Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από tassoula Σήμερα στις 1:57 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από nafs Σήμερα στις 1:50 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από stilvy1982 Σήμερα στις 1:18 am

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από Titino Σήμερα στις 12:59 am

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 12:51 am

» για να περασει η ωρα:( σας εχουν κανει οι γιαγιαδες την μαγκανια με τον σταυρο???)
από darsel Σήμερα στις 12:33 am

» ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ!!
από ede37 Σήμερα στις 12:33 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Σήμερα στις 12:29 am

» Κακόβουλοι χρήστες!!
από ede37 Σήμερα στις 12:07 am

» σας εχει συμβει;
από kerasoula Χθες στις 11:19 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Σύλβια Χθες στις 11:02 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Σύλβια Χθες στις 10:54 pm

» είμαι καινούρια αλλά..
από Σύλβια Χθες στις 10:40 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ANGEL Χθες στις 10:11 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Χθες στις 8:54 pm

» Μικρες μανουλες!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 7:09 pm

» ΦΘΗΝΕς ΠΑΝΕς ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ!
από anneyim Χθες στις 6:44 pm

» Almiron pepti 2
από Nifitsa Χθες στις 6:34 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 6:13 pm

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από ANGEL Χθες στις 6:10 pm

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από darsel Χθες στις 6:06 pm

» ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΜΩΡΑΚΙ
από mhtsaina Χθες στις 5:21 pm

» καισαρικη με επισκληριδιο?
από zenaki Χθες στις 4:56 pm

» Απίστευτα κι όμως ελληνικά!
από mhtsaina Χθες στις 3:16 pm

» Πολλα υγρα
από zenaki Χθες στις 1:54 pm

» Εγκυμοσύνη μετά απο αφαίρεση ινομυώματος?
από Rina80 Χθες στις 1:22 pm

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από mpempakos Χθες στις 1:10 pm

» Γιατί να ασφαλίσω το παιδί μου;
από alexbox Χθες στις 12:59 pm

» τεστ με αχνη γραμμη
από stel87 Χθες στις 9:22 am

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από Mamma Tomato Τετ Jul 30, 2014 11:43 pm

» καλώς σας βρήκα!
από zenaki Τετ Jul 30, 2014 11:32 pm

» Μ Α Κ Α Ρ Ι !!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Τετ Jul 30, 2014 7:51 pm

» Αρνηση για βοηθεια
από zenaki Τετ Jul 30, 2014 7:22 pm

» ΠΛΥΣΙΜΟ ΔΟΝΤΙΩΝ
από Βάνα Κ. Τετ Jul 30, 2014 4:50 pm

» Καλως σας βρηκα απο ΠΕΙΡΑΙΑ
από zenaki Τετ Jul 30, 2014 4:16 pm

» ΟΙ 8 ΣΥΝΗΘΕΣΤΕΡΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ!
από Σύλβια Τετ Jul 30, 2014 3:42 pm

» ΣΗΦΗΣ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΗΣ - ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ
από Σύλβια Τετ Jul 30, 2014 3:42 pm

» Χαμηλη χοριακη !!
από ANGEL Τετ Jul 30, 2014 2:46 pm

» ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ
από efil87 Τετ Jul 30, 2014 1:58 pm

» ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ
από efil87 Τετ Jul 30, 2014 1:47 pm

Παρόντες χρήστες
117 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 117 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! στό Σαβ Mar 12, 2011 2:16 pm

giwtoulitsats

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια!τον τελεταιο καιρο ο οργανισμος μου εχει τρελαθει!παντα ειχα κυστες στις οωθηκες σε μικρο πολυ βαθμο πολυκυστικες κληρονομικο απο το σοι της μανας μου!παλιοτερα και μεχρι τα 19 ειχα αστατη περιοδο ομως λιγο πριν μπω στα 20 η περιοδος ερχοταν καθε μηνα και ειχε φτιαξει ο κυκλος μου.. Τωρα παλι τα ιδια εχω να δω περιοδο απο τα χριστουγεννα που μου ειχε ερθει δυο φορες επισης ειχα πονακια χαμηλα στην κοιλια και στο στηθος για περιπου 2 μηνες φοβηθικα πως ειμαι εγκυος πηγα στον γιατρο εκανε υπερηχο αλλα τιποτα τις τελευταιες μερες ποναει πολυ το στηθος μου και η κοιλια αλλα η περιοδος πουθενα ο γιατρος μου ειπε να ξεκινησω αντισυλιπτικα αλλα δεν θελω γτ δεν θελω να παχυνω αλλο!τι μου συμβαινει θα φτιαξει ποτε αυτο το πραγμα η οσο μεγαλωνω θα χαλαει?

2 Απ: μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! στό Σαβ Mar 12, 2011 4:23 pm

Σούλα

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giwtoulitsats έγραψε:γεια σας κοριτσια!τον τελεταιο καιρο ο οργανισμος μου εχει τρελαθει!παντα ειχα κυστες στις οωθηκες σε μικρο πολυ βαθμο πολυκυστικες κληρονομικο απο το σοι της μανας μου!παλιοτερα και μεχρι τα 19 ειχα αστατη περιοδο ομως λιγο πριν μπω στα 20 η περιοδος ερχοταν καθε μηνα και ειχε φτιαξει ο κυκλος μου.. Τωρα παλι τα ιδια εχω να δω περιοδο απο τα χριστουγεννα που μου ειχε ερθει δυο φορες επισης ειχα πονακια χαμηλα στην κοιλια και στο στηθος για περιπου 2 μηνες φοβηθικα πως ειμαι εγκυος πηγα στον γιατρο εκανε υπερηχο αλλα τιποτα τις τελευταιες μερες ποναει πολυ το στηθος μου και η κοιλια αλλα η περιοδος πουθενα ο γιατρος μου ειπε να ξεκινησω αντισυλιπτικα αλλα δεν θελω γτ δεν θελω να παχυνω αλλο!τι μου συμβαινει θα φτιαξει ποτε αυτο το πραγμα η οσο μεγαλωνω θα χαλαει?

αχ ποσο σε καταλαβαινω..ειχα κι εγω πολυκυστικες και εκανα να δω περιοδο και 2 και 3 μηνες,πηρα για αρκετο καιρο αντισυλιπτικα αλλα για τον ιδιο λογο που λες (τα κιλα) ειπα τον γιατρο να μου τα σταματησει..μου εδωσε αλλη θεραπεια με κατι αλλα χαπια(γκλουκοφαστ)και με αυτα κατι εγινε μπορω να πω..
τωρα πια μετα την γεννα η περιοδος μου εχει σταθεροποιηθει και δεν μπορω να το πιστεψω(ασε που εφυγαν και τα σπυρακια μου) Very Happy Very Happy
κανε μια συζητηση με τον γιατρο σου κατι θα σου πει να κανεις δεν μπορει..

3 Απ: μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! στό Σαβ Mar 12, 2011 4:47 pm

mama katerina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα! τον θυρεοειδη σου τον κοιταξες? εγω ειχα ανωμαλια στην περιοδο απο αυτο!

4 Απ: μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! στό Σαβ Mar 12, 2011 6:17 pm

βιολετα3

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μια γνωστη μου εχει ακρυβος τι ιδιο προβλημα με της κυστες καλυτερα ν κανεις τ θεραπεια που σου ειπε ο γιατρος σπυ γιατι η γνωστη μου που τωρα ειναι29 παιδευτικα πολυ ν κανει παιδι λογο επιδη ειχε τ κυστες.εαν δεν τ κανεις αργοτερα θ ρχεις προβλημα γονιμιτητας ρωτα και τ γυναικολογο σου τ ιδια θα σου πει για μενα μην τ αφησεις.να αναφερω πως η γνωστη μου που εμεινε εγκυος δ εμεινε φυσιολογικα λογο τ κυστων γιατι τ ειχε αμεληση πολλα χρονια

5 Απ: μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! στό Σαβ Mar 12, 2011 8:18 pm

giwtoulitsats

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama katerina έγραψε:καλησπερα! τον θυρεοειδη σου τον κοιταξες? εγω ειχα ανωμαλια στην περιοδο απο αυτο!
ειχα κανει εξετασεις αιματος ορμονικες στις μερες του κυκλου μου πριν 4 χρονια και δεν ειχα θυρεοειδη τωρα περιμενω απο βδομαδα να τις ξανακανω πριν λιγο εβγαλα αιματακι ακομα δεν μου ηρθε κανονικα και ποναω! Crying or Very sad ελπιζω να μην εχω θυρεοειδη..

6 Απ: μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! στό Σαβ Mar 12, 2011 8:28 pm

giwtoulitsats

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ ποσο σε καταλαβαινω..ειχα κι εγω πολυκυστικες και εκανα να δω περιοδο και 2 και 3 μηνες,πηρα για αρκετο καιρο αντισυλιπτικα αλλα για τον ιδιο λογο που λες (τα κιλα) ειπα τον γιατρο να μου τα σταματησει..μου εδωσε αλλη θεραπεια με κατι αλλα χαπια(γκλουκοφαστ)και με αυτα κατι εγινε μπορω να πω..
τωρα πια μετα την γεννα η περιοδος μου εχει σταθεροποιηθει και δεν μπορω να το πιστεψω(ασε που εφυγαν και τα σπυρακια μου) Very Happy Very Happy
κανε μια συζητηση με τον γιατρο σου κατι θα σου πει να κανεις δεν μπορει..[/quote]

αυτο μου ειπε και η μαμα μου οτι οταν γεννησε της εφτιαξε ο κυκλος και μου ειπε να μη στεναχωριεμε γιατι ολες οι αδερφες της η αδερφη μου και η ξαδερφη μου ειχαν το ιδιο πραγμα και ολες εκαναν παιδια και εφτιαξε.. επισης ο γιατρος μου ειπε οτι δεν πρεπει να ανυσηχω σε θεματα γονιμοτητας γιατι κανω ωοριξια μπορει οχι καθε μηνα αλλα κανω και οτι θα επρεπε να ανυσηχω αν δεν μου ερχοταν καθολου η περιοδος..το θεμα μου με τα αντισυλιπτικα ειναι οτι απο μονη μου τωρα το χειμωνα πηρα πεντε κιλα αν στο καπακι παρω και τα αντισυλιπτικα θα παχυνω κι αλλο και απο κανονικη θα γινω υπερβαρη και δεν το θελω αν θα τα ξεκινησω θα το κανω αφου χασω τα κιλα που εχω παρει μη γινω βουβαλακι γιατι εχω ξαναπαρει στο παρελθον αντισυλιπτικα και μετα απο τη διακοπη τουσ η περιοδος ηταν παλι χαλια και ειχα επιπλεον 4 κιλα! οσο για τα σπυρακια ευτυχως ακμη δεν εχω αλλα εχω κατι μαυρα στιγματα που με εκνευριζουν απιστευτα!

7 Απ: μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! στό Σαβ Mar 12, 2011 10:54 pm

Σούλα

giwtoulitsats έγραψε:αχ ποσο σε καταλαβαινω..ειχα κι εγω πολυκυστικες και εκανα να δω περιοδο και 2 και 3 μηνες,πηρα για αρκετο καιρο αντισυλιπτικα αλλα για τον ιδιο λογο που λες (τα κιλα) ειπα τον γιατρο να μου τα σταματησει..μου εδωσε αλλη θεραπεια με κατι αλλα χαπια(γκλουκοφαστ)και με αυτα κατι εγινε μπορω να πω..
κανε μια συζητηση με τον γιατρο σου κατι θα σου πει να κανεις δεν μπορει..

αυτο μου ειπε και η μαμα μου οτι οταν γεννησε της εφτιαξε ο κυκλος και μου ειπε να μη στεναχωριεμε γιατι ολες οι αδερφες της η αδερφη μου και η ξαδερφη μου ειχαν το ιδιο πραγμα και ολες εκαναν παιδια και εφτιαξε.. επισης ο γιατρος μου ειπε οτι δεν πρεπει να ανυσηχω σε θεματα γονιμοτητας γιατι κανω ωοριξια μπορει οχι καθε μηνα αλλα κανω και οτι θα επρεπε να ανυσηχω αν δεν μου ερχοταν καθολου η περιοδος..το θεμα μου με τα αντισυλιπτικα ειναι οτι απο μονη μου τωρα το χειμωνα πηρα πεντε κιλα αν στο καπακι παρω και τα αντισυλιπτικα θα παχυνω κι αλλο και απο κανονικη θα γινω υπερβαρη και δεν το θελω αν θα τα ξεκινησω θα το κανω αφου χασω τα κιλα που εχω παρει μη γινω βουβαλακι γιατι εχω ξαναπαρει στο παρελθον αντισυλιπτικα και μετα απο τη διακοπη τουσ η περιοδος ηταν παλι χαλια και ειχα επιπλεον 4 κιλα! οσο για τα σπυρακια ευτυχως ακμη δεν εχω αλλα εχω κατι μαυρα στιγματα που με εκνευριζουν απιστευτα! [/qε

στο δικο μου το σοι και γενικοτερα στον κυκλο μου οι περισσοτερες ειχαμε πολυκυστικες..δεν αγχωθηκα ποτε για την γονιμοποιηση,δεν με αφησε ο γυναικολογος μου βασικα..
μην το σκεφτεσαι καθολου αυτο το πραγμα,ακου τι σου λεει ο γιατρος σου!!ρωτησε τον τι αλλο μπορεις να κανεις και ισως σου δωσει καποια αλλη θεραπεια..αφου σου ηρθε λιγο αιματακι σιγουρα θα σου ερθει κανονικα και θα ηρεμησει το ειναι σου!!

8 Απ: μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! στό Κυρ Mar 13, 2011 11:13 am

giwtoulitsats

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

στο δικο μου το σοι και γενικοτερα στον κυκλο μου οι περισσοτερες ειχαμε πολυκυστικες..δεν αγχωθηκα ποτε για την γονιμοποιηση,δεν με αφησε ο γυναικολογος μου βασικα..
μην το σκεφτεσαι καθολου αυτο το πραγμα,ακου τι σου λεει ο γιατρος σου!!ρωτησε τον τι αλλο μπορεις να κανεις και ισως σου δωσει καποια αλλη θεραπεια..αφου σου ηρθε λιγο αιματακι σιγουρα θα σου ερθει κανονικα και θα ηρεμησει το ειναι σου!![/quote]

σε ευχαριστω!μου ηρθε η περιοδος κανονικα και πεθαινω στους πονους βασικα και καθε εναμιση με 2 μηνεσ να μου ερχετε δεν θα παρω χαπια αλλα αν κανει 4 μηνες καθηστερηση οπως ειχα μεχρι πριν τα χριστουγεννα δεν γινεται αλλιως θα παρω!

9 Απ: μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! στό Κυρ Mar 13, 2011 11:28 am

Despoinaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eγώ πάντως όταν πήρα χάπια για ένα χρόνο γιατί είχα πολύποδα δεν πήρα ούτε κιλό! Τα yasmin έπαιρνα!

10 Απ: μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! στό Κυρ Mar 13, 2011 3:33 pm

Σούλα

κι εγω τα γιασμιν επερνα(αλλα πηρα και κιλαααα Mad )η περιοδος μου βεβαια ειχε γινει ρολοι.. ειναι καθαρα θεμα οργανισμου..ξερω και κοπελα που πηρε τα ιδια και κοντεψε να τρελαθει(την χτυπησε στα ψυχολογικα).

11 Απ: μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! στό Κυρ Mar 13, 2011 10:29 pm

mariloy

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΣΑ"ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ 5 ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ !! ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΘΕ 45 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΕΝΝΑ ΕΧΩ ΚΑΘΕ 30 ΜΕ35 ΜΕΡΕΣ . ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΚΡΙΒΩΜΕΝΟ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΕΝΝΕΣ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΤΡΩΝΕΙ !! Rolling Eyes

12 Απ: μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! στό Δευ Mar 14, 2011 1:50 am

giwtoulitsats

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μακαρι αργοτερα να κανω παιδακι και ας μη φτιαξει!τα γιασμιν τα επαιρνα για 6 μηνες πριν 4 χρονια και πηρα 4 κιλα το καλο ηταν οτι ειχε μεγαλωσει το στηθος μου και ειχα καθε μηνα περιοδο!οταν ομως τα σταματησα ειχα κανονικα μια περιοδο και μετα ολες οι υπολοιπες ηταν χαλια οπως και τωρα το στηθος μικρυνε και παλι και ευτυχως εχασα και τα κιλα! το θεωρω ασκοπο να παιρνω χαπια αντισυλιπτικα γιατι λειτουργουν μονο οσο καιρο τα παιρνεις και μετα παλι τα ιδια ειναι θεμα οργανισμου σιγουρα αλλες βλεπουν θετικα και αλλες αρνητικα αποτελεσματα..το μονο που με ενοχλει ειναι οτι το καλοκαιρι απο τον ιουνιο μεχρι και σεμπτεμβρη-οκτωμβρη δεν εχω περιοδο!δεν ξερω τι φταιει τα πολλα μπανια στη θαλασσα η ζεστη!και το χειμωνα εχω καθυστερηση απο 1-2μηνες αλλα οχι αυτο το χαλι του καλοκαιριου μαλιστα περυσι ειχα σχεδον καθε μηνα περιοδο και νομιζα οτι εφτιαξε αλλα μετα ξαναχαλασε απο αυριο θα κανω ομονικες αιματος να δω μημπως εχω θυρεοειδη ελπιζω οι μικροβιολογοι που ειναι με τον οικο ναυτου να μην εχουν συμπληρωσει αυτο τν μηνα!σας ευχαριστω ολες σας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog