια μετά μεσα στην γκρινια.
Φαντάσου οτι αυτό ρουφάει ότι υπάρχει στην μυτούλα κ πίσω απ'αυτήν και τα οργανα των μωρών μας είναι πολυ-πολυ ευαίσθητα.
Ελπίζω να βοηθήσα λιγάκι

mariposa

εγω κοριτσια προληπτικα το κανω ακομα και οταν αρρωσταινει του βαζω πιο πολυ αλλα φτερνιζεται και βγαινουν οι μυξουλες οποτε δεν του αγορασα ποτε otrisalin

nena1988

εγω απο μονη μου χωρις να μου πει κατι ο γιατρος του βαζω ορο μετα το μπανιο μας και κανα δυο φορες επειδη εβγαλε εμετουλη απο το μυτουλα βουλωσε και την ρουφηξα με τον αποφρακτηρα,ο γιατρος μου ειπε μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις να το κανω γιατι δεν κανει η συχνη χρηση.

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

Angie_77

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Dim έγραψε:
athina235 έγραψε:Κοριτσια η κορη μου ειναι σχεδον 4 μηνων και της βαζω μερα και νυχτα φυσιολογικο ορο στη μυτουλα απο τον πρωτο μηνα...

Να σε ρωτήσω κάτι;; Τέσσερις μήνες τώρα κάθε μέρα είναι βουλωμένη η μύτη του μωρού;; Εμένα μόνο τους δύο πρώτους μήνες μου είχε πει να βάζω μόνο ορό. Ρούφηγμα με αυτό το απαίσιο πράγμα της έκανα μόνο 5 μέρες που είχε συναχωθεί και αυτό ο γιατρός μου πρότεινε να το κάνω το πολύ 3 φορές εκτός και αν ήταν πάρα πολύ μπουκωμένη. Δεν τον ρωτάς πάλι για τον ορό και το ρούφηγμα;; Αλλά πραγματικά ώρες ώρες αγανακτώ, ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του και εμείς οι μανούλες πελαγώνουμε. Τι στο καλό διαφορετικά πράγματα τους μαθαίνουν;;

Κι εγώ ρε κορίτσια την ίδια απορία έχω. Αφού όλοι σπουδάσανε το ίδιο αντικείμενο, πώς είναι δυνατόν να διαφέρουνε τόσο πολύ οι απόψεις τους? Εμένα η μικρούλα μου απο όταν γεννήθηκε έβγαζε μπουκίτσες γάλα και βούλωνε η μυτουλα της. Της έβαζα ορό όπως μου είχε δείξει η παιδίατρος αλλά μια φορά την μέρα. Κάποια στιγμή την ρώτησα μέχρι πόσους μπορώ να βάζω και μου είπε:΅"όσους θές. Ακόμα και 5 να βάλεις δεν πειράζει καθόλου". Από τότε και μέχρι τώρα που βγάζει δοντάκια και έχει και πάλι μυξούλες, τις βάζω όσους χρειάζεται για να παίρνει ανάσα. Συνήθως πρωί και βράδυ!! Στην αρχή πιο μικρή, τσιριζε όταν της τον έβαζα. Κι εγώ στεναχωριόμουν αλλά έλεγα είναι για καλό της. Τώρα δεν κλαίει καθόλου. Γλείφει και τα χειλάκια της μετά γιατί είναι αλμυρός και της αρέσει. χα χα χα. Μην στεναχωριέσται λοιπόν για τα κλάμματα. Μωρά είναι και θα κλάψουν, θα τσιρίξουν, θα γελάσουν....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog