Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Γιατί να ασφαλίσω το παιδί μου;
από alexbox Σήμερα στις 11:25 pm

» είμαι καινούρια αλλά..
από margdimitra Σήμερα στις 11:20 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από katerinoula Σήμερα στις 10:58 pm

» αυχενικη διαφανεια:ποια η εμπειρια σας?
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 10:56 pm

» ΙΟΣ HPV βοήθεια!!!!!
από ede37 Σήμερα στις 10:53 pm

» για να περασει η ωρα:( σας εχουν κανει οι γιαγιαδες την μαγκανια με τον σταυρο???)
από ede37 Σήμερα στις 10:34 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kat_laz Σήμερα στις 10:18 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από maryz-iraklio kritis Σήμερα στις 10:12 pm

» ΕΣΠΑ 2014 -2015
από maryz-iraklio kritis Σήμερα στις 10:08 pm

» ΠΛΥΣΙΜΟ ΔΟΝΤΙΩΝ
από margdimitra Σήμερα στις 9:57 pm

» Για να αρχίσουμε...
από Mamma Tomato Σήμερα στις 9:36 pm

» Καθυστέρηση
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 9:34 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από maria_dou Σήμερα στις 8:00 pm

» Χαμηλη χοριακη !!
από maro28 Σήμερα στις 7:50 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από Anastasie Σήμερα στις 6:25 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από mikrh mama Σήμερα στις 6:13 pm

» Επιθυμία...
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 5:52 pm

» Μανούλες από Ελευσίνα και γύρω περιοχές!!!!
από christinelle Σήμερα στις 5:43 pm

» ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ!!!!!!!!!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 5:34 pm

» το τεστ μου... κ εχω μπερδευτει!!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 5:33 pm

» ΟΙ 8 ΣΥΝΗΘΕΣΤΕΡΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 5:16 pm

» ΣΗΦΗΣ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΗΣ - ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 5:01 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 5:00 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από maria maroui Σήμερα στις 4:56 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 4:22 pm

» Αρνηση για βοηθεια
από kerasoula Σήμερα στις 4:02 pm

» "ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ"ΓΑΛΑΖΙΑ ΑΚΤΗ
από ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΜΑ Σήμερα στις 3:44 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από irenehr Σήμερα στις 3:43 pm

» ΕΔΩ ΜΑΓΙΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΤΟΥ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΑΛΕΚΑ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 3:39 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από dora74 Σήμερα στις 3:39 pm

» Μ Α Κ Α Ρ Ι !!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 3:29 pm

» καλησπερα σε ολες τις μαμαδες
από γεωργια καρ. Σήμερα στις 3:26 pm

» Αναζήτηση gonal
από santal Σήμερα στις 3:17 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 3:16 pm

» Καλημερα κι απο εμενα!
από louloupaki Σήμερα στις 3:11 pm

» ΧΑΡΙΖΩ GONAL
από santal Σήμερα στις 2:58 pm

» ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗτελος
από famozina Σήμερα στις 2:15 pm

» τεραστιος λεκιθικος ασκος ??
από pucca Σήμερα στις 12:26 pm

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 10:03 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΣ ΤΗ ΠΕΡΝΑΜΕ ΜΑΖΙ -ΣΤΕΙΛΕ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΣΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 9:55 am

Παρόντες χρήστες
700 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 41 μέλη, 1 μη ορατός και 658 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

200810, alexbox, Anastasie, Areti2, Chris_E, darsel, Despoina90, Dori, ede37, efaki27, electronio, elife, elila, esprit, fanouria, iouliana, kat_laz, katerinoula, Lillybell, loulou_29, Maimou2009, mamalou, margdimitra, maria1988, Marianna50, markonst, mhtsaina, NOPITSA, pennytol, perperouna, tassoula, thali-alex, tinag, vasoulagal, xrysaki!, Yasmina, zanna, ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ, Σοφία η μέλλουσα μανούλα, ευουλα5, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

EviK

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kai poli kala tha kaneis kai tha ksexasteis kai tha exeis kai pio poli galataki!!!!!!!!!!!1

protoula

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athi έγραψε:απο την πρωτη μερα θηλαζω τη μικρη μου αποκλειστικα.
4 Μαρτίου γεννηθηκε 3.190 με 50 εκατοστά ύψος.
εξέταση παιδίατρου 18/3: κιλά 3.450 με ύψος 53 εκατοστά.
εξέταση παδίατρου 12/4/; κιλά 4.350 με ύψος 56 εκατοστά.
εξέταση παιδίατρου: 8/5: κιλά 5.250 με ύψος 58,5 εκατοστά.
εξέταση παιδίατρου σήμερα 4/6: κιλά 5.720 με ύψος 61 εκατοστά.

31 Μαίου βράδυ μου ήρθε η περίοδος. δεν ξέρω αν παιζει ρόλο στο θηλασμό (πχ μείωση γάλακτος)
με το θήλαστρο όταν και μονο οταν χρειαστει να λειψω βγάζω γύρω στα 70 Ml για να την ταισει η πεθερά μου μέχρι να ξανάρθω σπίτι.
εδώ και λίγες μέρες όταν τη θηλάζω βγάζει μια συνεχόμενη φωνούλα σαν γκρίνια, σαν παραπονάκι.
ο παιδίατρος που την είδε σήμερα είπε οτι κανονικά θα έπρεπε να πάρει γύρω στα 700 γραμμάρια βάρος, αλλα να μην ανησυχω κι αν είναι να της δώσω και λίγο συμπλήρωμα! μόλις άκουσα για συμπλήρωμα ταχασα!
με το θήλαστρο σήμερα που έπρεπε να βγω (έχω μια βδομάδα να βγάλω με θήλαστρο γάλα) με το ζόρι και απο τα δύο στήθη έβγαλα 40 γραμμάρια γάλα!!!!
αγχώθηκα! στεναχώρήθηκα! τι γίνεται; είναι προσωρινό; φταίει η περίοδος; κόπηκε το γάλα μου; αφήστε που το βλέπω μαλακό το στήθος μου. είπα μήπως φταίει το ότι δεν έτρωγα πολύ καλά αυτές τις μέρες. αλλα δεν πρήζεται μετά από δυο ώρες όπως πριν, δεν στάζει το ένα όταν θηλάζω από το άλλο όπως γινόταν πριν...
έχει κάποια απο σας παρόμοια εμπειρία;
τι ειναι ο επαναγαλακτισμός;
βοηθήστε με. σας παρακαλώ!!!!!
έχω το νοσοκομειακό θήλαστρο το ηλεκτρικό το διπλό ακόμα. δεν το έδωσα πίσω. τζάμπα λεφτά. ψάχνω να βρω το ηλεκτρικό μονό της medela το swing αλλα βρήκα μόνο το jmini electric. δεν το πήρα.

ειχα στην καταψυξη λίγο δικο μου γάλα, μα απο το μπινμπερό το μωρό μου δεν τρελαίνεται...

ψάχνω λύση κι ακούω τις απόψεις σας!!!!
οι ζυγισεις σας ειναι μια χαρα!
μπορει να παρατηρηθει μια μικρη μειωση της γαλακτοφοριας.
καποιες βδομαδες μπορει να μεινει στασιμο το βαρος. αυτο δεν ειναι ενδεικτικο για το βαρος. αν σου λεει για συμπληρωμα απλα θηλαζεις περισσοτερο.
το θηλαστρο δεν λειτουργει σε ολες και συνηθως δεν βγαζουμε μεγαλη ποσοτητα με τις πρωτες χρησεις. και παλι σου τονιζω οτι δεν ενδεικτικο του ποσο γαλα εχεις. οταν θηλαζει το μωρο παραγεις πολυ περισσοτερο.
μπορει να το επηρρεασει αυτο λιγακι, καθως και αν σου λειπει υπνος.
αυτο να κρατησεις! ειναι το καλυτερο!

http://nov08mommies.forumotion.net

protoula

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athi έγραψε:καταλαβαινα σημερα οτι δεν καταπινε το πουλακι μου. και δοκιμασα με το θηλαστρο και το επιβεβαιωσα! σταγονα γαλα δεν τραβουσε απο το στήθος. αρα το παιδακι μου τι ρουφουσε; τιποτα! αερα κοπανιστο.. τζαμπα κουραζοταν!
θα τρελαθω στην ιδεα οτι πειναει και δεν εχει η μανουλα να το ταισει γαλατακι απο το στηθος της!
η αντληση απο το θηλαστρο δεν ειναι επιβεβαιωση αν εχω η δεν εχω πραγματικα γαλα;
το θηλαστρο και ο θηλασμος ειναι τελειως διαφορετικα. μην τα συγκρινεις. επαναλαμβανω, η αντληση δεν ειναι ενδεικτικη της ποσοτητας που παραγεις οταν θηλαζει το μωρο.
ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ! οδηγησε σε λαθος συμπερασμα.

protoula

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athi έγραψε:όπως μου είπε και ο παιδίατρος, έπρεπε ναχει παραπάνω βάρος αυτό το μήνα. σανμ να μην τρώει λοιπόν καλά. γιαυτό μου ανέφερε και το συμπλήρωμα!
να περιμένω για να δω πως θα πάει; ή θα πρεπει να αρχισουμε τελικα και το ξενο γαλα;
μισω ωρα αντλουσα απο το ενα στηθος και εβγαλε με το ζόρι 20 γραμμάρια γάλα! τώρα κοιμάται. όταν ξαναξυπ΄νησει θα του δώσω απο το άλλο στήθος που από φόβο μη δεν βρει το μγρό μου στάλα γάλα, δεν το άγγιξα! γιατί δοκίμασα με μπιμπερό με δικό μου γάλα και δεν δεχόταν να πιει. δν ξερω αν φταιει η θηλη. δεν ειναι η στρόγγυλη. ή φταίει τό ότι του έδωσα εγώ μπιμπερό;
όταν το έδωσα απο το στήθος μου κοιτούσα αν καταπίνει. άκουγα τη φωνούλα του τη συνεχόμενη και την παραπονιάρικη. γιατί νομίζω πως δεν έβρισκε γάλα εγώ;

να περιμενεις και απλα να αυξησεις τους θηλασμους.
μπορει να το ενοχλει και καποια τροφη που τρως και περναει στο γαλα. πχ στην μικρη μου εκανε αερια και ενοχλησεις οταν επινα εγω γαλα και το εκοψα.

protoula

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athi έγραψε:αυτο που γίνεται είναι ότι δεν έχουμε ωράριο θηλασμού. τρώει το μωρό μου όταν και όποτε πεινάσει! αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ζητάει να τρώει πιο συχνά από παλιά. αυτό δεν δείχνει ότι δεν χορταίνει; μπορεί να είμαι λίγο υπερβολική, μα βλέπω και απο το θήλαστρο ότι τραβάει λιγότερο απο όσο τραβούσε πριν από κανα δυο βδομάδες περίπου.
μπορεί να φταίει και η περίοδος;
θα ξαναδοκιμάσω να βγάλω πάλι με το θήλαστρο να δω τι θα συμβει. απο το αριστερό στήθςο μισή ώρα πάλευα και έβγαλα 20 γραμμάρια.
είπαμε. το άλλο δεν το πειράζω, μη τυχόν ξυπνήσει η μπουμπού μου και το βρει κι αυτό άδειο...
δεν βλέπω να κοιμάμαι απόψε...
καλε ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΑΥΞΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ! μην αγχωνεσαι, κατα περιοδους θα εχεις το φαινομενο αυτο. πρεπει να γινεται για να αυξανεται η παραγωγη σου.
ασε το θηλαστρο και βγαλε εξω το στηθος. Cool

πολλη πολλη θετικη ενεργεια σου στελνω μανουλα. θα τα καταφερετε κι εσεις, ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ! I love you

nikoleta

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Athi μου το πέρασα κι εγώ αυτό αλλά τελικά δεν ήταν τίποτα. Καταρχήν για την περίοδο δεν ισχύει το κόψιμο του γάλακτος γιατί εγώ είχα κανονικά από τις 50 μέρες και θήλασα 13 μήνες. Όταν η μικρή μου ήταν 2 μηνών προσπαθούσα να τη θηλάσω και νόμιζα ότι δε χόρταινε. Έκλαιγε και δεν μπορούσε να κοιμηθεί οπότε της έδινα λίγο ξένο γάλα και ησύχαζε. Αυτό με έκανε να πιστέψω ότι δεν είχα αρκετό γάλα (μάλιστα ένιωθα το στήθος μου άδειο). Επίσης το πρωί που υποτίθεται ότι έχουμε πιο πολύ γάλα προσπαθούσα να βγάλω με το θήλαστρο αλλά τίποτα, ούτε σταγόνα. Ήμουν λοιπόν σίγουρη ότι δεν είχα γάλα. Ευτυχώς 2 μέρες αργότερα πήγα στο γυναικολόγο μου και του εξήγησα. Μου είπε ότι:
1. Το θήλαστρο μπορεί να μη τραβάει σταγόνα αλλά το παιδί προκαλεί την έκκριση ορμονών που βοηθάνε στο να κατέβει το γάλα και σίγουρα αν το βάλω στο στήθος θα μπορέσει να φάει αφού όσο τραβάει το παιδί τόσο παράγει ο οργανισμός μας γάλα και
2. Το ότι την τάιζα με τις ώρες και δεν ησύχαζε δε σημαίνει ότι δε χορτάινει. Μου είπε ''αγχώνεσαι για το παιδί με αποτέλεσμα να του μεταφέρεις το άγχος σου και να μην μπορεί να κοιμηθεί''
Επειδή έχω πολύ εμπιστοσύνη στο γιατρό μου πίστεψα στα λόγια του και όταν γύρισα σπίτι ήμουν σίγουρη ότι η μικρή μου θα κοιμηθεί χορτάτη. Έτσι και έγινε, την τάισα και επειδή ήταν λίγο ανήσυχη της έδωσα λίγο τσάι και κοιμήθηκε αμέσως. Από τότε κοιμάται μόνη της 12 ώρες σερί μέχρι και τώρα που είναι 21 μηνών και δεν της έδωσα ποτέ ξένο γάλα αφού μέχρι 6 μηνών θήλασα αποκλειστικά (και συνέχισα μέχρι τους 13 μήνες). Θα σου έλεγα λοιπόν να είσαι σίγουρη για το ότι η φύση ξέρει καλύτερα από εμάς, οπότε σίγουρα θα προσφέρει στο μωράκι σου ότι χρειάζεται. Αρκεί να μην έχεις άγχος.

valerakievelinaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο με την μπυρα δεν υσχειει !! ισα ισα που μπορρει να προκαλεσει αντιθετα αποτελεσματα !! αν θες πραγματινα να αυξησεις την παραγωγη βαζε το μωρο συνεχεια στο στηθος !! αν του ζητησεις να σου φτιαξει γαλα θα σου φτιαξει αν ομως δεν του ζητας δεν θα σου φτιαξει !! δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι θελω να πω !! και αν παλι δεν εισαι σιγουρη παρε ταμπλετες τριγωνελας απο το φαρμακειο ..προσεχε τι τρως γιατι ο δυοσμος το σκορδο και το φασκομηλο μειωνουν το γαλα πολλα υγρα ξεκουραση και θετικη σκεψη !! οταν ταιζεις το μωρο σου να σκεφτεσαι οτι τρωει και χορταινει και οχι οτι αααα δεν μπορει να χορτασει γιατι δεν εχεις γαλα καταλαβες ;;; φιλακια !! μην ανυσηχεις καθολου !! Laughing

ΘεονιΜ*

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑχχχ μανουλες και εγω μια τα ιδια επαθα και ειμαι να σκασω..επρπε λεει ο γιατρος να εχει παρει 250γρ παραπανω και απο οταν γεννηθηκε μια φορα δεν μου εχει πει οτι εχει καλο βαρος..παντα ηταν λιγοτερο.. τωρα ειναι 5250 και 67 ποντους και απο την Κυριακη αρχισαμε συμπληρωμα...εε θα σκασω..τοσες προσπαθειες οοολο αυτο τον καιρο και τιποτα?προσπαθησα και μια μερα να την θηλασω παλι αποκλειστικα χωρις να δωσω συμπληρωμα και παλι μου εδειχνε να πειναει..σημερα παλι το εκανα τωρα το βραδυ και ακομα δεν εχει δειξει να πειναει,κοιμαται ησυχη η κοπελιτσα μ..
Πραγματικα εχω πελαγωσει και θελω να μου λυσετε μια απορια..λετε να ειναι αργα να ξεκινησω παλι αποκλειστικα τον θηλασμο?

selini-giorgos

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΘεονιΜ* έγραψε:ΑΑΑΑΑΑΑΑΑχχχ μανουλες και εγω μια τα ιδια επαθα και ειμαι να σκασω..επρπε λεει ο γιατρος να εχει παρει 250γρ παραπανω και απο οταν γεννηθηκε μια φορα δεν μου εχει πει οτι εχει καλο βαρος..παντα ηταν λιγοτερο.. τωρα ειναι 5250 και 67 ποντους και απο την Κυριακη αρχισαμε συμπληρωμα...εε θα σκασω..τοσες προσπαθειες οοολο αυτο τον καιρο και τιποτα?προσπαθησα και μια μερα να την θηλασω παλι αποκλειστικα χωρις να δωσω συμπληρωμα και παλι μου εδειχνε να πειναει..σημερα παλι το εκανα τωρα το βραδυ και ακομα δεν εχει δειξει να πειναει,κοιμαται ησυχη η κοπελιτσα μ..
Πραγματικα εχω πελαγωσει και θελω να μου λυσετε μια απορια..λετε να ειναι αργα να ξεκινησω παλι αποκλειστικα τον θηλασμο?

Ξεκινα να θηλαζεις συχνα το παιδι,προσφερε συχνα το στηθος για να αυξησεις παραγωγη.Το συμπληρωμα ειναι η αρχη του τελους στον θηλασμο.Θηλαζε συχνα και ολα θα πανε καλα.

Rinoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θηλάζεις αρκετό καιρό, μου κάνει εντύπωση. Είναι χαρούμενο γενικά το μωρό? Μήπως έχεις αραιώσει τους θηλασμούς ή έχεις βάλει ωράρια? Νομίζω εύκολα θα κόψεις το συμπλήρωμα αν είναι λιγη η ποσότητα που δίνεις.

ΘεονιΜ*

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
θηλαζουμε απο την στιγμη που γεννηθηκε αποκλειστικα αλλα εφοσον μου ελεγε ο γιατρος πως δεν παιρνει καλο βαρος και εβλεπα και τις τελευταιες μερες να θελει να τρωει πιο συχνα και πιο συχνα ειπα να μην το ταλαιπωρω με πεινα...δεν εβλεπα αλλη λυση γτ παλευα σχεδον 15μερες ετσι και δεν ηξερα τι να κανω..Βρηκα σαν λυση το συμπληρωμα αλλα δεν θελω με τιποτα..μου κακοφαινεται πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ να μην τα καταφερω για την μπεμπουλα μ!!!
Ρινουλα δεν θηλαζα με ωρες..μονο στην αρχη που ετσι μου ειχαν πει αλλα στον μηνα και ισως πιο πριν το ειχα κοψει αυτο..οποτε πεινουσε της εδινα,αλλα παντα ηταν τακτικα τα γευματα με μικρο αποκλεισμο.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Απο χθες το βραδυ τησ δινω παλι μονο το δικο μου και δειχνει ευχαριστημενη,δεν κλαιει οπως πριν ολη την ωρα..για να δουμε,μακαρι να ειναι ''μια φαση'' ..
Να της δινω καθολου συμπληρωμα λετε ε? Φοβαμαι μην δεν παρει παλι βαρος και απογοητευθω!

selini-giorgos

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μην το σκεφτεσαι ετσι,οσο αγχωνεσαι τοσο θα μπαινεις σε πειρασμο να δωσεις συμπληρωμα.Ειπαμε οτι ο θηλασμος ειναι μια σχεση προσφορας και ζητησης,οσο πιο πολυ θηλαζεις τοσο πιο πολυ γαλα θα εχεις,οσο αναπληρωνεις γευματα με υμπληρωμα σταδιακα θα κοβεται το γαλα σου.Δινε στηθος,μην κοιτας ρολογια και ολα θα πανε καλα.Μην περιμενεις απο τον παιδιατρο σου να σε στηριξει...και διαβασε και αυτο
http://ariadni144.wordpress.com/2009/06/25/%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%81%CE%AF%CE%B6%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CE%AD%CE%BD%CE%B1%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%AF/

nena1988

selinigiorgos πολυ χρησιμο το αρθρο που ανεβασες ειδικα για εμας τις μελλοντικες μανουλες,που ακομα ψαχνομαστε..Αληθεια,ποτε πρεπει να παω να δω τον παιδιατρο του μωρου μου,μετα που γεννησω ή λιγο πριν γεννησω να γνωριστουμε και μετα οταν γεννηθει το μωρο να τον καλεσω σπιτι να ερθει να το δει?

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

selini-giorgos

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κατα την δικη μου γνωμη το καλυτερο θα ηταν να να ξεκινησεις να ψαχνεις παιδιατρο πριν γεννησεις για να εχεις το περιθωριο να βρεις καποιον που να ειναι κοντα στα θελω σου.Ειναι πολυ σημαντικο να υπαρχει μοα κοινη γραμμη,να ξερει,να σεβεται και να υποστηριζει αυτα που θελεις για το παιδι.Εγω εχω μια πολυ καλη παιδιατρο η οποια ομως δεν γνωριζει και τοοοσα για τον θηλασμο,σεβαστηκε ομως οτι ημουν καθετη σ΄αυτο το θεμα και δεν μου βαζει τρικλοποδιες,ισα ισα πανε ολα βαση αυτου.Θελει ψαξιμο παντως να βρεις καποιον που να σου ταιριαζει.

ΘεονιΜ*

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οντως ενδιαφερον αρθρο.
Κριμα να μην ειναι οι παιδιατροι ενημερωμενοι για τετοια θεματα,να μην βοηθουν,να μην ΞΕΡΟΥΝ..Κριμα πραγματικα!
Το πολεμαω να θηλαζουμε παλι αποκλειστικα,αφου βλεπω και την μπεμπα ευχαριστημενη δεν αγχωνομαι!Ολα καλα θα πανε Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog