Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από μαρακι27 Σήμερα στις 11:07 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από jollie Σήμερα στις 11:05 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από tzeni27 Σήμερα στις 8:54 pm

» ''Έμπνευσις'' βάπτιση-γάμος
από supermama Σήμερα στις 8:06 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Σήμερα στις 6:02 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 5:33 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Σήμερα στις 4:33 pm

» Face-paintig για παιδικά πάρτυ Θεσσαλονίκη
από fenaki22 Σήμερα στις 7:22 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από paourina Σήμερα στις 3:06 am

» www.candyland .gr
από candyland Χθες στις 7:32 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από paourina Χθες στις 6:48 pm

» Site μανικιούρ-πεντικιούρ-shellac με τιμούλες.
από Superb Mommy Χθες στις 6:15 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από griniaroula Χθες στις 1:58 am

» ΤΕΣΤ ΔΥΣΑΝΕΞΙΑΣ
από anna4 Χθες στις 1:38 am

» μαθαμε στα χερακια!!
από αφροδιτη! Τετ Oct 29, 2014 11:00 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kaatrin Τρι Oct 28, 2014 5:22 pm

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από dimitra al Τρι Oct 28, 2014 11:08 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από Superb Mommy Τρι Oct 28, 2014 8:30 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από maria2013 Τρι Oct 28, 2014 6:07 am

» ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.
από Λιτσα34 Τρι Oct 28, 2014 4:31 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ Δευ Oct 27, 2014 8:14 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από ζουζουνακι Δευ Oct 27, 2014 8:13 pm

» γεννα στο Ρεα και επιδόματα!
από Vassiliki_ Δευ Oct 27, 2014 8:10 pm

» Κανακάκης Σταύρος στο Έλενα?Κάποια βοήθεια?
από Superb Mommy Δευ Oct 27, 2014 7:11 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Δευ Oct 27, 2014 3:01 am

» 6 ΜΗΝΟ ΟΑΕΔ.
από vagann Κυρ Oct 26, 2014 5:39 am

» prwtes ebdomades eggymoshnhs
από kerasoula Κυρ Oct 26, 2014 4:54 am

» Καλως σας βρηκα ξανα!
από ria Κυρ Oct 26, 2014 3:20 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014!!!!!
από eyakos Σαβ Oct 25, 2014 8:39 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 24, 2014 9:47 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Παρ Oct 24, 2014 7:53 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Παρ Oct 24, 2014 10:25 am

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Oct 23, 2014 9:53 pm

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 4:39 pm

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Τρι Oct 21, 2014 7:09 am

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Τρι Oct 21, 2014 6:27 am

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Τρι Oct 21, 2014 6:15 am

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Τρι Oct 21, 2014 5:10 am

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 7:07 pm

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Δευ Oct 20, 2014 6:10 am

Παρόντες χρήστες
584 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 16 μέλη, 1 μη ορατός και 567 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Ana, Anastasie, bebe@, daskala23, elin1, fountouni, IoliAtore, iouliana, jollie, mamana, NOPITSA, roulakriti, thali-alex, ΖΩΗ13, κοκκινοσκουφιτσα, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

mamavivo

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σισσίνι έγραψε:Δε γραφετε και καμια συνταγή για υγιεινά κουλουράκια, χωρίς βούτυρο και ζάχαρη;
Συστατικά
1 ποτήρι ελαιόλαδο
1 ποτήρι φυσικό χυμό πορτοκάλι
1 ποτήρι ζάχαρη ή μισό
1-1,5 κουταλιά της σούπας κανέλα
μισό ποτηράκι κρασιού κονιάκ
ξύσμα ενός πορτοκαλιού
(1 κουταλάκιγλυκού σόδα (σκόνη)
περίπου 900 γρ.αλεύρι
σουσάμι(προαιρετικά)
Οδηγίες
.Αναμιγνύουμε το λάδι, το χυμό, το κονιάκ και διαλύουμε μέσα στο μίγμα τη ζάχαρη, την κανέλα, το ξύσμα και τη σόδα.
2.Προσθέτουμε λίγο λίγο το αλεύρι και ζυμώνουμε μέχρι να έχουμε μια ζύμη ούτε πολύ μαλακή ούτε πολύ σκληρή.
3.Πλάθουμε σε κουλουράκια και τοποθετούμε σε ελαφρά λαδωμένο ταψί.Ψήνουμε στους 190 βαθμούς μέχρι να ροδίσουν...
4.Καλή επιτυχία!!!
Λίγα μυστικά ακόμα
Η γεύση τους απογειώνεται αν αφού πλάσετε τα κουλουράκια τα αλείψετε με πινέλο με λίγο νερό και τα βουτήξετε σε μπολ με σουσάμι ώστε να κολλήσει καλά το σουσάμι και τα φουρνίσετε... Καλή επιτυχία!!!

οι συνταγες αυτες ειναι μεσα απο τις συνταγες της παρεας και ειναι ο καθημερινος μου οδηγος στα φαγητα που ετοιμαζω ,εχει τα παντα για ολα τα γουστα θα σου προτεινα να το αποθηκευσης ,εμενα με εχει σωσει ,δεν κανω το ιδιο φαγητο δευτερη φορα αλλα παραλλαγες πολλες και δεν βαριεται ο αντρας μου ασε που τα τρωει ολα και δεν παραπονιεται πλεον "δεν τρωω αρακα ,τι ειναι αυτο και τετοια κουλα"

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιαουρτοπαγωτο:
Τοποθετηστε ξυλακια παγωτου* μεσα στο κεσεδακι με το γιαουρτι με γευση φρουτων.Αν δεν θελετε ετοιμα βαλτε εσεις τα φρουτα.Μετα τα βαζετε στην καταψυξη,μολις παγωσουν τα ξεκολλατε απο το κεσεδακι και εχετε νοστιμα και υγιεινα επιδορπια,με λιγα λιπαρα.

*(υπαρχουν σε μαγαζια με ειδη συσκευασιας και χειροτεχνιας)

smoothie φρουτων :
στο μπλεντερ χτυπαμε μισο φλυτζανι γιαουρτι με γευση φρουτου,2 κτ σουπας γαλα,μισο φλυτζανι απο το φρουτο του γιαουρτιου (ροδακινο,μπανανα βγαινουν τελεια) αλλο μισο φλυτζανι μπανανα και ετοιμο το smoothie!

απο καποιο περιοδικο τις ξεσηκωσα,ειδικα το παγωτο βγαινει ωραιο και στην εμφανιση,και για παιδικο παρτυ ειναι πολυ καλο.

Το ταχινι παιδια εγω το δινω με γιαουρτι, αβοκαντο και λιγο μπανανα,τα χτυπαω στο μπλεντερ και το τρωει ολο
βρηκα μια φωτο περιπου πως θα ναι απο εμφανιση
.[You must be registered and logged in to see this image.]

Έχει επεξεργασθεί από τον/την litsakos στις Δευ Jun 07, 2010 10:31 pm, 1 φορά

areti1

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
polu oraies idees koritsakia

Pavlina

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μπράβο βρε κορίτσια!

ΝΑ'ΣΤΕ ΚΑΛΑ!!!!

eledin

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Foveres idees! Efharistoume!
Tha prepei na metafraso mia oraia syntagi pou eho gia galatopita... Syntoma konta sas Smile

http://www.facebook.com/PowerIt

renia

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
είχα δοκιμάσει τα μπισκότα οδοντοφυϊας! ήταν τέλεια! έχει γενικά πολλές κ πολύ καλές συνταγές! ρίξτε μια ματιά: http://www.sintagespareas.gr/

kornilia

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τα μπισκοτακια αυτα τα κανω κι εγω στη μικρη μου κι εχω σωθει! μιλαμε οτι απασχολειται για πολυυυυυυυυυυ ωρα. για το μεγαλο μου φτιαχνω τα αγαπημενα του cookies που ειναι και πολυ θρεπτικα.

250γρ. μαργαρινη λιωμενη
250γρ. βρωμη
150γρ. ζαχαρη καστανη
140γρ. αλευρι
1 φακελακι baking powder
2 αυγα
λιγο αλατι
αμυγδαλα & φουντουκια θρυματισμένα στο μπλεντερ
1 σακουλακι κουβερτουρα σε σταγονες

ανακατεψτε ολα τα υλικα σε μια λεκανη και με ενα κουταλι σχηματιστε τα cookies στη λαμαρινα του φουρνου, την οποια εχετε καλυψει με λαδοκολλα. εμενα μου βγαίνουν δυο λαμαρινες. ψηνετε στους 180 βαθμους για 20 λεπτα.

ΥΓ 1. συνοδευουν τελεια και το καφεδακι σας!

ΥΓ 2. κι επειδη εφτιαξα φρεσκα σημερα, σας βαζω και φωτο.

[You must be registered and logged in to see this image.]

http://anna-glykesdimiourgies.blogspot.com/

μανουλα

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
10
tips για υγιεινά παιδικά σνακς!

Η συνήθεια των παιδιών να καταναλώνουν σνακς (γλυκά ή αλμυρά) μεταξύ των γευμάτων τους δεν είναι κακή ούτε ανθυγιεινή, καθώς οι διαιτολόγοι πιστεύουν ότι δεν πρέπει να μένουμε για πολλές ώρες χωρίς τροφή. Ειδικά τα παιδιά που παίζουν ή αθλούνται έχουν ανάγκη από περισσότερη τροφή, που θα δώσει την απαραίτητη ενέργεια στο σώμα και στο πνεύμα. Αρκεί, βέβαια, αυτά τα σνακς να είναι καλές επιλογές!
Τα περισσότερα παιδιά, όταν θέλουν να γευτούν κάποιο σνακ, επιλέγουν σοκολάτες, κρουασάν, παγωτά (ειδικά το καλοκαίρι), γλυκίσματα όλων των ειδών, τοστ, σάντουιτς, μπισκότα, τυρόπιτες, πατατάκια, ποπ κορν, κ.ά. Δυστυχώς, αυτά τα σνακ είναι πλούσια σε λιπαρά, ιδίως σε κορεσμένα λίπη, τεχνητά χρώματα και αρώματα, συντηρητικά, ζάχαρη και άλλες γλυκαντικές ουσίες και έχουν χαμηλή περιεκτικότητα σε φυτικές ίνες. Η έλλειψη των φυτικών ινών είναι ο βασικός λόγος που δεν επέρχεται άμεσα αίσθημα κορεσμού στον οργανισμό, με αποτέλεσμα τα παιδιά να καταναλώνουν μεγαλύτερες ποσότητες.

Καλό θα ήταν τα παιδιά να μην καταναλώνουν τέτοια σνακ. Όμως, τα παιδιά όπως και εμείς οι μεγάλοι, λατρεύουν τις απαγορευμένες γεύσεις. Όσο, λοιπόν, και αν θέλετε να τους στερήσετε κάποια σνακ, μην φτάνετε στα άκρα. Τις περισσότερες φορές η παντελής στέρηση οδηγεί σε αντίθετα αποτελέσματα. Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να εκπαιδεύσετε το παιδί να τρώει και να επιλέγει λιχουδιές πιο υγιεινές και να τις καταναλώνει με μέτρο. Ένα καλό τέχνασμα είναι η καθιέρωση κάποιας ημέρας για την κατανάλωση του αγαπημένου σνακ.

Τέλος, επειδή τα σνακς είναι η αγαπημένη επιλογή μικρών και μεγάλων, ας δούμε πως μπορούμε να τα κάνουμε λιγότερο ανθυγιεινά.

1.Φτιάξτε μόνοι σας ποπ κορν και πατατάκια χρησιμοποιώντας ελαιόλαδο. Έτσι, θα ελέγχετε την ποσότητα του αλατιού, θα αποφύγετε χρώματα και αρώματα, που περιέχουν τα πατατάκια με γεύση και θα ελέγχετε και την ποσότητα που θα καταναλώσουν τα παιδιά.
2.Φτιάξτε σπιτικές μαρμελάδες, κομπόστες, κέικ και τάρτες, όπου μπορείτε να βάλετε λιγότερη ζάχαρη. Ετοιμάστε γρανίτες από φρουτοχυμούς χωρίς προσθήκη ζάχαρης.
3.Αντί για έτοιμα κρουασάν προσφέρετε στα παιδιά σπιτικές μίνι τηγανίτες. Σε ένα μπολ μετρίου μεγέθους ανακατέψτε 3 κουταλιές της σούπας αλεύρι ολικής άλεσης, 2 κουταλιές γλυκού ζάχαρη και 1 κουταλιά γλυκού μπέικιν πάουντερ. Προσθέστε ένα χτυπημένο αυγό, μισό φλιτζάνι τυρί ρικότα και μισό φλιτζάνι ψιλοκομμένα φρούτα της προτίμησής σας. Ρίχνετε ¼ του φλιτζανιού ζύμης για κάθε τηγανίτα σε ένα μικρό αντικολλητικό τηγάνι και ψήνετε για 2-3 λεπτά. Γυρίζετε από την άλλη πλευρά και ψήνετε για 1 ακόμη λεπτό περίπου, μέχρι να είναι έτοιμη. Με αυτά τα υλικά θα ετοιμάσετε 4 τηγανίτες με λίγες θερμίδες.
4.Οι σπιτικές συνταγές για παγωτό είναι σίγουρα μια καλή λύση. Δεν περιέχουν συντηρητικά, αρώματα και χρώματα. Από τα παγωτά του εμπορίου επιλέγετε γρανίτες φρούτων ή τη γεύση που τους αρέσει χωρίς σιρόπι, ξηρούς καρπούς και κερασάκια. Και, φυσικά, επιλέγετε μικρές συσκευασίες.
5.Όσο για τα κουλουράκια και τα μπισκότα, το μυστικό βρίσκεται στην ποσότητα. Αντί για τα συσκευασμένα προϊόντα να προτιμάτε αυτά που φτιάχνετε εσείς ή εκείνα που παράγει ο φούρνος της γειτονιάς σας. Έχουν λιγότερα συντηρητικά και, επιπλέον, μπορείτε να αγοράσετε όσα ακριβώς θέλετε, περιορίζοντας τον πειρασμό τα παιδιά σας να φάνε περισσότερα από όσα πρέπει.
6.Όταν αγοράζετε σοκολάτες, να προτιμάτε πάντα μικρές συσκευασίες.
7.Φτιάξτε μόνοι σας το τοστ και το σάντουιτς του παιδιού ελέγχοντας έτσι την ποιότητα των υλικών και τις θερμίδες. Επιλέξτε μαύρο ψωμί, τυρί με χαμηλά λιπαρά, ζαμπόν γαλοπούλας ή κοτόπουλου, φρέσκα λαχανικά ωμά ή βραστά και μαγιονέζα με λίγα λιπαρά. Αν ετοιμάζετε το κολατσιό από την προηγούμενη μέρα, να το βάζετε στο ψυγείο μέχρι την επόμενη. Αν πρόκειται να προσθέσετε στο σάντουιτς μαγιονέζα, μαρούλι ή ντομάτα, καλό είναι να το κάνετε την επόμενη μέρα, για να μην αλλοιωθεί η γεύση και η όψη τους.
8.Ιδανικά μικρογεύματα αποτελούν επίσης τα φρούτα εποχής, το γιαούρτι χαμηλών λιπαρών, σκέτο, με δημητριακά ή με φρούτα. Καλές επιλογές είναι επίσης το ψωμί, οι φρυγανιές και τα δημητριακά ολικής αλέσεως, σε συνδυασμό με τυρί χαμηλών λιπαρών ή μέλι. Γευστικά σνακ είναι και τα ντοματίνια με κίτρινο τυρί σε κύβους, το τοστ με τυρί και ντομάτα, καθώς και το παγωμένο γάλα με φρούτα χτυπημένα στο μπλέντερ. Μην προσθέτετε ζάχαρη στους χυμούς, στο γάλα ή το γιαούρτι.
9.Θα αποφύγετε τις υπερβολές σε κάθε είδους ανθυγιεινά σνακς, αν έχετε στο σπίτι ανάλατους ξηρούς καρπούς (αμύγδαλα, φιστίκια, καρύδια, φουντούκια, κ.ά.) και αποξηραμένα φρούτα (σύκα, βερίκοκα, δαμάσκηνα ή σταφίδες).
10.Αν τα παιδιά θέλουν οπωσδήποτε σουβλάκια, προτιμήστε με αλάδωτη πίτα, καλαμάκι κοτόπουλου και ντομάτα. Δοκιμάστε να φτιάξετε σπιτική πίτσα με φρέσκια ντομάτα, λαχανικά εποχής και τυρί. ΠΗΓΗ YESKID.GR

mamadimi

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πολύ ωραίες συνταγές!

Εγώ έχω πολύ όρεξη να του ετοιμάζω υγιεινές λιχουδιές αλλά είναι δύσκολος στο φαγητό και τα περισσότερα καταλήγουμε να τα τρώμε εμείς. Του πήρα ταχίνι με πορτοκάλι, με μέλι, με σοκολάτα και δεν ήθελε κανένα. Οπότε τα έχω ψιλιπαρατήσει όχι ότι του δίνω ανθυγιεινά, αλλά του δίνω φαγητά που δεν απαιτούν και πολύ κόπο γιατί το πιο πιθανό είναι ότι θα τα αρνηθεί Sad

γράφω κάτι που δεν αρνήθηκε οπότε σίγουρα θα ήταν πολύ καλό!!!

Του πήρα ένα χωνάκι παγωτού άδειο και το γέμισα με γιαούρτι κομμένα φρούτα, λίγα corn flakes και έβαλα και λίγο σιρόπι από γλυκό του κουταλιού βύσσινο και το καθάρισε όλο. Είχε γίνει χάλια από τα σιρόπια και είχε πολύ πλάκα! έχω καταλήξει ότι όντως παίζει ρόλο η εικόνα του φαγητού

zouzounomama

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Elena K. έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:εγω το εχω δοκιμασει με το ταχινι δεν το ηθελε, επισης ο δικος μου τρελενεται για οτι εχει σοκολατα, εντομεταξυ η μανα μου του φτιαχνει σπιτικο κεικ αλλα του βαζει σοκολατα απο πανω και ετσι οταν δεν εχει δεν το τρωει, ειλικρινα δεν ξερω τι καλο γλυκο θα μπορουσα να του φτιαξω που να εχει και σοκολατα μεσα, τα υπολοιπα δεν του αρεσουν

κουλουράκια τρώει Μαρίτσα μου? Αν ναι φτιαχτού σπιτικά και βουτά τα μισά σε λιωμένη κουβερτούρα. Αν σκεφτώ και τίποτα άλλο θα σου πω..

Στο site www.sintagespares.gr Θα βρειτε υπεροχες ιδεεσ για συνταγες.
Συστηνω ανεπιφύλακτα τα μπισκοτα βρωμης με κομματακια σοκολατας. Τα ζουζουνια μου ειναι 5.5, 4 και 2 ετων και τρελλαινονται

aris17anna14

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΓΩ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΓΛΥΚΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΔΥΜΑΝΙΑ ΤΟΥ.
ΤΟΥ ΦΤΙΑΧΝΩ ΣΥΧΝΑ ΤΗΓΑΝΟΨΩΜΑ (ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ) ΚΑΙ ΤΑ ΤΗΓΑΝΙΖΩ Η ΤΑ ΒΑΖΩ ΣΤΟΝ ΦΟΥΡΝΟ.
ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΙΝΑ.
ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΠΙΤΣΑ.
ΓΙΑ ΓΛΥΚΟ ΤΟΥ ΦΤΙΑΧΝΩ ΚΕΙΚ ΑΠΛΟ ΜΕ ΛΙΓΟ ΤΡΟΥΦΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΓΛΑΣΣΟ (ΕΛΑΦΡΥ ΣΟΚΟΛΑΤΑΣ).
Η ΚΑΜΙΑ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΓΙΩΤΗΣ.

dimitroula

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aris17anna14 πες μας αν θελεις τη συνταγη για τα τηγανοψωμα!
Τι μου θύμησες τωρα!

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
O μιρκός μου είναι 13 μηνών. Λέτε να παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα αν του δώσω ταχίνι; Ιστορικό με αλλεργίες δεν έχουμε. Γνωρίζετε αν το ταχίνι κάνει αλλεργία;

dimitroula

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:O μιρκός μου είναι 13 μηνών. Λέτε να παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα αν του δώσω ταχίνι; Ιστορικό με αλλεργίες δεν έχουμε. Γνωρίζετε αν το ταχίνι κάνει αλλεργία;

Μαρακι μου καλυτερα να ρωτησεις την παιδιατρο! Wink

aris17anna14

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dimitroula έγραψε:aris17anna14 πες μας αν θελεις τη συνταγη για τα τηγανοψωμα!
Τι μου θύμησες τωρα!

ΕΦΤΑΣΕΕΕΕΕΕ!
ΛΟΙΠΟΝ,ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 8-10 ΤΗΓΑΝΟΨΩΜΑ¨
1/2 ΚΙΛΟ ΑΛΕΥΡΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΡΗΣΕΙΣ
1 ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΜΑΓΙΑ ΞΗΡΗ
1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΑΛΑΤΙ
1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΖΑΧΑΡΗ
2-3 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΤΗΣ ΣΟΥΠΑΣ ΛΑΔΙ
ΝΕΡΟ ΟΣΟ ΠΑΡΕΙ.
ΤΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΙΣ ΟΛΑ ΜΑΖΙ (ΤΙ ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ ΘΕΕ ΜΟΥ)
ΚΑΙ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΗ ΖΥΜΗ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΣΗ ΩΡΑ, ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ,ΘΑ ΣΚΕΠΑΣΕΙΣ ΤΗ ΖΥΜΗ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ)
ΜΕΤΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΛΕΣ, ΤΑ ΑΝΟΙΓΕΙΣ,ΒΑΖΕΙΣ ΦΕΤΑ ΜΕΣΑ ΜΠΟΛΙΚΗ, ΟΧΙ ΤΣΙΓΓΟΥΝΙΕΣ , ΤΑ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΗΓΑΝΙΖΕΙΣ Η ΤΑ ΨΗΝΕΙΣ.ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΤΑ ΤΗΓΑΝΗΤΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ.
ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΥΟΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟ ΚΟΛΑΤΣΙΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ.
ΕΜΕΝΑ Ο 3 ΧΡΟΝΩΝ ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΤΣΑΚΙΖΕΙ!!!!!!!

dimitroula

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εισαι πρωτη! Respect

momirene

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τωρα που αρχιζουν τα φρουτα φτιαχνω μαρμελαδα. Τρελαινεται το μικρο φυσικα!
Φραουλα, ροδακινο, δαμασκινο, βατομουρο και οτι αλλο υπαρχει στην αυλη μας απο δεντρο χαχαχαχαχχα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog