Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Σήμερα στις 5:11 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από nafs Σήμερα στις 4:43 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από danik Σήμερα στις 3:51 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από tzeni27 Σήμερα στις 3:24 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από maria_dou Σήμερα στις 1:38 am

» φοβος για εξωμήτριο
από maro28 Τετ Nov 26, 2014 8:41 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!
από Evagelia3 Τετ Nov 26, 2014 7:37 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!
από Evagelia3 Τετ Nov 26, 2014 7:33 pm

» Ενδομητριωση
από nanou Τετ Nov 26, 2014 6:12 pm

» Εργασία και χαρά(;;;)
από Evagelia3 Τρι Nov 25, 2014 9:48 pm

» ολονυκτιο ξυπνημα!
από HappyMama Τρι Nov 25, 2014 9:18 pm

» Παπαδάκης Μιλτιάδης γυναικολόγος
από Evagelia3 Τρι Nov 25, 2014 7:00 pm

» 1 έτους: φρέσκο, εβαπορέ ή σκόνη;
από kikimam Τρι Nov 25, 2014 5:01 am

» Εγκυος μάλλον....
από HappyMama Δευ Nov 24, 2014 9:47 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
από depy302 Δευ Nov 24, 2014 6:09 pm

» γνωμη για θρησκευτικο γαμο
από vasoulagal Κυρ Nov 23, 2014 7:10 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Σαβ Nov 22, 2014 7:20 pm

» Μαμάδες από Αχαρνές (Μενίδι) και γύρω περιοχές!
από Evagelia3 Σαβ Nov 22, 2014 4:45 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από tzeni27 Σαβ Nov 22, 2014 1:33 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Παρ Nov 21, 2014 9:45 am

» Συνεχείς ωτίτιδες και διαφορετικές απόψεις γιατρών
από anipomoni Παρ Nov 21, 2014 12:16 am

» ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ'ΟΙΚΩΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??
από xrisili Παρ Nov 21, 2014 12:02 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΣ
από HappyMama Πεμ Nov 20, 2014 11:43 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από iouliana Πεμ Nov 20, 2014 11:02 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Τετ Nov 19, 2014 8:34 am

» gunaikologos
από tania1422 Τετ Nov 19, 2014 3:06 am

» εξοπλισμός σε άριστη κατάσταση
από vdimak Τρι Nov 18, 2014 8:08 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από HappyMama Δευ Nov 17, 2014 9:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Δευ Nov 17, 2014 6:12 pm

» Συγνώμη για την ερώτηση!
από Evagelia3 Δευ Nov 17, 2014 5:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Δευ Nov 17, 2014 9:25 am

» θεματακι με την περιοδο....
από maro28 Σαβ Nov 15, 2014 6:27 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από elin1 Παρ Nov 14, 2014 11:16 pm

» Πως βάζω φωτογραφία;;
από tassoula Παρ Nov 14, 2014 10:01 am

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από afroula_27 Παρ Nov 14, 2014 7:02 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Πεμ Nov 13, 2014 9:10 pm

» soldesanil !!
από efffie Πεμ Nov 13, 2014 8:18 pm

» φρουτόκρεμα και κρέμες...
από kikimam Πεμ Nov 13, 2014 4:59 am

» πεθερα εντομοκτονο
από tassoula Τετ Nov 12, 2014 9:17 am

» Θέματα Ιδιωτικής Ασφάλισης
από alexbox Τετ Nov 12, 2014 4:20 am

Παρόντες χρήστες
590 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 6 μέλη, 0 μη ορατοί και 584 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

maro28, nafs, RITAKI30, roulakriti, tzeni27, κουνελάκι

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

vicky26

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
geia sas emena i mikri moy einai sxedon 14 minon kai koimatai apo saranta imeron sto krevati tis Very Happy
eytixos den eixame kapoio provlima para mono otan ksekinisan ta dontia pou me fagan ta dromologia... tongue

lenaki1982

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμείς την βάλαμε 6 μηνών στο δωμάτιό και δεν είχε κανένα πρόβλημα με τον ύπνο.

czervou

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
emeis ti beba mas tin pigame apo 4.5 minon otan den xorage pia sti kalathouna.eutixos koimotan to vrady,ksipnage ligo meta ton 4o mina giati prin eixame kai kolikous.sigoura to na tin exeis dipla sou einai voliko alla meta otan arxisei na katalavainei tha perasete dyskola mexri na fygei apo to domatio.na niosete kai esei kalitera argotera!

anastasia78

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
το καμάρι μας κοιμοταν τα βραδυα στο δωματιο μας σε λικνο και την μερα στο δωματιο του στην κουνια. αυτα μεχρι 4 μηνων. μετα πηγε στο δωματιο του και οταν εγινε 6μιση μετακομισα και εγω εκει, τοτε είχε ενα μπουκοματακι, μετα αρχισαν τα δοντακια και μου ξυπνουσε ανα μιαμιση ωρα. τωρα αν και δεν υπαρχει ιδιαιτερος λογος μενω ακομη μαζι του Embarassed.

fatsoulinaki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Gianna_V έγραψε:
fatsoulinaki έγραψε:
Gianna_V έγραψε:
fatsoulinaki έγραψε:Εμενα η κουκλα μου ειναι 14,5 μηνων κ 5μερες κ ακομα την εχω στο δωματιο μας μεχρι πριν 18 μερες θηλαζαμε ακομα κ μας βολευε πολυ!Μεχρι προχτες ξυπνουσε κ 2 φορες κατα τη διαρκεια της νυχτας για γαλα!Αποψε ηταν το πρωτο βραδυ που ξυπνησε μονο μια!Το οτι την εχω στο δωματιο μας ειναι επιλογη μου!Αλλοι με κρινουν γι αυτο κ μου λενε οτι ειναι κακο...εγω δεν το μετανιωνω!Μ αρεσει να μπορω αμεσα να τη φροντισω οταν κλαψει στη διαρκεια της νυχτας..Ουτως η αλλως καπνιστες ουτε εγω αλλα ουτε κ ο αντρας μου ειμαστε για να υπαρχει λογος αμεσης μεταφορας της απο οταν ηταν νεογεννητο...Κ γενικα σκεφτομαι οτι θα την παω οταν γινει 18μηνων γιατι δε θελω να εντεινω το αγχος του αποχωρισμου που νιωθει σ αυτη την ηλικια(12-18μηνων βιωνουν ολα τα παιδακια εντονα το αγχος του αποχωρισμου απο το προσωπο που τα φροντιζει)!Καλως η κακως κοιμαται στην κουνια της απο ημερων αλλα διπλα μας!!!!!!!!!!!!!

Τι σχεση εχει αν ειστε καπνιστες με την μεταφορα του παιδιου στο δωματιο του?? Shocked

Κοιτα εδω http://www.dietup.gr/paidi/ygeia/3253-pws-tha-koimaste-mazi-me-to-mwro-sas-me-asfaleia.html

Το συγκεκριμενο αρθρο αναφερει τις περιπτωσεις μωρων που κοιμουνται στο ιδιο κρεββατι με τους γονεις τους και οχι στον ιδιο χωρο μαζι τους. Π.χ. το δευτερο που αναφερει το αρθρο ειναι να μην εχουν καταναλωσει αλκοολ. Προφανως γιατι αν ειναι μεθυσμενοι και εχουν πεσει ξεροι για υπνο δεν θα μπορουν να ορισουν το σωμα τους με αποτελεσμα να βλαψουν το μωρο. Όσον αφορα για το Συνδρομο Αιφνιδιου Θανατου στα βρεφη λογω καπνισματος οφειλεται αν το μωρο βρισκεται στον ιδιο χωρο με τους γονεις ή αλλους να καπνιζουν μπροστα τους. Όχι οι γονεις να καπνιζουν γενικα και απλα να κοιμουνται μαζι του. Δηλαδη αν εγω εχω καπνισει ένα τσιγαρο στις 10 το βραδυ και πεσω για υπνο στις 10:30 στο κρεββατι μου που ειναι διπλα στην καλαθουνα του μωρου που ειναι το κακο? Μπορει να κανω και λαθος ετσι όπως το σκεφτομαι απλα μου φαινεται κομματακι παραλογο να παιζει καποιο ρολο το συγκεκριμενο θεμα.
Κοιτα παρακατω γραφει κ για κρεββατι διπλα στο κρεββατι των γονιων co-bedding κ ισχυουν τα ιδια....η αναπνοη του καπνιστη δεν ειναι το ιδιο με του μη καπνιστη οπως κ να το κανεις!
Το καπνισμα βλαπτει....κ πολυ μαλιστα σε πολλους τομεις τοσο του καπνιστη οσο κ τους ανθρωπους του περιββαλλοντος τπυ αν καπνιζει σε κλειστο χωρο!!!!φανταζομαι οτι δεν καπνιζεις μεσα στο σπιτι..φανταζομαι οτι θες να προστατευεις το παιδι σου με καθε τροπο....ομως απ οτι καταλαβα -κ στο λεω με ολη την καλη διαθεση κ ειλικρινεια που με διεπει-εισαι δυστυχως ενα ακομα εξαρτημενο ατομο...η νικοτινη ειναι ενα απο τα ισχυροτερα ναρκωτικα... http://news.pathfinder.gr/periscopio/nicotine_addiction.html Στην τελικη ομως ο καθενας κανει αυτο που νομιζει...εγω μπορω να σου παραθεσω πολλα αρθρα για το τι προκαλει το τσιγαρο για το αν ειναι καλο να κοιμουνται οι καπνιζοντες στον ιδιο χωρο με το μωρο για το τι προκαλει το καπνισμα στη θηλαζουσα μανουλα κ.τ.λ κ.τ.λ κ.τ.λ για π.χ http://www.babyspace.gr/Article/cosleeping_baby/145-3165.html Δες κ εδω http://www.nonsmokersclub.com/content/view/132/2/
κ εδω
http://www.rotise.gr/arthra/emfanisi/pathitiko-kapnisma.html
κ εδω
http://users.auth.gr/~diakou/LLL7.Smoking&BF%20GREEK.html
κ εδω
http://health.in.gr/woman/news/article/?aid=1231094079
http://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=11857
http://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=8678
http://panacea.med.uoa.gr/topic.aspx?id=810
ομως το τι θα κανεις με το καπνισμα κ το αν πιστευεις αν βλαπτει η οχι ειναι δικη σου αποψη κ αποφαση!Κ επειδη το θεμα μας ειναι το ποτε βγαλαμε τα ανθρωπακια μας απο το δωματιο μας κ δε θελω να το χαλασουμε...η κορη μου σε 2 μερες θα ειναι 15μηνων κ κοιμαται στην κουνια της διπλα μας!!!!!!!!

Gianna_V

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
fatsoulinaki, εριξα μια ματια στα site που εβαλες στο μηνυμα σου. Ωστοσο το παθητικο καπνισμα ειναι να καπνιζω στον ιδιο χωρο που ειναι το μωρο. Εννοειται οτι καπνιζω στο μπαλκονι. Όσον αφορα αυτο που αναφερεις για την αναπνοη ενος καπνιστη το θεωρω υπερβολη.
Αληθεια εσυ δεν πας τα παιδια σου εξω μια βολτα να κατσεις για ενα καφε? Το καπνισμα δεν απαγορευεται στους ανοιχτους χωρους. Τι κανεις αν ο διπλανος σου καπνιζει?
Χωρις κακη διαθεση, εν μερει συμφωνω μαζι σου οτι οι καπνιστες αναμεσα τους και εγω ειναι εξαρτημενα οντα αλλα δεν αναγκαζω κανενα να εισπνευσει τον καπνο μου. Εξαρτηση ειναι μια πολυ γενικη έννοια που περιλαμβανει καθε ειδους υπερβολη.
Ωστοσο σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες και για τα άρθρα που ανεβασες.

fatsoulinaki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Gianna_V έγραψε:fatsoulinaki, εριξα μια ματια στα site που εβαλες στο μηνυμα σου. Ωστοσο το παθητικο καπνισμα ειναι να καπνιζω στον ιδιο χωρο που ειναι το μωρο. Εννοειται οτι καπνιζω στο μπαλκονι. Όσον αφορα αυτο που αναφερεις για την αναπνοη ενος καπνιστη το θεωρω υπερβολη.
Αληθεια εσυ δεν πας τα παιδια σου εξω μια βολτα να κατσεις για ενα καφε? Το καπνισμα δεν απαγορευεται στους ανοιχτους χωρους. Τι κανεις αν ο διπλανος σου καπνιζει?
Χωρις κακη διαθεση, εν μερει συμφωνω μαζι σου οτι οι καπνιστες αναμεσα τους και εγω ειναι εξαρτημενα οντα αλλα δεν αναγκαζω κανενα να εισπνευσει τον καπνο μου. Εξαρτηση ειναι μια πολυ γενικη έννοια που περιλαμβανει καθε ειδους υπερβολη.
Ωστοσο σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες και για τα άρθρα που ανεβασες.
Θα σου απαντησω ειλικρινα δεν παω ποτε σε χωρους που καπνιζουν για φαγητο η καφε απο τοτε που εγινα μαμα..ρωταω πριν μπω κ αν καπνιζουν απλα φευγω...αν δεν καπνιζουν καθομαστε!αλλιως παιρνουμε καφε στο χερι κ παμε βολτες σε παιδικες χαρες κτλ !επισης αν προκειται να παω σε σπιτι καπνιστων ζητω ευγενικα να σεβαστουν το παιδι μου κ να καπνιζουν στο μπαλκονι οση ωρα ειμαστε εκει...στο δικο μου σπιτι οποιος φιλος η συγγενης καπνιστης μας επισκεπτεται βγαινει στο μπαλκονι!οτι ειπα στ ειπα με καλη διαθεση να το ξερεις!Να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

Gianna_V

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Fatsoulinaki και εσυ να χαιρεσαι την οικογενεια σου. Δεν ειδα καμια κακη διαθεση απο μερους σου. Ισα-ισα ο καθε ανθρωπος εχε τις αποψεις του και ειναι ελευθερος να τις εκφραζει.

nopi30

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω μεχρι 2 μηνων τον ειχα στο ιδιο δωματιο γιατι εμενα στη μαμα μου! Μετα που πηγαμε σπιτι μας κατευθειαν στο δωματιο του! Απο τοτε μονο αν ηταν αρρωστος μαζι μου και για κανεναν αλλο λογο. Τωρα που ειναι 5 ετυχε 2 φορες ξυπνησε τη νυχτα γιατι ειδε κακο ονειρο αλλα ειναι μεγαλος και δεν το εκανε συνηθεια! Αλλωστε τωρα πια του αρεσει που εχει το χωρο του, το δωματιο του!

chicken

Εμένα είναι σχεδόν 8 μηνών το καμάρι μου & κοιμάται μαζί μας. Σταμάτησε να χωράει στο λίκνο εδώ και 2 μήνες και την έβαλα στο κρεββάτι μας. Cool
Την προηγούμενη εβδομάδα την έβαλα στο δωμάτιό της και κοιμήθηκε όλα τα βράδυα μια χαρά (ξύπναγε μια φορά για να θηλάσει)όμως μου αρρώστησε το παιδάκι μου και την ξαναπήρα μαζί μου για να μπορώ να την προσέχω στον ύπνο της.
Είμαι της άποψης οτι πρέπει να αφουγκραζόμαστε τις ανάγκες του παιδιού μας & αναλόγως να πράττουμε. Η μικρή μου, όσο αισθάνεται άνετα να κοιμάται μόνη της θα κοιμηθεί, αν δεν αισθανθει καλά και θέλει να κοιμηθεί με εμάς, θα κοιμηθεί μαζί μας.
Και για να προλάβω μια ερώτηση: Ναι, η ζωή μου με τον άντρα μου δεν είναι ίδια με πριν κάνουμε παιδί, αλλά αν θέλαμε να είναι ίδια, απλά δε θα γινόμασταν γονείς Laughing Laughing

marilou mou

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Και η μικρουλα μου ειναι 7 μηνων αλλα ακομα δεν επιχειρησα να την βαλω στο δωματιο της κι αυτο γιατι δεν μ'αφηνει ο αντρας μου!!! Κοιμαται στο κρεββατακι της στο δικο μας δωματιο και οποτε λεω στον αντρα μου να την μεταφερουμε λεει οχι ακομα, την αλλη βδομαδα... και περασαν 3 μηνες απο τοτε... Rolling Eyes

stardust

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΗ.ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ Rolling Eyes .Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ ΓΥΡΩ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΗΚΩΣΕΙ ΠΥΡΕΤΟ ΜΕΣ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΧΑΜΠΑΡΙ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΧΕΙ ΣΤΑΝΤΑΡ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ. [You must be registered and logged in to see this image.]
ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΚΟΨΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ. [You must be registered and logged in to see this image.]

Frampalou2010

Εγω την κρατησα μεχρι και περιπου λιγο μετα την σαραντηση της αν και την ειχα ξεκινησει απο τα μεσημερια να κοιμαται στο δωματιο της στο δικο της κρεβατι για να το συνηθιζει σιγα σιγα κι οταν την εβαλα βραδυ ηταν οταν ηδη κοιμοταν απο της 10 και ξυπναγε στης 10-11 το πρωι στην καλαθουνα οποτε δεν μου εφερε καμια δυσκολια.
απλα το παλιο babyphone ωρες ωρες δεν πιανει τους ηχους οτι κι αν κανει και την ακουω εγω πριν την ακουσω απο εκει ... και σηκωνομαι Laughing

ria

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγώ τον έβαλα στο δωμάτιο του 4 μηνών και κοιμάται μια χαρά όλη την ημέρα στο σπίτι κάνουμε ότι θέλει εκείνος και αγκαλιές και βόλτες και παιχνίδια στο χαλί αλλά στο θέμα ύπνου είμαι αυστηρή στο δωμάτιο του χωρίς κουνηματα φιλάκι και καληνύχτα τίποτα άλλο και όταν αρρώστησε πάλι στην κούνια του και εγώ κάτω στο πάτωμα!
δεν ξέρω ρε κορίτσια έχω φοβηθεί η ξαδέρφη του άντρα μου που μένει δίπλα μας τα παιδιά της το ένα πάει 6η δημοτικού και το άλλο 2α δημοτικού και δεν κοιμούνται αν δεν κοιμηθεί μαζί τους έχει μεγάλο πρόβλημα!!!

mariposa

εμεις ακομα τον εχουμε στο ιδιο δωματιο μαζι μας,μενουμε σε δυαρι

Dim

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμείς τη βάλαμε στο δωμάτιο της 4 μηνών, βασικά εγώ έλεγα να τη βάλω πιο πριν αλλά ο παιδίατρος μου είπε όχι νωρίτερα απο 3 μηνών.

Maya

Απο 1,5 μηνα γιατι ηρθαμε απο το εξοχικο, και στο σπιτι μας δε χωρουσε η κουνια στο δωματιο μας. Αλλα ενω τη βαζω και κοιμαται στο δωματιο της, τη μιση νυχτα και τις πιο πολλες φορες κανουμε co sleeping δε μπορω να αντισταθω στην αγκαλιτσα της..

cinderella

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Very Happy τις δίδυμες από το 1ο βράδυ..και το μετάνιωσα αφάνταστα που δεν τις πήρα ούτε μία φορά να κοιμηθούμε μαζί..έφτασαν 3 χρονών για να γίνει αυτό-όταν άρχισαν κ καταλάβαιναν έλεγαν"όχι,μαμά θέλουμε το κρεββατάκι μας,εσύ να πάρεις αγκαλιά τον μπαμπά.." και κλάααααμα εγώ!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Στο 3ο όμως το καταευχαριστιέμαι, που είμαστε αυτοκόλλητες, θηλάζει ακόμα-16μηνών(κ θα θηλάζει μέχρι τα 2!) και κάνουμε co sleeping κάθε βράδυ κ χουχούλιασμα τρελό, μόλις ξυπνάμε!!!Η αγκαλιά δεν έβλαψε ποτέ κανέναν!!

Mamakaterina

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα σας!!! λοιπον ειχαμε αυτο το θεμα χθες.....το ποτε θα την βαλουμε στο δωματιο της!!!
Εγω κοριτσια δεν μπορωωωωωωωωω Crying or Very sad ασε που οταν της φυγει η πιπιλιτσα της και δεν της την βαλω ξυπναει!!! ξυπναει ηδη 2-3 φορες ΑΚΟΜΑ για φαει η δεν ξερω και εγω γιατι ξυπναει ακομα τοσες φορες!!! αλλα ουτε καν εχω φτιαξει το αλλο δωματιο!! ειναι ακομα γραφειο...7 μηνων ειναι και θελει ακομα και θελει μανουλιτσα και μπαμπακα!!! το κουνελακιιιι μου albino

60 Απ: Πότε τα βαλατε στο δωματιο τους? στό Παρ Μαϊος 06, 2011 8:25 pm

ath

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Είναι δύσκολο το θέμα αυτό.Από την αρχή και εγώ τον είχα δίπλα μου στην καλαθούνα.Όταν άρχισε να μη χωράει, σκεφτόμουν τι να κάνω.Εν τέλει, κοιμάται την ημέρα στην κούνια και το βράδυ στο παρκοκρέβατο δίπλα μας.Είμαστε σχεδόν εννιά μηνών, αλλά δε μπορώ να τον αφήσω τη νύχτα μόνο του και ειδικά τώρα που πιάνεται και σηκώνεται, φοβάμαι πάρα πολύ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Free blog