Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Ενδομητριωση
από nanou Σήμερα στις 6:12 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Σήμερα στις 5:54 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από elin1 Σήμερα στις 5:47 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από nafs Σήμερα στις 2:49 pm

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από zeta86 Σήμερα στις 7:19 am

» Εργασία και χαρά(;;;)
από Evagelia3 Χθες στις 9:48 pm

» ολονυκτιο ξυπνημα!
από HappyMama Χθες στις 9:18 pm

» Παπαδάκης Μιλτιάδης γυναικολόγος
από Evagelia3 Χθες στις 7:00 pm

» 1 έτους: φρέσκο, εβαπορέ ή σκόνη;
από kikimam Χθες στις 5:01 am

» Εγκυος μάλλον....
από HappyMama Δευ Nov 24, 2014 9:47 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Δευ Nov 24, 2014 7:30 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
από depy302 Δευ Nov 24, 2014 6:09 pm

» γνωμη για θρησκευτικο γαμο
από vasoulagal Κυρ Nov 23, 2014 7:10 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Σαβ Nov 22, 2014 7:20 pm

» Μαμάδες από Αχαρνές (Μενίδι) και γύρω περιοχές!
από Evagelia3 Σαβ Nov 22, 2014 4:45 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από tzeni27 Σαβ Nov 22, 2014 1:33 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Παρ Nov 21, 2014 9:45 am

» Συνεχείς ωτίτιδες και διαφορετικές απόψεις γιατρών
από anipomoni Παρ Nov 21, 2014 12:16 am

» ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ'ΟΙΚΩΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??
από xrisili Παρ Nov 21, 2014 12:02 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΣ
από HappyMama Πεμ Nov 20, 2014 11:43 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από iouliana Πεμ Nov 20, 2014 11:02 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Τετ Nov 19, 2014 8:34 am

» gunaikologos
από tania1422 Τετ Nov 19, 2014 3:06 am

» εξοπλισμός σε άριστη κατάσταση
από vdimak Τρι Nov 18, 2014 8:08 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από HappyMama Δευ Nov 17, 2014 9:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Δευ Nov 17, 2014 6:12 pm

» Συγνώμη για την ερώτηση!
από Evagelia3 Δευ Nov 17, 2014 5:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Δευ Nov 17, 2014 9:25 am

» θεματακι με την περιοδο....
από maro28 Σαβ Nov 15, 2014 6:27 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από elin1 Παρ Nov 14, 2014 11:16 pm

» Πως βάζω φωτογραφία;;
από tassoula Παρ Nov 14, 2014 10:01 am

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από afroula_27 Παρ Nov 14, 2014 7:02 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Πεμ Nov 13, 2014 9:10 pm

» soldesanil !!
από efffie Πεμ Nov 13, 2014 8:18 pm

» φρουτόκρεμα και κρέμες...
από kikimam Πεμ Nov 13, 2014 4:59 am

» πεθερα εντομοκτονο
από tassoula Τετ Nov 12, 2014 9:17 am

» Θέματα Ιδιωτικής Ασφάλισης
από alexbox Τετ Nov 12, 2014 4:20 am

» Η ΝΥΧΤΑ....ΜΕΡΑ....
από iouliana Τετ Nov 12, 2014 1:31 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:29 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:01 pm

Παρόντες χρήστες
390 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 7 μέλη, 0 μη ορατοί και 383 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

depy302, elin1, maro28, nanou, sofoula29, vasoulagal, κουνελάκι

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 τραχηλιτιδα στό Πεμ Apr 07, 2011 9:15 pm

katrinaki

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κορίτσια έχω μια απορία.πριν 1 βδομάδα έκανα τεστ παπ και το αποτέλεσμα ήταν ήπια φλεγμονή στον τράχηλο από μύκητα(η καλλιέργεια κολπικών υγρών που προηγήθηκε ήταν καθαρή).οπότε τώρα κάνω μια θεραπεία γι'αυτό.αντιβίωση,υπόθετα και κρεμούλα.και η γιατρός μου είπε οτί μετά από αυτή τη θεραπεία θα είμαι οκ.και το τεστ παπ πάλι μετά από ένα χρόνο.α,μου έκανε και κολπικό υπέρηχο και μου είπε πως και από εκεί όλα καλά ήταν.μάλιστα τώρα μόλις τελειώσω με την θεραπεία θα κάνω και το εμβόλιο.ωστόσο κάπου εδώ σε παλιότερο θέμα διάβασα για την μέθοδο της κρυοπιξίας.πότε γίνεται αυτό;υπαρχει περίπτωση δηλαδή με την θεραπεία που κάνω τώρα να μην υπάρχει αποτέλεσμα;και αν όχι πως θα το ξέρω;και η κρυοπιξία πότε γίνεται;

2 Απ: τραχηλιτιδα στό Πεμ Apr 07, 2011 11:00 pm

nena1988

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα,παθαινω συνεχεια κολπιτιδες και αρκετες φορε μου το γυρισε και σε τραχηλιτιδα κανω απλα μια θεραπεια και περναει,για κρυοπηξια δεν μου εχει πει κανενας γιατρος και νομιζω οτι η κρυοπηξια γινεται σε σοβαροτερες περιπτωσει οπως κονδυλωματα και τα λοιπα,γιατι να το κανεις?Εγω προσωπικα παθαινω τουλαχιστον 2 φορες το χρονο τραχηλιτιδα και με την θεραπεια που κανω περναει,μια φορα δεν περασε μονο γιατι δεν ειχα κανει εγω σωστα θεραπεια.

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

3 Απ: τραχηλιτιδα στό Πεμ Apr 07, 2011 11:06 pm

penyball

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Συμφωνώ με τη νενα έτσι είναι τα πράματα.Εγώμια φορα επαθα και πέρασε με αντιβίωση.

4 Απ: τραχηλιτιδα στό Πεμ Apr 07, 2011 11:56 pm

stardust

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και γω πριν κανενα διμηνο ειχα παθει τραχιλιτιδα και εκανα μια θεραπεια η οποια κρατουσε μια βδομαδα.επερνα χαπι και μια κρεμα που εβαζα με συριγγα μεσα στον κολπο.απλα αν δεν κανεις σωστα την θεραπεια και ολες τισ μερες να ξερεις δεν θα φυγει και καλο ειναι να μην τα αφηνουμε γιατι εμενα μου χε πει ο γυναικολογος μου επειδη την ειχα ξαναπατησει και οταν πηγα για επανελενχο μου πε πως δεν ειχε φυγει αλλα εγω η γαιδαρα την εκανα την θεραπεια μονο 3 μερες οποτε μου χε πει αν δεν ξαναφυγει η επομενη κινηση θα ηταν καυτηριασμος γιατι πρεπει να φυγει.αλλα αν κανεις σωστα την θεραπεια δεν προκειται να σου μεινει. Smile

5 Απ: τραχηλιτιδα στό Παρ Apr 08, 2011 12:25 am

katerina780

katrinaki έγραψε:κορίτσια έχω μια απορία.πριν 1 βδομάδα έκανα τεστ παπ και το αποτέλεσμα ήταν ήπια φλεγμονή στον τράχηλο από μύκητα(η καλλιέργεια κολπικών υγρών που προηγήθηκε ήταν καθαρή).οπότε τώρα κάνω μια θεραπεία γι'αυτό.αντιβίωση,υπόθετα και κρεμούλα.και η γιατρός μου είπε οτί μετά από αυτή τη θεραπεία θα είμαι οκ.και το τεστ παπ πάλι μετά από ένα χρόνο.α,μου έκανε και κολπικό υπέρηχο και μου είπε πως και από εκεί όλα καλά ήταν.μάλιστα τώρα μόλις τελειώσω με την θεραπεία θα κάνω και το εμβόλιο.ωστόσο κάπου εδώ σε παλιότερο θέμα διάβασα για την μέθοδο της κρυοπιξίας.πότε γίνεται αυτό;υπαρχει περίπτωση δηλαδή με την θεραπεία που κάνω τώρα να μην υπάρχει αποτέλεσμα;και αν όχι πως θα το ξέρω;και η κρυοπιξία πότε γίνεται;
ΠΕΡΑΣΤΗΚΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!ΚΡΥΟΠΗΞΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΤΡΑΧΥΛΙΤΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ,ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΕΤΟΙΑ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΤΟ ΕΛΕΓΕ.ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ.

6 Απ: τραχηλιτιδα στό Παρ Apr 08, 2011 2:16 am

vasoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
..κι εγω καθε χρόνο έχω, λοιπόν πριν 8 χρόνια αν θυμαμαι καλα οταν ήμουν 22 μου έκανε ο γελοίος κρυοπηξία ο γελοιος και άθλιος, δεν είχα κάνει παιδί τότε και δεν έπρεπε να μου το κανει, ο γιατρος μου που το είπα φρίκαρε.
Κάνε την θεραπεία σου και βλέπεις μετά!! Ούτε καν δεν θα μπώ σε λεπτομέρειες για το πόσο πονούσα, ήταν οτι χειρότερο μου έχει συμβεί αλλα καλά να πάθω γιατί δεν πήγα για δεύτερη γνώμη κάπου αλλού!!

Δεν κατακρίνω την θεραπεία μην παρεξηγηθώ κιόλας απλά αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία!!

7 Απ: τραχηλιτιδα στό Παρ Apr 08, 2011 4:49 am

katrinaki

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
stardust έγραψε:Και γω πριν κανενα διμηνο ειχα παθει τραχιλιτιδα και εκανα μια θεραπεια η οποια κρατουσε μια βδομαδα.επερνα χαπι και μια κρεμα που εβαζα με συριγγα μεσα στον κολπο.απλα αν δεν κανεις σωστα την θεραπεια και ολες τισ μερες να ξερεις δεν θα φυγει και καλο ειναι να μην τα αφηνουμε γιατι εμενα μου χε πει ο γυναικολογος μου επειδη την ειχα ξαναπατησει και οταν πηγα για επανελενχο μου πε πως δεν ειχε φυγει αλλα εγω η γαιδαρα την εκανα την θεραπεια μονο 3 μερες οποτε μου χε πει αν δεν ξαναφυγει η επομενη κινηση θα ηταν καυτηριασμος γιατι πρεπει να φυγει.αλλα αν κανεις σωστα την θεραπεια δεν προκειται να σου μεινει. Smile

καταλαβαίνω και ξέρω πως η θεραπεία πρέπει να γίνει ευλαβικά!

8 Απ: τραχηλιτιδα στό Παρ Apr 08, 2011 4:54 am

katrinaki

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κορίτσια. Η γιατρός δεν μου ανέφερε τίποτα για κρυοπηξία απλά εγώ αναρωτήθηκα επειδή το είχα διαβάσει στο forum σε κάποιο άλλο θέμα.
Κάτι όμως που ξέχασα να ρωτήσω την γιατρό και θα ήθελα να ξέρω αν γνωρίζετε εσείς.κατα την διάρκεια της θεραπείας που κάνω τώρα οι επαφές με τον φίλο μου (εννοείται με προφύλαξη) μπορουν να γίνονται κανονικά ή είναι καλό πρώτα να τελειώσω με την θεραπεία και μετά να έρθουμε σε επαφή;

9 Απ: τραχηλιτιδα στό Παρ Apr 08, 2011 4:56 am

katrinaki

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
vasoula έγραψε:..κι εγω καθε χρόνο έχω, λοιπόν πριν 8 χρόνια αν θυμαμαι καλα οταν ήμουν 22 μου έκανε ο γελοίος κρυοπηξία ο γελοιος και άθλιος, δεν είχα κάνει παιδί τότε και δεν έπρεπε να μου το κανει, ο γιατρος μου που το είπα φρίκαρε.
Κάνε την θεραπεία σου και βλέπεις μετά!! Ούτε καν δεν θα μπώ σε λεπτομέρειες για το πόσο πονούσα, ήταν οτι χειρότερο μου έχει συμβεί αλλα καλά να πάθω γιατί δεν πήγα για δεύτερη γνώμη κάπου αλλού!!

Δεν κατακρίνω την θεραπεία μην παρεξηγηθώ κιόλας απλά αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία!!

vasoula τόσο επώδυνη διαδικασία είναι;δεν το ήξερα.μια κοπέλα σε άλλο θέμα εδώ είχε γράψει πως δεν αισθάνεσι κάτι παρά μόνο αυτή την αίσθηση του παγώματος τοπικά.
Ελπίζω ο ανίδεος να μην σου δημιούργησε πρόβλημα μετά.

10 Απ: τραχηλιτιδα στό Παρ Apr 08, 2011 4:58 am

katrinaki

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
katerina780 έγραψε:
katrinaki έγραψε:κορίτσια έχω μια απορία.πριν 1 βδομάδα έκανα τεστ παπ και το αποτέλεσμα ήταν ήπια φλεγμονή στον τράχηλο από μύκητα(η καλλιέργεια κολπικών υγρών που προηγήθηκε ήταν καθαρή).οπότε τώρα κάνω μια θεραπεία γι'αυτό.αντιβίωση,υπόθετα και κρεμούλα.και η γιατρός μου είπε οτί μετά από αυτή τη θεραπεία θα είμαι οκ.και το τεστ παπ πάλι μετά από ένα χρόνο.α,μου έκανε και κολπικό υπέρηχο και μου είπε πως και από εκεί όλα καλά ήταν.μάλιστα τώρα μόλις τελειώσω με την θεραπεία θα κάνω και το εμβόλιο.ωστόσο κάπου εδώ σε παλιότερο θέμα διάβασα για την μέθοδο της κρυοπιξίας.πότε γίνεται αυτό;υπαρχει περίπτωση δηλαδή με την θεραπεία που κάνω τώρα να μην υπάρχει αποτέλεσμα;και αν όχι πως θα το ξέρω;και η κρυοπιξία πότε γίνεται;
ΠΕΡΑΣΤΗΚΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!ΚΡΥΟΠΗΞΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΤΡΑΧΥΛΙΤΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ,ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΕΤΟΙΑ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΤΟ ΕΛΕΓΕ.ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ.

Ευχαριστώ πολύ! Πρώτη φορά μου βρίσκουν τραχηλίτιδα, παρόλο που πριν ένα χρόνο είχα περάσει μια κολπίτιδα!Ελπίζω να φύγει και να πάει απο'κει που'ρθε!!!! Τι τραβάμε και εμείς τα κορίτσια.... Very Happy

11 kruopiksia στό Τρι Dec 27, 2011 10:30 am

so_ma

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalispera...eimai 23 xronwn k exw ena mina pou ekana kruopiksia logw mias traxilitidas. prwti fora ekana test pap k o giatros mou, mou proteine kruopiksia...me epeise oti einai mia upothesi routinas...h alitheia einai oti h oli diadikasia itan polu apli..alla me osa lete me exete tromokratisei...den mou eipe pote oti einai epikindini gia argotera pou tha thelw na kanw paidia...

12 Απ: τραχηλιτιδα στό Τρι Dec 27, 2011 11:49 am

dinaki88

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξέρω για τη θεραπεία αυτή αλλά μόνο μια κοπέλα ανέφερε την άσχημη εμπειρία της, άρα δεν υπάρχει λόγος να τρομοκρατηθεί κανείς. Κι εγώ μπορώ να πω πόσο υπέφερα στη γέννα και να προκαλέσω άσχημα συναισθήματα αλλά αν είμαι η μόνη δε σημαίνει ότι είναι αίσχος εμπειρία ίσως εμένα να μου συνέβη έτσι, ρωτήστε καλύτερα το γιατρό σας.
Επίσης μια κοπέλα ρώτησε για επαφή με το αγόρι/άντρα της κατά τη διάρκεια της θεραπείας?
Θα μπορούσατε ναι, με προφυλάξεις σίγουρα λόγω του ότι η τραχηλίτιδα είναι φλεγμονή είναι δηλ. κάτι σα πληγή και μια απροφύλακτη σεξουαλική επαφή ενέχει κίνδυνο μόλυνσης πάντα από οτιδήποτε μεταφέρει ο σύντροφος που είναι και απλά πράγματα που υπάρχουν στο περιβάλλον μας αλλά επικίνδυνα για μια πληγή.
Αν όμως παίρνεις φάρμακο τύπου πχ Dactarin που είναι αντιμυκητισιακό και κάποια άλλα που μπορείς να διαβάσεις και πάνω αν επιτρέπουν την επαφή, καλό είναι εκτός από προφυλακτικό ή διάφραγμα που θα το χρησιμοποιήσεις για λόγους υγιεινής να έχεις πρόσθετο μέτρο αντισύλληψης γιατί έχουν την ιδιότητα να το αλλοιώνουν, αυτό σε περίπτωση που δεν επιθυμείς εγκυμοσύνη-αλλά όσο παίρνεις αντιβίωση καλύτερα να μην επιθυμείς εγκυμοσύνη Razz
Με λίγα λόγια πρέπει να προσέχεις τα πάντα ή να μην κάνεις βρε αδερφέ Razz

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog