Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #139
από perperouna Σήμερα στις 6:49 pm

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από Lillybell Σήμερα στις 6:48 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Σήμερα στις 6:43 pm

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από Despoinaki123 Σήμερα στις 6:20 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από valgreg Σήμερα στις 6:02 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Σήμερα στις 5:46 pm

» συσπασεις...
από ANGEL Σήμερα στις 5:46 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΔΑΝΙΚΑ ΩΑΡΙΑ
από efaki27 Σήμερα στις 5:42 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 5:29 pm

» mipos eimai egkuos
από efaki27 Σήμερα στις 5:26 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 4:51 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από ΖΩΗ13 Σήμερα στις 4:27 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από Mare Σήμερα στις 3:58 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από γεωργια καρ. Σήμερα στις 3:12 pm

» παραξενα ονειρα
από maro28 Σήμερα στις 2:55 pm

» προσπαθεια σπερματεγχυσης
από Stevi_tasos Σήμερα στις 2:36 pm

» Εσείς αισθανθήκατε πόνο κατά την εμφύτευση του ωαρίου;
από depytsilo Σήμερα στις 1:52 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από ΜΑΡΙΑΜ1 Σήμερα στις 1:16 pm

» sos mono zimarika
από ANGEL Σήμερα στις 1:07 pm

» Χαμηλη χοριακη !!
από fanouria Σήμερα στις 1:04 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 8:13 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ, ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΤΑ LIDL
από Stevi_tasos Σήμερα στις 7:59 am

» Β' τριμηνο: Αυπνοια :(
από anaisanais Σήμερα στις 5:37 am

» Ινομυωμα και εκγυμοσυνη
από dora74 Χθες στις 9:46 pm

» Αναγνώριση Κυοφορούμενου Τέκνου
από dora74 Χθες στις 9:18 pm

» Παιδικοί σταθμοί περιοχής Δραπετσώνας-Κερατσινίου!
από ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ 1970 Χθες στις 5:39 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από Aurora Χθες στις 3:52 pm

» ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ; ΑΓΟΡΑΣΕ ΦΙΔΙΑ-ΚΟΜΠΡΕΣ!!!!
από Stevi_tasos Χθες στις 3:50 pm

» σας εχει συμβει;
από maro28 Χθες στις 3:36 pm

» Προσπάθεια για μωρό και θάλασσα
από JELLYFISH Χθες στις 3:29 pm

» χοριακη στην εξωσωματικη
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 1:52 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από stellina87 Χθες στις 1:05 pm

» ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ-ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ
από elin1 Χθες στις 12:59 pm

» έχει τύχει σε κάποια??
από Yasmina Χθες στις 11:44 am

» ΟΔΟΝΤΟΦΥΙΑ ΜΩΡΟΥ 20 ΜΗΝΩΝ
από Yasmina Χθες στις 11:30 am

» Μικρες μανουλες!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 11:28 am

» ΝΕΑ ΜΟΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΕΦΑΝΟΒΑΠΤΙΣΗ ,ΠΑΝΤΡΕΨΟΥ ΕΝΑΝ 9ΧΡΟΝΟ .
από roodie Χθες στις 11:00 am

» Θέλω να γίνω μαμά αλλά.....
από Stevi_tasos Χθες στις 10:53 am

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από Stevi_tasos Χθες στις 10:51 am

» ΒΡΕΙΤΕ ΤΙΣ ΠΑΛΑΙΕΣ ΣΑΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΡΙΕΣ-ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ-ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΕΣ
από Stevi_tasos Χθες στις 10:47 am

Παρόντες χρήστες
637 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 22 μέλη, 1 μη ορατός και 614 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, Catty, danae_93, daskala23, depytsilo, Despoinaki123, dimimi82, ede37, efaki27, fanouria, jelaki, Lillybell, mama prwti fora, maro28, Menaki30, perperouna, roodie, snoopy, valgreg, xrysaki!, Σοφία η μέλλουσα μανούλα, κουνελάκι

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 8]

mama katerina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NERAIDA_4 έγραψε:ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ...ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑΚΙΑ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ 5 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΝΑ ΜΙΑ ΚΑΤΣΑΡΙΔΑ ΜΑΥΡΗ...ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΥΣΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΗΡΑ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΑΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΙΑ ΚΑΤΣΑΡΙΔΑΡΑ ΝΑ!!!ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΡΟΝΤΟΥΣΑΝ ΑΣΧΗΜΑ ΣΕ ΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ.

αυτο το ειδατε!??? γιατι κανενας δεν το σχολιασε ειναι το πιο απαραδεκτο που εχω ακουσει δεν θα πληρωνα μια στα ξενοδοχεια τους!

AGGELIKI21

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
aparadektooooo egw den tha plirona an eixe kai vieo ? ou sigoura!!
!!

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μα γιατί πρέπει να υπάρχει αντιπαράθεση; Υπάρχουν και ιδιωτικά καλά υπάρχουν και δημόσια καλά. Καλό είναι λοιπόν να μιλάμε πιο συγκεκριμένα για το τάδε ιδιωτικό ή δημόσιο και όχι να συγκρίνουμε γενικά ιδιωτικά με δημόσια. Όσο για την διαφορά στο οικονομικό, η κάθεμια κρίνει που και πόσα θα διαθέσει.

nopi30

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ορτικακι πιο πολυ στο εγραψα περιπεκτικα καταλαβα τι θελεις να πεις.

Το τελειο δεν υπαρχει.. προσωπικα σε μενα δεν εχει συμβει κατι παραδοξω και μαλιστα στη Σαμο που νοσηλευτικε το παιδι μου μας ειχε μια παιδιατρος η οποια, αργοτερα μου ειπαν, οτι εχει κατηγορειθει για θανατο παιδιου. Εγω ομως τι μπορω να πω αφου η γυναικα ερχοταν και το απογευμα να δει τα παιδακια μας, και απο το μεσημερι μεχρι να ξαναερθει επερνε τηλεφωνο και η νοσοκομα εδινε αναφορα. Για να μην μιλησω για τις νοσοκομες που με βοηθαγαν με το παιδι... Να σημειωθει οτι χρημα δεν επεσε σε κανεναν ουτε γιατρο ουτε νοσοκομα...
Σημασια εχει να πετυχεις σε ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ειτε σε ιδιωτικο ειτε σε δημοσιο...
Τους ειδα και τους ιδιωτες παιδιατρους που πηρα τηλ σε μια και επειδη δεν ημουν πελατησα της δεν ηθελε να μου δωσει τις πρωτες οδηγιες, ουτε καν να δει το παιδι επειδη ηταν Σαβ-Κυρ... Και που κατεληξα; Στο νοσοκομειο...
Δεν εχει σε ολα τα μερη της Ελλαδας ιδιωτικες κλινικες και ειναι αδικο να κανουμε τις κοπελες που ζουν στα νησια να νιωθουν ασχημα ή να αγχωνονται, ειδικα τις εγκυες.

Τελος παντων ολοι εχουμε ακουσει ιστοριες για τα νοσοκομεια σε ολη την Ελλαδα...δεν ειναι αλλωστε δυνατον να μην ακουσουμε και εδω στο Κιλκις σιγουρα, ολο και κατι θα εχει συμβει... δεν μου ρχετε κατι προχειρο αλλα σιγουρα εχει συμβει καποιο λαθος με θυμα καποιον αθωω, στην μαιευτικη σιγουρα οχι ή τουλαχιστον οχι απο τοτε που ανελαβαν οι συγκεκριμενοι γυναικολογοι. Για το Ιπποκρατειο εχω ακουσει οτι ενα νεογεννητο
(κορη της κουμπαρας μας) επαθε αναρροφηση και το ειχαν καποιες μερες στην εντατικη, τραγικο... Κι ομως για το Ιπποκρατειο εχω ακουσει πολλες γυναικες που γεννησαν εκει και ειναι ευχαριστημενες...
Οι αποψεις ποικιλουν!!

Πιστευτε οτι καποιος γιατρος θελει να κατηγορηθει για το θανατο καποιου;

Αν κλεισει το νοσοκομειο εγω αν θελω να γεννησω θα πρεπει να κατεβω Θεσσαλονικη, ειναι πιο επικυνδινο για μενα το να ταξιδεψω με σπασμενα τα νερα και εναν αγχωμενο οδηγο, παρα να γεννησω στο δημοσιο νοσοκομειο.

Εγω παντως αυτο που δεν δεχομαι ειναι το να μην σου συμπεριφεροντα καλα στα ιδιωτικα. Στο δημοσιο το ξερεις οτι ολοι ειναι δημοσιοι υπαλληλοι και αρκετοι οχι ολοι, (για να μην παρεξηγηθω) βαριουνται που ζουν, στα ιδιωτικα ειναι το μεγαλο θεμα. Που δεν φτανει που πληρωνεις και σε πολλες περιπτωσεις 3 μισθους, να εχεις και ασχημη

Ειμαι σιγουρη οτι Θεσσαλονικη και Αθηνα υπαρχουν περισσοτερες απαραδεκτες καταστασεις στα δημοσια...

Αγγελικη σε πιστευω αφου ησουν μπροστα τι να πω απαραδεκτη συμπεριφορα!
Βασικα στο εξωτερικο γεννανε με μαιες ο γιατρος ειναι για να επεμβει αν υπαρχει προβλημα, κακως που δεν το κανουν και στην Ελλαδα αυτο...

Παντως θα πρεπει ολες να παραδεχτουμε οτι η γεννα ειναι μια ιδιαιτερη στιγμη την οποια δεν θα επρεπε κανενας ανευθεινος γιατρος και καμια μαια να μας την χαλασει...

nopi30

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευα που δουλευεις στο Στρατιωτικο νοσοκομειο θα ανοιξει η μαιευτικη κλινικη;
Θα αρχισουμε να γενναμε εκει;;;;;;

AGGELIKI21

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
afisteta koritsia sigoura pantou mporei na exeis asxima peristatika to kalo einai na mhn simvenoun!! alla dustixos uparxoun!

aristina

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνω οτι ειναι θεμα ανθρωπων!Αλλωστε τα κτιρια δεν κανουν το καλο η το κακο μα οι ανθρωποι-εργαζομενοι που τα περιλαμβανουν....
Τα παντα μπορουν να συμβουν παντου!
Οτι θελει ο καθενας κανει....οπου αισθανεται πιο ασφαλης....
Για μενα βεβαια ειναι θεμα χρηματων καθαρα και μαλλον τοπου διαμονης γιατι και να ηθελα που λεει ο λογος ιδιωτικο εδω δεν ειναι της προκοπης....
Τελος παντων να πω και μια ιστοριουλα που μου την λεει η μαμα μου για να καταλαβετε οτι και καμια φορα τυχαινει να γινουν καποια πραγματα,η κακια η ωρα που λεμε!
Η μαμα μου ειχε ενα γιατρο οπου ξεγεννησε εμενα και τον αδερφο μου και μια μερα συνανταει μια κοπελα και της λεει αυτον εχεις????Αυτος κατεστρεψε την αδερφη μου!Την εσκισε παραπανω απ οτι επρεπε και τρεχει για χειρουργια εξω να σωσει οτι μπορει....(για να καταλαβετε κατα την περινεοτομη....και δεν μπορουσε μετα να συγκρατησει την αναγκη της!)
Και απανταει η μαμα μου....και?δεν μου λεει κατι αυτο!(μπραβο μαμα εγω θα ειχα φοβηθει προσωπικα!)της λεει και που ξερω εγω οτι εκεινη την στιγμη δεν πεταχτηκε η κοπελα απο φοβο....η οτι ετυχε?Και κοριτσια δεν αλλαξε γιατρο!Φοβερο?Μου λεει οτι αυτο δεν τον κανει κακο γιατρο αλλα ετυχε για τον οποιοδηποτε λογο....
Τι να σας πω κοριτσια ειναι να μην σου τυχει γινονται και αυτα....

ortikaki

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nopi30 έγραψε:Ορτικακι πιο πολυ στο εγραψα περιπεκτικα καταλαβα τι θελεις να πεις.

Το τελειο δεν υπαρχει.. προσωπικα σε μενα δεν εχει συμβει κατι παραδοξω και μαλιστα στη Σαμο που νοσηλευτικε το παιδι μου μας ειχε μια παιδιατρος η οποια, αργοτερα μου ειπαν, οτι εχει κατηγορειθει για θανατο παιδιου. Εγω ομως τι μπορω να πω αφου η γυναικα ερχοταν και το απογευμα να δει τα παιδακια μας, και απο το μεσημερι μεχρι να ξαναερθει επερνε τηλεφωνο και η νοσοκομα εδινε αναφορα. Για να μην μιλησω για τις νοσοκομες που με βοηθαγαν με το παιδι... Να σημειωθει οτι χρημα δεν επεσε σε κανεναν ουτε γιατρο ουτε νοσοκομα...
Σημασια εχει να πετυχεις σε ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ειτε σε ιδιωτικο ειτε σε δημοσιο...
Τους ειδα και τους ιδιωτες παιδιατρους που πηρα τηλ σε μια και επειδη δεν ημουν πελατησα της δεν ηθελε να μου δωσει τις πρωτες οδηγιες, ουτε καν να δει το παιδι επειδη ηταν Σαβ-Κυρ... Και που κατεληξα; Στο νοσοκομειο...
Δεν εχει σε ολα τα μερη της Ελλαδας ιδιωτικες κλινικες και ειναι αδικο να κανουμε τις κοπελες που ζουν στα νησια να νιωθουν ασχημα ή να αγχωνονται, ειδικα τις εγκυες.

Τελος παντων ολοι εχουμε ακουσει ιστοριες για τα νοσοκομεια σε ολη την Ελλαδα...δεν ειναι αλλωστε δυνατον να μην ακουσουμε και εδω στο Κιλκις σιγουρα, ολο και κατι θα εχει συμβει... δεν μου ρχετε κατι προχειρο αλλα σιγουρα εχει συμβει καποιο λαθος με θυμα καποιον αθωω, στην μαιευτικη σιγουρα οχι ή τουλαχιστον οχι απο τοτε που ανελαβαν οι συγκεκριμενοι γυναικολογοι. Για το Ιπποκρατειο εχω ακουσει οτι ενα νεογεννητο
(κορη της κουμπαρας μας) επαθε αναρροφηση και το ειχαν καποιες μερες στην εντατικη, τραγικο... Κι ομως για το Ιπποκρατειο εχω ακουσει πολλες γυναικες που γεννησαν εκει και ειναι ευχαριστημενες...
Οι αποψεις ποικιλουν!!

Πιστευτε οτι καποιος γιατρος θελει να κατηγορηθει για το θανατο καποιου;

Αν κλεισει το νοσοκομειο εγω αν θελω να γεννησω θα πρεπει να κατεβω Θεσσαλονικη, ειναι πιο επικυνδινο για μενα το να ταξιδεψω με σπασμενα τα νερα και εναν αγχωμενο οδηγο, παρα να γεννησω στο δημοσιο νοσοκομειο.

Εγω παντως αυτο που δεν δεχομαι ειναι το να μην σου συμπεριφεροντα καλα στα ιδιωτικα. Στο δημοσιο το ξερεις οτι ολοι ειναι δημοσιοι υπαλληλοι και αρκετοι οχι ολοι, (για να μην παρεξηγηθω) βαριουνται που ζουν, στα ιδιωτικα ειναι το μεγαλο θεμα. Που δεν φτανει που πληρωνεις και σε πολλες περιπτωσεις 3 μισθους, να εχεις και ασχημη

Ειμαι σιγουρη οτι Θεσσαλονικη και Αθηνα υπαρχουν περισσοτερες απαραδεκτες καταστασεις στα δημοσια...

Αγγελικη σε πιστευω αφου ησουν μπροστα τι να πω απαραδεκτη συμπεριφορα!
Βασικα στο εξωτερικο γεννανε με μαιες ο γιατρος ειναι για να επεμβει αν υπαρχει προβλημα, κακως που δεν το κανουν και στην Ελλαδα αυτο...

Παντως θα πρεπει ολες να παραδεχτουμε οτι η γεννα ειναι μια ιδιαιτερη στιγμη την οποια δεν θα επρεπε κανενας ανευθεινος γιατρος και καμια μαια να μας την χαλασει...

ΜΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΕΓΩ ΕΧΕΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ ΡΕ ΣΥ nopi. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Ή ΚΛΙΝΙΚΗ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΙΑΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΤΗΣ ΒΕΡΟΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΙΟ ΚΑΙ ΒΡΩΜΙΚΟ ΕΔΩ ΣΕ ΜΑΣ!!!

nopi30

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ortikaki έγραψε:
nopi30 έγραψε:Ορτικακι πιο πολυ στο εγραψα περιπεκτικα καταλαβα τι θελεις να πεις.

ΜΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΕΓΩ ΕΧΕΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ ΡΕ ΣΥ nopi. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Ή ΚΛΙΝΙΚΗ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΙΑΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΤΗΣ ΒΕΡΟΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΙΟ ΚΑΙ ΒΡΩΜΙΚΟ ΕΔΩ ΣΕ ΜΑΣ!!!

Σ' αυτο συμφωνω, οντως τα νοσοκομεια ειναι αθλια ευτυχως εγω εμεινα μονο 2 βραδια κι εφυγα!
Απο φαι δεν μπορω να πω.... catering...ηταν φανταστικο..

ortikaki

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nopi30 έγραψε:
ortikaki έγραψε:

Σ' αυτο συμφωνω, οντως τα νοσοκομεια ειναι αθλια ευτυχως εγω εμεινα μονο 2 βραδια κι εφυγα!
Απο φαι δεν μπορω να πω.... catering...ηταν φανταστικο..

ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΑΛΛΑ Η ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΡΑΓΩΔΙΑ!! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΞΕΙΣ ΓΕΡΟ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ!! ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ Η ΣΑΡΑ ΚΑΙ Η ΜΑΡΑ [ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ] ΣΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙ. ΚΑΙ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΟΛΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΙ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΟΥΝ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΑΝΘΙΥΓΕΙΙΝΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ?

μαρακι77

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω γεννησα και τα δυο μου παιδια στο γεννεσις θεσσαλονικης.στον πρωτο μου γιο ημουν πολλυ ευχαριστημενη.στον δευτερο ομως..........καθως το επλεναν το μωρο μου το χτυπισαν στο κεφαλακι του και μας ειπαν οτι ετσι γεννηθηκε.οταν ηρθε η παιδιατρος μας στο σπιτι και ειδε το χτυπημα,μου ειπε οτι αποκλιετε το μωρο να γεννηθηκε ετσι και οτι αυτοι το χτυπισαν και εγραψαν στο βιβλιαριο του οτι ετσι γεννηθηκε για να ειναι καλιμενοι αυτοι.φανταστητε οτι το παιδακι μου σημερα ειναι 2,5 χρονων και το σημαδι το εχει.για αυτο ειπα οτι αν θα αποφασιζαμε να κανουμε και τριτο παιδακι θα γεννουσα σε δημοσιο νοσοκομειο.

ftsagari

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγώ γέννησα στο γενεσις Θεσ/νίκη, γιατί ήταν εκεί ο γιατρός μου και επειδή δεν ήθελα να πάω με τίποτα σε δημόσιο. Είμαι πολύ ευχαριστημένη από το προσωπικό,καθαριότητα κ.τ.λ. αλλά στο δεύτερο το σκέφτομαι για δημόσιο για τους εξής λόγους: όταν γέννησα (καισαρική) δεν μου έβαλαν το μωρό στην αγκαλιά αλλά μου το έδειξαν από μακριά για 2 δευτερόλεπτα.(εδώ μπορεί να φταίω κι εγώ γιατί δεν το είχα ζητήσει, μάλλον το θεώρησα δεδομένο)
Το μωρό το είδα μετά από 6 ώρες και από ότι μου είπαν μετά από μέρες μεταξύ σοβαρού και αστείου , έκλαιγε συνεχώς στην αίθουσα νεογνών.
Δεν ξέρω μετά τη γέννα ήμουν σαν ναρκωμένη κάποια πράγματα δεν τα σκεφτόμουν.Γι' αυτό την επόμενη φορά πρώτα ο Θεός θέλω το μωράκι μου μαζί μου.

http://mikrosaggelos.blogspot.com/

nopi30

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΑΛΛΑ Η ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΡΑΓΩΔΙΑ!! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΞΕΙΣ ΓΕΡΟ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ!! ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ Η ΣΑΡΑ ΚΑΙ Η ΜΑΡΑ [ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ] ΣΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙ. ΚΑΙ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΟΛΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΙ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΟΥΝ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΑΝΘΙΥΓΕΙΙΝΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ?[/quote]

Αυτο το καταλαβαινω γιατι στο δωματιο ημουν την πρωτη μερα με αλλες 3 και τη δευτερη μειναμε 2 ,μετα εφυγα.
Αυτο που με εκνευρησε ηταν οτι ηθελα να θυλασω αλλα ειχαν ερθει ο αντρας, ο κουνιαδος, ο γαμπρος και δεν ξερω ποιοι αλλοι συγγενεις της δυπλανης μου. Αν εμεναν λιγο ακομη θα τους εδιωχνα, δεν θα πειναγε το δικο μου το παιδι επειδη αυτη θελαν να δουν το δικο τους.
Και ενταξη εμενα ασε με, τι μαζευτηκαν τοσοι για να δουν το μωρο το καημενο, που μολις γεννηθηκε; Εχεις δικιο για τα μικροβια, ευτυχως σε μενα δεν προλαβαν να ερθουν πολλοι.Δεν ειμαι τρελη με τα μικροβια και την αποστειρωση αλλα πεντε στοιχειωδη κανονες θελω να τους
ακολουθω.
Απλα μερικα πραγματα στη χαρα μας πανω δεν τα σκεφτομαστε, ποσο μαλιστα οι αντρες!!!

Ουτε και αυτα ειναι λογος για να μην ξαναπαω σε δημοσιο.

Την αλλη φορα θα βγαλω το στηθος απ' εξω και θα ταισω το μωρο κι ας ντραπουν να φυγουν εκεινοι, δεν καταλαβα....
Φανταζεσε παντως σοκ χαχαχαχαχαχαχαχα

nopi30

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οχι με αλλες 3 με αλλες δυο ηθελα να πω ημασταν στο δωματιο. Σε 3κλινο ημασταν..

CHRISLA2216

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nopi30 έγραψε:ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΑΛΛΑ Η ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΡΑΓΩΔΙΑ!! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΞΕΙΣ ΓΕΡΟ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ!! ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ Η ΣΑΡΑ ΚΑΙ Η ΜΑΡΑ [ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ] ΣΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙ. ΚΑΙ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΟΛΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΙ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΟΥΝ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΑΝΘΙΥΓΕΙΙΝΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ?

