Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ονοματακι για μαγαζακι..........
από ede37 Σήμερα στις 4:18 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από ΖΩΗ13 Σήμερα στις 3:43 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από maro28 Σήμερα στις 3:15 pm

» ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙ
από kolazouaki Σήμερα στις 1:49 pm

» Αρνητικό τεστ και εγκυμοσύνη??
από Despoinaki123 Σήμερα στις 12:34 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Despoinaki123 Σήμερα στις 12:33 pm

» Τι ακούν τ'αυτιά μου!!
από Petrini Σήμερα στις 9:52 am

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!
από maro28 Σήμερα στις 8:35 am

» Άμεση ανάγκη για arvekap 0.1
από eirini.pav Σήμερα στις 7:56 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από dimitra al Σήμερα στις 1:43 am

» Αγγλικά στον παιδικό
από dimitra al Σήμερα στις 1:34 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kaatrin Χθες στις 11:35 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από tassoula Χθες στις 11:14 pm

» ΚΟΨΙΜΟ ΠΑΝΑΣ
από nanou Χθες στις 9:01 pm

» τι νυφικο οεο?
από dimitra al Χθες στις 5:15 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 3:18 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 1:11 pm

» ΠΕΝΤΙΚΟΥΡ- ΜΑΝΙΚΟΥΡ -ΗΜΙΜΟΝΙΜΟ
από pusi Χθες στις 12:41 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από HappyMama Χθες στις 12:00 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από xrisili Χθες στις 9:30 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 7:56 am

» ''Έμπνευσις'' βάπτιση-γάμος
από supermama Τρι Sep 16, 2014 10:47 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Τρι Sep 16, 2014 6:43 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από Lollipop83 Τρι Sep 16, 2014 1:42 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:19 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:02 am

» Πώς επιλέγουμε φροντιστήριο αγγλικών για τα παιδιά μας;
από dimitra al Τρι Sep 16, 2014 1:50 am

» Αναλαμβανω σιδερο και καθαρισμα
από pusi Τρι Sep 16, 2014 12:43 am

» τεστ ωορρηξιας θετικο..ποτε ερχομαι σε επαφη??τη συμβουλη σας..
από perperouna Δευ Sep 15, 2014 8:00 pm

» καλημερα μηπως ειμαιιιιι?
από κουνελάκι Δευ Sep 15, 2014 11:29 am

» ΤΡΕΜΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...
από HappyMama Δευ Sep 15, 2014 11:22 am

» ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ
από victoria Κυρ Sep 14, 2014 9:13 pm

» ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ, αγαπήστε τα! (B.Π.Αθηνών)
από edrinia Κυρ Sep 14, 2014 4:01 pm

» κοριτσια βοηθεια
από μαρακι27 Σαβ Sep 13, 2014 11:08 am

» Αυχενικη διαφανεια και Doppler τριγλωχινας αβέβαιο.εχει τύχει σε καμία;;
από Vassiliki_ Σαβ Sep 13, 2014 8:39 am

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από nanou Παρ Sep 12, 2014 10:04 pm

» ΦΥΛΑΞΗ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ,ΜΕΛΕΤΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
από gnbz Παρ Sep 12, 2014 11:28 am

» εξωσωματικη βοηθεια.....
από eirini.pav Παρ Sep 12, 2014 10:23 am

» ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
από ΑΓΓΕΙΚΗ Παρ Sep 12, 2014 12:38 am

» ΠΩΛΕΙΤΑΙ κάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft (white - bermuda blue)!!!
από RousTwins Πεμ Sep 11, 2014 10:41 pm

Παρόντες χρήστες
715 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 9 μέλη, 2 μη ορατοί και 704 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

ede37, efaki27, elin1, griniaroula, iouliana, Irene14, mamana, maria_dou, ΖΩΗ13

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

sophia

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσια, η καλη μου φιλη γεννησε στις 8-1 το αγορακι της!Ο μικρος υποφερει απο κολικους και τις τελευταιες 2 μερες εχει πριστει ο ομφαλος του!Η παδιατρος ειπε τηλεφωνικα οτι ισως ευθυνονται οι κολικοι!Σας εχει τυχει κατι αναλογο?Η μικρη μου δεν περασε κολικους κ δεν εχω αναλογη εμπειρια!

Ακομη μια ερωτησουλα ο μικρος θηλαζει λιγο και πινει ξενο!Τις τελευταιες μερες του δινει συνδυασμο 2 γαλ. σκονης για να τον βοηθησει να ενεργηθει!Το θεμα ειναι βαζοντας 2 μεζουρες απο το ενα και 3 απο το αλλο ο μικρος κανει κατι σα διαροια!Τα φωτα σας μανουλες.....το φιλαρακι μου περιμενει!!!Φιλια!!

