Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Β' τριμηνο: Αυπνοια :(
από anaisanais Σήμερα στις 5:37 am

» παραξενα ονειρα
από stilvy1982 Σήμερα στις 5:13 am

» mipos eimai egkuos
από Anna lamda Σήμερα στις 3:35 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από tassoula Σήμερα στις 2:04 am

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #139
από tzeni27 Σήμερα στις 1:54 am

» Εσείς αισθανθήκατε πόνο κατά την εμφύτευση του ωαρίου;
από tassoula Σήμερα στις 1:49 am

» Χαμηλη χοριακη !!
από μιτατα Σήμερα στις 1:41 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από Mama40 Σήμερα στις 1:12 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από roodie Σήμερα στις 12:36 am

» προσπαθεια σπερματεγχυσης
από tinki Σήμερα στις 12:33 am

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από maryz-iraklio kritis Σήμερα στις 12:08 am

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 10:05 pm

» Ινομυωμα και εκγυμοσυνη
από dora74 Χθες στις 9:46 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 9:38 pm

» Αναγνώριση Κυοφορούμενου Τέκνου
από dora74 Χθες στις 9:18 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ, ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΤΑ LIDL
από maria maroui Χθες στις 7:00 pm

» Παιδικοί σταθμοί περιοχής Δραπετσώνας-Κερατσινίου!
από ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ 1970 Χθες στις 5:39 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από maria maroui Χθες στις 5:17 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Χθες στις 5:06 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 4:28 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Χθες στις 4:12 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από Aurora Χθες στις 3:52 pm

» ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ; ΑΓΟΡΑΣΕ ΦΙΔΙΑ-ΚΟΜΠΡΕΣ!!!!
από Stevi_tasos Χθες στις 3:50 pm

» σας εχει συμβει;
από maro28 Χθες στις 3:36 pm

» Προσπάθεια για μωρό και θάλασσα
από JELLYFISH Χθες στις 3:29 pm

» χοριακη στην εξωσωματικη
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 1:52 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από stellina87 Χθες στις 1:05 pm

» ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ-ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ
από elin1 Χθες στις 12:59 pm

» έχει τύχει σε κάποια??
από Yasmina Χθες στις 11:44 am

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από roodie Χθες στις 11:39 am

» ΟΔΟΝΤΟΦΥΙΑ ΜΩΡΟΥ 20 ΜΗΝΩΝ
από Yasmina Χθες στις 11:30 am

» Μικρες μανουλες!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 11:28 am

» ΝΕΑ ΜΟΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΕΦΑΝΟΒΑΠΤΙΣΗ ,ΠΑΝΤΡΕΨΟΥ ΕΝΑΝ 9ΧΡΟΝΟ .
από roodie Χθες στις 11:00 am

» Θέλω να γίνω μαμά αλλά.....
από Stevi_tasos Χθες στις 10:53 am

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από Stevi_tasos Χθες στις 10:51 am

» ΒΡΕΙΤΕ ΤΙΣ ΠΑΛΑΙΕΣ ΣΑΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΡΙΕΣ-ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ-ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΕΣ
από Stevi_tasos Χθες στις 10:47 am

» sos mono zimarika
από kerasoula Δευ Jul 21, 2014 10:25 pm

» συσπασεις...
από mama_maria krhth Δευ Jul 21, 2014 7:38 pm

» ΜΑΜΑΔΕΣ,ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ,ΑΓΟΡΑΚΙΑ....ΚΟΠΙΑΣΤΕ ,ΟΙ ΝΤΟΥΡΝΟΘΥΡΕΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ !
από Stevi_tasos Δευ Jul 21, 2014 7:11 pm

» βαψιμο μαλλιων στο θηλασμο
από Stevi_tasos Δευ Jul 21, 2014 6:58 pm

Παρόντες χρήστες
73 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 1 μέλος, 0 μη ορατοί και 72 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

alexia.24

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 12]

lilalo

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
koukida έγραψε:ρε κοριτσια και τι μας νοιαζει τι κανει ο καθενας και ΠΟΤΕ το κανει?
και τελωςπαντων με το σκεπτικο μερικων εδω μεσα που ειτε αποφασισαν ειτε τους ηρθε νωρις το μωρο δεν καταλαβαινουν οτι προσβαλουν την ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ και ΑΥΤΟΔΙΑΘΕΣΗ του συνανθρωπου τους- οπως και γυναικων που προσπαθουν χρονια και δεν μπορουν ή τελωςπαντων αργησαν να τα καταφερουν. εγω δλδ που εκανα παιδι στα 35 ειμαι κατι δακτυλοδεικτούμενο? ή το παιδι μου θα εχει γρια μανα? μα τι πραγματα ειναι αυτα.

και δεν καταλαβα- τι μας νοιαζει εμας αν μια γυναικα στα 40 -45 θελει ενα παιδι? για να το θελει κ να προσπαθει σημαινει οτι ΘΕΛΕΙ να γινει μανα--
για να μην μιλησω για κατι 'ανεπιθυμητες' εγκυμοσυνες σε μικρη ηλικια που τελικα ηρθαν στον κοσμο παιδια με μανες που το μυαλο τους ειναι να συμπληρωσουν τα κενα απο την 'ζωη' που δεν εζησαν... για κατι διαζυγια απο ανωριμες σχεσεις που οδηγησαν σε διαλυμενες οικογενειες!
ε αμαν πια ρε κοριτσια. Rolling Eyes
παντασ ετοιμες ειμαστε να κατακρινουμε...
Μπραβο.Εχεις απολυτο δικιο.Συμφωνω απολυτα

nopi30

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ!!!!
ΜΠΟΡΕΙ ΜΙΑ 20αρα ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΩΡΙΜΗ ΑΠΟ ΜΙΑ 30αρα!!!!
ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ Κ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΑΙΔΙ(ΟΧΙ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΔΕ ΤΟ ΣΥΝΑΝΤΑΜΕ Κ ΑΥΤΟ)!!!! ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Η ΦΙΛΗ ΜΑΣ Η LILLIPUT,
ΑΛΛΑ Η ΨΥΧΗ Κ Η ΘΕΛΗΣΗ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΛΑΧΤΑΡΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ Very Happy

Κ ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ, ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ, ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ, Κ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ!!

ΚΑΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ..
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΗΜΟΥΝΑ
ΚΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ
!!!!!
Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink

Αγαπη θα διαφωνησω ΜΟΝΟ ( στα αλλα συμφωνω) στο σημειο που λες για την ωρημοτητα της 20αρας. Η μαμα μου μια χαρα ωριμη ηταν στα 20 που με εκανε και τα πρωτα χρονια που δεν δουλευε ηταν η πιο τελεια μαμα του κοσμου... μετα οταν μπηκε στη μεση η δουλεια, η γκρινια, το αγχος το κλιμα αλλαξε και τοτε ηταν 27 χρονων.... Τα παιδια δεν θελουν ωρημοτητα... αγαπη για τα παιδια μπορει να εχεις σε οποιαδηποτε ηλικια, αρκει να εχεις. Μας εχουν μεγαλωσει με το σκεπτικο καντε καριερα,στρωστε τη δουλεια σας, καντε ταξιδια με τον σηζηγο και μετα γαμο και παιδια. Εγω μια χαρα ταξιδια εχω κανει με τον μικρο μου, και οσο για τη καριερα αναγκαστηκα να παραιτηθω απο τη στρωμενη δουλεια και καριερα για το χατηρι της δουλειας του αντρα μου, αφου δεν βολευομασταν με παιδικους σταθμου, ειχαμε περιεργα ωραρια. Το εχω ξαναπει... τον μικρο μου τον εκανα στα 26 και δεν το μετανιωνω και τωρα στα 31 δεν μπορω να μεινω εγκυος...

Συγνωμη που θα το πω και ισως να ακουστει και σκληρο, αλλα δεν λυπαμαι τις γυναικες που κανουν εξωσωματικη γιατι αποφασεισαν στα 40 τους να κανουν παιδι. Το λενε ολοι οι επιστημονες μετα τα 35 η γονιμοτητα μειωνεται, εμεις νομιζουμε μια ζωη θα ημαστε νεοι και βολευομαστε και λιγακι σε αυτη την κατασταση, χωρις ευθυνες... μονο οι εαυτοι μας. Και βαζω και εμενα μεσα σε αυτο γιατι κι εγω δεν ηθελα να κανω κατευθειαν δευτερο κι ας ηξερα πως εχω προβλημα, γιατι ημουν εγωιστρια, βολευτηκα καθως μεγαλωνε ο μικρος και ξεσκαλωνε απο πανω μου... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Με συγχωρειτε αλλα..... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nopi30 έγραψε:[quote="
Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink
................
Συγνωμη που θα το πω και ισως να ακουστει και σκληρο, αλλα δεν λυπαμαι τις γυναικες που κανουν εξωσωματικη γιατι αποφασεισαν στα 40 τους να κανουν παιδι. Το λενε ολοι οι επιστημονες μετα τα 35 η γονιμοτητα μειωνεται, εμεις νομιζουμε μια ζωη θα ημαστε νεοι και βολευομαστε και λιγακι σε αυτη την κατασταση, χωρις ευθυνες... μονο οι εαυτοι μας. Και βαζω και εμενα μεσα σε αυτο γιατι κι εγω δεν ηθελα να κανω κατευθειαν δευτερο κι ας ηξερα πως εχω προβλημα, γιατι ημουν εγωιστρια, βολευτηκα καθως μεγαλωνε ο μικρος και ξεσκαλωνε απο πανω μου... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Με συγχωρειτε αλλα..... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad [/quote]

εχεις απόλυτο δίκιο...εκτος απο καποιες περιπτωσεις που και στα 20 καποιες κοπελες δεν μπορουνν να γινουν ευκολα μανουλες....σε ολες τις αλλες ειναι θεμα επιλογων...και οπως λες νομιζουμε πως θα ειμαστε παντα νεες...
τα λες πολυ σωστα!!!
σου εύχομαι γρήγορα με ένα ακόμη μωρακι αγκαλιά αφού το θέλεις!!

koukida

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εξω απ τον χορο πολλα τραγουδια λεγονται...

το σιγουρο ειναι οτι καποιες εδω μεσα θα γινουν κατι πεθερές......απαπα......

η κυρα κατινα ζει- κ ειναι ανάμεσά μας..... [You must be registered and logged in to see this image.]

MAROULOU

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nopi30 έγραψε:
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ!!!!
ΜΠΟΡΕΙ ΜΙΑ 20αρα ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΩΡΙΜΗ ΑΠΟ ΜΙΑ 30αρα!!!!
ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ Κ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΑΙΔΙ(ΟΧΙ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΔΕ ΤΟ ΣΥΝΑΝΤΑΜΕ Κ ΑΥΤΟ)!!!! ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Η ΦΙΛΗ ΜΑΣ Η LILLIPUT,
ΑΛΛΑ Η ΨΥΧΗ Κ Η ΘΕΛΗΣΗ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΛΑΧΤΑΡΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ Very Happy

Κ ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ, ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ, ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ, Κ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ!!

ΚΑΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ..
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΗΜΟΥΝΑ
ΚΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ
!!!!!
Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink

Αγαπη θα διαφωνησω ΜΟΝΟ ( στα αλλα συμφωνω) στο σημειο που λες για την ωρημοτητα της 20αρας. Η μαμα μου μια χαρα ωριμη ηταν στα 20 που με εκανε και τα πρωτα χρονια που δεν δουλευε ηταν η πιο τελεια μαμα του κοσμου... μετα οταν μπηκε στη μεση η δουλεια, η γκρινια, το αγχος το κλιμα αλλαξε και τοτε ηταν 27 χρονων.... Τα παιδια δεν θελουν ωρημοτητα... αγαπη για τα παιδια μπορει να εχεις σε οποιαδηποτε ηλικια, αρκει να εχεις. Μας εχουν μεγαλωσει με το σκεπτικο καντε καριερα,στρωστε τη δουλεια σας, καντε ταξιδια με τον σηζηγο και μετα γαμο και παιδια. Εγω μια χαρα ταξιδια εχω κανει με τον μικρο μου, και οσο για τη καριερα αναγκαστηκα να παραιτηθω απο τη στρωμενη δουλεια και καριερα για το χατηρι της δουλειας του αντρα μου, αφου δεν βολευομασταν με παιδικους σταθμου, ειχαμε περιεργα ωραρια. Το εχω ξαναπει... τον μικρο μου τον εκανα στα 26 και δεν το μετανιωνω και τωρα στα 31 δεν μπορω να μεινω εγκυος...

Συγνωμη που θα το πω και ισως να ακουστει και σκληρο, αλλα δεν λυπαμαι τις γυναικες που κανουν εξωσωματικη γιατι αποφασεισαν στα 40 τους να κανουν παιδι. Το λενε ολοι οι επιστημονες μετα τα 35 η γονιμοτητα μειωνεται, εμεις νομιζουμε μια ζωη θα ημαστε νεοι και βολευομαστε και λιγακι σε αυτη την κατασταση, χωρις ευθυνες... μονο οι εαυτοι μας. Και βαζω και εμενα μεσα σε αυτο γιατι κι εγω δεν ηθελα να κανω κατευθειαν δευτερο κι ας ηξερα πως εχω προβλημα, γιατι ημουν εγωιστρια, βολευτηκα καθως μεγαλωνε ο μικρος και ξεσκαλωνε απο πανω μου... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Με συγχωρειτε αλλα..... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΓΑΠΟΥΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΩΡΙΜΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ. ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΑΓΑΠΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΩΡΙΜΟΙ...
ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΞΣ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ, ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ 20 ΧΡΟΝΩΝ ΠΙΟ ΩΡΙΜΕΣ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΣΤΑ 30.
ΑΛΛΑ Η ΙΔΙΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΣΤΑ 30 ΤΗΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ 20; Η ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ.
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΑ 20 ΚΑΙ ΣΤΑ 40 ΜΠΟΡΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΗ ΜΑΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ.

dimitra37

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συμφωνω με απολυτα με την koukida και θα το ξαναπω το παιδι το κανεις οταν το θελεις πραγματικα δεν αποφασιζεις να το κανεις στα 20 η' στα 25 γιατι μπορει να μην μπορεις να κανεις παιδι στα 35, αυτο ειναι εγωιστικο!!!!. Οσο για αυτες που προσπαθουν να μεινουν εγκυες η' που εχουν καταφερει να μεινουν εγκυες με εξωσωματικη να μην τις λυπασαι καθολου ποιος σου ειπε οτι θελουμε να μας λυπουνται??????? ΠΟΛΥ ΚΑΚΙΑ!!!!!!!!!

http://www.worldjamboree.gr

koukida

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ντρέπομαι ειλικρινα και προσβαλλομαι σαν ανθρωπος πρωτα κ σαν γυναικα κατ'επεκταση εκμερους μιας ομαδας γυναικων που ΕΧΥΣΑΝ ΔΑΚΡΥΑ- ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑΝ-ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΙ ΞΑΝΑΣΗΚΩΘΗΚΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΑΝΕΣ- για χρονια ολοκληρα -για να καταφερουν οτι πιο ιερο στον κόσμο.

το να με θεωρουν ατομο για λυπηση ή ανάξιο λυπησης κάποιοι επειδη θέλω να γίνω μανα -που ουτε γνωρίζουν τις συνθηκες που με εφεραν σαυτην την κατασταση - δεν ειναι απλα προσβλητικο- αλλα απολυτα ΑΝΗΘΙΚΟ.

το οτι ουτε σκεφτεστε αν θα στεναχωρήσετε τον αλλον....
τι να πω... μου προκαλει λύπηση για το επιπεδο και τον βαθμό έλλειψης ανθρωπιάς. Sad

dimitra37

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θα γραψω κατι τελευταιο οταν καποια στιγμη, στα χρονια αυτα που προσπθουσαμε λιγο απογοητευτηκα, γυρισα και ρωτησα τον αντρα μου "αν ηξερες οτι θα δυσκολευομασταν σημερα θα ηθελες να ειχαμε παντρευτε και να καναμε παιδι νωριτερα?" η απαντηση ηταν τωρα θελουμε νωριτερα δεν θελαμε...........

http://www.worldjamboree.gr

MAROULOU

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koukida έγραψε:Ντρέπομαι ειλικρινα και προσβαλλομαι σαν ανθρωπος πρωτα κ σαν γυναικα κατ'επεκταση εκμερους μιας ομαδας γυναικων που ΕΧΥΣΑΝ ΔΑΚΡΥΑ- ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑΝ-ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΙ ΞΑΝΑΣΗΚΩΘΗΚΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΑΝΕΣ- για χρονια ολοκληρα -για να καταφερουν οτι πιο ιερο στον κόσμο.

το να με θεωρουν ατομο για λυπηση ή ανάξιο λυπησης κάποιοι επειδη θέλω να γίνω μανα -που ουτε γνωρίζουν τις συνθηκες που με εφεραν σαυτην την κατασταση - δεν ειναι απλα προσβλητικο- αλλα απολυτα ΑΝΗΘΙΚΟ.

τι να πω... μου προκαλει λύπηση για το επιπεδο και τον βαθμό έλλειψης ανθρωπιάς. Sad

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΜΟΝΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ. ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ 35 Η ΣΤΑ 40;

nopi30

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dimitra37 έγραψε:Συμφωνω με απολυτα με την koukida και θα το ξαναπω το παιδι το κανεις οταν το θελεις πραγματικα δεν αποφασιζεις να το κανεις στα 20 η' στα 25 γιατι μπορει να μην μπορεις να κανεις παιδι στα 35, αυτο ειναι εγωιστικο!!!!. Οσο για αυτες που προσπαθουν να μεινουν εγκυες η' που εχουν καταφερει να μεινουν εγκυες με εξωσωματικη να μην τις λυπασαι καθολου ποιος σου ειπε οτι θελουμε να μας λυπουνται??????? ΠΟΛΥ ΚΑΚΙΑ!!!!!!!!!

Κοριτσια συγνωμη αλλα εκανα την αυτοκριτικη μου... μαλλον με παρεξηγησατε... εγω ειμαι αυτη που προσπαθω και ισως να βρεθω στα 40 μου να κανω εξωσωματικη... στον εαυτο μου κανω κριτικη.... οχι στους αλλους...

nopi30

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koukida έγραψε:Ντρέπομαι ειλικρινα και προσβαλλομαι σαν ανθρωπος πρωτα κ σαν γυναικα κατ'επεκταση εκμερους μιας ομαδας γυναικων που ΕΧΥΣΑΝ ΔΑΚΡΥΑ- ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑΝ-ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΙ ΞΑΝΑΣΗΚΩΘΗΚΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΑΝΕΣ- για χρονια ολοκληρα -για να καταφερουν οτι πιο ιερο στον κόσμο.

Κουκιδα μου δεν ηθελα να φανω ανηθικη δεν εχω τιποτα με αυτες τις γυναικες.. συγνωμη για την αναστατωση.... εγω απλα την αυτοκριτικη μου κανω και κλαιω.... συγνωμη.... γιατι κι εγω στα 26 μου προσπαθησα... κι εκανα χειρουργειο και χτυπαγα ενεσες... και εκλαιγα.... Χιλια συγνωμη κοριτσια μαλλον δεν εκφραστηκα σωστα απο την αρχη ... χιλια συγνωμη....

nopi30

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:
nopi30 έγραψε:[quote="
Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink
................

εχεις απόλυτο δίκιο...εκτος απο καποιες περιπτωσεις που και στα 20 καποιες κοπελες δεν μπορουνν να γινουν ευκολα μανουλες....σε ολες τις αλλες ειναι θεμα επιλογων...και οπως λες νομιζουμε πως θα ειμαστε παντα νεες...
τα λες πολυ σωστα!!!
σου εύχομαι γρήγορα με ένα ακόμη μωρακι αγκαλιά αφού το θέλεις!!
[/quote]

Μπουμπουκιτσα χαιρομαι που καταλαβες τι ηθελα να πω... κι εγω ελπιζω να τελειωσει ολο αυτο γρηγορα και σ' ευχαριστω...

ΑΓΑΠΗ@

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ!!!
ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ...Κ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΣΤΑ 38 ΤΗΣ Κ ΔΕΝ ΗΤΑΝ, ΟΥΤΕ ΕΙΝΑΙ ΓΡΙΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 51!!!!

ΟΡΙΟ ΥΠΑΡΞΙΑΚΗΣ ΒΛΑΚΙΑΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nopi30 έγραψε:

Κουκιδα μου δεν ηθελα να φανω ανηθικη δεν εχω τιποτα με αυτες τις γυναικες.. συγνωμη για την αναστατωση.... εγω απλα την αυτοκριτικη μου κανω και κλαιω.... συγνωμη.... γιατι κι εγω στα 26 μου προσπαθησα... κι εκανα χειρουργειο και χτυπαγα ενεσες... και εκλαιγα.... Χιλια συγνωμη κοριτσια μαλλον δεν εκφραστηκα σωστα απο την αρχη ... χιλια συγνωμη....

Κορίτσια για να δούμε λίγο την ουσία των πραγμάτων, εσάς τις 2 δεν νομίζω πως η πλειοψηφία σας θεωρεί μεγάλες. Και εσύ Νόπη μου που στα 26 έκανες το χειρουργείο, μεγάλη δεν ήσουν. Αλλο πρόβλημα είχες. Όταν υπάρχουν προβλήματα δεν έχει καμία σχέση η ηλικία. Εντάξει ότι μειώνεται η γονιμότητα όσο περνάνε τα χρόνια το ξέρουμε όλοι. Το να υπάρχουν από πάντα όμως προβλήματα που εμποδίζουν την σύλληψη δεν έχει να κάνει με την ηλικία αλλά με άλλους παράγοντες. Συμφωνώ και με τις 2 εν μέρει. Συμφωνώ με την Κουκίδα γιατί εκφράζει μια άποψη που δεν είναι απόλυτη. Η Νόπη από την άλλη νιώθει άσχημα γιατί θεωρεί πως άργησε να κάνει πράγματα για το πρόβλημά της όμως αυτό Νόπη μου σε εχει παρασύρει σε μια παγίδα. Θεωρείς ότι ο χρόνος σου για να κάνεις δεύτερο τελειώνει και σε έχει πιάσει πανικός και παρερμηνεύονται τα λεγόμενά σου. Νομίζω γενικά ότι άλλα λεει η μία και άλλα η άλλη.

mamana

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

Συμφωνω απολυτα,δηλαδη δεν καταλαβα θ'απολογηθουμε σε σας που εχετε τα παιδακια σας κ μιλατε εκ του ασφαλους?που ξερετε εσεις τι εχει περασει καθε μια απο μας που ειμαστε πανω απο 40 χωρις παιδι?
νομιζετε οτι προσωπικα εγω ξυπνησα ενα πρωι στα 43 μου κ ειπα τωρα θα κανω παιδι? λοιπον για να μην λετε μεγαλες κουβεντες απο τα 31 προσπαθω,εκανα 3 χειρουργεια κ το αποτελεσμα ειναι να μπορω μονο με εξωσωματικη,δεν ηταν επιλογη μου αλλα μετα απο ολα αυτα ηταν ο μονος δρομος,
ποια θα μου πει τωρα οτι ειμαι μεγαλη για να γινω μανα οταν προσπαθω τοσα χρονια?
αντε γιατι εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λεμε...

Nena

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια νομιζω οτι εχουμε παρεξηγησει και παρεξηγηθεί στο θέμα αυτο...
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως καμια μας δεν έχει να δώσει λογαριασμό σε κάποια άλλη για το πότε και αν και πώς θα γίνει μάνα. Και ούτε πρέπει να απολογούμαστε και να επεξηγούμε τις συνθήκες κάτω από τις οποίες αποκτήσαμε παιδάκια. Μπορεί κάποια να μην το προγραμμάτιζε καθόλου και να έμεινε έγκυος στα 20 και να το κράτησε, μπορεί κάποια να το προσπαθεί από τα 25 και να το κατάφερε στα 40. Οι απόλυτες απόψεις προσβάλλουν και πικραίνουν, και μάλιστα σε ένα τόσο ευαίσθητο θέμα.
Το κακό όμως ρε κορίτσια είναι ότι υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα. Μόνο που δεν είναι τα 30 ή τα 35. Απλά θα πρέπει να δεχτούμε ότι μειώνεται η γονιμότητα όσο περνάν τα χρόνια. Όταν ξέρεις ότι θέλεις να κάνεις παιδιά κάποια μέρα, ξέρεις ότι δεν έχεις όλο το χρονο μπροστά σου, ότι θα πρέπει να ξεκινήσεις κάποια στιγμή πριν τα 40 (προσωπικό μου όριο, αν θέλετε το αλλάζετε). Η παγίδα βρίσκεται όταν έχεις αποφασίσει ότι δεν θέλεις παιδιά και δεν σε νοιάζει και είσαι μια χαρά με την επιλογή σου... μέχρι μια μέρα να ξυπνήσεις στα 40 ή 45 κ να πεις "τελικά θέλω παιδιά". Χωρίς καμία διάθεση κριτικής και κυνισμού, όλες θα σκεφτούμε "τώρα είναι αργά". Επαναλαμβάνω, δεν εννοώ "καλά να πάθεις, όταν μπορούσες δεν ήθελες, τώρα τρέχα στους γιατρούς", απλά, επισημαίνω το fact.
Ακόμα, το "η φύση ξέρει" έχει κάποια βάση, αλλά έχω και κάποιες ενστάσεις. Σε μένα, η φύση όρισε ότι μπορώ να ξεκινήσω να τεκνοποιώ από τα 11 (όταν μου ήρθε περίοδος). Όλες θα συμφωνήσουμε ότι είναι πολύ νωρίς. Μια γυναίκα μπορεί να έχει περίοδο μέχρι τα 50 της - δε σημαίνει ότι αυτή η ηλικία είναι μια χαρα και δε βαριέσαι..
Απλά νομίζω ότι το οριο των 30 ετών, για πρώτο παιδί, που έχει τεθεί ως ανώτατο στο θέμα αυτο, είναι κάπως εκτος πραγματικότητας.

MAROULOU

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΤΟ ΟΤΙ Η ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΞΕΡΟΥΜΕ. ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΧΙΛΙΟΥΣ ΔΥΟ ΛΟΓΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ. ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΚΑΙ ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ.

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAROULOU έγραψε:ΤΟ ΟΤΙ Η ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΞΕΡΟΥΜΕ. ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΧΙΛΙΟΥΣ ΔΥΟ ΛΟΓΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ. ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΚΑΙ ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ.

εννοείτε πως δεν εχουμε καν το δικαιωμα να πουμε ΄΄καλα να πάθεις΄΄ σε καμία περίπτωση...
και ποιοι ειμαστε εμείς που θα κρίνουμε τον αλλο στο κατω..κατω...όλοι εχουμε κανει και λαθη και σωστα...
παντως καθε γυναικα μεσα της ξερει πολυ καλα αν φταιει η οχι που δεν εχει κανει παιδια...και αυτο το λεω γιατι εχω διαβασει συνεντευξεις απο γυναικες που καναν πολλες εκτρωσεις..,... και μετα ο οργανισμος δεν ανταποκρινοταν πια..η και αλλες που ειχαν ενα παιδι και καναν στειρωση ..και οταν θελησαν αλλο ηταν αργα....τοτε δυστηχως εχεις ευθυνη και πληρωνεις τα λαθη σου....σε όλες τις αλλες περιπτωσεις δεν ξερουμε και δεν μιλαμε!

MAROULOU

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΤΟ ΟΤΙ ΜΟΝΟ Η ΙΔΙΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ) ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ.
ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΓΑΛΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΜΩΡΟ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΙΚΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ. ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ Η ΟΤΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΜΑΜΑΔΕΣ.

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πάντως αν θέλετε την γνώμη μου καμιά δεν είπε "καλά να πάθεις"...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 12]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a free blog