Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!
από dimitra al Σήμερα στις 1:47 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από dimitra al Σήμερα στις 1:43 am

» Αγγλικά στον παιδικό
από dimitra al Σήμερα στις 1:34 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Anastasie Χθες στις 11:52 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kaatrin Χθες στις 11:35 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από nanou Χθες στις 11:15 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από tassoula Χθες στις 11:14 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από nanou Χθες στις 11:00 pm

» Τι ακούν τ'αυτιά μου!!
από ede37 Χθες στις 9:34 pm

» Αρνητικό τεστ και εγκυμοσύνη??
από nanou Χθες στις 9:09 pm

» ΚΟΨΙΜΟ ΠΑΝΑΣ
από nanou Χθες στις 9:01 pm

» Άμεση ανάγκη για arvekap 0.1
από melina_1234 Χθες στις 7:14 pm

» τι νυφικο οεο?
από dimitra al Χθες στις 5:15 pm

» ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙ
από Jorji Χθες στις 4:02 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 3:18 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 1:11 pm

» ΠΕΝΤΙΚΟΥΡ- ΜΑΝΙΚΟΥΡ -ΗΜΙΜΟΝΙΜΟ
από pusi Χθες στις 12:41 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από HappyMama Χθες στις 12:00 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από xrisili Χθες στις 9:30 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 7:56 am

» ''Έμπνευσις'' βάπτιση-γάμος
από supermama Τρι Sep 16, 2014 10:47 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Τρι Sep 16, 2014 6:43 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από Lollipop83 Τρι Sep 16, 2014 1:42 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:19 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:02 am

» Πώς επιλέγουμε φροντιστήριο αγγλικών για τα παιδιά μας;
από dimitra al Τρι Sep 16, 2014 1:50 am

» Αναλαμβανω σιδερο και καθαρισμα
από pusi Τρι Sep 16, 2014 12:43 am

» τεστ ωορρηξιας θετικο..ποτε ερχομαι σε επαφη??τη συμβουλη σας..
από perperouna Δευ Sep 15, 2014 8:00 pm

» καλημερα μηπως ειμαιιιιι?
από κουνελάκι Δευ Sep 15, 2014 11:29 am

» ΤΡΕΜΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...
από HappyMama Δευ Sep 15, 2014 11:22 am

» ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ
από victoria Κυρ Sep 14, 2014 9:13 pm

» ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ, αγαπήστε τα! (B.Π.Αθηνών)
από edrinia Κυρ Sep 14, 2014 4:01 pm

» κοριτσια βοηθεια
από μαρακι27 Σαβ Sep 13, 2014 11:08 am

» Αυχενικη διαφανεια και Doppler τριγλωχινας αβέβαιο.εχει τύχει σε καμία;;
από Vassiliki_ Σαβ Sep 13, 2014 8:39 am

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από nanou Παρ Sep 12, 2014 10:04 pm

» ΦΥΛΑΞΗ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ,ΜΕΛΕΤΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
από gnbz Παρ Sep 12, 2014 11:28 am

» εξωσωματικη βοηθεια.....
από eirini.pav Παρ Sep 12, 2014 10:23 am

» ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
από ΑΓΓΕΙΚΗ Παρ Sep 12, 2014 12:38 am

» ΠΩΛΕΙΤΑΙ κάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft (white - bermuda blue)!!!
από RousTwins Πεμ Sep 11, 2014 10:41 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Sep 11, 2014 10:38 pm

Παρόντες χρήστες
93 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 93 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

41 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Παρ Mar 04, 2011 12:11 pm

black beauty

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πωπω βρε κοριτσια διαβαζω τις ιστοριες σας και μου φαινονται σαν ταινια επιστημονικης φαντασιας!

πρεπει να εισαι πολυ αναισθητος τελικα για να εισαι ευτιχσμενος!γινεται να μην σου παιζουν τα νευρα με τετοιες τρελλες καταστασεις?τι να πω ομως φταινε και οι συζυγοι οταν βλεπουν την κατασταση και δεν κανουν κατι!δηλαδη και εμεις εχουμε γονεις γιατι ειναι διακριτικοι και δεν τους ενοχλουν σε τιποτα?,αυτοι πιο λιγο μας αγαπανε δηλαδη?ελπιζω οι αγορομανες να μην γινετε το ιδιο με τις πεθερες σας,να θυμαστε αυτα που τραβατε τωρα και να μην βγαλετε το αχτι σας στις νυφες σας ε?

42 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Παρ Mar 04, 2011 12:18 pm

Σούλα

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="black beauty"]πωπω βρε κοριτσια διαβαζω τις ιστοριες σας και μου φαινονται σαν ταινια επιστημονικης φαντασιας!

πρεπει να εισαι πολυ αναισθητος τελικα για να εισαι ευτιχσμενος!γινεται να μην σου παιζουν τα νευρα με τετοιες τρελλες καταστασεις?τι να πω ομως φταινε και οι συζυγοι οταν βλεπουν την κατασταση και δεν κανουν κατι!δηλαδη και εμεις εχουμε γονεις γιατι ειναι διακριτικοι και δεν τους ενοχλουν σε τιποτα?,αυτοι πιο λιγο μας αγαπανε δηλαδη?ελπιζω οι αγορομανες να μην γινετε το ιδιο με τις πεθερες σας,να θυμαστε αυτα που τραβατε τωρα και να μην βγαλετε το αχτι σας στις νυφες σας ε?[/quo

Αχ πολλες φορες το σκεφτομαι αυτο,και λεω,να μην τα ξεχασεις ολα αυτα που σε κανουν και πληγωνεσαι απο την μαλακο,για να γινεις καλη πεθερα!!!!
αλλα δεν εχει να κανει με το τι εμπειρια εχεις,ετσι λεω τουλαχιστον,η δικια μου η παλαβιαρα,ειχε πολυ καλη πεθερα για εκεινα τα χρονια....(ετσι λεει η αδελφη της που την αγαπω πολυ)τωρα γιατι η δικια μου δεν καταφερε να παρει κατι απο ολο αυτο δεν ξερω...ειναι ετσι ο χαρακτηρας τελικα.

43 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Παρ Mar 04, 2011 12:29 pm

sasanath

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η μανα πρεπει να ειναι χτισμενη απο αγάπη!!!Δεν δεχομαι οτι μια μανα πρεπει να αγαπαει μονο τα δικα της παιδια!Αλλιως και αυτες που υιοθετουν δεν τα αγαπουν αληθινα!Πραγμα που ολες ξερουμε οτι δεν ισχυει!

Αρα για μενα αυτες που δεν αντιμετωπιζουν με αγαπη ολα τα παιδια του κοσμου και κατα συνεπεια νυφες και γαμπρους για μενα δεν αγαπουν τα ιδια τους τα παιδια!Πως λοιπον να αγαπησουν τα ξενα!Οταν αγαπα η μανα τα παιδια της κανει υπομονη και θυσιες!Η θυσια και η αγαπη αυτων που βρισκεται;;;

Μαλλον στα κλεμμενα στριγκ και ρουχα!!Τι να πω!

44 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Παρ Mar 04, 2011 12:36 pm

Σούλα

ωρες ωρες και εγω αναρωτιεμαι "καλα δεν σκεφτεται οτι στεναχωριεται ο γιος της?" και μετα λεω πως απο την στιγμη που σταματησε να της κανει τα χατηρια(γιατι τωρα τα κανει σε αλλη γυναικα,σε εμενα Wink ) βγηκε ο εγωισμος της και ειναι πιο δυνατος και απο την αγαπη της για το παιδι της...τι να πω?

45 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Σαβ Mar 05, 2011 12:04 am

maria82

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
blackrose έγραψε:maria82 πιστεψε με αν ειναι ο ενας και μοναδικος λογος που σε κανει να σκεφτεσαι διαζυγιο..τα πεθερικα σου μην το κανεις κατα την αποψη μου.δεν αξιζει καν τον κοπο να χαλασεις την οικογενεια σου και την αγαπη σας για χαρη τους...και πανω απ ολα να σκεφτεσαι πως δεν αξιζει αν υπαρχει πραγματικη αγαπη ματξυ σας και θεληση να τα καταφερετε....απλα συζητα το θεμα με τον αντρα σου...και οχι με τον τυπο της μουρμουρας....ε γιατι οπως και να το κανουμε το εχουμε οι γυναικες λιγο πολυ....

συζητησε το αυτο εκανα κι εγω....δωσε επιχειρηματα και ζωντανα παραδειγματα.....ακομη και την στιγμη που συμβαινουν επιτοπου κανε του νοημα....δωσε του να εμπεδωσει μεσα του το πως αισθανεσαι και νιωθεις με την συμπεριφορα της μανας του....

εγω παλαιοτερα του ειχα πει...πως δεν μπορω να παιζω στο παιχνιδι της μαμας του και να ειμαι το ρομποτακι της....αν θελεις του λεω τετοιο πραγμα για να νιωθει καλα η μανα σου κι εγω να ειμαι σαν κουτι που ανοιγει κ κλεινει οποτε θελει εκεινη ..τοτε λεω να πας να παντρευτεις την μανα σου.ητανε βαρια κουβεντα αλλα τον τσιγκλησε......αλλο η οικογενεια σου του λεω...αλλο η οικογενεια ΜΑΣ.......ναι μια οικογενεια ειμαστε ολοι αλλα εγω οτι χτιζω με τον αντρα μου το χτιζω γιατι θα πορευτω υποτιθεται μια ολοκληρη ζωη μαζι του...και η ζωη ειναι μικρη για να την σπαταλησω για τα χαμενα ονειρα της πεθερας μου και για τον καθενα!!!
Σ΄ευχαριστώ πολύ blackrose, πίστεψέ με το ότι δεν έχω προχωρήσει μέχρι τώρα σε διαζύγιο είναι ακριβώς γιατί πιστεύω ότι δεν αξίζει,αλλά δεν βλέπω και καμία βελτίωση με όποιο τρόπο και αν έχω δοκιμάσει, μουρμούρα, συζήτηση με τίποτα!δεν έχει απογαλακτιστεί ακόμα ούτε αυτός ούτε η αδερφή του.Αφού και κάποια στιγμή που ήρθε και η μάνα του και με "ξεχεσε" για κάτι που δεν έφταιγα, όχι μόνο δεν πήρε το μέρος μου αλλά την μία μου είπε ότι η μάνα του είναι σε κλιμακτήριο και την άλλη μου είπε να της πώ ότι παρεξήγηση ήταν και θα λυθεί(φυσικά δεν το έκανα και φυσικά δεν άκουσα ούτε μία συγνώμη ούτε απ΄αυτή ούτε από τον άντρα μου). Αλήθεια βρε κορίτσια οι πεθερές σας κάθε πότε παίρνουν τηλ ή έρχονται στο σπίτι σας, γιατι καμιά φορά σκέφτομαι(μήπως είμαι εγώ η περιέργη!

46 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Σαβ Mar 05, 2011 12:55 am

blackrose

[/quote]
Σ΄ευχαριστώ πολύ blackrose, πίστεψέ με το ότι δεν έχω προχωρήσει μέχρι τώρα σε διαζύγιο είναι ακριβώς γιατί πιστεύω ότι δεν αξίζει,αλλά δεν βλέπω και καμία βελτίωση με όποιο τρόπο και αν έχω δοκιμάσει, μουρμούρα, συζήτηση με τίποτα!δεν έχει απογαλακτιστεί ακόμα ούτε αυτός ούτε η αδερφή του.Αφού και κάποια στιγμή που ήρθε και η μάνα του και με "ξεχεσε" για κάτι που δεν έφταιγα, όχι μόνο δεν πήρε το μέρος μου αλλά την μία μου είπε ότι η μάνα του είναι σε κλιμακτήριο και την άλλη μου είπε να της πώ ότι παρεξήγηση ήταν και θα λυθεί(φυσικά δεν το έκανα και φυσικά δεν άκουσα ούτε μία συγνώμη ούτε απ΄αυτή ούτε από τον άντρα μου). Αλήθεια βρε κορίτσια οι πεθερές σας κάθε πότε παίρνουν τηλ ή έρχονται στο σπίτι σας, γιατι καμιά φορά σκέφτομαι(μήπως είμαι εγώ η περιέργη![/quote]

καλη μου την μεθοδο της αδιαφοριας προς το προσωπο της την δοκιμασες? η δειχνεις στον αντρα σου οτι για σενα το μειζον θεμα ειναι μονο εκεινη κ εκεινος `ενοχλειται που βλεπει αυτο το πραγμα? καλα δεν λεω οτι δεν φταιει κ αυτος...αλλα προσπαθησε καποιο διαστημα να το παιξεις αδιαφορη ..και γιατι οχι πραγματικα να την γραψεις στα απο τετοια σου .. Embarassed Embarassed Laughing και να αφοσιωθεις στην σχεση σου με τον αντρα σου και μονο σε αυτην....να βαλεις λιγο πιο πολυ ροζ ....κ να τον κανεις να αφοσιωθει πανω σου...δεν εννοω οτι δεν ειναι αφοσιωμενος...αλλα οσο εσυ τον τσιγκλας για την μανα του αλλο τοσο κ αυτος σαν κλασικος αντρας ..''ειμαι το μωρο της μαμας'' αντιδρα.... η δικη μου πεθερα εμενα με παιρνει τηλ 1 φορα τη βδομαδα η και παραπανω....το γιοκα της τον παιρνει αν οχι καθε μερα μερα παρα μερα...σπιτι μου δεν πατατει καθολου παρα μονο τωρα που σε 2 μηνακια θα γενναω θελει να ερθει να μου πλυνει λεει και να σιδερωσει και τα ρουχαλακια του μωρου....ΑΜ ΔΕ!!!!!! δεν καταλαβε καλα η κυρα!!!! No Mad

για τετοιες εξυπναδες ειναι πρωτη η δικια μου και να πενευεται ολη την ωρα οτι τρεχει για μας....σκατα να φαει!!!!! ουπς παραφερθηκα//// Embarassed ( )

καλη μου η προσπαθεια παντα αξιζει.παντα.και η προσπαθεια χωρις να πρηζεις τον αλλον και χωρις να πιεζεις τον εαυτο σου!!......χρονο ...δωσε χρονο στην προσπαθεια........αδιαφορησε γ αυτην ...και προσπαθησε μεσα στη σχεση.....το τριτο ματι που θα μπει στην σχεση θελει βγαλσιμο...!! και μερικες φορες φτανει μονο ενα βλεμμα να δειξουμε τι θελουμε σε καποιον!!!

47 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Σαβ Mar 05, 2011 1:07 am

cinderella

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ένα πράγμα θα πω μόνο γιατί δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω.. πεθερά καλή είναι μόνο η νεκρή!! μακάβριο αλλά αληθινό δυστυχώς....μια πεθερόπληκτη

48 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Σαβ Mar 05, 2011 8:21 pm

blackrose

cinderella έγραψε:ένα πράγμα θα πω μόνο γιατί δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω.. πεθερά καλή είναι μόνο η νεκρή!! μακάβριο αλλά αληθινό δυστυχώς....μια πεθερόπληκτη

....πρεπει να εισαι πολυ πεθεροπληκτη εσυ........... affraid affraid

49 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Τετ Mar 09, 2011 8:18 pm

maria82

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
blackrose θα δοκιμάσω και την μέθοδο της αδιαφορίας όπως μου λές για να δούμε, θα προσπαθήσω να κάνω υπομονή με τις βλακείες τους. Όχι ότι θα είναι εύκολο και δεν θα μου σπάει τα νεύρα. Θα το βάλω στοίχημα με τον εαυτό μου ότι θα κερδίσω εγώ, δεν θα μου χαλάει εμένα τα νεύρα αυτή, έχεις δίκιο με να λέω και να ξαναλέω ορισμένα πράγματα ίσως να τον κολλάει πιο πολύ στην μάνα του. Ϊσως να πετύχει η αδιαφορία.Τέτοιες πεθερές πρέπει να τις γράφουμε κανονικά.

50 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Τετ Mar 09, 2011 8:49 pm

μαμαμια

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ¨ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ-ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ:Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ Κ ΓΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΕΧΩ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΜΠΑΧΑΛΟ ΓΙΝΑΜΕ ΟΜΩΣ Κ ΟΙ 2 ΠΕΘΕΡΕΣ ΒΑΛΑΝ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ:

51 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Τετ Mar 09, 2011 9:08 pm

hhmaria

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν την χτυπησε η πορτα κατι το κακο, ...ακου εκει να ζηλευει ποιος θα κανει την εγγονη!

αυτοι οι ανθρωποι ειναι για λυπηση...

λυπαμαι για τον μπελα στο κεφαλι σου... δυστυχως ειναι η μητερα του αντρα σου...
δεν μπορείς να την βγαλεις απο την ζωή σου...

http://www.kordelitsa.com

52 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Τετ Mar 09, 2011 9:19 pm

ρηνούλα

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
όλες μια απο τα ίδια είμαστε!!!εγώ για να πάω στη δουλειά,πρέπει να ρωτήσω την πεθερά αν μπορεί να ρθει να κρατήσει το παιδί και μόνο αν μπορεί η κόρη της(την αντικαθιστά όταν δεν μπορεί το ξόανο)έρχεται!δηλαδή πρέπει η κουνιάδα να μην έχει ραντεβού για νύχια και μαλλιά για να πάω να δουλέψω!!!έλεος!

53 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Πεμ Mar 10, 2011 8:53 am

vasoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμαμια έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ¨ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ-ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ:Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ Κ ΓΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΕΧΩ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΜΠΑΧΑΛΟ ΓΙΝΑΜΕ ΟΜΩΣ Κ ΟΙ 2 ΠΕΘΕΡΕΣ ΒΑΛΑΝ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ:

Τιποτα απολυτως κορίτσι μου δεν θα κανεις, θα χαρεις την βαφτιση της κορουλας σου εκεινη την μερα και μονο, ειναι ακαταλληλη μερα για να κοιταξεις το συγκεκριμενο θεμα!!

54 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Πεμ Mar 10, 2011 2:34 pm

ζουζουνομαμα

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ενα θα σας πω. οταν γνωρισα την πεθερα μου κατηγορουσε με τα χειροτερα τον γιο της και μου ελεγε να τον αφησω. μολις εμαθε οτι εμεινα εγκυος [ χωρις γαμο] ελεγε οτι με αφησε εγκυο για να μην τον αφησω και φυγω οταν καταλαβω οτι δεν αξιζει να ειμαι μαζι του. αφησε να εννοηθει οτι θα ηταν καλυτερο να ριξω το παιδι. φανταστειτε να τα λεει η μανα του αυτα!!!!! ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ. λεω θεε μου, που εμπλεξα. τελικα τωρα με τον αντρα μου ], 4 χρονια μετα, ειμαστε μαζι εχουμε 2 παιδακια και ποιο ειναι το συμπερασμα? ηθελε τον γιο της για αυτην. να του κανει κουμαντο στην ζωη του. αν και ανακατευεται ακομα στα ποδια μας, θελει να εχει λογο γι τα παντα. για τραπεζια σε γιορτες, για τα γενεθλια, για τις βαφτισεις, για ολα! τι κανω? την αφηνω να λεει οτι θελει, της λεω παντα ναι, αλλα στο τελος κανω οτι θελω εγω. κι αν καμια φορα πει ο αντρας μου κατι, με τις γλυκες μου τον τουμπαρω. οχι που θα διαλυσω την οικογενεια μου, επειδη αυτη δεν λεει να καταλαβει οτι ο γιος της τωρα πια θελει αλλα πραγματα απο μια γυναικα, τα οποια αυτη δεν μπορει να του τα δωσει, και οτι μεγαλωσε πια!

