Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» απορίες εν μεσω μερικής αποκόλλησης
από anaisanais Σήμερα στις 2:46 am

» Ρουχα/παπουτσια για αγορια&κοριτσια απο 0-7 χρ. σε συμβολικες τιμες
από Joana Σήμερα στις 2:06 am

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από mikrimama Σήμερα στις 12:38 am

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από zouzounoasteroskoni Σήμερα στις 12:28 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από mama prwti fora Σήμερα στις 12:16 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Σήμερα στις 12:10 am

» προσπαθεια σπερματεγχυσης
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Σήμερα στις 12:10 am

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #139
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Σήμερα στις 12:08 am

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από margdimitra Χθες στις 11:30 pm

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από Stevi_tasos Χθες στις 11:27 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από irene-_- Χθες στις 11:16 pm

» mipos eimai egkuos
από Anna lamda Χθες στις 10:59 pm

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από ede37 Χθες στις 10:56 pm

» ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
από gallida Χθες στις 9:13 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από demaki88 Χθες στις 8:45 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Χθες στις 7:27 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από danae_93 Χθες στις 7:23 pm

» συσπασεις...
από ANGEL Χθες στις 5:46 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΔΑΝΙΚΑ ΩΑΡΙΑ
από efaki27 Χθες στις 5:42 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Stevi_tasos Χθες στις 4:51 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από Mare Χθες στις 3:58 pm

» παραξενα ονειρα
από maro28 Χθες στις 2:55 pm

» Εσείς αισθανθήκατε πόνο κατά την εμφύτευση του ωαρίου;
από depytsilo Χθες στις 1:52 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 1:16 pm

» sos mono zimarika
από ANGEL Χθες στις 1:07 pm

» Χαμηλη χοριακη !!
από fanouria Χθες στις 1:04 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ, ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΤΑ LIDL
από Stevi_tasos Χθες στις 7:59 am

» Β' τριμηνο: Αυπνοια :(
από anaisanais Χθες στις 5:37 am

» Ινομυωμα και εκγυμοσυνη
από dora74 Τρι Jul 22, 2014 9:46 pm

» Αναγνώριση Κυοφορούμενου Τέκνου
από dora74 Τρι Jul 22, 2014 9:18 pm

» Παιδικοί σταθμοί περιοχής Δραπετσώνας-Κερατσινίου!
από ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ 1970 Τρι Jul 22, 2014 5:39 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από Aurora Τρι Jul 22, 2014 3:52 pm

» ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ; ΑΓΟΡΑΣΕ ΦΙΔΙΑ-ΚΟΜΠΡΕΣ!!!!
από Stevi_tasos Τρι Jul 22, 2014 3:50 pm

» σας εχει συμβει;
από maro28 Τρι Jul 22, 2014 3:36 pm

» Προσπάθεια για μωρό και θάλασσα
από JELLYFISH Τρι Jul 22, 2014 3:29 pm

» χοριακη στην εξωσωματικη
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Τρι Jul 22, 2014 1:52 pm

» ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ-ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ
από elin1 Τρι Jul 22, 2014 12:59 pm

» έχει τύχει σε κάποια??
από Yasmina Τρι Jul 22, 2014 11:44 am

» ΟΔΟΝΤΟΦΥΙΑ ΜΩΡΟΥ 20 ΜΗΝΩΝ
από Yasmina Τρι Jul 22, 2014 11:30 am

» Μικρες μανουλες!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Τρι Jul 22, 2014 11:28 am

Παρόντες χρήστες
218 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 4 μέλη, 0 μη ορατοί και 214 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

anaisanais, love4, mama prwti fora, Βάνα Κ.

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Αργυρώ030509

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το μόνο χρονοβόρο είναι το λούσιμο για να φύγουν οι ψείρες!!!είναι όμως ακίνδυνο!!! Smile

Αργυρώ030509

για να φύγει η βαζελίνη!!!λάθος!!! Laughing

tresor

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αργυρώ030509 έγραψε:Εγώ θα σας πώ ένα τρόπο που πιάνει πάντα,το κάνω όποτε μου χρειαστεί και όπου το είπα και το έκαναν,είχαν άμεσα αποτελέσματα!
Θα πάρετε ένα βαζάκι βαζελίνη απο το φαρμακείο και ένα σκουφάκι μπάνιου (σαν αυτά που φοράνε οι γιαγιάδες στο ντους για να μην βρέχουν το μαλλί).
Θα απλώσετε την βαζελίνη στην ρίζα του μαλλιού και σιγά σιγά προς τις άκρες!
Μόλις καλύψετε ΟΛΑ τα μαλλιά,κάνετε ένα παχύ στρώμα με λίγη ακόμα βαζελίνη και φοράτε το σκουφάκι στο παιδί ή σε εσάς!
Την άλλη μέρα,παίρνετε την χτένα για τις ψείρες και αρχίζετε να χτενίζετε τα μαλλιά.Αυτό θα το επαναλάβετε μερικές φορές και μετά θα τα λούσετε!
Το βράδυ απλά θα ξαναχτενίσετε για να βγάλετε τις νεκρές ψείρες-κόνιδες που τυχόν έχουν μείνει στο κεφάλι!
Θα λούζετε το κεφάλι συνέχεια για την επόμενη εβδομάδα (για να φύγει η βαζελίνη) αλλά πιστέψτε με οτι αξίζει τον κόπο!
Ψοφάνε οι ψείρες και οι κόνιδες και το μαλλί γίνεται απίστευτα απαλό!!!!
Δοκιμάστε το άφοβα!
Θα καταργήσετε οτιδήποτε άλλο!!!
Είμαι σίγουρη! Smile

Την προηγούμενη φορά που είχε ψείρες η μικρή μου καθαρίσαμε με ξύδι.Τώρα όμως κάπου είχε κάτι στο κεφαλάκι της που την έτσουξε πολύ με το ξύδι και δεν κάθεται με τίποτα.Οπότε θα δοκιμάσω σίγουρα τη βαζελίνη γιατί δεν θέλω να της βάλω χημικά.

http://www.jlamprou.blogspot.com

Αργυρώ030509

είμαι σίγουρη οτι θα ενθουσιαστείς με το άμεσο αποτέλεσμα,χωρίς καμμία απολύτως χρήση χημικών!
εγώ βρήκα την ησυχία μου ,έτσι!(και όσες το εφάρμοσαν).
καλά "ξεψειρίσματα"! Wink

tresor

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αργυρώ030509 έγραψε:είμαι σίγουρη οτι θα ενθουσιαστείς με το άμεσο αποτέλεσμα,χωρίς καμμία απολύτως χρήση χημικών!
εγώ βρήκα την ησυχία μου ,έτσι!(και όσες το εφάρμοσαν).
καλά "ξεψειρίσματα"! Wink
Αχ ευχαριστώ πολύ!΄
Της το έκανα σήμερα το βράδυ και περιμένω πως και πως αύριο να τη χτενίσω και να τη λούσω.Μακάρι να ξεμπερδέψουμε.

gennie

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτό μου το είπε κι εμένα η φαρμακοποιός μου, αλλά μου είπε την παραλλαγή με το τζελ. Παίρνεις το τζελ της οκάς και ΓΕΜΙΖΕΙΣ το κεφάλι του παιδιού. Αυτό περιβάλλει τις ψείρες και τις σκάει. Το ίδιο που γράφει και το ITAX ότι κάνει (αυτό που πήρα τελικά) γιατί έχει κάποια ουσία σιλικόνης και παθαίνει ασφυξία το έντομο. Βέβαια, παρόλο που γράφει ότι δεν έχει χημικό εντομοκτόνο δεν το πιστεύω, γιατί βρωμούσε σαν autan. Πάντως καθάρισε αμέσως και απλώς αύριο θα του κάνω την επανάληψη, πιο πολύ προληπτικά.

valerakievelinaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παντως κοριτσια πηρα το lice rep set της freezyderm και ειναι πολυ καλο ! βεβαια εκανα την αγωγη οπως ελεγε !την 1η μερα την 3η την 7η και την 11η ειχε δεν ειχε απο την 3η μερα !το μονο οτι επειδη ειχα κανει ραματα στο χερι μου δεν μπορουσα να την χτενισω αλλα το εκανε η μανα μου !

tresor

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αργυρώ030509 έγραψε:το μόνο χρονοβόρο είναι το λούσιμο για να φύγουν οι ψείρες!!!είναι όμως ακίνδυνο!!! Smile
Αργυρώ σε πόσες μέρες περίπου θα καθαρίσει;

Αργυρώ030509

εμένα που έχει μακριά μαλλάκια,περίπου μία εβδομάδα για να φύγει τελείως! Smile

tresor

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τι να πω... μακάρι να καθαρίσει εντελώς σε μία εβδομάδα...
Πάντως εχθες ήμουν στα πρόθυρα του εγκεφαλικού.Την είχα λούσει περίπου 10 φορές.Τι με παιδικό σαμπουάν, τι με το δικό μου , τι με πράσινο σαπούνι, μέχρι και αυτό που πλένω τα πιάτα έβαλα και δεν υπήρχε καμμία βελτίωση.Το τονίζω καμμία!Φυσικά δεν υπήρχε περίπτωση να βγει έτσι έξω το παιδί που σημαίνει ότι θα έχανε το προνήπιο , το μπαλέτο και εγώ κάποιες δουλειές που είχα κανονίσει ποιός ξέρει για πόσες μέρες.Τελικά έψαξα στο νετ και μεταξύ άλλων διάβασα ότι φεύγει με baby oil .Πήγα αγόρασα, της έβαλα και μπορώ να πω ότι κατά 85% καθάρισαν τα μαλλιά της.Πάλι δείχνουν λίγο λαδωμένα αλλά τουλάχιστον μπορεί να κυκλοφορήσει άνετα το παιδί.
Τουλάχιστον ξεμπερδέψαμε από τις ψείρες! Να δω πως θα ξεμπερδέψουμε από τη λίγδα τώρα.
Δεν νομίζω να το ξανακάνω...

jojo_mama

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ εγω να δειτε τι παθαινα με τις ψειρες μικρη...

στην αυστραλια να υπηρχε η τελευταια ψειρα και στην κινα ο ψειρος...στο δικο μου το κεφαλι θα ζευγαρωναν!!!!!

και τι δε δοκιμασε η ερμη η μανα μου....οινοπνευμα,πρασινο σαπουνι,πετρελαιο,ξυδι κ ολα αυτα με ενα σοβρακο του αδερφου μου στο κεφαλι μου. Δεν εφευγαν με τιποτα...

μεχρι που στην εκτη δημοτικου κατεβαινει ο μπαμπας μου απο Αθηνα καποια στιγμη και εχει μαζι του ενα σπρευ... με κατεβαζουν στο υπογειο..με ψεκαζουν ξαναφοραω το σοβρακο και την αλλη μερα το πρωι το σοβρακο απο ασπρο ειχε γινει μαυρο απο τα πτωματα!

Απο τοτε δεν ξανακολλησα ΠΟΤΕ!..λες και αλλαξε το δερμα μου...

τι σπρευ ηταν αυτο θα με ρωτησετε...το ανακαλυψα μια εβδομαδα μετα οταν πηρα το μπουκαλι στα χερια μου και απ εξω ειχε τη φωτογραφια μιας....ΚΟΤΑΣ!!!! ηταν για κοτες το σπρευ κοριτσια.....

ακομα του το "χτυπαω" του πατερα μου!

gennie

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
jojo_mama έγραψε:

τι σπρευ ηταν αυτο θα με ρωτησετε...το ανακαλυψα μια εβδομαδα μετα οταν πηρα το μπουκαλι στα χερια μου και απ εξω ειχε τη φωτογραφια μιας....ΚΟΤΑΣ!!!! ηταν για κοτες το σπρευ κοριτσια.....

ακομα του το "χτυπαω" του πατερα μου!

αχ!!! μ'έκανες και γέλασα!!!
μην ανησυχείς, μάλλον μεταλλάχτηκες, γι αυτό δεν ξανακόλλησες!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

CHRISLA2216

tresor έγραψε:
Αργυρώ030509 έγραψε:Εγώ θα σας πώ ένα τρόπο που πιάνει πάντα,το κάνω όποτε μου χρειαστεί και όπου το είπα και το έκαναν,είχαν άμεσα αποτελέσματα!
Θα πάρετε ένα βαζάκι βαζελίνη απο το φαρμακείο και ένα σκουφάκι μπάνιου (σαν αυτά που φοράνε οι γιαγιάδες στο ντους για να μην βρέχουν το μαλλί).
Θα απλώσετε την βαζελίνη στην ρίζα του μαλλιού και σιγά σιγά προς τις άκρες!
Μόλις καλύψετε ΟΛΑ τα μαλλιά,κάνετε ένα παχύ στρώμα με λίγη ακόμα βαζελίνη και φοράτε το σκουφάκι στο παιδί ή σε εσάς!
Την άλλη μέρα,παίρνετε την χτένα για τις ψείρες και αρχίζετε να χτενίζετε τα μαλλιά.Αυτό θα το επαναλάβετε μερικές φορές και μετά θα τα λούσετε!
Το βράδυ απλά θα ξαναχτενίσετε για να βγάλετε τις νεκρές ψείρες-κόνιδες που τυχόν έχουν μείνει στο κεφάλι!
Θα λούζετε το κεφάλι συνέχεια για την επόμενη εβδομάδα (για να φύγει η βαζελίνη) αλλά πιστέψτε με οτι αξίζει τον κόπο!
Ψοφάνε οι ψείρες και οι κόνιδες και το μαλλί γίνεται απίστευτα απαλό!!!!
Δοκιμάστε το άφοβα!
Θα καταργήσετε οτιδήποτε άλλο!!!
Είμαι σίγουρη! Smile

Την προηγούμενη φορά που είχε ψείρες η μικρή μου καθαρίσαμε με ξύδι.Τώρα όμως κάπου είχε κάτι στο κεφαλάκι της που την έτσουξε πολύ με το ξύδι και δεν κάθεται με τίποτα.Οπότε θα δοκιμάσω σίγουρα τη βαζελίνη γιατί δεν θέλω να της βάλω χημικά.

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΤΟ ΞΥΔΙ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΙΣ ΚΟΝΙΔΕΣ?? Η' ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΨΕΙΡΕΣ?? ΓΙΑΤΙ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΣΠΡΕΙ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΝΙΔΕΣ...
ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΝΑ ΔΩ..

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σαν κομμωτρια θα σας πω ένα πρακτικό το οποίο κάνει δουλειά . Πάιρνετε ένα βαποζινατερ και βάζετε λίγο ελαιολαδο ένα φλιτζανάκι του καφέ 2 φλιτζανάκια ξύδι και ένα κεφαλάκι σκόρδο το οποίο εχετε πάρει τα κεφαλάκια και τα ψιλοκόβετε και τα ρίχνετε μέσα . Ψεκάζετε το μαλλί απο την ρίζα προς την άκρη και κάνετε μασάζ και τα τυλίγετε με ένα σκουφάκι η πετσέτα . Το σκόρδο λόγω της μυρωδιάς μαζί με το ξύδι της σκάνε και το λάδι επειδή είναι θερμαντικό αυτές δνε αντέχουν στη ζέστη (το ιδιο γινετε και με τη βαζελίνη)αφ'ηστε το οσο περισσερο μπορείτε μετά λούστε κανονικά με ειδκό σαμπουαν . Αν είναι αγορι μπορείς να το κουρέψεις και τελειωνεις στο κορίτσι όμως πρεπει να αφιερωσεις χρόνο να καθαρίσεις απο της κόνιδες επειδή ναι με ψοφάνε αλλά αν δεν ασχοληθεις δεν πεφτουν μόνες.
Εγω με τη σειρά Nice'n clear της power health είμαι απόλυτα ευχαριστημένη είναι σαμπουαν και λοσιον κοστίζει γυρω στα 35 ευρω αλλά μέσα σε 7 μέρες έχουμε καθαρίσει αρκει να τηρηθει ακριβως η σειρά . Το καλό είναι ότι μετά με το χτενάκι ρίχνει και τα αυγά . Επίσης οι ψείρες δεν ζουν εκτός κεφαλής και ο χρόνος ζωής του ειναι λίγος απλά δεν μοιραζόμαστε πετσετες χτενες και μαξιλάρια αντικειμενα που μένουν επάνω τρίχες άρα και τα αγαπημενα ζωάκια των παιδιών μας.Και να σας πω και κάτι να γελάσετε :όταν κόλλησε ο Σταύρος ψείρες ο άντρα μου καθόταν στον υπολογιστή και του ειπα πήγαινε να πάρεις απο το φαρμακείο το σαμπουάν για το παιδί και εκείνος δεν σηκωνόταν και λέει ο Σταύρος :αμά τι πατερας είσαι εσυ:που δεν πας να πάρεις φαρμακο για τις ΣΠΕΙΡΕΣ ΜΟΥ!!! ΕΧΩ ΣΠΕΙΡΕΣ ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΙΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ..... απο τότε έχουμε και λέμε να δούμε έχουμε σπείρες;

CHRISLA2216

βανια έγραψε:σαν κομμωτρια θα σας πω ένα πρακτικό το οποίο κάνει δουλειά . Πάιρνετε ένα βαποζινατερ και βάζετε λίγο ελαιολαδο ένα φλιτζανάκι του καφέ 2 φλιτζανάκια ξύδι και ένα κεφαλάκι σκόρδο το οποίο εχετε πάρει τα κεφαλάκια και τα ψιλοκόβετε και τα ρίχνετε μέσα . Ψεκάζετε το μαλλί απο την ρίζα προς την άκρη και κάνετε μασάζ και τα τυλίγετε με ένα σκουφάκι η πετσέτα . Το σκόρδο λόγω της μυρωδιάς μαζί με το ξύδι της σκάνε και το λάδι επειδή είναι θερμαντικό αυτές δνε αντέχουν στη ζέστη (το ιδιο γινετε και με τη βαζελίνη)αφ'ηστε το οσο περισσερο μπορείτε μετά λούστε κανονικά με ειδκό σαμπουαν . Αν είναι αγορι μπορείς να το κουρέψεις και τελειωνεις στο κορίτσι όμως πρεπει να αφιερωσεις χρόνο να καθαρίσεις απο της κόνιδες επειδή ναι με ψοφάνε αλλά αν δεν ασχοληθεις δεν πεφτουν μόνες.
Εγω με τη σειρά Nice'n clear της power health είμαι απόλυτα ευχαριστημένη είναι σαμπουαν και λοσιον κοστίζει γυρω στα 35 ευρω αλλά μέσα σε 7 μέρες έχουμε καθαρίσει αρκει να τηρηθει ακριβως η σειρά . Το καλό είναι ότι μετά με το χτενάκι ρίχνει και τα αυγά . Επίσης οι ψείρες δεν ζουν εκτός κεφαλής και ο χρόνος ζωής του ειναι λίγος απλά δεν μοιραζόμαστε πετσετες χτενες και μαξιλάρια αντικειμενα που μένουν επάνω τρίχες άρα και τα αγαπημενα ζωάκια των παιδιών μας.Και να σας πω και κάτι να γελάσετε :όταν κόλλησε ο Σταύρος ψείρες ο άντρα μου καθόταν στον υπολογιστή και του ειπα πήγαινε να πάρεις απο το φαρμακείο το σαμπουάν για το παιδί και εκείνος δεν σηκωνόταν και λέει ο Σταύρος :αμά τι πατερας είσαι εσυ:που δεν πας να πάρεις φαρμακο για τις ΣΠΕΙΡΕΣ ΜΟΥ!!! ΕΧΩ ΣΠΕΙΡΕΣ ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΙΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ..... απο τότε έχουμε και λέμε να δούμε έχουμε σπείρες;

βανια μου σαν κομμωτρια που εισαι- δεν το ηξερα κιολας να σε ρωτησω νωριτερα- η βαφη μαλλιων κανει καμια δουλεια εναντια στις ψειρες-κονιδες??

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι κάνει λόγω των χημικών στοιχείων τις σκοτώνει τις σκάει αλλά δεν την ρίχνει αλλά αν βγεί το μαλλί στι ρίζα μπορεί να κολλήσει πάλι . Απο την άλλη είναι παράτολμο να βάλεις σε μικρό παιδί βαφή καλύτερα να κόψεις το μαλάκι το οποίο κάποια στιγμή μακραίνει , βέβαια μην ξέχναμε η ψείρες στέκονται στην ρίζα αλλά οι κόνιδες παντού οπότε αν είναι μακρύ το μαλλάκι σε ένα κοριτσακι να το κάνεις καρρέ θα μακρύνει και θα έχεις λύση εν μέρη το πρόβλημα χωρίς να δημιουργήσεις κάποιο προβλημα στο δέρμα του παιδιού. Συνηθως στο κομμωτηριο στα παιδάκια κάνουμε χρωμοβαφή δηλαδή βάζουμε το προιον της βαφής μόνο με νερό και ελάχιστο σχεδόν καθόλου οξυζενέ.

fani82

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
DEN XERW AN TO EXEIS DOKIMASEI XYDI EMENA H MHTERA MOY ME XYDI MOY TIS EBGAZE!ME ELOYZE ME XYDI KAI META ME TO XTENAKI BGENANAI.KALA MILAME FAGOYRA ME EPIASE!!!!!!!!!!!KALH EPITYXIA! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

gennie

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βανια έγραψε:... και λέει ο Σταύρος :αμά τι πατερας είσαι εσυ:που δεν πας να πάρεις φαρμακο για τις ΣΠΕΙΡΕΣ ΜΟΥ!!! ΕΧΩ ΣΠΕΙΡΕΣ ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΙΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ..... απο τότε έχουμε και λέμε να δούμε έχουμε σπείρες;

Laughing Laughing Laughing Laughing

CHRISLA2216

βανια έγραψε:ναι κάνει λόγω των χημικών στοιχείων τις σκοτώνει τις σκάει αλλά δεν την ρίχνει αλλά αν βγεί το μαλλί στι ρίζα μπορεί να κολλήσει πάλι . Απο την άλλη είναι παράτολμο να βάλεις σε μικρό παιδί βαφή καλύτερα να κόψεις το μαλάκι το οποίο κάποια στιγμή μακραίνει , βέβαια μην ξέχναμε η ψείρες στέκονται στην ρίζα αλλά οι κόνιδες παντού οπότε αν είναι μακρύ το μαλλάκι σε ένα κοριτσακι να το κάνεις καρρέ θα μακρύνει και θα έχεις λύση εν μέρη το πρόβλημα χωρίς να δημιουργήσεις κάποιο προβλημα στο δέρμα του παιδιού. Συνηθως στο κομμωτηριο στα παιδάκια κάνουμε χρωμοβαφή δηλαδή βάζουμε το προιον της βαφής μόνο με νερό και ελάχιστο σχεδόν καθόλου οξυζενέ.

ΑΧ ΒΑΝΙΑ ΜΟΥ, ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ....
ΕΓΩ ΚΟΛΛΗΣΑ ΨΕΙΡΕΣ.. ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΕΙ!!!!!
ΕΥΤΥΧΩΣ Ο ΕΝΑΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΣΗΜΕΡΑ, ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ ΚΟΝΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΙΣ ΚΑΘΑΡΙΣΑ. ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΣΠΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΣΤΕΝΑ..
ΟΠΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ "ΚΑΘΑΡΟΙ"

CHRISLA2216

fani82 έγραψε:DEN XERW AN TO EXEIS DOKIMASEI XYDI EMENA H MHTERA MOY ME XYDI MOY TIS EBGAZE!ME ELOYZE ME XYDI KAI META ME TO XTENAKI BGENANAI.KALA MILAME FAGOYRA ME EPIASE!!!!!!!!!!!KALH EPITYXIA! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΧΘΕΣ ΕΒΑΛΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΣΠΡΕΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΜΠΟΛΙΚΟ ΞΥΔΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.. ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΦΟΥ ΛΟΥΣΤΗΚΑ Κ ΧΤΕΝΙΣΤΗΚΑ ΕΠΕΣΑΝ ΑΡΚΕΤΕΣ ΝΕΚΡΕΣ ΨΕΙΡΕΣ.. ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΣΠΡΕΙ ΚΑΙ ΧΤΕΝΙΣΤΗΚΑ, ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΚΑΜΙΑ.. ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ?? ΟΤΙ ΣΚΟΤΩΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΝΙΔΕΣ ΜΕ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΒΓΟΥΝ ΨΕΙΡΕΣ? Η' ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΧΤΕΝΑΚΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑ, ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΤΙΜΕΣ ΚΟΝΙΔΕΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.. ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΛΛΗΜΕΝΕΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΤΡΙΧΑ.. ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΒΓΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΔΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ- ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝ ΤΙ ΝΑ ΨΑΞΕΙ ΛΕΕΙ.. ΑΧΧΧΧ!!!! ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own free blog