Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από μαρακι27 Σήμερα στις 7:21 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από perperouna Σήμερα στις 6:04 pm

» Εξωσωματικη, η δικη σας εμπειρια
από matinaki1990 Σήμερα στις 6:02 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από IoliAtore Σήμερα στις 5:37 pm

» ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ (Οι 5 πρώτοι θα έχουν το 1ο μάθημα <<ΔΩΡΕΑΝ>>)
από Kentromesini Σήμερα στις 3:58 am

» ''Έμπνευσις'' βάπτιση-γάμος
από supermama Χθες στις 8:06 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Χθες στις 6:02 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 5:33 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 4:33 pm

» Face-paintig για παιδικά πάρτυ Θεσσαλονίκη
από fenaki22 Χθες στις 7:22 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από paourina Χθες στις 3:06 am

» www.candyland .gr
από candyland Πεμ Oct 30, 2014 7:32 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από paourina Πεμ Oct 30, 2014 6:48 pm

» Site μανικιούρ-πεντικιούρ-shellac με τιμούλες.
από Superb Mommy Πεμ Oct 30, 2014 6:15 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από griniaroula Πεμ Oct 30, 2014 1:58 am

» ΤΕΣΤ ΔΥΣΑΝΕΞΙΑΣ
από anna4 Πεμ Oct 30, 2014 1:38 am

» μαθαμε στα χερακια!!
από αφροδιτη! Τετ Oct 29, 2014 11:00 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kaatrin Τρι Oct 28, 2014 5:22 pm

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από dimitra al Τρι Oct 28, 2014 11:08 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από Superb Mommy Τρι Oct 28, 2014 8:30 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από maria2013 Τρι Oct 28, 2014 6:07 am

» ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.
από Λιτσα34 Τρι Oct 28, 2014 4:31 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ Δευ Oct 27, 2014 8:14 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από ζουζουνακι Δευ Oct 27, 2014 8:13 pm

» γεννα στο Ρεα και επιδόματα!
από Vassiliki_ Δευ Oct 27, 2014 8:10 pm

» Κανακάκης Σταύρος στο Έλενα?Κάποια βοήθεια?
από Superb Mommy Δευ Oct 27, 2014 7:11 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Δευ Oct 27, 2014 3:01 am

» 6 ΜΗΝΟ ΟΑΕΔ.
από vagann Κυρ Oct 26, 2014 5:39 am

» prwtes ebdomades eggymoshnhs
από kerasoula Κυρ Oct 26, 2014 4:54 am

» Καλως σας βρηκα ξανα!
από ria Κυρ Oct 26, 2014 3:20 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014!!!!!
από eyakos Σαβ Oct 25, 2014 8:39 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 24, 2014 9:47 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Παρ Oct 24, 2014 7:53 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Παρ Oct 24, 2014 10:25 am

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Oct 23, 2014 9:53 pm

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 4:39 pm

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Τρι Oct 21, 2014 7:09 am

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Τρι Oct 21, 2014 6:27 am

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Τρι Oct 21, 2014 6:15 am

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Τρι Oct 21, 2014 5:10 am

Παρόντες χρήστες
438 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 3 μέλη, 0 μη ορατοί και 435 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, mamana, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 Στρώμα κρεβατιού;;; στό Πεμ Mar 10, 2011 6:00 pm

new2eenmommy

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!
πρέπει σιγά σιγά να αρχίσουμε να ετοιμάζουμε το δωματιάκι μας.
Τα κρεβατάκια τα πήραμε αλλά αναζητούμε τα καλυτερα στρώματα.
Από πού πήρατε στρώματα για τα μικρά σας; Τα μαγαζιά μόδερκερ ή πρεναταλ που είναι εξειδικευμένα για μπεμπέ έχουν τα καλύτερα;
Οι διαστάσεις είναι 1,20Χ60 ένας που πουλαει έπιπλα και στρώματα, όπου πήρα το καλό το δικό μας, κάνει και σε τέτοια μεγέθη αλλά δε δέχτηκα από εκεί. Πιστεύω πως διαφέρουν οι ανάγκες στα στρώματα των ενηλίκων με τα μπεμπέ!
φιλιά Razz

2 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Πεμ Mar 10, 2011 6:20 pm

grammatiki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω απο εκει που αγορασα την κουνια πηρα και το στρωμα ειναι ανατομικο κοκοφοινικα.

3 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Πεμ Mar 10, 2011 6:36 pm

ΑΓΑΠΗ@

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:εγω απο εκει που αγορασα την κουνια πηρα και το στρωμα ειναι ανατομικο κοκοφοινικα.

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΚΑΝΑ!!
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΩ LATEX ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΛΛΕΡΓΙΑΣ.
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΠΑΛΙ ΑΝΑΤΟΜΙΚΟ ΚΟΚΟΦΟΙΝΙΚΑ ΠΗΡΑ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΙΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ....
ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ ΠΑΝΤΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΛΟ ΑΕΡΙΣΜΑ(ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ) Κ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΤΟ ΕΒΓΑΖΑ ΕΞΩ Κ ΤΟ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΜΕ ΛΕΥΚΟ ΞΥΔΙ Very Happy

4 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Παρ Mar 11, 2011 12:54 am

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνώ απόλυτα με τον κοκοφοίνικα και να προσθέσω ότι το στρωματάκι πρέπει να μην είναι μαλακό. Οπότε καλύτερα να πάρεις απο τα έτοιμα γιατί τηρούν τις προδιαγραφές. Με το καλό τα μωράκια σου! Διπλή χαρά!

5 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Σαβ Mar 12, 2011 6:54 am

new2eenmommy

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ευχαριστώ για τις ευχές και τις πληροφορίες!
Λοιπόν,
πήγα στα μέντια στρομ και ρώτησα.
είχε δύο είδη για μπεμπέ και τα δύο με κοκοφοίνικα το ένα ήταν καλύτερο γιατί υπήρχε η διαφορά με τα χωριστά ενωμένα ελατήρια.
85Ε και 140Ε αντίστοιχα με 15% έκπτωση λόγω Φλεβάρη.
Είχε και κάλυμμα αδιάβροχο, 50Ε τα δύο.
Μετά, αν και διστακτικά λόγω απαγορευτικών τιμών στα περισσότερα προιόντα μπήκαμε στο Λητώ.
Βρήκαμε ένα τέλειο για μπεμπέ με σκέτο κοκοφοίνικα 70Ε!Και 13Ε το κάλυμμα.
Απόφαση ελήφθη!!
Very Happy

6 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Σαβ Mar 12, 2011 7:10 am

Maria S

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ κατέληξα στα coco-mat (από εκεί είναι καποια από τα στρώματα του mothercare. Πήρα αυτό που έχει κοκοφοίνικα αλλά από την μία πλευρά έχει και ένα λεπτό στρώμα άσπρο μακαλό αφρολέξ για να είναι πιό άνετο όταν μεγαλώσει γιατί μετά τον πρώτο χρόνο δεν είναι απαραίτητος ο σκέτος κοκοφοίνικας.

'Ολο το κάλυμα βγαίνει και μπαίνει πλυντήριο. Πολύ βολικό και όχι ιδιαίτερα ακριβό. Αλλά η ποιότητά του φαίνεται και με το μάτι.

Πάνω από το στρώμα και κάτω από τα σεντόνια της έβαζα αυτά τα αδιάβροχα καλύματα από το ΙΚΕΑ είναι φτηνά και καλά. Νομίζω γύρω στα 8 ευρώ αν δεν κάνω λάθος.

Καλή τύχη και με το καλό να έρθουν τα διδυμάκια σου.

7 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Σαβ Mar 12, 2011 6:15 pm

new2eenmommy

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Maria S έγραψε:Εγώ κατέληξα στα coco-mat (από εκεί είναι καποια από τα στρώματα του mothercare. Πήρα αυτό που έχει κοκοφοίνικα αλλά από την μία πλευρά έχει και ένα λεπτό στρώμα άσπρο μακαλό αφρολέξ για να είναι πιό άνετο όταν μεγαλώσει γιατί μετά τον πρώτο χρόνο δεν είναι απαραίτητος ο σκέτος κοκοφοίνικας.

Καλή τύχη και με το καλό να έρθουν τα διδυμάκια σου.

ευχαριστώ για τις ευχές.
Εμάς στο Λητώ η κοπέλα μας είπε πως αυτό με το λατέξ πάνω από τον κοκοφοίνικα είναι μονο για τον πρώτο χρόνο όπου βρέφος ακόμα θα ακουνπάει πάνω σε κάτι πιο μαλακό !
Θα κοιτάξω αυτό που λές από το Ικεα μου αρέσει το ικεα γιατί έχει πολυ καλές και πρακτικές ιδεες!
φιλιά Razz

8 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Δευ Mar 14, 2011 7:24 am

Maria S

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
new2eenmommy έγραψε:
ευχαριστώ για τις ευχές.
Εμάς στο Λητώ η κοπέλα μας είπε πως αυτό με το λατέξ πάνω από τον κοκοφοίνικα είναι μονο για τον πρώτο χρόνο όπου βρέφος ακόμα θα ακουνπάει πάνω σε κάτι πιο μαλακό !
Θα κοιτάξω αυτό που λές από το Ικεα μου αρέσει το ικεα γιατί έχει πολυ καλές και πρακτικές ιδεες!
φιλιά Razz

Κάθε πωλήτρια λέει τα δικά της. Λατρεύω την ποικιλία στα Λητώ (όχι τις τιμές τους) αλλά σιχαίνομαι το γεγονός ότι προσπαθούν να σου πουλήσουν ότι μπορούν. Αυτή είναι η γνώμη μου μετά από 50 και βάλε επισκέψεις. Γενικά θα σου έλεγα να μη δίνεις βάση στο τι λέει η κάθε πωλήτρια αλλά καλύτερα στο τι λένε οι γιατροί, τα βιβλία και γενικά οτιδήποτε γραπτό πιστεύω είναι καλύτερο. Αν θέλεις κάποια στιγμή να βρείς το δίκαιο σου ή να κινηθείς εναντίων καλό είναι να έχεις αποδείξεις. Και επειδή το μόνο που μετράει είναι η ασφάλεια και η υγιεινή των παιδιών μας βρές κάτι που να τα καλύπτει και να σου ταιριάζει.

Οι παιδίατροι γενικά λένε ότι ο βασικός λόγος που συστήνουν στους πρώτους 6 μήνες τον κοκοφοίνικα είναι για τον αιφνίδιο βρεφικό θάνατο. Στην Ελβετία μάλιστα συστήνουν να έχουν τα μωρά μέσα στον υπνόσακο, να μην έχουν άλλα σκεπάσματα και πάνω στο στρώμα να μην βάζουν τίποτα άλλο εκτός από σεντόνι. Έτσι ακόμα και αν το μωρό γυρίσει (αν κοιμάται στο πλάι) δεν θα έχει κίνδυνο πνηγμού η ασφιξίας.

Νομίζω πως μετά τον πρώτο χρόνο δεν έχει νόημα να κοιμάται ένα παιδάκι σε κοκοφοίνικα σκέτο εγώ που είχα για το παρκοκρέβατο στρώμα με σκέτο κοκοφοίνικα τώρα που θα το χρησιμοποιήσω για 10 μέρες το Πάσχα θα πάω να πάρω καινούργιο, πιό ανατομικό.

Αν κάποια μαμά που το έχει ψάξει πολύ και έχει άλλη άποψη για το ανατομικό ή μη μετά τον πρώτο χρόνο θα χαρώ να με συμβουλέυσει γιατί σιγά σιγά θα πρέπει να πάρω το στρώμα για το παρκοκρέβατο.

9 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Δευ Mar 14, 2011 10:00 am

Matilda

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
koritsia kai egw pou to exw psaksei arketa sto likno evala strwmataki me kokofoinika kai stin kounia tou strwma me latex kai kokofoinika.
Elpizw na pirame tis swstes apofaseis!
Oswn afora tin epithetiki pwlisi apo kapoies pwlitries kai emena me enoxlei afantasta kai idiaitera otan gurnaei o antras mou kai mou leei "ti les agapi mou na to paroume?" mprosta se autes!

10 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Δευ Mar 14, 2011 8:51 pm

Maria S

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια αν γνωρίζετε καλό στρωματάκι για παρκοκρέβατο (όχι σκέτου κοκοφοίνικα αλλά ούτε αυτά τα σκέτα αφρολέξ που συνήθως διπλώνουν στα 3) παρακαλώ πείτε μου απο που το πήρατε. Η μικρή μου είναι 15 μηνών, έχουμε αυτό με τον κοκοφοίνικα αλλά νομίζω ότι δεν κάνει καλό υπνο εκεί. Και δυστυχώς χρησιμοποιούμε το παρκοκρέβατο 5-10 μέρες το μήνα περίπου.

11 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Τρι Sep 24, 2013 7:43 pm

gallida

Απ'οτι διάβασα ο κοκοφοίνικας δεν είναι ασφαλές υλικό... Το λάτεξ δεν κάνει για νεογέννητα?