55 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Πεμ Mar 10, 2011 3:54 pm

misspigi

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μετα απο 14 χρονια γαμου ενα εχω να πω: κανεις δε σου καθεται στο σβερκο αν δεν σκυψεις το κεφαλι. εγω μπορει να μην ειμαι πεθεροπληκτη, ομως τετοιους κακεντρεχεις και μικροψυχους ανθρωπους ολοι εχουμε στον κυκλο μας. τι κανεις; διαλυεις το σπιτι σου ή φερεσαι εξυπνα; ο καθε ανθρωπος θελει τη δικη του αντιμετωπιση. ο ενας μπορει να καταλαβαινει με αγριαδες, ο αλλος να θελει να αισθανεται σημαντικος και να θελει διπλωματια. αναλογως πραττεις. και μην βιαστειτε να πειτε οτι "εσυ δεν ξερεις". ειπα οτι δεν εχω προβλημα με την πεθερα μου, οχι ομως και με την γιαγια του συζουγου μου (ο Δρακουμελ ζει!!).

http://pigikalimeriblogspot.com

56 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Πεμ Mar 10, 2011 4:32 pm

Σούλα

misspigi έγραψε:μετα απο 14 χρονια γαμου ενα εχω να πω: κανεις δε σου καθεται στο σβερκο αν δεν σκυψεις το κεφαλι. εγω μπορει να μην ειμαι πεθεροπληκτη, ομως τετοιους κακεντρεχεις και μικροψυχους ανθρωπους ολοι εχουμε στον κυκλο μας. τι κανεις; διαλυεις το σπιτι σου ή φερεσαι εξυπνα; ο καθε ανθρωπος θελει τη δικη του αντιμετωπιση. ο ενας μπορει να καταλαβαινει με αγριαδες, ο αλλος να θελει να αισθανεται σημαντικος και να θελει διπλωματια. αναλογως πραττεις. και μην βιαστειτε να πειτε οτι "εσυ δεν ξερεις". ειπα οτι δεν εχω προβλημα με την πεθερα μου, οχι ομως και με την γιαγια του συζουγου μου (ο Δρακουμελ ζει!!).

Για πες μας καμια ιστοριουλα...

57 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Πεμ Mar 10, 2011 4:51 pm

misspigi

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σούλα έγραψε:
misspigi έγραψε:μετα απο 14 χρονια γαμου ενα εχω να πω: κανεις δε σου καθεται στο σβερκο αν δεν σκυψεις το κεφαλι. εγω μπορει να μην ειμαι πεθεροπληκτη, ομως τετοιους κακεντρεχεις και μικροψυχους ανθρωπους ολοι εχουμε στον κυκλο μας. τι κανεις; διαλυεις το σπιτι σου ή φερεσαι εξυπνα; ο καθε ανθρωπος θελει τη δικη του αντιμετωπιση. ο ενας μπορει να καταλαβαινει με αγριαδες, ο αλλος να θελει να αισθανεται σημαντικος και να θελει διπλωματια. αναλογως πραττεις. και μην βιαστειτε να πειτε οτι "εσυ δεν ξερεις". ειπα οτι δεν εχω προβλημα με την πεθερα μου, οχι ομως και με την γιαγια του συζουγου μου (ο Δρακουμελ ζει!!).

Για πες μας καμια ιστοριουλα...
τι να πρωτοθυμηθω για σενα ομορφο χωριο!!! οτι με κατηγορουσε οτι εχω γκομενους οσο ο συζυγος απουσιαζε; οτι με καταριοταν καθημερινα; οτι οταν παντρευτηκαμε μας εφερε γλαστρα και στο χωμα ειχε θαψει κλειδια; οταν της τα πεταξα στα μουτρα δικαιολογηθηκε οτι ειχε τη γλαστρα στην αυλη της και εβαλε τα κλειδια του σπιτιου για να μην τα χασει Shocked . μονο που ξεχασε να τα ξεθαψει χαχαχα! και επειδη θα ρωτησετε: η συγκεκριμενη καταλαβε μονο με αγριο και ακομψο τροπο.

58 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Πεμ Mar 10, 2011 5:01 pm

Σούλα

καλα μιλαμε η γιαγια πρεπει να ηταν και πολυ ΚΑΛΗ πεθερα ε?
να ρωτησω?
τι εστι κλειδια μεσα στην γλαστρα?

59 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Πεμ Mar 10, 2011 5:21 pm

misspigi

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σούλα έγραψε:καλα μιλαμε η γιαγια πρεπει να ηταν και πολυ ΚΑΛΗ πεθερα ε?
να ρωτησω?
τι εστι κλειδια μεσα στην γλαστρα?
η ανοητη ειχε κανει μαγια με τα κλειδια!!! μονο που δεν επεσε να πεθανει οταν ειδε 1ον οτι την πηραμε χαμπαρι, 2ον οτι τα ξορκια δεν επιασαν. τον πεθερο μου τον ξεκανε!!! τελος παντων, η ζωη σου δινει οτι αξιζεις. κατεληξε μονη, χωρις τα παιδια της και με πολλα προβληματα υγειας. τωρα παρακαλαει να παω να τη δω. το εκανα μονο και μονο για ανθρωπιστικους λογους.

60 Απ: ΚΑΚΙΑ ΖΗΛΙΑΡΑ ΠΕΘΕΡΑ στό Πεμ Mar 10, 2011 7:35 pm

maria82

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
vasoula έγραψε:
μαμαμια έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ¨ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ-ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ:Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ Κ ΓΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΕΧΩ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΜΠΑΧΑΛΟ ΓΙΝΑΜΕ ΟΜΩΣ Κ ΟΙ 2 ΠΕΘΕΡΕΣ ΒΑΛΑΝ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ:

Τιποτα απολυτως κορίτσι μου δεν θα κανεις, θα χαρεις την βαφτιση της κορουλας σου εκεινη την μερα και μονο, ειναι ακαταλληλη μερα για να κοιταξεις το συγκεκριμενο θεμα!!

Τίποτα απολύτως δεν θα κάνεις, θα φορέσεις ο ωραίο σου χαμόγελο και θα χαρείς την βάπτιση της κορούλας σου, γιατί τέτοιες στιγμές πρέπει να τις χαιρόμαστε δεν γίνονται κάθε μέρα. Εγω στην βάπτιση της κόρης μου, αν με έπιανες από την μύτη θα έσκαγα, γιατί 5 ημέρες πριν την βάπτιση ήρθε η πεθερά μου και μου έκανε ένα καυγά, ενώ έλειπε ο άντρας μου, και τι δεν μου είπε, χωρίς να φταίω. Δεν ήθελα να τη βλέπω στα μάτια μου την οχιά, ήθελα να της βγάλω τα μάτια, αλλά τι να κάνω εκείνη την ημέρα, έπαιζα θέατρο όταν την έβλεπα και φυσικά μετά δεν της μιλούσα, ούτε σημασία της έδινα! ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΗ ΣΤΙΓΜΉ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | Πολιτισμός | Mummys | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own free blog