Αυτο το καταλαβαινω γιατι στο δωματιο ημουν την πρωτη μερα με αλλες 3 και τη δευτερη μειναμε 2 ,μετα εφυγα.
Αυτο που με εκνευρησε ηταν οτι ηθελα να θυλασω αλλα ειχαν ερθει ο αντρας, ο κουνιαδος, ο γαμπρος και δεν ξερω ποιοι αλλοι συγγενεις της δυπλανης μου. Αν εμεναν λιγο ακομη θα τους εδιωχνα, δεν θα πειναγε το δικο μου το παιδι επειδη αυτη θελαν να δουν το δικο τους.
Και ενταξη εμενα ασε με, τι μαζευτηκαν τοσοι για να δουν το μωρο το καημενο, που μολις γεννηθηκε; Εχεις δικιο για τα μικροβια, ευτυχως σε μενα δεν προλαβαν να ερθουν πολλοι.Δεν ειμαι τρελη με τα μικροβια και την αποστειρωση αλλα πεντε στοιχειωδη κανονες θελω να τους
ακολουθω.
Απλα μερικα πραγματα στη χαρα μας πανω δεν τα σκεφτομαστε, ποσο μαλιστα οι αντρες!!!

Ουτε και αυτα ειναι λογος για να μην ξαναπαω σε δημοσιο.

Την αλλη φορα θα βγαλω το στηθος απ' εξω και θα ταισω το μωρο κι ας ντραπουν να φυγουν εκεινοι, δεν καταλαβα....
Φανταζεσε παντως σοκ χαχαχαχαχαχαχαχα

[/quote]

δεν ξερω για αλλα δημοσια νοσοκομεια (εκτος απο το ιπποκρατειο που συνεβαινε ακριβως το ιδιο που λετε με το θηλασμα..), αλλα στο "παπαγεωργιου" η ωρα επισκεπτηριου ηταν 4-6 μμ και εκεινο το δυωρο απαγορευοταν να παρεις το μωρο.. super!!!!

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγώ γέννησα τα διδυμάκια μου στο δημόσιο νοσοκομείο της πόλης στην οποία μένω και σε γενικές γραμμές δεν είχα παράπονο αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι στο δημόσιο νοσοκομείο δε σου παρέχουν τίποτα ούτε καν σερβιέτες κι έτσι πρέπει να τα κουβαλάς όλα εσύ!!
Όσο για το θέμα του επισκεπτηρίου.. κανένας δεν του τηρούσε (εμένα μου είχαν έρθει επισκέψεις στο νοσοκομείο όταν γέννησα ακόμη και στις 10:00 τη νύχτα [You must be registered and logged in to see this image.] )!!

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε: αλλα στο "παπαγεωργιου" η ωρα επισκεπτηριου ηταν 4-6 μμ και εκεινο το δυωρο απαγορευοταν να παρεις το μωρο.. super!!!!

τι εννοεις απαγορευοταν? Rolling Eyes και αν πεινουσε το παιδι τι κανατε?

CHRISLA2216

litsakos έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε: αλλα στο "παπαγεωργιου" η ωρα επισκεπτηριου ηταν 4-6 μμ και εκεινο το δυωρο απαγορευοταν να παρεις το μωρο.. super!!!!

ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ..
ΜΑ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΝ ΗΘΕΛΕΣ ΟΛΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 24ΩΡΟ

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:
litsakos έγραψε:

ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ..

ναι καταλαβα το σκεπτικο του μαιευτηριου ,αν πειναει εκεινο το 2ωρο το βρεφος αναρωτηθηκα τι γινεται,δεν το φερνουν να το θηλασει η μαμα του? και ας περιμεναν εξω οι επισκεπτες Rolling Eyes

CHRISLA2216

litsakos έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:
litsakos έγραψε:

ναι καταλαβα το σκεπτικο του μαιευτηριου ,αν πειναει εκεινο το 2ωρο το βρεφος αναρωτηθηκα τι γινεται,δεν το φερνουν να το θηλασει η μαμα του? και ας περιμεναν εξω οι επισκεπτες Rolling Eyes

OXI ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ.. ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ, ΠΗΓΑΙΝΕΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΕΙ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own blog