12 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Τρι Sep 24, 2013 7:59 pm

margdimitra

Δεν είναι καλός ο κοκοφοίνικας?
Τι σου είναι αυτές οι εταιρείες. Πριν 4 χρόνια που ψώνιζα εγώ για τον μικρό το πουλούσαν ως το καλύτερο υλικό.
Τώρα φαίνεται θέλουν να πουλήσουν κάτι νέο για αυτό και όλα αυτά.

13 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Τρι Sep 24, 2013 9:01 pm

gallida

Από γιατρούς το άκουσα, ότι αν βραχεί μυρίζει άσχημα και ο κοκοφοίνικας είναι ζωντανό υλικό άρα μπορεί να προκαλέσει αλλεργίες, βακτήρια κτλ

14 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Τετ Sep 25, 2013 6:16 am

Leda Leda

Καλησπέρα!!Έχει δίκιο η gallida για τα βακτήρια κλπ..Και εγώ είχα μπερδευτεί παααααάρα πολύ με όσα διαφορετικά διάβαζα αλλά τελικά ρώτησα κατευθείαν την παιδίατρο και μου είπε ότι η αλήθεια είναι ότι το καλύτερο είναι το λάτεξ..Καλύτερα ρωτήστε τον πααιδίατρό σας γιατί στα μαγαζιά προκειμένου να πουλήσουν θα σου πουν ότι τους συμφέρει!!

15 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Τετ Sep 25, 2013 3:51 pm

gallida

Leda Leda έγραψε:Καλησπέρα!!Έχει δίκιο η gallida για τα βακτήρια κλπ..Και εγώ είχα μπερδευτεί παααααάρα πολύ με όσα διαφορετικά διάβαζα αλλά τελικά ρώτησα κατευθείαν την παιδίατρο και μου είπε ότι η αλήθεια είναι ότι το καλύτερο είναι το λάτεξ..Καλύτερα ρωτήστε τον πααιδίατρό σας γιατί στα μαγαζιά προκειμένου να πουλήσουν θα σου πουν ότι τους συμφέρει!!
Αρα πρέπει να βρούμε παιδίατρο από τώρα????Shocked Shocked 

16 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Τετ Sep 25, 2013 4:02 pm

Leda Leda

Εμένα η συγκεκριμένη παιδίατρος είναι φίλη της μαμάς μου γιαυτό και ρώτησα γιατί πραγματικά το ψάξιμο στο internet όχι απλά δεν με βοήθησε αλλά με καταμπέρδεψε!!Τώρα απ'την άλλη μπορεί και ο γυναικολόγος να έχει κάποια ιδέα (όλο και κάποια απελπισμένη μανούλα θα τον έχει ξαναρωτήσει) ή αλλιώς μπορούμε να κάνουμε έρευνα αγοράς, να καταλήξουμε σε 2-3 στρωματάκια και με το που γεννήσουμε ρωτάμε τον παιδίατρο..Έτσι και αλλιώς τουλάχιστον μέχρι να σαραντήσουν τα μωράκια μας θα είναι στην καλαθούνα τους οπότε προλαβαίνουμε...

17 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Τετ Sep 25, 2013 6:34 pm

margdimitra

Εγώ πάντως στο στρώμα είχα από πάνω προστατευτικό και μετά και βαμβακερή χοντρή πετσέτα κάτω από το σεντόνι.

18 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Τετ Sep 25, 2013 6:56 pm

νατασσα

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα εγω εκτος το οτι βαζω στην μικρη σελτεδακι και προστατευτικο,της πηρα στωμα απο το ιστικμπαλ πολυ αννετο και το βγαζω 2 φορες την εβδομαδα στον ηλιο ετσι καιγονται τα ακαρεα.Και τα παιδικα ειναι ελαφρια σχετικα αν δεν μπορεις εσυ λογω εγκυμοσυνης ας πουμε μπορει να σε βοηθαει ο αντρας σου σε αυτο.   

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

19 Απ: Στρώμα κρεβατιού;;; στό Τετ Sep 25, 2013 9:15 pm

κοκκινοσκουφιτσα

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ & όταν ήταν μωρά & τώρα που είναι μεγαλύτερα πήρα τα στρώματα τους από την NEOSET & είμαι πολύ ευχαριστημένη & με το δικό μου στρώμα. Αυτοί κλείσανε όμως ή κάνω λάθος??? Υπάρχουν όμως εταιρίες που έρχονται σπίτι σου & σου καθαρίζουν τα στρώματα από ακάρεα & όλα τα συναφή που προκαλούν αλλεργίες σε όλους. Εγώ τους παίρνω μια φορά τον χρόνο!!!Smile  flower 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a blog