mariposa

το καλυτερο φαρμακο για τους κολικους ειναι ο θηλασμος και μονο αυτος.Προφανως τον μικρουλη τον πειραζει το ξενο γαλα.Γνωμη μου να τον θηλαζει αποκλειστικα και μονο και οταν εχει πονακια αγκαλιτσα να πιεζεται η κοιλιτσα του κρατωντας τον και ζεστα πανακια στην κοιλιτσα,αυτα βοηθησαν εμενα λιγο τον δικο μου

grammatiki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι κολικοι δεν εχουν να κανουν με ξενο γαλα μονο.πολλα μωρακια που θηλαζουν εχουν κολικους.δεν υπαρχουν πολλα πραγματα να κανεις για τους κολικους παρα πονο υπομονη.βοηθουν λιγα τα ζεστα μπανακια ,το μασαζακι στην κοιλιτσα,ζεστα πανακια στην κοιλιτσα,πολυ αγκαλιτσα και ισως και καποιες σταγονες απο το φαρμακειο.υπαρχουν επισης καποια βοτανα οπως τιλιο,μαρανθος κ.λ.π. που βοηθουν στους κολικους.το σιγουρο ειναι οτι θελει πολυ υπομονη γιατι οι κολικοι δεν ειναι ευκολη υποθεση.

sophia

Ξερω πολυ καλα τι γαλα πρεπει να πινει...δυστυχως δεν τα καταφερε!Αυτο που εχει σημασια τωρα ειναι να βοηθησουμε οσο μπορουμε το μπεμπακι!Υπαρχει καποια μανουλα που να εχει αντιμετωπισει κατι αναλογο?Ειδικα αυτο με το ομφαλο δεν το εχω ξανακουσει!

ολγα μ

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα , και εμενα ο μικρος μου ειχε μεγαλο προβλημα με τους κολικους και απο τη στιγμη που τα ειχαμε κανει ολα και αυτος υπεφερε η γιατρος του μου εδωσε ενα συροπακι με βοτανα χωρις χημικα και τον βοηθησαν ΠΟΛΥ Very Happy

giouli73

Καλησπέρα καταρχήν να πεις στη φίλη σου, την γιατρό τη βλέπουμε πάμε στο ιατρείο ή έρχεται δε τα λέμε τηλεφωνικά. Γιατί το λέω αυτό μη με παρεξηγήσεις. Αυτό για τον αφαλό που γράφεις με παρεξένεψε και με προβλημάτισε. Στους κολικούς είναι λίγο πρησμένοι η κοιλίτσα τους από τα αέρια. Με αφαλό εγώ τουλάχιστον δεν έχω ακούσει και δε νομίζω να έχει και σχέση. Μην έχει τίποτα άλλο το παιδάκι. Γιατρός δεν είμαι να σου πω ένα απλό παράδειγμα. Ένα μωρό στη γειτονιά είχε πρησμένο αφαλό και είχε πως το λένε οφαλοκοίλη κάπως έτσι. Το οποίο δεν ξέρω τι ακριβώς είναι, έχω την εντύπωση ότι θέλει κάποια επέμβαση δεν είμαι και σίγουρη. Πες της να το κοιτάξει γιατρός. Οι κολικοί θέλουν πάρα πολύ κούνημα, χάδια στην κοιλιά και ζεστά στην κοιλίτσα όπως είπαν και οι κοπέλες αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά. Με το γάλα επίσης με μπέρδεψες. Πίνει 2 ειδών γάλατα? Είπες βάζει 2 μεζούρες από το ένα και 3 από το άλλο κάτι τέτοιο.

sophia

Εχεις δικιο και εγω αυτο της ειπα αμεσως...το παιδι να το δει!Ποτε δεν ξερεις!Οσο για το γαλα που λες της ειπε η γιατρος να βαζει σε ενα μπουκαλι απο 2 διαφορετικα!Αν θυμαμαι καλα ειναι της ιδιας εταιριας και το ενα απο τα 2 εκτος απο τη μαρκα λεει και comfort...ή καπως ετσι!

μωρουλι

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΥΡΑΓΙΟ,Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΦΤΑΣΕ 6.5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΔΕΝ Μ ΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΟΝΟ ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗΗ. No No No

noni

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο ομφαλός του μικρού μου ξεπρήστηκε λίγο μετά τον τρίτο μήνα και τότε ηρεμήσαμε και από τους κολικούς. Παρόλο που θηλάζω κολικούς έκανε οπότε δεν πιστεύω ότι φταίει το ξένο γάλα. Ο παιδίατρος μας είχε πει ότι γύρω στους έξι μήνες θα ξεπρηζόταν ο ομφαλός του, φυσικά διαφέρει από μωρό σε μωρό.
Ζεστό νεράκι στην κοιλίτσα και μασαζάκι όταν το πιάνουν οι κολικοί και ... ΥΠΟΜΟΝΗ

τιγρακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πρησμενος ομφαλος ... ειχε ο γιος και ξερεις τι συμαινει; ομφαλοκοιλη... το μωρακι μου ειχε πολυ δυνατους κολικους και απο το εντονο κλαμα που εκανε πεταχτηκε ομφαλικοιλη εγινε ο ομφαλος το προς τα εξω σαν μισο αυγο τρελεθηκα...και ταυτοχρονα κανει και υδροκοιλη...ξερεις στους ορχεις με τον καιρο ομως τα αποροφισε ο οργανισμος καλο ειναι να δειτε την παιδιατρο μερικες περιπτωσεις οπως ασχημη μυρωδια απο τον ομφαλο μαζι με το πρηξιμο να συμσινει κατι αλλο πολλες ομφολοκοιλες αν δεν φυγουν στον 1 χρονο χειρουργουνται ελπιζω να σε βοηθησα ψυχραιμια και στον γιατρο σας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your free blog